Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Nekem Ecotól rémlik valami nagyon hasonló megállapítás. Egy énregényben még működik a dolog, hiszen ott az író, mint narrátor egyben a könyv főszereplője is, akinek végig a belső kommentárjával látjuk a történéseket. A Loana királynő titokzatos tüze c. műve például ilyen, de ott szinte csak azt olvasod. Alig történik valami az amnéziás, idős antikváriussal, aki épp csak túlélt egy agyvérzést, és maradt ebben az állapotban, de a gondolatai, mint valami metropoliszi autóút timelapse videón nézve, olyanok. És az még élvezetes is, ahogy tárja fel lassanként elmélkedve a saját múltján, emlékein, elhelyezgetve magában például a fasiszta Olaszországban tanultakat, az akkori gyerekfejjel írt dolgozatait, vagy azokat az emlékképeket, ahogy az észak-olasz partizánoknak visz a hegyekbe ellátmányt. Egészen addig, amíg
SPOILER
újabb agyvérzést nem kezd kapni a megerőltetéstől, és ezért kezd a végén álomszerű jeleneteket látni, vagy meg nem hal. Igazából olvasat kérdése, és bátyámmal pont ezt a nyitott véget veséztük ki az Ember a fellegvárban mellett karácsonykor vagy 5 percben.


De tényleg, egy olyan történetben, ahol az író csak a tényleges narrátor, leíró személy, ott furán veszi ki magát, hogy beavat minket egy hosszú belső monológba. Esetleg olyan helyzeteket tudok elképzelni, amikor valami eseményre akar felkészíteni, vagy a szereplőt akarja velünk megértetni, mint Lev Tolsztoj az Iván Iljics halálában. De ez technika kérdése, és valóban, elég gyermetegen tudják ezt előadni animében, mangában, fényregényben... Jó, mondjuk az utóbbit még megértem, hiszen azok a mi értelmezésünkben inkább az ifjúsági regényekhez közelítenek, ezért is olyan banálisak, vagy egyszerűek sok esetben. Lásd Battle Royale, All You Need Is Kill szemben mondjuk Osamu Dazai Ningen Shikkakujával (No Longer Human - na ez a könyv "súlyos").
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

annarancs írta: 2017.01.20. 11:19 Valószínűleg nem vásárolták meg a jogokat, ezért így próbálják elkerülni, hogy a YT törölje a videóikat/csatornájukat.
Köszi, akkor jól tippeltem. :) Csak az volt a fura, hogy egyesek rendszeresen csak így készítenek covereket, míg mások meg lazán ráénekelnek az eredeti zenére. (Jó, lehet pont ez az oka annak, hogy az előbbiek lesznek általában befutott fankedvencek, utóbbiak meg sokszor eltűnnek, vagy nem is válnak igazi nagy névvé: nehéz, ha 2-3 dal után a YT lelövi a csatornádat. :lol: )
tulokos írta: 2017.01.20. 14:48 Na, most a Death Note szélsőségesen, akár egy teljes rész játékidejét kitöltve nyúl ehhez az eszközhöz, és számomra ez nagyon zavaró, továbbá így folyamatosan szembesít azzal, hogy egy gagyi, szegényes mangát mozgatnak.
Csak a Death Note enélkül kb. nem működhetne, hiszen 90%-ban arra épít, hogy Light kigondol valamit, aztán sokszor homlokegyenest mást csinál/mond és a néző csak a belső monológja alapján tudja meg, hogy milyen ördögi tervet készít éppen elő... :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akosss írta: 2017.01.21. 00:56 Catrin: Érkezik új hundub-os anime! Dinoszauruszok királya 2. évad :dirr: Meg Jókai Watch XD
Muszáj megkérdeznem, hogy ez micsoda? :lol: Overwatch mod híres magyar íróinkkal/költőinkkel? XDDD (Azért lenne benne potenciál, McCree "IT'S HIIIIGH NOOOOON!" ultija helyett Petőfinek pl. lenne egy ilyen "HANG THE KINGS!" képessége... XDDDDDDDD Elnézést, máris abbahagyom, vagy átmegyünk valami "játékok, amiket meg kéne csinálni" topicba... XDDD)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Akosss írta: 2017.01.21. 00:56 Catrin: Érkezik új hundub-os anime! Dinoszauruszok királya 2. évad :dirr: Meg Jókai Watch XD
LOL, na ja. Jó is, hogy emlékeztetsz, mikor indult a Youkai Watch (link Titkosnak), akkor úgy voltam vele, hogy majd utólag adagokban pótolom. Aham, majd egyszer, Dino King dettó (abból anno amúgy nem egy epizódot láttamXD).

Egyébként szinkronoshoz utoljára a Kaguya-hime esetében volt szerencsém, tetszett (elvileg már A könyvek hercegének is van szinkronja, mert ugye a DVD kiadáson ennek nem volt, hm lehet majd úgy revaccsolom). Plusz megvettem a Bakemono no Ko DVD-t is, jól mutat a polcon. XD Ami pedig az ilyen fanmade cuccokat illeti, (mint a legutóbbi Watamote? vagy melyik volt), azok nem érdekelnek.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Titkos írta: 2017.01.21. 03:15
Akosss írta: 2017.01.21. 00:56 Catrin: Érkezik új hundub-os anime! Dinoszauruszok királya 2. évad :dirr: Meg Jókai Watch XD
Muszáj megkérdeznem, hogy ez micsoda? :lol: Overwatch mod híres magyar íróinkkal/költőinkkel? XDDD (Azért lenne benne potenciál, McCree "IT'S HIIIIGH NOOOOON!" ultija helyett Petőfinek pl. lenne egy ilyen "HANG THE KINGS!" képessége... XDDDDDDDD Elnézést, máris abbahagyom, vagy átmegyünk valami "játékok, amiket meg kéne csinálni" topicba... XDDD)
::japhaha:: :LOL: De amúgy tényleg lenne benne potenciál. XD Egy Bungou Stray Dogs animét is megnéznék magyar írókkal és költőkkel. :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^ Kezdetnek talán ott van a Nyugat + Zombik.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

LOLWUT, ez hogy nem tűnt fel még egyikünknek sem:

22. Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live-action)
23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum
23. Legjobb anime/manga befejezés
24. Legutáltabb befejezés + melyik anime/manga végét változtatnád meg?

Két darab 23-asunk van, és az az érzésem támadt, hogy ez a kettő kérdés eredetileg egy napra tartozott (amit a számok is igazolnak), csak aztán valahogy szétcsúsztak vagy dunno, szóval akkor ez hogy legyen?

Ja, nem is, a 23-24 tartozhatnának egybe.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2017.01.22. 19:40-kor.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem mivel még időben észrevetted, szimplán csinálhatnánk úgy, hogy a 23-tól kezdve akkor minden utána jövő kérdés kap plusz egy számot és az egész odébb csúszik, szóval 24-es lesz a legjobb befejezés, 25-ös a legutáltabb és így tovább. :) Az meg talán nem bűn, ha 31 helyett végül 32 kérdésünk lesz. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Nekem jó, de mit szólnak a többiek?
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nekem is jó így, az utolsó lesz a +1 kérdés. Ha jól emlékszem amúgy is azért került bele, hogy meglegyen a 31 kérdés, szóval ezt ki lehet hagyni, amennyiben valaki nagyon nem tud rá válaszolni. Tényleg gáz, hogy nem vettük észre. :dirr:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Nekem jó. Úgyse hiszem, hogy 10-20% fölött válaszolnék :drop:
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Jó lesz az utolsó bónusz kérdésnek. :)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

A második 23-ast öszevonom a 24-essel, és akkor nem lógunk át februárra. Kösz hogy szóltatok, eredetileg azért vágtam szét hogy meglegyen a 31, de aztán jöttek még új kérdések, ezt meg nem vettem észre, és így maradt.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.01.23. 23:43 A Slayers-LU Univerzumra +1. Btw nem 5, hanem 4 világ létezik, de ezekből csak az említett kettőhöz írt sztorikat Kanzaka.
Bocsi, jogos, a szintén Slayerses mazoku lordokkal kevertem, azokból van öt. :) (Vagyis volt, míg Lináék kissé meg nem nyirbálták őket :D)
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Junchi írta:Juuni Kokuki ... Tényleg, ezt nem akarják valamikor folytatni?
Amilyen tempóban a regény íródik (2016-ra tervezett az író új kötetet, de ez nem jött össze: [jp]), egy darabig még nem lesz új anime. :(
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2017.01.26. 23:15
Catrin írta: 2017.01.24. 22:58 (Miért érzem úgy egy ideje, hogy túl nyafis időszakomban van ez a kihívás?xd)
Igazából, tudom, hogy ez egy ilyen költői kérdés volt, de már bennem is megfordult, hogy mintha a tavalyi kíhivás jobban pörgöt volna mint az idei. Vagy csak én érzem ezt?
Ezt azért valamilyen szinten én is dettóznám. Mondjuk nálam nem a nyafis, inkább az "elfoglalt" a jó jelző, szal többek között az is benne van, hogy december második felében több új Blizzard játékot is vettem/installáltam és még most járok egyeseknek a relatív "vége" felé. XD Aztán azok mellett picit ilyen "na jó, kötelességből tudjuk le a napi kérdést is, aztán húzzunk vissza játszani" mentalitásban írogatok idén. ^^" XD Illetve amit már írtam itt korábban is, hogy azért nem egy olyan kérdés volt most, aminek kvázi meg tudtam keresni a tavalyi "párját", mert (legalábbis számomra), nagyon hasonló volt a kettő, csak az ideit ahhoz képest picit átfogalmaztuk, 1-1 szót kicseréltünk benne, stb. Szóval na, picit ilyen "a folytatás sosem olyan jó, mint az első rész" szindrómában szenved ez a játék is, de ezt most véletlenül se' rantnak fogjátok fel, mert szerintem még így is bőven élvezhető, csak na, nekem is feltűnt azért, amit írtok. :) (Ugye a tavalyinál eleve olyan lelkes voltam, hogy az első 2-3 napban MÁR kitöltöttem az egészet... XDDD Most meg "csak" naponta írogatok rövidebb-hosszabb postokat. XD)

Illetve lehet az is benne van (nálam biztosan, lásd pl. azt, hogy az UY Movie 5-öt eddig kapásból három kérdéshez is beírtam tavaly + most XD), hogy az ember azért általában egy kezén meg tudja számolni, hogy hány olyan animét látott, ami tényleg hatással volt rá, tényleg ilyen "TOP -kategóriás" valamilyen formában, nem csak ilyen "ja, megnéztem, nem volt rossz." (Aki most nézne, hogy pontosan mire gondolok, vessen egy pillantást Surci és alvaro Madokához fűződő viszonyára. XD) És mivel ezek nagy részét már tavaly is mindenki ellőtte, ezért most értelemszerűen kevesebbet írunk, mert én pl. akármennyire szeretek egy Urusei Yatsurát, vagy egy Cowboy Bebopot, azért harmadjára-negyedjére már nem írnám le róla wall of textben ugyanazt az öntömjénezést, mert minek? XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta: 2017.01.24. 22:58(Miért érzem úgy egy ideje, hogy túl nyafis időszakomban van ez a kihívás?xd)


Ja, újabban sokat kummantasz.
iskariotes írta: 2017.01.26. 23:15már bennem is megfordult, hogy mintha a tavalyi kíhivás jobban pörgöt volna mint az idei. Vagy csak én érzem ezt?
Hát ahogy lenni szokott, a végére lemorzsolódnak egy páran, amit mindig sajnálok. És eleve kevesebben is kezdtük el: tavaly asszem 15-en vágtunk bele, és végigvitte 12 fő, most meg eleve enyien kezdtük és maradtunk 9-en. Azért a keménymag napi szinten nyomja, és az újak részéről is dícséretes a kitartás. Amúgy megy ez rendesen, csak kevesebbet pofázunk az adott válaszokról itt a Társalgóban mint tavaly, aztán emiatt is tűnhet kevésbé pörgősnek. Akkor 13 oldalt nyomtunk tele reakciókkal csak az OFF-ban (ami most ugye ez a topic), most meg csak 4-et.

Részemről nagyon nem úgy alakul ez a január ahogy terveztem, így időm és energiám is kevesebb van animézni + fórumozni. Gondolom feltűnt hogy nincs két-három naponta értékelés valami cuccról, ami nem véletlen. Az okokkal nem akarok fárasztani senkit, de szó szerint minden szar összejött... Odáig nem jutottam el hogy a Tokyo Godfathers-t meg tudjam nézni, talán ma este, ami a januári hónapban az első teljes szabadnapom. -_- Bár lassan talán már helyreáll a rend.

Az meg hogy egy választ több helyre is beírunk... hát ja, ha "kedvenc ilyen-olyan anime" a kérdések egy jó része, akkor nem tud micsinálni az ember :D Mondjuk én eléggé szoktam agyalni hogy mire mit is írjak, átfutom ilyenkor a MAL-t is, de pl. a mai kérdésnél az Illya megint előkerült - írtam már eccer a kihívásban, de megint aktuális. A Madoka, Geass, stb.. dettó. De nem gond ez, arra is jó ez a játék hogy az ember kifanolhassa és kidühönghesse magát :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Kissé elfoglalt vagyok mostanában magamhoz képest... Meg hát... Madoka. :drop:
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Én meg nem nézek annyi sorozatot, vagy késve pótlom eleve. Na meg az, hogy eleve annyi trágya van a listámon, hogy nem is emlékszem mindre, van, hogy egy kérdésnél megerőltetem magam, hogy miről ugrik be végre valami. Értelemszerűen, az él bennem jobban, amit fordítok/lektorálok/formázok is, a többit meg ukmukfuk el tudom felejteni. Az animeidőm nagyját már inkább a játékok teszik ki, olykor a sorozatok (Breaking Bad, Walking Dead, Ember a fellegvárban, Da Vinci démonai, hogy olyanokat említsek, amit az elmúlt félévben néztem). Ha ez még mellé nem lenne nekem elég, akkor cikkezek (egyfelől Catrinnek a Kontroller rovattal, másfelől a Mondónak, harmadfelől a DEVstance-ra csinálok a nokedliknek egy kis fejtágító szériát... Miközben persze készülget a volt szakdolgozatom bővített formájának kerete (ami ha kiegészül végre, akkor egy volt SZTNH-sat szeretnék mentornak felkérni).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta: 2017.01.27. 18:06 Meg hát... Madoka. :drop:
Nem cseszegetés, vagy ilyesmi, de ilyenkor mindig eszembe jut, hogy "Vajon mi volt alvaro életének az értelme 2011 előtt?" :lol:
Surci írta: 2017.01.27. 15:47 Manga: Ha Titkos anno nem ír recenziót az Ore ga doutei-ről, 2-3 ch után akkor is dobtam volna ha véletlenül valami miatt a kezem ügyébe kavarodik. De a 2. kötettől felfelé már egészen más irányba ment el a cucc, mint amit a gagyi sulis expozció alapján várni lehetne. Úgyhogy az egésszel végeztem egy este alatt, és bőven meg is érte.
Na, örülök, hogy végül ennyire bejött, hogy még a kihívásos játékban is helyett kapott a listádon és nem a negatív címek között. :)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A Yuri!!! on ICE-nak leginkább a toleranciáját hiányolom a valóságból (irl egy ilyen jelenet után nem feltétlenül az ujjongástól lenne hangos a lelátó...).
Hehe, ezt nem ismertem, és a címe (legalábbis ezen a ponton) maximálisan félrevezető :vigyor:
Amúgy viszont egyetértek.

Titkos: Sorry, tudom, leszűkítem az anime-műveltségemet, de ha valamibe alaposan belemélyedek, az kiszorítja a többi dolgot. Ami megmarad, annak a többsége nem anime :drop: Egyébként a Madoka előtt a Haibane Renmeit fanoltam erősen (persze ott is főleg a problémás fekete hime cut hajú csajt :D), de ez tartósabbat ütött.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

A kihívásos Mi kell a nőnek? felvetésetekről jutott eszembe, hogy futott ez a Saiki Kusuo cucc, ami mostanság érdekel, mert jó kis gaganimének tűnik. És a srác ott elvileg hallja mások gondolatait.^^
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ezt már inkább ide hozom, a másikban túl OFF lenne.
Titkos az Eureka Seven topicban írta:csak éppen pl. egy Death Note-ot ugyanennek a korosztálynak írtak
Nem igazán, mert a DN vagy a CG már inkább célozza a 16-19 éves korosztályt, míg az ilyen direkt fight-izék a 13-15 éveseknek készülnek. Azért bőven van szórás ezen a csoporton belül, szal egy Sámánkirály is shounen, meg a DN is, aztán ég és föld a különbség tartalmilag. De ez megvan shoujonál is, szal a Sailor Moon is az, meg az X/1999 is, mégis érezhetően 12-15 éves a célkorosztály az elsőnél, és 16-19 a második címnél (utóbbi kimondottan ezt a felsőkorosztályos shoujo réteget célzó magazinban futtott).

De nem nem gond, mert eleve nem játszanak egy ligában, csak a demográfiai cimke tud megtévesztő lenni. A lényeg az, hogy a saját "versenytársaikkal" való összehasonlításban hogy állnak meg. Fentebb már volt szó erről, csak épp a seinen-shounen közötti határok kapcsán. Az Eureka kihívója tartalmilag a Noragami, az FMA, a TTGL, a Soul Eater vagy a Gundam Seed (bár ez utóbbi inkább a kettő között van valahol, szal ebben már vannak hangsúlyos moráldilemmák) - és ezekkel szemben durván alulmarad, míg a DN-é a CG, az NGE, a Kőkapu vagy a F/0 (ez is shounen tartalmilag, hiába seinenezik).

Ill. Junchitól kissé félve kérdem, hogy a Gundam Zeta után mennyire van még játékban a MAG? Avagy mennyire készzüljek a Cross Game-féle kihívásra.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Surci

A felvetett kérdésre a Gundam threadben válaszoltam, ami azért is érdekes, mert mindezt úgy, hogy észre sem vettem akkor még ezt a postodat. :D Telepátia 4 life.
Titkos írta:Urusei Yatsura a 31 napos kihívás mai napi válaszából
Welp, azért az, hogy az UY nem lett egy mai napig ismert, maradandó klasszikus (Japánon kívül), annak szerintem csak részben oka a hossza (bár az kétségtelenül ott van), én inkább az erősen hit or miss jellegét venném ide, mint potenciális bűnbakot, főleg, hogy a saját bőrkémen is megtapasztaltam ezt. Szal az UY-ben imho kvázi MINDEN ebbe a kategóriába esik, a karakterektől az epizodikusságán át a humoráig, ergo az a cucc, ami végeredményben vagy nagyon bejön valakinek vagy sikítva menekül előle (pláne, ha még Oshii agymenéseit is hozzávesszük). Nekem az első perctől kezdve nem jött be például a humora és szerintem megnézhettem volna még 20, 100 vagy akár 300 epizódot is, ez akkor sem változott volna, ráadásul elég repetitív is.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.01.30. 19:00 Welp, azért az, hogy az UY nem lett egy mai napig ismert, maradandó klasszikus (Japánon kívül), annak szerintem csak részben oka a hossza (bár az kétségtelenül ott van), én inkább az erősen hit or miss jellegét venném ide, mint potenciális bűnbakot, főleg, hogy a saját bőrkémen is megtapasztaltam ezt. Szal az UY-ben imho kvázi MINDEN ebbe a kategóriába esik, a karakterektől az epizodikusságán át a humoráig, ergo az a cucc, ami végeredményben vagy nagyon bejön valakinek vagy sikítva menekül előle (pláne, ha még Oshii agymenéseit is hozzávesszük). Nekem az első perctől kezdve nem jött be például a humora és szerintem megnézhettem volna még 20, 100 vagy akár 300 epizódot is, ez akkor sem változott volna, ráadásul elég repetitív is.
Ez így igaz, viszont én eleve abból indultam ki, hogy a Ranma meg kb. ugyanez volt, csak pepitában (sci-fi és fantasy hülyeségek helyett martial arts hülyeség, de amúgy a humor, karik, meg még sok minden más eléggé egybevágott a kettőben), szóval csodáltam, hogy ha akörül nem csak Amcsiban, de még kis hazánkban is kialakult egy fanréteg (jó, az itthonira talán túlzó ez utóbbi kifejezés, maradjunk inkább annyiban, hogy a többség aki megnézte, pozitívan nyilatkozott róla, még ha fansereg nem is szerveződött a sorozat köré :D), akkor "tesóját", az UY-t miért kezelik úgy, mintha szinte nem is létezne. Szal nekem ilyen szempontból volt fura, az persze más kérdés, ha valakinek eleve nem jön be a cucc humora, karakterei, stb. (Meg volt még elég sok hasonlóan "hit or miss" sorozat is az évek során, amitől meg én kaptam hülyét, mégis lett egy elég erős fantábora még idehaza is, FLCL-től kezdve egészen a Monogatari franchise-ig, szóval én ezt, hogy valami "hit or miss", annyira még nem tekintem indoknak arra fel, hogy biztos ezért ismeretlen. Btw, szerintem speciel a JoJo is hit or miss, aztán nézz fel 1-1 angol hozzászólásos felületre, micsoda nyáladzást levágnak rá. :D Az UY esetében már fele ekkora ajnározásnál is boldog lennék. XD) A hossza meg speciel eszembe sem jutott, de ez valóban lehet tényező, bár ezzel meg úgy voltam, hogy az ilyen "kult shounenek" általában ennél ritkán szoktak rövidebbek lenni. :D (Meg erre is csak azt tudom mondani, hogy egy Hokuto no Ken, Ranma, Dragonball, stb., újabbak közül meg egy One Piece, Naruto, Bleach, stb. sem rövidebbek, mégis mennyi fanjuk van ugye...)
Kép
Válasz küldése