Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Titkos írta: 2017.12.29. 04:44Még az eheti témához: amúgy is, ez az egész anime-dolog egy hiba volt... :lol:
Én úgy tudom, hogy valójában ez soha nem hangzott el Miyazaki szájából, csak a fanok így foglalták össze, "mémesítették" az otakukról alkotott lesújtó véleményét.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

tulokos írta: 2017.12.29. 08:01
Titkos írta: 2017.12.29. 04:44Még az eheti témához: amúgy is, ez az egész anime-dolog egy hiba volt... :lol:
Én úgy tudom, hogy valójában ez soha nem hangzott el Miyazaki szájából, csak a fanok így foglalták össze, "mémesítették" az otakukról alkotott lesújtó véleményét.
Egyébként valóban nem, de nem bírtam kihagyni ezt a cosplayer fazont, annyira megragadta a "lényeget", cigivel, rosszalló fejcsóválással, meg úgy mindennel... XDDD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na és akkor egy totál más téma: azoktól, akik esetleg nézik innen a Kekkai Sensen-t, illetve a nemrég befejeződött folytatását, a Beyond alcíműt, azoktól kérdezném, hogy Chain kb. összesen ennyit szerepel benne érdemben, vagy kap valami normális szerepet is pár cool, meg comic relief pillanat mellett? Mert már majdnem azon voltam, hogy hirtelen felindulásból (XD) minimum felveszem ezt a cuccot a plan to watch listámra, aztán a MAL kiábrándított, hogy ez a hölgy igazából mindössze "supporting" karakter, helyette valami férfitrió a főszereplők, hát ez hallatlan. :lol: Amúgy érdekes, mert ez a "lakásom egy szemétdomb és mellé annyit tudok piálni, hogy asztal alá iszom bármelyik yakuzát egy füstös kocsmában" típusú nő nem szokott általában az esetem lenni, na de egyrészt 5-6 évnyi tömény lolidömbing után eléggé "kiéhezik" az ember valami normális karakterre, másrészt az egyik kommentelő feloldotta ezt a fura, bennem lévő disszonanciát: "She seems like the girl version of spike from cowboy bebop except she's more mmmmm" Na, így már minden világos, nagy kedvencem volt mind a sorozat, mind a karakter, naná, hogy tudat alatt bukom a genderbend változatára is. :D (Meg persze a seiyuu is sokat hozzáad, szal mind a mutáns izével a szökőkútnál, mind a senpaiozó csajjal való beszélgetése közben meg lehet figyelni a karik közti különbséget. Értsd: végre egy nő, aki nem egy óvodás hangját kapta meg, még a végén, amikor kirúgja a fazont a lakásából, ott is örültem, hogy végre egy hihető ordítás, nem az a papírforma "KYAAAA~!", ahol már úgy vagy vele, hogy ha kissé odébb menne a kamera, látnád a lolicon direktort, ahogy irányítgatja a csajt. :dirr: XD) És persze a setting sem utolsó, szal ahogy így utánaolvastam, meg a videóból lejött, kissé ilyen Chrono Crusade-szerű cucc, csak az egyházi szervezet helyett itt inkább az öltönyös ügynök route-ra mentek rá a készítők, aztán lett egy ilyen Man in Black/X-Akták szerű cucc. (Ettől persze még mindig kijöhet belőle valami unalmas/semmitmondó/elcseszett sorozat, de ennyi pozitív benyomás után már nagyon kellene pedálozniuk ahhoz, hogy elrontsák. XD) Szóval aki látta innen, attól kérnék egy tömör véleményezést a kariról, meg úgy az egész sorozatról/franchise-ról is. :D

Edit: Na, azért megnyugodtam, hogy mégsem teljesen ismeretlen számomra ez a cucc, a mémmé vált endingjébe már anno belefutottam, ha jól emlékszem, itt nálunk Rui promózta. XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

^ Titki: én néztem az első évadát, de finoman szólva nem volt túl nagy szám. Pedig az alapsetting érdekelt, és mellé rohadtul eyecandy meg minden, de a 12 ep alatt annyira SEMERRE nem mozdult az egész dolog, hogy inkább feladtam. Semmilyen vagy irritáló, és főleg klisés karakterek, uncsi vagy közepes "action of the week" epizódok, (imho) hangulatromboló humor... Valahol sajnálom, mert ebben a világban volt potenciál. Lehet a 2. évadból kihoztak valami értékelhetőt, de arra már a fentiek miatt nem vállalkozam.

Nevezett hölgyemény pedig a csapat legsemmilyenebb tagja volt sztem, most rá kellett keresnem név alapján hogy ki is ő, szal e téren sem tudok sok pozitívumról beszámolni, bár nemtom mennyire került előtérbe az S2ben (mondjuk meglepődnék ha igen). Látom többen nézték innen, lehet másnak más a benyomása.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Azért nem volt annyira borzasztó a Kekkai Sensen. Vizuális és zenei téren kimondottan erős, a humora pedig személyfüggő, hogy mennyire talál be, nekem éppen tetszett (bár nekem elég sok furcsa, viccesnek szánt dolog is tetszik, szóval...). A történet már valóban problémásabb, mert van a főszereplőnek egy konkrét célja, de túlzás lenne azt állítani, hogy halad is az elérése felé a két évad alatt, talán csak a második évad utolsó két része fed fel némi használható információt a problémájával kapcsolatban. Nagyon epizodikus az egész, és emiatt rengeteg szereplőt felvonultat az anime, akiket nem dolgoz ki mindig kellően. A középpontban a főszereplő és az őt alkalmazó titkos szervezet áll, aminek tagja Chain is. A második évadban van egy rész, ami őrá fókuszál (voltak is belőle részletek a linkelt videóban), addig (és utána is) sajnos csak néhány jelenet erejéig tűnik fel, tényleg csak egy mellékszereplő. :/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi srácok, akkor szerintem ez most egyenlőre felejtős lesz. Azt nem mondom, hogy sosem fogom megnézni, de semmi olyat nem mondott róla egyikőtök sem, ami alapján úgy érezném, hogy "OMG, ezt most azonnal látnom kell!" Illetve ez a MAL leírás is kissé aggasztó:

"Kekkai Sensen adapts a select 12 chapters from the first 6 volumes of the manga it is based on while adding a new plotline and characters, culminating in an anime-exclusive ending. Aside from the first episode which adapts the three-chapter pilot, each episode adapts one chapter."

Aham, szóval ez majdhogynem iskolapéldája lehetne a "hogyan adaptáljunk szarul" esetnek. :dirr: Jó, most ezt így látatlanban mondom, de már leírva is eléggé érdekesnek hat, hogy "vegyünk ki egy hosszabb sztoriból random szegmenseket, azokat fűzzük úgy össze, mintha valójában is így következnének egymás után, adjunk az egészhez új sztoriszálat és karaktereket, majd az egészet koronázzuk meg egy teljesen saját kútfőből vett lezárással". Nem mondom, hogy az ilyesmi törvényszerűen rosszul sikerül, csak nagyon kell hozzá tudni írni/rendezni, hogy bármi értelmes, vagy átlagnál jobb süljön ki a dologból.
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Risa »

Különös módon a Kekkai Sensent szerintem pont az anime original karakterek tették színesebbé és konzisztensebbé. Kifejezetten hiányoltam őket a második évadból. Az első évad original befejezése viszont valóban rossz volt. Klisés és zavaros.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Aktuálisak még az animés csereakciók? Beszállnék én is, a Houseki no Kunit nézetném meg a bátor jelentkezőkkel.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

^ Én mondanám hogy benne vagyok, csak túl sok elmaradásom van és sokaknak ígérgettem sokmindent amibe még bele se kezdtem (visszaesett a legendás tempóm, evvan :P ). Mondjuk csak 12 ep, az azért nem vállalhatatlan... Csak nemtom mit kérjek cserébe, mert azért elég sokmindent láttál már te is, amire azt mondanám hogy érdemes lett volna időt szánni rá. Hm... Illya? :dirr:

Ps. Juncs nem felejettem el az Árját, csak még nem jutottam odáig.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Surci írta:Hm... Illya? :dirr:
Esetleg valami más nem jöhetne szóba? :drop:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

annarancs írta: 2018.01.13. 15:10
Surci írta:Hm... Illya? :dirr:
Esetleg valami más nem jöhetne szóba? :drop:
Nem tudjátok ti mi a jó :D

Mondjuk amiket javasolnék és hosszban is hasonlóak, az a Ben-To, a Sengoku Basara és a Ga-Rei: Zero. Első kettő imho zseniális fight-comedy, G-R:Z pedig az egyik legjobb yuri cucc amit animében láttam, emlékezetes főszereplőkkel és remekül prezentált pszichológiai kontenttel (mondhatnám hogy Berserk csajokkal, de MAL szerint azt nem láttad, így nem igazán mondana semmit).

Ps. Az utóbbit Androsamának is javaslom, vmelyik posztjában épp panaszolta hogy vacak yurikba futott bele újabban, szal ha eddig ez kimaradt volna, rávetheti magát.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Surci írta:Ga-Rei: Zero
Valóban nem láttam a Berserket, csak a mangáját olvastam el éppen mostanában, szóval akkor ezt választanám. Igyekszem majd még januárban befejezni. Jó szórakozást a Houseki no Kunihoz! :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2018.01.13. 16:52 Nem tudjátok ti mi a jó :D
Dehogyis nem, ezért sem nézzük az Illyát. :D (Az Aria véleményezésével meg nem kell kapkodni, úgyis ki kell még éleznem a szarvaimat, a fegyvereimet meg csőre kell töltenem a MAL-os pontszámaid apropóján lol.)

A GRZ meg kiváló választás, bár én echte yurinak azért nem nevezném, max van benne enyhe yuri-subtext.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2018.01.13. 17:45
Surci írta: 2018.01.13. 16:52 Nem tudjátok ti mi a jó :D
Dehogyis nem, ezért sem nézzük az Illyát. :D
Na jó, látom megszólalt a másik akinek nincs ízlése :dirr: :D

A GRZ-t mondjuk én sem nevezném igazi yurinak , mégis sokkal jobban működik benne ez a vonal, mint a magukat direkt ilyennek promózó vackokban. Viszont tény hogy anélkül a (leginkább egyfelől akogare/másfelől kapaszkodó) kapcsolat nélkül elveszne a lélek ebből a cuccból. Ritka hajóim egyike leszb-téren, még ha tudom is hogy a kapcsolatuk elsősorban nem ilyen természetű.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta: 2018.01.14. 00:26 az egyszem Free! ??? ami bár már franchise, de ugyanolyan újító darab volt valamennyire a profiljukban
Az kétségtelen, hogy egyetlen részt nem láttam belőle, az viszont kétséges, hogy ez bármiben is újító lett volna. Egyszerűen rájöttek két dologra a Tamako Market után: a végtelenségig egykaptafás kiszerelésben tolt moe mégsem egy életre szóló biztosítás, ezért (és a kettes pont következik valahol az egyesből) inkább a fujoshik pénztárcája felé fordultak. Ugyanaz a setting, ugyanaz a stílus, csak most a másik nem felé szolgáltatták ezt a tartalom nélküli fanservice-fesztivált.
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Ezzel hadd vitatkoztak, mint aki látta is a Free!-t. Vannak hibái, amit mi is fel szoktunk emlegetni, tele van izmos bishikkel, akik nem restek ezt meg is mutatni, és egyértelmű, hogy a fiúk egymásra vannak kattanva. Ezt nem lehet tagadni. De az egész sorozatból látszott, hogy a rendezőnő szívvel-lélekkel csinálja. Ennek hála a karakterek tényleg éltek, sokat fejlődtek, és jó volt nézni az egészet. Nem ment bele nyilván seineni mélységekbe, de nagyon értelmesen mesélt barátságról, múltbeli traumákról, jövőbeli félelemről. Mindehhez kaptunk egy mesteri grafikát és fülbemászó dallamokat, meg briliáns seiyuu játékot is.

Hogy milyen lesz a harmadik évad, feltehetően Utsumi nélkül, nem tudom. Őszintén megmondom, vannak kétségeim felőle, hogy kelleni fog-e ez. De hogy én a Free!-től megkaptam a kedvenc karakterem Rei-chan személyében, az elsőszámú OTP-m, és kêt nagyon frissítő nyarat, biztos.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Jucuky írta: 2018.01.14. 08:31 De az egész sorozatból látszott, hogy a rendezőnő szívvel-lélekkel csinálja.
Ezzel azért nem tudok mit kezdeni, mert az otakuk ugyanezt szokták felemlegetni például a K-Onnál, meg a Lucky Starnál, én meg csak értetlenkedek nagyban, hogy ezeknél mégis hol érződik az a nagy belevitt szív és lélek, mikor ordít az egészről, hogy egy éppen aktuális, low-tier trendhullámot lovagolnak meg. Szóval nem to'om, de nekem a Free inkább tűnik ugyanazon érem másik oldalának, ergo egy éppen jól időzített pandering, benne protokoll az összes fanservice-elemmel. Az ilyesmi erőlködés nélkül is megy.

A technikai kivitelezést (bár a karakterdesignjaik nagyon nem az esetem) és a beleölt büdzsét nem tagadom persze el a KyouAnitól, de ha nincs érdemi tartalom a külsőségek mögött, akkor az vajmi keveset ér.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Csak gyorsan szólok bele az aktuális KyoAni témába, mert a Free-t nem láttam (és a VE-be se néztem még bele), de ilyenkor szoktam kicsit sajnálni hogy az Amagi Brilliant Park eltűnt az ismeretlenség homályába, mert az átfogó hozzáállást tekintve az volt talán a legközelebbi eset arra, hogy a KyoAni visszatért a Haruhi előtti mentalitáshoz, pláne úgy, hogy az FMP kiagyalója áll mögötte. Már csak azért is hozom fel, mert a Haruhi/Lucky Star/K-on szentháromság az, ami gyakorta fel van hozva a KyoAni-t illetően, és az Amagi elemében tér el ezektől annyira, hogy ha más nem, egy ellenpéldaként fel lehetne hozni a stúdió tendenciáit tekintve, de a Hyouka is hasonló tésztának látszik a net szerte olvasottak alapján.
Kép Kép
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

KyoAni ügyben pont az Amagi Brilliant Park pont nem volt emlékezetes számomra. Mostanra éppen a főhős fiút tudom felidézni, de őt is csak azért, mert voltak nagyon jellemző szokásai. Meg a három tündérke rémlik. Nem volt rossz, de kiemelkedő sem például nekem.

Hogy a K-ON mellett mivel érvelnek nem tudom. Az első évadát láttam, de azon felül, hogy kucsit uncsi, meg sótlan nekem, más bűnt nem tudok neki felróni. Nyilván nem véletlen nem fejeztem be, viszont azt megértem, hogy miért szeretik. Én nem látom valami nagy botlásnak a stúdió részéről.

A Free! meg kicsit más tészta. A rendezőnő bevallottan szereti a szorosabb férfikapcsolatokat ábrázolni, nem véletlenül lett övé valószínűleg a Banana Fish rendezése, ami ugyan nem BL, de speciális bizonyos szempontból. A Free! előtt a női fanservice kimerült az UtaPriben, és a DEEN sorozataiban. Hadd nem részletezzem. Aztán jött ez a nő, aki nagyon is jól láthatta, mi hiányzik a piacról, és letett egy minőségi sportsorozatot az asztalra lányoknak, emlékezetes, fejlődőképes, érdekes szereplőkkel, akinek nem merül ki az érdemük a kerek popsiban és a kockahasban. Mert azt szeretik elfelejteni, hogy a Free! sportsorozat. Nem egy shounen-seinen, ezért máshogy közelíti meg a témàt, de a sport, a verseny része nagyon fontos eleme. Azt szoktam mondani, hogy itt a víz az érzelmek közvetítő közege, ami megteremti a karakterek közötti kapcsolatot. És ezt szuperül használta

Még egyszer, vannak hibái, kérdezzetek meg bárkit és tudna mondani, nem is egyet, van benne pofátlan fanservice, formas férfitestek, és shipek, minden fronton, de közben egy szerethető, a maga nemében, a maga műfajában remek sorozat lett.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Jucuky írta: 2018.01.14. 15:46Még egyszer, vannak hibái, kérdezzetek meg bárkit és tudna mondani, nem is egyet, van benne pofátlan fanservice, formas férfitestek, és shipek, minden fronton, de közben egy szerethető, a maga nemében, a maga műfajában remek sorozat lett.
Én csak azon gondolkodtam el, hogy mennyivel könnyebb védeni a női otakuknak készült animéket, mint a férfiaknak szánt animéket. Például egy fujoshi-pandering valószínűleg mindig "szerethetőbb" lesz, mert míg a nők alapvetően sokkal inkább emocionális kielégülésre vágynak, addig a férfiak kevesebb elbeszéléssel is beérik ha cserébe kapnak több faros, bögyös macát. Tehát sosem fogják kiállni az összevetést, mert látszólag az egyik primitívebb a másiknál a közfelfogás szerint. De valójában mindkettő ugyanaz a műfaj, hisz a megvalósítás szintjén csak a primer ösztönökre próbálnak hatni, így hát voltaképpen ugyanolyan közönségesek is. Ehhez képest pedig azért érdekes például a Free! sorozat, mert ahogy be tudott törni a mainstreambe, úgy szinte teljesen elmosta a látszólagos határt: most már a csajok is "élvezhetnek" úgy egy műsort, ahogy a fiúk. Egyébként a Yuri!!! on Ice is ugyanezt a műveletet hajtotta végre. Szomorúnak tartom, hogy "újításként" van megünnepelve ez a fordulat, miközben csak annyi történt, hogy a nők felvették a macsó/suttyó férfi közönségnek a tempóját.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

KyoAni, Free!, stb. témához: Igazából úgy érzem, hogy valamilyen szinten mindannyiótoknak igaza van kicsit. Egyrészt Junchi jól mondja, hogy azért a Free!-n is érződik az (ami úgy a post-FMP-s KyoAni animék 90%-án), hogy lehet, hogy ott van benne a "szív", de a szív előtt még dominánsabban ott van a hideg, kiszámított, fanservice-re épülő üzleti gondolkodás, szal az ilyen "Mio-chan most elpirul a 12. percben és minden otaku meg fogja venni a BD-t!"-felfogás. Ez azért a Free!-ben is érezhető, csak (és itt jön be tulokos pszichológiai magyarázata, hogy a két nemnél különböznek az alapvető, ösztönszerű impulzusok) mivel a nők jellemzően jobban vevőek az érzelmi hullámvasútra (ugye nem véletlen, hogy a szintén elsősorban őket célzó mexikói/brazil szappanoperákban gyakorlatilag folyamatosan csak a kavarás megy, érdemi plot nélkül), míg a férfiaknak sokszor már az is elég, ha a moe/csöcs/segg arány megvan, ezért ahogy tulokos írta, nyilván egy fujoshi cucc úgymond "erkölcsileg" valahol mindig előtte lesz a férfiaknak szánt fanservice cuccoknak. Na de hogy ettől objektíven jobbak-e azoknál, az már egy másik kérdés. Viszont hogy a végére kissé Jucuky álláspontját is megvédjem: azért azt én is éreztem (jó, én sem néztem végig, de a megtekintett 2-3 résszel már előrébb vagyok, mint Juchi vagy tulokos XD), hogy valahogy jóval értelmesebb az egész cucc. Szal míg egy K-ON/Lucky Star duónál lemarom az arcom a folyamatos debilkedéstől és valami iszonyú infantilis a teljes gárda, illetve a hozzájuk kötődő poénok (most komolyan, szerintetek mit mond az el egy seinen animéről, hogy a 7-8 éves kislányoknak írt My Little Pony karakterei sokszor "érettebb" jellemmel bírnak, mint a K-ON gárda? XD hülyén hangzik, de én így tapasztaltam XD), addig a Free!-ben legalább minimálisan komolyan volt véve az egész setting, sőt, ha azt nézem, hogy Free!-ék hogy álltak hozzá az úszáshoz és azt összevetem azzal, hogy K-ON!-girlék milyen minőségben foglalkoztak a zenéléssel...akkor megint csak a fujoshi-pandering sorozat nyer. XD Ja és persze nagy pozitívum, hogy a zenéje awesome, legalábbis ezt még mindig nem tudtam megunni, míg pl. ha ezt meghallom, ettől a chipmunk hangtól frankót eret akarok vágni magamon. :D (Na meg persze a Free!-hez tartozott egy nagyon vicces fanreakció hullám, konkrétan arra gondolok, hogy a sok otaku, aki elkönyvelte a KyoAni-t "loliszolgáltatónak", kb. a szívgyógyszerét keresgélte, amikor kiderült, hogy ezúttal fujoshi sorozatot fognak csinálni, meg ilyen "TRAGÉDIA! A MESTERÜNK ELÁRULT MINKET!"-szintű hattyú halála-style vergődést műveltek. XDDDD)

Mondjuk ha engem kérdeztek, a KyoAni "főbűne" nem feltétlenül az, hogy mikor melyik nem felé hajlik és készít nekik pandering animét, hanem maga a tény, hogy ők voltak az első olyan stúdió, akik masszívan felugrottak erre a moe vonatra, aztán úgy voltak vele, hogy "minek itt izgalmas sztorit, árnyaltabb jellemeket, meg bármi hasonlót kitalálni, amikor pusztán a két nem legalapvetőbb ösztöneire hatva simán eladhatunk bármit?" Aztán ebből divat is lett és amikor már a harmadik hasonló jellegű sorozattal keresték magukat dögre, akkor a többi stúdió is követte a példát. Az ő esetükben azért fáj még ez különösen, mert a látvány a legtöbb esetben valóban kifejezetten szép, úgyhogy nem tudok nem arra gondolni, hogy pl. milyen jó akció-kaland animét lehetne csinálni ezzel a büdzsével, ha nem a slice of life műfajnál rekedtek volna meg. (Ez is milyen tipikus: kiválasztották azt, aminek megalkotásához a legkevesebb fantázia szükséges, hiszen elég csak való életből vett példákat, jeleneteket "lemodellezni", majd nyakon önteni ízlés szerint némi felfokozott humorral/drámával és bumm, így lett a Chokapik. :P) Szal így az egész KyoAni "power" úgy jön le nekem, mintha valaki olyan lézeres műtősberendezés birtokában lenne, amivel szaruhártya műtéteket lehetne végrehajtani, ezáltal visszaadva egy csomó ember látását, de ők inkább ezt az egész technológiát arra használták, hogy mondjuk angyalka mintákat égessenek lézerrel a betonba, pusztán azért, mert "az több embernek tetszik".
Kép
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Jaj nekem, hogy magyarázzam meg, hogy jó legyen?

Azzal, hogy azt írtam, hogy jelen van a fanservice azt akartam mondani, hogy a nézők nagy része tisztában van vele, hogy nagyon is tudatosan használták ezt fegyverként a nők ellen meg az eladásokért. Nyilván nagyon kevesen olyan naivak, hogy azt higgyék, a profit nem játszott ebben szerepet. De ez nem jelenti, hogy eladták az egészet a fiúk fenekével és kész, nincs benne a maga műfajában érték és érzelem. Megmodnom miért. Mert a legtöbb néző emlékszik ám Rei-chan sárga fecskéjére, ami kicsit sem feltünően feszült a popsijára, de nem ez fog Rei-chanról eszébe jutni elsőre senkinek. Hanem az, hogy Rei-chan a furcsa nerdsége ellenére egy okos, hihetelenül nagy szívű fiú, aki a barátaiért bármilyen áldozatra hajlandó. Makoto fantasztikus hátizmai eltörpülnek amellett, mikor egy félink, félős kisfiúnak csalt mosolyt azzal az arcára, hogy megmutatta az úszás örömeit. Nagisa az ártalan, mindig vidám genki külső alatt egy igazi little shit, és iszonyú manipulatív dög, de képes komoly lenni és megvannak a maga félelmei. Rin hova jutott két évad alatt és mennyire szerethető, figyelmes, cukorborsó és rátermett kapitány lett a kezdeti hisztis fiúból. És még ennyi évvel a Free! után is az jut eszébe egy csomó embernek a Sanrio Danshi második részét nézve, hogy Haru biztos meginná azt a fura maklérás kólát, mert hát egy kicsit érdekes a kajaízlése.

És tényleg nem hiszem, hogy az baj, hogy vannak, akiknek ez ám nem tetszik, mert nem lehet mindenkinek ugyanolyan az ízlése. Én azt is elfogadom, mikor felróják, hogy túl sok benne a fanservice, hogy túlságosan rámegy a male x male shipekre, hogy néha túl érzelgős, hogy a második évadot sikerült kicsit eldrámázni és volt egy konfliktus, amit szerintem nagyon esetlenül, és nem igazán jól oldottak meg. Azt is elfogadom, hogy valaki nem az ilyen sorozatokat keresei, nem ez az ízlése. Sőt még csak azt sem mondom, hogy ennek egy top 10-es listában a helye. De őszintén szólva, még akkor is, ha ez sekélyes ízlésről árulkodik, én a magam részéről tényleg borzasztóan élveztem ezt a sztorit annak idején. Nem egy háború és béke, nem is egy GitS, vagy egy EVA, sőt még csak Koe no Katachi sem, de nem is akart az lenni soha. És szerintem kellenek az igényesebb szórakoztató, kikapcsolódósabb darabok, amilyen ez a sorozat is, mert vannak emberek, akik a szabadidejükben szeretnek egy ilyen kis nyári frissítővel lazulni. Emiatt abszolút nem gondolom, hogy szennycím, ami semmit nem tett le az asztalra, ami miatt szeretni lehet.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Úgy kb. ez, amit Jucuky most leírt, plusz Titkos pozitív meglátásai. Amikor pedig írtam, hogy igenis újított ezzel a KyoAni, ott szerepelt az a valamennyire szócska is (mindegy), ergo attól még, hogy nektek ez az "érem másik oldala" = nem újítás, nekünk csajoknak igenis az volt. Mert végre kaptunk mi is egy látványos és színvonalas fanservice-t, amit a Free! előtt hasonló mértékben más nem igazán tálalt. E mellé pedig a sztorija is korrekt szórakoztató slice of life és sport, ahogy már itt elhangzottak (pedig én nem vagyok egy Free fan).

Elhiszem, hogy Tulokos ezt a tendenciát az ipar további pusztulásának éli meg, és hogy Junchinál is ez (tartalom nélküli!) zsinórból szennycím, mások meglátásai pedig nem fogják ebből kizökkenteni őket, de ha már mindig itt állnak ezek a savanyú benyögések, álljon itt a védelmük is. Csak így ennyi.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Jucuky írta: 2018.01.14. 15:46 KyoAni ügyben pont az Amagi Brilliant Park pont nem volt emlékezetes számomra. Mostanra éppen a főhős fiút tudom felidézni, de őt is csak azért, mert voltak nagyon jellemző szokásai. Meg a három tündérke rémlik. Nem volt rossz, de kiemelkedő sem például nekem.
Ha a három tündér alatt a három kabalaállatot érted (akik közül az egyik pont az FMP-s Bonta-kun), akkor érthető hogy miért ők és Kanie maradtak meg úgy igazán, amennyi negatív(abb) véleményt olvastam a sorozatról, azok rendszerint őket hozzák fel, mint maradandóbb mozzannatai a sorozatnak, mert leginkább belőlük árad az attitűd. De egyébként se hibáztatlak ha nem tetszett a sorozat, mert a tényleges sztori nem feltétlen volt az erőssége, sokkalta inkább a Fumoffu-s "lélek" gondozása és más környeztben kivitelezése, ami már csak profilból is eltér a KyoAni 2006+ óta felvett arculatától, nem hogy az elmúlt pár évet nézve.

Catrin írta: 2018.01.14. 22:58 Elhiszem, hogy Tulokos ezt a tendenciát az ipar további pusztulásának éli meg, és hogy Junchinál is ez (tartalom nélküli!) zsinórból szennycím, mások meglátásai pedig nem fogják ebből kizökkenteni őket, de ha már mindig itt állnak ezek a savanyú benyögések, álljon itt a védelmük is. Csak így ennyi.
És pontosan ezért hoztam fel az Amagi-t amolyan oldalról bedobott cetlinek, mert ahogy telik az idő, úgy sántít nekem az a meglátás, hogy akármilyen évet ír a naptár, a KyoAni még mindig a Lucky Star/K-on kettős alapján van megítélve, miközben a stúdió folyamatosan szállítja a címeiket, ideértve az Amagi-t is. Ami szvsz tényleg a Fumoffu-s időket idézi, és echte alapvetően elüt a KyoAni Haruhi óta felvett arculatától, de mintha folyamatosan elsikkadna a radar alatt 2014 óta, pont azért mert mintha az itthoni szcéna 2009-ben ragadt volna, pedig azóta eltelt nem egy év. Az is biztos mondjuk, hogy kő-seinen cuccokat azóta se kimondottan szállítottak, de az előző kommentemben felhozott Hyouka se tűnik speciel egy K-on klónnak, az Euphonium első évada sem volt az, és ahogy te és Jucuky körbeírjátok a Free-t, az se tűnik annyira ördögtől való dolognak. Pontosabban szólva annyiban hasonlóbbnak tűnik a K-onhoz, hogy a "pandering" valamilyen szinten meglenni lészen, de ha fanservice mellett a tartalom a maga módján becsülettel ott van, akkor látatlanban nem látok sok kivetnivalót ellene. Nem egy fanservice cucc a királyságát adná egy épkézlábabb tartalomért, és ha a Free-ben ez megvan, akkor szvsz magasról letojható hogy milyen vonatra ugrott fel vagy indított el, ha egyszer úgyis a konkrét tartalom számít. Persze ettől még ugyanúgy igaz, hogy így is egy picit ízlésfüggő a KyoAni mint stúdió, és valamennyire biztos vagyok benne, hogy anno meglátták a potenciált a fujoshi közönség pénztárcájában, de nyilván van külömbség pandering és pandering között, és ha a KyoAni a Free-vel a jó értelmét fogta meg a szónak, akkor a lányok örülhetnek hogy nem egy Queen's Blade Rebellion-t kaptak, ami a QB fanok túlnyomó része szerint is egy istencsapása volt.
Kép Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nem akarom ragozni a dolgot (plusz át lehetne az egészet helyezni az általános dumás topikba ohh és Surci a komment írásom közben pont megtette, thx), csak még egy aprócska megjegyzés:

Dodgers:
Igen, a Hyouka ugyanígy túlmutatott azért a szokásos zsánerüknél/legalábbis más hangulatot keltett bennem, Amagit nem láttam, de valóban el/Fumoffuhoz visszakanyarodásnak tűnik ez is, mint vígjáték.
Válasz küldése