Tsuki ga Kirei

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Tsuki ga Kirei - aranyos, csak kicsit ciki volt a nézése közben magam obáászánnak érezni. Volt pár arcon csapásom is, de szumma végigmosolyogtam a részt. Aranyos lesz ez, ha a továbbiakban sem fogom unni.

A Kabukibu felirata pedig tegnap óta még nincs kint... nyau.XD
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Tsuki ga Kirei 3. rész
OMG, öreg vagyok már az ilyen (és itt még nem is annyira kínos) tinifeszültséghez, az utolsó percek alatt kínlódtam, de megérte! Veszélyesen aranyos az egész, és természetesebb a szokásosnál!!! + Instant szétolvadás, ha az embert beszippantja... Utoljára talán a Kimi ni Todoke volt ilyen belassult nyáladzás, ez viszont már most jobb! Huhh.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Cuki 4. rész

Imádtam az összes kölyköt ebben a részben, annyira nosztalgikus érzéseket keltenek bennem, annyira természetesek, és sehol az idióta animés eszközök. A mobilozás külön LOL az egészben, ahogy próbálták a kirándulásra csempészni...XD A legmókásabb az a lány volt, aki a betétei közé dugta, de pechére a tanárnő kikutatta. XDXD
Aztán az anime vége megint feszültség és bosszankodás, hihetetlen mit összeaggódtam, tudva, hogy úgy is jól jön ki az ep vége. XD És itt még ez a szótlanság sem zavar annyira, mert még az adott részen belül kikommunikálják a dolgokat magukból, csak nyugizzunk (lassan, de biztosan haladnak). Mondjuk Kotarou ártatlan kisfiús sóhajaitól és nyögéseitől néha már hülyét kapok. XD
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Cuki ep. 5

Hogy én mennyit tudok feszengeni és kínosan vigyorogni ezek alatt a részek alatt. Ahogy a kölykök suttognak, motyognak, sóhajtoznak, nyögdécselnek, az a non-verbális kommunikáció, azok a seiyuu hangok..., az a sok vacakolás teljesen lefárasztanak. XD És mégis minden egy részen belül helyre jön, mindig egyre csak cukibbak és tsukibbak. XD Persze kellenek a kavarógépek melléjük, hogy még izgibb legyen. Vicces mit szenvedek rajta, mondjuk inkább ezerszer ezen és így, mint a KuzuHonon... Varázslatos és hülyét kapós sorozat ez. X'D
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

A szokást megtörve csak hozzászólok egy konkrét anime-epizódhoz, ami jelesül a Tsuki ga Kirei ötödik része, annak a apróságnak köszönhetően, hogy 2014 óta ez a anime volt az első, ami *igazán* érdekeltté tudott tenni egy románcban, annyira mindenképpen, hogy egy félénk de bátor kéz-a-kézre pillanatot egy "EZAZ!" reakcióval jutalmazzak. Hogy aztán egy "...jaj" kövesse az utána jövő, epizódzáró csavart, de nem azért, mert rossz lett volna, pont ellenkezőleg. Maga a sorozat egyébként továbbra is annyira "viszonylagosan autentikus nagyonaranyos románc sztori" mint amilyennek pár hete indult, de az említett EZAZ pillanat egy jókora lapáttal tett hozzá ehhez a véleményhez, szóval ezúton is örülök, hogy a FEEL indirekt módon orvosolja azt az agyfaszt, amit az OregaIru S2 révén adaptáltak.
Kép Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Cuki 7. rész

Ez az anime részről részre hatásosabb, a mait olyan szinten végigkommentáltam, hogy párom nem egyszer hülyét kapott kockulás közben, amiért összevissza kiáltoztam.

Deh ez a rész engem annyira felb@szott, majd megnyugtatott!XD

Szóval... ez a vidámparkozás ennél kínosabban és idegesítőbben már-már nem is történhetett volna. Chinatsut úgy gyűlöltem, ahogy csak lehet, de Takumi is idegesített, a két főszerencsétlen pedig asszisztált ehhez. Még szerencse, hogy tudtam, ebben az animében minden egy részen belül megoldódik. Így türelmetlenül vártam sokat anyázva, "gyűlölöm ezt a sorozatot" kiáltva, hisztizve...
Majd megkaptam a feloldást, az elégtételt, Kotarou összeszedte magát, a két bekavaró jól hoppon maradt. YES. IMÁDOM. GIGÁSZI ÖRÖM. SÍRJÁÁÁLCSAKHÜLYELIBAMEGÉRDEMLED. XD
Ok, most, hogy ezen túl vagyunk jöhet a vidámparkozás igazi détóként... kezdődik az éjszakás "csók" jelenet FUCKIN'YES.
*Naa, naaa, gyerünk... naaaahhhh, mi lesz máá*
*ezaaaaaaaaaz*>random kislány belerondít<*AKURVAANYÁD*

Lényeg, hogy rohadt hatásos ez a cucc! A felbaszását is inkább pozitívan élem meg, mert teljesen higgadtan, visszafogottan és könnyedén hozta ezt a tini féltékenykedést, kikosarazást, esetlen romantikázást. Nem akar ennél több lenni, de ezt valami félelmetesen jól tálalja. Mindenféle idióta túlzás és többlet fárasztás nélkül. Pont annyira idegel, amennyire hagyod neki.XD Nyafogtam itt a két "ellen kölyökre", de valójában semmi bajom velük, annyira hozzák, amit kell.

Éééés az ending utáni jelenetek a többiekről továbbra is imádni valóak!!
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Az Altair tényleg egész okés shounennek tűnik, de nem hiszem hogy bevállalom.

Tsukor 8. rész: AZ OLVADÁS
Szétvigyorogtam a részt, és hihetetlen, de csak egyszer kellett a fejemhez csapnom, a többi pillanatban, mint egy kistini, érzékeltem a hasfalamban a lávjukat.XD Poén, hogy a rész címe amúgy Vita sexualis... istenem.XD Ami egyébként Mori Ougai japán író művére utal (a többi cím is irodalmi műveket jelöl, a'szem a Kokorónál vagy a Run, Melosnál tűnt fel, hogy ezt figyeljem, pedig már előtte is gyanús volt a dologXD).
Azt mondom, original cuccként eddig remekséges, és jobb/több, mint vártam.

Éééés az ending utáni miniepizódok a többi szereplőről megint ütöttek! XD Kedvencem Kotarou fater-muterje volt, ahogy kikémlelték a fiúk regény kezdeményét, anyuka utsó mondata - a fia nem érti a nőket - külön LOL - miért értené tizenévesen? később se fogjaXD (lásd apuka, aki pedig pont odavolt a fia "női gondolataiért":D). A Dazai idézetek mondjuk mókásak a cuccban.
Már csak a pedotanárnénivel kéne kezdenem valamit, mert értem a piatájmjait, de a franc se akarta ebbe a sorozatba (a tálalása nem zavaró, csak innen se lehetett kihagyni ezt a fétist vagy mi? mondjuk a magazinos "ecchi" betét, a csaj húzásával viszont marhajó volt).XD
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Catrin írta: 2017.06.01. 21:36 Tsukor 8. rész: AZ OLVADÁS
Tetszik ahogy fejlődnek a karakterek, eleinte féltem, hogy megmaradnak a nyökögős szinten, de lám, most már egész normálisan el tudnak beszélgetni. Sőt, félszavakból is értik egymást. :vigyor:
Külön piros pont, hogy a múltkori elmaradt csókot is bepótolták.

Talán a Koe no Katachi hatása, de mindig azt várom, hogy valaki egyszer csak elkezdi a cseszegetést, hogy SZE-REL-ME-SEK! SZE-REL-ME-SEK! és erre a két főszereplő jól begubózik és szenvednek részeken keresztül. Remélem azért ilyen nem lesz és maradunk az idealizált szerelmespáros vonalon.

Vicces volt, amikor Kota megállt Akane mellett, amire mindenki odafordult, hogy na, most mi lesz? :LOL:
Azért a tanárnéni tényleg necces, nem is értem miért fanolja ennyire Romant. Amiatt az egy mondat miatt az elején még nem kéne ennyire ráizgulnia a gyerekre. Nem hiszem, hogy ennyire ne lenne alternatíva...
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Tsuki 10.

Megőrjít engem ez az anime.XDXD Persze most is felvérteztem magam: "a rész végére minden happy lesz, nyugiiii". Dehhh, ezt nyugodtan addig nem lehet kibírni. XD Mindenesetre happy lett minden, szóval én is megnyugodtam.XD
Amúgy Kotarou seiyuujének sóhajait még mindig nem tudom tolerálni...XD azok a nyögések, amiket produkált szenvedősen fetrengve az ágyon, nekem olyan furák, olyan gyengék, kis hülyegyerek, ennél túlzóbban is játszhatná a karaktert.XD
Jah, azért az utsó happy jelenetbe is csúszott egy tipikus japó-szálka, nem szeretem mikor olyan gondolatok törnek rám, hogy "öleld már meg rendesen azt a lányt te fiú, mert fejbe nyomlak". XD Istenem, ez a tipikus távolságtartó szar... hozzábújik, sír, cuppot ad és csesznek egy vigasztaló ölelést vagy további cupp viszonzást hozzá animálni, csak állt, mint egy darab fa ssssssz. Micsoda visszafogottság, hülye japánok. ::argh::
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Tsuki ga Kirei

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Mivel időnként benyögtem az egyes Cuki részekhez valamit, sőt másoktól is érkeztek hsz-ek hozzá (Dodgers, Kayama), és amúgy is külön topicra érdemes kis darabnak tartom, így kérem a modokat, hogy helyezzék át az új anime témából az ide vonatkozó bejegyzéseket. Köszi!
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Tsuki ga Kirei

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Azért ez a nagy elhidegülés elég erőltetett volt, de főleg Azumi 5 éves szintjén levő viselkedése irritált. A másik, hogy ki az, akinek nem az az első gondolata, hogy menjenek ugyanabba a suliba, ha annyira dúl a lav? Persze mivel a végére happy end várható, gondolom Azumi apuka is kap valami zsíros fizetéssel járó melót, hogy ki tudják csengetni a magánsuli díját, esetleg bónuszként ők is odaköltöznek a környékre.
Szerintem még Chinatsu bedobja magát az esélytelen szerelmi vallomásával, pont van egy epizódnyi ideje a végjáték előtt.
A csók viszonzás elmaradására nincs mentség, hülye ez a gyerek, na. :wwall: :knife: :LOL:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Tsuki ga Kirei

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Egyelőre csak annyit tudok mondani, hogy ez az utolsó rész is úúúúúgy felbosszantott!!! Kotarounak egy ilyen csajszi mellett mondjuk jól állt, hogy kifutotta a lelkét, de hogy azt a (uhh de tömény és szépen animált) sírást megint nem tudta kezelninembíííírom :knife:
Amúgy szumma elégedett vagyok. 8/10-et minimum megér a sorozat, szerintem megy a kedvenceim (és az AOTY esélyesek) közé. :vigyor:
És az az idilli családi happy ending a gyönyörű képekkel a végén, a sorozat minden ctsukiságát szállítja EZAZZ ::jeye:: , mertek volna egy ilyen utsó rész után mást betenni.XD
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Tsuki ga Kirei

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Egy picit reménykedtem, hogy talán a végén belekavarnak az állóvízbe és valami váratlant kapunk zárásként, de végül is a legkönnyebb/leghepiendebb utat választották az alkotók. Azért engem az a verzió is érdekelne amiben Koutaro összejön Chinatsuval (aki szerintem egy idő után megunta volna, hogy mindig neki kell hordania a nadrágot) csak a poén kedvéért, de tény, hogy a legkevésbé az jött volna be, ha mindenki hoppon marad a költözés után. Szerintem animékben sem gyakori ez a sikeres távkapcsolat felállás.

Tudom, hogy nem ez a legfőbb probléma a sorozatban, de azért a suliválasztás utánra beletehettek volna egy párbeszédet, amelyben Koutarot megnyugtatják a szülei, hogy nem baj ám, hogy a megkérdezésünk nélkül jelentkeztél egy (nyilván nem olcsó) távoli magánsuliba a csajod kedvéért, holott ösztöndíjra esélyed sincs... :drop:

Meg az epizódvégi szösszenetek alapján a többi szereplőről is csepegtethettek volna infókat. Khm...Roman-Tanárnéni...? :vigyor:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Tsuki ga Kirei

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Igen, a többiekről jöhettek volna jelenetek, ezt totál kihagyták a részből, kevesebb nyauval belefért volna. Viszont ilyen Chinatsus kapcsolat nekem nem hiányzott.XD

Ami viszont a túl happy végét illeti AA-n is pont szóba került, így ehhez akkor még bemásolom, amit oda írtam:
Pont ezen agyaltam, hogy jobban állna, reálisabb lenne, ha a múló első szerelmet kapja konklúziónak? És ebben az esetben ugyanúgy tetszett volna a vége? Benne volt a pakliban, de annyira reméltem az idillt, pont azért, mert végig ez volt a menet: enyhe, normális problematika minden epizódban, amit boldog feloldás követ. Így nagyon örülök, hogy a végén is megkaptuk ezt. Veszített persze egy komolyabb élt, egy "japános", melankolikus lehetőséget, de szerintem ez a családias aranyosság jobban állt a Cukinak.
Ment a kedvenceim közé, nálam egyértelműen aots, de az aoty címre is pályázik, annyira hangulatosan és hétköznapian tálalta a fiatalokat, mindenféle animés túlkapás és eszköz nélkül (mínusz tanárnéni fétise és Kotarou helyenként japános teszetoszasága - ölelési nehézsége-.-, de utóbbi simán csak egyéni szoc. prob.).

Azt mondjuk még hozzátenném, hogy reálisnak persze nem érzem, és olyan túlzás ez az első szerelemből házasság elem, amit nem is szeretek, de érdekes, hogy itt, egy kedvelt sorozatnál, hogy elnézi ezt a (-reflektálás a másik topicra:P-) "giccses" megoldást az ember. És a japánokból még helyenként ki is nézed, hogy azzal kössenek házasságot, akivel a középsuliban összejöttek, más kérdés, mennyire működik, mennyire megy át az ismert mókuskerékbe és mennyire sorvad el a dolog. De ez már nem ide tartozik.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Tsuki ga Kirei

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Egy kicsit másik oldalról megvilágítva, ez a párkapcsolat meg voltaképp a két fiatal terápiája volt. A srác aszociális és erősen introvertált, míg a csajszi konstans stresszel a rajta lévő nyomás miatt. Gyakorlatilag ezzel kúrálják egymást, és egyben mutatnak egy-egy megszemélyesített mintát a leggyakoribb pszichés problémáról a fiatalok körében. Persze, az első múló szerelem a főtémája annak minden árnyalatával, de azért valljuk be: valahogy nem élveztük volna ennyire se, ha az idealizált lelki állapotú diákokkal megy végig ez a sztori. :drop:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Tsuki ga Kirei

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Tsuki ga Kirei

Avagy "Hogyan legyünk mások és emelkedjünk ki a tömegből, mégis bent maradva a középszerűség mocsarában: The show".

A szezonból nem is olyan rég lecsúsztam róla, aztán láttam, hogy itt mindenki, aki nézte, dicsérte, a MAL-os frendók egész jó pontokat szórtak rá, hát legyen, adjunk neki egy esélyt, 12 rész nem a világ.

Well, well... A Cuki végső soron egy olyan anime, aminek a mássága lett valahol a veszte. Mert miben is volt más, mint a standard-tucat iskolás slice-of-life-ok? Például abban, hogy a szerelmi élet nem ér véget az első kézfogással és a kokuhakuval. Azumi (ő a hím) és Akane (többet nem segíthetek) ugyan elpirulkodnak, meg bénázgatnak egymás mellett egy darabig, míg ki nem lyukadnak a másik szárnya alatt, de a Cuki fő hajtóereje a kapcsolatuk alakulása, szépítgetése, majd annak válsága. Mindezt rendkívül finom eszközökkel éri el - nincs itt semmi ripacskodás, markolóval adagolt giccs, rossz vagy épp oda nem illő stíluselemek bazári mutogatása. A grafika is ennek megfelelően rendezkedett be: látszik, hogy van mögötte pénz, de azt értelmesen és okosan használták föl, a zenék pedig közben észrevétlenül teszik a dolgukat. Az elegy tehát kellemes, a hatása valahol megvan, valami azonban mégis hibádzik.

A bűnlajstrom valahol ott izmosodik be komolyabban, mikor eltelik az animében 10 rész úgy, hogy közben nem tud szimpátiát kiváltani sem a srác, sem a csaj. Szép dolog a visszafogottság, de csak addig, amíg marad lélek is benne. Na, ezt nagyon hiányoltam mind Azumiból, mind Akanéből. A másik, hogy egyszerűen rémesen üres karakter mindkettő. Nincsenek eléggé elmélyítve, nincsenek megfelelően árnyalva. A karakterük végig a másik féltől függ, önállóan viszont nincs idejük és lehetőségük normálisan kibontakozni, ha meg mégis, akkor egyetlen aspektus kerül állandóan, újra meg újra kihangsúlyozásra (Azuminál az irodalom iránti szeretet, Akanenél pedig a sportolói háttér). Egyedül az utolsó két rész volt ez alól kibúvó, mikor
SPOILER
jön a továbbtanulás és iskolaváltás problémája. Ekkor a szülőket is jobban bevonták végre a történetbe, sőt az iskolai közvetlen környezetet is, ezzel máris javult az összkép, csak sajnos ekkor már késő volt.
Komolyan, nekem a lányok közül Chinatsu például sokkal jobban bejött, mint Akane, nála talán még érthetőbb is volt, miért vonzódik Azumihoz, ahogy markánsan karakteresebb szereplő. (Elég durván le is lett pattintva a végére, amit sajnáltam kicsit.) A srácoknál már nem tudok megfelelő ellenpéldát hozni Azumival szemben, mert ami volt is választék, azok még sokkal rosszabbak voltak, főleg az a rózsaszínhajú(!) lolsupport csávó, meg random szerelmi rivális nr. 226.

A másik probléma, hogy bár egy kapcsolat napos és viharos oldalát szeretné a cucc prezentálni, valahogy mégsem éreztem egyetlen percre sem a szikrát vagy a kémiát Azumi és Akane között. Komolyan, ha valaki választásra kényszerített volna, hogy melyiket preferálom jobban, Azumi és Akane shippelését vagy a finomfőzeléket kávéskanállal, lehet inkább utóbbit választottam volna. A mögöttes miérteket is hiányoltam kissé, szóval miért is ennyire fontos Akanének Azumi? És vice versa? Teljesen ad hoc az egész kapcsolatuk, a vége meg abszolút WTF. Miért nem lehetett egy kicsit reálisabb befejezése azzal, hogy
SPOILER
ez egy olyan szerelem(nek nevezett valami) volt, ami bár kiállta az alsó-középsulis évek próbáját, de az élet végül szétrobbantotta azt. Miért kellett előadni azt, hogy Azumi nem jut be ugyanabba a suliba, mint Akane, ha a végére mégis megmarad a kapcsolatuk, mintha mi sem történt volna? Emiatt sokszor azt éreztem, hogy ott veszi a cucc hülyére a nézőt, ahol csak akarja...
Lényeg a lényeg, a Cuki egy érdekes és frissítő alapötlettel operáló, de kivitelezésben és végelgondolásban szörnyen elfuserált, száraz produkció. Jobb karakterizációval, megfelelőbb interakciókkal kiemelkedhetett volna a school life cuccok masszájából, de így inkább annak a tetejére került csak ki.

6/10
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Tsuki ga Kirei

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Megnéztem végre én is, köszönöm az ajánlást, Akosss. :) Már sok erényt és hibát felsoroltatok előttem, ezért csak pár gondolatot fűznék az egészhez hozzá.
A kezdés nem jött be különösebben. A főszereplők sokat ügyetlenkedtek, de a srác végül csak összeszedte a bátorságát, és a későbbiekben is sokkal bevállalósabb volt, mint azt az osztálybeli lányok a sulis viselkedése alapján feltételezték volna (tanulság: aki mer, az nyer). Olykor nem tudta a kialakult helyzetet kezelni (pl. mikor hagyta a barátnőjét egyedül sírni a veszekedésük után), de ezt a tapasztalatlanságának a számlájára írom (meg egyébként sem érti a nők gondolkodásmódját, ezt az anyja is megerősítette xd). A lány talán egy fokkal unalmasabb karakter számomra (bár ahogy belejöttek a járásba, egész szenvedélyes lett magához képest, vagy inkább mert végre természetesen viselkedni), de még így is azon kaptam magam egy idő után, hogy szurkolok nekik, és örülök, ha jól alakulnak a dolgok. Egy kicsit irreális, hogy annyira happy end lett a vége, irl ez nagyon ritkán működhet így még Japánban is, ugyanakkor ezekkel a karakterekkel simán elhiszem ezt a befejezést.
Tetszettek a rész végi szösszenetek, itt-ott a Tsurezure Children hangulatát idézték, azonban zavart, hogy eleinte leginkább fogalmam sem volt, kik szerepelnek bennük, annyira jelentéktelen volt a fő történet szempontjából egyik-másik mellékszereplő. Az álomvilágban élő szemüveges csaj sem volt semmi, a tanárnő viszont a fura rajongásával már kezdett veszélyes vizekre evezni.
Nem hibátlan, de élveztem a sorozatot, főleg a második felében, így megy rá a 7/10. :D
Válasz küldése