Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta: 2018.01.05. 15:19és még Trump is kapott egy cameot
Azért mekkora lol, hogy őt újabban majd' minden animébe benyomják, ahhoz képest, hogy még csak egy éve elnök. XD (Ugye épp a múltkor röhögtünk az Inuyashikis feltűnésén, most meg ez, de már előtte is láttam vagy 3-4 egyéb felbukkanását... XD) Nem is tudom, hogy amcsi elnök kapott-e valaha ilyen sok animés cameót, Obamának rémlik még pár, de messze nem ennyi, nagyobb szerepet talán csak az Air Gear mangában kapott. Elnézést, off vége. XD
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Kakegurui: Compulsive Gambler 2.évad TV-anime bejelentve
https://twitter.com/OJ085/status/949568880321671168


Youjo Senki recap/összefoglaló animefilm bejelentve!
https://twitter.com/OJ085/status/949248881031868416


Új Koi wa Ameagari no You ni TV-anime előzetes+promókép
https://twitter.com/OJ085/status/949573320529375232


Yama no Susume 3.évad a nyáron
https://twitter.com/OJ085/status/949193273373069312


Új Tiger & Bunny anime van készülőben!
https://twitter.com/OJ085/status/949192808660897792
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta: 2018.01.06. 00:39 Nem is tudom, hogy amcsi elnök kapott-e valaha ilyen sok animés cameót, Obamának rémlik még pár, de messze nem ennyi, nagyobb szerepet talán csak az Air Gear mangában kapott. Elnézést, off vége. XD
Magam részéről, csak a MAL adatbázisát vettem figyelembe és a vezetéknevekre kerestem rá. Így tehát:
Egyszer szerepel animében vagy mangában:
Barack Obama a Baki-dou-ban szerepel. De van egy John Omaha karakter az Air Gearben.
Nixon Watergate a Time Bokan 24 mecha-komédiában szerepel.
Eisenhower „Ike” a Strike Witches movie-ban jelenik meg.
FDR egy ’42-es propagandafilmben szerepel Churchill-lel egyetembe. Illetve van egy Henry Roosevelt elnök a Konpeki no Kantai OVA sorozatban.

Kétszer szerepelnek:
A legendás JFK a Billy Bat nevű mangában, ahol olyan arcok szerepelnek mint Adolf Hitler, Albert Einstein, Jézus vagy Iskariotai Judás. Szerepel egy másik alkotásban is a Houkago no Charisma-ba, de ott csak mint klon.
A jelenlegi elnök is szerepel a Baki-dou-ban. Meg az előbb említett Inuyashikiben.
Bush papa Mudazumo naki Kaikaku- mangaban, amiben nagyon sok ismert arc szerepel. Illetve az ebből készült OVA-ban is szerepel.

Háromszor szerepel:
Ilyenből csak egy elnök van ez pedig az ifjabb Bushi szintén ott van a Mudazumo naki Kaikaku mangaban és animében, de szerepel egy harmadik alkotsában is az Odoru! Kremlin Kyuuden-ben amiben az összes CCCP főtitkár és még Putyin is szerepel (de ő a Mudazumo-ban is szerepet kap) .

Nem konkrét Amerikai elnök:
Szerepel egy afroamerikai Mr. President a Zettai Karen Children sorozatban. Egy nagyon Trumpra hajazó egyén aki csak The Presidentként jelenik meg a Time Bokan 24-ben.
Aztán ott van a Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri amibe szerpel egy Dirrell nevű elnök. A Bakuten Shoot Beyblade-ben pedig egy teljesen sztereotip (ha nagyon SJW-s akarnék lenni mondanám azt, hogy rasszista) elnök George "McSneeze" Smith. De mondjuk a déen alkotói sem erőltették túl magukat George Psyeruth megformázásában. A Terra Formars az USA elnökét képzelte el 2620-ban Gerald Goodman személyében.

Amúgy a MAL listája alapján a különböző mangákban, animékben több mint 1700 olyan karakter van, aki vagy valahol elnökök (akár a suli ceruzahegyező szakköre) vagy valahol alelnök. Léteznek egyáltalán közemberek?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi, szép összeállítás. :D
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2018.01.06. 20:41Mudazumo naki Kaikaku
Továbbá ebben olyanok vannak, mint Koizumi Junichiro, Shinzo Abe, Pol Pot, Mao Ce-Tung, Kim Jong-il és Kim Jong-nam (igen, Un bátyja), Hu Jintao, Xi Jinping és Wen Jiabao kínai elnökök, Adolf Hitler, XVI. Benedek pápa, Vlagyimir Putin és Medvegyev, Margaret Thatcher, Yulia Tyimoshenko, Erwin Rommel, Mengele, Otto Skorzeny, Rudel, Richard Wagner, az öreg és az ifjabb Bush, Trockij, a dalai láma, Lenin, és még lehetne sorolni. Ritka nagy agymenés az a paródia-seinen manga, ahol a politikai nagy játszmákat a világban mahjonggozással döntik el.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchji Ito Collection - 01

Nos, az előzetes rondasága, és maga a koncepció, hogy az amúgy gross-out és weird fordulatokkal operáló B kategóriás horrorok japán királyának műveit átdolgozni kívánó 24 perces sorozat eleinte nem győzött meg. Ehhez képest csöppet kellemes csalódás, mert a stílus felismerhető, kellően adja a mangaka jellegzetességét, a grafika és az animáció is ehhez mérten letisztult/szép, a sztori meg... Hát,az elsőnél azt érzem, hogy itt lesz valahol a baj, mert nem fog ez működni, hogy így elnyújtják a oneshotokat. Feleennyiben jobb lenne, vagy némelyiknél kevesebben, mint 5-10 percben, és így válogatni össze, míg mondjuk az Uzumaki, Cat Diary és a Tomie esetében már speciel kell a hosszabb játékidő. De jelenleg ugyanazt a hatást adja: a mai animéknek nagyon gagyin áll a horror.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Citrus 1. rész

A japán kiejtése a címnek Shitorasu. Kb. 'nuff said. Én lemaradtam a NTR meg a Kuzu no Honkai féle műremekekről, de tekintve hogy ez elvileg jobb, most már őszintén elképzelésem sincs, milyen lehet a többi.

Sanrio Danshi 1. rész

Ez viszont az elvárásaimhoz képest sokkal jobban teljesített. Alapvetően az üzenete is elég fontos, aztán persze lehet, hogy el fogják viccelni. Mondjuk a nagymamás flashback meglepően dark volt.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Surci írta: 2018.01.07. 21:48Uh, mondhatni "meghoztad a kedvem" a szezonos yuri-szarsághoz :dirr: Nemtom kell-e nekem még egy KuzuHon... de ha már leszbülés, hivatali kötelességem lesz végigszenvedni. :P
Igazából részben azért is számoltam be az első benyomásról, mert éreztem, hogy this might be relevant to your interests. :vigyor:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

>Citrus
>Sanrio
Pont két olyan cím, amikhez még lenne kedvem, de valahogy már nem akarnak beférni a keretbe. Risa is csak részben rettentett el. Persze nincsenek elvárásaim, de azért majd figyelem a véleményeket.

Egyelőre az Ito Junji aimét kezdtem el, ami eddig a semennyire sem para, inkább LOL (szórakoztatóan, nem annyira kínosan) horrorokat erősíti, de kíváncsian várom a többi sztorit.

A Yuru Camp pedig egészen a rózsaszínhajú csajszi megszólalásáig epichangulatos volt, imádtam a környezetet, a Fujit, a lányt, a békét... Dehh kellett egy durván moe karakter, hogy fölébredjek a zen légkörből. Mindegy, még nem vészes, meg fogom szokni. Remélem. Kíváncsi vagyok mennyire ér majd fel a Yama no Susume csodához.

A héten pedig jöhet a többi tervezett cím...
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Még csak a harmadik részénél tartok, de én is nézem a Devilman Crybaby-t, és ha valami, az biztos hogy eddig Yuasa vizuális érzéke viszi el a hátán a stuffot, pontosabban szólva az a legkiemelkedőbb része a sorozatnak. Maga a plot/karakterek amolyan decens B kategória körül mozognak, de két ponton biztos hogy belekötnék: egyrészt abba, hogy Akira Devilman előtti énjénél túlzásba vitték a "holtakkal kapcsolatban túlérzékeny ember" jelleget és inkább comic relief-nek jön le, semmint a srác későbbi, fél-démoni énjének egyik meghatározó jellemvonása, másrészt Ryo harmadik rész végi megmozdulása kissé erőltetettnek jött le annak fényében, hogy a srácnak lenne sütnivalója, de ehhez képest nem veszi, vagy nem akarja figyelembe venni az ott tartozkodó ember körülményeit, akármennyire is próbálja Akira jobb belátásra bírni. És ez már csak azért is kár, mert aki szereti Yuasa-t, annak vizuális szempontból a DC sem fog szerintem csalódást okozni, mert a maga módján még akciójeleneteket is jól tud dirigálni az úr, és akármennyire nem vagyok hardcore fanja a fickónak, a DC sem gyengébb munka tőle szerintem mint a Tatami Galaxy, vagy a Ping Pong.

Közben a szezonból is elkezdtem szemezgetni, eddig itt állt meg a bevásárlókosár:

Pop Team Epic: nem tudom, hogy az itteni fórumos közösség mennyire van képben a PTE-vel, de ez az a sorozat ami az /a/-t felrobbantotta a napokban, köszönhetően javarészt annak, hogy elég keményen megosztja a sorozat humora a közönséget, ami nem is véletlen mert hiába van ott a tipikus /a/-s tufaság, attól még így is igaz, hogy a sorozat olyan, mintha a kora 2000-es évek Internetjének totál random, és utalásokkal teli humora animében lenne megörökítve, és ebben az animét készítő stáb is tettestárs lenne. Kezdve ott, hogy az a huszonx részes műsoridő egy kissé csalóka, de többet nem is mondok el, mert a PTE már most egy jelenség, ami továbbra is meg fogja osztani a népet: van aki odavan ezért a totálisan blőd, full random baromságért, más gúnyolódik azon, hogy mindenféle utalásokkal akarja eladni magát, de annyi biztos, hogy látszik rajta az a tény, hogy a mangaka egy 2chanos veterán. Nekem inkább afféle bizarr jelenség semmint tényleges kedvelt valami, de ha más nem, azért nézni fogom hogy lássam, mivel fog előállni az animáló stáb (csak referenciaként: van egy olyan strip, amiben az egyik kiscsaj egy órát készül szétcsapni egy kalapáccsal egy "te köcsög, 30 perc múlva vége az életednek" beszólással, és megvan rá a komoly esély, hogy TÉNYLEG arról fog szólni az egész epizód, hogy 30 percen keresztül ugyanazt a képet mutatják, és még a rész végén se fog történni semmi).


Toji no Miko: "Strike Witches katanás lányokkal" - mondaná rá az egyszeri szemlélő, és ez valahol igaz is lenne, mert itt is arról szól a fáma, hogy tizen-huszonéves, neves kardok által "választott" kiscsajok harcolnak az idegen óriáslények ellen, viszont a hasonlat mégsem állja meg a helyét annyira, mint amennyire az SW rész sugallná. Már csak azért se, mert még egy pantyshot sem fordult elő az epizód során, de azért sem, mert a koncepció a vártnál jobban ragaszkodik a "részben tradicionális Japán" vonalhoz, ami pölö a zenei vonalon, vagy azon a tényen is tetten érhető, hogy a lányok azonosító papírjában még a kardjuk rajza és adatai is fel vannak tüntetve. De ezeken felül is mintha átgondoltabb lenne a kivitelezés mint azt az ember elsőre hihetné, hiszen az első rész rögtön egy bajnoksággal kezdődik egy nem-noob és vívás közben teljesen koncentráló genki főszereplővel, az epizód alatti kardvívás koreográfiája sokkal jobb és lényegre törőbb mint néhány másik animében, és a rész végi történetalakulás még inkább a maga életét látszik élni. Kissé kár, hogy a főszereplő bevonása ebbe olyan módon történt, ami eléggé az izzadtságszag felé látszik irányt mutatni, de hátha-esetleg-talán a következő rész meg tudja menteni ezt a szituációt. Én legalábbis remélem, mert eredetileg csak azért akartam belenézni a sorozatba, mert annyira OH YOU JAPAN a koncepció hogy ihaj, de egyelőre még bízok abban, hogyha teljesen eredeti nem is lesz a sorozat, de szállítani fog még érdekesebb vonásokat.


Mitsubashi Colors: ha a Toji no Miko-ba csak a koncepció "érdekességébe" kezdtem bele, akkor az MC-ről még ez sem mondható el, ugyanis a Twitteren bukkantak fel postok az egyik jelenetből, az pedig elég volt ahhoz hogy adjak egy esélyt neki, és eddig ez nálam a szezon legjobbja, legalábbis a legélvezetesebbje. Maga a koncepció amolyan kereszteződés a Kids' Next Door és a Yotsubato között egy jóval földhözragadtabb, de még így is aranyos stílusba oltva, aminek szerintem már most erénye az, hogy teljes teret ad a gyerkőcök logikájának az ábrázolásához, magyarán olyan bugyutácskák és szemtelenek, vagy éppen jók és érzékenyek tudnak lenni mint amennyire a gyerekek tudnak, de közben mégsem lesz rossz értelemben dedós az összkép, hanem tényleg átjön a komisz "életérzés" az élénk, de a szemet nem bántó színvilággal együtt. Mint Silver Link anime, Non Non Biyori fanboyként "kötelességem" megemlíteni, hogy ha az NNB szintjét nem is éri el, de mégis elég közel van hozzá a gyerkőc-o-faktort nézve, hogy még így is eléggé kedvelem a stuffot.


Yuru Camp: Ezt is elsősorban Twitteres postok miatt próbáltam ki, és ugyan jó pár fokkal jobban bejött a MC ha már aranyos stuffokról van szó, szerintem a YC-vel sincsen különösebb gond. A zene totálisan relaxáló és a téli táborozás hangulatát is abszolúte visszaadja a sorozat (még információmorzsákkal is a táborozásról!), csak számomra egy kissé túl "kakaómentes" a stílusa, annak ellenére hogy a végére valamelyest összejött az egész egy viszonylag aranyos stílusban. Mint táborozós SoL szvsz teljesen korrekt és vállalható, szóval majd elválik később, hogy meg fog-e annyira hogy ténylegesen kövessem-e majd, vagy csak távolról tiszteljem az adaptáló stáb elkötelezettségét a sorozat/téma iránt.
Kép Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Dodgers írta:Pop Team Epic
Láttam az első részt, de WTF did I just watch? Ha nem teszik a rész felénél azt, amit, talán megfontolom a folytatást, de így egyelőre hanyagolom ezt az animét. Bár ha azt mondod, hogy végtelenül random a cucc, ezért csak egy egyszeri jelenségről van szó, a későbbiekben majd máshogy zsibbasztják az agyunkat, talán valamikor újra előveszem...
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Takagi-san ep1

Somewhat okayish kezdés, de persze akadtak vele problémák, illetőleg beigazolódott az előzetes legnagyobb félelmem: Az, ami havi adagban, kábé 7 perces leosztásban működik (= a manga), az lehet, hogy heti 20-ban már nem annyira (= anime). A tempó valahogy nem az igazi, a költségvetésen meg látszik, hogy a félrerakott büfépénzekből húzták föl, szal míg a manga sármosan minimalista arttal fut, addig az anime inkább tűnik egy low-budget félmunkának.

A hangokkal sem voltam kibékülve: Kaji Yuuki ugyan nem volt olyan elviselhetetlen, mint szokott, de azért így is nagyon messze van az elfogadhatótól, Takagi hangja meg amennyire bejött a PV-kben, annyira csalódás így élesben.

Nem mondom, hogy teljesen vállalhatatlan, de csak most látom igazán, hogy ez is egy olyan cucc, ami inkább mangában működik jobban, a saját tempódban, megfelelő kihagyásokkal az egyes fejezetek között. Azért nézem tovább, úgyis ez teszi ki a szezon 50%-át nálam.

>annarancs

Köfi a CCS beszámolót, akkor azt hiszem, ezt egyelőre talonban hagyjuk. Majd meglátom, mi lesz az összesített konszenzus az itteniek körében a végén.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Téli szezon, első adag:

Dame x Prince Anime Caravan: Egy otome vn adaptációja. Csak kíváncsiságból néztem bele, de jaj, mi volt ez... :D Megvan a szokásos fordított háremes felállás: esetünkben a főszereplőnő egy kis ország hercegnője, a love interestek pedig a környező országok hercegei és ifjú nemesei. A hercegek azonban eddig kivétel nélkül mind hibbantak (vagy valami jó erős drogot szednek), és ez a szegény hercegnőnek is feltűnik(!), sőt, aránylag reálisan reagál(!!) az idiótákra. Nem tudom, hogy tényleg paródiának szánták-e ezt az animét, de egyelőre nagyon annak tűnik, szóval nézni fogom. :D

Emiya-san Chi no Kyou no Gohan: Már az első rész alapján a harmadik legjobb Fate anime, amivel idáig dolgom volt (a Carnival Phantasm és talán a Fate/Zero előzi csak meg)... Mérsékelten érdekel a japán gasztronómia, szóval emiatt is megéri néznem.

Gakuen Babysitters: Kellemes, de semmi extra az első rész alapján. A frissen elárvult főszereplőt és kisöccsét azzal a feltétellel veszi magához egy iskola igazgatónője, hogy a fiú a szabadidejében vigyáz az iskola alkalmazottjainak csemetéire. A szereplők eddig kedvelhetőnek tűnnek, a gyerekek is aranyosak, remélem később sem mennek az idegeimre. >.<

Koi wa Ameagari no You ni: Egy középiskolás lány pincérnőként dolgozik részmunkaidőben, ahol beleszeret a 40-es éveiben járó főnökébe. Elég borzalmasan hangzik az alaptörténet, de reménykedek, hogy viszonzatlanul maradnak a lány érzelmei. Meglátjuk, mi lesz belőle (seinen románc, bármi lehetséges). Az első rész rendben volt, a rajzolás szép, a karakterek is kedvelhetőek eddig.

Violet Evergarden: Beváltotta a PV ígéreteit: a rajzolás/animáció szemet gyönyörködtető, az aláfestő zenék is szépek. A történettel és a karakterekkel is minden rendben, egyedül azt nehéz elhinnem, hogy egy olyan világban, ahol egészen használható műkezeket gyártanak, sokan nem tudnak írni-olvasni.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Megnéztem a mindhárom kiszemelt anime első részét. :D (Igazából a Beatless még csak raw-ban elérhető, de ha holnap Conon kérdeznek, legalább tudok mindegyikről makogni valamit.)

Kokkoku
Ezt vetítették elsőként, na meg egyelőre ebben látom a legtöbb potenciált. A CGI fura, azt szokni kell, főleg a megállított idő alatt. Az alap koncepció fogott meg, csak a túlzott vérerőszaktól tartottam. Egyelőre nem úgy néz ki, hogy gorefest irányba vinnék el, de innen még bármerre mehet a történet. A főszereplő lány, Juri egyelőre szimpatikus, valamint az se hátrány, hogy nem 13-14 éves. A családja mondjuk érdekes, mert az apja és a testvére is NEET, mert ugyebár kell ilyen típusú karakter is az animébe. Némi magyarázat sem ártana a későbbiekben, mert ez a képesség szerzés elég random volt így. Még úgy is, hogy magyaráztak ilyen apáról-fiúra öröklődő dolgot.
Amikor nincs túltolva a CGI, a karakterek tök normálisan vannak megrajzolva, örülök, hogy kezdenek leszokni erről a nagyon moe dizájnról. A zenék nem kiemelkedőek, de egészen jól illenek a jelenetekhez. Az OP-ED páros először annyira nem jött be, de többszöri hallgatásra már koránt sem olyan rosszak.

Violet Evergarden
A rajzolás gyönyörű, a történet érdekes, a szereplők szimpatikusak és a párbeszédek is jól meg vannak írva. Viszont! Muszáj volt itt is elővenni, hogy a szegény kislánnyal csak egy valaki törődött, aki azt mondta neki, szereti, ezért a kislánynak meg kell értenie mit jelent ez!? Violet háttérsztorija pont elég érdekességet szolgáltatna ahhoz, hogy bele lehessen vinni a konfliktust: eddig csupán a háborút ismerte, most a békével is meg kell kötnie ezt az ismeretséget. Szóval a fentebb említett szál miatt egy picit csalódott vagyok. Persze követem még tovább, mert sok érdekesség merült fel.
Az írás- és olvasástudatlanság, valamint a profi robotkéz már annyira nem összeegyeztethetetlen, hiszen a katonai technológiára sokkal nagyobb figyelmet fordítanak. Főleg, ha Violet tényleg akkora kincsnek számított a hadseregben, mint amennyire ezt pedzegették.
Ja, és KyoAni megint tud normális nőket rajzolni!

Beatless
Juj és megint csak juj! Igazából már 258-szor láttam ezt a koncepciót. Harcos (jelen esetben robot) lány menti meg a világot, de egyszer csak waifuként végzi egy teljesen átlagos srác házában. Mivel bemutattak több robot lányt, valószínű idővel többen csatlakoznak a háztartáshoz. Az akcióra nem lehet panaszom, az effektek is jól sikerültek. A zenékkel sincs komoly baj, bár Sawano Hiroyuki stílusát jobban el tudnám képzelni ide. A rajzolás szép, de Redjuice stílusát nehéz animált formába önteni, szóval nem tartották meg teljesen a karakterdizájnokat. Kicsit Gulity Crown utánérzésem van, ami túl sok jót nem jelent.

*Lehet, hogy a Beatless idejekorán kukába kerül és felveszem helyette a Nanatsu no Taizai 2. évadát, mert az legalább a szórakoztató shounenek közé tartozik.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Toji no Miko:

Egyelőre az első részt néztem meg, bár már kettő kijött belőle. Elsőre nézve fura, a grafika aranyos, bár semmi eget rengető. A hajak picit furák, a történet elején jól belecsaptak egy harcba, hogy utána megkapjuk az aktuális két újonc főszereplőt, akikről már most tudni, hogy bizony, ők is Tojik lesznek előbb-utóbb. Kaptunk egy kis barátságot, versenyt, nagyjából felvázolták, mit is várhatunk. Kezdésnek megfelelő szerintem. Tipikus shoujo-iskolás némi szörnyes harccal és kardokkal. Csak a sok lány miatt át ne csapjon nekem shoujo-aiba a dolog, bár nem lenne ellenemre.
Pár epizódig még biztosan maradok, aztán meglátom.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

annarancs írta: 2018.01.09. 00:31
Dodgers írta:Pop Team Epic
Láttam az első részt, de WTF did I just watch? Ha nem teszik a rész felénél azt, amit, talán megfontolom a folytatást, de így egyelőre hanyagolom ezt az animét. Bár ha azt mondod, hogy végtelenül random a cucc, ezért csak egy egyszeri jelenségről van szó, a későbbiekben majd máshogy zsibbasztják az agyunkat, talán valamikor újra előveszem...
Annyiban mindenképp random a cucc, hogy az epizód első felét egy olyan skicc inspirálta, amiben a két csajszi szerette volna ha két, név szerint megnevezett férfi szinkronszínész lenne a hangja az animében, az adaptáló stúdió pedig fogta magát, és az első alkalommal pont azokkal a színészekkel szólaltatta meg őket. A ma megjelent második részt mondjuk még nem néztem meg, de nem lepődnék meg ha az első részbeli dupla epizódos megmozdulás csak egyszer történt volna meg, mert ahhoz szerintem elég jól átérzik a PTE életérzést ahhoz, hogy mással álljanak majd elő. Annyira szerintem mindenképpen, hogy simán kinézem majd ebből a stuffból, hogy lelöki a Haruhi-féle Endless Eight megmozdulást mint über-metát a trónról, mert azzal ellentétben a PTE egy 100%-os 2chan shitposting.
Kép Kép
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Junchi írta: 2018.01.09. 07:27 Takagi-san ep1


A hangokkal sem voltam kibékülve: Kaji Yuuki ugyan nem volt olyan elviselhetetlen, mint szokott, de azért így is nagyon messze van az elfogadhatótól, Takagi hangja meg amennyire bejött a PV-kben, annyira csalódás így élesben.

Nem mondom, hogy teljesen vállalhatatlan, de csak most látom igazán, hogy ez is egy olyan cucc, ami inkább mangában működik jobban, a saját tempódban, megfelelő kihagyásokkal az egyes fejezetek között. Azért nézem tovább, úgyis ez teszi ki a szezon 50%-át nálam.
Kb. ugyanezt éreztem én is. Nekem se tetszettek a hangok, főleg a srácé nem. Nem is néztem végig, kb. a felénél abbahagytam, marad mangának. :)

Koi wa Ameagari no You ni

Még mindig nem láttam, de a mangáját szeretem, pont azert mert a legtöbb anime klisét elkerüli.
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Ito Junji: Collection

Hogy őszinte legyek valamiért sose tudtam komolyan venni a japán horrort, és körülbelül ez a helyzet ezzel az animével is. Egyszerűen nem tudtam komolyan venni, pedig a trailer kecsegtetőnek tűnt( legalább is nekem). :(
SPOILER
Na jó, az első rész végén a baba kicsit creepe volt. Kicsit...
A második rész viszont egy fokkal jobb volt az elsőtől, de annyira nem szabad előre menni. Mellesleg az openingje nem lett rossz( nekem legalább is tetszett). Talán utána nézek a manga után, és hát ha azt többre fogom tartani.
Egyébként nézzétek milyen aranyos cica lány van ezen az oldalon: http://www.lomando.com/
Ha rá mentek több cukiság is fogadhat titeket.
SPOILER
:twisted:
Violet Evergarden

Gyönyörű grafika, és szép képi világ fogadott, mit mondhatnék még. Úgy érzem érdemes követni már csak az előbbi felsorolt tényezők miatt, és mellesleg a történet is eddig szépen fel lett vezetve. Kíváncsian várom a többi részt.

Citrus

hmm, cuki yuri anime. Az első résztől már eldöntöttem, hogy ezt is érdemes folytatnom, és már a második résztől már foglalkoztat, hogy hogyan lesznek megoldva a dolgok. Azért sajnálom, hogy Yuzu-chan közbe avatkozásai miatt balul sülnek el a dolgok. Mellesleg szép a grafika, és az OP se rossz. Mit mondhatnék még...

Overlord 2 évad

A régen várt második évad. Az előző évad kifejezetten tetszett, és már csak kíváncsi vagyok ebben az évadban készülődő háborúra.

Shingeki no kyojin: Lost girls

Aki olvasta az SNK manga ezen külön kiadott fejezeteit, az tudja hogy ez a kis sorozat( 3 részes) ezt dolgozza fel. Eddig manga hű, és a szín vonal olyan amilyet alapjáraton az SNK-tól el lehet várni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Grimlock 2018.01.14. 22:28-kor.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Darling in the FranXX 01

Eddig tucat-mecha-kezdés.
Rejtélyes lány alápakolja a szupermechát a lúzer srác alá, hogy aztán ő legyen az ász - ahogy minden második mecha sorozatban.
Még kap egy pár részt, hogy merre alakul a plot, de addig legalább a Triggeres animációt és csicsás rajzolást jó nézni.


Grancrest Senki 01-02

Valamicskét háború orientált fantasy-kaland, mint pl a Vanadis
Állítólag rengeteg részletet kivágtak, de anime-only nézőként nekem teljesen követhető volt a dolog. A karaktereket ugyan nem mutatják be, de a viselkedésükből bőven leszűrhettük a jellemüket, és ennyi elég, úgyis mindenki sík-egyszerű sablon.
Azért kiírhatnák néha, hogy "1 hónappal később", mert így egy kicsit túl gyorsan pörögnek az események, hogy egyik nap beveszik a várat, másnap reggel már nyakukon a szomszéd sereg, de legalább nem unalmas.
A harcban kicsit vicces volt, hogy elhullott az emberek fele, de a végén minden meg van bocsátva és mostantól BFF-ek vagyunk :o_O:

A főszereplő páros pedig a Fate/stay nightból lett átemelve. A srác az idealista balek Shéró-klón, a lány pedig az őt irányító tsundere mágus Tohsaka-klón.


Dagashi Kashi 2 01

A stúdióváltás ellenére - rajzolásban ugyan nem - hozza az első évad színvonalát,
és jó, hogy lerövidítették 12 percre, mert így kevésbé fárasztó. Saya-chan továbbra is LUV ::jsmile::


Koi wa Ameagari no You 01

Azon túl, hogy a főszereplő csaj szemeit mutogatják közvetlen közelről, ez eddig elég kevés.
És már megint egy "felvette a radíromat" (itt megkínált kávéval) szerelem - ez mindig azt feltételezi, hogy az ilyen lányokhoz a világon senki nem szól, nincsenek se barátaik se szüleik, akik megkérdeznék, jól van-e? :drop:


Beatless 01

Vélhetően a szezon legfantáziátlanabb darabja, nemcsak a főszereplő lányból, az egész sorozatból hiányzik a 'lélek'.
Bishoujo gyilkológép beköltözik nyávogó (nem is annyira)átlag sráchoz, akihez hamarosan még több robot waifu csatlakozik.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára -OJ- 2018.01.15. 10:14-kor.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

MOD: Beindult a szezon és az azt követő postpakolászás :D

Egyenlőre új topicba a Violet Evergarden került, azt jó sokan nézitek.

A NeoRaptor Sakura sorozatról nyugodtan mehet szöveg a topicjában, elvégre deklarált sequel.

A Kyoani-s témát átdobtam a Társalgóba, ott lehet folytatni (nagyon elmegy a szokott morálirányba akkor az egész ide fog kerülni). Dodg, OJ, a ti utolsó kommentjeiteket nem tudom bontani, ha akarjátok a vonatkozó részt szerkesztéssel töröljétek ki innen és postoljátok be a másik topicba még 1X.

Továbbra is nyugodtan lehet új topicot nyitni animéknek, ha látjátok hogy többen követik a fórumról, modként is könnyebb lenne, mint így hogy vegyessaláták a postok, mert a fórummotor nem enged postot bontani, ill. ha igény van rá akkor szóljatok és nyitunk neki mi.

Nemtom mostani szezonból kell-e még valaminek másik thread, lehet a Citrancsnak nyitok egyet, úgyis muszáj lassan elkezdenem (hajaj... :dirr: :D).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta: 2018.01.15. 10:12 A Kyoani-s témát átdobtam a Társalgóba, ott lehet folytatni (nagyon elmegy a szokott morálirányba akkor az egész ide fog kerülni). Dodg, OJ, a ti utolsó kommentjeiteket nem tudom bontani, ha akarjátok a vonatkozó részt szerkesztéssel töröljétek ki innen és postoljátok be a másik topicba még 1X.
Dodgersnek a két legutóbbi hsz-e még áthelyezhető, mert szerintem teljesen a KyoAnis témához vonatkozik, nem kéne megbontania.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

TV-animesorozat adaptációt kap a Grand Blue búvárkodós ecchi-románc seinen manga!
https://twitter.com/OJ085/status/952471650213289984


A.I.C.O. -Incarnation- promókép és előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/951370847100563456


Beatless előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/951402644651823106


Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku előzetes + OP-ED
https://twitter.com/OJ085/status/951416614699888640
https://twitter.com/OJ085/status/951491314109091841


Jojo's Bizarre Adventure Golden Wind / JoJo no Kimyou na Bouken Ougon no Kaze anime készül
https://twitter.com/OJ085/status/952457998668091392


Shingeki no Kyojin / Attack on Titan 3.évad promókép
https://twitter.com/OJ085/status/952460964150104064


Space Battleship Yamato 2202 4.rész előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/952463368337743872


Elhalasztották az Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou fantasy-világba-kerülős hárem-kaland TV-animesorozat premierjét 2019-re
https://twitter.com/OJ085/status/952828923964018688


Új promóciós kép a 2018 őszén a japán mozikba kerülő Kimi no Suizou wo Tabetai dráma animefilmhez
https://twitter.com/OJ085/status/952562151205597184


Surci írta: 2018.01.15. 10:12 Továbbra is nyugodtan lehet új topicot nyitni animéknek, ha látjátok hogy többen követik a fórumról, modként is könnyebb lenne, mint így hogy vegyessaláták a postok, mert a fórummotor nem enged postot bontani, ill. ha igény van rá akkor szóljatok és nyitunk neki mi.
Lehetne, de azért a pár (összesen 10-20) kommentért, ami a jövőben belekerülne, van értelme? :drop:

Annyit úgysem írunk heti szinten egyik sorozatról sem, hogy azok mind külön topikba kerüljenek.
A szezon végi értékelések pedig ugyanúgy elférnek a különböző gyűjtőtopikokban.

Szvsz elég, ha a bishounen sorozatok kapnak topikot, másról úgysem várható heti szintű áradozás ::^_^::
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára -OJ- 2018.01.15. 13:26-kor.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta: 2018.01.15. 10:26 Dodgersnek a két legutóbbi hsz-e még áthelyezhető, mert szerintem teljesen a KyoAnis témához vonatkozik, nem kéne megbontania.
Done.
-OJ- írta: 2018.01.15. 10:27 Lehetne, de azért a pár (összesen 10-20) kommentért, ami a jövőben belekerülne, van értelme?
Annyi,
1. hogy nem kell oldalakat átgörgetni, ha adott animéről 2-3 epizóddal később valaki postolna
2. ha kialakulna valami beszélgetés róla, akkor a releváns topicban kapna helyet, nem egy nagy gyűjtőben, pláne ha részről részre késztetést érez valaki a kommentelésre
3. ha az anime befejezése után hetekkel-hónapokkal-évekkel valaki más is megtekinti az adott CUCCot, el tudja olvasni a régebbi reakciókat és felfedezhet benne számára eltérő értelmezést, esetleg vitába szállhat egyes álláspontokkal, vagy csak simán megismerheti mások véleményét anélkül, hogy 100-200+ oldalas gyűjtőtopicokat kéne túrnia.
4. rend lesz a fórumon.
-OJ- írta: 2018.01.15. 10:27 Annyit úgysem írunk heti szinten egyik sorozatról sem, hogy azok mind külön topikba kerüljenek.
Tessék kontentet gyártani :P Nyilván nem kell új thread mindennek, de ha látható, hogy egy sorozatot 3-4 vagy több fórumer is követ, annak érdemesebb tematikus szálat adni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta: 2018.01.15. 10:27Jojo's Bizarre Adventure Golden Wind / JoJo no Kimyou na Bouken Ougon no Kaze anime készül
https://twitter.com/OJ085/status/952457998668091392
FUCK YEAH! :D Picit aggódtam, mert mióta véget ért a Diamond is unbreakable arc, nagy csönd volt a sorozat körül, pedig ez ugye pont az a cucc, amiből bőven lehet gyártani az animét, mert több komplett arckal jár előttük a manga. :D (Meg a legeslegelső openingben a hatodik arc főszereplőjétől kezdték el visszapörgetni a JoJókat egészen Jonathanig, amit a fanok egy jelnek vettek, hogy legalább addig meg lesz csinálva az anime. XD Ennek amúgy lenne is értelme, mivel addig tart az egy idővonalon lévő JoJók sztorija, utána már jön az alternatív univerzum szál.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Takagi-san ep2

Nem nagyon használtam soha ezt a funkciót, de ez most megy on-holdra. Ugyanazt tudnám most is elmondani róla, mint az első részről, de a lényeg: ez egyszerűen nem működik animében. Erre így, élesben az adaptációval szemben állva kellett rájöjjek.

Lehet előveszem majd a vége felé, ha lesz kedvem hozzá, de egyelőre semmi. Marad a manga. Meg akkor a Violet Evergarden a szezonra.
Válasz küldése