Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Risa »

Kérdésem lenne. Van itt olyan ember, aki egyáltalán nem látogatja az AA fórumát? Csak mert ott szokásom szinte minden animét véleményezni pár sorban, amit megnézek, és gondolom, illene itt is, de ahhoz lusta vagyok, hogy kétféle kommentet írjak, az egyszerű copy-paste-tel kapcsolatban viszont nem tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy "ki a ****t érdekel pont az én véleményem, főleg kétszer ugyanúgy". :'D De ha van ennek is létjogosultsága, mert van olyan, aki csak (illetve elsősorban) ezt a fórumot olvassa, akkor megpróbálok felülemelkedni a kisebbrendűségi komplexusomon. XD
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

A magam részéről a "másold át ide is plííííz!!!!!!444444" vonalat képviselem, mert bár járok oda, az ismertető részlegről van, hogy megfeledkezem (itt még szívesebben látnámXD ne aggódj a copy-n/duplázáson - fogd fel úgy, hogy két fórum vélemény-adatbázist építesz egyszerre:P). Plusz szerintem az itteni aktívak felenagy része(? már) nem követi AA-t. De kiderül.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Catrin 2017.07.07. 22:53-kor.
Avatar
murasaki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.07.07. 09:57
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: murasaki »

Mivel ugye szintén AAról jöttem így a legtöbb esetben el szoktam olvasni a jó hosszú, igényesen kifejtett véleményeket. Engem biztos nem fog zavarni. Annyit esetleg tehetsz, hogy ha még valami az eszedbe jut, hozzátűzhetsz még ezt-azt. Én biztos szívesen elolvasom majd. :oops:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Risa írta: 2017.07.07. 22:36 Kérdésem lenne. Van itt olyan ember, aki egyáltalán nem látogatja az AA fórumát? Csak mert ott szokásom szinte minden animét véleményezni pár sorban, amit megnézek, és gondolom, illene itt is, de ahhoz lusta vagyok, hogy kétféle kommentet írjak, az egyszerű copy-paste-tel kapcsolatban viszont nem tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy "ki a ****t érdekel pont az én véleményem, főleg kétszer ugyanúgy". :'D De ha van ennek is létjogosultsága, mert van olyan, aki csak (illetve elsősorban) ezt a fórumot olvassa, akkor megpróbálok felülemelkedni a kisebbrendűségi komplexusomon. XD
Én pl. egyáltalán nem járok AA-ra (eddig akármilyen hír alatti kommentrészleget, fórumvitát, stb.-t linkeltek be onnan Junchi, Surci és a többiek, általában már attól leolvadt az agyam, nem hogy még nagy dózisban, önszántamból fogyasszam... XD), szóval egy itteni olvasód már biztosan lesz. :)
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Risa »

Oké, meggyőztetek. :oops:

Catrin: áthozom majd a MichiHachit, ne félj. ::hehe::

De ma már nem, ugyanis kicsit aggódom, mert Mimi beteg lett - ráadásul nem leszek vele hétvégén, mert már megint esküvőre kell mennem. :knife:
A "beteg a macskám, ezért nem tudok menni" kifogás a lakótársaim szerint annyira spinster-szagú lenne, hogy sosem tudnám lemosni magamról. XD
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Risa írta: 2017.07.07. 23:11 Catrin: áthozom majd a MichiHachit, ne félj. ::hehe::
Köszi!^^
Kitartást, Mimi pedig gyógyuljon hamar!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Risa írta: 2017.07.07. 23:11spinster
Yay, ma is tanultam egy újabb kifejezést. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Risa írta: 2017.07.07. 22:36 Kérdésem lenne. Van itt olyan ember, aki egyáltalán nem látogatja az AA fórumát?
Hát, én most hébe-hóba megint látogatom az oldalt, kíváncsi voltam, tényleg volt e valami előrelépés az utóbbi időben, és a gödör legmélyéről ugyan valóban sikerült elmozdulni, de valahogy már nem tudnám elképzelni a potenciálisan újból feléledő aktivitásomat ott, úgyhogy én kimondottan támogatom az animés véleményezéseid átimportálását.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Risa írta: 2017.07.07. 22:36 Kérdésem lenne. Van itt olyan ember, aki egyáltalán nem látogatja az AA fórumát?
Van :)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Risa: Örülnék, ha áthoznád az anime véleményezéseidet. :) AA-n csak a piacteret látogatom egy ideje.
Miminek jobbulást!
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

Risa írta: 2017.07.07. 22:36 Kérdésem lenne. Van itt olyan ember, aki egyáltalán nem látogatja az AA fórumát?
Mi az az AA?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Vree írta: 2017.07.08. 19:31 Mi az az AA?
AnimeAddicts
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Risa »

Jó, meg vagyok nyugodva. :'D
Vree írta:Mi az az AA?
A tudatlanság néha áldásos.
Azért mondom, hogy néha, mert még mindig vannak értelmes hozzászólók és hozzászólások, csak most már alapvetően nagyítóval kell őket keresni a diszgráfiás és látens pszichopata emberek között (ami egyébként az oldal és a látogatói bázis elhatalmasodott méretét tekintve nem is olyan meglepő).
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.07.09. 01:03
Vree írta: 2017.07.08. 19:31 Mi az az AA?
AnimeAddicts
Ha nem lennék folyton emlékeztetve erre, már előbb jutna eszembe a ceruzaelem-szabványméret. :drop:
Mindegy, maradnak ezért "ceruzaelemesek".
Azért mondom, hogy néha, mert még mindig vannak értelmes hozzászólók és hozzászólások, csak most már alapvetően nagyítóval kell őket keresni a diszgráfiás és látens pszichopata emberek között (ami egyébként az oldal és a látogatói bázis elhatalmasodott méretét tekintve nem is olyan meglepő).
És egyre fogynak az értelmesek, mert a nagyját sikeresen üldözik el, mivel a nokedlik valagát bizony fényesre kell nyalni, hadd zuhanjon az értelmi nívószint. Meg a szabályzat is tökre gumírozott (kényük-kedvük szerint csűrhető-csavarható mikor mit tekintenek annak, ami beleütközik).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Moderátori közlemény: megkérném Tulokost, hogy amennyiben továbbra is a japán és egyéb társadalmak animeipar által kiváltott végpusztulásán óhajtana rédzselni, akkor azt a saját topicjában tegye, ne vigyünk már el minden fonalat ebbe az irányba pls. THX. A legutóbbi kommentet pedig áthelyeztem, mert annyira szorosan nem kapcsolódik, itt viszont ONtopic.

Köszönöm a figyelmet.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Risa írta: 2017.07.07. 22:36 Kérdésem lenne. Van itt olyan ember, aki egyáltalán nem látogatja az AA fórumát?
Én nem vagyok AA tag és a fórumát sem olvasom, pedig amikor itt valamilyen hivatkozás történik rá megpróbálom felkeresni, de általában sikertelenül járok.

Anime új arany korszaka.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Risa írta: 2017.07.07. 22:36 Kérdésem lenne. Van itt olyan ember, aki egyáltalán nem látogatja az AA fórumát? Csak mert ott szokásom szinte minden animét véleményezni pár sorban, amit megnézek, és gondolom, illene itt is, de ahhoz lusta vagyok, hogy kétféle kommentet írjak, az egyszerű copy-paste-tel kapcsolatban viszont nem tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy "ki a ****t érdekel pont az én véleményem, főleg kétszer ugyanúgy". :'D De ha van ennek is létjogosultsága, mert van olyan, aki csak (illetve elsősorban) ezt a fórumot olvassa, akkor megpróbálok felülemelkedni a kisebbrendűségi komplexusomon. XD
Én fönt vagyok az oldalon de a vicc a kocka a zenés és aképes kirakosgatós topicon kivül fogalmam sincs mit csinálnak a többiek odaát. :D
De akik velem eggyütt rakosgatnak azokat általában kedvelem kivéve egy két fura agresszívnak tűnő fazont.

Gugli Diiip Májnd egész érdekes dolgokat tanul a szakemberek jovoltábol kicsit esetlen aranyos.

https://www.youtube.com/watch?v=gn4nRCC9TwQ
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: matta »

Cuki autonóm drón az ISS-re by JAXA.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Itt válaszolok, hogy ne legyen nagy off.
Risa írta: 2017.07.19. 13:11 Ez most ide off lesz, mert nem is voltam a conon, de Ricz: a "siketnéma" szó a siketek nézőpontjából pejoratív, hiszen a jelnyelv miatt nem tekintik magukat némának. Bővebben: [...]
Jó, ebben a tekintetben valóban rosszul használtam a fogalmat, de azért basszus, mi ez a pejoratív baromság? Komolyan, úgy viselkednek, mint bizonyos etnikumok. Éljen 2017, éljen a 21. század, éljenek az idióták, mert az ő akaratuk aztán tud érvényesülni, mert PC-f@szság über alles... Olyan könnyelműen ragasztgatják manapság mindenre az "elnyomás" szót (még a demutizálás erőltetésére is, ami egyértelműen olyan fals gyakorlat volt, , mindenféle nyakatekert indokra hivatkozva, hogy az valami zseniális. Remek, nem elég, hogy zabálják az oxigént az olyanok, mint akik már külön nyelvtani nemet akarnak maguknak kreálni, mert "did you just assume my gender?!" Komolyan, ilyenkor érzem, hogy nem ez a bolygó az otthonom, és valami éktelenül nagy intergalaktikus bűnt követtem el, hogy ebbe a planetáris elmegyógyintézetbe zártak. Mert, hogy nem ez a haladás útja akármerre (az anarchián, káoszon és a 20 méter átmérőjű agyf@szon kívül), az holt ziher... /off-slide rant
Risa írta: 2017.07.19. 13:11 Illetve létezik olyan, hogy integrált oktatás. Csak azt nem így kell csinálni. :') Láthatóan a filmben is ezzel próbálkozott volna Shouko családja, de mivel sem az osztály, sem az osztályfőnök nem volt kooperatív, hamvába holt a dolog.
Látszik, hogy nem utazok pedagógiában. Integráló oktatásként addig megvolt, hogy a speciális nevelési igényűek együtt tanuljanak a normálisokkal. Az ismereteim hiánya ott kezdődik, hogy én ezt csak a diszlexiásokra, diszgráfiásokra és más hasonló zavarokra tudtam a létezését. Viszont találva egy hasonló tematikájú, érdekes anyagot, valahol az egész fölött egyszerre bólogatok helyeslőn, és mélyen temetem a tenyerembe az arcom, akkora romantikus maszlag.
SPOILER
(Különösen a "hamis mítoszok katalógusa" részen. Azért van pár nagyon durván elnagyolt következtetés, tévhit-oszlatás némelyik cáfolandó állításnál. Kapásból a 2-es erősen a többséget támadja, hogy miért nem fogadja be szerencsétlent, mikor sokszor pont az a gond, hogy befogadná maguk közé, csak ő vele nem tudnak problémamentesen kommunikálni, egy rakat félreértés, kifejezési gond tarkítja az elejét, és valamelyik oldal igen hamar feladja, és rendszerint az nem a többség szokott lenni. Az ember alapvetően azokkal érzi magát jól egy közösségben, akikkel meg tudja magát kölcsönösen értetni, a lehető legkevesebb problémával. Az állítás hátterében meg inkább ez áll, mint a "gonosz többség nem akarja befogadni a másikat. De ugyanilyen a 14-es: ez a szerzett fogyatékosságok miatt alakulhatott ki, aminél sokan olyan öntudatosak és büszkék, hogy akkor sem ismerik be, hogy kell a segítség, amikor nagyon is szükség van rá. Emiatt egy kalap alá kerül az összes többivel. De ennyi a történet emögött, hogy mitől van ez a tévhit. Ahogy a 13-nál is: gyakorlatilag veszi a két extremitást, hogy mindkettő rossz, de igazából nincs alternatíva. Mert önkéntelenül is megbámulhatod, mivel a szemet vonzza a nem megszokottság, tökéletlenség. Ugyanezért van mindig valami apró esztétikai hibája a görög-római szobroknak: hogy megragadja a tekintetet. De nem, még az önkéntelenség is démonizált. Because fuck logic.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Ricz írta: 2017.07.19. 18:05Látszik, hogy nem utazok pedagógiában. Integráló oktatásként addig megvolt, hogy a speciális nevelési igényűek együtt tanuljanak a normálisokkal. Az ismereteim hiánya ott kezdődik, hogy én ezt csak a diszlexiásokra, diszgráfiásokra és más hasonló zavarokra tudtam a létezését. Viszont találva egy hasonló tematikájú, érdekes anyagot, valahol az egész fölött egyszerre bólogatok helyeslőn, és mélyen temetem a tenyerembe az arcom, akkora romantikus maszlag.
Én még emlékszem is egy vak lányra, aki egy évvel alattam járt, amikor középiskolás voltam. Nem olyan ritka eset, viszont abszolút osztály függő; nagyon kell hozzá ismerni azt a környezetet, ahol megpróbálják a "speciális nevelési igényű személynek" :lol: az integrálását. Az animében szereplő siket lánynak kevés esélye volt a sikeres beilleszkedéshez, ráadásul az év közben érkezett, és már csak ezért is több figyelmet igényelt volna a tanárok részéről.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2017.07.19. 18:05Jó, ebben a tekintetben valóban rosszul használtam a fogalmat, de azért basszus, mi ez a pejoratív baromság? Komolyan, úgy viselkednek, mint bizonyos etnikumok. Éljen 2017, éljen a 21. század, éljenek az idióták, mert az ő akaratuk aztán tud érvényesülni, mert PC-f@szság über alles... Olyan könnyelműen ragasztgatják manapság mindenre az "elnyomás" szót (még a demutizálás erőltetésére is, ami egyértelműen olyan fals gyakorlat volt, , mindenféle nyakatekert indokra hivatkozva, hogy az valami zseniális. Remek, nem elég, hogy zabálják az oxigént az olyanok, mint akik már külön nyelvtani nemet akarnak maguknak kreálni, mert "did you just assume my gender?!" Komolyan, ilyenkor érzem, hogy nem ez a bolygó az otthonom, és valami éktelenül nagy intergalaktikus bűnt követtem el, hogy ebbe a planetáris elmegyógyintézetbe zártak. Mert, hogy nem ez a haladás útja akármerre (az anarchián, káoszon és a 20 méter átmérőjű agyf@szon kívül), az holt ziher... /off-slide rant
:goodpost: Amúgy igen, Risa mintha nem egy postjában eléggé erőltetné ezt az egész túltolt PC szöveget, ami persze van, hogy indokolt, de remélem nem jutunk el előbb-utóbb ezekhez az általad is említett "did you just assume my gender?", vagy you're a fucking white male!-érvelésekhez, mert nekem ez a tumblerina stílus erre a fórumra pl. marhára nem hiányzik, így is ezzel lesz tele lassan az egész internet. :D (Meg őszintén szólva baromi fárasztó lenne úgy fórumozni, hogy mindig azon agyaljak, hogy valamelyik random félszavam épp most melyik etnikumot/szexuális beállítottságot/szubkultúrát, stb-t sérti vérig. XD) Ezzel persze nem őt cseszegetem, pláne nem modként, csak ahogy múltkor tulokosnál is beírtam, mint véleményt, amikor már fárasztott az elitizmusa, gondoltam itt is leírom már, hogy nyugi, nem te vagy az egyedüli, aki kiütést kap ettől a stílustól. XD (Mondjuk nálam azért ilyen nincs, hogy már az egész bolygón idegennek érzem magam, épp csak amikor már úgy érzem, hogy valamit túltolnak, akkor megtagadom, ennyi.)
Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Ricz írta: 2017.07.19. 18:05de azért basszus, mi ez a pejoratív baromság?
-->
Ricz írta: 2017.07.19. 18:05Integráló oktatásként addig megvolt, hogy a speciális nevelési igényűek együtt tanuljanak a normálisokkal.
Nem szeretek ilyesmibe beleszállni, de attól még, mert bizonyosan privilegizált helyzetben vagyunk másokhoz képest (egészség, szociális helyzet, oktatáshoz való hozzáférés stb. tekintetében), az nem jelenti azt, hogy az adott, valamilyen formában megbélyegzett/hátrányos helyzetű csoportnak ne lehetne bántó/komoly issue, hogy milyen szavakat használnak rájuk közbeszédben, ld. rögtön egy postban a két idézett részlet (kiemelés tőlem).
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Risa »

wwhite írta: 2017.07.19. 20:51Nem szeretek ilyesmibe beleszállni, de attól még, mert bizonyosan privilegizált helyzetben vagyunk másokhoz képest (egészség, szociális helyzet, oktatáshoz való hozzáférés stb. tekintetében), az nem jelenti azt, hogy az adott, valamilyen formában megbélyegzett/hátrányos helyzetű csoportnak ne lehetne bántó/komoly issue, hogy milyen szavakat használnak rájuk közbeszédben, ld. rögtön egy postban a két idézett részlet (kiemelés tőlem).
:goodpost:



Kicsit félreértettétek ezt a dolgot amúgy, mert az, hogy a siketek nem szeretik a "siketnéma" kifejezést, nem annyira újkeletű, "PC" dolog. Alkalmazott nyelvészet szakon kiemelten foglalkoznak a jelnyelvvel, és ott már évtizedek óta ezt tanítják. Eleve ha abból indulunk ki, hogy a jelnyelv egy teljes értékű nyelv, akkor a siket már nem néma, mivel "beszél" egy nyelvet. A másik meg, hogy a némaság lényegében a hangképző szervek betegsége, és ez a siketeknél is ritka. Tehát hangot is képesek kiadni. Ez most nem arról szól, hogy milyen szót használsz arra, hogy teszem azt "meleg", hanem arról, hogy ne nevezd őket annak, amik nem. Ők siketek, nem némák.
És nem azért szóltam ezért, Ricz, hogy rád szóljak, hanem inkább ismeretterjesztés céljából. :mosoly: Ami meg a másik, hogy nekünk leszokni a siketnémázásról csak egy apróság, de a siketeknek igenis sokat jelent.

Ez amúgy más etnikai és egyéb kisebbségekre is igaz azért, I mean nem tudom, miért fáj nekünk, hogy bizonyos dolgokat máshogy mondjunk. Ami nekünk semmiség, az a másiknak egy élhetőbb környezet.

Titkos: ígérem, hogy tumblrina stílusba nem fogok átmenni, de hidd el, hogy nektek sem árt néha másik nézőpontba helyezkedni. :wink: Illetve azért merészeltem talán jobban hangoztatni az effajta (bár közel sem szélsőséges) nézeteimet, mert reménykedtem, hogy itt nem leszek rögtön lehurrogva. :drop:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Risa 2017.07.19. 23:18-kor.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A PC-re tetszik vagy sem mindenki igényt formál, igaz mindenki kicsit másképpen gondolja a politikai korrekt beszédet. Csak egy példa. Trump elnök és csapata a tavalyi kampány során folyamatosan azt bömbölte, hogy leszámol a PC nyelvezettel és "őszintén, nyíltan valamint bátran és érthetően" fognak beszélni. Ennek következtében Trump és bagázsa így is tett, nem nagyon foglalkoztak/foglalkoznak azzal, hogy egy-egy mondatukkal éppen kiket sért meg kicsit vagy nagyon. De! Amikor konkrét hazugságokat kértek számon rajtuk akkor hirtelen bedobták, hogy ne használják a "hazudás" szót hanem inkább az "alternatív tény" kifejezést kezdték el preferálni. Ez csak egy példa és ilyenekből Dunát lehetne rekeszteni. Természetesen mindent lehet a végletekig csavarni és mindenhol vannak fanatikusok akik az adott ügyet teljesen kifordítják saját magukból. Sajnos. Magam részéről Risa-t nem sorolom ide.

Aztán meg. Én fél süket vagyok, a bal fülemre 100%-san a halláskárosodásom közel 3 éves korom óta. Természetesen a jobb fülemre jól hallok - még. Természetesen a helyzetem nem egyenlő azzal aki mind két fülére rosszul vagy egyáltalán nem hall. De vannak tapasztalataim így is. Amikor valaki a bal oldalamra ül le és mond nekem valamit kevésbé hallom, ha tömegközlekedésen kerül sor ilyen beszélgetésre akkor szinte alig hallok valamit. Ez néha elég kellemetlen tudd lenni főleg ha kérdeznek valamit és én nem hallom. Ha randim van akkor a partneremet mindig megkérem, hogy a jobbomon sétáljon - ami nem szép ugye - mert úgy hallom és értem mit mond nekem.
De a suliban is volt hátulütője. Amikor helyet kellett keresnem akkor mindig a pad jobb oldalán kellett leülnöm, így a padtársammal óraközben nem nagyon tudtam kommunikálni. Nem egy olyan év volt, hogy nem volt padtársam mert tudták teljesen hasznavehetetlen vagyok súgás meg miegymás területén. Volt olyan tanárom aki direkt úgy állt a táblához, hogy felém nézzen így jobban halljam mit mond, megint másik tanárom direkte háttal magyarázott nekem. Hogy ez mit jelentett? Nyolcadikban matekból 3,7-es voltam kilencedikben már sikeresen 2,8 volt az átlagom. Volt olyan angol tanárom aki mindig megkérdezte, hogy mindent megértettem okés volt-e minden? Más angol tanárom azt válaszolta, hogy neki se ideje se kedve egy gyerek miatt megakasztani az órát (voltunk abban a csoportban 8-an).
Azt azért még hozzá teszem, hogy se oviba, se áltiban se gimiben sem csúfoltak ez miatt vagy bármilyen összezördülésnél alkalmával sem vágták ezt a fejemhez, ami azért így visszagondolva egy pozitívum.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Risa írta: 2017.07.19. 21:15És nem azért szóltam ezért, Ricz, hogy rád szóljak, hanem inkább ismeretterjesztés céljából. :mosoly: Ami meg a másik, hogy nekünk leszokni a siketnémázásról csak egy apróság, de a siketeknek igenis sokat jelent.
Igen, tudom, hogy azért mondtad, ezért is írtam, hogy "off-slide", vagyis amolyan "szőrmentén tett" facepalmolós rant.
Risa írta: 2017.07.19. 21:15Kicsit félreértettétek ezt a dolgot amúgy, mert az, hogy a siketek nem szeretik a "siketnéma" kifejezést, nem annyira újkeletű, "PC" dolog. Alkalmazott nyelvészet szakon kiemelten foglalkoznak a jelnyelvvel, és ott már évtizedek óta ezt tanítják. Eleve ha abból indulunk ki, hogy a jelnyelv egy teljes értékű nyelv, akkor a siket már nem néma, mivel "beszél" egy nyelvet. A másik meg, hogy a némaság lényegében a hangképző szervek betegsége, és ez a siketeknél is ritka. Tehát hangot is képesek kiadni. Ez most nem arról szól, hogy milyen szót használsz arra, hogy teszem azt "meleg", hanem arról, hogy ne nevezd őket annak, amik nem. Ők siketek, nem némák.
Te is kicsit félreértettél, én a "ne nevezd őket így-téma" újkeletűségére céloztam, ami főleg azóta került főleg elő, hogy a jelnyelvet is hivatalosan beszélt nyelvként tartják számon. (Megjegyzem, ez idehaza 2009, és 2011 óta része az Alaptörvénynek is.) Addig csak egy relatív szűk réteg tartotta annak. Illetve ami a kibukásom tárgya, hogy az "elnyomás", mint kifogás, de azt mondtam is miért. De rendben, ha a siket a technikailag pontosabb megnevezés, akkor ennyi. És nem változtat úgysem azon, hogy rosszul használtam a kifejezést.
Risa írta: 2017.07.19. 21:15Ez amúgy más etnikai és egyéb kisebbségekre is igaz azért, I mean nem tudom, miért fáj nekünk, hogy bizonyos dolgokat máshogy mondjunk. Ami nekünk semmiség, az a másiknak egy élhetőbb környezet.
Azt megértem, hogy például egy afro-amerikai felháborodik azon, hogy "nigger" vagy "küszöbmajom", de mondjuk amikor már a "négerért" veri a tam-tamot, azon már igen alaposan felvonom a szemöldököm, hogy ugyan miért is, mire fel (pláne, hogy nem egy szóban látod eleve viszont). De ugyanez a "cigány" és a "zsidó" szavakra, mert ezekre is vannak észkombájnok szépszerével.
Mint azok, akik a kontextust totálisan mellőzik (lásd, "normális" kiemelése, mert ha ehhez a privilégizált helyzetet társítja az ember, akkor ott már gondok vannak). Lásd a Huckleberry Finn-problémát: a rasszista Dél mindennapjai, emberei jelennek meg a regény során. Nem kevés rasszizmussal, faji előítélettel, igen durva megszólalásokkal többek közt (meg a társadalmi problémák, árvák kitaszítottsága, gyerekverés, családon belüli erőszak, mindenféle nyalánkság). Ezt akarták cenzúrázni, de végül az lett, hogy az ALA (Amerikai Könyvtári Szövetség) az 1990 óta tartó erős nyomás miatt inkább tiltólistázta. Ami vicc, merthogy az író csak a déli valóságot jelenítette meg, ő maga nem volt pártfogója a rabszolgaságnak. De "mert szegény gyerekek" és "az etnikumnak bajai vannak vele", gyakorlatilag magát a művet és a célját csorbítják. Ez most dettó olyan, mintha a Mesterségem a halálból kivágnánk az összes lágeres, tömeggyilkolós részt, meg a lágerparancsnok szavajárását tompítjuk, merthogy vérig sértő és minősítő. Vagyis még csak nem is egy olyan műről van szó, ami ténylegesen botrányos, mint a Bay Pearl Harbor filmjének szirupos pátoszossága vagy épp történelemhamisító hozzáállása a támadáshoz, vagy hogy jobbat ne mondjak, Uwe Boll 2011-es Auschwitz-a, ami aztán tényleg meggyalázza az emlékét is az áldozatoknak.
Szóval egy percig sem arról van szó, hogy "miért fáj nekünk, hogy máshogy mondjunk dolgokat", hanem hogy miért tegyünk így, mivel akarják alátámasztani. Az emocionális érvelést meg csak az fogadja el, aki polkor-mániás. Merthogy érvnek kábé annyit ér, mint egy hangzatosan kövér "mert én azt mondtam". (Magyarul tömören: érveket szeretnék hallani, érzelmi töltettől függetleneket ráadásul, és akkor elfogadom, megértem.)
iskariotes írta:Aztán meg. Én fél süket vagyok, a bal fülemre 100%-san a halláskárosodásom közel 3 éves korom óta. Természetesen a jobb fülemre jól hallok - még. Természetesen a helyzetem nem egyenlő azzal aki mind két fülére rosszul vagy egyáltalán nem hall. De vannak tapasztalataim így is. Amikor valaki a bal oldalamra ül le és mond nekem valamit kevésbé hallom, ha tömegközlekedésen kerül sor ilyen beszélgetésre akkor szinte alig hallok valamit. Ez néha elég kellemetlen tudd lenni főleg ha kérdeznek valamit és én nem hallom. Ha randim van akkor a partneremet mindig megkérem, hogy a jobbomon sétáljon - ami nem szép ugye - mert úgy hallom és értem mit mond nekem.
Ismerős, bár én mindkét fülemre hallok, csak a hallójáratom szűkebb, mint egy macska sózott hátsó fele. Így aztán könnyedén eldugul, van, hogy hetekig, esetleg hónapokig nem hallok rendesen félfülre. Akkor időlegesen én is azt csinálom, amit te. Elvileg kéne járnom rendszeres kontrollra (takarításra, mert esetemben a fültisztító pálcikát nagyon nem javasolják, mivel inkább eltömít, mint pucol), de igazából ez csak akkor valósul meg, amikor valami van. Olyan 3 éves koromig voltam nagyothalló, üvölteni kellett velem, hogy értsem mit mond a másik (innen egyébként az a szokásom is, hogy beszélgetés közben inkább a másik száját figyelem, nem a szemét), mire megműtötték mindkettőt (ami miatt amúgy elég gyakoriak voltak nálam a fül- és a felső légúti betegségek). Amúgy meg, inkább az utóbb leírt szokásom zavarta nagyon az egyik volt középsulis osztálytársamat, mert ő megkövetelte a szemkontaktust, függetlenül mindentől. Azon kívül velem semmi.
Ellenben egyetemen, volt egy hallássérült szaktársam, akit a főklikk ("minden programra elmegyünk, és ha egyet is kihagytok, nem vagytok közénk valóak"-féle mennyei mentalitás) ki is pécézett magának, hogy "hogy beszél", meg "mert mindig előre ül a stréber", és ezt nem átallták (a barmok) a szakos levelezőlistán hangoztatni, amit mindenki olvas az évfolyamon, plusz pár felsőbb éves, végzős. Na, abból lett egy csöpp háztáji ügy.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése