Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: scineram »

Esetleg összefutunk ott? Sajnos elmúlt években nem mentem, utoljára pont a Farkaskölköket néztem meg. Úgyhogy Hosodára mindig jó an Anilogue. :D

Én biztosan a pénteki Hokusaion leszek meg a vasárnapi Szörnyfiún, de gondoltam mást is kellene nézni. A Marnieről elég rosszat hallottam, Catrin is azért hagyja ki, vagy más okból? :)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Vasárnapi Bakemono no Ko-ra megyek én is egyik barátommal, már megvettem a jegyeket. Sajnos az egész bandát nem tudtam beszervezni, akikkel amúgy moziba szoktam járni.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Szintén megvettem rá a jegyeket, többed magammal megyek, de ha nem centizem ki az odaérést, mint a múltkori filmhéten, akkor talán kiszúrható leszek. XD
scineram írta:A Marnieről elég rosszat hallottam, Catrin is azért hagyja ki, vagy más okból? :)
Jaaa nyafognak rá (a főhős lányka kicsit unszimpi - a barna -, a sztori kicsit lassú, enyhén túlhúzott, a lezárása erőltetetten hathat, stb.), de szerintem aranyos és élvezhető, hozza a szokásos Ghibli stílust. Nekem a konklúziója is tetszett, így olyan kerek-egész, értelmet kapott benne az elsőre randomnak tűnő mesés elem. Szóval azért nem nézem meg, mert már láttam és annyira azért nem nőtt a szívemhez, hogy a moziba is beszaladjak érte.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Bakemono no ko - A fiú és a szörnyeteg
Januártól országszerte a mozikban!
Forrás: http://www.mozinet.hu/hu/filmjeink/film ... szornyeteg
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A mordályos nyul írta:Bakemono no ko - A fiú és a szörnyeteg
Januártól országszerte a mozikban!
Forrás: http://www.mozinet.hu/hu/filmjeink/film ... szornyeteg
Wow, nagyszerű! Úgyis megakartam nézni (csak nem az Anilogue keretei közt, mert nay, utazás), úgyhogy itt lesz a remek alkalom (ahogy arra is, hogy x-ezer év után újra moziba másszak :D).

Egyébként ennyire "megéri" nekik országosan sugározni?
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Hát én kicsit szkeptikus vagyok, nem egyszer derült ki hasonló esetben, hogy az "országszerte" csak néhány vidéki művészmozit jelent...
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az még mindig inkább országszerte, mint egyetlen pesti művészmozi speciális ünnepi programja. :)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Gondoltam ezt beteszem ide, hátha valaki nincs fent facebook-on és nem követi az eseményeket.

Bakemono no Ko - jan. 14-től az alábbi mozikban:
Budapest - Toldi, Puskin, Tabán
Cegléd - Uránia mozi
Debrecen - Apolló
Pécs - Apolló mozi
Szombathely - Agóra-Savaria Filmszínház
Szeged - Belvárosi mozi
Szolnok -TISZApART mozi
Szentendre - P'Art mozi
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kíváncsi leszek, mit szóltok hozzá. Nekem nagyjából tetszett, bár nem volt olyan hatásos számomra, mint a Farkaskölkök. Sajnálom, hogy a Hokusai kisasszony nem megy így körbe, az nagyon jó volt.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Gondoltam ezt beteszem ide, hátha valaki nincs fent facebook-on és nem követi az eseményeket.

