Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Akosss írta: 2017.01.30. 23:22 Top 10-emből a Mononoke az, amit a legkevesebben láttak a MAL szerint. ami viszonylag érthető, mert rétegcucc. (Tényleg, ki az, aki még nem látta itt és rá tudom sózni? Cserébe jöhet bármi. :D)
ÉN! Vállalom a cuccot februári megtekintési határidővel. Cserébe.... és basszus NEM tudom mondani az Illyát, mert néztem a listádat, és egy Sors/széria sincs, anélkül meg nem az igazi. Bár lehet hogy úgy is ütne :dirr: Na de majd legközelebb, velem lehet így alkudozni, akár hosszú cuccok tekintetében is. Mondhatnám a Kara no Kyoukai-t, de mégsem, mert egy orbitális fekete lyuk szúrt nekem szemet azon a completed listen: NEM LÁTOM RAJTA A MADOKÁT. Úgyhogy feláldozom a kedvenc guilty pleasure lolishow-mat az (szvsz) legzseniálisabb animéért ever, ha bevállalod. De kell hozzá a Rebellion mozi is, viszont az szigorúan 2 héttel a cucc befejezése után.
Junchi írta: 2017.01.30. 19:00 >Surci

A felvetett kérdésre a Gundam threadben válaszoltam, ami azért is érdekes, mert mindezt úgy, hogy észre sem vettem akkor még ezt a postodat. :D Telepátia 4 life.
Egy rugóra jár már az agyunk is :D Ez amolyan Aoi-s kollektív tudatalatti, volt már máskor is hogy 1 napon belül 3-4 embernek ugrott be egyszerre ugyanaz a dolog, pl. amikor a Re:zero-S;G párhuzamról érdeklődtünk. :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Surci: Tudtam, hogy a Madoka vagy az Illya lesz a kiválasztott. :D Na majd ha eljutok a Sors/szériáig, akkor talán a nyakamba varrhatod az utóbbit is. Madoka persze jöhet, egyébként is érdekelt már régóta, februári határidő rendben van, úgyis több időm lesz, mint januárban volt. (Amúgy sok ilyen fekete lyuk van a listámon, de 2017 a pótlások éve.) Egyébként hozzávenném az Ayakashi: Japanese Classic Horror Mononokés részeit is, ami +3 rész, de ha van kedved hozzá, akkor az egész anime is lecsúszhat, a másik kettő történet viszont nem valami jó. :drop: Ezért cserébe meg jöhet a Kara no Kyoukai. Itt a határidő lehet március vége, persze csak ha vállalod.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Akosss írta: 2017.01.31. 13:53 Surci: Tudtam, hogy a Madoka vagy az Illya lesz a kiválasztott. :D
OMGondolatolvasó vagy...? Azé nem lehetett egyszerű betippelni :dirr: Naná hogy mehet az egész Ayakashi is a KnK-ért cserébe márciusig, simán megéri ha terjeszthetem az igét. Hátha nagyon bejön, és pluszban a látvány miatt még UFO-ék többi cuccához (Fate/ ) is kedvet kapsz, ami ugye szintén jól jönne nekem hehe :D De ha jól tudom az Aya a Monononononoke előzménysztorija, szal akkor ebben a sorrendben kerülnek megtekintésre. KnK-hoz annyit hogy ott összevissza kavarnak a mozik sorszámával, de az ismertető végén írtam, milyen sorrendben érdemes nézni őket (az infóért téháiksz Junchinak). Várom a véleményeket, de ha befejezted a Madoka sorozatot, vigyázz a topicjában mert sok Rebellion spíler is van arrafelé. A mozit viszont tényleg csak 1-2 hét múlva, főleg ha bejött a sorozat és már egy egész egységgé összeállt, hogy adott esetben el tudd szeparálni mind történetileg, mind karaktervonalon a sori végétől.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Surci írta: 2017.01.31. 19:43 ....ha befejezted a Madoka sorozatot, vigyázz a topicjában mert sok Rebellion spíler is van arrafelé.
Meg egy csomó a saját agyszüleményeimből, szóval jó esetben összekevered, mielőtt látnád. Akkor legalább meglepődsz :vigyor:
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Urusei Yatsura: Utána olvastam, hogy miért nem lett igazán népszerű a cucc. A legtöbb helyen nem is a hosszát (bár azért az is ott van) sokkal inkább a rengeteg nyelvi-szójátékra alapuló vicceket említik meg. Már mint, hogy Rumiko rengeteg olyan nyelvi leleményességet tett bele amit más nyelven nem vagy csak nehezen lehet vissza adni ezért nem is lett annyira népszerű.

Akosss: Csak anime lehet a csere alapja?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

iskariotes írta: 2017.02.01. 00:14 Akosss: Csak anime lehet a csere alapja?
Attól függ, hogy miről van szó. :-P Lehet, hogy benne lennék.

Surci: Igazából nem előzménysorozat az Ayakashi, szóval a sorrend mindegy. (Asszem csak valami olyasmiről van szó, hogy annyira tetszett az embereknek az Ayában a Bake Neko története és Kusuriuri karaktere, na meg a képi világ meg hasonlók, hogy csináltak belőle egy spin-off szériát és jajj, milyen jól tették!) Köszi a KnK-s sorrendet és a Rebellionos figyelmeztetést.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2017.02.01. 00:14 Urusei Yatsura: Utána olvastam, hogy miért nem lett igazán népszerű a cucc. A legtöbb helyen nem is a hosszát (bár azért az is ott van) sokkal inkább a rengeteg nyelvi-szójátékra alapuló vicceket említik meg. Már mint, hogy Rumiko rengeteg olyan nyelvi leleményességet tett bele amit más nyelven nem vagy csak nehezen lehet vissza adni ezért nem is lett annyira népszerű.
Na igen, ez is benne lehet a dologban (sőt, nemcsak a szójátékok terén, hanem egy csomó más "only in Japan" dolgot is pakolt bele, pl. anno az amcsik a hivatalos mangában ezért is fordítottak le egy Setsubunos poént Halloweenosra), de mondjuk szerintem ez meg nem annyira brutál mennyiség, ami zavaró lenne. Az általam látott verzióban a legtöbbet lefordították, amit meg nem lehetett, azt így lábjegyzetben megcsillagozva kiírták a képernyő aljára/tetejére. Illetve ez nálam plusz vonzerő volt, hiszen valamennyire még a "weaboo korszakomban" néztem ezt a sorozatot, aztán ott örömködhettem pluszba, hogy "Úristen, hogy ez mennyire JAPÁN!!!4444 Nem holmi agyonhasznált, mocskos, nyugati poénok vannak benne, so original!" :lol: Persze ez ma már nincs meg bennem, csak arra fel írom, hogy ez még plusz vonzerő is lehet. :D (Avagy nem csak egy EVA-ra lehet úgy ráizgulni, hogy "fú, annyira király, mert utána kell olvasnom, hogy értsem!", ugyanez egy ilyen japán szójátékos/lényes/ünnepes vígjátékkal is előfordulhat. XDDD)
iskariotes írta: 2017.02.01. 00:14Akosss: Csak anime lehet a csere alapja?
Ha már Surciék poénkodtak itt az "Aois kollektív tudattal": Igen, szerintem is jó ötlet felajánlani az Avatart, mert jó sorozat. :D (Na, meglátjuk, nálam is működik-e ez... XDDD)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^
És tud és tud és tud!! Igen magam részéről az Avatarra gondoltam, bár tudom, hogy az 20 részes (az első évad) az Ayakashi meg csak 11, de ott van a kapcsolódó Mononoke amivel együtt már 23 részről van szó. Attól a három résztől pedig eltekintek, mert akkor ennek a dolognak soha nem lenne vége. No persze akivel más képen állapodtam meg, ott más képen szól a megállapodás.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Az Avatar jöhet, mindig is kíváncsi voltam rá, meg azok a részek, amiket elkaptam a tv-ben tetszettek, úgyhogy részemről áll az alku. :D Időpontot nem tudok mondani, februárra már biztos nem fér be, de a március talán már oké.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Akosss írta: 2017.02.02. 21:56 Otousan wa Ai no Hito - Ezt ma találtam, Catrinnek küldöm. :D A Furiko készítőjétől, az apákról.
X'D Köszi, élmény volt!

(Btw, hogy eltűnt Tulokos még január közepén... sok vizsga(jah, nemXD, azt írta már végzett), vagy mi lelte? Pedig vártam, hogy majd ajánlja a rövidfilmeket...)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^ Gondolom azért kihívás a topik címe mert van egy feladat és azt teljesíteni kell, ami nem könnyű. Persze többen kezdték el, de csak kevesen tudták/akarták befejezni. Ha jól gondolom akkor én is elbuktam, hiszen nem minden nap tudtam írni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ez egy jó kis lista. :thumb: Végre tudom, hogy melyik animében van az a melltartós jelenet. XDDD
Amúgy azért nem a Viccek topicba tettem, mert nem mindegyik vicces.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Áhh, jesszus, az a macrosshetes Basarás jelenet. XDXDD Köszi!
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: scineram »

tulokos írta: 2017.01.18. 17:01Amúgy valószínűleg minden szerző fontosnak tartja, hogy sok emberhez eljusson az alkotása. De egy magára valamit is adó, autonóm alkotót nem fogja érdekelni, hogy mit akar a szélesebb közönség. Az jó, ha elnyerjük a szélesebb közönséget, de ez nem lehet elsődleges szempont! Yuasa például van akkora zseni, hogy azt és úgy csinálja meg, ahogyan ő kigondolta, míg a legtöbben a tömeg ízléshez igazítják az animéiket.)
Anno Hideaki pedig volt akkora zseni, hogy világszerte milliókat tudott megszólítani olyan szinten, hogy a mai napig hatásavan az iparban. A tömegeknek, akik fiatalon látták, most egy mellékszereplővel borotvát árulnak. Yuasa csak álmodik arról, hogy ekkora közönsége legyen. Lehet nem ez érdekli, de ha adna rá, sem tudna ennyi emberhez eljutni.
Titkos írta: 2017.01.18. 20:38(AA animeblogján is jót röhögtem, amikor a blogger ott panaszkodott, hogy "Jó lenne ez a Drifters, de minek kellenek bele a hangulatot megtörő hülye poénok, meg SD-fejek, stb.?", mire én magamban: "Ejj-ejj fiam, nem tudod te sem értékelni a KOHTA-FEELINGET!" XDDD Én pont úgy voltam vele, hogy csak így vagyok hajlandó esetleg egyszer elkezdeni, ha valami fullkomoly háborús baromság, akkor engem elfelejthetnek, de látom, Kohta hozta a formáját, itt Aoin is valami szaros nyilakat emlegettek többen, szóval nem csökkent a színvonal... XDDDD)
Imádtam az SD fejeket, nagyon jól megnevettetett Kóta, főleg a Hellsing sorozathoz képest. És a szaros íjak, igen. A régi korok kifinomult katonai stratégiája.
Titkos írta: 2017.01.18. 22:54-B Gata H Kei: Én vagyok az egyetlen, akinek ez egy 10/10-es vígjáték, az meg külön tetszett, hogy ezúttal női szemszögből van megírva az ecchi? :D Mondjuk lehet, mert magamon kívül kb. senkitől sem hallottam, hogy egyáltalán látta volna, vagy ha igen, akkor sem büszkélkedett vele, de számomra nagyon betalált, persze tény, hogy elég pihent egy darab. XD
Ez komoly? Vajon kinek van meg a Yamadás egéralátét, amit a Funimation a BD szetthez mellékelt?
Titkos írta: 2017.01.18. 22:54A NouCome-t meg jó, hogy mondod, én annál már teljesen elbizonytalanodtam. XD Egyrészt én anno ha nem is "kinéztem", de mondjuk úgy, hogy "megjegyeztem" magamnak, mert úgy voltam vele, hogy tök vicces lehet egy olyan anime, ahol a srácnak mindig dating simes választási opciók villannak fel a mindennapjaiban. XD Aztán valahogy elfelejtődött, viszont múltkor scineram linkelgetett itt belőle pár videót, amik valahogy egyszerre fárasztottak és szórakoztattak. XD De nem tudom, hogy vajon végig olyan-e, vagy csak három jó poént kihalászott belőle? XD
Végig ilyen, másról sem szól a sorozat. Nagyjából ugyanazt a színvonalat hozza, az a három poén csak az imouto beszélgetéshez volt releváns. Ha nekem nem hiszel kérdezd Surcit, vele sikerült megnézetnem. :wink:
iskariotes írta: 2017.01.19. 20:12mások meg szimplán bevállalják, hogy na igen kedvelem a buta cséplős sorozatokat és akkor mi van? Körbe rajzolsz és széttépsz?
:gurul: :goodpost:
tulokos írta: 2017.01.20. 14:48Sajnos elfelejtettem a nevét annak, aki arról írt, hogy amikor egy szövegben a szereplők gondolatait is engedi a szerző olvasni, akkor az mindig ironikussá teszi a történéseket, illetve tulajdonképpen ellehetetleníti, hogy a szöveg emelkedett legyen. Ugyanis a szereplők belső magyarázatai kisszerűbbek (banálisak, elcsépeltek és korlátoltabbak) lesznek a narrátor hangjához/a nagyszabású történésekhez képest. Mindez persze nem azt jelenti, hogy ne lehetne benne aztán katarzis, hanem a jellege lesz más.
Ez érdekes elgondolás. Engem sokkal jobban érdekelnek a konkrét szereplők nyers gondolatai, mint holmi narrátor nagyzolásai. Alá akarok merülni a történetben, nem emelkedetten lebegni felette. Szerintem ez nagy erőssége az animének, ugyanis itt teljesen megszokott az ilyesmi. Senki nem lepődik meg rajta, vagy tartja furcsának a legbelsőbb gondolatokat, így jobban ki lehet fejezni a karaktereket. Meg természetesen ahogy egy külső narrálás normális egy könyvben, úgy mozgókép esetében pont, hogy gyengeségnek tartják.
Catrin írta: 2017.01.29. 21:50A kihívásos Mi kell a nőnek? felvetésetekről jutott eszembe, hogy futott ez a Saiki Kusuo cucc, ami mostanság érdekel, mert jó kis gaganimének tűnik. És a srác ott elvileg hallja mások gondolatait.^^
És még sok mindent csinál.^^ De tényleg nagyon fasza gag anime, benne az egyik legdurvább AGYFASZ karakterrel és családjával Ono Daisuke legzseniálisabb előadásában, akiket

ha meglát az ember, szétröhögi az agyát,
ha meghall az ember, szétröhögi az agyát,
ha rágondol az ember, szétröhögi az agyát.

Illetve mivel sikeresen túléltem a Grand Slam Time januárt, és már a szezon közepére utolértem magam (a pénteki részekig kurrens vagyok mindennel), így én is vállalnék animét csereberélni. Több, mint két hónapunk van a conig, ebbe kell csak beleférnünk. Értelemszerűen a MALomon nem szereplő valamit vágjatok hozzám!
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

scineram írta: 2017.02.12. 22:42Anno Hideaki pedig volt akkora zseni, hogy világszerte milliókat tudott megszólítani olyan szinten, hogy a mai napig hatásavan az iparban. A tömegeknek, akik fiatalon látták, most egy mellékszereplővel borotvát árulnak. Yuasa csak álmodik arról, hogy ekkora közönsége legyen. Lehet nem ez érdekli, de ha adna rá, sem tudna ennyi emberhez eljutni.
Ezt nem is vitattam; ahogy Annoról már írtam korábban: tisztában vagyok az iparra gyakorolt hatásával. Zsenialitásnak azonban nem nevezném, amit csinált, esetleg zseniális marketingnek, és ez már sokkal inkább a stúdió érdeme volt.
Yuasa meg valóban alulmaradna egy "számháborúban", mégis én úgy gondolom, hogy addig lesz izgalmas rendező, amíg nem próbál megfelelni a millióknak, feleljen csak meg saját magának. Szerintem ez egy alkotó embernek a legfőbb feladata, aztán a nézők dolga eldönteni, hogy mennyit kérnek belőle.

A könyv elbeszélője rengeteg módon elbújhat a szövegben. Nem feltétlenül kell ténylegesen jelen lennie a szerzőnek, vagyis a narrátor gondolataiba nem mindig láthatunk bele. Viszont ha a karakterek gondolatait teszi a szöveg elérhetővé, akkor az valóban egy érdekes helyzetet szül. Animéknél azért különösen oda nem illő, legalábbis szerintem, mert kifejezetten emelkedettek akarnak lenni, szinte mindig. A legegyszerűbb szituációkat is őrületes nagy feszültségként adják el. Pontosan ezt a "nagyotmondást" szoktam ostorozni a legtöbb animében. Így pedig könnyen nevetségessé válnak a belső monológok. És ja, sokkal jobban örülök én is, amikor sallangmentes, szikár előadást látok.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

scineram írta: 2017.02.12. 22:42 Ha nekem nem hiszel kérdezd Surcit, vele sikerült megnézetnem.
NouCome: nagyjából minden benne van abban a fenti postban. Igazából ha a hárem-és eccsiszettingekből ismert (és marhára uncsi) baromságok felett el tud nézni az ember, akkor a kretén alapkoncepció miatt az ilyen comedykre vevőknek megéri bepróbálni. Volt amit én is nagyon untam pl. amikor egy teljes rész elmegy az "angyal-csaj" kívánós személyiségváltozása miatt főszereplőre mászós "eccsi poénjaira" vagy a gagyi strand-fanszervizes hülyeségre, de amúgy el lehet rajta vigyorogni + én Yukihira karakterét is bírtam, szeretem a cinikus beszólásokkal operáló karikat.
scineram írta: 2017.02.12. 22:42én is vállalnék animét csereberélni. Több, mint két hónapunk van a conig, ebbe kell csak beleférnünk. Értelemszerűen a MALomon nem szereplő valamit vágjatok hozzám!
A tavaszi Con ismert okok miatt szerintem kimarad, viszont erre az ajánlatra lecsapnék. És ki nem találod melyik anime a jelöltem :3 Csak a gond nálad is az, hogy néztem a listádat, és egyetlen Fate/ sincs abszolválva. Na nem mintha önmagában nem lehetne élvezni ezt a remek loliparádét, és biztos vagyok benne hogy neked tetszeni fog, csak a visszautalós és crossover-jellegű poénok így totál kiesnek. Úgyhogy kérdezném vállalod-e így az Illya/mindent (4 sorozat + OVÁ-k+speciálok - 50 ep körül van az összes), vagy majd eccer, ha lenyomtad a plannedre pakolt Sors/szériákat? Amennyiben igen, akkor feldobnám cserealapnak a Hyoukát ill. mivel az csak 22 ep, még választhacc hozzá valamit ha akarsz (ha kérhetem, akkor a plannedemről, és 24 ep körülinél ne legyen több). Viszont ez csak ajánlás, mert mint mondottam: Illyáért mindent vállalok. Viszont mert ezen felül 2 kihívást vállaltam februárra + a HxH-ban is benne vagyok és hosszú, így nem garantálom hogy e hónapban végzek vele, így határidőre márc. 15-öt mondanám. Deal?

Erre reagálni akartam múltkor, de valamiért kimaradt:
iskariotes írta: 2017.02.01. 21:48 Igen magam részéről az Avatarra gondoltam, bár tudom, hogy az 20 részes (az első évad)
Namost mondanám, hogy az Avatart vállalnám, csak egyrészt az nem 20 ep hanem 60 (ha már elkezdjük, csináljuk végig rendesen), másrészt még érdekelne is, de nem feltétlenül ez, hanem a folytatása, a Korra, mert annak a végéről olvastam pár érdekfeszítő spoilert :3 Csakhogy az még +50 ep, ami még húzósabb... Huh. Ha játékba szállunk, nem tudom mi lenne a cserealap és mikorra... Mindenesetre nem zárkózom el.

Ill. még Titkosnak jelezném, hogy a Fate/(hangsúlyozom) MINDENért :twisted: még arra is hajlandó lennék hogy a Póni összest lenyomjam, de mivel ezt kizárólag határidőre vállalnám, úgy hogy ezt te is tartod, ennyit sztem nem ér meg neked ennek a cuccnak a promózása. Kár. Csak azé jeleztem hogy hátha... :D
scineram írta: 2017.02.12. 22:42 Engem sokkal jobban érdekelnek a konkrét szereplők nyers gondolatai, mint holmi narrátor nagyzolásai. Alá akarok merülni a történetben, nem emelkedetten lebegni felette. Szerintem ez nagy erőssége az animének, ugyanis itt teljesen megszokott az ilyesmi. Senki nem lepődik meg rajta, vagy tartja furcsának a legbelsőbb gondolatokat, így jobban ki lehet fejezni a karaktereket. Meg természetesen ahogy egy külső narrálás normális egy könyvben, úgy mozgókép esetében pont, hogy gyengeségnek tartják.
:goodpost:
tulokos írta: 2017.02.13. 01:53 Animéknél azért különösen oda nem illő, legalábbis szerintem, mert kifejezetten emelkedettek akarnak lenni, szinte mindig. A legegyszerűbb szituációkat is őrületes nagy feszültségként adják el.
Ezzel bizonyos esetekben egyet is értek, pláne ha valami szerelmi sztorirólvagy hétköznapi történetről van szó, de mondjuk pont a DN nem ilyen. Persze hogy nagy istenkomplexusos dumák és feszültség van bennük, csak épp itt a tét is nagy. A másik meg, amit Titkos is írt, hogy vannak bizonyos cuccok, amik ezek nélkül nem is működnének, pláne ha a karakter egyes cselekedetei szöges ellentétben állnak a gondolataival, így a néző számára valahogy érthetővé kell tenni az indokokat. Most belegondolok milyen lett volna a DN-el Kira monológjai nélkül... érthetetlen. Btw azt sem éreztem soha hogy más jellegű vagy kisszerűbb lenne a katarzis, egyszerűen csak ha szükség van narrációra, így lehet megoldani mozgókép esetén ezt úgy, hogy ne lógjon ki a sztoriból. Pl. egy külsős narrátor hangjával inkább érezném hatásvadásznak az adott szitu magyarázatát, mint egy belső monológgal.
tulokos írta: 2017.02.13. 01:53én úgy gondolom, hogy addig lesz izgalmas rendező, amíg nem próbál megfelelni a millióknak, feleljen csak meg saját magának. Szerintem ez egy alkotó embernek a legfőbb feladata
Konzekvensen figyelmen kívül hagyod, hogy az adott üzenetet el is kellene juttatni a közönséghez, mégpedig a számára befogadható formában. A lényeg, hogy az üzenet átadásra kerüljön, hogy milyen formában az meg már ízlés kérdése. Szal mondjuk egy EVA-nál szvsz felesleges felróni neki, hogy ezt a tizenévesek (célközönség) számára fogyasztható módon teszi. Értékelhető tartalommal bírt az ENGÉE? Naja. A célját elérte? El. Kevesebb lett ettől az üzenet? Dehogy. Gond akkor? Egy szál se. Persze ha valaki az íróasztafióknak akar zseniális animekoncepciókat, forgatókönyveket vagy pszichológiai regényeket írkálni, megteheti, csak akkor nem igazán tudnánk mi itt mit kritizálni és/vagy fanolni, mert az egészről nem is hallottunk volna. Ugyanide tartozik, hogy a film/animációs ipar nem tízfillérből működik, ergo valahonnan ki kell termelni az adott cuccok készítéséhez szükséges pénzt. Tetszik vagy nem, ez a dolgok menete, amivel a világon semmi gond nincs, amíg a tartalmi részét megfelelően tudják prezentálni. A gond akkor jön, amikor a tartalom nulla, és minden más csak csomagolás.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.02.13. 16:53Namost mondanám, hogy az Avatart vállalnám, csak egyrészt az nem 20 ep hanem 60 (ha már elkezdjük, csináljuk végig rendesen), másrészt még érdekelne is, de nem feltétlenül ez, hanem a folytatása, a Korra, mert annak a végéről olvastam pár érdekfeszítő spoilert :3 Csakhogy az még +50 ep, ami még húzósabb... Huh. Ha játékba szállunk, nem tudom mi lenne a cserealap és mikorra... Mindenesetre nem zárkózom el.
Egészen pontosan 61 a Wiki szerint. :D De egyébként meg tök komolyan mondom, hogy szerintem simán bejönne neked az eredeti is (a Korrát még én sem láttam, szal azt passzolom, hogy milyen), ha az első 20 részes szezonon túljutsz. (Az sem rossz, de ott még érezhetően epizodikusabb és "vicceskedősebb" az egész, utána kezd el komolyodni. Az más kérdés, hogy ezek a részek sem csak úgy "fillernek" vannak, viszont az később derül ki, hogy az ebben bemutatott karikat és történeti elemeket hogyan hozzák vissza... :D) Egyébként meg az Avatart hiba is lenne így szezonokra bontva nézned, mert igazából ez olyasmi, mint a PJ-féle Gyűrűk Ura: egyetlen sztori, csak három részre bontva. Tehát ez nem úgy készült, hogy "csináltunk poénból 20 részt, de aztán olyan sikeres volt, hogy megtoldottuk még két szezonnal", hanem előre megírták az egészet, csak gondolom Nickelodeonék elsőre nem engedték nekik, hogy 61 részt egyben lenyomjanak, mert ha meg bukó lett volna, akkor jól kicsesztek pénzügyileg magukkal. Amúgy azért is írom mindezt, mert nekem is volt egy elég erős kettős fenntartásom a cuccal szemben (egy, hogy amcsi, kettő, hogy tiszta Naruto-feelingem volt tőle az első képek + a fandom reakciói alapján... XD), de ahogy elkezdtem nézni, pár epizódon belül minden félelmemet eloszlatta. (Sőt, nem győzöm hangsúlyozni, hogy külön vicces volt látni, hogy ha volt is úgymond "Narutós áthallás", az itt pont jól jött ki. Pl. lesz egy szereplő, aki kb. a Narutós Sóska bosszúállós/becsületvisszaszerzős mentalitását nyomatja, csak éppen itt jól van megírva az egész és értelmesen viszik végig, nem olyan rohadtul cringeworthy módon, mint abban. XD)
Surci írta: 2017.02.13. 16:53Ill. még Titkosnak jelezném, hogy a Fate/(hangsúlyozom) MINDENért :twisted: még arra is hajlandó lennék hogy a Póni összest lenyomjam, de mivel ezt kizárólag határidőre vállalnám, úgy hogy ezt te is tartod, ennyit sztem nem ér meg neked ennek a cuccnak a promózása. Kár. Csak azé jeleztem hogy hátha... :D
Ez főleg azért is lenne érdekes, mert igazából olyan valódi "MINDEN" még egyik franchise-ból sincs, tekintve, hogy a Póniból idén jön a hetedik szezon és Fate-ből is ugye sorban nyomatják az újabb és újabb sorozatokat... XD Amúgy csábító ajánlat, de egyelőre ettől eltekintenék, ez valszeg valami "10 éves kihívás" lesz majd. XD (Pláne, hogy addigra jó eséllyel legalább az MLP véget ér, a Sorsban nem vagyok biztos... XDDD) Meg hát na, ha "MINDEN", akkor az Illyát is végig kéne szenvednem... :dirr: (Bár én lassan ettől a legújabb, Shaft-féle Fate-től már jobban tartok... XDDD)
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Surci írta: 2017.02.13. 16:53Konzekvensen figyelmen kívül hagyod, hogy az adott üzenetet el is kellene juttatni a közönséghez, mégpedig a számára befogadható formában.
Dehogy hagyom figyelmen kívül, egyszerűen csak nem keverem össze a szezont a fazonnal: szerintem ez még mindig nem elsősorban Yuasa (ha már őt hoztuk fel konkrét példának) feladata, amikor kitalál valamit a fejében, hanem egy komplett stábé, amelyik mellette dolgozik majd a projekten.

Szándékosan nem hoztam most fel a Death Note sorit, pedig szerintem kifejezetten jó példa. Csak ez a jelenet mindent elmond, kvintesszenciája annak a borzongató gagyiságnak, amit nem bírok ki röhögés nélkül: https://youtu.be/q7E3iq1gc98
Két eminens diák teniszezik elképesztő magas szinten, legalábbis a reakciók ezt sugallják (eleve milyen érdekes, hogy ekkora tömeg összegyűlt csodálkozni), noha egyébként ez a skilljük se előtte se utána nem fontos, de mi most megtudjuk, oké. Viszont a körítés (aláfestő zene, lassítások és egyéb effektek) úgy adják el, mintha most dőlne el a világon minden (miközben még számtalan ilyen kis mini-fightjuk lesz a későbbiekben). Ezek és ami a legfontosabb, (az önismétlő) belső monológok nélkül is egyértelműen lehetne azt ábrázolni, hogy többről van szó egyszerű teniszezésnél, hogy az egész másodlagos síkon zajlik. Korábban már említettem a régi japán szamurájos filmeket mint párhuzamot: ott is a megfeszült idegek harcává vált a párbaj; nem feltétlenül a gyorsabb vagy ügyesebb nyert, hanem a hidegvérűbb, a helyzetet jobban kiszámító harcos. Fejben dőlt el minden, de ezt úgy is tudta, érezte a néző, hogy nem gondolkodtak "hangosan" a szemben álló felek. Na, az volt a nyers és letisztult ábrázolás, itt meg valami giccses dolog történik... brrr :oops:
És akkor még arról a jelenetről nem is beszéltünk, amikor L megtörölgeti Kira lábát... :drop: :lol:
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: scineram »

tulokos írta: 2017.02.13. 01:53Ezt nem is vitattam; ahogy Annoról már írtam korábban: tisztában vagyok az iparra gyakorolt hatásával. Zsenialitásnak azonban nem nevezném, amit csinált, esetleg zseniális marketingnek, és ez már sokkal inkább a stúdió érdeme volt.
Yuasa meg valóban alulmaradna egy "számháborúban", mégis én úgy gondolom, hogy addig lesz izgalmas rendező, amíg nem próbál megfelelni a millióknak, feleljen csak meg saját magának. Szerintem ez egy alkotó embernek a legfőbb feladata, aztán a nézők dolga eldönteni, hogy mennyit kérnek belőle.
Nagyon fals dolog az ilyesmit marketingnek beállítani. Arról majd akkor beszéljünk, ha tíz év múlva a Sword Art Ocsmány meghatározó alapmű. Nekem úgy jön le, mintha számodra egy mű csak az alkotó önkielégítése lenne, aztán vagy alááll valaki, vagy nem. Csak a művész és az ő víziója számít. De ez annyiban hamis dichotómia, hogy minden épeszű alkotó nem csak saját maga számára készít. Tehát az önmagának megfelelésnek az is része, hogy a mű közönségre találjon. Persze hogy mekkora és milyen fogadtatásban részesül, az nem mindenki számára egyformán fontos. Yuasa talán nem nagyon bánja, ha a Ping Pongot Magyarországon csak mi és még pár tucat ember ismeri és szereti. De nincs kétségem, hogy igenis érdekli legalább valamilyen közönség elismerése. De csak attól, mert mondjuk az Evát sokkal szélesebb tömegeknek szántak, az még egyáltalán nem jelenti azt, hogy valami sellout lenne, vagy kevésbé "izgalmas". Nagyon nehéz olyat alkotni, amit ne értékelne legalább valamilyen szűk réteg. De ha valaki kiemelkedőt alkot úgy, hogy az még nagyon sokakhoz el is jut, az még a siker egy újabb foka, egy művészi teljesítmény. Világos, te az Evát nem tartod olyan sokra érdemesnek. Nekem egyébként nem kifejezetten kedvencem, de kvalitásait, és a belefeccölt vért, verítéket, testi-lelki egészséget nem tudtam nem elismerni. Ezért tartottam jó példának, és hoztam föl. :drop:
Surci írta: 2017.02.13. 16:53A tavaszi Con ismert okok miatt szerintem kimarad, viszont erre az ajánlatra lecsapnék. És ki nem találod melyik anime a jelöltem :3 Csak a gond nálad is az, hogy néztem a listádat, és egyetlen Fate/ sincs abszolválva. Na nem mintha önmagában nem lehetne élvezni ezt a remek loliparádét, és biztos vagyok benne hogy neked tetszeni fog, csak a visszautalós és crossover-jellegű poénok így totál kiesnek. Úgyhogy kérdezném vállalod-e így az Illya/mindent (4 sorozat + OVÁ-k+speciálok - 50 ep körül van az összes), vagy majd eccer, ha lenyomtad a plannedre pakolt Sors/szériákat? Amennyiben igen, akkor feldobnám cserealapnak a Hyoukát ill. mivel az csak 22 ep, még választhacc hozzá valamit ha akarsz (ha kérhetem, akkor a plannedemről, és 24 ep körülinél ne legyen több). Viszont ez csak ajánlás, mert mint mondottam: Illyáért mindent vállalok. Viszont mert ezen felül 2 kihívást vállaltam februárra + a HxH-ban is benne vagyok és hosszú, így nem garantálom hogy e hónapban végzek vele, így határidőre márc. 15-öt mondanám. Deal?
Köszönöm az ajánlatot, de nekem is azért sok lenne most egy évnyi epizód. És ahogy mondtad, a Sors még csak tervben van, ezért is hagytam ki az Íliászt, mert ki akarnám maxolni a poénok élvezetét. Jómagam is olyan két cournyi (+\varepsilon) cuccost mernék bevállalni. Hyoukát éppen szívesen adnék cserébe, de azért más is van a tarsolyomban. Esetleg valami egyéb ajánlat tőled, vagy mástól? Ha amúgy is le vagy terhelve, nem kívánnám, ha miattam kellene most nagyon erőlködnöd.
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

scineram írta: 2017.02.13. 23:06Nekem úgy jön le, mintha számodra egy mű csak az alkotó önkielégítése lenne, aztán vagy alááll valaki, vagy nem. Csak a művész és az ő víziója számít.
Bár nem túl hízelgően ragadtad meg a lényegét a mondandómnak, de valóban, voltaképpen így gondolom. Persze én nem az öncélúságra, "önkielégítésre" hegyeztem ki a hangsúlyt, hanem a saját vízió kielégítésére sokkal inkább. Szerintem érdemes ennyit pontosítani rajta. Rosszul fogalmaztam korábban, úgyhogy jogos az észrevétel: az "épeszű" alkotó nem csak saját magának akar megfelelni; már amennyiben a kitűzött célt (víziót) valamivel előrébb helyezi saját magánál. Továbbá éppen ezért érzem nagyon falsnak az ebből levont következtetésedet, miszerint a közönségnek való megfelelés az része kell hogy legyen ennek a műveletnek. Persze azt én sem zárom ki, hogy a két dolog egybevághat, és akkor ja, a művészet egy "sikerültebb formájáról" beszélünk, de azért azt alapvetően cinikus hozzáállásnak tartom, amikor a "sikerrel", a siker mértékével magyarázzák meg valaminek az értékét: mert a Sword Art Online tényleg jó példa arra, hogy ez mekkora tévút lehet. Attól meg borsózik a hátam, amikor voltaképpen arra célzol, hogy mivel Yuasa kisebb közönséghez jut el, ezért annyit is ér. :drop:
Egyébként én még azt is megkockáztatom, hogy az "épeszűség" sem mindig jellemző a meghatározó alkotókra, vagy legalábbis arra az időszakra, amíg megszületnek a nagyobb műveik. És az a vicc egyébként, hogy pont Anno erre az egyik jó példa: leírtam már a 30 napos kihívásban is, tehát csak ismétlem, hogy én nem hiszem, hogy az NGE készítése közben szem előtt tartotta volna azt a szempontot, mit akarhat a közönség. Az akkori körülmények (a szerző depressziója) legalábbis erről árulkodnak. Az "épeszű" Annonak már csak az NGE filmeket "köszönhetjük".
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: 2017.02.13. 17:26 igazából olyan valódi "MINDEN" még egyik franchise-ból sincs
Értelemszerűen az eddig kijött komplett szériáikra gondoltam.
scineram írta: 2017.02.13. 23:06 Köszönöm az ajánlatot, de nekem is azért sok lenne most egy évnyi epizód. És ahogy mondtad, a Sors még csak tervben van, ezért is hagytam ki az Íliászt, mert ki akarnám maxolni a poénok élvezetét. Jómagam is olyan két cournyi (+\varepsilon) cuccost mernék bevállalni. Hyoukát éppen szívesen adnék cserébe, de azért más is van a tarsolyomban. Esetleg valami egyéb ajánlat tőled, vagy mástól
Valahol el kell kezdeni, úgyhogy mondjuk a 2006-os Fate/SN (24 ep) a Hyoukáért mondjuk márc. 15-ig? Ha bejött, akkor a többi Sors meg mehet majd utána hasonló kihívásos alapon. Vélemény?
scineram írta: 2017.02.13. 23:06Ha amúgy is le vagy terhelve, nem kívánnám, ha miattam kellene most nagyon erőlködnöd.
Erőlködni animével? Nekem? :)
tulokos írta: 2017.02.13. 18:36 Szándékosan nem hoztam most fel a Death Note sorit, pedig szerintem kifejezetten jó példa. Csak ez a jelenet mindent elmond, kvintesszenciája annak a borzongató gagyiságnak, amit nem bírok ki röhögés nélkül: https://youtu.be/q7E3iq1gc98
Ezt mondjuk itt dettóznám, bár nekem abszolút nem tűnt fel amikor néztem. Viszont van kisezer másik jelenet, ahol kb. csak állnak vagy ülnek egymás mellett/egymással szemben és beszélgetnek, közben meg teljesen az ellentétjére gondolnak mindennek, amit kimondanak. Szal elég általánosító és emiatt fals meghogalmazás ez a belső monológ = gagyi animés/filmes eszköz, mert bizonyos esetekben megáll, másokban meg nem. De ezt gondolom az itt előkerült többi kijelentésedről is, lásd ez a "ha a közönség által fogyasztató formában tálalnak valamit, az máris levon az értékéből, mert lehetett volna tiszta esszencia is" stb... Szal pl. az NGE vagy bármely más sikeres anime semmivel nem lett kevesebb attól, hogy merch-fronton is jól teljesített, mert az alapvető értéke nem ebben van, hanem az üzenetben, amit sikerült is átadnia. Inkább külön-külön érdemes megvizsgálni az egyes műveknél ezen szempontokat.

Kérdés az hogy mit értünk közönségnek való megfelelés alatt. Mert ha azt, amit (maradjunk jelen példánál) Anno művelt az új EVA mozikkal, telepakolva mindenféle otakupan-baromsággal a tartalom rovására csak azért hogy még több nézőt vonzzon be, akkor megáll ez a kijelentés. Viszont attól, hogy mondjuk olyan vizualitással vagy körítéssel látnak el egy animét (harcok, satöbbi), ami szélesebb tömegek számára is vonzóvá teszi, azzal nem veszít automatikusan az értékeiből, sőt, a készítők profizmusát dícséri, hogy nemcsak tartalom, hanem marketing terén IS sikerült olyasmit alkotni, amiben minél több néző megtalálhatja a számítását.

De ha már Yuasa is terítéken van, egyrészt az ő animéinek összképére bőven rájátszik a vizuális megvalósítás + az öncélú mindfuck húzásai, viszont ezzel olyannyira rétegcuccá teszi őket, hogy egy csomó ember radarjáról pont emiatt maradnak le, amit meg sajnálok, mert tartalmilag érnének annyit, hogy többen is megismerjék. És ugye itt lépnek be a szubjektív szempontok, mert sokan képtelenek az ilyesmitől elvonatkoztatni, hiába van meg a cuccokban az esszencia. És még azt sem gondolnám hogy felszínesek vagy ilyesmi, csak sokan vannak akiknek ez így nem veszi be a gyomra. Értem én hogy Yuasát ez nem érdekli, csak ezt nem nevezném önmagában erénynek, mert ez ugyanolyan öncélúság, mint mondjuk az NGE randomszimbolikája vagy a Shaft vizuális elemei, csak az utóbbi több jóembernek jön be, ergo marketing terén sikeresebb. Ez nyilván nem jelenti azt hogy automatikusan jobb is, mert pl. a Monogatari vagy az Arakawa ugyanúgy gyér marad tartalmi szempontból ha tízszer annyian nézik is, mint mondjuk a Yojouhan-t.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Surci írta: 2017.02.13. 16:53 Erre reagálni akartam múltkor, de valamiért kimaradt:
iskariotes írta: 2017.02.01. 21:48 Igen magam részéről az Avatarra gondoltam, bár tudom, hogy az 20 részes (az első évad)
Namost mondanám, hogy az Avatart vállalnám, csak egyrészt az nem 20 ep hanem 60 (ha már elkezdjük, csináljuk végig rendesen), másrészt még érdekelne is, de nem feltétlenül ez, hanem a folytatása, a Korra, mert annak a végéről olvastam pár érdekfeszítő spoilert :3 Csakhogy az még +50 ep, ami még húzósabb... Huh. Ha játékba szállunk, nem tudom mi lenne a cserealap és mikorra... Mindenesetre nem zárkózom el.
:D Egyrészt az Aangos avatarért sok mindent megnéznék, de azért nem mindent, de a Korra-ért nincs olyan amire nemet mondanék. Mondjuk az jó lenne ha nem valami Macross vagy Gundam széria lenne a csere alap, mert azok iszonyatosan nagy franchiseok és én speciel nem szeretnék egy újabb neverending világba bele kezdeni, de ha ez a kérés a Korra-ért megteszem. Magam részéről azt mondom, hogy előbb érdemes végig nézni az Aangos szériát és úgy belevágni a Korra-ba mert úgy minden érthetőbb lesz. Példú Jinora kérdése Katarahoz, hogy mi lett Zuko anyjával ami a sima széria egyik nagy kérdése, az meg egy másik kérdés, hogy azóta meg már tudjuk rá a választ. Bár most mondom, hogy sokan abba hagyják a Korra-t mondván az nem olyan Avataros, amivel jócskán tudnék vitatkozni, de ez most mindegy. De a lényeg, hogy az sokkolta komolyabb és hát ja a vége plusz az a zene, ez elég jó kombó. Bár számomra a Korra a 3. évad végével és a 4. évad elejével ugrott egy nagyon nagyot.

Belső monológ: Igazából nem értem mi itt a probléma. Ez egy történet mesélési módszer, valahogyan el kell mondani, hogy éppen mi zajlik egy szereplő fejében, erre ez az egyik megoldás. Lehet úgy is megvalósítani, hogy flashbackelgetünk végig és az összes információ birtokában már más képen értelmezzük az eseményeket. Lehet azt is tenni, hogy a szereplő egy hangos monológban előadja valakinek a titkos tervét (lásd bár megölhetnélek, de helyette elmondom a titkos tervemet, te addig meg kiszabadulsz). Esetleg egy harmadik szereplő/narrátor fedi fel a titkot.
Magam részéről inkább a belső monológokat jobban kedvelem. Miért? A cselekmény lelassul, megértjük a karakter belső világát. Tehát nem csak azt tudjuk meg, hogy mit tesz és miért, minek a céljából teszi mind azt amit. Hanem arra is választ kapunk, hogy miért arra a következtetésre jut amire végül is jutott. Úgy gondolom, hogy az utóbbi évek egyik nagy slágere a Sherlock pont azért tudott sikeres lenni, mert egy kicsit megmutatta, hogy mit is lát és azt hogyan is értelmezi egy zseni nyomozó. De ott volt a House is ami szintén gondolkodó sorozat volt, csak ott a fő doki helyett több kicsi doktor gondolkodott hangosan. Szóval szerintem igenis van helye a belső monológoknak.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

iskariotes írta: 2017.02.15. 01:12 Belső monológ: Igazából nem értem mi itt a probléma.
A belső monológokkal mi a probléma? Semmi. Ahogy Te is kifejtetted: ez is csak egy "eszköz" az elbeszélő tarsolyában. Probléma akkor van, amikor sz@arul használják fel.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

iskariotes írta: 2017.02.15. 01:12Egyrészt az Aangos avatarért sok mindent megnéznék, de azért nem mindent, de a Korra-ért nincs olyan amire nemet mondanék.
Epizódszám alapján nézegettem a sorozatokat, és volna pár ötletem, csak nálad nem tudom, hogy viszonyulsz bizonyos műfajokhoz. Elvileg a cserealap 2 sorozat összesen 110 ep körüli. Próbálok feldobni címeket, aztán összeválogathatod: ha fantasy bejövős, akkor lehetne mondjuk az egyik a Juuni Kokki, az 45 ep, és hozzá még mondjuk az Esca és a Shingeki, 2X26 rész. Vagy ha a cyberpunk-sci-fi jobban vonz, akkor a Psycho-Pass 1. évada (22 ep) és a Dennou Coil (26 ep). A Chihayafuru is jöhet ide (52 ep), az elvileg sportanime, gyakorlatilag meg... egy "kártyás-versenyes love sztori" - először el nem tudtam képzelni mi lehet ez, de úgy berántott hogy 5 nap alatt nyomtam le az egészet. Vagy a Gin no Saji 2 évada (22 ep), ez school life comedy. Vagy a Madoka (12 ep a sorozat + a 3. mozi) és a Haibane Renmei (13 ep) leginkább pszichológiai cuccok, gondolom nem kell bemutatni hogyan viszonyulok hozzájuk, szal ennek a kettőnek eléggé örülnék és erősen ajánlom is. De ide jöhet még az NHK ni Youkoso (24 ep) és a Yojouhan Shinwa Taikei (11 ep) is. De akár lehet a Gundam Seed is (50 ep), mert az is EPIKUS és önmagában is érthető, nem kell hozzá semmilyen más Gundam (én is ódzkodtam tőle mert nemszeressem annyira a mekát, de maximálisan rácáfolt). Vagy nemtom mennyire érdekel a Nasuverzum, de ide behoznám még az általad meg nem tekintett Fate/Zero- UBW-tandemet (26+24 ep), meg hozzá természetesen az Illyát (50 ep körül Ovákkal-speciálokkal együtt, nem tudom mennyire vonzanak a leszbilolik :dirr:).

Úgyhogy ezek a javaslataim, lehet szemezgetni melyik érdekel, nem feltétlenül kell pont 110 epnek lennie, elég ha úgy nagyságrendileg megvan. Időpont... Nemtom, ez a mennyiség már húzósabb. Mondjuk március vége az Aang-ra, április vége meg a Korrára és vica versa? De lehet május is.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^
Uhh hát jó sok cím van itt :D De akkor mondom mire jutottam: Chihayafuru két évada pont kiteszi a Korra 52 részét, szóval az pipa (a plusz egy OVA itt nem oszt nálam). A Madoka 12 része plusz a három mozi az már 15, a Psycho-Pass 1. évada 22 részt jelent tehát már 37 rész meg van. A Fate/stay night: Unlimited Blade Works két évada összesen 25 rész ami egy résszel több mint a 113 rész, de ennyi igazán belefér :)

Időpont meg, hát ahogyan ismerem magamat a minél közelebbi határidő annál jobban használ számomra, ha májust céloznám be akkor tuti nagyon lassan haladnék a dolgokkal. Ezt persze csak magamra vonatkoztatom.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése