Samurai Jack

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Szóóóval... az Adult Swim április elseje alkalmából azzal "tréfálta" meg a nézőket, hogy az új Samurai Jack helyett a Rick and Morty 3. évadának az első részét vetítette le.

Joke's on them, mert a Rick and Morty új évadát amúgy baromira várom, szóval ez most úgy jött, mint egy falat kenyér. :D De azért ez övön aluli volt, kedves Adult Swim.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Balus 2017.04.24. 14:57-kor.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep4

Just. As. Planned.

Egyébként a kiszámíthatóság, meg a hirtelen pálfordulás annyira nem zavart ebben az epizódban (nagy character-writingot úgy sem várok ettől a sorozattól, egyszerűen nem ez a szexepilje), az viszont igen, hogy MEGINT bele kellett kerülni egy szörny belsejébe. (Ráadásul pofátlanul ugyanaz volt az egész, mint a fingós sárkányos ep.)

Na mindegy, alakul a Jack × Ashi! Mondjuk utóbbi vagy waifuként vagy hullaként végzi, ezt tartom (és emelem a tétet).
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Junchi írta: 2017.04.10. 09:53 Ep4

Just. As. Planned.
Kép

Ashi pálfordulása ezen a ponton már valóban nem okozott meglepetést, de szerencsére a készítők ügyesen megoldották. Kíváncsi vagyok, hogy a következő epizódokban hogyan fogják kibontani a karakterét. A romantikus szál mellett én még azt tudnám elképzelni, hogy Jack és Ashi viszonyát ilyen apa-lánya/mester-tanítvány irányba viszik el, mint pl. a Loganben.

Egyébként én is arra fogadok, hogy a végén meg fog halni, mert az azért elég furán venné ki magát, ha Jackkel visszatérne a múltba.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Balus írta: 2017.04.10. 18:38 Egyébként én is arra fogadok, hogy a végén meg fog halni, mert az azért elég furán venné ki magát, ha Jackkel visszatérne a múltba.
Hát, ha belegondolsz, igazából nincs semmi, ami ehhez a világhoz vagy időhöz kötné, szal a mostani heel-face turnje után technikailag Jack maradt az egyetlen, aki az embert látja benne. Múltja és jelene nincs, ahogy egzisztenciája sem, a kolleginái mind halottak (bár szerintem az egyik még élhet, akit Jack csak leszórt onnan a hegyről), úgyhogy, ha túl is éli, szinte biztosra veszem, hogy Jackkel visszatér a múltba. (VAGY Jack maradna itt vele, bár ezt annyira nem díjaznám.)

Egyébként milyen furcsa lesz ezek után Jacket nem egyedül látni, ahogy kóvályog erre-arra, immár egy társsal. :D Nem mellesleg lassan a Skót is felbukkanhatna végre, Tartakovsky ígérte, hogy lesz. Bírtam a fószert amúgy is, és már előre látom, nagy shippere lesz a Jack × Ashinak. "Mi van, komám, te is leszerződtél végre a fehérnéppel? Látom ám, mi van kettőtök között!", Jack meg majd nagyban szabadkozhat, Ashi meg játszhatja a tsunderét. :3
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Junchi írta: 2017.04.11. 08:46 Egyébként milyen furcsa lesz ezek után Jacket nem egyedül látni, ahogy kóvályog erre-arra, immár egy társsal. :D Nem mellesleg lassan a Skót is felbukkanhatna végre, Tartakovsky ígérte, hogy lesz. Bírtam a fószert amúgy is, és már előre látom, nagy shippere lesz a Jack × Ashinak. "Mi van, komám, te is leszerződtél végre a fehérnéppel? Látom ám, mi van kettőtök között!", Jack meg majd nagyban szabadkozhat, Ashi meg játszhatja a tsunderét. :3
Erre már nem kell sokat várnod. :D
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Hell YES!

És látom, a következő rész ilyen canon fodderek vs Aku lesz, ergo Aku akciózik, ergo helyből 8/10-es epizód. :3 (Nem, de komolyan, az első szériában is ezeket az epizódokat élveztem a legjobban, ha csak tisztán az akciót nézzük.)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep5

Eh... EH? Mi volt az a jelenet ott a Skóttal az elején? Miért pont így? Miért gondolták, hogy ennek lesz így értelme? Ezt még fel kell dolgozzam...

Egyébként elment rész volt, semmi extra, kivéve a végét.
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Én sem egészen értem, hogy mi értelme volt megölni a Skótot, ha egy perccel később úgyis visszahozzák. Így elmaradt az a fajta érzelmi töltet, hogy a szemünk láttára halt meg a régi sorozat egyik visszatérő szereplője, aki nem mellesleg Jack barátja is. Helyette pedig Jedi-szellemként él majd tovább, mert "kelta mágia, bitch", miért is ne...

Egyrészről azért örülök, hogy ilyen rövid szereplés után nem kellett végleg elbúcsúznunk a Skóttól, másrészről viszont ez valóban egy elég értelmetlen húzás volt a sorozat készítőitől.

Arra viszont most már baromi kíváncsi vagyok, hogy a Jack látomásaiban megjelenő lovas mégis kit, vagy mit akar megtestesíteni. Ha tippelnem kéne, akkor a Kaszásra tenném a voksomat, ugyanis a következő epizód előzetesében Jack olyasmi pózban látható, mint aki éppen szeppukut készül elkövetni.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep6
Balus írta: 2017.04.16. 23:01 Arra viszont most már baromi kíváncsi vagyok, hogy a Jack látomásaiban megjelenő lovas mégis kit, vagy mit akar megtestesíteni. Ha tippelnem kéne, akkor a Kaszásra tenném a voksomat, ugyanis a következő epizód előzetesében Jack olyasmi pózban látható, mint aki éppen szeppukut készül elkövetni.
Yepp, szeppuku akart lenni, de Jack waifuja épp időben érkezett. :D

Egyébként ez az epizód most többszörösen kompenzálta az előző két gyengébb próbálkozást. Volt egy rakat visszakacsintás a régi sorozatra (Woolie-k, a három íjász, a feka szamuráj, a diszkós gyerkőcök), megtudtuk végre, ki ez a spirit warrior, visszatért az első epizód robotja is (bár csak a feje, de azért nagyon kitartóan szerette volna megsúgni Akunak, hogy Jack elhagyta a kardját), illetve összeállt a csapat (= Jack és Ashi) Aku ellen. Már csak a kardot kéne előtúrni valahonnan.

Egyébként azon jókat vigyorogtam, mikor az Ashi fanservice-szel próbálkoztak, főleg, hogy a csajnak effektíve derékszögűek a vállai. :D Mindegy, a dere-dere Ashi azért aranyos.
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Ja, jó epizód volt. Tetszettek a visszautalások Jack korábbi tetteire (bár Demongo megjelenését egy kicsit erőltetettnek éreztem, szóval hacsak nem lesz később valami funkciója, akkor ennek kb. annyi értelme volt, hogy "na, emlékeztek rá?"), és úgy érzem, hogy ez alapján már kezd kikristályosodni a végkifejlet. A vak íjászok vezetője mondott valami olyasmit, hogy "ha a szamurájnak szüksége lesz ránk, mi ott leszünk", és a Skót előző epizódbeli szereplése alapján le merném fogadni, hogy a sorozat végén kapunk egy nagy csatát, ahol mindenki harcolni fog Aku ellen, akinek Jack valaha segített.

Annak külön örültem, hogy Scaramouche visszatért, kár lett volna egy ilyen szórakoztató alakot egyetlen epizódra elpazarolni. Ami viszont igazán meglepett, az az a jelenet volt, amikor ezt mondta:
SPOILER
Kép
Először nem hittem a fülemnek, hogy tényleg azt mondta? Végül is az Adult Swimen megy a sorozat, nem a Cartoon Networkön, de azért ez így is jobban meglepett, mint amikor Jack pár epizóddal ezelőtt Ashin kívül hideg vérrel megölt mindenkit. :D
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Balus írta: 2017.04.24. 14:54 Először nem hittem a fülemnek, hogy tényleg azt mondta? Végül is az Adult Swimen megy a sorozat, nem a Cartoon Networkön, de azért ez így is jobban meglepett, mint amikor Jack pár epizóddal ezelőtt Ashin kívül hideg vérrel megölt mindenkit. :D
Azon én is néztem, hogy jól értettem-e, de ennél is jobban meglepett, mikor kiderült, hogy Ashiék harci rucija... noss, nem is ruci. :D
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Junchi írta: 2017.04.24. 16:37 ...de ennél is jobban meglepett, mikor kiderült, hogy Ashiék harci rucija... noss, nem is ruci. :D
Na igen, ez az információ egészen más megvilágításba helyezi néhány korábbi közös jelenetüket. :D
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Egyébként tudod, mit vettem észre? Hogy nem csak itt mi, de máshol is szinte mindenki Ashiról beszél leginkább. Nem mondom, nekem sem unszimpatikus azért a csaj (erősen közömbös momentán), de ez a többütemű spotlight stealing azért nem a legszerencsésebb húzás, pláne nem egy visszatérő széria esetében, PLÁNE nem egy olyan címnél, ahol mindig és minden a főszereplő körül forgott. Oké, kell a development, szal mégsem mutathatják megint Jack magányos csámborgását, meg hasonlók, de nehéz nem észrevenni, hogy Ashi egyszerűen több írói figyelmet kap, mint Jack. (Mondjuk ez lehet azért lesz, mert a végén úgyis fűbe harap, amit mi is prediktáltunk itt korábban, de nah... én azért szívesebben venném, ha Jack lenne a sorozat főszereplője.)

A Jack × Ashinak ettől függetlenül továbbra is szorítok, bár arra rákérdeznék, hogy te inkább romantikus viszonyban látod-é őket momentán vagy apa-lánya kapcsolatban? A net népe eléggé megosztott ebben a kérdésben.
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Igen, ez nekem is feltűnt, hogy Ashi több figyelmet kapott az íróktól. Míg az ő esetében kaptunk egy egész jól felépített megváltás-sztorit, addig Jack eddigi cselekményszála kimerült az "elveszett a kardom, és vele együtt a remény is, megöljem magam, vagy ne?"-konfliktusban, Remélhetőleg most, hogy Ashi észhez térítette, záros határidőn belül visszaszerzi a kardját, és a régi önmagával együtt visszatér ő a középpontba. Attól azért nem tartok, hogy Ashi végül ellopja a showt a főhős elől, kb. úgy, mint ahogy Furiosa tette Mad Maxszel a A harag útjában. Azon se lepődnék meg, ha ezt az írók azzal előznék meg, hogy megölik őt, hiszen a character arc-ja mondhatni véget ért, megmentette Jack életét, és visszavezette őt a helyes útra. Bár azt azért remélem, hogy előtte még alaposan szétrúgja a szektavezető mama seggét.

Ami pedig Jack és Ashi viszonyát illeti, én kezdetben hajlottam az apa-lánya kapcsolatra, de az utóbbi 1-2 epizód már megingatta bennem ezt a feltevést. Főleg Jack megjegyzése: "Tetszik a hajad... és a ruhád." :D
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Ep7

Ismét egy kifejezetten erős epizódot kaptunk. Jól el volt találva az egyensúly az akció, és a nyugodtabb, elmélkedős jelenetek között. Jack teaszertartása és a szerzetessel folytatott beszélgetése különösen tetszett. Mondjuk az egy kicsit vicces volt, amikor Ashi úgy tarolta le az ellenséges hadsereget, mint Asterix és Obelix a római légiósokat. :D

Megtudtuk azt is, hogy Jack miért veszítette el a kardját: szerintem az, hogy a kard hagyta el őt, mert méltatlanná vált a használatára, elfogadhatóbb magyarázat annál, mint hogy egyszerűen elhagyta. Visszatértek az istenek, Odin, Ra és Vishnu, és szépen visszautaltak a régi sorozatra, amikor Jack apját vértezték fel hasonló módon. És ahogy azt sejtettem, Ashi megadta a szektavezető anyjának azt. ami járt neki.

Nekem személy szerint szokatlan volt 7 epizód után Jacket a régi alakjában látni, hosszú haj és szakáll nélkül, de gondolom ezzel is csak azt erősítik, hogy Jack most már tényleg visszatért a régi énjéhez (plusz a Jack X Ashi shipperek kaptak újabb alapanyagot :D ). Az epizód végkicsengésével pedig már biztossá vált, hogy befordultunk a finisbe. Ezek után szerintem 100%, hogy rendes lezárást fogunk kapni, és Tartakovskyék nem fogják stéttrollkodni a sorozat végét.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep7

Azért azon a teakészítésen (powered by zen) néztem egy nagyot, szal alig van idő, erre ezzel húzzák még, az meg külön komikusan vette ki magát, mikor a szerzetes leszidja Jacket, hogy hiányzik belőle a balance, aztán meg már... nem hiányzik, mert elűzte az agresszívebb/zaklatottabb énjét két mondattal.

Ezt leszámítva a többi része rendben volt (bár SzektaMama felbukkanása és halála(?) kicsit anti-klimatikusra sikeredett), főleg az eleje tetszett nagyon Akuval, meg az utolsó portállal, az meg jah, külön dicséretes, hogy lett egy mélyebb, értelmesebb magyarázata is a kard elhagyásának.
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Ep8

Azt hiszem, lezárhatjuk a vitát arról, hogy Jack és Ashi között milyen viszony fog kialakulni. :D

Pont ezért viszont úgy éreztem, hogy ez az epizód egy kicsit elütött az eddigiektől. Persze a korábbi részekben kaptunk már utalásokat arra, hogy mi fog történni kettejük között, de ez az all-out romantikus mellékszál azért is szokatlan, mert Jacknek ilyesmiben még soha nem volt része (eddig ha egy nő közeledett hozzá, rövid úton kiderült róla, hogy meg akarja ölni őt). Egyrészt szórakoztató volt látni a kettejük csetlés-botlását, másrészt viszont nekem egy kicsit elsietettnek tűnt ez az egész.

Emellett az a kellemetlen érzésem van, hogy Ashi death flagje ezzel az epizóddal akkorára nőtt, mint az országzászló a Kossuth téren. Egyre biztosabb vagyok benne, hogy az utolsó két epizód valamelyikében ez fogja Jackből a "berserk"-üzemmódot előhozni, ami Aku legyőzéséhez kell majd.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep8

Ööö... húha, hát ezt még fel kell dolgozzam magamban, nem semmi rész volt, bár főleg negatív értelemben. Konkrétan végig ez lebegett a szemem előtt:

http://i.imgur.com/7o3Ucco.png

A magam részéről nem pont erre használtam volna fel az utolsó előtti-előtti részt, szal az epizód 95%-ával még nem is lenne a gond - a probléma az utolsó öttel van, I mean mi volt ez a végén? Hogy? Miért? A gyors és teljesen hirtelen kissuba váltást még naaaagyjából lenyelem, de mik voltak ezek a... szóval... freudi szimbólumok? :D Nem akartam én semmiféle fölösleges perverziót belelátni, de ennél egyértelműbbé már nem is tehették volna a dolgot! Nem is kommentelem inkább, az utolsó két percet látni (és főleg hallani) kell élesben, egyúttal elmerengeni azon, mit szívhattak a készítők, majd elrejteni a postacímeket, nehogy véletlenül küldjenek belőle.

Finom, jópofa és ízléses shipping-momentek után belevágnak az arcunkba egy B-kategóriás fanfic-vágyálmot? És hogy jutottak egyáltalán erre a konklúzióra, teljesen OOC az egész: Jack egy dense idióta, ha nőkről van szó, Ashi meg pont a szarvasok rabuját nem tudta értelmezni részekkel korábban, akkor hogy is van ez? Na mindegy, nekem ez most nagyon nem jött be, még azt is feledtette velem, hogy az a piócamonszta egyébként milyen ötletes és DURVA ellenfél volt, csak ott is a végén már inkább másra terelődött a hangsúly, az említett metaforákkal meg mondom, "nem bírok betelni". Szó se róla, shippeltem én is őket, de azért nah... (Kíváncsi vagyok, mi a külföldi fanbase véleménye minderről, megyek is mindjárt csekkolni.)

Két részt maradt, remélem, azért az Aku ellenni küzdelem egy felet legalább kap majd, és nem két vágásos halál lesz a móka vége.
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Junchi írta: 2017.05.08. 06:47 (Kíváncsi vagyok, mi a külföldi fanbase véleménye minderről, megyek is mindjárt csekkolni.)
Ahogy én tapasztaltam, elég vegyesek a vélemények. Van, akinek tetszett, másoknak kevésbé (leginkább azoknak, akik egy apa-lánya/mester-tanítvány kapcsolatot vártak). A Tumbleren viszont elég komoly visszhangja volt, és egy hangos kisebbség most a pokolra kívánja Genndy Tartakovskyt. Én megértem, ha valakinek nem tetszik ez a ship, mert szerinte nem elég megalapozott, vagy másfajta viszonyt várt Jack és Ashi között, de némelyik indoklás annyira mondvacsinált, hogy csak a fejemet fogtam rajta. Pl. akik a korkülönbséget hozták fel, kérdem én: hol voltak ezek az emberek, amikor az Avatarban a több mint 100 éves Aang összejött a 14 éves Katarával?

A következő epizód viszont érdekesebbnek tűnik az előzetes alapján. A környezet engem nagyon emlékeztet arra a helyre, ahol Jack az Őrzővel harcolt a 3. évadban. És annak a párbajnak a végén ugyan Jack veszített, de az Őrző szerint egyszer majd használhatja azt az időkaput. (Mondjuk azt nem tudom, ez hogyan egyeztethető össze azzal, hogy Aku az összes időkaput elpusztította. Erről az egyről megfeledkezett volna?)
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Balus írta: 2017.05.08. 09:37 A Tumbleren viszont elég komoly visszhangja volt, és egy hangos kisebbség most a pokolra kívánja Genndy Tartakovskyt.
Eh, lol. Szal oké, nekem sem tetszett a dolog (kivitelezés szintjén), de az ilyesmi drama queen kirohanásokat azért túlzónak érzem, hogy ezzel most le lett rombolva minden, meg nincs értelme tovább nézni. (Meg ennél voltak sokkal rosszabb húzásai is már a sorozatnak, például azt a csirkévé változós foskupacot sokkal inkább kívánom a pokolba, mint ezt a részt.) A korkülönbségre hivatkozni megint nem túl szerencsés dolog, lévén hiába telt el 50 év és lett vele Jack olyan 75-80 körüli, mind testben, mind lélekben ugyanannyi maradt. Egy ilyesmi fikcióban teljesen értelmetlen az "omgkorkülönbség" kártyát kijátszani, mikor változás max csak számokban történt és nekem egy pillanatig nem fordult még meg a fejemben, hogy ez most akkor egy glorious pedo ship lenne. (Pedig, ha van dolog, amit nem szeretek, akkor ez köztük van.)

Na, de evezzünk más vizekre, az előzetest látva nekem is egyből a Guardian ugrott be egy "basszus!" kíséretében, hisz valóban van ott egy lezáratlan sub-plotszerűség. A portál megléte meg jó kérdés, lehet azt is elpusztította végül Aku, csak találnak rá valami módot, hogy visszahozzák VAGY megnyílik akkor, ha Akut kicsinálták, elvégre volt az ipsének egy olyasmi megjegyzése, hogy még nem használhatja Jack és ott volt egy, a mostani sorozat elejére nagyon hajazó jövőkép, ahogy Jack áll a nagy szakállával, meg loboncával, miután (feltételezhetően) legyőzte Akut.
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Ha már szóba jött az időutazás és Aku legyőzése: van valami, ami egy ideje már szöget ütött a fejembe. Ha Jack visszatér a múltba, és ott legyőzi Akut, az nem fogja automatikusan magával hozni azt is, hogy az az idővonal, aminek a jövőjében Jack mostanáig vándorolt, megszűnik létezni? És ezzel együtt minden személy eltűnik, akivel eddig találkozott, beleértve Ashit is?

Én most már azt sem tartom kizártnak, hogy Ashi nem fog meghalni, hanem egyszerűen kitörlődik, mert az az idősík, ahol megszületett, többé nem létezik. Ez egy kellően keserédes befejezést adna a sorozatnak, hiszen Jack küldetése sikerrel járt, mégis egyedül maradt. Aztán lehet, hogy az utolsó epizód epilógusában Jacknek a saját idejében születik egy lánya, akit Ashinak nevez majd el, és ilyen formában "tovább élhet."

Olvastam még egy rajongói elképzelést a sorozat lehetséges befejezéséről, de adja az ég, hogy ne így legyen. Eszerint Ashi meghal, és Jack az időutazást nem arra használja fel, hogy visszamenjen a múltba legyőzni Akut, hanem arra, hogy megmentse Ashi életét. Ha ezt tényleg eljátsszák, akkor nagyon csalódott és dühös leszek.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep9

HOGY? Hogy fogják ezt lezárni egyetlen epizódban? RAGE-elek, tüntetek, fellebbezek. (Kivéve, ha valami 40 perc körüli lenne az utolsó ep, viszont ezt már bejelentették volna, úgyhogy maradnak az előző lelkes opciók.)

Egyébként baromi jó rész volt, még ha kicsit mesterkélt is ez az egész Ashis dolog. Guardian viszont nem került elő, legalábbis élve nem, szal úgy tűnik, Aku ennek az időportálnak a létével is tisztában volt.

Ééés akkor még hátra van: Aku kinyírása (ha...), Ashi megmentése (vagy hősi halála), Jack visszakerülése a saját idejébe (vagy hősi halála), valami lesz még a Skótékkal is, meg kéne valami epilógus... és minderre uszkve 20 perc áll rendelkezésre. Nem sok jót remélek. :/
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Ep9
Junchi írta: 2017.05.15. 17:44 HOGY? Hogy fogják ezt lezárni egyetlen epizódban? RAGE-elek, tüntetek, fellebbezek. (Kivéve, ha valami 40 perc körüli lenne az utolsó ep, viszont ezt már bejelentették volna, úgyhogy maradnak az előző lelkes opciók.)

...

Ééés akkor még hátra van: Aku kinyírása (ha...), Ashi megmentése (vagy hősi halála), Jack visszakerülése a saját idejébe (vagy hősi halála), valami lesz még a Skótékkal is, meg kéne valami epilógus... és minderre uszkve 20 perc áll rendelkezésre. Nem sok jót remélek. :/
Pont erre gondoltam én is: nagyon jó rész volt, de hogy a hátralévő 1 epizódban hogy az istenbe fogják elvarrni az összes maradék szálat, azt nem tudom. Áh, ezért kár, hogy ez az évad csak 10 részes lett, és nem 13, mint a régieknél.

Ja és ezzel, hogy Ashi valóban Aku lánya, és nem csak úgy címből, így már szinte biztosra veszem, hogy Ashi valamilyen formában, de meg fog halni. Ha Jack visszamegy a múltba és megöli Akut, akkor semmissé válik az az idővonal, ahol Aku uralkodik, és a jövőben odaadta az esszenciáját a szektásoknak, következésképpen Ashi megszűnik létezni. De még az is megeshet, hogy Ashit maga Jack fogja megölni, mert ha Aku meghal, még valamilyen varázslat következtében újjászülethet Ashi testében, és akkor pedig minden kezdődne elölről.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Junchi írta: 2017.05.15. 17:44 ...
Junchi, van kedved bingózni? :D
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Balus írta: 2017.05.19. 08:39 Junchi, van kedved bingózni? :D
Naná! :D

Lehet kissé inkonzisztens egyik-másik jelölésem (például Akut, Ashit, de még Jacket is bejelöltem, mint potenciális halott), de overall valahogy mindent érzek (az "episode is longer than usual"-t leszámítva) - ebben az utolsó részben tényleg BÁRMI megtörténhet.

Na mindegy, pár nap és megtudjuk, bár félek, hogy hoppon maradunk. Valahogy, valamilyen formában, de biztosan.
Válasz küldése