Ki játszik valamilyen hangszeren?

Zenék, együttesek
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Én zongorázni szeretnék :), nem tudom, lehet, hogy már kinőttem belőle :). Gitár is vonz ^^ (Hát hogy ne vonzana, ha Green Day-re gondolok?) XD
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

sztem sose késő megtanulni :) hajráá!! én veled vok :lufi:
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

úgy szeretnék hegedülni, de nemtok. XD :D Barátnőm zongorázik, azt szoktam hallgatni, amikor átmegyek hozzá. A tót legények táncát tök jól játsza. :D
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Zongorázni szeretnék..szerettem volna, de már késő kicsit. ^^' Ezt általában kiskorban elkezdik.. :weh: A cselló is gyönyörű,az is jó lenne. De egyelőre akusztikus gitár.(ha lenne hozzá több időm és türelmem XD )
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Edina-chan írta:Zongorázni szeretnék..szerettem volna, de már késő kicsit. ^^' Ezt általában kiskorban elkezdik.. :weh: A cselló is gyönyörű,az is jó lenne. De egyelőre akusztikus gitár.(ha lenne hozzá több időm és türelmem XD )
Sosem késő, ahogy mondták :) Cselló? Én mindig azt lestem, hogy pl. a nagy hangszereken milyen élvezettel tudnak játszani (nagybőgő)
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Rii írta:úgy szeretnék hegedülni, de nemtok. XD :D Barátnőm zongorázik, azt szoktam hallgatni, amikor átmegyek hozzá. A tót legények táncát tök jól játsza. :D
Hegedű forever!Én játszok népi hegedűn.:D
(Nem mondtam msn-en? :shock: )
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

még nem mondtad ::^_^::
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

A zongorát nagyon szeretem hallgatni, de én furulyázok. Most éppen gitározni tanulok. Nem egyszerű dolog, de imádom a hangját!
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

KépHa valaki tud egy képzett hangú énekest, fiú, lány, akármi, akkor írjon nekem pm-et!!! mert azt keres a japán zenét játszó visual / angura kei zenekarom...
Feltétel: nyilván jó hang :D , az extrémkedés, koncert, próbaterembe járás, ha külföldre kell jönni, akkor kövessen minket, ezért lehetőleg 18 vagy afölöttiek, de fiatalabb is jelentkezhet, amennyiben érez kellő elszántságot magában ^^
és stúdiófelvétel, amihez kész anyagot kap, mert már csak az ének sávja hiányzik... a dolog sürgős, mert szorít minket az idő...
Hangzásvilág: Ill nino, Girugamesh...
Szövegek japánul kész formátumban, illetve angol.
Feldolgozás számokat is játszunk majd, ezért nem árt pl az Illuminati tudása...
Kép

Hangzásvilág irányzata:
Girugamesh - Owari to Mirai
MUCC - Libra
Gazette - Filth in the Beauty
exist trace - JUDEA
Dazzle Vision - Camellia
Taia - Kazemai
WToma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:51

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: WToma »

Sziasztok!

Régóta szeretnék összehozni egy anime-zenekart, amiben animék soundtrack-jeiből játszanánk dalokat, csak örömzene szinten. Az "együttesben" egyelőre két gitáros található, úgyhogy kellene mindenki más (basszus, dob, billentyű, ének :)).

A helyszín Budapest, a szint a teljesen kezdőnél eggyel feljebb.

Akit érdekel egy kis közös zenélés, az keressen meg: email / MSN: weisztomaKUKACgmail.com . (Ide is lehet válaszolni, de több helyre is írom ezt a felhívást, és lehet, hogy valahova elfelejtek visszanézni. Úgyhogy a biztos az email vagy az MSN.)

Üdv:
Toma
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Már van egy ilyen kezdeményezés: http://www.animelody.atw.hu
WToma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:51

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: WToma »

Köszi, éreztem én, hogy kell lennie már valami ilyesminek, csak nem sikerült megtalálnom.
honya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:01
Nem: Férfi

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: honya »

én most kezdtem nemrég (najó, nyár végén) gitározni elektromosan, természetesein a K-ON! hatására xD
még nem megy valami jól, de gyakorlom a K-ON openingjét (Cagayake! Girls), a FuwaFuwa time-ot, meg a ToLoveRu openingjet, és a Rolling Starst (a Bleach openingje volt még régen)
MomoHinamori
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.04.04. 15:34
Nem:

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: MomoHinamori »

Sziasztok!
Nekem ez a 6. évem, hogy zongorára járok, és nagyon nagyon szeretem! ^^
Szivesen meg tanulnék meg gitározni, mert a tesóm gitározik ( szintén 6. éve) és fuvolázni is, mert mindkettőnek imádom a hangját.^^
Avatar
vlulu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:38
Nem:

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: vlulu »

Nem rég kezdtem el gitározni ^^
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Igen,szintetizátoron ,egy Intersound Pk 750-es. ::jeye::
előtte pedig gitározni tanultam,kb. 4 évig:igen,kb.2006-ben kezdtem el gitározni tanulni,akkor még a tábortűz mellett egy csillebérci táborban akusztikus gitáron. 2007-ben beiratkoztam a Bartók Béla zeneiskolába,és ott kezdtem komolyabban a tanulmányaimat már tanárral.
Mit mondjak lehettem volna kicsit szorgalmasabb...
Tanulva a hibámból ezt már jóval több szorgalommal végzem. Nem,nem vagyok,és nem is leszek zenész. Ez inkább a saját magam{esetleg más} szórakoztatására művelem. :)
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Furulyázok! Az énektanárom azt mondja elég jó vagyok benne... De neki ilyesmiben már nem hiszek. (Képes volt bevenni az iskolai énekkarba, amikor még a Boci boci tarkát sem tudom rendesen elénekelni...) Amúgy még szeretnék zongorázni is. De arra sajna nincs pénz.
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Engem anno azért vettek fel énektagozatra, mert nem féltem, hanem önbizalommal telten énekeltem el egy dalt az énektanárnak - tökhamisan. XD Pedig apám napokig gyakoroltatott velem egy dalocskát, hogy majd jól menjen a felvételin. XD A fellépés fontos, a többi meg úgyis fejleszthető, csak törekedni kell rá. ;)
Lehet, hogy közhely, de ha nem hiszed, hogy valamire képes vagy, akkor kicsi az esély, hogy valóban sikerül is. Meg akkor nem is veszi az ember a fáradtságot, hogy fejlessze. Szóval szerintem hinned kellene a tanárodnak, és gyakorolni, ami még nem megy jól. ;) Hajrá!
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Hát, lehet hogy igazad van... De kicsit nehéz úgy elhinnem magamról, hogy valaha is megtanulok énekelni, hogy a környezetemben mindenki, akivel jóban vagyok nagyon szépen énekel, engem kivéve. :(
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
kapty
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.06.20. 20:56
Nem: Férfi

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: kapty »

sziasztok :3
én klasszikus gitáron játszom..
nagyrészt amine ost-ket..:D
némelyiket én magam kottázom le ^^
aki gondolja megnézheti a videóimat.. :)
http://www.youtube.com/user/0kapty0

ahww mellesleg szívesen várok megjegyzéseket.. észrevételeket.. és minden egyebet:D vagy ha vkinek esetleg van vmi nagyon nagy kedvence ami nekem is megtetszik akkor lehet azti s megcsinálom vmikor.. bár már így is elég hosszú a listaxD időm meg kevés:SxDD
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Tökjótökjó! :D Én is szeretnék elkezdeni játszani valami hangszeren, de egyelőre még nem szántam rá a szükséges időt/pénzt.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Úton van a saját okarinám! (Nem pont ez a modell, de akartam egyet linkelni :) ) Kiváncsi leszek, mit tudok belőle kihozni! :)

Már régóta nézegetem a madolinokat, de a hazai (sőt, általában az európai) felhozatal elég gáz, úgyhogy nem igazán tudnám eldönteni, melyiket vegyem. Vettem pár órát egy ürgétől, hogy tudjam, hogyan kell fogni a hangszert. Megpróbált meggyőzni, hogy egy 10ezer forintos hangszer teljesen megfelelő - nos, nekem vannak erről kétségeim... Viszont abban sem vagyok biztos, hogy akarok az USÁból rendelni egy korrekt darabot, hogy aztán majdnem annyi vámot meg áfát fizessek, mint amennyibe maga a hangszer kerül. (Van esetleg erre valami jó kalkulátor?)
De legalább most elég sok kifogásom van, hogy miért is ne ruházzak be, ugyanis helyem sincs, ahová tenni tudnám, de otthon is alig vagyok, szóval gyakorolni sem tudnék rajta.

Zongoráztam gyerekkoromban, sőt, nemrég próbálkoztam egy dal megtanulásával kotta alapján. Hááát... még egy-két hónap, vagy valamenynivel több napi gyakorlással talán nem lett volna olyag gyengus a végeredmény. :D Ennyi jutott rá... De zongorázni valószínűleg már nem fogok, a saját hangszerhez elég pénz és hely is kell, sok illúzióm pedig nincs az eljövendő lakhatási helyzetemre vonatkozóan.

Plusz néha hozzájutok egy gitárhoz, de olyan ritkán, hogy azt még tanulásnak sem nevezném. :P Talán idővel.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Érdekesnek érdekes, de nagyon remélem, hogy nem A Jövő Hangszereit láthatjuk/hallhatjuk a videón. A képeffektek passzolnak a szóürrealizmusukkal... Nekem ebből a zenéből(?) egy életre elég is volt. :D
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Ki játszik valamilyen hangszeren?

Hozzászólás Szerző: matta »

Vicces hangszer (?): Otamatone
Egy újabb eszköz, hogy rém hamis cover-ek árasszák el a youtube-ot, de azért igényes videókat is lehet találni.
Válasz küldése