Star Wars

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Ma este, munka után beülök a Campona mozijába a 8. részre. Kicsit elbizonytalanít és kedvetlenít az, hogy mennyire körbenyalják a hírek.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Foma »

Ricz írta: 2017.12.13. 03:33 Ma este, munka után beülök a Campona mozijába a 8. részre. Kicsit elbizonytalanít és kedvetlenít az, hogy mennyire körbenyalják a hírek.
Direkt kerülöm a kapcsolódó híreket. Én péntek éjjel megyek megnézni. :)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nekem már most nem tetszik. Történt ugyanis, hogy kinéztem egy filmet az Alleban 18:00-ás kezdettel. Szépen sorba állok mondom, hogy mire kérek jegyet mire tájékoztattak, hogy ja azt levették a müsorról, mert a lehető legtöbb terembe akarják adni a Kozmosz Háborúját. Szóval nagyon megkell dolgoznia a filmnek azért, hogy ezt a kimondottan rossz élményt überlni tudja.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Foma »

iskariotes írta: 2017.12.13. 20:25 Nekem már most nem tetszik. Történt ugyanis, hogy kinéztem egy filmet az Alleban 18:00-ás kezdettel. Szépen sorba állok mondom, hogy mire kérek jegyet mire tájékoztattak, hogy ja azt levették a müsorról, mert a lehető legtöbb terembe akarják adni a Kozmosz Háborúját. Szóval nagyon megkell dolgoznia a filmnek azért, hogy ezt a kimondottan rossz élményt überlni tudja.
Mit szerettél volna megnézni? Nálam tervben van még idénre a Jumanji, de az jövő héttől lesz.
Kép
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Foma »

Kiegészítés: most tudtam meg, hogy a Disney csak felvásárolta a Fox-ot, 52 milliárd dollárért. Szóval jövő héten akár vissza is rakhatják a SW film elé az ikonikus logót. :)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^ Coco lett volna tervbe véve. Igazából idén ez volt az egyetlen valamire való animációs film.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Foma »

iskariotes írta: 2017.12.14. 22:25 ^^ Coco lett volna tervbe véve. Igazából idén ez volt az egyetlen valamire való animációs film.
Még premier héten láttam a Coco-t. Alapvetően tetszett, de nem vált a kedvencemmé sem. Sajnos sokat rontott az élményen az Olaf karácsonya című borzadály, amit kisfilmnek csúfolva beleerőltetett a Disney.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Csak én érzem úgy Disney mostanra hihetlen méreteket öltött? Ha így halad Hollywood minden fontosabb neve az ő kezébe kerül.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2017.12.13. 20:25 Nekem már most nem tetszik. Történt ugyanis, hogy kinéztem egy filmet az Alleban 18:00-ás kezdettel. Szépen sorba állok mondom, hogy mire kérek jegyet mire tájékoztattak, hogy ja azt levették a müsorról, mert a lehető legtöbb terembe akarják adni a Kozmosz Háborúját. Szóval nagyon megkell dolgoznia a filmnek azért, hogy ezt a kimondottan rossz élményt überlni tudja.
Meg tudom érteni. Ami engem illet, elég jól szórakoztam rajta, bár van egy kis nem túl jó utóíz vele a számban. A részletesebb, de azért még spoilermentes kibeszéléssel megvárom Fomát, hogy addig ne csak az én meglátásom díszelegjen itt egyedüliként, hanem alakuljon ki róla valami párbeszédféleség.
Foma írta: 2017.12.14. 20:50 Kiegészítés: most tudtam meg, hogy a Disney csak felvásárolta a Fox-ot, 52 milliárd dollárért. Szóval jövő héten akár vissza is rakhatják a SW film elé az ikonikus logót. :)
ViharTáncos írta: 2017.12.15. 05:39 Csak én érzem úgy Disney mostanra hihetlen méreteket öltött? Ha így halad Hollywood minden fontosabb neve az ő kezébe kerül.
Hát, épeszű embernek nem tetszik a dolog, és ennyiben szerintem leírtam mindent a magam részéről és egyben a véleményemet a helyzetről, kilátásokról és az ennek hírére záporozó kommentekről, paródiákról (mint a Disney hercegnő ruhába bújtatott xenomorph-ról). Persze, most volt egy gyors takargatás, hogy nem fogják tompítani emiatt a Deadpool 2-t, ami igazából a reakciókra adott tűzoltó közlemény, de koránt sem ennyiben áll az egész, hogy Alien meg F4, Deadpool, X-Men a Fox, mert a Family Guy és a Simpsons is most már a Disney tulajdona többek között. Amúgy, nem tudom, hogy kik maradtak még a nagyok közül: a Paramount és az Universal biztosan, a Legendary-t nem tudom mennyire vehetjük ide, mint nagy céget. Szóval nagyon kezd monopolizálódni a helyzet, és nem tudom, hogy az amerikai törvények mennyire (nem?) teszik ezt lehetővé. Ez a fajta pólusosodás meg rohadtul nem jó, mert ha mondasz egy ilyen nagy kiadó nevet, akkor nagyjából be tudod lőni, hogy milyen filmjeik vannak: merészek, kevésbé merészek, látványfilmek, családbarátak... És a Disney-nél 1-2 kivétellel csak az utolsó kettőt, de leginkább az utolsót tudod említeni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nem terveztem, hogy lemozizom ezt az új részt, de ha már ismerős nyert 4db jegyet online, és pont gondoltak rám, hát miért ne, max ezt is végigülöm fapofával, sűrű arcpálmák árnyékában, mint az Ébredő redőt, meg a Zsiráfegyest.

Hát... minden lett végül ez a film, épp csak rossz nem, aminek lehet pont az az oka, hogy amúgy nem vagyok SW-fan (távolról sem). Megvoltak benne a szokásos cringe szövegek, ahogy a plot-shield is zavart helyenként (azt a jelenetet nagyon rühellem, mikor
SPOILER
Finn, meg az a csaj PONT megússzák a büntit, mert az űrhajót végiggyaluló cirkáló mindenkit kifektet és felrobbant maguk körül, csak őket nem, de voltak még hasonló, elmés húzásai a cuccnak).
Na, de a lényeg, amiért tényleg azt tudom mondani rá, hogy tetszett, és még a 150 perces játékidőt sem bántam: ahogy a kliséket helyenként kiforgatta és kifacsarta. Az Ébredő redő teljes forgatókönyvét konkrétan ledaráltam előre magamban, szolgamód hozta is az összes "váratlan" fordulatot és közhelyet, csupa meglepetés (nem) és önmegújítás (nem) volt az a film. Itt is fel voltam készülve hasonlóra, de többször ment LÁTVÁNYOSAN szembe a kötelező sablonokkal. Majd, ha elkezdjük spoileresebben is megtárgyalni, leírom, hogy konkrétan mikre gondolok, de ez a koncepcionális elgondolás (mert ezzel tuti pont ez volt a cél) nekem baromira bejött, ráadásként a film végig izgalmas, a maga egyszerűségében nagyon is hatásos, ahogy a főbb karakterek (Rey, Finn, még az a gyökér Kylo is) is elkezdtek végre érdekelni most, hogy már karaktert is látok mögöttük és nem csak a plató síkját.

Verdikt? Egy gyengébb 8/10-et lazán megér ez most nekem, sőt számomra ez volt az eddigi legjobb SW.
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Foma »

Mondjuk örülni nem örülök a ténynek, hogy a Fox most már a Disney kezében van, mert szerintem is erősen aggályos, hogy monopolizálódik a nyugati filmipar.

Tegnap végre megnéztem a filmet. Látványon kívül mást nem nagyon mutatott fel. Szerintem ez még a Baljós árnyakat is alulmúlta.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Ricz »

No, akkor zanzásítom a véleményem pontokba. Úgy egyszerűbb.

1) Ami nagyon nem tetszett, hogy az első fele inkább humoros, míg a másik fele fordulattal és meglepetésekkel szolgált, és így két külön filmnek érződik, mintsem egynek.
2) Tetszett az, hogy a rajongói elvárásnak is látványosan szembe ment, nem csak a kliséknek.
SPOILER
Pl. mikor Luke megkapja a fénykardját: elég ikonikus a karakterre nézve: egyszerűen elhajítja, mert neki már nem jelent semmit, és kapjuk a megrökönyödött, a saját kudarcába temetkező, önemésztő idealistát. Ami valljuk be, végig az volt az előző trilógia során: csak az apja és az uralkodó ellen készült fel, és kellett felkészülnie, de ami utána jött, arra már nem vagy magától.
3) Azért voltak kisebb-nagyobb hülyeségei. Benicio del Toro figurája konkrétan zavart, illetve a Junchi által említett pillanat is. Ami valljuk be, azért annyira lehetséges volt, hogy az a központi hangárban zajlott, és azért tudta őket megkímélni, mert a csapás meg a szárnyat érte. Amúgy az egész üldözéses jelenet egy az egyben Battlestar Galacticát idézett nekem.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Foma »

Ricz írta: 2017.12.16. 17:33 No, akkor zanzásítom a véleményem pontokba. Úgy egyszerűbb.

1) Ami nagyon nem tetszett, hogy az első fele inkább humoros, míg a másik fele fordulattal és meglepetésekkel szolgált, és így két külön filmnek érződik, mintsem egynek.
2) Tetszett az, hogy a rajongói elvárásnak is látványosan szembe ment, nem csak a kliséknek.
SPOILER
Pl. mikor Luke megkapja a fénykardját: elég ikonikus a karakterre nézve: egyszerűen elhajítja, mert neki már nem jelent semmit, és kapjuk a megrökönyödött, a saját kudarcába temetkező, önemésztő idealistát. Ami valljuk be, végig az volt az előző trilógia során: csak az apja és az uralkodó ellen készült fel, és kellett felkészülnie, de ami utána jött, arra már nem vagy magától.
3) Azért voltak kisebb-nagyobb hülyeségei. Benicio del Toro figurája konkrétan zavart, illetve a Junchi által említett pillanat is. Ami valljuk be, azért annyira lehetséges volt, hogy az a központi hangárban zajlott, és azért tudta őket megkímélni, mert a csapás meg a szárnyat érte. Amúgy az egész üldözéses jelenet egy az egyben Battlestar Galacticát idézett nekem.
Nekem pont az nem tetszett, hogy annyira görcsösen akarta bizonygatni a film, hogy nem a Birodalom remake-je. Nem láttam ebben semmi merészséget, sokkal inkább fantáziátlanságot. Dubrovnik felhasználása pl. totálisan értelmetlennek bizonyult. A humor egy része gagyi volt, más része viszont valóban ütősre sikerült. Luke reakciója a fénykarddal kapcsolatban, nekem is tetszett. Viszont veled ellentétben, szerintem Benicio del Toro figurája pont jó pont volt a filmnek. És kb. ezzel ki is merültek az erényei.
SPOILER
A szupernagyi Leia, a már-már OP BB-8, a túltoltan önfejű Poe, vagy épp Luke emózása, de még Snoke személye is hatalmas fekete pontok voltak számomra.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Imádom! Eddigi legjobb (mondom ezt úgy, hogy az összes SW filmet szeretem), annyira jól eltalálták a humort, a cselekménymenetet és a karaktereket is. Végre! Még azt sem éreztem, amit Ricz említett, hogy ketté bomlott volna a film, a végén is olyan poénok voltak (eléggé egységes massza lett a közönség tőle a mozibanXD), pl. amikor Luke ott menőzik a végén a hülyegyereknek, és ahogy viseli a birodalmi kompánia. ÁÁÁÁ X'D

Kifejezetten tetszett:
SPOILER
- a tápos droid
- Leia megmenti magát (ezen is nevettem)
- Luke-Rey interakciók + Jedi sziget apróságai (úristen azok a gondnokok, legjobbakXD és volt Yoda!!)
- Kylo-Rey interkaciók - különösen Snoke kiiktatása körül (de ők is annyira poénok és feszültek voltak^^) BTW több szempontnak is köszönhetően végre nyugodt szívvel shippelhetem ezt a kettőtXD
- ahogy Poe pattogott, de a női vezetők végül mindig kiiktatták (azért én szurkoltam Poe-nakXD)
- Finn és Rose szála, különösen a kaszinó bolygó hangulata
- a végén a vörös talaj = EPIC
- és még sorolhatnám...

Színészek:
Szumma mindenkivel elégedett voltam, kis megjegyzések: Mark Hamillnek különösen jól állt ez az egész (most is rá kellett jönnöm, hogy jobban szeretem Solónál a karakterét (anno is ez voltXD)). Reynél csak az zavart, ami minden hasonlóan fightos/szaladgálós karakternél szokott: túl tökéletes smink, még ha ilyen visszafogott, akkor is zavar, nehéz megemészteni/nem észrevenni, filmipar ide vagy oda, van 1-2 karakter, akinél kimondottan kitűnik), Adam Driverről megállapítottam, amit már az előző résznél is kezdtem... ez a pasi random képei alapján külsőleg sosem tetszett, de meglátom itt és jön a reakció: annyira ronda, hogy már szexi... de valami elképesztően szexi!!! (és nem, nem a fanservice jelenete - az is mekkora poén voltXD - hanem az arca! Pedig olyan kis ronda, űűűű :D)

9. résszel kapcsolatban:
- Nagyon kíváncsi vagyok, Carrie Fisher hiányát hogy fogják pótolni (pedig ez alapján a rész alapján tényleg fontos (lett volna?) a szerepe a 9. részben)
- Ha nem az lesz a vége, hogy Kilós Ren elkerüli a Vader átkot (ergo megússza a tragédiát), és végül győz a szerelem szeretet ereje (igen, ilyen jó disney-sen :D), és sok-sok jedi erőhasználó lesz univerzum-szerte, akkor nagyon csalódott leszek.XD Mondjuk nem ez a kérdéses, hanem az, hogy ennek mennyire lesz szórakoztató a tálalása... Sajnos várhatóan annyira nem, mint ez a mostani... de a záró részeket én szeretni szoktam.^^
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ha már a filmmel kapcsolatos kiakadásoknál tartunk, beteszem a magamét is. Még nem láttam a filmet, mert pénteken szeretném megnézni. Csütörtök az utolsó munkanapom, utána szabadságon leszek, elkezdődik az év végi leállás.
Ha már ennyire hype, meg minden, a Corvin mozi mi a búbánatos retekért nem képes már hét elején kitenni a pénteki műsort, hogy biztosan tudjak foglalni!? Szeretek az utolsó sorban ülni, nagyjából középen, de ehhez gyorsnak kell lenni foglalásnál. Ha kell, kifizetem előre netes bankkártyával a jegyet, csak legyen meg a tudat, hogy jó helyen ülök. *first world problem* :dirr:
Kép
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Foma »

Rui-chan írta: 2017.12.18. 22:24 Ha már a filmmel kapcsolatos kiakadásoknál tartunk, beteszem a magamét is. Még nem láttam a filmet, mert pénteken szeretném megnézni. Csütörtök az utolsó munkanapom, utána szabadságon leszek, elkezdődik az év végi leállás.
Ha már ennyire hype, meg minden, a Corvin mozi mi a búbánatos retekért nem képes már hét elején kitenni a pénteki műsort, hogy biztosan tudjak foglalni!? Szeretek az utolsó sorban ülni, nagyjából középen, de ehhez gyorsnak kell lenni foglalásnál. Ha kell, kifizetem előre netes bankkártyával a jegyet, csak legyen meg a tudat, hogy jó helyen ülök. *first world problem* :dirr:
Esetleg próbált meg a Cinema Cityt a WestEndben, ha már ennyire szeretnél jegyet foglalni. De oda érdemes már most vakarózni, mert szerdán már lehet, nem találsz pénteki helyet. Elég jó az a mozi is.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Megvan, csak nyafognom kellett. XD Egyébként már most le volt foglalva az utolsó sor egyik fele.
Kép
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Foma »

Rui-chan írta: 2017.12.19. 00:32 Megvan, csak nyafognom kellett. XD Egyébként már most le volt foglalva az utolsó sor egyik fele.
Áhh, erről a kurzusfelvételi időszak nyitánya jutott eszembe. Anno még éjfélkor kellett ott csücsülni a net előtt, ami ha nem halt le, akkor az ETR szervere tette ugyanazt. Ha már ez is életben maradt, akkor azt kellett konstatálni, hogy a kiválasztott kurzusra 0 óra 00 perc 10 másodpercig vagy a fél férőhely elfogyott.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Rui-chan írta: 2017.12.18. 22:24 Ha már ennyire hype, meg minden, a Corvin mozi mi a búbánatos retekért nem képes már hét elején kitenni a pénteki műsort, hogy biztosan tudjak foglalni!? Szeretek az utolsó sorban ülni, nagyjából középen, de ehhez gyorsnak kell lenni foglalásnál.
Egyrészt azért mert a Corvin mozi pénztárába egy rohamosztagos is áll, szóval ez gondolom sok mindenre ad magyarázatot.
Másrészt én általában a mozikban az első vagy második sorba szoktam venni jegyet, így sosem kell félnem, hogy elfogy-e a hely vagy sem. Arról nem is beszélve, hogy szétpakolhatok nem kell egy székbe kuporognom és még a lábamat is kényelmesen kinyújthatom. Plusz mivel jó-pár sor választ el a plebsztől így az ők suttogásukat, szürcsölésüket, kukorica nyámmogásukat sem kell hallgatnom. Szóval szeretek ott lenni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Star Wars VIII.: Utolsó Jedik = Birodalom Visszavág light

Hát ez valami butaság a köbön volt. Nekem ez az univerzum részről-részről sötétebb lesz. Az Ellenállok miért is fogyatkoztak az elmúlt években? Nekem rögtön ez volt az első problémám, de oké elfogadom a helyzetet. A film elejei nagy és hősi bombázást végig értelmetlenek tartottam. Szóval iszonyatosan megérte feláldozni a komplett nehéztűzérséget egyetlen hajó elpusztítás érdekében.
Ezek után következett a Birodalom Visszavágásból ismert: „a gonoszok üldözik a jókat ők meg menekülnek”. Ezzel több problémám is volt.
1, A Jók miért is oda ugrottak ahová? Szóval ez így úgy tűnt, hogy fénysebeséggel elmentek a semmibe. Mert egyszer sem mondták, hogy oké innen már egy köpés ez vagy az a bázis, ahol meghúzhatják magunkat. Nem megérkeztek egy random placcra. Amit még furcsállottam, hogy nem próbáltak valamilyen fedezéket keresni maguknak. Se egy bolygót, se egy holdat, se semmit.
2, A Birodalom miért nem csinált valamit? A hivatalos verzió az volt, hogy túl nehezek így nem tudják utol érni a fürge hajókat. Oks. De nekik csak két hajó verziójuk létezik: az óriás behemót meg a csipszar thai vadászok? Nincs köztes hajó? Miért szépen libasorban haladtak? Mondjuk az egyik hajó jobbra kihúzódva tesz egy negyed ugrást és már szemben is van az ellenséggel. Ja, bocsesz ezt nem lehet megtenni mert jönne a közútkezelő és megbüntetné őket és akkor Snoke fővezér magyarázkodhatna, hogy hogyan is történt ez az egész jobbról való előzés. És hát már így is van vagy 5 büntető pontja, szóval nagyon ciki lenne.
Mi volt itt még?
Leia repkedésén besírtam.
Holdo admirális. Oké kaptunk egy tipikus egyszer használatos SW karaktert. Bedobnak róla két infót, tesz valami cool dolgot és szevasz. Amúgy tudtátok, hogy azért lila/ciklámen per akármilyen a haja mert így fejezi ki, hogy nem hetero?

Luke elmegy a Dagoba rendszerbe
Az egész komplett filmből még ez volt az egyik rész amire azt mondanám, hogy szószó. De volt ami nagyon zavart. Ha megfigyelitek ebben a galaxisban senki nem olvas semmit. Mondjuk az ST univerzumban mindenki mindet olvas itt senki és semmit nem olvas. Végre nagy nehezen felbukkan pár könyv, de azt is elégetik. Jó kis üzenet.
Amúgy eszembe jutott egy kis személyes szösszenet is. Ha már itt vagyunk (érsd a szigeteken) és itt vannak karbantartok akkor arra gondoltam milyen poén lett volna, hogy ezek mind Yoda fajtársai lettek volna. Így példú magyarázat lett volna arra is, hogy az öreg mester honnan szerezte mérhetetlen bölcsességet.

Han Solo és Leila hercegnő a Lando Calrissianhoz megy
Az egész részt simán lezavarhatták volna 5perc alatt, de nem sikeresen elhúzták a játékidőt. Leginkább azért, hogy lássuk a multi rasszos láv kibontakozását. A Kódtörő fazonnál az jutott eszembe, hogy a Disney nem elég, hogy Adam Drivert eladja szexinek (ilyen alapon én is az vagyok), de még egy beszédhibát is menőnek tüntet fel.

Darth Vader Luke-ot a Császár elé vezeti
SPOILER
A VII. rész óta egyetlen egy kérdés mozgatott mindenkit ki a faxom ez a Snoke? Ki ő? Sith nagyúr? És ha igen akkor kiképezte ki? Maga a császár? Vagy esetleg dzsedáj volt? Ki ő? Honnan vannak a sebei? Mert hát egy mocsok erős karakterről van szó, szóval aki őt megsebezte biztos, hogy nem Jar Jar Binks szintű harcos volt. Szóval ki Ő? Erre mit tudunk meg róla? Hogy nem ember. Ó hát köszi szépen ez most aztán iszonyatosan nagy segítség volt. Még valami? Ennyi. De, ami dühített, hogy jön Kylo és csak így felezi a tagot. Ezt meg így, hogy? És csak ennyitől meghalt volna? Ennyitől? Az előbb egy másik Erő használó az űrben repült, ami még Son Gokunak sem megy minden nap. De ő egy sima ketévágástól meghalt. Mi van? Mondom MI VAN? De oké. Az utána következő csihipuhi meg oké látványos volt, de Ray harca számomra kicsit hiteltelen volt. Szóval az egy dlog, hogy tudja használni az Erőt és tud(?) kardozni. De hogy más tipusú fegyverek esetében hogyan és miképpen kell kivédeni a támadásokat és miképpen kell támadni. Hát. . . Ja bocsi, ő sorrendben a 3. kiválasztott messiás akinek az a sorsa, hogy legyilkolja a gonoszt.
Oh, one more thing! Szóval kiderül, hogy ki is a csaj szülei. De erre két választ is tudok adni: 1, Kiló hazudik 2, Mintha már lett volna egy olyan nagyon erős Erő használó, aki egyszer csak megszületett. Valamilyen Anakin volt. Végezetül sajnáltam a krómpofa halálát.
Birodalom megtámadja a Hoth bolgyót
Az ázsiai csaj ezt így, hogy gondolja? Már mint, hogy majd a szeretet erejével legyőzik a Birodalmat? Majd oda megy Hux tábornokhoz keblére öleli és vége az egésznek?
SPOILER
L felbukkanása és totális tüzelése annyira kamu volt. Most tegye fel a kezét, aki egy ezred percig is elhitte, hogy egy birodalmi lépegető fog vele végezni!
Mindegy evvan.
SPOILER
A rész után annyi fogalmazódott meg bennem, hogy a Lázadok maradtak vagy 2 tucatnyian, az Első Rend meg maradt Első Rend. Ez már nem lázadás hanem inkább pár hülye gyerek, aki katonásdit játszik. Szánalom.
Kérdések, amik megmaradtak bennem:
Mi lesz a hercegnővel?
Az a gyerek miért használta az Erőt?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Foma »

Megnéztem a Solo filmet. Azt hiszem, részemről elég is volt ennyi a Kathleen Kennedy-féle SW érából. Leginkább a droid volt zavaró, de minden más annyira semmilyen volt, hogy a hátteret érdekesebbnek találtam, mint a cselekményt.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Catrin »

9. film

Ssszaaameeeeeg!!! Tegnap néztem meg, de még mindig nem érzem magam komfortosan, ha rá gondolok, ami SW filmnél ilyen szinten még nem fordult elő nálam. Kezdem azzal, hogy 6/10-re értékeltem, de ebben a 6-ban benne van minden jóindulatom, hülyeségem, a záróepziódok iránti függésem, a film azért szórakoztató sw-s jelenetei, 1-2 jó megoldása... De ez a film rossz, csalódás, és nemcsak úgy, mint nah, ez egy gagyi új trilógia lett, amit kár volt előszedni, hanem mint önálló sw film és trilógia zárás, úgy még inkább frusztráló.

Visszaolvastam a fenti kommentemet az előző részről (annyira jó lett volna hasonló élményekkel kijönni most is a moziból, pedig tudtam, hogy lejjebb kell tennem azokat a léceket), visszagondolok a film előtti lelkesedésemre (direkt nem is spoilereztem magamnak, hogy hátha így jobban tetszik majd, pedig nagy spoiler buzivagyok, mondjuk sok dolgát már előre lehetett tudni), hogy ha gagyi disney-s is lesz, de biztos jól szórakozom majd, gondoltam...
WAAAAHHH?? T_T

Kezdem azzal, aminek a befogadása nem okozott problémát, fasságai, amiket elnéztem vagy talán még tetszett is:

- Zene, látvány, színterek - szokásos, szeretem.
- Leia megoldása - ezeken a jeleneteken nagyon látszott, hogy ebben a formában sajnos semmitmondóak, de az, hogy így felhasználták őket, egy szép megoldás lett. Viszont pont az a vágás működött leginkább, amikor
SPOILER
meghalt Benért
... még ha kicsit erőltetett is volt, mondom, a választott rendezői megoldással ez így azért nem vette ki szarul magát. Ahogy az is jó volt, hogy
SPOILER
a végén jedi-lélekként még láthattuk
- ezzel a jelenettel viszont lesznek problémáim is, de majd még visszatérek rá. De pl. azt a jelenetet se bántam, amikor
SPOILER
a képzésére emlékeztek vissza, még egy fiatal Luke és Leia arcért.xd
- C3PO - őt mindig kedveltem, ebben a filmben pedig kimaxolták a cukiság- és LOL-faktorát.X'D Egyik legjobb, mikor kabátban flangál, de amúgy is, az ő jelenetei nálam majdnem WIN, sajnos a többi karakter által hozzáadott körítés lehetett volna sokkal jobb és kevésbé fárasztóan klisés is...
- Finn és Poe kettőse elmegy, 1-2 jelenetük egészen tetszett és mókás volt, de ettől még sok más karakterrel együtt szintén sablonosan erölködők.
- Kylo Ren és Rei kettőse szerintem vitte a hátán a filmet, kb. az egyetlen szál volt, ami kicsit jobban érdekelt. Meglepetéseket persze nem tartogatott, de így is kellően szórakoztató volt, ahogy engem már az előző részben is megvett a kémiájuk.
- Adam Driverről most is megállapítottam, hogy OMFG objektíven nézve ennek a fiúnak egyáltalán nem szépek az arcvonásai, mégis annak látom! Valami elképesztően szexis és vonzó (időnként pedig aranyosXD) ebben a szerepben, még akkor is, amikor sokkal inkább LOLságok a jelenetei, menőség helyett/mellett.
- Egész jól elnevetgéltem megint a film hülyeségein és kliséin...

A nagyobb fasságai:

- Sajnos a 9. részben tényleg mindent szabályosan kipipálgattak és "helyreraktak", amit a 8. kicsit is megkavart, és ez lett a veszte.
- Rey szüleinek kérdése...
SPOILER
na, csak beleerőltették már az egész trilógia alatt tippelgetett/várt nagy nevet, hogy ő Palpatine unokája, de a háttérsztorija ebben a formában elég semmitmondó. Az a szál volt egyedül kicsit érdekes, ahogy a benne lévő sith dühével viaskodik, de nyilván ennek is minden mozzanatát minden néző előre tudja.
- Palpatine visszahozásával elsőre, már a korábbi filmek esetleges lehetőségeként sem volt bajom... de így újralátva egyáltalán nem működött, sőt komikus volt (nekem igazából az ő szerepe sokkal jobban tetszett az előzményfilmekbenXDXD), ahogy maga a 9. rész sztorija is emiatt egy az egyben egy elképesztően kényelmes és klisés fasság (leszámítva a Ren-Rey vívódást). Viszont ezt az egészet, ezt a szokásos SW-s és disney-s egyszerűséget elnéztem volna, ha a végére (meg úgy szumma az egész film során) sokkal epicebb fightokat kapunk...
- És itt jön a film még egy nagy hibája: egyik fight, akció, kaland sem izgalmas benne. Semelyik sem! (Oké, mindegyik SW akció kiszámítható és a korábbi filmekben is bugyuta, de itt valahogy még inkább kijött, mintha nem kaptam volna ezen a téren sem igazán semmit a pénzemért.)
- Az egész sztorit erre az iránytű, meg bolygó, meg PALPATINNNN útra felhúzni... a kiegészítő minikalandok kb. ki sem tűnnek.
- Na jó, a rohamosztagosok és a vöröske birodalmi csávó szerencsétlen jelenetei még hozta a szokásos SW mókát, de úgy is gondolhatnánk erre, mint ami tovább növelte az univerzum gagyiságának eme szintjét.
- Aztán valamiért most azok a várható, és elsőre sem jónak tűnő megoldások, minthogy
SPOILER
Poe lesz a vezető
vagy, hogy a végén
SPOILER
jön a deus ex machina és hirtelen de sokan segítenek (szegény Lendónak itt volt az egyedüli "tette", pedig a színész visszahozása okés, csak ez is semmitmondó lett)
, egyáltalán nem működtek. Tényleg úgy éreztem magam az ilyenek miatt, mintha egy kisgyerekeknek szóló filmre ültem volna be, amivel nem lenne bajom, ha valami hatásosabb, nyomatékosabb tálalást kap, kapkodás és sablon mondat-tenger helyett.
- Egyébként ezt is hányásig túltolták. Mármint a klisé-szövegeket. Valami félelmetes, hogy másból sem állt a film, csak amcsinyál szövegből. Még Luke mondatai is... ajjjjjj.
- Finn valamit mondani akart Reynek, amin az egész film alatt pattogtak, DE NEM TUDTUK MEG, MI VOLT AZ.XD Persze utalások voltak rá, és szerencsére nem romantikus vallomás lett volna, bár hasonló baráti szeretetcsapásra minden néző számíthatott. Nos, a rendezőnek utólag kellett nyilatkoznia, ha már kihagyta a filmből, hogy Finn annyit akart kinyögni:
SPOILER
ő is érzi az erőt...
Amit egyébként a film alatt többször is elmondott, csak nem Reynek.XD Btw, ennél többet nem is kezdtek az előző filmben felvetett:
SPOILER
a senkikből is lehetnek jedik/bárkiből lehet erőhasználó üzenettel. Pedig ilyen téren is elmehetett volna szélesebb irányba a zárás.
- Sajnáltam, hogy Rose karakterét ennyire félredobták. Kedveltem az előző részben, volt helyette két új nő innen onnan, akikkel szintén nem volt bajom, de ennyi felvillantott (és séma) mellékszereplő teljesen felesleges ennek a három filmnek.
- És igen, senkiből nem lett többdimenziós karakter így a végére sem, leszámítva (C3PO-t XD és) Kylo Rent, aki a többiekhez képest a legélvezetesebb és sokszínűbb jeleneteket szállította (szigorúan a többiekhez képestXD).

A végéről szándékosan nem írtam eddig, mert erről külön kell, mivel több szempontból is érdekelt: 1. milyen a végfight?, 2. Ren és Rey hogyan végzik? 3. tényleg lezárják a Skywalker család sztoriját?

1. Nosztalgikusan önismétlő és tragikusan egyszerű.
SPOILER
A flotta-csata nemcsak gyerekmese, hanem egy vicc. Palpatine ugyanolyan főgonosz, mint a Jedi visszatérben, kellően ripacs, kellően egyoldalú, kellően OP-nak tűnő, aztán kellően könnyen ki is iktatható, mindeközben viszont nevetséges.XD A kedvencem az a Blame mangát idéző szerkezet, amin be volt lógatva.XD Ren, vagyis Ben és Rey összefogása most is szép volt, de lehetett volna szerintem még epicebb...
2. Most biztos mindenki romantikát kereső fangirlnek fog tartani, de nem érdekel, mert logikusan nézve is ezt az egy szálat vártam kíváncsian a filmtől (elvégre ez is az SW sztorik sajátjaXD). Nos, részben elégedett vagyok, részben nem.
SPOILER
Ebben a szálban szerencsére folytatták, amit már az előző rész felvillantott velük kapcsolatban, és eléggé kihegyezték az egész cselekményt az összefogásukra, az egymást mentésük is (disney-sen) szép volt. A csókjelenet bár mindig frusztráló az amcsinyál filmek végén, mert legtöbbször kínosan kötelező, de itt szerintem nagyon durván kellett, akkor volt ilyen VÉGRE érzése az embernek, egy kis elégtétel, hogy végül csak megtalálták egymást. Persze az sem volt meglepő, hogy Ben végül nem éli túl a filmet, az, hogy végül Reyért áldozta fel magát még tetszene is, mint megoldás, de az egész trilógia vagy Skywalker-saga zárásaként...
hááát, én nem vagyok elégedett.
3. Méghozzá azért nem, mert teljesen arra ment ki a játék, hogy
SPOILER
ez az új triológa most megmutatja, hogy az akkori színészeket ismét elő lehet szedni, hozzájuk öregedve folytatni a sztorit... (LOL, Han Solo aa 9. részben is^^, mondjuk nem bántam, hiába nyálas), és hangoztatni, hogy ez a család utolsó szerepeltetése... Amit részben be is tartottak: ezért kellett Bennek is meghalnia: ne maradjon egy Skywalker sem. De azért még a végén rúgtak egy szintén klisés jelenettel egyet az emberbe: Rey kinevezi magát Skywalkernek, ami egyszerre szép gesztus, és a történések után egy elfogadható jelenet, de zárásként ez egy elég "mi a fasznak?" húzás. Miért nem fogadja el magát Palpatine-nak? Vagy, miért nem emlékszik a névtelen szüleire? A szerető szülők emlékéből miért lett SENKIK? Miért csak Luke-ot és Leiát látja a végén? Ok, hozzájuk kötődött kissé, Luke házát látogatta meg, tök szép, de ennyi erővel a többi jedit vagy a többi Skywalkert is mutathatnák, ha már felveszi/továbbviszi az emléküket, nevüket? Anakint? Vagy legalább Bent? És a saját szülei emléke??? Akárhogy nézem, ez egy számítót, hatásvadász jelenet volt, amit jól eső, szép zárásnak szántak... de így nekem elképesztően frusztráló lett.
És akkor pláne úgy, hogy én spec akkor már sokkal jobban örültem volna, ha bevállalják a Palpatine-Skywalker kapcsolatot, és így lesz egyensúly az erőben... Ha Kylo Ren nem hal meg a csók után, hanem tényleg összejönnek.XD Tudom, hogy kisés és disneys, sőt OMG, tovább folytatható kismillió irányba a sztori tőle (nem mintha így ne lehetne, vagy ne jönne amúgy is sok más SW szelet), de valamiért ezt az üzenetet illeszkedőbbnek tartanám. De ennek a hiányát elnézném, ha az egész film sokkal izgalmasabb és epicebb lett volna, sok butaság helyett. A klisésen romantikus vég + epic kalandfilm pedig még jobb kombó lett volna, ha már újra előszedték és újra elismételték a Star Warst...
De nem ez a legnagyobb bűne a cuccnak, hanem a következő:

Vagyis a trilógiáról csak röviden:

- Képesek voltak úgy három új filmet adni, és azt hangoztatni, hogy mennyire a régi fanoknak készültek a filmek (pláne ez az utóbbi, ahol mindent ki kellett javítani és klisésíteni, önismétlővé tenni, a Skywalkerektől pedig megszabadulni, hogy a fanok - és a hőbörgők is? - örüljenek), mindezt úgy, hogy egyik sem volt jó fanservice filmnek! Igen, állítom, oké, én nem vagyok az a baromi nagy SW fan, de mindig is szerettem, viszont azt látni/hallani, hogy ez így meg úgy de mekkora nosztalgia meg fanservice trilógia lett... Hááááát sok-sok elemében lehet, de a legfőbbekben pont nem.
- Igenis ki kellett volna használni, jó esetben már a 7. részben, hogy találkozzanak a régi színészek, hogy a szereplők közti szóbeszédben és jelenetekben Vader se csak egy kínos sisak legyen, és hogy a végén akár ott legyenek a Jedi lelkek, ne csak ilyen hiányosan. Mindenkit csak felosztva kapunk meg... hanyagolva, elfeledve, lezárva... ha már fanservice filmeket forgatunk, akkor ezekben sokkal nagyobb impakt lett volna másképp felhasználva. Oké, akkor is rájuk mondtuk volna, hogy kliséhegy, erőltetett, minek kellett, a sokadik Gundam és Dragon Ball sorsára jutott volna... de így is, úgy is, arra jut, akkor meg már nem jobb, ha kimaxoljuk, amit lehet? Egyedül a 8. filmnél, a Rey-Ren vonala mellett, Luke epic jeleneteinél éreztem azt, hogy jobban működik, hogy tudott mit kezdeni egy megöregedett karakterrel.

Szóval az új trilógia legnagyobb baja (ha már a 8. film ötletei és újító szelleme elúszott) szerintem pont az, hogy nem lett elég disneys, nem nyúlt vissza elég szépen és elég jól adagolt fanservice-szel a gyökereihez, és így talán nem lett elég Star Warsos sem, leszámítva a látványt és a zenét... Mindegy, csak valahol kár, hogy ha már elővették, akkor nem így felturbózva vették elő, hanem ilyen tinglitangli filmek lettek belőle... Nos, most már ezt sem lehet visszacsinálni.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Catrin írta: 2019.12.23. 12:03- Képesek voltak úgy három új filmet adni, és azt hangoztatni, hogy mennyire a régi fanoknak készültek a filmek (pláne ez az utóbbi, ahol mindent ki kellett javítani és klisésíteni, önismétlővé tenni, a Skywalkerektől pedig megszabadulni, hogy a fanok - és a hőbörgők is? - örüljenek), mindezt úgy, hogy egyik sem volt jó fanservice filmnek! Igen, állítom, oké, én nem vagyok az a baromi nagy SW fan, de mindig is szerettem, viszont azt látni/hallani, hogy ez így meg úgy de mekkora nosztalgia meg fanservice trilógia lett... Hááááát sok-sok elemében lehet, de a legfőbbekben pont nem.
Épp a napokban olvastam egy interjút Kennedy-vel, ahol kiderült, hogy úgy vágtak eleve bele, hogy majd részről részre fogják írni, különösebb koncepció nélkül, ahogy Lucasék tették. Ami azért vicces, mert az elsőt (már 4. részt) egy önálló filmnek szánták eleve, és csak utána fűzték tovább trilógiává, ahogy lett ötlet. De eleve ott cseszték el, hogy egy trilógiának tervezték, és az eseményekről nagy vonalakban beszéltek. Nem kőbe vésték és papírra vetették, hogy ezeknek kell történniük ott és úgy, hanem csak "szó elszáll"...
A magam részéről kivárok egy normális online felvételt, mert jövőre kapásból lesz két filmem, ami ráadásul ugyanaz nap kap premiert (1917, Jojo Nyuszi), és már annyi bizodalmam van RJ óta a franchise-ban, hogy alulról karcolja a nullát egy dióverő bottal.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Majd megnézem ezt is úgy fél év múlva, amikor lesz belőle letölthető BD Rip, ahogy tettem anno az Utolsó jediknél is. Az Ébredő Erőre még jóhiszeműen ültem be a moziba, de a végén csak egy "mehh...", meg egy "szólhattak volna, hogy az Új reményt fogják levetíteni, az már megvan otthon DVD-n" reakcióra futotta tőlem, az egyéb siralmaimat meg leírtam itt a topic előző oldalán jópár postban. XD Az Utolsó Jediket már csak letöltve néztem meg (és milyen jól tettem, az arcomat martam volna utólag, hogy "én ezért adtam pénzt???"), de annyit nem ért számomra az egész, hogy egyáltalán postot írjak róla (de akit érdekél, kb. iskariotes fenti véleményének "feltúrbózott" változatát képzelje el XD), úgyhogy ezek után valahogy nem vagyok meglepve, hogy a trilógia befejező része sem lett a visszajelzések alapján közönségkedvenc. Azon meg lehet filózni, hogy "hol csúszott félre ez az egész?", szvsz elég sok helyen, de már az sokat segített volna a dolgon, ha Jar Jar Abrams és Ruin Johnson megbeszélték volna egymás forgatókönyveit. Mert így gyakorlatilag az történt, hogy Abramsnek-nek volt egyféle víziója (hetedik rész), Johnsonnak egy nagyon másféle (nyolcadik rész), majd aztán Abrams a Johnson által behozott dolgokat magyarázgatta ki/alakítgatta vissza a saját történeti medrébe (kilencedik rész). Vagy ha ezek képtelenek voltak megegyezni egymással, akkor legalább Kathleen Kennedy, mint producer, fő-showrunner és jelenlegi SW atya-anyaúristen, ügyelhetett volna rá, hogy ne legyenek egymásnak ellenondó részek a három film alatt, ahogy pl. Kevin Feige teszi ezt folyamatosan az MCU huszonvalahány filmje és tizenvalahány rendezője között.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Surci »

Én ugyan nem láttam a mostani 9. részt, sőt még az Utolsó Jediket is csak két héttel ezelőtt néztem meg (rosszabbra számítottam amúgy, de ettől függetlenül az sem lett egy jó SW, csak a Birodalom visszavág remake-je), de összességében nem lepnek meg a kritikák a lezáró filmről, meg úgy az egész legújabb trilógiáról. Most minden gagyiságon meg hasonló Disney-pénzgyáras dolgon túllépve: ERRE ÍGY, ILYEN FORMÁBAN MI SZÜKSÉG VOLT? Egyáltalán volt-e szükség erre a trilógiára? A válasz egyszerű: NEM. Legalábbis így biztos nem. Mert hát mit kaptunk? A régi trilógiát felújítva (még Sidious is visszatért, na hát lollololl), csak gagyin. Ezt már egyszer láttuk, hozzátenni nem tudtak, csak a varázsát rombolták le. Nekem az előzménytrilógiával különösebb gondom a gagyi rendezésen és az antitalentum Haiden Christensenen kívül nem volt, de ennek a mostaninak a tükrében már a régebben azt szarozók közül is egyre többen revideálják az álláspontjukat. Ott lehetett azért érezni, hogy Lucas egy sztorit akart elmesélni (meg persze kiélni a CG iránti mániáját :D), egy világot (pontosabban a Galaxis életét) megváltoztató, nagy horderejű eseményfolyamnak akarta elmondani az első felvonását, ha már a másodikkal nyitott 30 évvel azelőtt. Itt a mai napig nem tudom, hogy a pénzgyártáson kívül volt-e bármi koncepciója a tisztelt alkotógárdának, mert szerintem nem túl sok. Feleljen meg mindenkinek, mert akkor sokan mennek el rá a moziba. Hogy aztán onnan milyen savanyú pofával lépnek, ki, na az kitérdekel, a lóvét zsebrevágtuk, aztán meg szarni bele az egészbe. Már az Ébredő Erőnél is ezt éreztem, de amikor előkerülnek a klónok, meg "jajj aszittem meghalt de persze mégsehaltmeg"-szereplők, mint valami Sunrise-animében, na az már baromira gáz.

Ps.: A végén még Kylo Ren próbálja menteni a filmet? LOL az első után ezt se gondoltam volna, de az Utolsó Jediknél már volt egy kis reménysugár az ő karakterében, lehet hogy miatta lesz (egyszer) nézhető? :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése