Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Talán majd tavasszal elnézek én is egy conra, de ezt az őszit kihagyom.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Én az őszit kihagyom. Kerekasztalra mentem volna, de inkább visszamondtam, és maradok itthon/elmegyek bátyámékhoz unokaöcsit felköszönteni (még nem tudni melyik, hogy mi megyünk, vagy ők jönnek). Télire talán, de az meg már januárban lesz... Majd kiderül.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sajnos én is az "ezt most kihagyom" tábort vagyok kénytelen erősíteni, szóval majd találkozunk tavasszal. ^^"
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Szokásos módon AnimeLand pultja mögött leszek. :)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Junchi írta: 2017.10.03. 07:10 Hétvégén con. Ki lesz? Mi lesz? Ha leszünk elegen, Aois tali valami négyszögletű bútorzat körül várható?
Összefutunk biztosan, bár látom nem leszünk most sokan. Csak a kheménymag. :) Te megint csak szombaton leszel? Az emeleten leülhetünk valamikor.
Rui, egész nap munkában leszel, vagy el tudsz szabadulni körülnézni? Hátha még valaki olvassa holnapig. :drop:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

scineram írta: 2017.10.06. 17:44Te megint csak szombaton leszel? Az emeleten leülhetünk valamikor.
Yepp, szombat only.

Egyébként azért is kérdeztem a dolgot, mert ugye lett egy pár új tagunk azóta, és például én Risával szívesen összefutnék végre IRL is, főleg, hogy már hat éve "ismerem" az online oldalát, de személyesen még egyszer sem találkoztunk. (Aztán vannak még páran, Ákos, annarancs, stb.)

Surci amúgy leszel?
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Csak szombati napra, de jelenés ugyancsak lesz a részemről.
Kép Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Én is leszek (holnap biztosan), és Catrinnel már megbeszéltük, hogy összefutunk, szóval szerintem majd ő elkormányoz hozzád, Junchi. :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Én nem megyek ki egyik napra sem. És ahogyan a csillagképek állnak még jó pár Cont kihagyok.

Off
Amúgy vagy két hete voltam az OMÉK-on (leginkább a japán standok miatt). Számomra az egész környezet roppant bizarr volt, de szemlátomást a gazdák és oldalbordáik valamint a gyerekeik jól érezték magukat. Minden esetre eltudtam képzelni, hogy milyen lehet egy Con egy kísérő szülő szemén át. Hát nem az jött le, hogy ide aztán érdemes eljönni az biztos.
Ebből adódóan elgondolkoztam azon, hogy mennyire lenne jó ötlet számomra egy Con? Szóval lassan már 2 éve nem voltam ott és igazából nem nagyon hiányzik számomra a tömeg és a gagyi portékák valamint a több órás üres járatok. Illetve a sívitázó tini lány hordák. Bár lehet, hogy ha eltudnának rángatni az ekeszarv mellől és ott lennék akkor nagyon tudnám élvezni a dolgot, mert hát mégiscsak egy Conról beszélünk és hát mégiscsak régen voltam kint.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

iskariotes írta: 2017.10.07. 11:56 Off
Amúgy vagy két hete voltam az OMÉK-on (leginkább a japán standok miatt).
WOW, elkerültük egymást.
iskariotes írta: 2017.10.07. 11:56 Bár lehet, hogy ha eltudnának rángatni az ekeszarv mellől és ott lennék akkor nagyon tudnám élvezni a dolgot, mert hát mégiscsak egy Conról beszélünk és hát mégiscsak régen voltam kint.
Remélem azért jövőre valamelyik conon ez összejön, szerintem találnál benne megint élvezni valót.

