Samurai Jack

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kicsit slowpoke vagyok, de végre, VÉGRE van hivatalos időpontja az új Samurai Jacknek: március 11. (sauce)

Epedve várom.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: scineram »

WOW, akkor ez most fasza folytatás lesz! Talán Amerikában sem olyan egyszerű megölni egy franchiset.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Samurai Jack S5 trailer.

Kész, én hibernáltatom magam március 11-ig. Ezt a trailert látva valahogy úgy érzem, megérte rá várni (és most már vér is van, omg), már csak egy hivatalos bejelentés kell, hogy ezúttal tényleg le is lesz zárva.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Hát wow és OMG ez a trailer tényleg oda pakolt rendesen. Régebben csak egy (Animaxos) fórumos haver mesélt erről a sorozatról, hogy mekkora királyság már, de akkor elengedtem a fülem mellett. De ez most rendesen meghozta a kedvemet, hogy végig nézzem a sorozatot. Bár ahogyan fest a jelenlegi programom az majd csak áprilisban lesz, ha nem jön közbe más.

Egyébként pedig maga a Tartakovsky beszélt arról, hogy ez lesz az utolsó.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

iskariotes írta: 2017.02.07. 23:31 Egyébként pedig maga a Tartakovsky beszélt arról, hogy ez lesz az utolsó.
Az utolsó egy dolog, de most érted, nekem lezárás KELL! :D (Meg amúgy is elég körmönfontan fogalmazott ezzel a “Whatever happens at the end will happen.” szöveggel, szal kicsit félek, de lehet, ezzel csak a felcsigázás volt a célja.)

Egyébként meg wat, 10 részes lesz csak? Ne már, azt hittem, 26-ot legalább kapunk belőle... >__>
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^ Szerintem az elmúlt évek eseményei után, már az is jó, hogy egyáltalán engedik neki befejezni.

Maga a sorozat 2001 és 2004 közt futott, Genndy Tartakovsky pedig ezzel párhuzamosan több sorozatban is érdekelt volt (Dexter, Pindur Pandurok, Billy és Mandy, Szuperdod és a SW Klónok Háborúja). De 2005-re mindegyiket sikerült lezárnia, majd 2006-ban még jelentkezett egy könnyen felejthető szériával a Korgoth of Barbaria-val. Utána pedig bele állt a Samurai Jack mozi megvalósításába. A Cartoon Network eleinte lelkes volt aztán gyorsan kihátrált a sztoriból. Leginkább arra hivatkoztak, hogy Tartakovsky addigi utolsó animációs filmje a Pindur Pandurok mozi nem hozott annyit a konyhára mint amennyit terveztek (11$ millióba került és 16-ot hozott a konyhára). Ráadásul a CN akkoriban (meg azóta is) elég szűkös anyagi kerettel rendelkezik, ha animációs filmet akar készíteni (csak OVA-kat gyártanak), szóval a minőség eléggé kérdéses lett volna. A helyzetet csak az menthette volna meg, ha a New Line Cinema és a Warner pénzt ad a megvalósításra, igaz ők nem animációs filmben hanem live actionban gondolkodtak. A Warnert ugye leginkább a Hannah-Barbara alkotásokat animálják (Tapsi Hapsi, Tom&Jerry stb.), míg a New Line a büdös életben nem foglalkozott animációval, viszont ők készítették az első TMNT live action-ket. De ebből sem lett semmi, mert Tartakovsky animációs filmben gondolkodott.

2007-re viszont úgy tűnt meg változnak a dolgok mert JJ Abrams és a Sony hajlandó lett volna pénzt áldozni a mozira. Sőt a Sony vezetését még a 2D-s megvalósítás ellen sem volt annyira ellen. Az más kérdés, hogy egy piac kutatás során arra jutottak, hogy vagy nem lesz 2D-s a film vagy alaposan bele kell szólniuk a kreatív munkálatokba, amibe Tartakovsky nem akart. Plusz az is nehezítette a helyzetet, hogy Aku nagyúr hangszínésze Mako meghalt. De mire ezek a körök lefutottak már 2008-2009 volt. Tartakovsky pedig kénytelen volt belátni, hogy a Samurai Jack filmjéből nem lesz semmi, de le akarta zárni a sztorit így először újra elkezdett dolgozni. Elsőre a Vasember II-ben dolgozott majd megrendezte a Hotel Transsylvania I-II-t és majd jövőre a III.-t is.

Miután a Hoteles filmek jól sikerült, újra elkezdett kalapozni a Samurai Jack-kel. Végül is 2015 májusában a Turner Broad Casting vissza vette az időutazó szamuráj történetét, de már nem a CN-re szánva hanem az Adult Swimre és ja 10 részre. Ez ugye azt eredményezte, hogy lehet a történet sokkal véresebb/realistább/felnőttesebb mint a régebbi, de csak 10 részes lesz, tehát a történet vezetés is feszesebb lett. Plusz amire egy kicsit még rányomja a bélyeget, hogy eredetileg már 2016 decemberébe bemutatták volna, de végül is átetették idén márciusra. Ami szerintem bónusz kitolás a sorozattal, hogy a 23:30-as idő sávot találták meg neki. Jó hát ez annak köszönhető, hogy sikeresen berakták a Toonami sávba ahol olyan címek futnak mint a Naruto Ship, OPM, JoJo meg Dragon Ball Kai/Super.

Mindezt azért írtam le, hogy lehessen látni milyen megpróbáltatásokon ment át szegény Jack mire eljutott. Így az utóbbi napokban ahogyan belenéztem én is azt mondom többet érdemelt volna, mint 10 rész.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

^Na igen, tíz résznél több nyugodtan lehetett volna ha már annyi idő eltelt, hogy az akkori tizenéves generációból közép-felső huszonéves réteg lett, de ha azt nézem, hogy ez a tíz rész mennyire követni látszik az első négy szezon stílusát, akkor szerintem nincs különösebb ok a panaszra. Pláne, hogy nem is olyan régen futott a Pindúr Pandúr reboot (mint szintén Tartakovsky csemete), aminek a fogadtatása mondjuk úgy hagyott kívánnivalót maga után, legegyszerűbben szólva azért, mert dedósabbra, "ártalmatlanabbra" (és olykor még pocsékul is megrajzolt) sikeredett mint az eredeti vonulat. Azzal kapcsolatban gondolom itt a fórumon is fel tudnák egyesek idézni a bizarabb momentumokat, és habár az Samurai Jack az emlékeim szerint nem volt annyira "rámenősen" bizarr, a puszta vizuális stílusjegyeket tekintve is ezer és egy ponton el lehetett volna rontani (és lehet még, mert még nem is kezdődött el ugye, és a sztorivezetésnek is megvolt a stílusa) vagy kommerszebbé tenni, de a trailer alapján erre kvázi nincsen esély, mert arra a "felcsigázó" jelző akkor is érvényes lenne szerintem, ha valakinek az az első találkozása Jack-el, és nem mellesleg az amerikai rajzfilmekről nincs kimondottan pozitív véleménye, de akár a médiumról általánosságban. Annyit mondjuk tördelmesen bevallok, hogy az SJ anno nem volt #1 kedvenc annak ellenére, hogy az átfogó *stílúsára* kimondottan emlékszek és azért megnéztem az epizódokat ha éppen beléjük botlottam, de a trailer becsületére váljon, hogy még így is felélesztett egy kelemes adag nosztalgiát. Annyit mindenképpen hogy egy pár epizódot már csak azért sem ártana újranézni, hogy mostani fejjel lehessen látni, hogy az akkori "menő, de nem #1 kedvenc" tömör benyomás miként csapódna le most.
Kép Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: scineram »

Jack is a kedvenc nyugati rajzfilmjeim közé tartozott még mielőtt az animéket felfedeztem volna, sőt még véget is ért azelőtt. De sosem néztem korrektül, rendszerezve az egészet, pedig le is töltöttem a négy évadot. Ez jó alkalom lesz, hogy pótoljam azokat, és akkor tényleg legyen egy rendes lezárás, mert annak hiánya azért visszatartott eddig. Én sem rajongok a levegőben lógó dolgokért.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Péter »

A trailer valóban ütős volt, de nekem azért vannak fenntartásaim a várható végeredményt illetően. Persze remélem a legjobbakat, mert nekem is régi, nagy kedvencem ez a sorozat. Sőt, szvsz Tartakovsky rajzfilmes pályafutásának a csúcsa volt ez a rajzfilm. Csak nehogy ez is olyan véget érjen, mint a Boondocks, vagy a revitalizált PPG. (Aminek max annyi pozitívumot írhatunk a számlájára, hogy nem úgy nézett végül ki, mint az a 2014-es speciál.)

Apropó, a Hotel Transylvania finoman szólva se fogott meg, viszont amit máig sajnálok, hogy a Korgoth nem kapott zöld utat, pedig szvsz egy baromi jó kis Sword and Sorcery paródia lehetett volna. Bezzeg most, a Mr. Pickles, már a harmadik évadot kapja, holott inkább ebből lehetett volna elkaszált pilot.
Kép
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Balus »

Ha már Samurai Jack: itt van egy rövid részlet az új évad első részéből. Plusz a kedvenc mellékszereplőm, a géppuska-lábú skót harcos is vissza fog térni. :D

Amúgy felkészülésképpen most néztem újra a régi évadokat, és basszus, ez a sorozat sokkal jobb, mint amire emlékeztem. Tipikusan az a cucc, ami teljesen más élményt nyújt az embernek gyerekként és felnőttként. Az angol nyelvtudás hiányában gyerekfejjel leginkább az akciójelenetek kötöttek le (ez mostanra sem kopott meg: állítom, hogy Genndy Tartakovsky az egyik legjobb animációs rendező, ha akcióról van szó; aki ezt nem hiszi, nézze meg a 2003-as Clone Wars-t), most viszont az az egyedi történetmesélői és vizuális stílus az, ami lenyűgöz benne. Jack és Aku pedig számomra minden idők egyik legjobb főhős-főgonosz párosa, zseniális a kettőjük közötti dinamika.

Pont emiatt csak két komolyabb aggályom van az 5. évaddal kapcsolatban:
1. Vajon továbbra is a vizuális történetmesélésen lesz a hangsúly, vagy inkább a dialógusokon? (Jack a trailerben kis túlzással többet beszélt, mint egy egész évad alatt szokott :D )
2. Aku új hangja hozza-e majd a szintet? (Mako Iwamatsu-t sajnos lehetetlen felülmúlni, de reménykeltő, hogy a tanítványa, Greg Baldwin vette át a szerepét, aki az Avatarban Iroh-ként is jó munkát végzett)

A Mr. Pickles-t én kb. az 1. évad feléig bírtam, utána dobtam. Bírom én az elborultabb dolgokat, az erőszaktól sem leszek rosszul, de ilyen tömény dózisban már nekem is sok. Ellenben egy másik Adult Swim-es szériát, a Rick and Morty-t bátran ajánlom mindenkinek. Ez is elég elborult és sötét helyenként, de nagyon vicces. Mondjuk az első epizódon túl kell lépni, az egy kicsit gyengébb a többinél, de utána egy olyan őrületes sci-fi hullámvasút kezdődik, hogy az ember nem győzi kapkodni a fejét. Az írók olyan kreativitással nyúlnak a klasszikus science-fiction témákhoz (utazás az álmok világában és az emberi testben, párhuzamos univerzumok stb.), hogy azt öröm nézni. Szerintem nem csak az animációsok, hanem úgy általában a sorozatok mezőnyében is egy kiemelkedő darab.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Balus »

Na, megnéztem az első epizódot az új Samurai Jack-ből. Dióhéjban:
Kép
Bővebben: PONTOSAN olyan lett, mint az eredeti sorozat. A korábban említett aggályaim mellé még hozzátenném azt, hogy mivel az új évad a felnőtteket célzó Adult Swimen megy, a készítők átesnek a ló túloldalára, és Jack mostantól térdig fog gázolni a vérben és a belsőségekben, csak azért, mert "most már ezt is megtehetjük". De szerencsére semmi ilyesmi nem történt (eddig): érezhetően érettebb lett a sorozat, és ehhez nem kellett fokozni az erőszakot.

Szóval emberek, Jack's back. Tűkön ülve várom a folytatást.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ezúton csatlakoznék a Samurai Jack S5Ep1 magasztalásához. Ha voltak is azért rejtett fenntartásaim, azok szépen odébb lettek söpörve a rész megnézése után, úgyhogy már most látom, kevés lesz az a 10 epizód (már ha marad ez a színvonal, de szerintem marad).

Amit mondjuk elég erőltetettnek tartottam, az Jack kardjának elvesztése (lol, beejti egy gödörbe? :dirr:), illetve öcsémmel (akivel együtt néztem) még pont azon merengtünk, hogy akkor honnan szerezte a jelenlegi felszerelését, de az epizód végére ez is tiszta lett (a kis tolvaj mindenségit Jacknek :D). Egyébként az erős visual storytelling most is megmutatkozott többször is, legjobban talán az a faleves jelenet tetszett.

Btw mibe, hogy a kissé ügyetlen assassin-palánta csaj Jack love interestje lesz?
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Balus »

Az nekem is megfordult a fejemben, hogy az orgyilkos csajnak (a wiki szerint Ashi a neve) később fontosabb szerepe lehet a történetben. Még azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy átáll Jack oldalára. Hogy love interest, hát nem is tudom... szerintem az ilyesmi elég távol áll Jacktől, de hát ki tudja, lehet, hogy ebből a szempontból is fejlődött a sorozat. :D

Ami engem most leginkább érdekel, hogy ki lehet az a rejtélyes lovon ülő szamuráj, aki Jack látomásaiban állandóan visszatér.
SPOILER
Egyesek szerint Jack egy korábbi ellenfele, akivel szemben alulmaradt, és akkor veszítette el a kardját is. Más értelmezések mélyebbre mennek ennél: lehetséges, hogy a lovas valóban csak egy vízió, aki Jack elméjében létezik, és azt a félelmét testesíti meg, hogy előbb-utóbb ilyenné fog válni.
Junchi írta: 2017.03.12. 12:57Egyébként az erős visual storytelling most is megmutatkozott többször is, legjobban talán az a faleves jelenet tetszett.
Annál a jelenetnél rendesen libabőrös lettem. Aki nekem még nagyon tetszett, az a robot "bárd-bérgyilkos" volt. Már az eredeti sorozatban is elég változatosak voltak a Jacket üldöző fejvadászok, de ez az alak szerintem még köztük is kiemelkedik.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Péter írta: 2017.03.19. 11:45 Amúgy ha már felmerült a gore, pontosabban annak hiánya, én még a nyáron újráztam egyben a régi sorozatot, és azért az sem volt jobb, hogy kvázi az összes ellenség, akit Jack elintézett, robot volt.
Szerintem ez az első két évadban még annyira nem volt probléma, mert ott azért egyértelműen látszott, hogy melyik ellenfél robot, melyik nem, a gond inkább ott ütötte fel a fejét, mikor az amúgy hús-vér lény látszatát keltő ellenfélről is kiderült, hogy gép (persze csak azután, miután Jack levágta). Ez főleg a vége felé vált zavaróvá, főleg ott, mikor arról az árnyékharcosról (asszem a "találó" Shinobi nevet adták neki) is kiderült, hogy robot. Lehetett volna nyugodtan valami árnylény vagy dunno, senkinek nem lett volna problémája vele.

Egyébként pedig Ep2: Nagyon hangulatos rész volt, igazi SJ feeling, ahogy menekült, harcolt és újra menekült a túlerővel szemben, ráadásul a humora is visszaköszönt (Aku az elején, ÉDES JÓ ANYÁM xDDD). Illetőleg megkaptuk az első véresebb jeleneteket, amivel azért (szerencsére) nem estek túlzásba (bár az a farkasos scene, mint hasonlat, elég erőltetett volt szerintem, én biztos kihagytam volna).

(Lehet kéne külön Samurai Jack thread, nem? Legalábbis én szeretnék minden részt külön kommentelni.)
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Balus »

Junchi írta: 2017.03.20. 07:53 Szerintem ez az első két évadban még annyira nem volt probléma, mert ott azért egyértelműen látszott, hogy melyik ellenfél robot, melyik nem, a gond inkább ott ütötte fel a fejét, mikor az amúgy hús-vér lény látszatát keltő ellenfélről is kiderült, hogy gép (persze csak azután, miután Jack levágta). Ez főleg a vége felé vált zavaróvá, főleg ott, mikor arról az árnyékharcosról (asszem a "találó" Shinobi nevet adták neki) is kiderült, hogy robot. Lehetett volna nyugodtan valami árnylény vagy dunno, senkinek nem lett volna problémája vele.
Volt még egy-két epizód, ahol eléggé kilógott a lóláb ebből a szempontból. Pl. én határozottan úgy emlékeztem, hogy Jack ölt már embert, legalábbis a "The Princess and the Bounty Hunters" c. epizód végén a fejvadászok eléggé halottnak tűntek. Aztán utánaolvastam, hogy ezt az egészet azóta retconolták, és Jack valójában csak kiütötte őket. Oké...

Az a jelenet Akuval tényleg nagyon jó volt. :D Pedig tartottam tőle, hogy Greg Baldwin hangja nem fog hasonlítani Mako egykori orgánumára, de teljesen jó munkát végzett.
Junchi írta: 2017.03.20. 07:53 Lehet kéne külön Samurai Jack thread, nem? Legalábbis én szeretnék minden részt külön kommentelni.
Támogatom.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Balus írta: 2017.03.20. 18:44
Junchi írta: 2017.03.20. 07:53 Lehet kéne külön Samurai Jack thread, nem? Legalábbis én szeretnék minden részt külön kommentelni.
Támogatom.
Nyissatok egyet nyugodtan. :D Tőlem fura lenne, aki egy részt nem látott... XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Tessék parancsolni, megnyitottam a Samurai Jack threadet, ahol alkalmunk nyílik kivesézni Utonium professzor másodállásban futtatott szamuráj életét, miközben megy és gyak, majd tovább megy, hogy tovább gyakhasson.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Vree »

iskariotes írta: 2017.02.09. 23:33egy könnyen felejthető szériával a Korgoth of Barbaria-val.
...Te láttad a Korgoth-ot ecsém?
Először is nem széria, csak egy pilot született belőle. Az viszont teljesen korrekt, magas színonalú Adult Swim-es cucc, egyáltalán nem a "felejthető" kategóriába sorolnám (mint pl. a Son of Zorn-t), a Youtube komment szekciója telis-tele a sajnálkozásokkal, hogy nem vette fel szerializálásra egy csatorna sem.

Amúgy köszi az áttekintőt. Én nem bírtam a srozatot se akkor, se most, viszont az animációban a szintlépés látványos, az 1. epben is, de a 2. rész végén a nagy üldözős jelenet) már igen markoltam a szék karfáját a stáblistára várva, hogy kiderüljön, összesen hány ember csinálhatta vajon ezt? Nevezhetjük csalódásnak akér, hogy ehhez képest nyúlfarknyi stáblista van erre a díjvadászgyanús jelenetsorra. HOgy ugyanazok az animátorok léptek-e ennyi szintet az eltelt idő alatt, új tehetségeket találtak, a mozira szánt ötletbörzét hasznosították újra, esetleg az Adult Swim biztosít jobb munkakörülményeket, nem tudom, mindenesetre kíváncsi lennék. Azt érdemes lenni, hogy az animációs sorozatok többsége, kevés kivételtől eltekintve, IGEN szoros határidőkkel, rossz szervezési problémákkal (külön helyszínen dolgozó, keveset találkozó munkatársak [író, forgatókönyv, animátor, szinkron stb. lépésenként, de néha még azon belül is]) fut, nem véletlen, hogy a minőségen és a választott stíluson (minél könnnyebben, gyorsaban legyen előállítható) is sokszor meglátszik ez, a rajtuk dolgozók szakértelmét dícséri leggyakrabban, amikor ezek ellenére is emlékezetes minőségű rész születik. Az Adult Swimről keveset tudok, nem tudom, hogyan oldották ezt itt meg, de a szokottnál jóval nagyobb időbefektetés erősen látszik.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Vree »

