Mivel játszol mostanában?

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.10.30. 07:38 Na, ha már így szóba került a regényfolyam, kicsit elmélkedtem a napokban, hogy akarok e ezzel a világgal és karaktereivel olvasható halmazállapotban (is) foglalkozni (merthogy a játékot még mindig nyüstölöm, főleg most, hogy 50%-os deal volt a HoS és a B&W DLC-ken, meg sikerült másodszor is kivinnem előtte)...
Apropó, a játékokból mind a három részt végigvitted, vagy csak úgy random nekiugrottál a harmadiknak, mert most épp ez az aktuális legújabb epizód? XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2017.10.30. 14:36 Apropó, a játékokból mind a három részt végigvitted, vagy csak úgy random nekiugrottál a harmadiknak, mert most épp ez az aktuális legújabb epizód? XD
A PS4-et ezzel a játékkal együtt vettem (a másik a GTA 5). Abszolút új volt nekem ez a cím, addig kábé csak annyit tudtam róla, hogy valami hamufehér hajú csávó van benne, aki kardozik. :D Nem kellett mondjuk sok, hogy teljesen elvarázsoljon, ha meg maximalista az ember, akkor pláne (mire mindent összeszed, felkutat, etc.).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mehetne az offba is talán, de mivel gamer-terminológia, itt valószínűleg nagyobb eséllyel fogok rá választ kapni: nem tudjátok véletlenül, hogy ez a "whales" honnan jön? Azokra az emberekre használják, akik free to play játékokba is öntik a pénzt, szal Hearthstone-ért fizetők, egyéb ingyenes mobiljátékokban skinekért valódi pénzt adók, stb-stb. Tehát hogy kikre használják, azt értem, de miért "bálna"? Kvázi én ugyanezeket szoktam lemágnásmiskázni, abban viszont van is logika, de ebben? XD Vagy ez valami "sok a pénze -> biztos vastag a pénztárcája, meg ő is" logikán alapszik? XD Tényleg nem tudom elképzelni. XD (AMV-knék volt amúgy hasonló, ahol a gagyikat elnevezték "AMW-knek", később meg mintha már ott is csak "Whale"-eztek volna, de ott ugye arról szólt a dolog, hogy eleve az Anime Music Videos rövidítése volt a szó és sok kezdő ezt nem tudta, emiatt W-vel írta, mire a régi motorosok cikizésként kitalálták, hogy "haha, ez akkor biztos Anime Music Whales".) Példamondatok:

"3 expansions and the pre order is now more expensive. sorry blizzard its just a game for whales now."

"no matter how F2P friendly a game is, every mobile game is geared towards whales."

"Oh, and, go play Arche Age, its the perfect p2w crap game for whales."
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.11.08. 13:41Mehetne az offba is talán, de mivel gamer-terminológia, itt valószínűleg nagyobb eséllyel fogok rá választ kapni: nem tudjátok véletlenül, hogy ez a "whales" honnan jön? Azokra az emberekre használják, akik free to play játékokba is öntik a pénzt, szal Hearthstone-ért fizetők, egyéb ingyenes mobiljátékokban skinekért valódi pénzt adók, stb-stb. Tehát hogy kikre használják, azt értem, de miért "bálna"? Kvázi én ugyanezeket szoktam lemágnásmiskázni, abban viszont van is logika, de ebben? XD Vagy ez valami "sok a pénze -> biztos vastag a pénztárcája, meg ő is" logikán alapszik? XD
A Fate/GO English Community csoportban azzal magyarázták nekem ezt a kérdést, hogy "zsíros [ki van tömve pénzzel] és bőg, ordít, ha nem kapja meg, amit akart, ha meg igen, akkor világgá kürtöli nagy e-pénisz keretében, ami legalább akkora, mint egy bálnáé [ami 2,4 métertől akár (erekcióval) 5 méter is lehet a kék bálna kifejlett példányainál, ami az állatvilág legnagyobb pöcse is egyben, fyi]".
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Foma »

Ricz írta: 2017.11.08. 17:49
Titkos írta: 2017.11.08. 13:41Mehetne az offba is talán, de mivel gamer-terminológia, itt valószínűleg nagyobb eséllyel fogok rá választ kapni: nem tudjátok véletlenül, hogy ez a "whales" honnan jön? Azokra az emberekre használják, akik free to play játékokba is öntik a pénzt, szal Hearthstone-ért fizetők, egyéb ingyenes mobiljátékokban skinekért valódi pénzt adók, stb-stb. Tehát hogy kikre használják, azt értem, de miért "bálna"? Kvázi én ugyanezeket szoktam lemágnásmiskázni, abban viszont van is logika, de ebben? XD Vagy ez valami "sok a pénze -> biztos vastag a pénztárcája, meg ő is" logikán alapszik? XD
A Fate/GO English Community csoportban azzal magyarázták nekem ezt a kérdést, hogy "zsíros [ki van tömve pénzzel] és bőg, ordít, ha nem kapja meg, amit akart, ha meg igen, akkor világgá kürtöli nagy e-pénisz keretében, ami legalább akkora, mint egy bálnáé [ami 2,4 métertől akár (erekcióval) 5 méter is lehet a kék bálna kifejlett példányainál, ami az állatvilág legnagyobb pöcse is egyben, fyi]".
Na, ez nekem is új információ. Köszi a felhomályosítást. :D Mondjuk a bálna pénisz mérete is érdekes volt. :P
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2017.11.08. 17:49A Fate/GO English Community csoportban azzal magyarázták nekem ezt a kérdést, hogy "zsíros [ki van tömve pénzzel] és bőg, ordít, ha nem kapja meg, amit akart, ha meg igen, akkor világgá kürtöli nagy e-pénisz keretében, ami legalább akkora, mint egy bálnáé [ami 2,4 métertől akár (erekcióval) 5 méter is lehet a kék bálna kifejlett példányainál, ami az állatvilág legnagyobb pöcse is egyben, fyi]".
Köszi, így már értem. :lol:
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

StarCraft II Free to Play: Legacy

A mai naptól StarCraft 2 F2P üzemmódba váltott ami annyit tesz hogy történet trilógia első harmada ingyenes végig játszható valamint természetesen a multiplayer és arcade modok is ingyen játszhatók.
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Foma »

ViharTáncos írta: 2017.11.15. 16:07 StarCraft II Free to Play: Legacy

A mai naptól StarCraft 2 F2P üzemmódba váltott ami annyit tesz hogy történet trilógia első harmada ingyenes végig játszható valamint természetesen a multiplayer és arcade modok is ingyen játszhatók.
Sajnos, mire anno megjelent a SC2 első felvonása, már rég hidegen hagyott az RTS műfaj. Azóta sem változott a hozzáállásom, úgyhogy sanszosan kihagyom. Viszont annak örülök, hogy elérhetővé tették. :) A régi játékaikat is fel kéne már pakolgatni (Diablo1-2, Warcraft1-3, főleg ha már a SC első része elérhető).
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Witcher 3

A Blood & Wine DLC teljesítésével a végletekig kijátszottam ezt a játékot. Maradt ugyan még egy-két ending, meg hülye trófea, de a (szerintem) összes elérhető küldetést teljesítettem, az összes helyet felkutattam a világában, megszereztem minden kardot/páncélt/satöbbit (kivéve egy glitchelt szart... >_>), legyűrtem ökölharcban mindenkit, a gwent paklim teljes, lovaglásban is én vagyok az alfa, az elérhető bomba/olaj/mutagén etc. fejlesztések mindegyike megvan, a végére pedig egy Lv88-as Geralt fejezte be a pályafutását, megkaptam a visszavonulásomat jelképező birtokot Corvo Biancóban, ahová még Ciri is benézett végül és úgy döntött, velem akar élni egy fedél alatt. (Megérte a true endinges New Game+-t továbbvinni, meg mellőzni a második végigjátszásnál a románcot Triss-szel és Yennel. A hölgyállományból nekem magasan ő volt a kedvenc végig.)

És most... egy gigantikus üresség tátong a szívem helyén. Mikor több, mint négy hónapig nyúzol egy játékot, akkor valahogy mocskos mód a szívedhez tud nőni, pláne egy olyat, ami folyamatosan, az elejétől a végégig megtudott lepni, mindig volt valami, amit érdemes volt csinálni, és egyáltalán tényleg az a cucc, amiből 10 évente készül EGY hasonló. Mikor 2011-ben megvettem, az Uncharted második része volt az utolsó játék, amire megadtam a maximális pontszámot, de ez most végre megtört. Négy hónapig abban az extázisban tartott, ami egykoron jellemezte az egész gamer oldalamat, úgyhogy meghajlás, gyűrűre csók nyomás, meg minden, ami csak illetheti a lengyel CD Projekt REDet.

10/10
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Foma »

Junchi írta: 2017.12.03. 19:22 Witcher 3

A Blood & Wine DLC teljesítésével a végletekig kijátszottam ezt a játékot. Maradt ugyan még egy-két ending, meg hülye trófea, de a (szerintem) összes elérhető küldetést teljesítettem, az összes helyet felkutattam a világában, megszereztem minden kardot/páncélt/satöbbit (kivéve egy glitchelt szart... >_>), legyűrtem ökölharcban mindenkit, a gwent paklim teljes, lovaglásban is én vagyok az alfa, az elérhető bomba/olaj/mutagén etc. fejlesztések mindegyike megvan, a végére pedig egy Lv88-as Geralt fejezte be a pályafutását, megkaptam a visszavonulásomat jelképező birtokot Corvo Biancóban, ahová még Ciri is benézett végül és úgy döntött, velem akar élni egy fedél alatt. (Megérte a true endinges New Game+-t továbbvinni, meg mellőzni a második végigjátszásnál a románcot Triss-szel és Yennel. A hölgyállományból nekem magasan ő volt a kedvenc végig.)

És most... egy gigantikus üresség tátong a szívem helyén. Mikor több, mint négy hónapig nyúzol egy játékot, akkor valahogy mocskos mód a szívedhez tud nőni, pláne egy olyat, ami folyamatosan, az elejétől a végégig megtudott lepni, mindig volt valami, amit érdemes volt csinálni, és egyáltalán tényleg az a cucc, amiből 10 évente készül EGY hasonló. Mikor 2011-ben megvettem, az Uncharted második része volt az utolsó játék, amire megadtam a maximális pontszámot, de ez most végre megtört. Négy hónapig abban az extázisban tartott, ami egykoron jellemezte az egész gamer oldalamat, úgyhogy meghajlás, gyűrűre csók nyomás, meg minden, ami csak illetheti a lengyel CD Projekt REDet.

10/10
Te jó ég, egy ekkora játékot teljesen kitolni, na ehhez nem lenne türelmem. :) Kb. emiatt nem játszom már szerepjátékkal sem. Pedig anno tetszett a Neverwinter Nights, meg az SWTOR is (utóbbinál egy vicc, hogy MMORPG lett, főleg, hogy az MMO része mind a mai napig inkább alibi).
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Kitoltam a Fallout 4-et (a végén már rá rusholtam, mert a Nuka-World és az Automaton DLC-k kifejezetten untattak, míg Far Harbort élveztem), és... hát... ezer sebből vérző. Gyakorlatilag, ha nem figyelem Oxhorn csatornáját, hogy hova érdemes ellátogatni, akkor gyakorlatilag semmi az ég egy adta világon nem vesz rá arra, hogy barangoljak, felfedezzek. Nagyon elvétve kapsz misc questeket, amiket a 3-ban és a New Vegasban még szórtak. Azokban mindig volt a rendes questek mellett legalább 10 ilyen minimum. Itt meg sose 5-nél több. Ez eléggé visszanyeste a kedvemet a felfedezésektől. A frakcióháború is elég elfuserált volt, az ellenőrző pontokat pucolni rohadtul utáltam, ahogy egyik-másik település segítségére menni is. Ebben nagyon jól teljesített: rángat ide-oda, csak azt nem hagyja, hogy felfedezz valamit a térképen, vagy épp a dungeon kellős közepén vagy, és akkor menjél oda, különben szopóka-nyalóka, kezdheted elölről az adott település bevonzását... Sztorira meg eh... A 3-ban szerettem, hogy vannak éles kontúrok, a Vegasban meg azt, hogy nyilvánvalóan árnyalják a feleket. Itt meg végig a szürkeségbe vagy taszítva, és a rossz értelemben: egyikkel se tudsz azonosulni, nem mondhatod rájuk, hogy inkább velük szimpatizálsz, akivel meg érdemes lenne kitolni (Minutemen és Railoroad), azokkal meg a dumatárcsa miatt cseszheted. Haver nagyon imádta védeni, hogy "de a közösség, meg a modok tömkelege élvezetessé teszi"... Ja, csak épp régen rossz egy játék esetében, ha az alap, vanilla játékot a modok és a közössége tartják életben, kizárólag azokkal fogyasztható.

Ezen kívül neki futottam még más címeknek. Egy DOOM 3: BFG Edition veterán fokozaton (majd jöhet a Resurrection of Evil és a Lost Mission, a régi Doomok, és a rémálom fokozatok). Illetve most tolok a legnehezebb szinten egy CoD Black Ops-ot, ami eddig egész jó és hangulatos, ahogy a világháborús címek, vagy az MW-trilógia volt. Egyelőre Bajkonurban vagyok, ott hagytam abba reggel, hogy már iszkiri van kifelé, mert nekem meg iszkiri volt dolgozni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.12.03. 19:22 És most... egy gigantikus üresség tátong a szívem helyén. Mikor több, mint négy hónapig nyúzol egy játékot, akkor valahogy mocskos mód a szívedhez tud nőni, pláne egy olyat, ami folyamatosan, az elejétől a végégig megtudott lepni, mindig volt valami, amit érdemes volt csinálni, és egyáltalán tényleg az a cucc, amiből 10 évente készül EGY hasonló.
Csak úgy jelzem, hogy még mindig van ennek a cuccnak két korábbi része is, illetve ott van a (múlt hónaptól kezdve immár teljes) magyar nyelven is elérhető eredeti könyvszéria is... :D *fizetett hirdetésünket hallották* :lol:
Junchi írta: 2017.12.03. 19:22Mikor 2011-ben megvettem, az Uncharted második része volt az utolsó játék, amire megadtam a maximális pontszámot, de ez most végre megtört.
Na igen, néztem is, mert kb. egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor adsz te bármilyen filmnek/játéknak/animének 10/10-et, de az is igaz, hogy ha bármi megérdemli ezt, akkor a "Witchy" aztán mindenképp. :D Szoktam is mondogatni, hogy "bár a játékokkal még nem játszottam, de ha csak fele annyira jók lesznek, mint a regények, nagy bajom már nemigen lesz velük". :)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2017.12.06. 16:03 Csak úgy jelzem, hogy még mindig van ennek a cuccnak két korábbi része is, illetve ott van a (múlt hónaptól kezdve immár teljes) magyar nyelven is elérhető eredeti könyvszéria is... :D *fizetett hirdetésünket hallották* :lol:
Well, még ha félre is tesszük a tényt, hogy nem vagyok az a nagyon tipikus book-a-holic, a könyvekkel kapcsolatban már kifejtettem az álláspontomat, szal nekem nagyon hiányozna a "vizuális közeg", a döntéseim szabadsága, a világ felfedezése, stuff.
Titkos írta: 2017.12.06. 16:03Na igen, néztem is, mert kb. egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor adsz te bármilyen filmnek/játéknak/animének 10/10-et, de az is igaz, hogy ha bármi megérdemli ezt, akkor a "Witchy" aztán mindenképp. :D
Well, a 10/10 nálam nem csak a minőségi csúcskategória numerikus megfelelője, hanem van egy kicsi "hozzátett valamit az életemhez" mellékzöngéje is, ami lehet kicsit túlzónak/szentimentálisnak hat, de minél jobban belegondolok ebbe, annál inkább igaz. Ennél fogva mondjuk ezekből van a legkevesebb, animéknél ez darabra lenni 8, filmeknél 6, gammáknál pedig (a Witcher 3-mal együtt) 5 (ha már a threaden belül vagyunk, a másik négy a PS2-es Gran Turismo 4, a Resi 4, az utolsó Onimusha, illetve PS3-on az említett Uncharted 2, jobb napjaimon esetleg még a Super Mario 64-et is ide szoktam venni).
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Na, elkezdtük szétbarmolni a szobámat (letéptük a lambériát, tapétát, kikötöttük a konnektorokat, csak a váltókapcsolót hagytuk fenn, amelyik szekrény mozdítható volt, azt szétkaptuk és kivittük), így egyelőre a könyvtárszobám padlóján alszom japánosan (é.: egy kiterített ágyneműn). Így gyakorlatilag a laptop képességeire vagyok szorulva. Ez áll jelenleg:
100% Orange Juice - egy RPG-vel kevert "Ki nevet a végén?" játék, aminek meglehetősen bugyuta és botegyszerű sztorija van. Csak a többi Orange Juice játék (pl. 200% Mixed Juice, Acceleration of Suguri, Sora) fényében érdekes. Az egyik Animagazinban már írtam róla bővebben is.
Clicker Heroes - Eh, valamivel el kell ütni az időt.
Egyptian Senet - Amennyire szeretem a történelmet, úgy ezt az ókori egyiptomi sakkot annyira nem tudom élvezni. Heti egy játszma a gép ellen, akit még legnehezebb szinten is (fáraó) sikerült elvernem zsinórban eddig 4x.
Panty Party - Ez a játék az ecchikedvelők nedves álma lehetne, ahol női bugyiként kell püfölni és lőni a másik női bugyit. Ne kérdezzetek semmit...
Corruption of Champions - Egy közösségi fejlesztésű flash-RPG erős 18+ tartalommal. A sztorit lényegében magadnak írod, a keret pedig az, hogy a falvadból egy másik világba küldött hős vagy, és az a célod, hogy megtisztítsd azt a világot a démoni befolyásoltságtól. Igen ám, de minden tetted valamilyen szinten kihatással lesz rád, a kaja transzformatív és ha túl sokat eszel az egyikből, akkor elbutul a karakter, és teljesen átváltozik valamivé. A transzformatív kajákat persze lehet kombinálni, így elég pofás és rémisztő szörnyszülötteket alkotva. Az egész szöveges alapú, szóval nincs rajzokkal, vizuálisan megtámogatva.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem találtam olyan általános játékos problémákkal foglalkozó topicot, amilyen pl. a szoftver-hardver részlegen belül van, szóval jobb híján most ide írom a bajomat. Főleg Steamen gyakran vásárló/Steamet gyakran használó emberektől kérdezném, hogy a free to play játékokat alapból nem jelöli a program a saját könyvtárodon belül, vagy csak az Everlasting Summer-re pikkel valamiért? Ugye bármelyik fizetős játék esetében úgy szokott kinézni a dolog, hogy megveszed és már egyből hozzá is adja a címet a Steam könyvtáradhoz, aztán utána te döntöd el, hogy felinstallálod és rögtön bele is veted magad, vagy pedig csak elégedetten hátradőlsz, mondván, hogy "majd játszom vele, de addig is jól mutat a gyűjteményes listámon :3". Akár így, akár úgy, de innentől kezdve az adott játék már ott fog figyelni a listádon örökké. Ez eddig az összes játéknál így is volt, viszont ami fura, hogy az Everlasting Summert valamiért a könyvtáramon belül nem listázza. Érdekes, hogy ha az Áruházban keresem ki, ott megjelenik mellette, hogy "könyvtárban", de amikor rámegyek a listámra, valamiért mégsem látom. Mivel eddig ez az egyetlen free to play játék a listámban, ezért nem tudom, hogy azokat esetleg valami külön listán kezeli, netalán be kéne állítanom, hogy mutassa őket, mert alapesetben "láthatatlanok", vagy pedig szimplán "bugos" az ES? XD
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.12.18. 23:44Főleg Steamen gyakran vásárló/Steamet gyakran használó emberektől kérdezném, hogy a free to play játékokat alapból nem jelöli a program a saját könyvtárodon belül, vagy csak az Everlasting Summer-re pikkel valamiért? Ugye bármelyik fizetős játék esetében úgy szokott kinézni a dolog, hogy megveszed és már egyből hozzá is adja a címet a Steam könyvtáradhoz, aztán utána te döntöd el, hogy felinstallálod és rögtön bele is veted magad, vagy pedig csak elégedetten hátradőlsz, mondván, hogy "majd játszom vele, de addig is jól mutat a gyűjteményes listámon :3".
A könyvtáradban egy F2P cucc addig szokott megjelenni, amíg le van töltve és játszol vele. Amint letörlöd, nem fogja mutatni. Csak akkor, ha van egy DLC, amit hozzácsatoltál. Legyen az is ingyenes vagy fizetős, mindegy, csak legyen valami letölthető tartalom hozzá. Amúgy valóban eléggé zavaró faszsága ez a Steamnek, mert az ember ugye hajlamos elfelejteni, hogy mivel is szórakozott már.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2017.12.19. 00:05A könyvtáradban egy F2P cucc addig szokott megjelenni, amíg le van töltve és játszol vele. Amint letörlöd, nem fogja mutatni. Csak akkor, ha van egy DLC, amit hozzácsatoltál. Legyen az is ingyenes vagy fizetős, mindegy, csak legyen valami letölthető tartalom hozzá. Amúgy valóban eléggé zavaró faszsága ez a Steamnek, mert az ember ugye hajlamos elfelejteni, hogy mivel is szórakozott már.
Köszi, akkor ezek szerint ezzel nem lehet mit csinálni. :/ Na ja, hülyeség ez így (én pl. emlékeztetőnek is használom a listát, értelemszerűen nem fogok 40 vagy hány játékot egyszerre fejben tartani), de akkor ez van...
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Oké, lássuk jól értem-e: létezik egy VRChat nevű játék (elvileg erről van szó, ha jól nyomoztam), ami ingyenesen játszható és gyakorlatilag bármi lehetsz benne? Legalábbis most végignéztem ezt az összeállítást és csak lestem, hogy itt Darth Vaderen át, Spongyabobig, random anime lolival folytatva tényleg akármilyen karaktered lehet (sőt, ha jól olvastam a játék leírását, ez kicsit olyan, mint a Mugen verekedős cucc, tehát ha még nincs olyan kari, akit te szeretnél, akkor sincs semmi gond, mert legyárthatod magadnak) és tényleg csak a képzeleted (meg a programozás végessége XD) szabhat határt annak, hogy micsoda baromságot leszel képes kiagyalni. XD Őszintén? Ez még VR nélkül is rohadt jónak hangzik, csodálom is, hogy a jogvédők még nem támadtak rájuk, hogy egy csomó "licenszelt" karakterrel nyomulnak... XD Jó, ahogy látom, ez tényleg csak ilyen "gumiszoba", mert nincs rendes sztori, játékmód, vagy bármi (oké, láttam, hogy van, ahol tudsz bowlingozni, meg ilyesmi, de kb. ennyi), de ez nem változtat a tényen, hogy akárki lehetsz, ráadásul váltogathatod is a megjelenési formádat, pl. egyik jelenetben valami lolit fogdos az egyik, mire egy játékos ezt látva rendőrré változik és "Sir, you're under arrest!" :lol: Néha meg pont a VR grafika kezdetlegességét használják ki, pl. valamelyik animecsaj bemondta, hogy "look inside my head" (ugye itt még előfordulnak ilyen "bugok", mint hogy ha két kari túl közel van egy máshoz, akkor "egymásba csúsznak" és kvázi szó szerint belelátsz a másik agyába... XD), aztán a másik belement és kiderült, hogy a fazon az animekari agya helyére egy Vin Diesel-fejet rakott be... XDDDDDDD Szóval: nem, nincs VR szemüvegem (az árát látva egy darabig nem is lesz, ráadásul ahogy olvastam, ez alá kell a vas is rendesen), nem, messze nem tudok úgy programozni/karit generálni, hogy én is Vin Diesel-agyú animecsajt csináljak magamnak, mint karakter, de ettől ez még baromi funnak néz ki, konkrétan mintha ezek már létrehozták volna azt az "Oasis"-t, amit a Ready Player One-ban mutogatnak majd nekünk márciustól. :D Szóval aki esetleg ismeri ezt, az mesélje már el kérem, hogy jól értem, ez tényleg ilyen korlátlan fantáziavilág? XD (Meg így belegondolva, ez kvázi egy "MMO" is, épp csak az "RPG" részt csapnám le a végéről, mert a karidat tudtommal nem tudod szintezni, meg fejleszteni, de a multiplayer élmény simán a WoW szintjén van, sőt... XD)
Kép
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Foma »

Titkos írta: 2018.01.03. 14:42 Oké, lássuk jól értem-e: létezik egy VRChat nevű játék (elvileg erről van szó, ha jól nyomoztam), ami ingyenesen játszható és gyakorlatilag bármi lehetsz benne? Legalábbis most végignéztem ezt az összeállítást és csak lestem, hogy itt Darth Vaderen át, Spongyabobig, random anime lolival folytatva tényleg akármilyen karaktered lehet (sőt, ha jól olvastam a játék leírását, ez kicsit olyan, mint a Mugen verekedős cucc, tehát ha még nincs olyan kari, akit te szeretnél, akkor sincs semmi gond, mert legyárthatod magadnak) és tényleg csak a képzeleted (meg a programozás végessége XD) szabhat határt annak, hogy micsoda baromságot leszel képes kiagyalni. XD Őszintén? Ez még VR nélkül is rohadt jónak hangzik, csodálom is, hogy a jogvédők még nem támadtak rájuk, hogy egy csomó "licenszelt" karakterrel nyomulnak... XD Jó, ahogy látom, ez tényleg csak ilyen "gumiszoba", mert nincs rendes sztori, játékmód, vagy bármi (oké, láttam, hogy van, ahol tudsz bowlingozni, meg ilyesmi, de kb. ennyi), de ez nem változtat a tényen, hogy akárki lehetsz, ráadásul váltogathatod is a megjelenési formádat, pl. egyik jelenetben valami lolit fogdos az egyik, mire egy játékos ezt látva rendőrré változik és "Sir, you're under arrest!" :lol: Néha meg pont a VR grafika kezdetlegességét használják ki, pl. valamelyik animecsaj bemondta, hogy "look inside my head" (ugye itt még előfordulnak ilyen "bugok", mint hogy ha két kari túl közel van egy máshoz, akkor "egymásba csúsznak" és kvázi szó szerint belelátsz a másik agyába... XD), aztán a másik belement és kiderült, hogy a fazon az animekari agya helyére egy Vin Diesel-fejet rakott be... XDDDDDDD Szóval: nem, nincs VR szemüvegem (az árát látva egy darabig nem is lesz, ráadásul ahogy olvastam, ez alá kell a vas is rendesen), nem, messze nem tudok úgy programozni/karit generálni, hogy én is Vin Diesel-agyú animecsajt csináljak magamnak, mint karakter, de ettől ez még baromi funnak néz ki, konkrétan mintha ezek már létrehozták volna azt az "Oasis"-t, amit a Ready Player One-ban mutogatnak majd nekünk márciustól. :D Szóval aki esetleg ismeri ezt, az mesélje már el kérem, hogy jól értem, ez tényleg ilyen korlátlan fantáziavilág? XD (Meg így belegondolva, ez kvázi egy "MMO" is, épp csak az "RPG" részt csapnám le a végéről, mert a karidat tudtommal nem tudod szintezni, meg fejleszteni, de a multiplayer élmény simán a WoW szintjén van, sőt... XD)
Belenéztem a linkelt videóba. Ez inkább amolyan életszimulátor, ha már nincs valódi életed IRL kategória, ami valamivel többet nyújt, mint a chat.hu nevű oldal. Igazán játéknak nem nevezném. Inkább interaktív chat-fórumnak, ahol, ahogy elnézem, még a virtuális szexuális zaklatás sem ismeretlen jelenség.
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

Ööö és ebben most mi az új nálam nem világos. Ilyen MMOból/virtual realityből volt már rengeteg, ami pedig a moddolást https://en.wikipedia.org/wiki/Mod_(video_gaming) (userek által készített kontentet, elsősorban egyéni 3d karaktermodelleket) illeti, az sem egy ma indult szubkultúra. Ezeket amiket látsz valaki megcsinálta Unity-ben, sőt a legtöbbet csinálni se kellett, csak picit update-elni, mert Dártvéderből és társaiból rengeteg már megcsinált 3d modell keringett már, a 3d modellező/modder közösség ezeket már rég legyártotta különböző játékokhoz. Garry's Mod, 2nd Life, Fallout, Minecraft, amit akarsz, minden nyitott forráskódú játékban ott szaladgálnak már az egyénesített modellek.

Még csak azt se mondanám, hogy túl jól néz ki, amikor már ott tart a technológia, hogy már 3Dben beszkenneled a lakásodat és már importálhatod is közvetlenül a programba (game enviroment designerek arról beszélnek, hogy olcsóbb már beszkennelni egy valós környezetet - nem véletlenül megy most nagyon ez a "realizmus" stílus minden játékplatformon). Ez az enviroment még egy 15 éves induló 2nd Life-hoz képest is gagyi, valószínűleg ezért is van, hogy nem játékként, hanem VR "chatszobaként" marketingelik.

Ugye volt aza kor, amikor megvetted a játékot készen. Aztán jött az, amikor már tölteni kellett kötelező jelleggel a patcheket. Most meg ott tartunk,hogy hónapokkal a megjelenés után már olyan rajongói modok vannak fenn, hogy a grafika piszok drága kinézetű lesz tőle, váltakozik a napszak meg az időjárás, a karakterkülsőket lecserélheted bármelyik Adult Swim es rajzfilmfigurára - és még a leheleted is frissebb...

A cégek oldaláról logikus lépés kioutsourcolni az egészet - majd a user elvégzi a munka nagyját ÉS még fizet is neked érte.
Ahelyett, hogy fizetett alkalmazottaknak kellene egyre lehetetlenebb határidőket kell tartaniuk, hiszen a technológia ezt lehetővé teszi, csak elérhetőbbé kell tenni a kódot, és máris kontentet gyárt neked a fél világ.

Közben meg megjelenik a megírt kód "piac", ahol már a rajongói iegészítőket is adják-veszik az eredeti játék gyártójától függetlenül.

Tessék ezt kaptam pl. a minap: nebula-köd gyártó a Blender nevű programhoz, amit nyilván magadtól is megcsinálhatnál, ha tudnál, de mennyivel egyszerűbb kipengetni a pénzt - 15 dollár nem is sok egy ilyenért.
https://blendermarket.com/products/nebu ... ator?ref=2

Enne a topikbak a tanúsága szerint
https://steamcommunity.com/app/438100/d ... 809725400/
egy csak neked megcsinált VR Chat karakter 2-3száz dollát körül mozog, és sokan élnek is a lehetőséggel.

Akinek nem telik, vagy nem olyan tökös mai gyerek, hogy nekifusson a 3d modellezőnek, mint a felhasználók nagy része, annak úgy látom a VR Chat ajánl számos oldalt, ahonnan -szintén külsősök által készített- tucatprofilokat le tud tölteni. Nyilván még egy sztenderd modellen is lehet variálni, megkeverni a hangokat, animációkat, ilyesmi.

Nem lehúzni akartam meg érdekes is csak jelezni, hogy ez a 3d modellező mod gyártó szubkultúra elég régen megy már és a fenti okból az se valószínű vagy indokolt, hogy trademark per indíható lenne a cégek ellen, amiért modolt avatárokat használnak a usereik.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ettől a VR cucctol csak nekem van brutál fejfájásom 10 perc után? Egyik ismerösömnél probáltam ki kicsit huzamosabban és olyan volt mintha béta sugarakkal sütötték volna meg az agyam. Asszem ezt az ujitást én egy az egyben kihagyom nem számit mennyire látványos vagy szorakoztató.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Moderátori közlemény: Mivel a Hearthstone változatlanul népszerű téma fórumunkon (ami nem rossz, ahhoz képest, hogy kb. csak Vreevel ketten csevegünk róla és azok a beszélgetések is dióhéjban úgy néznek ki, hogy Titkos: "Ez egy szar rigged game, a Blizzard meg pénzéhes disznók gyülekezete!", mire Vree: "Nem is, ez a világ legjobb kártyajátéka, csak te n00b vagy hozzá!" XDDD), ezért az ebben a topicban közel egy oldalnyira duzzadó HS témújú postoknak most már csináltam inkább egy saját topicot, a továbbiakban ott lehet majd eszmét cserélni arról, hogy mennyire éhezik a Blizz a zöldre, vagy hogy hogyan építsünk viszonylag használható, de nem ingemgatyámráment-típusú paklikat, meg minden ilyesmi. XD (Ja, ugyanebbe a topicba raktam át a Heroes of the Storm topicból Vree hozzászólását, gondoltam előzzük meg, hogy ott is kialakuljon egy oldalnyi tl;dr kártyás eszmefuttatás, ahogy azt anno itt is összehoztuk. XD Ez utóbbira amúgy tervezek majd reagálni, csak 10 küldire vagyok a Starcraft II végétől, protoss csapataink épp hadban állnak, de eddigi sebességem alapján szerintem úgy 2-3 nap alatt elérem a finálét, addig Vree türelmét kérem. XD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Foma írta: 2018.01.04. 22:28Belenéztem a linkelt videóba. Ez inkább amolyan életszimulátor, ha már nincs valódi életed IRL kategória, ami valamivel többet nyújt, mint a chat.hu nevű oldal. Igazán játéknak nem nevezném. Inkább interaktív chat-fórumnak, ahol, ahogy elnézem, még a virtuális szexuális zaklatás sem ismeretlen jelenség.
Mondasz valamit, szóval amúgy valóban sanszos, hogy úgy max 1-2 hét után elunja ezt a random baromkodást az ember, de addig szerintem nagyon fun tudna lenni... XD
Vree írta: 2018.01.05. 00:26 Ööö és ebben most mi az új nálam nem világos.[...]
Nekem az volt az újdonság benne, hogy ezúttal az egész VR-os. Szóval persze, a modolás számomra sem ismeretlen jelenség (ennyire n00b azért nem vagyok, pl. már a '97-es Starcraft 1-hez is mennyi újdonságot csináltak a fanok, ott volt pl. kapásból a Huncraft, ami már nem is mod, inkább egy saját, magyar fejlesztésű kiegészítője volt a játéknak, általuk kitalált új egységekkel, meg mindennel), viszont VR témában én még ilyen "szabadon fejlesztgetős" dolgot nemigen láttam. (Jó, nem azt mondom, hogy VR témában teljesen up to date vagyok, de mondom, nekem ez újdonság volt.)
Vree írta: 2018.01.05. 00:26Még csak azt se mondanám, hogy túl jól néz ki, amikor már ott tart a technológia, hogy már 3Dben beszkenneled a lakásodat és már importálhatod is közvetlenül a programba (game enviroment designerek arról beszélnek, hogy olcsóbb már beszkennelni egy valós környezetet - nem véletlenül megy most nagyon ez a "realizmus" stílus minden játékplatformon). Ez az enviroment még egy 15 éves induló 2nd Life-hoz képest is gagyi, valószínűleg ezért is van, hogy nem játékként, hanem VR "chatszobaként" marketingelik.
Meg ahogy én eddig tapasztaltam (aztán majd esetleg egy nagy VR guru kijavít, ha most hülyeséget írnék), azon játékok grafikája, amik VR szemüvegesek, még eleve ilyen kezdetleges, szal valszeg nem véletlen, hogy a Minecrafttól körülbelül úgy egy '90-es évek közepén/végén megjelenő átlag játékig terjed a legtöbb VR game grafikája. Valszeg így sem lehet semmi teljesen 3D-s hatást elérni, hát még, ha mondjuk Witcher 3 grafikával nyomulna az ember. :D (Meg mondom, olyasmit olvastam, hogy azért a gépnek már így is erősnek kell lennie ehhez az egész VR mókához, szóval lehet a rendszer sem bírná.) Szal amiket én láttam eddig VR játékokból (valamilyen hullámvasút, "te most egy csirke vagy"-jellegű játék, vártoronyból nyilazós íjász játék, stb.) azok tényleg még a 2000-res évek játékainak kinézetét sem érték el, de gondolom ennek technikai okai lehetnek. Ezek alapján ez az elvileg full fanmade VR chat egyáltalán nem nézett ki olyan rosszul szvsz. :D (Meg persze mivel ez fanmade, ezért nyilván belejátszik az adott illető 3D-s tervezőképessége is, tehát mondjuk a Knuckles, the echidna lehet nem azért nyomi, mert nem lehetne szebb, hanem mert az illető lusta volt és csak éppen felismerhetőre csinálta jól kidolgozott helyett. Mondjuk most így belegondolva, lehet ezt ti nem láttátok, mert egy másik videóban volt, nem a fentiben, erre már nem emlékszem. XD)
Vree írta: 2018.01.05. 00:26Ugye volt aza kor, amikor megvetted a játékot készen. Aztán jött az, amikor már tölteni kellett kötelező jelleggel a patcheket. Most meg ott tartunk,hogy hónapokkal a megjelenés után már olyan rajongói modok vannak fenn, hogy a grafika piszok drága kinézetű lesz tőle, váltakozik a napszak meg az időjárás, a karakterkülsőket lecserélheted bármelyik Adult Swim es rajzfilmfigurára - és még a leheleted is frissebb...
Mondjuk azért ez sincs szerintem minden játékhoz, vagy ha igen, akkor kérnék egy olyan modot, ami egyrészt Witcher 3-as realisztikusságúra változtatja a WoW mesés külsejű világát, az ork sámánomra meg ráad egy Peter Griffin skint, aztán már logolok is vissza a játékba, ezért megéri. :D XDDD
Vree írta: 2018.01.05. 00:26 Enne a topikbak a tanúsága szerint
https://steamcommunity.com/app/438100/d ... 809725400/
egy csak neked megcsinált VR Chat karakter 2-3száz dollát körül mozog, és sokan élnek is a lehetőséggel.

Akinek nem telik, vagy nem olyan tökös mai gyerek, hogy nekifusson a 3d modellezőnek, mint a felhasználók nagy része, annak úgy látom a VR Chat ajánl számos oldalt, ahonnan -szintén külsősök által készített- tucatprofilokat le tud tölteni. Nyilván még egy sztenderd modellen is lehet variálni, megkeverni a hangokat, animációkat, ilyesmi.
Speciel én pl. még életemben nem használtam 3D modellezőt, szóval ja, én azon kevésbé tökös gyerekek közé tartoznék, akik első körben tuti megelégednek valamelyik már kész állapotban választható tucatkarival, aztán esetleg később kipróbálnám, hogy tudok-e sajátot tervezni. :)
Vree írta: 2018.01.05. 00:26Nem lehúzni akartam meg érdekes is csak jelezni, hogy ez a 3d modellező mod gyártó szubkultúra elég régen megy már és a fenti okból az se valószínű vagy indokolt, hogy trademark per indíható lenne a cégek ellen, amiért modolt avatárokat használnak a usereik.
Mondom, nekem ebben főleg az volt érdekes, hogy egyrészt VR kompatibilis játékhoz tudnak modolni karikat (itt arra gondolnék, hogy ez nyilván nehezebb "pár" fokkal, mint mondjuk a '96-os Duke Nukemhez elkészíteni egy nem hivatalos folytatást, ahogy tették is a fanok, amikor már nem győzték kivárni, hogy a Forever mikor jelenik meg végre XD), illetve maga tény, hogy létezik egy olyan játék/chat/platform/nevezzük akárminek, ami ilyen Linux mintára szinte 100%-osan fan community alapú. Azt hittem, a VR még messze nem tart itt, mert ahhoz túlzottan új technológia, szal kissé olyan, mintha anno a Commodore 64 játékait pár évvel a készülék megjelenése után máris mindenki orrba-szájba modolta volna, vagy akár készítettek volna a fanok egy saját játékot hasonló minőségben, mindezt úgy, hogy még saját gépe sem volt akkoriban a legtöbb embernek. (Aztán ha így volt, akkor én kérek elnézést, a 80-as évek végi/90-es évek eleji mod szokásokhoz valóban nem nagyon értek, ehhez még én is túl fiatal vagyok, akkoriban még nem nagyon gamerkedtem... XD) Igazából ami szerintem felépítésében, stílusában, fantáborában hasonlít erre a VR chatre, az szerintem talán csak a Mugen nevű verekedős játék, legalábbis abban láttam ilyesmiket, hogy random fan saját karaktert talál ki, saját dizájnnal, támadásokkal, hang- és látványeffektekkel, majd ezt a karit aztán esetleg meg is osztja a közösséggel, hogy bárki használhassa, illetve utoljára ebben a játékban láttam ekkora "közös univerzumot", ahol azt is össze tudták hozni gond nélkül, hogy egy japán animeloli épp laposra veri Supermant, meg ilyenek. XD
ViharTáncos írta: 2018.01.05. 11:32 Ettől a VR cucctol csak nekem van brutál fejfájásom 10 perc után? Egyik ismerösömnél probáltam ki kicsit huzamosabban és olyan volt mintha béta sugarakkal sütötték volna meg az agyam. Asszem ezt az ujitást én egy az egyben kihagyom nem számit mennyire látványos vagy szorakoztató.
Jó neked, te legalább ki tudtad próbálni valahol huzamosabb ideig. XD Nekem eddig egyedül ilyen PlayIT-ken lett volna rá csak lehetőségem, de mindig valamilyen olyan játékot raktak be, amit nagyon nem nekem találtak ki. Autóversenyzős száguldás 600-al, nyaktörő hullámvasút (tök jó, erre még a valóságban sem mertem soha felülni, VR-ban is kb. 3 másodperc alatt löktem le a fejemről az egészet, ahogy jött volna a "zuhanós" rész, én nem fogok odahányni nekik a pultra... XD), nyilazás egy 50 méter magas várfok tetejéről, stb. A mai fiataloknak biztos ez kell, de én örültem volna, ha van valami lightosabb ismerkedési mód is ezzel az egész 3D feelinggel, pl. nagyon szívesen VR-oznék egy ilyen játékkal, de persze sosem ilyet raknak be rendezvényeken. XD Nem mondom, hogy a később nem próbálnám ki a "durvábbakat", de tényleg nem úgy akarok ismerkedni egy vadonatúj technológiával, hogy épp százzal száguldok, tériszonyban harcolok, stb. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Crash N.Sane Trilogy

Most tartok a második játék közepén. A szögletes/bénácska új irányítást leszámítva az N.Sane az az eset, mikor is remake/reboot done hella freakin' right!

Rendkívüli élmény ezt a gyerekkori kedvencet újra nyüstölni, épp csak modern külsővel, ráadásul most már az első két rész pályáit is lehet time trialban nyomni (még ha sikeresen fel is nyomta egy-kettő az agyvizemet). Nosztalgikus és mégis újszerű érzés.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Starcraft 2

Oké, szóval a történet ott kezdődik, hogy mint minden Blizz-fan, én is tökre örültem, amikor végül bejelentették, hogy folytatódik az SC története. Aztán nem sokkal később kisebb hideg zuhanyként ért, amikor kiderült, hogy az első résszel ellentétben itt nem egyetlen játékon belül fogja a kedves vásárló megkapni a három különböző faj kampányát, hanem elsőre csak a terranok történetét adják ki, majd később, kiegészítők formájában érkezik a folytatás, így a három faj története végül egy "új trilógiát" ad majd ki. Már akkor eldöntöttem, hogy én nem fogok éveket várni 1-1 kampány között, így majd csak akkor kezdek bele a játszogatásba, ha már mindhárom installment a piacra került. Mivel a Blizz fejlesztési ideje körülbelül az én általános tempómhoz mérhető, ezért végül "röpke" öt évet kellett arra várni, hogy ezt a három kampányt kiadják (állítólag amúgy ez az Activision ötlete volt, ezúttal is szeretném őket felmutatott középső ujjammal üdvözölni, csupa "jó" ötletük volt, mióta összeálltak a Blizzarddal...), a hype meg szépen kihűlt (vagy mi XD), én is más játékokban merültem el időközben, így végül 2018-ig halogattam a dolgot, mígnem random belém hasított egy nap, hogy "basszus, toljuk már végig a teljes kampányt, majd ezt is addig halogatom, hogy végül minden spoilert lelőnek belőle!" Egyébként mivel az évek során nagyrészt csak fanyalgó, vagy totál semleges véleményeket hallottam a játékról, ez is belejátszott abba, hogy nem túl nagy reményekkel ültem neki ennek a folytatásnak és inkább csak "kötelességtudatból" voltam úgy vele, hogy "vigyük már végig!", meg persze azért érdekelt, hogy az 1997-ben elindított történetnek végül hogyan lesz vége.

Nos, a jó hír, hogy a hányattatott kezdés és a fanyalgó fanréteg ellenére szvsz ez a játék baromi jó lett! A multiplayer részére nem tudok mit mondani, mivel azzal sem régen, sem most nem igazán játszottam (ha PvP élményre vágyom, én arra a HotS/OW duót használom XD), viszont a single player kampány, ezzel együtt pedig a történet, a karakterek, illetve a játék hangulata közel hibátlan! Nem mondom persze, hogy abszolút tökéletes, befigyel azért itt-ott némi plothole/retcon, illetve néhány karakter nem pontosan olyan, mint amilyen az első részben volt (jó, ez rákenhető arra, hogy a sztori szerint a játék univerzumában is eltelt négy év a két epizód között XD), plusz a Warcraft III-ból is vannak érezhető történeti áthallások, viszont még mindezekkel együtt is azt mondom, hogy ez egy remek folytatás lett! De tényleg, igazából ettől szép az egész, hogy nem csak, mint önálló játék, működik jól, hanem iskolapéldája lehetne annak, hogy kell folytatást írni valamihez. Szinte mindent meghagytak, amit az első részben kedveltünk, amit kellett, azt feljavítottak és gyakorlatilag mégis egy teljesen új szintre emelték a sztorit. És a legjobb, hogy erre már az első rész secret levelén is volt utalás, tehát még csak azt sem lehet mondani, hogy anno nem ilyen irányba akarták elvinni a történetet. Talán feltűnik, hogy tőlem szokatlan módon nem igazán írok konkrétumokat. Ez azért van, mert ez a sztori gyakorlatilag Shingeki-szinten spoileres. Ha bármit leírok belőle, az már spoilernek minősül. XD A terran kampány ugyan még eléggé lassan indul be, ott még én is húzgáltam a számat, viszont kb. a zergektől kezdve majd' minden pálya valami nagy fordulattal szolgál, sőt, a terran kampány során elsőre lényegtelennek tűnő események, tárgyak, karakterek lesznek később annyira fontosak, hogy az ember tényleg csak néz, hogy "Úristen, X meg Y igazából ezt meg azt csinálták és már AKKOR??? OH_MY_GOD!!!!" :D A lezárás is teljes mértékben bejött, mondjuk én szeretem a happy endet. XD

Ami még tovább emelte az egész játék fényét, az az, hogy meglepően jó, szinte már filmszerű videóbejátszásokat kapunk. Tényleg, egy csomószor olyan érzésem volt, mintha már nem is egy játékkal játszanék, hanem egy sci-fit néznék, amiben félidőben én irányítok, félidőben pedig magától megy a film és ez egyáltalán nem volt zavaró. :) Illetve volt egy olyan újítás, amitől látatlanban még eléggé tartottam, de aztán kiderült, hogy semmi gond nincs vele, sőt, hozzátesz az élményhez. Ez az volt, hogy az egyes küldetések között (korábbi RTS-eikkel ellentétben) most már nem csak egy rövid "eligazítás" van (vagyis hallhatjuk, hogy pár szereplő dumál, majd indul a pálya), hanem gyakorlatilag a saját "anyahajónkon" belül is mászkálhatunk, dumálhatunk NPC-kkel, illetve egységeket, vagy képességeket fejleszthetünk. Elsőre attól tartottam, hogy ez egyrészt csak időhúzás, amire fel majd lehet döngetni a mellét Blizznek, hogy "60 óra tiszta játékidő!", vagy valami hasonló, illetve, hogy nagyon elvesz majd az RTS-feelingből és inkább már RPG-re fog hajazni a játék. Szerencsére kiderült, hogy mindkettőben tévedek: egyrészt minimális a dumálási/fejlesztési idő, szóval a játék gerince még mindig megmaradt abban a mederben, hogy te vagy Mr. Fasza Parancsnok, aki húszasával küldi anyahajóit az ellenfél bázisára (:D), az "RPG elemek" pedig szerencsére nem jelentek meg, vagy szintén minimálisak voltak csupán, mivel nem futottam bele hatágú talentfába, vagy hasonló fárasztó és időrabló képesség-állítgatásokba, hanem gyakorlatilag mindig szinte csak 1-2 ability közül kellett épp eldönteni, hogy te melyiket kívánod fejleszteni és (legalábbis casual fokozaton) majdhogynem tökmindegy is volt a végeredmény, tehát nem kellett attól tartani, hogy "ó bazz, a pszi-sokkolást állítottam be a halálsugár helyett, most kezdhetem újra az egész pályát!", inkább csak arra szolgált ez az egész, hogy az adott játékos minél kényelmesebbre szabhassa, hogy miket tud majd csinálni a tényleges csatában. :)

Úgyhogy én nagyon elégedett voltam az egésszel, nem vártam, hogy ennyire jó lesz, abszolút 10/10, a HotS mellett talán a Blizz másik közel hibátlan játéka a most futó címei közül. :)
Kép
Válasz küldése