Bakemono no Ko - jan. 14-től az alábbi mozikban:
Budapest - Toldi, Puskin, Tabán
Cegléd - Uránia mozi
Debrecen - Apolló
Pécs - Apolló mozi
Szombathely - Agóra-Savaria Filmszínház
Szeged - Belvárosi mozi
Szolnok -TISZApART mozi
Szentendre - P'Art mozi
Köszi! :) Épp mintha pár napja olvastam volna, hogy az Apollóval (már a debrecenivel) még megy a vita, hogy most akkor fogják-e vetíteni, vagy sem, de remélem, hogy ez a hír már azutánról származik és "megtörtek". :twisted: :lol:
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Cegléd - Uránia mozi: január 16./17/18/19/20 15:45 Huszárik Zoltán terem
Szentendre - P'Art mozi: január 19 - 16:20|január 24 - 17:05
Miskolc - Művészetek Háza január.14 - 2016.01.20 15:30
Pécs - Apolló mozi: január 14-17;25: 20 óra | 18,19, 26,27: 18 óra | 21-24: 16 óra

Debrecen Apollo mozi: Február 4-10. pontos időpontok még nincsenek
Győr Rómer Ház - február 4
Kiskunmajsa: Január 22-23

Szeged - Belvárosi mozi. Itt csak annyit tudni, hogy két hétig lesz a műsoron
Szolnok -TISZApART mozi: Még nincs infó
Szombathely - Agóra-Savaria Filmszínház: Még nincs infó

Budapest - Toldi, Puskin, Tabán: Bemutatás időpontja: 2016. január 07- több infó még nincs
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Akit érdekel annak mondom, hogy Miyazaki All night fesztivál lesz:
http://antropos.hu/esemeny/nyerj-mozije ... er-ankert/
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: scineram »

Először a Mondocon topikjába akartam írni, de talán ide jobban illik. A korábbi conokhoz képest szokatlan dolog történt, révén majdnem felkarolt a Retekklub.
Történt ugyanis, hogy éppen a soron következő Mashamallow Justice előadásomra készülődvén szokás szerint az előtérben hallgattam a számomat, amikor leszólított az X-Faktor egy VIP karszalagos producere. Érdeklődött, hogyan is alakult ez, hogy én ott így animedalokat énekelgetek. Világos volt, hogy "karaktereket" keresnek akiket "megcsinálhatnak". Gondolom az előző előadásom győzte meg, amivel pont egy korábbi csorbát javítottam. Ekkor éppen egy random srác énekelt valami zúzós metált, "ezzel nem tudok mit kezdeni." Ugyanígy nem érdekelték a nagyon átlásztó otakuk, a "lila hajú cicalányok", vagy valami ilyesmi. Elmondta, 4 órája állt ott, rajtam kívül egy lányt látott még, akiben talált potenciált. Talán a kontraszt érdekelte, ahogy egy kopaszodó harmincas faszi hétköznapi ruhában dalol a színpadon, mögötte "rózsaszín lány":
KépKép
Egy ránézésre normalfag kell nekik, aki mégis képvisel valami excentrizmust, jelen esetben anime otaku, de nem túl feltűnően! Elmeséltem neki, hogy pusztán a médium és a zene szeretette vitt oda, ilyen egyszerű az egész. És mivel mások is ezért vannak ott, egy szűk közösséget alkot. Ő is egyetértett, hogy itt nagyon befogadó a közönség. Engem emiatt nem is vonz, hogy tágabb körben produkáljak. Így se volt egyszerű a kezdet, mivel nincs énekhangom, így mindent a jó előadásra teszek fel. Közben néztem vissza a sorszámokra, kérdezte fogok-e még előadni. Mondtam neki, hogy nem sokára sorra kerülök, és "ezúttal sárga lány lesz mögöttem":
Kép
Ezen jót röhögött, de az animét nem ismerte. "John, ez a művészneved?" - kérdezte. Elmondtam, hogy ez még régebbre nyúlik vissza, pedig már 10 éve animézek. Kitértem arra is, hogy jól ismerjük eme szubkultúra megítélését a tágabb magyar társadalomban, mégha ez lassan változik is. Ezzel is szimpatizált, konkrétan hogy ő meg videójátékozik, és azt is leszólják ismerősei. Azt mondta, volt neki is pár éve kisebb animés korszaka, belenézett a Bleachbe, megvolt neki a Death Note, meg ilyenek. Ez akár lehetett mind beetetős duma, de szerintem simán reális is. A beszélgetés végén még kérdezte azért, hogy biztos nem érdekel-e a lehetőség, de hajthatatlan voltam. Aztán elbúcsúztunk, mielőtt ismét felléptem, gondolom hazament.
Azért érdekes volt látni, hogy mire is utazik a mainstream média ezekkel a műsorokkal. Egy ponton kifejezetten állította, hogy "2016-ban az énektudás már nem jelent semmit". Sztorikat és személyiségeket akarnak eladni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2016.03.27. 23:06-kor.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi scineram, ez tényleg egy érdekes és tanulságos sztori volt. :) Nem gondoltam volna, hogy már animeconokon is "vadásznak" emberekre, annak fényében, amit te is írsz, hogy korábban hogyan "bántak" velünk...
scineram írta:Azért érdekes volt látni, hogy mire is utazik a mainstream média ezekkel a műsorokkal. Egy pontos kifejezetten állította, hogy "2016-ban az énektudás már nem jelent semmit". Sztorikat és személyiségeket akarnak eladni.
...és ezért van nekem általában média- és bulvárundorom. :?
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Máskor is voltak már X-Faktorosok a MondoConon vadászni, de én is nagyon meglepődtem, amikor először hallottam róla. Ráadásul most már nem is titkolják, hogy mennyire nem érdekli már az embereket a műsor. Mit is mondtak a tévés felhívásban? Nevezd be a szomszédodat! Ez mekkora gáz. :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Csak úgy kérdezem az a csaj aki pár éve volt az X-Faktorban azt is így rángatták a kamerák elé? Vagy ő önszántából ment a válogatásra?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ricz írta: 2017.01.20. 12:40 20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal
Amit meg szinkronnal látnék a legszívesebben... Hrm... :?:
Az eredeti Harlock kapitány (Uchuu Kaizoku Captain Harlock) 1978-ból. Ennek elvileg van is szinkronja, csak valami nagyon kis adón ment egykor, így jó eséllyel nincs elérhető, felhajtható változat belőle. Belehallgatnék. Legfeljebb a tévé úgy végzi, mint a kerti tönkfa: egy belevágott baltával. :neutral:
Amióta olvastam ezt a bejegyzést azóta kutattam több adat bázisban ez után jelentem eredménytelenül. Annyi biztos, hogy VHS-en nem adták ki a sorozatot, vagy ha igen akkor a címében nem szerepel sem a Harlock, sem a kapitány, de még az űrkalózok kifejezés sem és az is szinte biztosnak látszik, hogy nem japán rajzfilmként van feltüntetve.
Az, hogy valaha is adták volna országos csatornán szintén csekély az esélye. Egész egyszerűen a korabeli tévé újságok meg sem említik még ehhez hasonló sorozatot sem.
Akkor mi lehet?
1, Mivel a '90-es évek elején több helyi és kisebb kereskedelmi tévé is működött az országban, így lehet, hogy valahol ment belőle pár rész. De szinte bizosan nem végig és nem eredeti címen.
2, Könnyen lehet, hogy valamely külföldi adón ment és valaki nem emlékszik tisztán, hogyan is látta ezt a sorozatot.
3, Bár lehet, hogy kiadták VHS-en mint ahogyan a CB moviet is csak erre sehol nem volt bizonyíték egészen addig amíg Catrin be nem szambázott és megmutatta, hogy íme igenis létezik. Bár számomra ott sántít a dolog, hogy ahol erről olvastam ott azt írták róla, hogy hang-alámondásos volt. Már pedig így animét nem dobtak piacra, ha valahol volt hang-alámondás az a lengyeleknél fordult elő a Dragon Ball-nál.
4, Még egy olyan verziót tudok elképzelni, hogy feketén behozták kazin a dolgot, majd sufni módszerekkel tettek rá hang alámondást és valaki ezt látta.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Ricz, iskariotes írta:
Nem tudom, szabad/illik-e ezen a fórumon ezt az oldalt linkelni, de nem ezt keresitek véletlenül?
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Ricz »

annarancs írta: 2017.01.22. 23:45
Ricz, iskariotes írta:
Nem tudom, szabad/illik-e ezen a fórumon ezt az oldalt linkelni, de nem ezt keresitek véletlenül?
De, köszi. Belelestem hirtelen, de igen, érződik a hangminőségen a sufnis rész, meg hogy hangalámondás. Annak pedig még egész nézhető, de legalábbis nézhetőbb, mint az Űrvonat gagyiszinkronja.
iskariotes írta:Amióta olvastam ezt a bejegyzést azóta kutattam több adat bázisban ez után jelentem eredménytelenül. Annyi biztos, hogy VHS-en nem adták ki a sorozatot, vagy ha igen akkor a címében nem szerepel sem a Harlock, sem a kapitány, de még az űrkalózok kifejezés sem és az is szinte biztosnak látszik, hogy nem japán rajzfilmként van feltüntetve.
Az, hogy valaha is adták volna országos csatornán szintén csekély az esélye. Egész egyszerűen a korabeli tévé újságok meg sem említik még ehhez hasonló sorozatot sem.
Akkor mi lehet?
1, Mivel a '90-es évek elején több helyi és kisebb kereskedelmi tévé is működött az országban, így lehet, hogy valahol ment belőle pár rész. De szinte bizosan nem végig és nem eredeti címen.
2, Könnyen lehet, hogy valamely külföldi adón ment és valaki nem emlékszik tisztán, hogyan is látta ezt a sorozatot.
3, Bár lehet, hogy kiadták VHS-en mint ahogyan a CB moviet is csak erre sehol nem volt bizonyíték egészen addig amíg Catrin be nem szambázott és megmutatta, hogy íme igenis létezik. Bár számomra ott sántít a dolog, hogy ahol erről olvastam ott azt írták róla, hogy hang-alámondásos volt. Már pedig így animét nem dobtak piacra, ha valahol volt hang-alámondás az a lengyeleknél fordult elő a Dragon Ball-nál.
4, Még egy olyan verziót tudok elképzelni, hogy feketén behozták kazin a dolgot, majd sufni módszerekkel tettek rá hang alámondást és valaki ezt látta.
Nekem rémlik olyan régi, 90-es évekbeli tévé újság, ami a Sailor Moont is franciának tüntette fel. Valószínűleg ennél is az volt, de egész biztos kis adón ment, mert a nagyon veteránok tudtak róla, ahogy a Bosco léghajóról is, és ez utóbbi rendes szinkronnal ment lokális tévéadón. Csak a Boscót végig leadták. A már említett Űrvonatot VHS-en adták ki, asszem 6, de legfeljebb 8 részt a 113-ból.

Mondjuk nem csodálnám, ha franciaként tüntetik fel, mert elég sok mindent vettünk onnan a rendszerváltást követően (emlékszem olyan francia sitcomra, ami valami kis kávézóban játszódott, és az egyik szereplő neve Francois volt. Nem túl sok minden maradt meg belőle ezen kívül legfeljebb, hogy korai huszas szereplők, 2 fiú és 2 lány...).
Ebben az esetben pedig:
1) A franciákról érdemes tudni, hogy imádják Leiji műveit, nagyon sokat licenszeltek is, ha nem mindent (olaszokra ugyanez igaz, náluk mangában hatalmas gyűjtői kiadás érhető el "potom" 300 euróért (legalábbis a múltkor ennyiért láttam).
2) A névre/címre azért nem találhatsz semmit, mert a franciáknál Albator néven futnak ezek a sorozatok. Ugyanis volt egy kanadai(?) rajzfilmsorozat egy bizonyos Haddlock kapitánnyal, és a névhasonlóság miatt lecserélték Harlock nevét.

Bár azért bevallom, mindig meglep, hogy mi mindenből jelent meg idehaza legalább 1 rész valamilyen formában.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Annarancs&Ricz köszönőm az infókat.

A helyzet kicsit tisztult, de nem eléggé. A Mafab adatlapján tényleg szerepel az Albator 78. Amit amerikai alkotásként tüntetnek fel, de szinkronhangként Thierry Bourdon- t szerepeltetik, aki pedig az egyik legismertebb francia hangszínész.

Ez a francia vonal megint csak érdekesre sikeredik. Bár az Albator 78-at van aki Club Dorothée programjába teszi bele. Csak hát ott nem adták, ettől függetlenül természetesen Franciaországban vetítették.
A Sailor Moon pedig persze, hogy sokan hitték franciának főleg egy ilyen opening után. https://www.youtube.com/watch?v=B7a8Han4m8Q
Abba most nem megyek bele, hogy miért így adta a magyar, mert a szállak egészen Olaszországhoz vezetnek vissza.

Amúgy meg akiket izgat ez a magyar anime VHS/DVD helyzet, története azoknak ajánlom a cikk sorozatomat a témában:
http://anipalace.hu/letoltes/animagazin-24/
http://anipalace.hu/letoltes/animagazin-25/
http://anipalace.hu/letoltes/animagazin-26/
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ricz írta: 2017.04.19. 10:28 Picit off ugyan, de ha megnézed a program főbb névsorát, hogy kik szoktak szerepelni és kik szerepelnek, sajnos releváns ehhez a témához is. Ugye, ott van Daisetsu (Animekommentár) és Atis (AnimEgyetem), akikről megvan a magunk véleménye. Jó, kell az olyan fajta hang is, csak az a baj, hogy ez 1-1 napos műsor, amit ők tolnak meg 0-365-ös. Toymaker ugyanez a videóversenyes zsűrinél. És hármójuknál tényleg azt tapasztalom, hogy meg se próbálkoznak azzal, amit mondtál. És a videóverseny szöveges értékeléseinél is ezt látom (nem csak tőlük): hogy nem kell a gondolatok elhintése, "menjen a műsor aztán jóccakát". Ha ez a szubkultúra kézzel fogható terület lenne, szerintem a határára ki lehetne tenni a táblát, hogy "Identitást és gondolkodást tessék a stagnálás érdekében kapun kívül hagyni. Köszönjük."
Ha már off, legyen kövér...

Azt már javarészt megszoktam mostanra, hogy értékeket képviselni, újszerűvel előállni ebben a szubkultúrában többé nem célravezető, egész egyszerűen azért, mert az egész animézés, a fantábor, meg vele kábé minden beállt egy annyira felvizezett, mindenféle standardeket nélkülöző zónába, hogy onnan már nemigen hiszem, hogy kilehetne valaha is mozdítani, az általad említett nevek pedig kiváló reprezentációi mindennek az álságos állapotnak. A világért sem akarom bántani Atis munkásságát, mert látom a munkát a videói mögött, hogy azért többé-kevésbé utánanéz dolgoknak (már amit láttam tőle), meg stuff, nem, a munkásságát nem bántanám; a véleményét annál inkább. Atis egyszerűen az a forma, aki azt mondja, amit a nézői hallani akarnak. Nem a saját véleményét halljuk a videóiban, nem is az ő értékelése hangzik el menet közben, hanem egy papírformát látunk, ahol kínosan ügyelni kell arra, mit mondasz ki, különben "értékes" feliratkozókat és nézőket veszítesz vele. Mondjuk ez nem csak nála van ám így, ez a fenomén ilyen törvényszerűséggé "avanzsálódott" idő közben: Ha te képviselni akarod a fandomot, akkor azt kell mondanod, amit a tömeg hallani akar, miközben a saját véleményedet dobhatod ki a kukába. Na most két dolog ezzel kapcsolatban: 1) én egy ilyen fandomot soha az életben nem akarnék képviselni, 2) a saját véleményem lenne az utolsó dolog, amit ilyen módon vágnék kukába, mert az nem csak egy megfelelési kényszert tükröz majd vissza, hanem egy személyiségbeli fogyatékosságot is. Hiába "csak" animékről és azok véleményezéséről van most szó, hogy hogyan és milyen módon nyilvánít véleményt, az ugyanúgy része az ember személyének, az általa képviselt normáknak és értékrendnek, max tudásban jelenthet ez mást vagy eltérést, tehát nyilván a *hasracsap* sejtbiológiához érteni is kell, míg a szarlapátolásról bárki szabadon értékezhet, de ha a valós és őszinte véleményét véka alá rejti, akkor ott sok értelme nincs sem vitába szállni vele (hisz azt egy protokoll alapján teszi majd), sem egyszerűen csak átbeszélni vele az adott témát.

A hazai animés fanbase-t illetően - ahogy ezt már többször is mondtam - van egyébként egy izmos tl;dr a fejemben, hogy hol, mikor, mikkel és miért kurvult el úgy, ahogy és miért kell egyáltalán olyasmikről beszélnünk, mint itt fentebb a véleményekről, véleményezésről. Nehogy véletlenül sérüljön a sok kis trendy, szűk látókörű mézeskalácsember mimóza lelke közben ugyebár. Vaaagy nehogy véletlenül tovább lássunk az önjelölten kiválasztott main stream farengetegétől. (Miért is nem véletlen például, hogy ezen a videós versenyen is a Shingekis videó lett a közönség-második? Ja, mert nem is a videó minőségére, tartalmára és ötletességére ment a voks, hanem arra, hogy melyik animét választotta a készítő alanynak? I see...)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.04.19. 14:24A hazai animés fanbase-t illetően - ahogy ezt már többször is mondtam - van egyébként egy izmos tl;dr a fejemben, hogy hol, mikor, mikkel és miért kurvult el úgy, ahogy és miért kell egyáltalán olyasmikről beszélnünk, mint itt fentebb a véleményekről, véleményezésről.
Ezt az izmos tl;dr-t amúgy nem tervezed valamikor valamilyen felületen kiírni magadból? :D Csak kérdezem, kíváncsi lennék, mennyiben vág egybe az én véleményemmel, bár sanszos, hogy eléggé. (Akár itt Offban, akár külön az Aoi Caféban, ha annyira kényes, vagy mit tudom én, illetve "végső megoldásként" még akár ide is mehetne. (Vagy bármelyik hasonló bejegyzése alá, ami a fandomról szól. XD)

Amúgy amit írsz, az sajnos valóban megfigyelhető, viszont a YouTube-on még ennél is "egyszerűbb" a helyzet: sok videós most már eleve azzal a szándékkal vág bele a vlogolásba, hogy alapból a feliratkozószámra hajt, azt pedig úgy lehet a legkönnyebben növelni, ha kinézek egy fandomot magamnak (ez lehet animésektől kezdve a gamereken át sokminden), majd csontig benyalok nekik. Ezzel az "uhh, szívem szerint nem ezt mondanám erről vagy arról a témáról, de akkor megharagszanak a fanjaim... ^^"" dologgal meg sokszor még több éve videózó, sokfeliratkozós veteránok is szívnak néha, lásd Szirmait, aki szintén pont az animével van egyre nagyobb bajban, mivel egyfelől a feliratkozói egyre inkább követelik tőle, hogy egyszer arról is csináljon egy videót, ugyanakkor maga a téma nem igazán fekszik neki. Megtagadni viszont nem meri a dolgot, így egyelőre lavírozgat az "érintem, de komolyan nem kapok bele" sávban, de végül gondolom majd kénytelen lesz beadni a derekát. (Aztán lehet összehoz magának egy még nagyobb blamát, mint amekkora a Pónis videója volt... :dirr:) Ezek után nem csoda, hogy Atis és a többi hasonló (Szirmaihoz képest zöldfülű és majdhogynem népszerűtlen) videósok nem mernek kockáztatni és inkább 100%-ban azt mondják, amit a közönségük hallani akar. Persze az már valóban régen rossz, ha egy YouTube nevű helyen már inkább "TheyTube" stílusban csinálsz videókat, de a YouTube sem olyan már, mint egykor, szerintem mostanra több "Miért kurvult el a YT?" videót talál az ember, mint "Miért kurvult el az anime fandom?" címűt, ha rákeres. ^^" XD
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Remélem Junchi tényleg megírod majd a véleményedet és azt közkincsé is fogod tenni!

A sok fej bólogatás alatt miközben olvastam a hozászolásokat felmerült bennem egy roppant kellemetlen gondolat. Az AOI törzsközönsége zömmel késői húszas és korai harmincas korosztály teszi ki. Ahogyan kivettem a legkésőbbi fecske is minimum már egy évtizede tolja ezt az ipart. A többségünk nemcsak passzív befogadója a sorozatoknak, hanem valamely szinten aktívan is része ennek a szubkultúrának. Van aki fordít, van olyan aki magazinba ír, megint más zsűriként tevékenykedik et cetera et cetera.
De ez előtt olyan 5-10 évvel még mi voltunk a "fiatalok" még mi voltunk az "Anime Egyetem" meg minden búbánat. Sikerült is "kinevelni" magunknak ezeket az "utódokat". Természetesen nem azt mondom, hogy csak mi vagyunk a felelősek, nem azt mondom, hogy ne vegyük figyelembe a FB hatását és a vlogger jelenség megjelenését. Ahogyan természetesen azt sem kell figyelmen kívül hagyni, hogy a MAT mennyire nem csinál semmit. Bennem annyi merült fel, hogy vagy nagyon túl értékelem saját szerepünket, vagy szimplán "régen minden jobb volt" szemüveg van rajtam vagy totálisan tök mindegy, hogy mi mit tettünk nem tettünk ez így megállíthatatlanul bekövetkezett volna. Magam részéről hajlok arra, hogy mind a három egyszerre.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Titkos, isk

Az a gond, hogy kellene nekem ehhez a szándékhoz egy posztolási apropó (mondjuk, ha blogolnék még, oda mehetne), mert ez mégiscsak egy olyan téma, amit nem csak úgy ad hoc bedob az ember, nameg előtte össze kéne gyúrni eggyé a fejemben, mert gondolat-felhők formájában megvan a dolog, de azokat csak egységesítve lenne érdemes kiadni magamból, hogy meglegyen azért a koherencia, meg stuff.

Mindenesetre a hazai közvetítő közegeket okolom érte leginkább, úgy mint Gagyimax, Mangafan, Danci-éra Mondo, AA. Utóbbi most már külön nevetség tárgya, valamikor januárban volt például ez a bulváros botrány - na, ott mondtam azt, hogy most már végleg betelt a pohár, ennyi, én és az igényesebb látogatók itt már nem vagyunk célközönség többé, épp csak ofisal el nem ismerték, hogy szigorúan a 18 év alattiakat akarják megtartani, úgyhogy saját részből örömmel teljesítem ezt a kívánságukat. (Illetve pontosítok: Azért felnéztem még, hogy lássam, vajon legalább kihírezték e az új Kino no Tabit, ami 4ch/a/non külön stickys threadet kapott 3000+ poszttal, miközben náluk még egy gondolatra sem futotta, DE bezzeg annak a varázslós baromságnak még a PV-it is külön kihírezgették. Hát köszönöm akkor.)

Na, de ez már tényleg nagyon off, Surciéknak sokat kell majd pakolászni így is. :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

^Maradhatott volna, de ha már ennyire szíveden viseled a fórumrendet, áthoztam ide, úgyis inkább ONtopic.

+1 a kisesszére. Amúgy a felsorolt négyesből leginkább az AA lenne ami jelenleg leginkább releváns, mert az a magyar fandom központja, de nem akarok jobban belemenni, és van ennek több aspektusa is. Csak egy megjegyzés: igazán azt sajnálom, hogy mint Attis videóinál, ott is látom a munkát, amit beletesznek az oldalba, subokba, egyebekbe - de valamiért mégsem a minőséget promózzák, hanem a gagyit, pedig ezzel az erővel az előbbit is simán lehetne. Szal az irányt nem értem.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése