Semleges mozgókép-élmények

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Arra az esetre, hogy ha sehogy nem bírod se "jónak" se "rossznak" kikiáltani a látottakat, de azért írnál róla.

Avagy három szavazat az már a virtuállakosság jelentős százaléka, és egy ilyen igényt érdemes kielégíteni.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

The Conjuring 2.

Élvezhető, szórakoztató, jó minőségű, de az égvilágon semmi újat nem mutat, semmit nem tesz hozzá a műfajhoz, ahogy az első rész sem.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta:Alice tükörországban? Valaki? Barátosnémet kérdeztem, hogy van e kedve ezt lemozizni vélem, de lepattintott. A B-terv öcsém volt, aki szintén megszabadult tőlem. Magányos vagyok. (Pedig nekem egész bejött az első Alice, bár ezzel gyanítom, a kevesek klubját erősítem.)
Jajjj, hogy tudtak erre nemet mondani?? Vagy csak azon kevesek közé tartozom, aki akkor is elmegy moziba a család/barátok kedvéért, ha nem érdekli?!XD (Miért is ne, amúgy sem megy mindennap moziba az ember, jó mondjuk én mindenevő vagyok.XD) Amúgy az Alice-ra "nálunk" senkinél sem vetült fel a moziban nézés, de majd később pótoljuk. Nekem inkább tetszett az első film, mint nem, de azért is reagáltam itt (ebben az új topicban - jó, hogy nyitottad Nyul!), mert szumma semleges élmény volt.
A mordályos nyul írta:Vagy csak simán mondhatjuk, hogy "megosztó"?
Inkább ez, pontosabban én is hol ezzel, hol azzal futottam össze. Az újról viszont inkább rosszakat nyilatkoznak, de szumma úgyis azon megy a lovaglás, hogy Depp melyik filmjén (és nőjén), mekkorát bukik. xd

Ha nem lennék lusta filmekről írni, akkor talán ide sűrűbben menne, mint a rossz/jó szekcióba. XD De mivel azokba sem írtam eddig... Bár a jóba pl. pont tudnék. Megnéztük a Warcraftot moziban, ami gondoltam számomra egy érdektelen, semleges élmény lesz, aztán eléggé meglepődtem mennyire jól szórakoztat minden sablon eleme ellenére. Nagyon élvezetes lett, pedig a ti fanoskodásotokba bele-bele olvasáson kívül erről is inkább rosszat hallottam. Na nem offolok tovább, tetszett és kész.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:Megnéztük a Warcraftot moziban, ami gondoltam számomra egy érdektelen, semleges élmény lesz, aztán eléggé meglepődtem mennyire jól szórakoztat minden sablon eleme ellenére. Nagyon élvezetes lett, pedig a ti fanoskodásotokba bele-bele olvasáson kívül erről is inkább rosszat hallottam.
Amúgy annál most már ott tartunk, hogy Amerikán kívül mindenhol sikeres volt anyagilag és kritikák közül is kapott bőséggel jókat, na meg persze az sem elhanyagolható tény, hogy minden idők legsikeresebb játékadaptációs filmje lett. A gond ott volt, hogy valamiért ilyen "Európa -> Ázsia -> Amerika" sorrendben került a mozikba, az amcsik kritikusok viszont az európai premierrel egy időben látták, így több hetük volt arra, hogy módszeresen a földbe döngöljék a filmet, sokszor akkorákat kamuzva róla, hogy "nem jobb adaptáció, mint a Super Mario Bros. film". A sok birka amcsi meg akkor már el sem megy megnézni, mert "Há' a Gárdien nekem még nem hazudott soha, szóval akko' biztos szar!". Persze lehetne itt mindenféle összeesküvéselméletet felállítani arra, hogy az amcsi kritikusok miért tettek így, de szerintem a legvalószínűbb, hogy mivel a legtöbb ilyen 50 fölötti fazon, aki nagy valószínűséggel azt sem tudja, hogy a videójátékokat eszik-e vagy isszák, illetve már csak "divatból" is le kell húzni mindent, ami ebből az alapanyagból készül ("komoly" kritikus nem fog pozitívan értékelni egy játékból készült filmet, oda lenne a renoméja...), ezért ha már számukra idegennek hatott, gondolták, jól lehúzzák, abból baj nem lehet. :dirr: Persze mivel máshol jól teljesít, mondhatnánk, hogy semmi gáz, csakhogy az amcsiknál ez is valahogy úgy megy, hogy ami odahaza megbukik, annak általában reszeltek, mindegy, ha a világ többi részén a csillagot lehozza a film az égről. ^^" Szóval egyelőre kérdéses, hogy az amcsi kritikusok nem nyírták-e ki az egész Warcraft movie franchise-t, ami csak azért dühítő, mert a film még jó is volt és Blizzék minimum egy trilógiában gondolkodtak. Most meg már az is kérdéses, hogy össze fog-e gyűjteni annyi pénzt, hogy egyáltalán egy folytatást kihozzanak majd belőle. Szóval köszi Amerika, úgy látom a szuperhős/Star Wars/young adult vonalon, meg a különböző classic franchise-ok nekrózásán kívül (Szellemirtók, brrr....) másra nem vagytok vevők, ez nektek most már olyasmi, mint japóknál a moeblob... -____- *Titkosnak meg a Warcraft film sikere annyira a szívügye, mint átlag magyarnak a foci EB... XDDD*

Edit: Ja, amúgy Catrin, nézz szét Port.hu-n, vagy akár a fenti link alatti kommentekben, vagy IMDB-n a film fórumán, azért messze nem csak szerintünk volt jó a film. :D (Na persze nem azt mondom, hogy hibátlan, vagy hogy az amcsi kritikusokon kívül mindenkit meggyőzött, viszont ha úgy 10 emberből 8 szerint határozottan kellemes élmény volt, akkor az szerintem nem egy rossz film. :))
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Vaiana/Moana

Titkos a film előtt: Ez ilyen látványfilm lesz, eleve a trailerben sem volt semmi azon kívül, plusz ha a sztorid 90%-a a tengeren játszódik, túl sok mindent nem tudsz belepakolni, mint történetet.

Titkos a film után: Azért ilyenkor örülnék, ha tévednék, bár gondolom a Jégvarázs - Zootropolis páros után most úgy döntöttek, hogy szusszannak picit. ^^"

Szal ja, nem volt rossz, épp csak annyira jó sem, átlag Disney, csak ezúttal hawaii-i köntösben, mert olyan legalább még tényleg nem volt. (Ja, de, a Lilo & Stitch, de ott igazából szinte csak alibi volt a környezet. XD) A látvány persze 10/10, a Jégvarázsos hó után most a víz animálást emelték új szintre, plusz az egész film gyönyörűen néz ki, csak valami átlagtól elütő tartalom sem ártott volna.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Vaiana/Moana
Szal ja, nem volt rossz, épp csak annyira jó sem, átlag Disney, csak ezúttal hawaii-i köntösben, mert olyan legalább még tényleg nem volt. (Ja, de, a Lilo & Stitch, de ott igazából szinte csak alibi volt a környezet. XD) A látvány persze 10/10, a Jégvarázsos hó után most a víz animálást emelték új szintre, plusz az egész film gyönyörűen néz ki, csak valami átlagtól elütő tartalom sem ártott volna.
Hm, szerintem az, hogy Vaiana nem a szőke herceget várta, hanem maga indult útnak, illetve közte és Maui között csak barátság szövődött, az nálam átlagtól elütő tartalomnak számít. :D Plusz ugye ott volt a vége,
SPOILER
mint megoldás, amikor Vaiana felismeri, hogy neki kell visszavinnie a szívet Tefitihez, nem pedig Mauinak asszisztálni. Mindezt legalább nem Merida-féle stílusban.
Az első felével tényleg úgy voltam, hogy ez megint egy éneklős-cukimuki Disney hercegnős cucc, aztán Vaiana tengerre száll és onnantól meggyőztek. :D Maui kissé szemétkedő stílusa vitte a prímet. XD Illetve kedvenc mondatom tőle: "Ha énekelni kezdesz, kidobom a taccsot." :lol:
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Pont azon agyaltam, hogy erre menjek-e el vagy az Énekelj-re azt, hiszem Titkos megválaszolta helyettem a kérdést. Amiért elmentem volna rá az, hogy sok helyen oda meg vissza voltak tőle, hogy íme megint egy erős és független női szereplő aki megint újra formázza a Disney hercegnő típust. De ezek szerint Walt Disney sem gondolta ezt komolyan (amúgy meg miért pont az SW-vel engedték össze?). Arról nem is beszélve, hogy pont most távozott el minden idők egyik legismertebb hercegnője.

Ja igen ami meg a Vaiana-t és a Lilo-t illeti: ez ugrott be.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Hm, szerintem az, hogy Vaiana nem a szőke herceget várta, hanem maga indult útnak, illetve közte és Maui között csak barátság szövődött, az nálam átlagtól elütő tartalomnak számít. :D Plusz ugye ott volt a vége,
SPOILER
mint megoldás, amikor Vaiana felismeri, hogy neki kell visszavinnie a szívet Tefitihez, nem pedig Mauinak asszisztálni. Mindezt legalább nem Merida-féle stílusban.
Az első felével tényleg úgy voltam, hogy ez megint egy éneklős-cukimuki Disney hercegnős cucc, aztán Vaiana tengerre száll és onnantól meggyőztek. :D Maui kissé szemétkedő stílusa vitte a prímet. XD Illetve kedvenc mondatom tőle: "Ha énekelni kezdesz, kidobom a taccsot." :lol:
Persze, voltak azért pozitívumai, azt pl. tényleg jól csinálták, hogy ezúttal úgy írtak erős női karaktert, hogy az nem ment át túlzóba, idegesítőbe, Mary Sue-ba, stb., szóval hihető és normális volt, Mauit meg én is bírtam (mondjuk ahogy már a trailerben felvezették, tőle ezt a szintet el is vártam... XD), ahogy azt is jól mondod, hogy a Meridát kb. még így is megeszi reggelire, viszont mindezek mellett sajnos nálam ez most nem ütött akkorát. ^^" (A dalokkal meg pont az volt a gondom, hogy sajnos mégis tele volt velük a film, pedig kb. talán egy olyanra emlékszem, ami úgy-ahogy megmaradt, szóval ebből a szempontból pl. a Jégvarázzsal szemben csúnyán alulmaradtak, ráadásul nem is mindig éreztem odaillőnek őket, pl. annak a rák-bossnak a danolászásától simán megkímélhettek volna. ^^") Igazából ha nem Disney filmről lenne szó, még lehet oda meg vissza is lennék tőle, csak ők már "sajnos" felállítottak egy olyan minőséget, hogy eleve többet várok tőlük. (Erről nem írtam, de pl. novemberben a Doctor Strange-el is ugyanez volt a bajom: nem egy rossz film, viszont ha úgy nézem, hogy MCU film, akkor most nekem pöttyet lejjebb adták a színvonalat.)
iskariotes írta:Pont azon agyaltam, hogy erre menjek-e el vagy az Énekelj-re azt, hiszem Titkos megválaszolta helyettem a kérdést. Amiért elmentem volna rá az, hogy sok helyen oda meg vissza voltak tőle, hogy íme megint egy erős és független női szereplő aki megint újra formázza a Disney hercegnő típust. De ezek szerint Walt Disney sem gondolta ezt komolyan (amúgy meg miért pont az SW-vel engedték össze?). Arról nem is beszélve, hogy pont most távozott el minden idők egyik legismertebb hercegnője.
Jó, mondjuk tegyük hozzá, hogy az Énekelj-el meg eleve úgy voltam, hogy arra be sem ültem, mert ránéztem és kb.: "Megasztár állatokkal? Ennyi? Na jó, hagyjuk már..." ^^" XD Persze ettől még lehet jó, csak jelzem, hogy ha már az én döntésemtől teszed függővé, hogy melyikre ülj be, akkor lehet, hogy inkább a Vaiana a jobb választás, szal az legalább érdekelt annyira, hogy beüljek rá és azért rossz filmnek sem mondanám, csak na, ez most nem ütötte meg nálam azt a bizonyos "Disney színvonalat", de lehet, hogy még így is jobb, mint akármelyik másik "nem-Disney", "nem-Dreamworks" film. :D Speciel martam is az arcomat, hogy milyen debil egyéb animációs filmek trailereit adták le most is a Vaiana előtt, szóval volt valami Kiskedvencek titkos élete Tescós kiadású koppintása, aztán a Szörfre föl 2 (mert egy ilyenből tényleg annyira szükséges egy második rész, nem is tudom, hogy szörföző pingvinek nélkül mi lenne az életemmel... :dirr:), illetve egy Balerina nevű cucc, amit épp úgy jellemzett ma egyik ismerősöm, hogy "Flashdance light", vagy mi. XDDD Szóval az is lehet, hogy szimplán nekem van úgy általában magas elvárásom az animációs filmek felé, mert igazából még a Disney - Pixar - Dreamworks trió darabjainál sem ülök be mindre, ha úgy ítélem meg, hogy most egy fokkal lejjebb adják, mint általában. (Így járt pl. a Dinó tesó, vagy a Trollok.) Ja, egyébként Carrie Fisher tényleg RIP. :(
iskariotes írta:Ja igen ami meg a Vaiana-t és a Lilo-t illeti: ez ugrott be.
Jó, ezen szakadtam. :lol: Jól kigyúrta magát a srác azóta... XDDDDDD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Persze, voltak azért pozitívumai, azt pl. tényleg jól csinálták, hogy ezúttal úgy írtak erős női karaktert, hogy az nem ment át túlzóba, idegesítőbe, Mary Sue-ba, stb., szóval hihető és normális volt, Mauit meg én is bírtam (mondjuk ahogy már a trailerben felvezették, tőle ezt a szintet el is vártam... XD), ahogy azt is jól mondod, hogy a Meridát kb. még így is megeszi reggelire, viszont mindezek mellett sajnos nálam ez most nem ütött akkorát. ^^" (A dalokkal meg pont az volt a gondom, hogy sajnos mégis tele volt velük a film, pedig kb. talán egy olyanra emlékszem, ami úgy-ahogy megmaradt, szóval ebből a szempontból pl. a Jégvarázzsal szemben csúnyán alulmaradtak, ráadásul nem is mindig éreztem odaillőnek őket, pl. annak a rák-bossnak a danolászásától simán megkímélhettek volna. ^^") Igazából ha nem Disney filmről lenne szó, még lehet oda meg vissza is lennék tőle, csak ők már "sajnos" felállítottak egy olyan minőséget, hogy eleve többet várok tőlük.
Ja, így már azért világosabb. Nekem amúgy az Atlantisz ilyen szempontból az alap film, azt nem hiszem, hogy egykönnyen túl tudja szárnyalni a Disney. Szóval ott meglépték, hogy nem énekeltek benne, az elejétől a végéig izgalmas és folyamatosan mennek a poénok, vagy komolyabb részek. Ha erről az oldaláról nézem, akkor tényleg kicsit sok volt itt az ének. Nekem a "We Know The Way" a kedvencem, abban vannak ősi polinéz nyelvű mondatok. A rák daláról a Kis hableány Ursulája jutott eszembe, szerintem a Disney is valamit hasonlót gondolt el, viszont ez volt a legfelejthetőbb muzsika a filmben. (Mellesleg rákerestem, eredetiben sokkal jobb, a magyar csávónak olyan semmilyen hangja volt. Szvsz az összes dal sokkal jobb angolul, most valahogy a fordítással, énekes választással nyúltak mellé.)
Vicces, mert amikor kijött a Jégvarázs, akkor oda meg vissza voltam tőle, aztán az ősszel újranéztem és kicsit odalett a varázs. (Maradt a jég. XD) Még mindig jónak tartom, csak csökkent a lelkesedésem. Vaiana kalandjait is újra fogom nézni, ha máskor nem, majd BD megjelenéskor. Kíváncsi vagyok, változni fog-e valamennyire a véleményem, mert most rá vagyok kattanva. 2016-ból a Zootopia viszi a pálmát, ez nem kérdés, de animációs filmek tekintetében a polinéz "hercegnő" kapja az ezüst érmet. (A Kubo-t még sajna nem láttam, lehet az erősen formálni fogja a véleményemet.)
iskariotes írta:Pont azon agyaltam, hogy erre menjek-e el vagy az Énekelj-re azt, hiszem Titkos megválaszolta helyettem a kérdést. Amiért elmentem volna rá az, hogy sok helyen oda meg vissza voltak tőle, hogy íme megint egy erős és független női szereplő aki megint újra formázza a Disney hercegnő típust. De ezek szerint Walt Disney sem gondolta ezt komolyan (amúgy meg miért pont az SW-vel engedték össze?). Arról nem is beszélve, hogy pont most távozott el minden idők egyik legismertebb hercegnője.
Inkább a Vaiana-t nézd meg szerintem, az Énekelj tehetségkutató állatokkal. Valaki kapott az ötleten, mert a Megasztár még mindig menő és a Zootopia sikerét is meg kell lovagolni, amíg még köztudatban vannak az antropomorf állatok. Eleve úgy voltam vele, hogy azt majd akkor megnézem, ha lesz belőle elérhető DVD változat. Egy csomó kivágott jelenet felkerült Youtube-ra, az alapján semmi különleges nem lesz benne. Mindenkinek meg lesz a maga kis leakadása, amit meg kell oldani. Aztán ne legyen igazam és lepjenek meg valamivel. :)
iskariotes írta:Ja igen ami meg a Vaiana-t és a Lilo-t illeti: ez ugrott be.
Ez nagyon jó! :vigyor:
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta:Speciel martam is az arcomat, hogy milyen debil egyéb animációs filmek trailereit adták le most is a Vaiana előtt, szóval volt valami Kiskedvencek titkos élete Tescós kiadású koppintása, aztán a Szörfre föl 2 (mert egy ilyenből tényleg annyira szükséges egy második rész, nem is tudom, hogy szörföző pingvinek nélkül mi lenne az életemmel... :dirr:), illetve egy Balerina nevű cucc, amit épp úgy jellemzett ma egyik ismerősöm, hogy "Flashdance light", vagy mi. XDDD Szóval az is lehet, hogy szimplán nekem van úgy általában magas elvárásom az animációs filmek felé, mert igazából még a Disney - Pixar - Dreamworks trió darabjainál sem ülök be mindre, ha úgy ítélem meg, hogy most egy fokkal lejjebb adják, mint általában
Pedig az év tele lesz "jobbnál jobb" filmekkel:
Lesz rögtön egy Bébi film amiben a kutyik a főellenségek, o hát ne már. Aztán lesz még egy bébis: Captain Underpants: The First Epic Movie (kicsit nagy képű cím nem?).
Kapunk egy Blazing Samurai filmet is ahol nyuszik lesznek és még nincs kint róla egy normális trailer. Asszem nem is várok tőle olyan sokat.
Jól gondolom, hogy a Gru III ilyen zseton lehúzás lesz? Az Emoji film pedig pont azon a szinten látom mint anno az Angry Birds muvit. Ja igen lesznek még törpikék is.

Aztán lesz számomra egy-két fekete volt amiről így elsőre nem tudom eldönteni, hogy jó lesz vagy sem:
A lista élére a Beast of Burden kívánkozik, a story még jó is lehet, de az animációval nem vagyok kibékülve.
Aztán kapunk egy Verdák III.-at is. A trailer számomra biztató, de ha az lesz a történet, hogy Villám öreg, balesetet szenved és a padlóról kell felállnia és úgy megvernie a fiatal ellenfelét, akkor már nem annyira bejövős.
A Pixaros Coco-ból pedig még bármi kisülhet.

Amiket pedig nagyon várok:
The Breadwinner így a történet meg a plakát alapján ígéretes.
Matufakaz
Rui-chan írta:Inkább a Vaiana-t nézd meg szerintem, az Énekelj tehetségkutató állatokkal. Valaki kapott az ötleten, mert a Megasztár még mindig menő és a Zootopia sikerét is meg kell lovagolni, amíg még köztudatban vannak az antropomorf állatok. Eleve úgy voltam vele, hogy azt majd akkor megnézem, ha lesz belőle elérhető DVD változat. Egy csomó kivágott jelenet felkerült Youtube-ra, az alapján semmi különleges nem lesz benne. Mindenkinek meg lesz a maga kis leakadása, amit meg kell oldani.
Végül is igazatok lehet, ami mondjuk nekem már így alapból nem tetszik, hogy szinte biztos, hogy a gorillás tag fog nyerni mert hát az ő apuciját kell kihozni a börtönből.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta:Aztán kapunk egy Verdák III.-at is. A trailer számomra biztató, de ha az lesz a történet, hogy Villám öreg, balesetet szenved és a padlóról kell felállnia és úgy megvernie a fiatal ellenfelét, akkor már nem annyira bejövős.
Ez nekem baromira tetszett. :D Talán az eddigi legdarkosabb Disney/Pixar trailer, az külön tetszik, hogy teljesen realisztikusnak tűnnek a kocsik, persze nyilván ott van most is a vigyori arcuk a motorháztetőn, viszont a teaserben végig olyan szögből "veszik" őket, hogy ez pont nem látszik. :D Szerintem egyébként time jump nem lesz, azt nem mernék bevállalni, viszont én is két dologra gondolok:

1. Baleset után kell magát visszaküzdenie az első helyre.

2. A baleset miatt többé nem versenyezhet és valóban egy fiatalabb kocsi mentora lesz, de közben Villám sem lesz annyira öreg, mit tudom én, harmincvalahány évesen segít be egy huszonévesnek. (Aki esetleg ráadásként még lehetne ugyanolyan nagyképű, mint ő volt az első filmben és akkor jó kis visszacsatolásként is működne a dolog.)

A második lenne az érdekesebb sztori, de tuti azt sem merik megcsinálni, szal valszeg az első lesz. :dirr:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ismerős törlése

Muszáj írnom pár sort erről a filmről, mert bár egy idő után kimondottan fárasztó lett, miközben a karaktergárda egészét a pokolra kívántam, de ilyen zseniális elgondolással nem tudom, mikor találkoztam utoljára, meg egyáltalán kinek az ötlete volt, hogy egy laptop monitorját látva forogjon le egy teljes film?!

Az Ismerős törlése horror cucc, leginkább a footage filmekkel rokon, már ami az elképzelést és megvalósítást illeti, 6 gimis szereplővel, de az igazi protagonisták a csaj (Blair) laptopja (monitorja), a Skype és a Facebook. Az egész film nem áll másból, minthogy ezek hatan egymással cseverésznek, míg be nem kapcsolódik egy rejtélyes hetedik tag, akit nem tudnak sem letiltani, sem kijelentkeztetni. Kezdetben csak ott van, de már ezen agyfaszt kap a sok kretén, hát még, mikor felfedi, ki is ő valójában: az egy évvel korábban öngyilkosságot elkövető osztálytársuk, Laura, akit egy videóval annyira megaláztak, hogy nem bírta elviselni a szégyent. Megérett az idő a bosszúra(?), megjelenik minden létező programon, sehol sem (Skype, Facebook) lehet tőle megszabadulni, különféle játékokra invitálja a hat szerencsétlent, az éppen aktuális vesztest pedig mindig megszállja és jól megöngyilkolja. Szolidabb pillanataiban azzal is megelégszik, ha csak egyszerűen egymásnak ugraszthatja a szereplőket vagy kiteregetheti a szennyesüket válogatott módon. Lényeg, hogy brutálisan megb*ssza a delikvensek agyát.

Overall egyébként nem különösebben para (bár az egyre fokozódó feszültségkeltés azért nagyon megy neki), a szereplők (ahogy mondottam volt) rettenetesen irritálóak és mivel rengeteg minden zajlik a képernyőn, néha kissé fárasztó mindenre koncentrálni. Amiért viszont mindenképpen kiemelném, az az egész koncepciója (ráadásul valós időben zajlik minden), ami kivételesen nem csak premisszaként működik, de kivitelezésben is megállja a helyét, ráadásul elég komoly, valós jelenségre is felhívja a figyelmet, már ami mások megalázását, lejáratását, az okok és okozatok közötti összefüggéseket illeti, ahogy az is örök kérdés, hogy pölö a filmben felvázolt esetben (Laura ügye) is kit terhel végső soron a felelősség.

6 (fölé)/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Emlékszem, a témája miatt ezt én is kinéztem magamnak már az első trailerek/hírek után és mivel nagyon érdekelt, talán van annak már úgy egy/másfél éve is, hogy haverokkal megnéztük. Na most rólam tudni kell, hogy nem vagyok a horroron belül ennek a "found footage" alműfajnak (vagy nem tudom, minek nevezzem) a túlzott rajongója, a legtöbbször nem szól másról, minthogy akik nem akarnak sok pénzt beleölni a filmbe, azok ezzel a módszerre próbálják ijesztgetni a nézőt, esetemben kevés sikerrel. (Persze lehet, hogy bennem van a hiba, lévén én már anno a "zsánerdefiniáló" Blair Witch Projecttel is úgy voltam, hogy inkább egy erdei "borefest" három szerencsétlennel, mint ijesztő horror.) Ez igazából ennél a filmnél is beigazolódott, BWP-hez "méltó" módon ebben is csak egyszer sikerült megijednem: a legvégén. (Btw, ugyanígy "vizsgázott" nálam a Paranormal Activity, ami talán a legrosszabb volt ezen három film közül, pedig annak is mekkora kultusza, hype-ja, meg sokadik epizódja van...) Tehát horrorfilmként igazából az Unfriended sem működött nálam túlzottan, ellenben mint "érdekes film", határozottan. :D Egyrészt amit Junchi is ír, jó ötlet volt, hogy gyakorlatilag végig egy laptopon keresztül látjuk az eseményeket. (Ez az a film, amit igazából gépen letöltve nézni sokkal nagyobb élmény, mint moziban, ugyanis teljes képernyős módba rakva a lejátszót teljesen olyan, mintha valóban a te gépedet szállná meg egy szellem, ami azért sokat dobott az élményen. XD) Aztán ott vannak a "kivégzések" és trollkodások. XD Tudjátok, hogy én rühellem az internetes trollokat, de itt egyszerűen tényleg vicces volt, ahogy a csaj szelleme épp kinyírja valamelyik kölyköt, majd a túlélőknek képes emotikonokat, XD-ket és hasonlókat benyomni, amikor azok maguk alá csinálva sikoltoznak. XDDD Persze, hogy ez az egész szórakoztató legyen, arra az is erősen rásegített, hogy "hőseink" valóban nem a legrendesebb emberpéldányok, emiatt a halálukkor nem igazán tudjuk sajnálni őket, inkább jót röhögünk az egészen, pláne úgy, hogy a szellem is full poénra veszi a dolgot. XDDD Mellette pedig ilyen "Fűrész light" játékokat nyomat a srácokkal, mint "X, azonnal lépj ki Skype-ról, vagy elküldöm a csajodnak a megcsalós videódat, amit még mindig a Windows mappád mélyén rejtegetsz!" és hasonlók. XDDD Úgyhogy valóban, "brutálisan megb*ssza a delikvensek agyát", épp csak én ezen nem elszörnyedtem, vagy megijedtem, hanem jót röhögtem. XDDD Igazából nekem nem is az jött át, hogy itt most egy olyan kamaszlány bosszúzik, akinek az életét teljesen ellehetetlenítették, inkább mintha valami rosszcsont tízéves srác lenne, aki sajnos még azelőtt halt meg, hogy az internet csodáit felfedezhette volna, de ezt most halálában is pótolja és "jó" kissráchoz méltóan "természetesen" trollkodásból, meg mások kapcsolatának tönkretételéből áll a netes pályafutása. XD Úgyhogy igazából egyszer bárki tehet vele egy próbát, horrorként én lehet még 5 pontot sem adnák rá, de ha önálló filmként nézem, talán még egy 7-est is, mert a szórakoztatást megkaptam tőle. :D
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Hasonló dologgal trüköztek már egyszer a Modern Családban is, ami szerintem nem volt az év ötlete. De btw internet, az új Kör moziban ami egy előzmény film lesz ott a kis csaj egy e-maeil megnyitásán át érkezik meg a szerencséshez.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2017.01.10. 19:48 nem vagyok a horroron belül ennek a "found footage" alműfajnak
Nekem abszolút ambivalens viszonyom van az egész footage dologgal, szal szerintem simán abszolválhattam már minimum 80%-ukat, de csak egy maroknyi van, ami tényleg értékelhető is lett a szememben (a Rec első, és csak az első része mindenképpen [még DVD-n is megvettem], illetve a Grave Encounters, bár az már a helyszín miatt is hatalmas előnnyel indított, meg esetleg a Cloverfield).

Az Ideglelést csak annyiban tudom tisztelni, hogy legalább próbálkoztak egy puzzle-szerű sztorival, bár a java így is elment a semmire (értsd: bóklászunk az erdőben, miközben ripacskodunk, meg k*rvaanyázunk), a Paranormal Activity pedig olyan, mint a sugárfertőzött, amúgy is csúnya hal, akinek egyre több és több feje nő. Mondjuk jó, hogy említed, a legfrissebb részt még végig sem szenvedtem.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.01.11. 10:53illetve a Grave Encounters, bár az már a helyszín miatt is hatalmas előnnyel indított
Tényleg, jó is, hogy mondod, azt hypolták még eléggé anno, lehet majd valamikor pótlom, hátha nálam is betalál. :)
Junchi írta: 2017.01.11. 10:53Az Ideglelést csak annyiban tudom tisztelni, hogy legalább próbálkoztak egy puzzle-szerű sztorival, bár a java így is elment a semmire (értsd: bóklászunk az erdőben, miközben ripacskodunk, meg k*rvaanyázunk)
Na igen, ez volt a fő gondom vele nekem is. Szóval senki ne értse félre, nem azt vártam én, hogy bemennek az erdőbe, aztán már az első fél óra után jön a boszi és látványosan véresre kaszabol mindenkit, de azért ez meg a másik véglet volt, hogy az az ijesztgetés csúcsa, hogy "úristen, kőrakások, meg távolról emberre emlékeztető, vesszőből kirakott figurák vannak a sátor körül, amik este még nem voltak ott!" Egyébként ha már Ricz is múltkor itt FilmTheory-ról linkelgetett, akkor bátorkodom én is berakni ezt, mert érdekes, igazából így még lenne is értelme a filmnek. :D (Jó, a misztikumot "cserébe" végképp kiölnék belőle, de na... XD) Ha a közel 20 perces videó túl "tl;dr", akkor dióhéjban: arról elmélkedik a videós srác, hogy az Idegleléses trió közül egyedül a csaj viselkedett normálisan, a másik két fazon sokszor teljesen hülyén reagáltak le dolgokat és szerinte nem a "boszorkány mágiája", hogy nem tudnak kikeveredni az erdőből, vagy hogy a srác egyszerűen berúgja a térképet a patakba, hanem eleve az a cél, hogy ők ketten kinyírják a csajt, a helyszínt pedig szándékosan választották, ürügynek, hogy egyáltalán oda tudják csalni. Érdekes... :D (Ja, amúgy hallottad, hogy tavaly óta már folytatása is van a filmnek? XDDD Nem, nem ez a folytatás, hanem a másik. :lol:
Junchi írta: 2017.01.11. 10:53 a Paranormal Activity pedig olyan, mint a sugárfertőzött, amúgy is csúnya hal, akinek egyre több és több feje nő. Mondjuk jó, hogy említed, a legfrissebb részt még végig sem szenvedtem.
Hát, nekem már az első rész is elég volt. XD Valahogy úgy nézett ki a dolog, hogy végignéztük, aztán: "Aham, tehát ezt reklámozták úgy, hogy "az emberek a moziban szinte maguk alá vizeltek a félelemtől!!!444" Oké, de szerintem nekem ebből egy rész elég volt és véletlenül sem azért, mert annyira félelmetes lenne, hogy a lelkem ne bírna elviselni ekkora terrort..." XDDD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Élet

Ha valaki azon kapná magát, hogy szeretné megnézni ezt a filmet, inkább vegye elő az Alient egy revaccs erejéig, jobban jár. Ezzel szerintem mindent elmondtam a filmről. Kivéve, hogy itt nem arcmászó, meg hasból előrobbanó az űrlényünk, hanem egy fejlődő organizmus. A Marsról. Yup, bizony, meg kell fejelni ezt a témát.
Bele pakoltak két híres színészt, gondolom abban reménykedtek, hogy húzónevek lesznek és mindenki elzarándokol a mozikba. Nekem szerencsére megvolt a kellő türelmem és megvártam, amíg nézhető minőségben felkerül a netre. Ezért kár is lett volna pénzt kiadni.
A vége menti meg attól, hogy a rossz filmek közé kerüljön. Azzal a viszonylagos csavarral felhúzták kicsit az értékelésemet. Az utolsó pillanatig azt lehetett hinni, hogy sikerült a terv, aztán mégse.
Az egész karaktergárda felejthető, kb. 20 perce fejeztem be a filmet és egyikük nevét sem tudom felidézni. Sorra hullottak a szereplők, de gondolom ez nem túl meglepő. Amúgy, ha nem ez "az okosabb, mint hittük" felállást húzzák elő, hanem mondjuk a lény ösztönből cselekszik, nekem máris pozitív irányba billentette volna a mérleget.
A stáblista alatt pedig a Spirit in the Sky szólt, ami a Galaxis Őrzői első részében is felhangzott. Ez újabb pozitívum, amit fel tudok írni a filmnek.

5/10, egyszer nézhető és teljesen felejthető.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ugyan a filmes élményeimet többnyire a megfelelő helyekre szoktam tartogatni, most mégis idehoznám a gondolataimat a Három óriásplakát Ebbing határábanról, már csak azért is, mert tudom, hogy innen sokan láttuk, és úgy érzem, szükséges kifejtenem, miért tartom overall egy középszerű filmélménynek.

Az alapok rendben vannak, a színészek brillíroznak, a fényképezés baromi jó, szóval nem itt csúszott el nálam. Véleményem szerint az egész film sztori ÉS karakter driven egyszerre, tehát mindkettő egyformán fontos, csak az a gond, hogy mindkét szférán durván támadható, egyik esetben nincs is normális lezárás.

Oké, vegyük azt, hogy a film két főszereplője Mildred és Dixon. Egyszer egyikükön van a fókusz, másszor a másikon. Mindkét esetben látjuk vagy ugyanazt a szituációt másabb perspektívákban, vagy a maguk módján tesznek hozzá külön-külön részként az egészhez. Human dramaként még működne is, a karakterek nagyja többrétegű, a morális labdák magasba szórva, DE... és itt jön a de utáni szakasz, avagy az objektív és szubjektív sérelmeim jegyzőkönyve.

Kezdjük ott, hogy az egész sztori végső soron egy olyan karakter "köré" lett fölfűzve (Angela), akiről az égvilágon semmit nem tudunk meg. Ez szerintem a film toronymagasan legnagyobb hibája: Angelát egyszer látjuk egyetlen flashbackben, ott is épp kocsit kunyeráló hisztis picsaként, aki azzal a szöveggel viharzik el, hogy reméli, megerőszakolják majd az utcán, mire az anyja (Mildred) utánakiabálja indulatoktól túlfűtött egyetértését. Ezután Angelát egyszer sem látjuk már, semmit nem tudunk meg róla, de még közben sincs a csaj sehogy sem árnyalva. Legalább a karakterek dialógjaiból kiderülhetett volna ez-az, vagy más egyéb módokon, például, mikor Mildred benyit a szobájába: Könyörgök, ide kellett volna egy kamera-körbepásztázós jelenet, hogy a szobája apropóján legalább valami minimális képünk legyen az alapvető személyiségéről, ha már a film nem blamálja magát több flashbackkel. Egyszerűen nem jött át Mildred gyásza úgy, ahogy szerették volna, mert a lányáról SEMMIT nem tudunk meg, aki egy gigantikus plot device-ba butul át. Szörnyű megoldás!

Máskülönben sokszor vált át a film felesleges pozőrködésbe, öncélú erőszakba, és abszolút oda nem illő, a sztori és karakterek lendületét erősen megtörő jelenetsorba, gondolok itt például a random rasszista felhangokra, vagy teljesen felesleges karakterekre. Most komolyan, az idegbeteg ex-férjre mi a halál szükség volt, aki még pluszba 19 éves csajokat szed fel? Mi? Miért? Helyette például nyugodtan mehettek volna az általam nagyon hiányolt Angela-centrikus flashbackek, amik pont a cselekmény ívét sem törték volna meg, lévén ezek a családot kiegészítő mozzanatokat jelentették volna alapból, csak ők éppen egy kretén ex-férjben gondolkodtak inkább.

Dixon karaktere számomra totál hiteltelen: Egyszerűen nincs ilyen, hogy az, aki egész addigi életében egy nemtörődöm, trehány alak, pár környezeti átalakulás, meg egy érzelmes utolsó levél hatására 180 fokos fordulatot tesz fél nap alatt! Ez így NEM karakterfejlődés; ez így béna pálfordulás. Mildred már jobban működött, bár ő sem volt hibátlan, lásd a korábbiakat. Úgy igazán egyedül Willoughby szuperált úgy, ahogy szerettem volna, a többi karakterhez írt levele, illetve az
SPOILER
öngyilkossága
a film legerősebb, legjobb pontjai. (Egyébként meg minden karakternek kiírtam volna nyugtatókat receptre. Valami hihetetlen, mennyi indulat és düh lapult itt mindenkiben... Illetve a szerencse is valahogy mindig mellettük állt, mert mindenki mindent megúszott benne egy cöcöcövel. Nem csodálom, hogy még mindig megoldatlan az Angela-ügy, ha mindenki ilyen elnéző.)

A befejezés megint csak... érdekes. Mondjuk, hogy a karakterek szempontjából egy lezárt dolog, az utolsó kötelező morális kérdéssel a pengeélen táncolva, viszont a sztori szempontjából abszolút lezáratlan az egész, amivel nem lett volna problémám, ha nem plot-driven lett volna a film 50%-ban. (Na jó, 40-ben.) Az említett faktorok klimaxig elgöngyölt problémái és az IMPACT abszolút hiánya járulnak hozzá az utóbbi évek egyik (számomra) legsótlanabb befejezéséhez.

Úgyhogy jah, sok mindent csinált nagyon jól ez a film, de sok mindent meg... nem. Szerintem erősen túlértékelt, 5/10-nél többet nem is adok rá.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Leara »

Fú, látom, nagyon másképp értelmezted ezt a filmet, mint eddig bárki más, akivel beszéltem róla, de hát ez a szép ebben a műfajban XD. Sok film esetében elég hasonló a véleményünk, de azt hiszem, most nagyon-nagyon-nagyon NEM :D.
Junchi írta: 2018.12.30. 12:33 Véleményem szerint az egész film sztori ÉS karakter driven egyszerre, tehát mindkettő egyformán fontos, csak az a gond, hogy mindkét szférán durván támadható, egyik esetben nincs is normális lezárás.
Um, nem, valószínűleg már itt buktad az élményt, mert ez a film pusztán karakter driven. Angela halála csupán egy kiindulópont, ami mozgatja ezeket a karaktereket.
Junchi írta: 2018.12.30. 12:33 Kezdjük ott, hogy az egész sztori végső soron egy olyan karakter "köré" lett fölfűzve (Angela), akiről az égvilágon semmit nem tudunk meg. Ez szerintem a film toronymagasan legnagyobb hibája: Angelát egyszer látjuk egyetlen flashbackben.
Um, nem, Angela karaktere baromi lényegtelen. Mert, mitől lett volna más, ha többet tudunk meg róla? Egyszerűen nem számít, hogy milyen ember volt, annyi pont kiderül a családról, hogy tudjuk, voltak bőven problémáik és Mildred nem épp a legjobb anya (arról nem beszélve, hogy a fiával való kapcsolatát még látjuk, az sem épp tökéletes). Egyszerűen nem értem, mit befolyásolna az, ha több flashbacket kapunk Angeláról, szerintem a szülői gyász megértéséhez semmi szükség ilyesmire. Az apja meg azért kellett bele, hogy lássuk, milyen szinten elcseszett egy család (azért a gyerekek általában nem szokták szeretni, ha apuci egy náluk alig idősebb csajjal lép le).
Junchi írta: 2018.12.30. 12:33 Valami hihetetlen, mennyi indulat és düh lapult itt mindenkiben...
Ezzel igazából le is írod az egész lényegét: ahogy már említettem, Angela halála csak egy körülmény, ami először Mildredben hozza felszínre ezeket az érzéseket (a flashbackben azért látni rajta, hogy munkálkodik benne, valószínűleg mióta lelépett a férje), majd az ő cselekedetei felébresztik másokban is. Azzal még úgy-ahogy egyetértek, amit Dixon karakteréről írtál, részben azért sem tartom egy 10/10-es filmnek én sem, de ezt betudtam annak, hogy nehéz lett volna úgy elhúzni a sztorit, hogy ennél hosszabb idő alatt változzon ennyit... egyébként én azért nem vagyok biztos abban, hogy teljesen megváltozott, de hát ehhez kéne (amúgy nem) egy folytatás :D.
Junchi írta: 2018.12.30. 12:33 A befejezés megint csak... érdekes. Mondjuk, hogy a karakterek szempontjából egy lezárt dolog, az utolsó kötelező morális kérdéssel a pengeélen táncolva, viszont a sztori szempontjából abszolút lezáratlan az egész, amivel nem lett volna problémám, ha nem plot-driven lett volna a film 50%-ban.
Erre megint csak ismételni tudom magam, hogy: nem, nem volt benne ilyen sztori, egyszerűen nem lényeg. Már a legelejétől fogva lehet tudni, hogy
SPOILER
nem fogunk megoldást kapni Angela esetére, hisz Willoughby elmondja, hogy egyszerűen NINCS semmi nyom, ami alapján haladhatna a nyomozás. Persze, el lehetett volna játszani, hogy hopp, mégis jön valami, hogy aztán átmenjen valami full megszokott krimibe, de akkor nem is emlékezne rá senki (én pl. végig reméltem, hogy a csávó, akit elkezdtek gyanúsítgatni, mégsem az elkövető). Elég sok ilyen megoldatlan eset van az életben is, szóval jó volt ez így, egyszerűen van, hogy az ember nem kap lezárást.
Szóval ja, lehet azt mondani, hogy ez erősen nézőpont kérdése és úgyse fogjuk (meg nem is cél) meggyőzni egymást, mert szerinted számított a sztori, szerintem meg egyáltalán nem, csakis az, hogy a karaktereket az alapok hogyan és mire motiválják, mit hoznak ki egymásból, milyen hatással vannak azokra, akik talán az eszükbe sem jutnak. Számomra baromi nagy meglepetés volt, nem szoktam sokat várni azoktól a filmektől, amiket mindenki dicsér, mert párszor már pofára estem, de ez nálam egy 8,5/10-es, mert ritkán találkozom manapság olyan amerikai filmmel, ami ennyire szórakoztató karakter-driven sztorit vonultatna fel.

Azért az egy kicsit fáj, hogy Az apácára ugyanúgy 5 csillagot adtál, mert na... ne máááár :DDDD
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Leara írta: 2018.12.30. 14:48 Um, nem, valószínűleg már itt buktad az élményt, mert ez a film pusztán karakter driven. Angela halála csupán egy kiindulópont, ami mozgatja ezeket a karaktereket.
Pedig szerintem erősen jelen volt a cselekményt felvonultató része is a dolognak, máskülönben nem lett volna például az a random csávó sem, mint potenciális gyanúsított, akitől még DSN-mintát is vettek. Persze bele lehet magyarázni, hogy ő is egyfajta remény volt csak a nagy reménytelenség közepette, amiből végül - mint láttuk - semmi nem lett, de én nem zárnám ki a részben plot-drivenségét ezután sem. (Azt a csávót meg már meg sem említettem, aki szintén elég röhejes volt, ahogy a bárban elkezdi a komájának nagy büszkén és hangosan mesélni, ahogy megerőszakolt több mint fél éve egy lányt... Életszerű szituáció.)
Leara írta: 2018.12.30. 14:48Um, nem, Angela karaktere baromi lényegtelen.
Erm, nem az. Ezért is szükségesek ezek az árnyalások, hogy ne azt a hatást érjék el, mint amit látsz mondjuk egy híradóban, hogy valakit lelőttek az utcán. Szomorú dolog, de legbelül nem foglalkoztat, mert nincs meg a "relating-faktor" és nem tudsz érzelmileg kötődni hozzá, mert nem ismered. Az, hogy Angela halála hogyan hatott a környezetére, jól ábrázolta, de nekem Mildred gyásza jobban átjönne, ha kaptunk volna mondjuk még 3,5 perc flashbacket mondjuk a hülye ex-férj jelenetei helyett. (Akit meg ilyen megfontolásból elég lett volna csak megemlíteni.)

Egyébként én továbbra is azt vallom, hogy igenis volt plot-driven oldala is a dolognak, ezért is furcsállom a befejezést. Mondom, ha ez nem lett volna, akkor engem sem zavarna ennyire, mert a karaktereket tekintve (úgy ahogy) lezárt a dolog, de így... meg mondom, nekem ettől függetlenül is hiányzott az impact a végéről.

Na mindegy, túl szoktam élni, ha nem értenek velem egyet, de én egyszerűen így látom most ezt a filmet.
Leara írta: 2018.12.30. 14:48 Azért az egy kicsit fáj, hogy Az apácára ugyanúgy 5 csillagot adtál, mert na... ne máááár :DDDD
Hirtelen felindulásból annyinak gondoltam, de jó is, hogy említed, a 4 reálisabb lenne talán.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2018.12.30. 15:07
Leara írta: 2018.12.30. 14:48 Azért az egy kicsit fáj, hogy Az apácára ugyanúgy 5 csillagot adtál, mert na... ne máááár :DDDD
Hirtelen felindulásból annyinak gondoltam, de jó is, hogy említed, a 4 reálisabb lenne talán.
Junchi regisztrált IMDB-n, vagy hol osztogat ő bármennyi csillagot különböző filmeknek? :D Csak megnézném a listáját, ha van ilyen MAL-szerű, csak élőszereplős filmekkel. :)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta: 2018.12.30. 21:10Junchi regisztrált IMDB-n, vagy hol osztogat ő bármennyi csillagot különböző filmeknek? :D Csak megnézném a listáját, ha van ilyen MAL-szerű, csak élőszereplős filmekkel. :)
Off, de ha már így feljött válaszolok. Úgy emlékszem Leara és Catrin ezt az oldalt ajánlották: https://snitt.hu/ :)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Titkos

Amit Rui-chan is írt: Snitt. Bár regisztrálni kell, hogy láthasd a másik listáját, de nekem valahogy az összes filmlistázós site közül ez jött be legjobban, még ha nem is hibátlan ez sem.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Regisztráltam oda is, bár egy igen erős "JAJ NE!" a véleményem az oldalról, mert ugyanolyan káosz, mint a Moly (sőt, dettó ugyanaz), és mikor megláttam, hogy nincs listaimport, akkor mellé az "Ott b@ssza meg a macska!" is befigyelt. Majd ha egyszer nagyon unatkozni fogok, átviszem ezt a majdnem 2500 tételes listát. Talán.

Szerk.:

BTW, akkor már röviden Az idő urairól. A magyar szöveg helyenként kreatív volt, de inkább izzadtságszagú. A történet meg egy "mi a pudvás kecske tökén lógó paksi mogyoróról volt itt végig szó?" Oké, hogy kreatív a világ, ahogy azt a Retroshock keretében Keny megénekelte, de ezen kívül igazából semmi értéket nem látok benne. Volt egy érdekes gondolata, de talán a fordítás miatt, talán azért, mert annyira lehetetlenül céltalannak találtam a filmet, ami az utolsó perceiben találja ki, hogy miről is akart szólni, már ha akart... A manócskák tetszettek, hogy "fú, de büdösek ennek az embernek a gondolatai", "jobban bűzlik, mint egy trágyadomb", és a "zárd be az elméd, hát belelátunk és nagyon nem tetszik, ami ott van". Na ebben a szimpla poénkodásban több potenciál és gondolat volt, mint a film többi részében együttvéve. Na jó, volt 1-1 jelenet, ami érdekes volt, mint az egységben hívő arctalan lényeg, de ennyi. Egyszerűen nem áll össze rendesen.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Semleges mozgókép-élmények

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Junchi írta: 2018.12.30. 15:07 én nem zárnám ki a részben plot-drivenségét ezután sem
Ez egyszerűen nem plot-driven, semmi nincs benne ami erre utalna. Ez nem a Twin Peaks, Angela halála, gyilkosa lényegtelen. Arról szól, hogy ez mit vált ki a szereplőkben, hogy élik meg. A Seriff a legmenőbb, a leveli zseniálisak, a végét pedig másképp nem lehetett volna megoldani, anélkül, hogy el ne rontaná az egészet.
Ricz írta: 2018.12.31. 09:37 Regisztráltam oda is, bár egy igen erős "JAJ NE!" a véleményem az oldalról, mert ugyanolyan káosz, mint a Moly (sőt, dettó ugyanaz)
Azon is elgondolkodtam, hogy a kód (részben) ugyanaz. Még mindig az a véleményem, hogy kellene egy „mal” filmekre, de egyelőre a snitt jött be a legjobban.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Válasz küldése