Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Surci írta: 2018.01.15. 10:42Tessék kontentet gyártani :P Nyilván nem kell új thread mindennek, de ha látható, hogy egy sorozatot 3-4 vagy több fórumer is követ, annak érdemesebb tematikus szálat adni.
Csak mert követjük, még nem fogunk folyamatosan írogatni is róla - lásd Overlord, ami hiába szezontop, még az első évadához se volt topik, és a másodikhoz sem mutatkozik rá igény ::^_^::

Nem divat már a heti rendszerességű beszélgetés,
annak a kevés aktív fórumozónak (nemcsak itt, mindenütt) is max arra van ideje/kedve, hogy az első benyomásról és a végösszegzésről írjon (ha egyáltalán végignézi a sorozatot, amibe belekezdett) - magam sem látom már értelmét többet írni.

És ezt nem trollkodásból vagy pesszimizmusból írom,
pár éve még én is rengeteg sorozat-topikot nyitottam, amikbe már akkor sem írtak, és azóta csak még közömbösebb lett a hazai közösség hozzáállása.



Titkos írta: 2018.01.14. 21:26 Az ő esetükben azért fáj még ez különösen, mert a látvány a legtöbb esetben valóban kifejezetten szép, úgyhogy nem tudok nem arra gondolni, hogy pl. milyen jó akció-kaland animét lehetne csinálni ezzel a büdzsével, ha nem a slice of life műfajnál rekedtek volna meg. (Ez is milyen tipikus: kiválasztották azt, aminek megalkotásához a legkevesebb fantázia szükséges, hiszen elég csak való életből vett példákat, jeleneteket "lemodellezni", majd nyakon önteni ízlés szerint némi felfokozott humorral/drámával és bumm, így lett a Chokapik. :P) Szal így az egész KyoAni "power" úgy jön le nekem, mintha valaki olyan lézeres műtősberendezés birtokában lenne, amivel szaruhártya műtéteket lehetne végrehajtani, ezáltal visszaadva egy csomó ember látását, de ők inkább ezt az egész technológiát arra használták, hogy mondjuk angyalka mintákat égessenek lézerrel a betonba, pusztán azért, mert "az több embernek tetszik".
Well said :thumb:

Hmmm? Semmi reakció? Nekem anno a fejemet is letépték (na jó, csak próbálták) drága fujoshijaink, mikor ezt le mertem írni, hogy kár a KyoAni tehetségét elvesztegetni rá (meg a sok moé SoL-ra, mert a K-On is ugyanez a kategória, ahogy a Sunrise-ot is utálom a sok LoveLive-ért, ami helyett értelmesebb/értékesebb sorozatokat is csinálhatnának), mikor az említett 'értékeket' (érzelgősség, traumák, karakterdráma, fanservice) a DEEN is bőven tudta volna szolgáltatni - és ezt továbbra is fenntartom.
De persze a bevétel az úr, nem a minőségi/változatosság/művészi érték, és sajnos ennyi a mai anime ipar.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Random szösszenetek:
Szerintem egyik nemet sem kellene túl dimenzionálni. A pasik többsége valóban szeret nézni, a portékát cserében nem is hiszek el, hogy egy pasinak egy női karakter a jelleme miatt jön be, hanem biztosan csak a teste. Mesélek egy példát. Évekkel ezelőtt még az A+-on történt, hogy a CB topikban felmerült ki kit tart a legérdekesebb karakternek. Természetesen többen Spike-ot jelölték be, én meg benyögtem, hogy Faye. Zita úrhölgy meg rendesen ki is osztott, hogy lám a pasiknak elég egy forró naci és már az a kedvenc és nem fedezik fel az igazán lényeges karaktert.

Szóval egy pasik csak a teste miatt kedvelhetnek egy női karaktert a belső értékei miatt nem. A nők pedig racionális döntést hoznak hiszen ők csak a belsőt nézik és a külsőt nem. Persze tudom, hogy nincs így, de hát, ha azt mondom, hogy én kedvelem Tsunadét mert egy érdekes karakternek tartom akkor hamarabb néznek rám furcsa szemmel mintha egy nő mondaná azt, hogy érdekesnek tartja Sasukét.

Másrésztaztán. A Korrában úgy történt meg a yuri száll, hogy semmilyen fizikai kontakt nem volt. Ettől függetlenül az egész fantársadalom felrobbant, hogy úristen mi történt. Ezzel mindösszesen arra akartam utalni, hogy bőven elég az érzelmi oldal is, ha az jól van megoldva és nem kell hozzá semmilyen fanservice.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta: 2018.01.15. 10:27
Surci írta: 2018.01.15. 10:12 Továbbra is nyugodtan lehet új topicot nyitni animéknek, ha látjátok hogy többen követik a fórumról, modként is könnyebb lenne, mint így hogy vegyessaláták a postok, mert a fórummotor nem enged postot bontani, ill. ha igény van rá akkor szóljatok és nyitunk neki mi.
Lehetne, de azért a pár (összesen 10-20) kommentért, ami a jövőben belekerülne, van értelme? :drop:

Annyit úgysem írunk heti szinten egyik sorozatról sem, hogy azok mind külön topikba kerüljenek.
A szezon végi értékelések pedig ugyanúgy elférnek a különböző gyűjtőtopikokban.

Szvsz elég, ha a bishounen sorozatok kapnak topikot, másról úgysem várható heti szintű áradozás ::^_^::
-OJ- írta: 2018.01.15. 10:15
Surci írta: 2018.01.15. 10:42Tessék kontentet gyártani :P Nyilván nem kell új thread mindennek, de ha látható, hogy egy sorozatot 3-4 vagy több fórumer is követ, annak érdemesebb tematikus szálat adni.
Csak mert követjük, még nem fogunk folyamatosan írogatni is róla - lásd Overlord, ami hiába szezontop, még az első évadához se volt topik, és a másodikhoz sem mutatkozik rá igény ::^_^::

Nem divat már a heti rendszerességű beszélgetés,
annak a kevés aktív fórumozónak (nemcsak itt, mindenütt) is max arra van ideje/kedve, hogy az első benyomásról és a végösszegzésről írjon (ha egyáltalán végignézi a sorozatot, amibe belekezdett) - magam sem látom már értelmét többet írni.

És ezt nem trollkodásból vagy pesszimizmusból írom,
pár éve még én is rengeteg sorozat-topikot nyitottam, amikbe már akkor sem írtak, és azóta csak még közömbösebb lett a hazai közösség hozzáállása.
Szerintem azért ne állj hozzá ennyire negatívan. :) Olvastam még a decemberi Usteam fórumos "vallomásodat" a fandom hazai helyzetéről (a szöveg jelentős részével egyébként egyet is értettem magamban), viszont amiket ott leírtál, meg amikre itt fentebb utalgatsz, azok az Aoi fórumra szvsz pont nem igazán jellemzőek. :) Amit vázolsz, az tényleg inkább az AA/Facebook-stílus és nem véletlen, hogy ezen helyeket én is kerülöm, mint a pestist. XD Nem egy olyan emberrel gyarapodtunk egyébként az elmúlt 2-3 évben, akik pont AA-ról jöttek át és pontosan azért, mert kiábrándította őket az, amiről te is írsz. (Ha már itt tartunk, gondolom nálad sem véletlen, hogy Animax fórumtól Usteamen át AA-ig mindenhol megfordultál már, aztán végül mégis itt kötöttél ki... XD) Viszont felesleges szerintem ilyen érvfelvágó pesszimizmussal hozzáállni ehhez az egészhez, hogy "minek a tematikus topic, úgyis szar az egész fandom!", mert akkor valóban szar is marad.

Egyébként kissé konkretizálva a témát: nálam pl. az adott sorozattól is függ, hogy tényleg csak "prológust", meg "epilógust" írok-e róla, vagy pedig hétről-hétre, szinte "blogolom". Speciel pl. a Keijonak pont kellett a külön topic, mert az általános témában kezdtük elemezgetni, kezdetben főleg Dodgers és én, de a második felére még Junchit is sikerült "belerángatnunk". XD (Amire a mai napig rohadt büszke vagyok. XDDD) Pedig hát a Keijo közel sem egy NGE vagy Lain, viszont pont minden héten hozott annyi poént, kellemes/vicces jelenetet, hogy mindig volt mit "elemezni" rajta. Vagy pl. egy JoJo-t ha nem is hétről-hétre (mert abból meg kell várni a BD-t... XD), de az egyes szezonok között szeretek kielemezni, mivel kis túlzással az meg úgy épül fel, hogy majdnem minden egyes arc olyan, mintha egy másik animét néznél, mert más helyszín, más karakterek, stb., csak az akció, a hangulat, meg a BIZARRR KALANDOKKKK!!444 állandóak. :lol: Szal ja, a kedv/idő persze belejátszik, de mondom, nálam főleg a sorozat függvénye ez a dolog. (Speciel hogy aktuálisat mondjak: a Killing Bites-nak lesz külön topicja, mert előreláthatóan bőven lesz benne annyi marhaság, hogy részről-részre legyen mit írnom róla, a kezdőpostot meg már el is kezdtem írni, amivel a topicot majd kezdeni akarom, szóval ennek most már ne nyisson senki, a héten meg akarom csinálni. XD Igaz, közben épp a bedarkult Tristramot is ki akarom próbálni, de remélhetőleg azért fórumozni is lesz időm mellette. XD) Btw, az Overlordról személy szerint én pl. azért nem írtam soha, mert nem is láttam még, az eleje nem fogott meg túlzottan, annyira meg nem csigázott fel, hogy továbbnézzem.
-OJ- írta: 2018.01.15. 10:15Hmmm? Semmi reakció? Nekem anno a fejemet is letépték (na jó, csak próbálták) drága fujoshijaink, mikor ezt le mertem írni, hogy kár a KyoAni tehetségét elvesztegetni rá (meg a sok moé SoL-ra, mert a K-On is ugyanez a kategória, ahogy a Sunrise-ot is utálom a sok LoveLive-ért, ami helyett értelmesebb/értékesebb sorozatokat is csinálhatnának), mikor az említett 'értékeket' (érzelgősség, traumák, karakterdráma, fanservice) a DEEN is bőven tudta volna szolgáltatni - és ezt továbbra is fenntartom.
De persze a bevétel az úr, nem a minőségi/változatosság/művészi érték, és sajnos ennyi a mai anime ipar.
Látod, ez is igazolja, hogy nincsenek itt minden bokorban olyan véresszájú fanok, amilyenekről te beszélsz. XD Egyébként személyes megjegyzés: KyoAni témában én hatszor jobban tartok mindig attól, hogy a lolicon otakuk hordája rohan le, mint hogy fujoshik támadjanak rám. :D Ahogy Catrin is írta: "Miért, azért az egy szem Free!-ért?" :D Ezzel arra célzok, hogy azért ennek a stúdiónak a rajongóbázisa 90%-ban még mindig a lolisok, a fujoshikat tényleg max a Free!-vel "vette meg" úgy-ahogy. Ja, illetve ha már fanboykodás: azért a Sunrise, meg a KyoAni nálam nem ugyanaz a kategória, nem mindegy, hogy valaki szinte teljes eddigi fennállása során kizárólag csak moeloli cuccokat gyárt, vagy van egy nagy múltú stúdió, számos minőségi címmel a háta mögött, akik úgy az utóbbi 5-10 évben elkezdtek "elkurvulni". Ezzel persze nem mentegetni akarom őket, mert ja, ők sem épp a "jó irányba" tartanak manapság és itt még csak nem is a Love Live-ra gondolok, hanem arra, hogy ha próbáltak is általad említett "értelmesebb/értékesebb" sorozatot csinálni, annak is ilyen Cross Ange-szerű förmedvények lettek a végeredményei. (Mert ugye utóbbinál volt az, hogy "itt most aztán komoly animét készítünk srácok, lesz benne mecha-harc, rasszizmus témája, világ csaknem megsemmisülése, stb-stb.", épp csak annyira debilen volt az egész tálalva, hogy nekem rosszabb élmény volt nézni, mint akármelyik Love Live-jukat, mert utóbbitól legalább nem várok semmit, sima idol anime, viszont Angélának lett volna rá esélye, hogy tényleg jó legyen, csak éppen csúnyán elbaromkodták. A Bones Star Drivere szvsz jobban sikerült ennél, pedig az sem épp azt hozta a sorozat második felében, amit vártam volna tőle.)
iskariotes írta: 2018.01.15. 22:42 Random szösszenetek:
Szerintem egyik nemet sem kellene túl dimenzionálni.[...]
Jó, hát igazából itt most valóban tényleg durván általánosítottuk mindkét nemet, a magam részéről azért is írtam oda, hogy "ösztönszerű, alapvető impulzusok", hogy ezzel jelezzem, hogy azért egy emberi lény jellemzően ennél többől áll. :D Btw, ha "Zita úrhölgy" Mufurcot jelölné, akkor tőle meg kár felvenni az ilyesmit, rendszeresen terjesztette anno itt Aoin is, hogy szerinte a nőknek szóló animék mennyivel "érettebbek", míg a férfiakat ilyen ösztönszerű dolgokkal (mint pl. egy jó mell) már egyből "megveszi" magának akármelyik sorozat. Ezzel nekem csak annyi bajom volt, hogy egyrészt ahogy itt tulokos is írta, igazából a fanservice animék mindkét nemnél az "ösztönszerű" dolgokra hatnak elsősorban, csak a nőknél az érzelmi töltet miatt valóban "magasztosabbnak" fog tűnni még egy fanservice sorozat is. XD Másrészt meg iszonyúan álságos volt ezeket az eszmefuttatásokat attól a Mufurctól hallgatni, aki amúgy az OJ által emlegetett "vérfujoshik" prototípusa lehetett volna. Szal neki pl. az egész LOGH anime nagyrészt kimerült abban, hogy "REINHARD-SAMAAAA! *______*", vagy a Bleachben felváltva shipelte Ichigót hol Ishidával, hol Grimmjawval, stb., szóval így eléggé ilyen "bort iszok és vizet prédikálok"-érzés volt, ha elővette ezt a fenti dumát az állatias, ösztönszerűen működő férfiakról. (Pláne úgy, hogy sokszor minden random hülyeségre ugrott, pl. gondolom te nem úgy írtál Faye-ről, hogy "Óóóó, kedvenc karim, főleg, amikor fürdőruhában mutatták, maaan, did you see those boobz??? *drool*", aztán mégis kaptál érte a fejedre "ohimesamától". :dirr: ^^"
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta: 2018.01.15. 23:16Szerintem azért ne állj hozzá ennyire negatívan. :) Olvastam még a decemberi Usteam fórumos "vallomásodat" a fandom hazai helyzetéről (a szöveg jelentős részével egyébként egyet is értettem magamban), viszont amiket ott leírtál, meg amikre itt fentebb utalgatsz, azok az Aoi fórumra szvsz pont nem igazán jellemzőek. :) Amit vázolsz, az tényleg inkább az AA/Facebook-stílus és nem véletlen, hogy ezen helyeket én is kerülöm, mint a pestist. XD Nem egy olyan emberrel gyarapodtunk egyébként az elmúlt 2-3 évben, akik pont AA-ról jöttek át és pontosan azért, mert kiábrándította őket az, amiről te is írsz. (Ha már itt tartunk, gondolom nálad sem véletlen, hogy Animax fórumtól Usteamen át AA-ig mindenhol megfordultál már, aztán végül mégis itt kötöttél ki... XD) Viszont felesleges szerintem ilyen érvfelvágó pesszimizmussal hozzáállni ehhez az egészhez, hogy "minek a tematikus topic, úgyis szar az egész fandom!", mert akkor valóban szar is marad.
Ennyi év felesleges pozitivitás, értékteremtés és közösségépítés után már elég nehéz nem Negatívan - helyett Reálisan nézni a helyzetet. A fórumozás a bloggoláshoz hasonlóan halott, hiszen nem jönnek már olyan új tagok, mint az előző generáció képviselői, akik még hajlandóak saját véleményt formálni és érdemben nyilatkozni, inkább csak mennek a Facebookos birkacsordával. Azt nézik és azért rajonganak, amiért a többség, véleményként pedig csak azt tudják ismételni, amit az adott vezérmajom mond. Jobbára már csak mi tartjuk életben a fórumokat (nemcsak az animéseket, a többin is ez a helyzet), akik ezeken nőttünk fel, és szinte csak olyanokkal gyarapodunk, akik hozzánk hasonlóan vágynak a 'régi jó' közösségre az 'újfajta szennyek' helyett. És hogy visszafordítható ez a dolog? Szerintem kizárt, hiszen a net a világgal együtt egyre jobban elkurvul.
Titkos írta: 2018.01.15. 23:16Egyébként kissé konkretizálva a témát: nálam pl. az adott sorozattól is függ, hogy tényleg csak "prológust", meg "epilógust" írok-e róla, vagy pedig hétről-hétre, szinte "blogolom". Speciel pl. a Keijonak pont kellett a külön topic, mert az általános témában kezdtük elemezgetni, kezdetben főleg Dodgers és én, de a második felére még Junchit is sikerült "belerángatnunk". XD (Amire a mai napig rohadt büszke vagyok. XDDD) Pedig hát a Keijo közel sem egy NGE vagy Lain, viszont pont minden héten hozott annyi poént, kellemes/vicces jelenetet, hogy mindig volt mit "elemezni" rajta. Vagy pl. egy JoJo-t ha nem is hétről-hétre (mert abból meg kell várni a BD-t... XD), de az egyes szezonok között szeretek kielemezni, mivel kis túlzással az meg úgy épül fel, hogy majdnem minden egyes arc olyan, mintha egy másik animét néznél, mert más helyszín, más karakterek, stb., csak az akció, a hangulat, meg a BIZARRR KALANDOKKKK!!444 állandóak. :lol: Szal ja, a kedv/idő persze belejátszik, de mondom, nálam főleg a sorozat függvénye ez a dolog. (Speciel hogy aktuálisat mondjak: a Killing Bites-nak lesz külön topicja, mert előreláthatóan bőven lesz benne annyi marhaság, hogy részről-részre legyen mit írnom róla, a kezdőpostot meg már el is kezdtem írni, amivel a topicot majd kezdeni akarom, szóval ennek most már ne nyisson senki, a héten meg akarom csinálni. XD Igaz, közben épp a bedarkult Tristramot is ki akarom próbálni, de remélhetőleg azért fórumozni is lesz időm mellette. XD) Btw, az Overlordról személy szerint én pl. azért nem írtam soha, mert nem is láttam még, az eleje nem fogott meg túlzottan, annyira meg nem csigázott fel, hogy továbbnézzem.
És ez nagyon jó dolog, hogy te még vagy olyan lelkes, hogy hosszú hasábokat tudj írni egy adott sorozat mindössze egyetlen epizódjáról :thumb: Amire sajnos manapság már nagyon kevesen képesek - már én sem - hiszen nemcsak írni, sokan még elolvasni sem bírják/akarják a hosszabb eszmefuttatásokat. Inkább megnézik az egyik idióta youtuber heti agymenését a semmiről :knife: Ez a lelkesedés viszont csak addig tart, míg vagyunk egy páran, akik hajlandóak vagyunk érdemben reagálni egymás írására. Mert ha már nincs kinek írni, akkor minek írjunk?
Itt van ismét az Overlord esete. Ha az a pár ember, aki egyébként is szokott témákat nyitogatni, nem nyit neki topikot, a többi biztosan nem fog, akkor inkább nem beszélgetnek róla. Aztán persze lehet, hogy akkor sem, ha kap topikot. Az aktív emberek viszont egy idő után megunják, hogy miért mindig nekik kell aktívnak lenniük?
Titkos írta: 2018.01.15. 23:16Látod, ez is igazolja, hogy nincsenek itt minden bokorban olyan véresszájú fanok, amilyenekről te beszélsz. XD Egyébként személyes megjegyzés: KyoAni témában én hatszor jobban tartok mindig attól, hogy a lolicon otakuk hordája rohan le, mint hogy fujoshik támadjanak rám
Valóban nincsenek....még ::^_^::
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

-OJ- írta: 2018.01.17. 11:52 A fórumozás a bloggoláshoz hasonlóan halott
Hagyjuk már ezt. Ahhoz képest hogy halott, elég élethű zombi, csak a megfelelő közegben kell művelni. Egyszer volt már erről egy hasonló vita, nem ismétlem magam, inkább linkelem, mert mást mondani most sem tudok: van aminek csak ez a formátum a megfelelő, és ez nem fog változni.
-OJ- írta: 2018.01.17. 11:52szinte csak olyanokkal gyarapodunk, akik hozzánk hasonlóan vágynak a 'régi jó' közösségre az 'újfajta szennyek' helyett.
Akkor ezexerint mégiscsak van rá igény. Nem hiszem hogy akkora probléma lenne hogy ez a típusú felület nem vonz be minden, csak 2-3 szóban "véleményt" nyilvánítani tudó FB-addict tinit - bár ez sem feltétlenül igaz, nézd meg az AA vagy a MAL nagy gyűjtőfórumait. A megoldás az adott fórumközösség kezében van: mennyire engednek teret a színvonal hanyatlásának és az adott fórum szétcseszésének - mert ha igen, akkor egy idő után jó hogy nem akarnak értelmes emberek oda postolni.
-OJ- írta: 2018.01.17. 11:52 És hogy visszafordítható ez a dolog? Szerintem kizárt, hiszen a net a világgal együtt egyre jobban elkurvul.
Na már megint a "lábon rohad szét a világ"-mantra. -__- *ásít* Elég, ha mindenki hozzáteszi amit tud és amilyen magas színvonalon csak tudja - pl. fórum esetében színvonalas postokkal, frappánsan megírt véleményezésekkel, értelmes ellenérvekkel, vitákkal vagy csak úgy a fórumtársulat kedvéért való poénkodással :D Ha meg valaki véleményvezírkedni akar, akkor tapasztalja ki, milyen eszközökkel lehet hatni a mai nézőkre, és álljon bele abba a vonalba: lehet blogpostot vagy vlogot készíteni a Dennou Coilról, LoGH-ról, Yuuni Kok(u)ki-ról, Haibane Renmeiről is.

Sztem felesleges ez a világfájdalmas kiábrándultság, ha nem tetszik a mainstream, akkor kerüld el és kész. Természetesen mindenkinek lehet véleménye mind az animeipar, mind a fandom jelen helyzetéről, de ha valaki tényleg csak ennyit lát az egészből, az imho hagyja inkább a fenébe. Ez egy hobbi, egy szórakozás, egy szubkultúra, aminek nem sok értelme van, ha folyton csak azt nézzük, mi szar épp a fandomban. Nem a fandom miatt animangázunk, hanem azért, mert anno valamiért megfogott ez a médium és még mindig keressük benne a szépet, a szórakoztatót, az értéket, a nosztalgiát és az új élményt, és ezen élmények közös szegmensei teszik közösséggé azokat, akikkel a fandomon belül megtaláljuk a hangnemet.
-OJ- írta: 2018.01.17. 11:52Itt van ismét az Overlord esete. Ha az a pár ember, aki egyébként is szokott témákat nyitogatni, nem nyit neki topikot, a többi biztosan nem fog, akkor inkább nem beszélgetnek róla.
Ez ugyan csak az én véleményem, de valahol megértem hogy az Overlord nem kapott topikot, lévén egyszezonos hájpcím, és mert már 3 ep után látszott hogy semmi nincs benne a harmatgyenge, tizenkettő-egytucat otakubait fanszervízen kívül. Persze lehet hogy más nem így gondolja, épp ezért nyugodtan lehet nyitni neki topicot. Ott van pl. az Illya thread, pedig az a lolishow rajtam kívül sztem senkit nem érdekelt, mégis marhajól elvoltam vele míg az epblogot írkáltam, aztán kiderült hogy a többiek is :D.
iskariotes írta: 2018.01.15. 22:42 Szóval egy pasik csak a teste miatt kedvelhetnek egy női karaktert a belső értékei miatt nem.
Ó Homura... Ezekszerint akkor kőkemény lolicon vagyok. :D Bár az Illya topicbeli ténykedésem után nem is lenne sok értelme tagadni :dirr: :dirr:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2018.01.17. 13:49-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

-OJ- írta: 2018.01.17. 11:52 Valóban nincsenek....még ::^_^::
És nem is lesznek, megnyugtatlak, két okból sem:
1) Az ilyesmi amúgy sincs már jóóóideje errefelé megtűrve, és ha akad is egy-egy disszonáns elem, aki ezt a fosbook-AA-Youtube színvonalat akarja szolgáltatni, az gyors úton lapátra szokott kerülni, mert sem az adminok/modok, sem az itteni közösség már aktív tagjai nem tűrik ezt meg, ha meg ettől most "elitisták" leszünk a többi hely szemében, hát áldásom rá. Komolyan!
2) Ha az előző pont mégsem valósulna meg, akkor szépen magától kikopik az illető, mert úgyis rájön, hogy nem találja itt meg sem a stílusának, sem az érdeklődési körének megfelelő kontentet, a tokjógúlról meg beszélhet félezer másik helyen is, adottak az alternatívák, úgyhogy inkább hagyni fogja az egészet, ha meg ettől most újfent "elitisták" leszünk a többi hely szemében, hát áldásom rá. Komolyan!

Egyébként, ha már személyes és fandom dolgok is előkerültek, az én szememben a YouTube mostani állapota a legnagyobb, legalávalóbb fertő (és nem csak az animés dolgokat tekintve, de most maradjunk akkor ennél). Persze meglehet tenni, hogy telibe ignorálja az ember az egészet, amit meg is teszek, de egyszerűen vagy nehéz nem bele-belebotlani egy-két ilyen színvonalon aluli pojácáskodásba, mikor épp a YT-n kolbászol az ember, vagy már szinte ilyen perverz késztetést érez, hogy nagy ritkán rájuk nézzen. Eddig akármelyik ilyen YT-s vlogger megnyilvánulását láttam animés témában, mindig azzal kezdődött a saját reakcióm (pár másodperc után), hogy épp az arcomat marom lefelé vagy a sok sületlenségtől, vagy ezektől az előre betanult "azt mondom, amit hallani akartok" jellegű véleményezésektől. Mindennek meg az lesz a következménye, hogy egyszerűen nem fogsz tudni különbséget tenni közöttük, legalábbis nekem annyira összefolynak az ilyen Attisok, Daisetsuk, meg akikhez még szerencsé(tlensége)m volt, hogy tényleg csak onnan tudom megkülönböztetni őket, hogy legalább máshogy néznek ki, egyébként meg kötelező jelleggel mindig ugyanazt a kábé 20-25 címet futtatják, vagy az éppen aktuális hype-slágert nyomatják, hogy a sok kis tizenévesből meglegyen a feliratkozószám, meg a like. Nem mondom, hogy teljesen hasztalan az ügyködésük, mert nézze őket, aki akarja, de ide a véres bökőt, hogyha 10 évvel korábban jött volna be ez az egész videós bohóckodás (és most eltekintünk attól, hogy akkor még a main stream vizeit szelte idehaza az anime-biznic, ergo nagyobb tér mutatkozhatott volna rá), simán lenne közöttük olyan videós, aki animés témában szolgáltatna ÉRTÉKELHETŐ tartalmat, és nem érdekelné, hogy épp hány Kirito2002 van feliratkozva rá.
Surci írta: 2018.01.17. 13:20 Persze lehet hogy más nem így gondolja
Ez elképzelhető, de például én is ugyanígy gondolom. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2018.01.17. 13:57-kor.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Junchi írta: 2018.01.17. 13:48
Surci írta: 2018.01.17. 13:20 Persze lehet hogy más nem így gondolja
Ez elképzelhető, de például én is ugyanígy gondolom. :D
Nem értek egyet, de elfogadom, és nem próbálok meg senkit meggyőzni a magam igazáról.
Ez az, amire sok helyen, sok más aktív animés képtelen.

Surci írta: 2018.01.17. 13:20Sztem felesleges ez a világfájdalmas kiábrándultság, ha nem tetszik a mainstream, akkor kerüld el és kész.

Természetesen mindenkinek lehet véleménye mind az animeipar, mind a fandom jelen helyzetéről, de ha valaki tényleg csak ennyit lát az egészből, az imho hagyja inkább a fenébe.

Ez egy hobbi, egy szórakozás, egy szubkultúra, aminek nem sok értelme van, ha folyton csak azt nézzük, mi szar épp a fandomban. Nem a fandom miatt animangázunk, hanem azért, mert anno valamiért megfogott ez a médium és még mindig keressük benne a szépet, a szórakoztatót, az értéket, a nosztalgiát és az új élményt, és ezen élmények közös szegmensei teszik közösséggé azokat, akikkel a fandomon belül megtaláljuk a hangnemet.
Azt is teszem, pontosabban saját véleményt alkotok róla, de azt inkább megtartom magamnak, mert már nincs kedvem több vitához a vérpistikkel.

Hagyom is, mert rájöttem, hogy nem éri meg foglalkozni vele.

Így van, valójában egyáltalán nincs is szükség a jelenlegi (hazai) fandomra, legalábbis a nagy részére. Mert ez a tömeg csak elvesz az élményből, ahelyett hogy hozzáadna.
Csak hogy ne keverjük össze a kettőt, én animézni ugyanúgy szeretek, mint régen (max kevesebb időm jut rá) - de ezt az élményt semmi kedvem nincs már online megosztani/kitárgyalni, főleg nem olyanokkal, akik csak azért néznek valamit, hogy a hibákat keressék benne (mert most ez a divat, ettől menő a sok netroll és youtuber), aztán még te vagy a hülye, amiért próbálnál jól szórakozni valamin.
Példa: önmagában nekem tetszett az Akame ga Kill! anime - még eredetiben is megvettem. Az eredeti mangát nem olvastam, nem is tervezem, nem érdekel mennyivel több (mint a mangák/lnek általában). Nem tartom best animu evör 10/10-nek, de a sokszor túlzásba vitt öncélú erőszakossága ellenére, számomra szórakoztató volt, és legalább kapott egy teljesen elfogadható lezárást, amit az animék 70%-a soha nem kap. Próbáld ezt te leírni a sok hazai, 'dehát a mangában nem így volt', szakértő elitistának. Inkább le sem írom, helyette nézek valami újat, amiről szintén nem írok, mert abba meg más köt bele. Mert hát nem oda gyülekeznek a népek, amit szeretnek, hanem amit utálnak.

Természetesen mindezeket általánosságban, nem az itteni fórumra vagy a tagokra értem ::jsmile:: mert az Aoi és az US talán az utolsó kivételek, amit nem lepett el az...nevezzük igénytelenségnek?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2018.01.17. 13:48 ha meg ettől most "elitisták" leszünk a többi hely szemében, hát áldásom rá. Komolyan!
Ez deklaráltan egy elitista fórum :D :D :kaminaglasses:
-OJ- írta: 2018.01.17. 13:55 csak azért néznek valamit, hogy a hibákat keressék benne (mert most ez a divat, ettől menő a sok netroll és youtuber), aztán még te vagy a hülye, amiért próbálnál jól szórakozni valamin.
Aszittem pont a silány minőség felmagasztalása a divat újabban. Ha dícsérik az a baj mer amúgy szarok, ha kritizálják akkor meg az, mer jajj szegény fanok lelkébe gázolnak... látszik hogy már semmi se jó :dirr: Egyébként pedig nem kell magadra venni a kritikát. Ezt mondjuk sosem értettem, miért vonna le az ÉN élményemből MÁS véleménye? Max nem értek egyet vele és kész.

Itt van pl. az emlegetett Akame ga Kill!, na annak van saját topicja, ahol megtekinthető a róla szóló magasröptű diskurzus :dirr: Őszinte leszek, igencsak kellemes élmény volt megtaposni azt az animét (és újra megtenném!), mert minden ízében felidegesített, de felőlem fanolhatja aki akarja, elférek tőle, max nem értek vele egyet. Ezt a "jajj elrontja mások élményét a negatív kritika"-hozzáállást abszolút nem osztom, tessék tolerálni az ellenvéleményt, akinek meg ez nem megy, az ne nagyon postoljon nyilvános felületre, mert az ott jelenlévők közül fix hogy lesznek olyanok, akiknek nem fog tetszeni. De az ide írkálók vannak már annyira felnőttek szerintem, hogy érvekkel fejtik ki álláspontjaikat és ellenvéleményüket a szánalmas otaku durci helyett.

Usteamról nem nyilatkoznék bővebben, csak annyit, hogy nem véletlenül nem járok túl gyakran arrafelé még read-only módban sem, a kiöregedett sónenfag- és moeloliotaku 4channerekkel nem sok közös témát találnék + a 3 tőmondatos "véleményezés" sem az én asztalom. Mások meg minket tartanak finnyás, a teát is eltartott ujjal (és persze barnacukorral, mer az drágább! :D) ivó elitistának. Dehát mindenkinek megvan a közege, amiben végül megtalálja a számítását.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Surci írta: 2018.01.17. 15:34 Egyébként pedig nem kell magadra venni a kritikát. Ezt mondjuk sosem értettem, miért vonna le az ÉN élményemből MÁS véleménye? Max nem értek egyet vele és kész.

Itt van pl. az emlegetett Akame ga Kill!, na annak van saját topicja, ahol megtekinthető a róla szóló magasröptű diskurzus :dirr: Őszinte leszek, igencsak kellemes élmény volt megtaposni azt az animét (és újra megtenném!), mert minden ízében felidegesített, de felőlem fanolhatja aki akarja, elférek tőle, max nem értek vele egyet. Ezt a "jajj elrontja mások élményét a negatív kritika"-hozzáállást abszolút nem osztom, tessék tolerálni az ellenvéleményt, akinek meg ez nem megy, az ne nagyon postoljon nyilvános felületre, mert az ott jelenlévők közül fix hogy lesznek olyanok, akiknek nem fog tetszeni. De az ide írkálók vannak már annyira felnőttek szerintem, hogy érvekkel fejtik ki álláspontjaikat és ellenérveiket a szánalmas otaku durci helyett.
Nem is szoktam magamra venni,
rólam aztán minden lepereg, ezért nem bírnak velem a fujoshik sem :lol:

Csak a folyamatos kötekedést, számonkérést és magyarázkodást unom, hogy minden jöttment tizen/huszonéves hülyegyerek (aki életében 10 animét látott, abból 5 magyar szinkronos a többi pedig shounen) szakértőnek hiszi magát, és hogy te milyen műveletlen vagy, amiért tetszik/nem tetszik neked egy adott sorozat. Mert ő jobban tudja, ezt meg is mondja neked, ellenvetésnek pedig nincs helye, ugyebár :wtf:

Mert régen - jó régen - még azok gyűltek össze egy anime topikjában, akik követték és tetszett nekik az a sorozat.

Most pedig általában azok, akik első résztől kezdve utálják, de annyira nincs életük (vagy mazochisták), hogy nincs jobb dolguk, mint ezt hétről hétre leírni és azokat basztatni vele, akik egyébként szívesen nézik, de inkább nem írnak róla. És nem a negatív kritikával van a gond, az nagyon jó, ha valaki látja a valós hibákat és le meri írni, mert egy ilyen vélemény hatványozottan értékesebb, mint a 'Best animu evör 10/10'. Ha értelmes, az ilyeneket elfogadjuk, ha nem, nem foglalkozunk vele.
Csak mostanra sokan átestek a ló túloldalára, és már nem akörül szokás lengeni, amit szeretsz, és örülni az ismikkel együtt, hanem ott pofátlankodni, ahol mindenki unja a pofádat, ami szimpla idiotizmus. (Vagy tipikus feltűnési viszketegség, hiszen a ma embere mindenáron ki akar tűnni a tömegből, de mivel tehetsége nincs semmihez, ezt a hülyeséggel teheti meg a legkönnyebben - lásd celebek.) Ebben a tekintetben max ríszpekt mondjuk a hazai fujoshiknak, ők legalább még egy emberként képesek örülni a kedvenceiknek (persze a negatív kritikát szintén csak egymástól, a téma hasonló szakértőitől fogadják el, mindenki más halál fia). Régen az animések mind ilyenek voltak.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

-OJ- írta: 2018.01.17. 16:07 Csak a folyamatos kötekedést, számonkérést és magyarázkodást unom
Nem kell magyarázkodni.
-OJ- írta: 2018.01.17. 16:07minden jöttment tizen/huszonéves féreg (aki életében 10 animét látott, abból 5 magyar szinkronos a többi pedig shounen) szakértőnek hiszi magát

Most kezdjük el azt, hogy ki a nagyobb aminuexpert: aki minden moeloli-, retardsónen- és otakucsalogató vackot végignéz egy szezonban, követ vagy 30 sorozatot (ami kb mind ugyanaz), vagy aki igyekszik szelektálni, miőséget keresni és a saját értékrendjének megfelelő cuccokat válogatja össze? Lehet hogy a kevesebb több, az egykaptafa ízlést nem menti a végigtolt animék száma. A paternalizmus mint "érv" pedig rólam lepereg, láttam már 17-20 éves értelmes, igényes animékre nyitott embert meg 25+, 30+, neadjisten 40+-os vérotakut is (durva, de az utóbbiak voltak többen).
-OJ- írta: 2018.01.17. 16:07Mert régen - jó régen - még azok gyűltek össze egy anime topikjában, akik követték és tetszett nekik az a sorozat.
Nézd, egy nyilvános fórumon lévő topic nem fanclub, hogy oda csak rajongói vélemények mehetnek, arra vannak tematikus fanoldalak. Őszintén megmondom, szívesen taposom sárba azokat a szutykokat, amik szerintem megérdemlik, akár részenként is, mert ez is egyfajta szórakozás, pedig van életem (btw szeretem ezt az "érvet" -__- ) - mint ahogy örömódákat is szívesen költök róluk, ha megérdemlik. Ezeket nem azért írom, mert mindenáron feleselni akarok veled, csak sztem túl van lihegve ez az egész. Lehet hogy más nem így érzi, én igen, épp ezért nem fogom rosszul érezni magam ha épp nem túl szívderítő kritikát írok egy animuról, akár részenként kielemezve a fasságait - míg más egész nyugodtan felistenítheti őket minden epizód után ha akarja.

Azért még mindig japán rajzfilmekről és képregényekről beszélünk, nem kell olyan hűűűűűdekomolyan venni ezt.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Surci írta: 2018.01.17. 16:59Nem kell magyarázkodni.
Vettem, téma ejtve ::^_^::
Mint mondtam, és mint oly sokan előttem, én már úgyis eltemettem az egész hazai anime fandomot :hammer:
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Nyilvános a Crunchyroll saját animés díjának a jelöltlistája. A közönség január 22-től szavazhat 17 kategóriában. Tavaly a Yuri!!! on Ice tarolt, idén gondolom a Made in Abyss lesz a nagy kedvenc. Átfutottam a listát, és egyik-másik kategóriában még én sem tudom, kire/mire voksolnék, annyira erős a mezőny (pl. a 3-gatsu vs Rakugo elég nagy dilemma, az Abysst meg nem is láttam még...).

Szerk.: Néhány szerintem hiányzó cím a listáról:
  • Natsume Yuujinchou Roku (a folytatások közé bekerülhetett volna, de az openingje is gyönyörű, még ha nem is feltétlenül férne bele egy objektív hatos válogatásba + best boy Natsume)
  • Hoozuki no Reitetsu 2nd Season (nem láttam még, de az openingje ennek ellenére is tetszik)
  • Uchouten Kazoku 2 (ezt is legalább az op kategóriából hiányolom)
  • Gintama.: Porori-hen (a komédiák közé beférhetett volna, még ha nem is ez a legjobban sikerült évad)
A Yoru wa Mijikashi Arukeyo Otome gondolom azért maradt ki a legjobb filmek közül, mert Japánon kívül még csak fesztiválokon vetítették, és talán az ősszel adják ki hivatalosan angolul...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára annarancs 2018.01.18. 03:39-kor.
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Annyira mindig elfelejtem, hogy a Tekketsu no Orphans második évada ideinek (is) számít, pedig nálam az egy elég meghatározó élmény lett, de mindenhonnan kihagyom, mert előttem csak a 2016-os kezdés van. Aztán ilyenkor csapok a fejemre, mikor látom egy-egy 2017-es listán. Még kész szerencse, hogy a Seiyuu Awards szavazáson előre felírtam magamnak, hogy Murata Taishit jelölhetem Shinoért.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: 2018.01.15. 23:16 Egyébként kissé konkretizálva a témát: nálam pl. az adott sorozattól is függ, hogy tényleg csak "prológust", meg "epilógust" írok-e róla, vagy pedig hétről-hétre, szinte "blogolom". Speciel pl. a Keijonak pont kellett a külön topic, mert az általános témában kezdtük elemezgetni, kezdetben főleg Dodgers és én, de a második felére még Junchit is sikerült "belerángatnunk". XD (Amire a mai napig rohadt büszke vagyok. XDDD) Pedig hát a Keijo közel sem egy NGE vagy Lain, viszont pont minden héten hozott annyi poént, kellemes/vicces jelenetet, hogy mindig volt mit "elemezni" rajta. Vagy pl. egy JoJo-t ha nem is hétről-hétre (mert abból meg kell várni a BD-t... XD), de az egyes szezonok között szeretek kielemezni, mivel kis túlzással az meg úgy épül fel, hogy majdnem minden egyes arc olyan, mintha egy másik animét néznél, mert más helyszín, más karakterek, stb., csak az akció, a hangulat, meg a BIZARRR KALANDOKKKK!!444 állandóak. :lol: Szal ja, a kedv/idő persze belejátszik, de mondom, nálam főleg a sorozat függvénye ez a dolog. (Speciel hogy aktuálisat mondjak: a Killing Bites-nak lesz külön topicja, mert előreláthatóan bőven lesz benne annyi marhaság, hogy részről-részre legyen mit írnom róla, a kezdőpostot meg már el is kezdtem írni, amivel a topicot majd kezdeni akarom, szóval ennek most már ne nyisson senki, a héten meg akarom csinálni. XD Igaz, közben épp a bedarkult Tristramot is ki akarom próbálni, de remélhetőleg azért fórumozni is lesz időm mellette. XD) Btw, az Overlordról személy szerint én pl. azért nem írtam soha, mert nem is láttam még, az eleje nem fogott meg túlzottan, annyira meg nem csigázott fel, hogy továbbnézzem.
Magához a témához csak ennek az idézetnek a keretén belül szólok hozzá, mert kontent kreálás terén nálam is elsősorban a kedv/idő/matéria határozza meg hogy írjak-e róla vagy se, annyi eltéréssel hogy én sose voltam az epizódonkénti kommentelés/véleményezés fanja, mindig jobb szerettem úgy nyilatkozni valamiről vagy hozzászólni valamihez, hogy előtte végig volt nézve az egész, mert akkor lehet ugye a legtöbbet egyszerre beszélni róla. Ettől még kedvelni szoktam, ha te vagy Surci találtok olyan sorozatot magatoknak, amin láthatóan jót szórakoztok és ki is szeretitek ezt adni magatokból, de ja, ha csak nem volt NAGYON ritka kivétel, jobb szeretek inkább végezni valamivel mielőtt hozzászólnék, és ez akármennyire nem növeli a fórum aktivitását, ez van. Mondjuk jó is, hogy felhoztátok az Overlord-ot, és a neki szánt topik/diskurzus hiányát, mert szerintem ezen is látszik az, hogy a magyar szcéna egy kicsit másabb mint a külföldi: azzal tisztában vagyok, hogy külföldön a kevés normális isekai-t között tartja számon a közvélemény, de itthon már másmilyen a helyzet, érződik hogy az egyéni/köz ízlés egy picit másabb felé fordult, esetleg még a személyes tapasztalatok is komolyabb bejátszanak, mert a jelek szerint az itteni fórumon nem sokan követik figyelemmel, ugyanúgy, ahogy a Jojo is hiába lett hatalmas mód mainstream az évek alatt.

Pedig aztán annak kapcsán is lehetne írni a töménytelen hülyeségről, és arról vitázni hogy Araki plothole-jai mennyire bocsájthatóak meg, de itt is látszik, hogy itt az Aoi-n is a júrezbéz túlnyomó részének kialakult a maga kis orra amit aztán követ, függetlenül attól hogy mennyire nyitottabb az újab cuccok felé, vagy nagyon sokhoz pesszimistán áll hozzá "úgyse lesz jó" alapon. Ezzel most véletlenül sem önfényezést akarok elkövetni (mert személy szerint annyira nem érdekel már a "moe így tette tönkre az ipart" téma, hogy inkább fogom magam és bepróbálom azt ami egy kicsit is szimpatikusnak tűnik, így akadtám rá tavalyról is pölö a Gabriel Dropout-ra és a Frame Arms Girl-re [ami ugyanolyan rétegcucc mint anno volt, de amennire pofátlan, annyira kedvelhető is volt]), inkább csak arra akarok kilyukadni, hogy az Aoi és az AA/Facebook kontent kreálása között annyi külömbség van, hogy az itteni gárdának már elég idő óta kialakult a maga ízlése, ahhoz hogy a maga módján szelektálja azt amit nézni akar, és még ez sem feltétlenül esik egybe azzal, amit a külföld éppen kedvel/sztárol. Ez is valahol a velejárója annak, hogy nem a Nyugattal szinkronban nőtt az itthoni szcéna, viszont ahogy Surci is mondta, az itteni gárda is tud írni ha megvan hozzá a megfelelő téma/aktualitás, és olyan módon is, am igényesebb mint az AA/Facebook túlnyomó része, mégha ettől még ugyanúgy igaz az, hogy az átlagéletkor 25+ fölött jár, és mindenkinek megvan az a kis ritmusa ami alapján hozzá akar/tud szólni valamihez. Lehetne azt mondani persze, hogy GIT GUD AND GIT TASTE, de az ajánlgatások is részét képezik a fórumnak, és az már egy nagy előny sok más oldallal szemben, hogy kultúráltabban mehet végbe annál, minthogy valaki előadná hogy az ő ízlése a császár.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, csak most értem ide, azért még én is reagálnék. (Bár a Junchi/Surci duó már kb. leírta, amiket én is akartam, viszont mivel én megint valahol a te és az ő álláspontjuk között félúton állok, ezért még írnék pár dolgot.)

OJ: Hiszed, vagy sem, én sok mondandóddal egyetértek, még a "a világ láthatóan napról napra szarabb hely lesz" véleményeddel is és messze nem csak animés értelemben (bár úgy lenne, hogy mindössze egyetlen fandomra korlátozódik ez a "romlás"...), hanem tényleg kb. minden téren, akármerre néz az ember. Ettől viszont még nem értek egyet azzal, hogy "á, adjunk fel mindent, ábránduljunk ki mindenből, úgyis csak minden egyre szarabb lesz!", mert ezen logika mentén akkor most azonnal csoportos öngyilkosságot is elkövethetnénk, hiszen minek megvárni a nagy "bad end"-et, nemde? XD Próbálkozni szerintem igenis kell, még akkor is, ha az ember tudja, hogy hosszútávon a végén mindenképp "elbukik". A fórum szempontjából ez úgy értendő, hogy attól, hogy mindenhol hülyül a fandom, mi itt még megpróbálhatunk egy értelmes közeget fenntartani. :) (Megjegyzem, ezt a részét sosem értettem, amikor odabiggyesztik, hogy "a magyar fandom", amikor a külföldi fandomban ugyanez a 4channer tempó, loliconimádat, fujoshi hadsereg, meg az összes hasonló igénytelenség lejátszódott. Látom, téged főleg a szidás zavar, erre azt tudom mondani, hogy a "your waifu is shit/your anime is shit" mondások sem magyar találmányok... Mi max annyiból vagyunk hibásak, hogy hülye birkaként persze, hogy megint a legdebilebb amcsi fandomszokásokat tudtuk egy az egyben átvenni...) Egyébként no offense, de szerintem nálad ebbe a kiégésbe az is belejátszhatott amit írsz, vagyis hogy három éven át annyira intenzíven nyomtad ezt az egészet, hogy mostanra teljesen kiüresedett számodra. Illetve csak kíváncsiságból kérdezem, hogy számodra mi lenne a hazai fandomnak az az állapota, amire azt tudnád mondani, hogy "igen, ez már valami, ezért dolgoztam!"? Csak mert egy kissé más fandomot idekeverve: egyik haver anno, amikor elkezdődött a My Little Pony, durván ráállt, "büszke bróni" volt, meg minden, az első szezon alatt kb. másból sem állt az élete. Aztán jött S2 és mire annak vége lett, már minden szarnak elmondta. Kérdeztem tőle, hogy "na, mire ez a nagy változás, pláne ilyen relatíve rövid idő alatt?" Erre előadott nekem egy olyan víziót, hogy ő azt várta ettől a fandomtól, hogy micsoda társadalomformáló hatása, meg kreatív fanalkotások tárháza, meg hasonló fog kinőni belőle és hogy szerinte ehhez képest mennyire elszaródott. Értsd: valami olyan dolgot várt el az egésztől, amire egyrészt soha nem is volt esély, másrészt nem is feltétlenül lett volna erre hivatott. (Elvégre egy alapvetően szórakoztató szándékkal elkészített sorozatot valószínűleg a készítők sem azzal a céllal gyártanak, hogy "fú, figyeld meg, ennek akkora kulturális hatása lesz, hogy majd ez lesz az új Star Wars!" XD) Plusz ő is egy szezon alatt annyira ráállt az egészre, hogy mire a második szezont is végignézte, kb. már "lement a láza". Nálad véletlenül nem valami hasonló van anime fronton?

Aztán feljött itt az, hogy "régen nem az ment, mint manapság, hogy a sok troll direkt fikázza mások kedvenc sorozatát, egy rész alapján lehúzza, stb-stb.", nos erre azt tudom mondani, hogy attól függ, hogy az a "régen" mennyire "régen"? Pl. ha itt megnézed, az Elfen Lied topicot nem éppen tegnap nyitották, mégis, már megjelenésekor, az első pár rész után meglehetősen megosztotta még az itteni "elitista" fanokat is, gyakorlatilag tényleg az a helyzet állt elő, hogy minden egyes hardcore fan mellé jött egy EL-hater is. XD Persze lehet mondani, hogy "ez akkor sem ugyanaz, mint amikor a hülye troll szándékosan beleköt mindenbe", ez igaz is, de a hülye trollal meg két dolgot lehet csinálni: 1. Ignorálod. 2. Bannolod a francba. :D XD Hosszútávon az ugyanis nem a trollt, hanem az adott helyet/közösséget minősíti, ha ilyesmit megtűrnek maguk között, pláne úgy, ha a fandom értelmesebb része többször hangot ad annak, hogy őket zavarja XY viselkedése. Ugyanakkor az is igaz, amit Surci írt: sajnos nem lehet mindenki "viráglelkére" tekintettel lenni, hogy "jajj, még ha nem is tetszik egy adott sorozat, akkor sem szabad beszólni rá, mert ezzel megsértem a fanjait!" Ilyesmiből hosszútávon az lesz, hogy nem lehet egy normális vitát/kritikát, meg úgy semmit leírni semmiről, mert valaki biztosan vérig fog rajta sértődni. Épp arról beszéltünk a múltkorában egy másik helyen, hogy a Mondo egyszer hirdetett egy olyan vlogger pályázatot, hogy "vlogoljatok egy olyan animéről, ami számotokra nem jött be", viszont azt is kikötötték, hogy "de ezt úgy tegyétek, hogy az adott sorozat fanjait ne bántsátok meg". Oké, ennek kb. az lett az eredménye, hogy teljesen értelmét vesztette az egész, ilyen Boku no Picókon túl kb. semmilyen címet nem mertek a szájukra venni, mert tudták, hogy akkor be sem válogatják őket. XD Illetve amit Surci írt: egyszerűen egy bizonyos szintig el kell viselni, hogy másnak másmilyen véleménye van arról, amit te esetleg imádsz. Mondok is pár példát: nekem a Mirai Nikki kifejezetten tetszett, most nem emlékszem hirtelen, de mintha még év animéjének is választottam volna. Tetszett a setting, az egész telefonos megoldás, a végén majdnem sírtam is (pedig pont a főszereplő páros engem sem fogott meg különösebben, sőt, kb. mindenkit jobban bírtam náluk XD), szóval na, határozottan élveztem, nem csak ilyen "ironikusan vicces" módon, hanem teljesen komolyan. :D Aztán láttam, hogy rajtam kívül itt szinte mindenki rühelli, a Surci/Junchi páros aztán végképp nem fogta vissza magát vele kapcsolatban. XD Ettől én nem megsértődtem, vagy bármi, hanem egyszerűen elfogadtam, hogy ez van, szerintük szar volt, nálam meg azért még így is jó a 8/10-re, vagy hányra értékeltem... XD És nem ez az egyetlen ilyen sorozat, pl. azért a Rumiko cuccokat is nagyrészt csak én fanolom itt... XD (Legalábbis a "keményen vígjáték" műveit, gondolok itt most az UY-Ranma duóra.) Máskor meg fordul a kocka, aztán azt nézhetjük végig, ahogy Surci tizedjére is felsül és csalódott házalóügynökként kell tudomásul vennie, hogy már megint nem "vett" tőle senki Illyát, pedig ő tényleg mindent megpróbált. XDDDD Szal nem tudom, ez valahol nálam még a "fun" része is, nem úgy értékelem, hogy "ez egy szar közeg, itt nem tisztelik a fanok lelkét!" Nyilván, ha jönne valami debil, aki úgy érvelne, hogy "há' szerintem szar vót a Mirájniki, mer' Júnó gáz!", akkor az már zavarna, de az sem azért, mert "úristen, rosszat mondott arra, ami nekem bejött!", hanem mert a köztünk lévő nyilvánvaló IQ-különbség idegesítene. XD Illetve természetesen ha valaki úgy érzi, hogy tényleg jogtalanul irreálisan szólták le valamelyik kedvencét, akkor ott van a visszavágás joga mindenkinél. Legutóbb pl. Junchit tépték meg a hölgyek csöppet, amiért "lefujoshiszennyezte" a Free!-t. :D Szerintem ezzel sincs semmi gond, amíg odáig nem fajul, hogy már egymást anyázzák a felek.

Aztán arról, hogy "de a hülyék áradata előbb-utóbb ide is el fog érni!": Lehetséges, de mi pedig megpróbálhatjuk őket megállítani. :) Aktuális példa, még egy hetes sincs: valamelyik frissen regisztrált mókamiki a Zene alrészlegen belül pár napja nyitott egy "zene" című topicot, abba pedig írt egy olyan nyitópostot, hogy "táncónék! :hammer: :hammer: " Szóltam Hikarinak PM-ben, hogy én ezt speciel a teljes topickal együtt törölném, de azért még beszéljük meg, viszont ő is úgy ítélte meg, hogy ez már az infantilizmusnak az a szintje, ami jobb, ha itt nem veti meg a lábát és törölve is lett az egész. Ez nem azt jelenti, hogy itt valami drákói moderációs szigor van, egyszerűen csak azt, hogy sajnos olyan szinten már nem tudunk mindenkit tolerálni, hogy 1-1 adott ember marhulása a többi felhasználó nyugodt fórumozásának rovására menjen. Ha troll volt az illető, nem kár érte, ha pedig 6-8 évesen most először ült a net elé és pont minket talált meg, akkor pár év múlva szeretettel várjuk vissza, addigra remélhetőleg megtanulja a netikett szabályait. :) De ezt Junchi leírta itt fentebb nálam tömörebben is: egyrészt moderációval, másrészt egyfajta "közösségi összefogással" lehet a "hülyék áradatát" feltartóztatni. A debilebbek így alapból repülnek, akik meg csak afféle "koca 4channerek", valszeg ők is érezni fogják egy idő után moderáció nélkül is, hogy a stílusukra itt elég kevesen vevőek és maguktól továbbállnak. Szal azért ha egy adott helyen annyira elszaporodnak az elviselhetetlen felhasználók, amennyire te mondod, akkor no offense, de az valamennyire a vezetőséget is minősíti.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta: 2018.01.18. 01:14 (Megjegyzem, ezt a részét sosem értettem, amikor odabiggyesztik, hogy "a magyar fandom"
Pedig a magyar fandom-nek vannak sajátos specifikus vonásai, amik csak ránk jellemzők. Kevés szubkultúra éli meg azt, hogy pár év alatt a (felső) középosztály fiataljainak egy-néhány tagjának a hobbijából. Egy fősodorbeli majd mindenki által elérhető szórakozás legyen. Egy kis baráti társaságból pedig egy több mint 100 millió forintos piaccá váljon itthon az animézés. De a gyors felfutást (ami tartott közel 7 évig) kvázi 1-2 év alatt szinte teljesen összezuhant. Ezek az események jelentősen formálták a magyar fandom belső életét és hogy olyan lett amilyen.

Ez az oldal, hogy úgy néz ki ahogyan és olyan minőségű amilyen leginkább Hikarinak köszönhető. Gyakorlatilag ez az ő személyes hobbija. Ő teremti meg azt a közeget, hogy ez megvalósuljon. Néha el is szégyellem magamat, hogy nem tudom hozni azt a szintet, amit ez az oldal elvárna tőlem. Holott azért elég sokat adott ez a fórum nekem és segített át nem oly vidám napokon.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Iskariotes, ez mind igaz, viszont én itt most arra írtam a fentieket, ami OJ baja volt (de máshol is elő szokott kerülni), nevezetesen, hogy tele van a fandom fujoshikkal, otakukkal, tizenéves hülyegyerekekkel, stb-stb. Na ez a része szerintem messze nem "magyar sajátosság", vagy ha igen, akkor 4chantól Sankakun át különböző amcsi animés Facebook csoportokig mindenhol magyarok írogatnak, csak poénból használják az angolt... XD (Ahogy a szintén előjött "a világ általános elhülyülésre" téma sem csak kis hazánkra jellemző.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Ja, ezt most nem azért posztoltam ide, hogy ellened irányuljon belőle bármi is, vagy stuff, simán csak eszembe jutott, meg szeretek erről az animéről/karakterről diskurzust folytatni.

Ezzel a Houseki no Kunival meg nekem az a legnagyobb gondom, hogy fullCG, ezeket meg erősen kerülöm, nem is véletlenül: valahogy a kínai meséimet úgy szeretem, ha (többé-kevésbé) 2D-sek. Call me a conservative Grandpa. :D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Pedig ha létezik szép CGI anime, akkor ez az, de nem erőszak a disznótor. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

annarancs írta: 2018.01.19. 16:36 Pedig ha létezik szép CGI anime, akkor ez az, de nem erőszak a disznótor. :D
Akár lehetne is róla szó, átnéztem a listádat teljesen (jé, láttad te is az Utenát? Egész szép számmal vagyunk errefelé akkor), és van egy-két 12-13 részes cuccli, amit nem jelez a completed szekció, pedig nagy eséllyel bejönne neked is. Pölö: Lain, Ping Pong, Baccano, Kyousougiga, Kino no Tabi, Kuuchuu Buranko, hogy a kedvenceimből ragadjak ki párat. Válassz ebből egy neked szimpatikusat és megbeszéltük. :D (Jövő héten valsz el is tudom kezdeni, max ezt a CG-s designt megpróbálom addigra lenyelni.)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Az Utenát anno azt hiszem éppen az AA-s posztjaitok miatt néztem meg. :D

A felsorolt animék közül lényegében mindegyikkel szemezgettem már egy ideje, most akkor megnézem majd a Kinót. Egy kérdés: a sorozat 2003-as, de látom, hogy van egy 2005-ös prequel rész is hozzá. Melyikkel kezdjem?
Ha végül mégsem jönne be a HnK, legalább lesz kifogásod, hogy miért nem nézel több CG cuccot. :drop:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Mindenképp a sorozattal, a 2005-ös preq meg mehet valahova menet közben, vagy a sorozat legvége felé.

Deal!
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Én is szívesen vállalkozom cserére, de csak úgy, hogy ha nem baj, hogy én márciusnál korábban biztosan nem tudom megnézni a Houseki no Kunit. Mindenképpen szeretném először Surci és Catrin kihívásait teljesíteni, mert már szégyellem, mennyire lemaradtam velük. :oops:

Cserébe ezek valamelyikét adnám:
Lupin III: Mine Fujiko to Iu Onna (13 rész)
Tsuki ga Kirei (12 rész)
Tsuritama (12 rész)
Nodame Cantabile 1. évad (23 rész, ebben az esetben válassz még valami mást a HnK mellé)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Áll az alku. Megnézem majd a Tsuki ga Kireit, úgyis olyan sok jót írtatok róla. :D
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Rendben. ::jsmile::
Válasz küldése