Junchi kommentjével amúgy egyetértek, úgyhogy csak bólogatnék egyenként mindegyikhez: :D
Junchi írta: 2017.03.12. 12:57 már most látom, kevés lesz az a 10 epizód
Az eddigi lassú ütemezés alapján nekem elég nyilvánvaló, hogy a meg nem született mozifilmet bontják fel 10 epizódra, szóval ez egyetlen összefüggő történet lesz, nem pedig kisebb fejezetek. Szerintem.
Junchi írta: 2017.03.12. 12:57Amit mondjuk elég erőltetettnek tartottam, az Jack kardjának elvesztése (lol, beejti egy gödörbe? :dirr:)
Ez szerintem teljesen rendben volt, annál inkább kilógott nekem a szőnyeg alá söpört halhatatlanság
(az Aku jelenetben csak futólag ejtik el, hogy ja, az időutazás eddig ismeretlen mellékhatásaként lett Jack mostantól örökké fiatal...aha, kösz)
Junchi írta: 2017.03.12. 12:57Btw mibe, hogy a kissé ügyetlen assassin-palánta csaj Jack love interestje lesz?
Odáig nem mennék, de nyilvánvalóan egy kettes mellékszereplő/szövetséges lesz belőle.:D
Kár, hogy a 10. epizód végén garantáltan kinyírják, hogy ne legyen útban. Miután segít Jacknek kinyírni az orgyilkos szektát (talán még az időportálig is eljutni), Jack majd örömködik, hogy végre nem lesz egyedül, mire baaaaaszzus, a csajt leszúrja hátulról egy robot. Megköszöni Jacknek, hogy segített megismerni a szabadságot, Jack pedig zord arccal a hátára veszi a kardját, folytatandó magányos útját, Gotta get back, back to the past, Samurai Jack...
Egy ilyen szívatást simán kinézek a készítőkből (annál mindenképpen nagyobb az esélye, mint hogy egy permanens másodlagos főhőst kreálnának).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Vree írta: 2017.03.22. 15:19 Odáig nem mennék, de nyilvánvalóan egy kettes mellékszereplő/szövetséges lesz belőle.:D
Ismerve a mai éra elvárásait és trendjeit, szerintem simán beleférne, legalább egy labdafeldobás szintjén, ugyanakkor, ha tényleg kicsit tragikusabbra tervezik a klimaxot, akkor ja, eltudnám én is képzelni, hogy a csaj kinyírása lesz a végső löket Jack számára. (Aki - mint tudjuk - azért elég könnyen áttud menni BERSERKERBE.)

Mindenesetre én nem bánnám, ha egy decensebb felvezetés után lenne mégis egy ilyen szál. Nem kell persze az arcunkba tolni, mert az már stílusidegen, de mint sub-plot, megkajálnám.
Vree írta: 2017.03.22. 15:19Jack pedig zord arccal a hátára veszi a kardját, folytatandó magányos útját, Gotta get back, back to the past, Samurai Jack...
Ez viszont alighanem a XXI. század legnagyobb trollkodása lenne, amit mozgóképben elkövettek. A legszörnyűbb az egészben, hogy én is gondoltam rá. "Jack küzdelme örök, ahogy Aku maga is. Nektek srácok meg bocs. Tudjuk, 13 évet vártatok rá, de mi mindig is ezt terveztük a Samurai Jack központi üzenetének *insert all meme reaction face here*.)
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Junchi írta: 2017.03.23. 10:15
Vree írta: 2017.03.22. 15:19Jack pedig zord arccal a hátára veszi a kardját, folytatandó magányos útját, Gotta get back, back to the past, Samurai Jack...
Ez viszont alighanem a XXI. század legnagyobb trollkodása lenne, amit mozgóképben elkövettek. A legszörnyűbb az egészben, hogy én is gondoltam rá. "Jack küzdelme örök, ahogy Aku maga is. Nektek srácok meg bocs. Tudjuk, 13 évet vártatok rá, de mi mindig is ezt terveztük a Samurai Jack központi üzenetének *insert all meme reaction face here*.)
Ha ezt tényleg eljátsszák, akkor én esküszöm elvonulok a hegyekbe remetének, és soha többé nem nézek semmilyen animációs filmet. :D 13 év várakozás után egyszerűen MUSZÁJ tisztességesen lezárni Jack történetét.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Vree írta: 2017.03.22. 14:50
iskariotes írta: 2017.02.09. 23:33egy könnyen felejthető szériával a Korgoth of Barbaria-val.
...Te láttad a Korgoth-ot ecsém?
Először is nem széria, csak egy pilot született belőle. Az viszont teljesen korrekt, magas színonalú Adult Swim-es cucc, egyáltalán nem a "felejthető" kategóriába sorolnám (mint pl. a Son of Zorn-t), a Youtube komment szekciója telis-tele a sajnálkozásokkal, hogy nem vette fel szerializálásra egy csatorna sem.
Egyrészt nekem nem tetszik a pilot, de ez az én személyes dolgom. A lényeg az, hogy akkor sem a tévé társaság vezetői sem pedig a nézők nem voltak akkor elájulva tőle, ha azok lettek volna akkor széria készült volna. De akkoriban ez annyira senkinek nem jött be, hogy odaálljon mellé. Nem lebecsülve a YT szekciót, de azért az asztal mellöl könnyebb írni mint mondjuk leülni és megnézni egy részt és nem azt mondani, hogy "áhh majd a neten megnézem egybe'."
Vree írta: 2017.03.22. 14:50 Nevezhetjük csalódásnak akér, hogy ehhez képest nyúlfarknyi stáblista van erre a díjvadászgyanús jelenetsorra.
Nem is csoda, hogy nagyon összeszedték magukat a készítők, hiszen az első kisebb részeket már 2016-ban Annecy Animációs versenyen mutogatták a jó népnek. Gondolom valamilyen minőségi munkával akartak jelentkezni.
Vree írta: 2017.03.22. 14:50 HOgy ugyanazok az animátorok léptek-e ennyi szintet az eltelt idő alatt, új tehetségeket találtak, a mozira szánt ötletbörzét hasznosították újra, esetleg az Adult Swim biztosít jobb munkakörülményeket, nem tudom, mindenesetre kíváncsi lennék.(...)Az Adult Swimről keveset tudok, nem tudom, hogyan oldották ezt itt meg, de a szokottnál jóval nagyobb időbefektetés erősen látszik.
Egyrészt ugye eltelt 13 év ennyi idő alatt a technológia nagyon sokat fejlődött. Bármelyik animációs sorozatot ami már futott 2004-ben és ami most 2017-ben is műsoron van, jelentős technikai eltérések láthatóak. Plusz a készítők nem a CN-re, hanem az Adult Swimre készítik a szériát így az animációt is vehetik komolyabban. Magam részéről úgy gondolom, hogy az AS egy ilyen "primőr" termékként tekint a Samurai Jackre így ennek megfelelőként biztosítottak neki kereteket. Másrészt a készítők - főleg a régi motorosok - ezt inkább a szívükből készítik semmint a zsebükből.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep3

JACK IS THE LOVE CHILD OF A SHOUNEN MANGA MC AND FUCKING TERMINATOR!!

Nem, de tényleg, most mondjátok, hogy ez a temérdek vérveszteség és a vele járó mindenféle mókázás után nem erre asszociáltatok. :D Az előző rész farkasa is életben maradt (persze, hiszen Jack is, szóval továbbra is yaay, metafora), volt megint egy kis múltba tekintés (Jack apja rulz), de a koreográfia és a harcjelenet számomra mindent vitt ebben az epizódban. Kicsit mondjuk furcsa, hogy Jack hirtelen az összes assassinnal eltudott bánni, de ennyi még belefér, meg most volt prep time is.

Ó, és hogy is mondtam? Love is in the air! :D Amikor a lánycsapat próbálta értelmezni a két szarvas rabu-rabuját, szinte egy az egyben elém tárult a korábban már felvetett Jack × assassin leader szál, aztán előbbi majd megtaníthatja utóbbinak, mit is látott ott és mi is ez az érzés (meg volt egy jelenet, mikor mutatták, hogy gyerekként érdekli a külvilág, szal én nem tudom ezt most nem belelátni). Főleg, hogy az epizód azzal ért véget, hogy Jack ugyanoda esik, ahová a csaj.
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Ez a shounen-hős párhuzam nekem is eszembe jutott. Mondjuk ha nem is a vérveszteséggel, de az eredeti sorozatra is rá lehet ezt húzni: ahogy Jacket egyre kevesebb ruha fedi a harcban, úgy lesz egyre erősebb és badassebb. :D A koreográfia az assassinokkal folytatott harcban tényleg nagyon pöpec volt, de az én abszolút kedvencem a múltba révedős jelenet volt Jack apjával. És végre kaptunk magyarázatot arra, hogy Jack miért is nem ölt embert mostanáig.
Junchi írta: 2017.03.28. 18:32 Ó, és hogy is mondtam? Love is in the air! :D Amikor a lánycsapat próbálta értelmezni a két szarvas rabu-rabuját, szinte egy az egyben elém tárult a korábban már felvetett Jack × assassin leader szál, aztán előbbi majd megtaníthatja utóbbinak, mit is látott ott és mi is ez az érzés (meg volt egy jelenet, mikor mutatták, hogy gyerekként érdekli a külvilág, szal én nem tudom ezt most nem belelátni). Főleg, hogy az epizód azzal ért véget, hogy Jack ugyanoda esik, ahová a csaj.
Részlet a következő epizód tartalmából:

"Samurai Jack partners with a deadly assassin in order to escape a gargantuan creature that has swallowed them whole."

The plot thickens...

Ezt pedig csak a te kedvedért hagyom itt, Junchi. :D
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Balus írta: 2017.03.28. 20:44 Ezt pedig csak a te kedvedért hagyom itt, Junchi. :D
Ezt megint csak eltudom képzelni, hogy ha lesz is köztük valami, az úgy fog alakulni, hogy Jack lesz a papucs husbando, a csaj meg a tsundere waifu. :D Egyébként utóbbit Ashinak hívják. (Utánanéztem, mert már frusztrált, hogy nem tudok a nevére hivatkozni.)

Btw másokat is megihletett azóta a dolog. Egyébként mondanám, hogy nem lenne nekem semmiféle shipping szándékom, hisz azt már pedzegettem ezen a fórumon jópárszor, hogy ennek az első szükséges és elégséges feltétele az lenne, hogy a hajó mindkét résztvevőjét kedvelnem kell, mint karaktert. Na már most Jack-fronton ezzel - ofkorsz - nincs gond, Ashit viszont kábé sehogy nem ismerjük még, nagyon véleményem sincs róla. A shippelést inkább ott látom, hogy kétezer apró jel volt erre eddig, ráadásul Tartakovsky is pont a kurrens éra igényeit hozza fel abban az interjúban.

Na mindegy, ha mégsem lesz OTP, hát annyi baj legyen, abban ellenben nagyon is biztos vagyok, hogy Ashi össze fog állni Jackkel Aku ellen, aztán utána mehet a klasszikus dramaturgia szerint a végkifejlet: Jack eljut Akuhoz és rendezi vele az ügyét, a csaj meg azzal a tréner nővel számol le, hogy hátra tudja hagyni a múltat, felszabaduljon, meg stuff.
Válasz küldése