Mostani con:
Uhh, jó volt! Sorban jöttek a programok és a talik, semmi üres járatom nem volt, annyiból rossz egy kicsit, hogy így nem mindenkivel tudtam hosszabban összefutni/beszélni, de sebaj, majd legközelebb.
Szombaton nem vettem semmit, amitől eléggé hiány érzetem volt, így ma egész sok dolgot összevásároltam.XD

Ééééés: hosszú idő után, ismét elsők lettünk Dokuro-channal zenekvízen. :vigyor:
SPOILER
Kép
Erről a képről jut amúgy eszembe, hogy már megint nem fotózkodtam a talik közben, annyira dumálunk, fenébe.XD Szóval, ha valakivel megint összefutnék, és nem felejti hasonlóan el, szóljon már rám, hogy "fényképezzzéééééééééé", tavalyi Aoi talin is kihagytuk, pedig rohadtul kár érte!

Ééééééés2: Nyáron szerettem volna indulni az AMV versenyen egy Michiko to Hatchin vágással, végül ez a mostanira össze is jött... A többit az AMV topicban. :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mivel tudtam hogy nem megyek, nem is néztem a programokat, így most látom hogy Kerekasztalon Juncs volt az egyik vendég. Mégpedig a téma miatt, kíváncsi leszek mennyire akadt ki az "anime jövője, avagy válságban az iparág"-kérdéskörön, és milyen rieksönök érkeztek. Szal ha lesz Tecsős verzió, linkeld már pls.

Mondjuk kerekasztalos Aoi Meethez nemtom lettünk volna-e elegen, bár látom voltatok páran. Cat, Risa, Juncs, Rui, Dodgers, sztem Scineram is... Mondjuk eccer nagy álmom hogy Hikari (és akár Yukimura) is befusson egy ilyenre, csak ahhoz egymilliárd csillagnak kellene együttállnia :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kicsit késve érkeztem, bóklásztam, kipróbáltam végre a VR-t (London Heist, ezt megjegyzem magamnak) majd jött a kerekasztal, amit egész jól összehoztunk véleményem szerint, de majd látjátok úgyis a videót róla. A téma mondjuk nagyon tág volt, úgyhogy csak a felszínt kapargattuk vele.

A többi a szokásos bámészkodás + ismerősök kombójából jött, de végre találkoztam Risával, sőt Szalamandra és Jucuky is vele voltak.

5 körül léptem, bár előtte becuccoltunk még a Burger Kingben kajára, since a szusi most kimaradt és addigra valahogy NAGYON megéheztem. Ja, meg voltak egész jó Witcher cp-k is.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Gratula a zenekvízhez, Catrin, nagyon menők vagytok. :thumb: Kaptatok valami jó kis díjat?
Mondjuk a fényképezkedés elmaradása miatt én annyira nem bánkódom. :'D

Lehet, hogy nem vesztettél sokat a szusival, Junchi, mert én ugyan ettem, de mintha nem lett volna rendesen megfőve a rizs. :mad: Pedig eddig a conos szusiban sose csalódtam.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Risa írta: 2017.10.14. 11:34 Gratula a zenekvízhez, Catrin, nagyon menők vagytok. :thumb: Kaptatok valami jó kis díjat?
Köszi, megint kaptunk MondoConos bögrét, amiből így már lett egy rakat, de sebaj, el tudtuk osztani a haverok között. :D Ezenkívül Freedom Friday pólót, aminek nagyon örültünk, és nasit.^^
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Risa

Engem az akasztott ki legutóbb (= tavasszal), hogy a kedvenc maki szett, amit mindig enni szoktam, valami 30%-kal drágább lett, szal oké, hogy minden évben emeltek az árán 50/100 forintokat, de ez már valahogy nagyon pofátlan és vendéglehúzó lépés volt az én szememben, ráadásul most már a rizst sem főzik meg normálisan? (És gyömbérből is egyre kevesebbet adnak...) Azért nem kéne ilyen látványosan a vásárlókat emberi malacperselyeknek nézni.

Btw, közben kikerült YT-re a kerekasztalról készült felvétel. (Tegnap este pont nálam volt a família nagyja, néztük egy darabig, ide-oda tekergettük és olyan jót röhögött mindenki, mikor ilyen tök látványosan próbálom elvenni Jigokuutól a mikrofont, de ő csak nem enged, én meg csak nyúlkálok tovább. xDD)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Megnéztem a mostani Kerekasztalt, örvendetes hogy vééégre nem a szezonosok vittek el minden időt (azon külön nevettem hogy asszem 8 új animéről volt szó alatta a nevekke, mindenki nézni fog 3-4 et minimum, erre Junchi neve csak 1 alatt szerepel - látványos demonstráció a jelen trendek ellen :D ).

A másik viszont hogy imho most túl sok volt a finnyogás úgy összességében. Annak örülök hogy mások is látják hogy mennyire nemjó ez az irány, de azé minden "új reménységet" lehúzni nem kéne, szal azért egy Hosoda Mamoruba belekötni, na... Shinkájt se húznám még le (majd meglátjuk mi lesz a kövi filmje után) - ellenben Shinbou mint főSzaftos megérne egy misét azért. Mondjuk van egy olyan érzésem hogy CSAK Timi rakta össze a fenti összeállítást, mert valamiért csak a legmainstreamebb figurák fétrek fel rá - mert egy Ikuharát vagy Yuasát szívesen láttam volna az említettek között, vagy mondjuk Yamamoto Sayo is felfért volna (én is csak mostanában ismerkedtem meg vele, de a MicsiHacsi után + amiken eddig dolgozott, imho okozhat még kellemes meglepetéseket - YoI-t direkt nem említem, erényei ellenére túúúl sok benne a bait).

Ill még egy személyes, ez a Krisz gyerek igencsak triggerelt, és nemcsak a folyamatos mindenre finnyogása miatt, hanem mert ahhoz képest hogy elvileg szagértőként kéne megnyilvánulnia, nem igazán nyitott a tények befogadására. Értem én hogy nyálasnak meg nyálasnak tartja a japán előadásmódot, de amikor Jigoku próbálta elmagyaráni neki (hozzáteszem nem túl hatékonyan) hogy ennek mi az oka, úgy pergett le róla mint a falra hányt borsó. Szal aki elvileg hozzáértőként van ott kinn, az legyen már tisztában azzal, hogy más a távol-keleti médiumok gyökere mint a nyugatiaké, a túljátszott jelenetek a kabukiból eredeztethetőek, és maga az egész gondolatviláguk más mint egy nyugati társadalomnak, szal lehet itt pampogni azon hogy miért lesz sok animunak a végén beteljesületlen mondjuk a szeremi szál a sok OMGDORAMÁZÁS ellenére, de ha valaki azt nem veszi számításba, hogy egy olyan ország belpiacára készítik szintén japán készítők, ahol a világ legromantikusabb dolga a kettős szeremi öngyilkosság, akkor nem is fog leesni neki, miért is visel az elvileg kedvenc hobbija olyan stílusjegyeket, amilyeneket. Azt meg nemtom hogy a srácnak eleve ilyen-e a stílusa vagy a színpadon ez a szerep van neki leosztva, de nem vicces. Nagyon nem - pláne ilyen hozzáállással. Nem először tapasztalom.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.10.15. 15:55[...]Azt meg nemtom hogy a srácnak eleve ilyen-e a stílusa vagy a színpadon ez a szerep van neki leosztva[...]
Apropó, akartam is kérdezni (Junchi, Ricz, meg akik még ebben a kerekasztalban "belsőleg" benne vannak), hogy azok az ellentétek, amik fel szoktak merülni (pl. a tavaszin vagy melyiken volt egy ilyen "a Dragonball vagy a Shingeki-e a jobb anime?" téma, aztán ki erre, ki arra az oldalra állt a jelenlévők közül XD)

a, teljesen őszinték
b, őszinték, de azért a színpadiasság kedvéért rájátszotok valamennyire
c, vagy egy csomó eleve fel sem merülne, de a "show" kedvéért direkt nyomatjátok?

Igaz, én nem szoktam ezt a műsort rendszeresen követni, szal messze nem tudok olyan véleményt kialakítani róla, mint mondjuk itt most Surci, akinek láthatóan már kedvelt/ellenszenves előadói is vannak a brancsból (XD), viszont ha már itt Kriszt így leosztotta, akkor gondoltam én is megemlítem már, hogy azon a pár kerekasztalon, amibe belenéztem, nekem is feltűnt, hogy rendre előjönnek ilyen "oltós szegmensek" és elkezdtem gondolkodni, hogy ez vajon teljesen őszinte véleménykülönbség, vagy ilyen "cirkuszt a népnek" stílusban direkt fel van fokozva, mert persze, hogy sokkal szórakoztatóbb, ha a jelenlévők marják egymást, mintha mind a 4-6 ember békés egyetértésben dumál animékről. XD Szóval ha ez publikus, megosztanátok annyit infót, hogy mennyire vannak leosztva a szerepek, mennyire beszélitek át előtte, hogy "X, te leszel majd a grumpy kritikus, aki jól beszól 1-1 új stuffra, mire Y fog az ifjú animetitán szerepében tetszelegni, aki majd jól helyrerakja a morgós vén faszt", stb.? XD
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.10.15. 16:39Apropó, akartam is kérdezni (Junchi, Ricz, meg akik még ebben a kerekasztalban "belsőleg" benne vannak), hogy azok az ellentétek, amik fel szoktak merülni (pl. a tavaszin vagy melyiken volt egy ilyen "a Dragonball vagy a Shingeki-e a jobb anime?" téma, aztán ki erre, ki arra az oldalra állt a jelenlévők közül XD)

a, teljesen őszinték
b, őszinték, de azért a színpadiasság kedvéért rájátszotok valamennyire
c, vagy egy csomó eleve fel sem merülne, de a "show" kedvéért direkt nyomatjátok?
Ha nem valami játék van kitalálva aktuálisan (ilyen versus f@szság, mint a nyárin), akkor őszinte a részemről. Krisz elég sokat játszik, ez tuti. A többiek, hát, önmagukat hozzák, nem igazán törődnek a szerepezéssel.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos: Az alapján az egy kerekasztal alapján, amin szerepeltem, én az a.) és b.) variációt mondanám helytállónak, vagyis inkább egyéne válogatja, hogy az oltogatás hogyan is történik, és hogy maga a színpad mit hoz ki belőle általánosságban. Pölö Krisz amúgy is egy rámenősebb srácként jön le, és simán elképzelhető hogy a színpad kihoz belőle egy afféle "sómen" faktort amivel az Attilát is példának okáért oltogathatja, de mondjuk Ricz esetében szvsz nem jön le az, hogy a színpad nyomna a stílusán valamit, egyszerűen csak annyi a külömbség hogy 100+ ember előtt beszél egy 4-5 fős haveri csoport helyett. Azt nem mondom persze, hogy a c.) variáns ne lehetne benne valakiben, de amennyire én látom inkább az első kettő az, ami érvényesülni szokott, és anno a Timi se küldte ki nekem e-mailbe azt, hogy ilyen vagy olyan szerepben kéne feltűnni.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Értem, köszi srácok, akkor ezek szerint amit látunk a színpadon, az 90%-ban megfelel a valóságnak. :)
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Yamamoto Sayo említését amúgy mi is hiányoltuk. És az szerintem is gáz volt, ahogy az a Krisz srác küldetésének tekintette, hogy beégesse Jigokut (főleg hogy abban az előadásmód dologban még csak igaza sem volt).

Amúgy vajon mikor fog odáig eljutni a Kerekasztal, hogy minden résztvevőnek legyen saját mikrofonja? Nagyon nem jó ez, hogy úgy kell kilincselni a másiknál, hogy adja oda. Biztos van (vagy volt) is olyan, aki inkább legyintett, és nem mondta el, amit szeretne, mert kínos volt közben nyúlkálni.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Amúgy erről már vagy két éve írtam az Animagazinban, de azért jó hogy végre mások is észrevették a hibát a rendszerben. Továbbra is az a bajom, hogy van két olyan vendég akikről én sose hallottam, és akik sokak szerint anime elemzők(?) vagy youtuberek(?) - amúgy ki a fene lehet ez a Krisz a másik ipséről nem is beszélve. De problémának látom, hogy ez a műsorszám továbbra sem tart sehová. Magam részéről üdvözítőbbnek tartanám, ha a nagyszínpadon a szezonos animékről menne a duma a hablaty, a jelenlegi TeCső üdvöskékkel. Egy másik helyen egy másik időpontban pedig valami értelmesebb egyének beszélgetnének értelmes témákról. Vagy legalábbis nem magamutogatásra használnák fel az adott időt.

Mindegy a társaság kétharmada azért jó arc.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, addig "promóztátok" itt a Kerekasztalt, hogy végül én is letudtam. :D Btw Junchi, direkt linkelted a 44. perctől (előtte nincs semmi fontos? XD), vagy addig nézted legutóbb, a YouTube meg "megjegyezte" és most véletlenül onnan linkelted tovább? (Nem, nem nézlek hülyének, komolyan kérdezem, pont pár hete járt valaki ugyanígy, neki is új volt, hogy a YT egy ideje "menti" azt, hogy ki meddig nézett 1-1 videót és ez a linkelgetésbe is be tud kavarni.)
Surci írta: 2017.10.15. 15:55Ill még egy személyes, ez a Krisz gyerek igencsak triggerelt, és nemcsak a folyamatos mindenre finnyogása miatt, hanem mert ahhoz képest hogy elvileg szagértőként kéne megnyilvánulnia, nem igazán nyitott a tények befogadására. Értem én hogy nyálasnak meg nyálasnak tartja a japán előadásmódot, de amikor Jigoku próbálta elmagyaráni neki (hozzáteszem nem túl hatékonyan) hogy ennek mi az oka, úgy pergett le róla mint a falra hányt borsó. Szal aki elvileg hozzáértőként van ott kinn, az legyen már tisztában azzal, hogy más a távol-keleti médiumok gyökere mint a nyugatiaké, a túljátszott jelenetek a kabukiból eredeztethetőek, és maga az egész gondolatviláguk más mint egy nyugati társadalomnak, szal lehet itt pampogni azon hogy miért lesz sok animunak a végén beteljesületlen mondjuk a szeremi szál a sok OMGDORAMÁZÁS ellenére, de ha valaki azt nem veszi számításba, hogy egy olyan ország belpiacára készítik szintén japán készítők, ahol a világ legromantikusabb dolga a kettős szeremi öngyilkosság, akkor nem is fog leesni neki, miért is visel az elvileg kedvenc hobbija olyan stílusjegyeket, amilyeneket. Azt meg nemtom hogy a srácnak eleve ilyen-e a stílusa vagy a színpadon ez a szerep van neki leosztva, de nem vicces. Nagyon nem - pláne ilyen hozzáállással. Nem először tapasztalom.
Risa írta: 2017.10.15. 18:59 És az szerintem is gáz volt, ahogy az a Krisz srác küldetésének tekintette, hogy beégesse Jigokut (főleg hogy abban az előadásmód dologban még csak igaza sem volt).
Ha még csak annyi lett volna, hogy Jigokut abban az egy témában leoltja, de kb. a teljes műsoridő alatt (pedig ahogy itt írtam az elején, én gyakorlatilag csak a videó második felét néztem meg) azzal szórakozott, hogy ha bármilyen témában a másik öt ember közül bárki mondott valamit, akkor neki egyből arra kellett "kontráznia", lehetőleg úgy, hogy a másikat oltsa. És tényleg nem a vicces, inkább a gúnyolódó, bunkó paraszt stílusban. Amikor meg épp nem oltogatott, akkor meg volt, hogy épp beszélt valaki más a mikrofonba, de őt ez annyira nem érdekelte, hogy helyette elkezdte "privátban" szórakoztatni Atist. Szal mintha az egész szereplése arról szólna, hogy bizonyítsa, hogy neki mindenben igaza van, ő mindenkinél mindent jobban tud, ő a csapatban a főmájer és a legviccesebb gyerek. Na most az a vicc, hogy valamennyire együtt tudok érezni vele, mert pl. találkozók alkalmával nekem is megvan az a hülye szokásom, hogy néha nem is hagyom a másikat szóhoz jutni, mert nekem erről vagy arról beugrott egy másik vicc/sztori, amit feltétlenül most azonnal el kell mesélnem, de azért én ezt igyekszem visszafogni, nem túl idegesítő módon csinálni, ilyen fellengzős, oltós, másokat baszogató stílust meg nem szoktam fullba nyomni. Meg azért itt mégis egy teremnyi embernek adnak elő, lehet ezek a dumák még egy baráti találkozó alkalmával el is mennének, de nem így... Bezzeg, ahol tényleg lett volna belekötési felület, ott kussolt. :D Jó, a Majomigát nem látta, pedig ott aztán kiélhette volna magát és még nem is az asztaltársait, hanem egy fiktív animét fikázhatott volna szénné, annak úgysem fáj. XD A másik meg (amit sanszosan bemondtam volna, ha én ülök ott... XD), amikor a Shinkai filmeknél ki volt írva, hogy leszólta őket a Golden Boy mangakája. Na, oda annyira illet volna valami "Hát igen, egy egymangás, majdnemhentai-seinent rajzoló fazon véleménye aztán itt baromi sokat számít, már majdhogynem szakértői vélemény...:P" XDDD Ezt én kihagyott ziccernek éreztem. XD (És még a "népharagtól" sem kellett volna tartanom, a mai animés generáció jó eséllyel azt sem tudja, hogy a Golden Boyt eszik-e vagy isszák. XD) Szóval na, lett volna ott esélye bőven köszörülni a nyelvét különböző dolgokon, anélkül, hogy a többieket próbálná nyilvánosan megalázni. Bár most nézem, hogy a Mondo honlapjára is úgy írták ki, hogy:

"Krisz, a Genjutsu.hu alapítója, kerekasztalunk Puzsérja"

Na, most nem tudom, hogy ezt így alapból "rá írták", vagy pedig 1-2 szereplése után feltűnt Timiéknek, hogy természetétől fogva is ilyen a stílusa és ezt félig így poénnak szánva biggyesztették oda, de ezek után már annyira nem meglepő a dolog, lévén a "Puzsérság" alapkövetelménye, hogy mindenkit alázz szénné magad körül, szal ebből a szempontból ellátta a feladatát... :D

Na, de hogy én is "Puzsérkodjak" egy kicsit: az csak nekem volt zavaró a videó nézése közben, hogy kis túlzással Timi akárhány animecímet ejtett ki, annyiszor ejtette őket rosszul? ^^" A K-ON helyett "KÁON", Ghibli helyett "Dzsibli" (első és egyetlen ember közel 10-15 év alatt, akitől ilyen kiejtésben hallottam ezt a stúdiónevet, szal ez azért valami...), a Madokánál pedig még választhatott is volna, hogy Puella Magi Madoka Magica, vagy Mahou Shoujo Madoka Madica, de ő úgy döntött, hogy mixeli a kettőt, így megszületett a "Madoka Shoujo Magica". :dirr: Na most én nem vagyok az a már említett "animeprofesszor" haver, aki még azért is megszól valakit, ha a Keijo címe után nem írjuk oda a nyolc felkiáltójelet, de ez már szerintem nem az a szint, hanem ennél komolyabb, másrészt meg itt nem valami random vendégről beszélünk, aki fél éve animézik és csak úgy meghívtuk külsősnek Alsófelsőtárkányosból, hanem Timi ezt elvileg évek óta csinálja, Luggihoz hasonlóan az egyik fő-fő-főszervező, ráadásul ő állította össze a diákat is, tehát nem azt mondom, hogy minden egyes anime címét tanulja meg helyesen kiejteni, csak legalább azt, amikről tudja, hogy beszélnie kell majd, mert így picit olyan érzésem volt, mintha egy filmesztéta úgy elemezne klasszikusokat, hogy az Aranypolgár helyett Ezüstpolgárt mondana, Casablanca helyett Kairót, stb. XD Plusz ha jól értem, a vége felé még előadta, hogy a Szárnyas fejvadász anime nem tudom, hány hónap múlva fog a mozikba kerülni, amire már Luggi is felkapta a fejét, hogy "Te miről beszélsz, már rég kijött, meg egyébként most vetítettük pont itt a conon", vagy mi volt az? XD (Itt sajnos találó volt Krisz egy újabb poénja, amikor ennél a résznél odaszólt a közönségnek, hogy "ne figyeljetek Timire, ő egyébként nincs ebben a fandomban benne nagyon, csak úgy meghívtuk", mert ha nem tudnám, hogy amúgy ez nem igaz, lehet pár megnyilvánulása alapján el is hinném. ^^") És mondom, nem azt állítom, hogy mindenkinek fejből vágnia kell mindent (címek kiejtése, mi mikor jelent meg, stb.), de ha egy másfél órás előadáshoz én vágom a diát, akkor az a minium szerintem, hogy legalább azokból felkészülök. (Mondjuk a 24. perctől bejövő rímelős cringefest megírása helyett, ami nélkül szerintem semmivel nem lett volna kevesebb a műsor... :dirr:)
iskariotes írta: 2017.10.15. 22:54 Továbbra is az a bajom, hogy van két olyan vendég akikről én sose hallottam, és akik sokak szerint anime elemzők(?) vagy youtuberek(?) - amúgy ki a fene lehet ez a Krisz a másik ipséről nem is beszélve. De problémának látom, hogy ez a műsorszám továbbra sem tart sehová. Magam részéről üdvözítőbbnek tartanám, ha a nagyszínpadon a szezonos animékről menne a duma a hablaty, a jelenlegi TeCső üdvöskékkel. Egy másik helyen egy másik időpontban pedig valami értelmesebb egyének beszélgetnének értelmes témákról. Vagy legalábbis nem magamutogatásra használnák fel az adott időt.
+1 Amúgy ez a "legalább egy youtuber mindenképp kell!" már lassan ilyen megszokott rendezvény-betegség, PlayIT-n is eleinte még csak ilyen marginális program volt, hogy a főszám PC/konzol játékok mellett meghívtak pár gamer-youtubert is, de aztán pár rendezvény eltelte után már ott jártunk, hogy a youtuberekkel való találkozás lett az egyik fő program, egy-másfél órás sorbanállások mentek azért, hogy mondjuk XY vendég két szót válthasson Pamkutyáékkal, illetve elkérhesse az aláírásukat, szal mintha "enyhe" egyensúlyeltolódást éreznék ebben. (Legalábbis a debreceni PlayIT már egy ideje főként erről szól, a pesti lehet jobb ilyen szempontból, azon még nem voltam.) Mondjuk Mondóéknak annyi mentségük van, hogy Atis legalább tényleg animékről csinál videókat, míg PlayIT-n a zeneparódiákat készítő Pamkutya, vagy a franc sem tudja milyen random videókat csináló Goodlike aztán tényleg elengedhetetlen egy gamer rendezvényen... XD Btw, Atis amúgy lehet, hogy ismertebb azért a mai fiatal animések köreiben és csak szimplán mi vagyunk annyira öregek, hogy ilyen "ki ez a csávó?" reakciókat vált ki belőlünk a személye, Krisznél viszont tényleg lol, hogy még a honlapon is csak annyit írtak a neve mellé, hogy: "a Genjutsu.hu alapítója", amiről eddig életemben nem hallottam, ezért most gyorsan felnéztem rá és igazából egy teljes "vegyesfelvágott" geek honlapnak tűnik így első blikkre, szóval van itt filmektől kezdve, játékokon át, képregényekkel és animékkel folytatva tényleg minden (még politikai propagandacikk is, amin azért wtf-eltem egyet XD), viszont ebből még nem lett világos számomra, hogy miért is lenne pont ő az az igazi tökös, animés "megmondóember", amilyen szerepet a színpadon eljátszik. (Bár azért ez még így sem a mélypont, emlékszem, volt olyan Mondocon, ahol konkrétan Member volt az egyik kerekasztalos vendég, na ha valakinél, nála tényleg fel lehet tenni a kérdést, hogy ő mégis milyen szempontból prominens személy a hazai fandomban? XD)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2017.10.16. 01:32-kor.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Megnéztem. Szokványos kerekasztal. Csak a színdarab. Az nem kell bele. Heti Hetes alatti "minőség".

Edit:
Titkos írta: 2017.10.16. 01:20az csak nekem volt zavaró a videó nézése közben, hogy kis túlzással Timi akárhány animecímet ejtett ki, annyiszor ejtette őket rosszul? ^^" A K-ON helyett "KÁON", Ghibli helyett "Dzsibli" (első és egyetlen ember közel 10-15 év alatt, akitől ilyen kiejtésben hallottam ezt a stúdiónevet, szal ez azért valami...), a Madokánál pedig még választhatott is volna, hogy Puella Magi Madoka Magica, vagy Mahou Shoujo Madoka Madica, de ő úgy döntött, hogy mixeli a kettőt, így megszületett a "Madoka Shoujo Magica".
Timi asszem angolt tanult, de a kiejtése még annál is rossz. Személy szerint már megszoktam, hogy úgy kell rendre kijavítani, begyakoroltatni vele. :drop:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Surci »

iskariotes írta: 2017.10.15. 22:54 De problémának látom, hogy ez a műsorszám továbbra sem tart sehová. Magam részéről üdvözítőbbnek tartanám, ha a nagyszínpadon a szezonos animékről menne a duma a hablaty, a jelenlegi TeCső üdvöskékkel. Egy másik helyen egy másik időpontban pedig valami értelmesebb egyének beszélgetnének értelmes témákról.
Btw nekem a fentieken túl nem volt most problémám ezzel a Kerekasztallal, sőt. Nagy sirámom nincs, mert végre sikerült letudni a szezonosokat az első félórában (konkrétan nem is értnek többet), aztán értelmes témákról ment a szöveg, csak volt pár dolog amire szagértői szemmel (KEK) reflektálnom kellett. Ha ezentúl mindig sikerülne ilyen mederben tartani a dolgot, már elégedett lennék - csak nem tudtam megállni, hogy Kriszre ne szóljak be, mert jó dolog az egoizmus (én már csak tudom :P ), csak nem kéne hülyeségeket beszélni mellé, mert ezzel hitelteleníti magát az ember. Én nem bánom ha Tecső celeb a meghívott csak ne beszéljen faszságokat. Az meg, hogy Ghibli vagy Dzsibli, na ilyeneken nem fogok kötekedni, bár egy főanimusnál elég WTF. Ill yah az a performansz OMG, de ha a Con által megcélzott tizenéveseknek teccik, elfér benne az is, majd a vénbuzik addig leveszik a hangot a videóról. :D

Úgyhogy ha a szezonosok aránya marad és hasonló tematikus témák inkébb előtérbe kerülnek a továbbikaban, máris tartott valamerre ez a műsorszám. Nemtom Timi mit tervez kövi kerekasztalokra, de lehetne ilyen "legjobb shounen-shoujo-sci-fi-dráma-satöbbi EVER a meghívottak szerint"-téma is, így régebbi, a maiak által már nem ismert címeket is lehetne promózni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése