AMV

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Risa »

Kár, hogy nem vetítik le, pedig szerintem tök jó lett. Nem ismerem se a művet, se a párost, de nekem teljesen átjött. :cool:
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Szerintem is szuper lett, simán befért volna a vetítettek közé, nem értem a logikájukat. :weh:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Köszi-köszi. :vigyor: Majd legközelebb!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bocs, ha linkeltem már (mondjuk ha igen, az sem épp tegnap volt, szóval talán megbocsátható... XD), ugye Surci aláírása volt a múltkor, hogy "mi az EVA lényege?" és képnek egy threesome utáni Shinji x Asuka x Rei hármas. Nos, valóban, ez a "háremrészét" tökéletesen lefedi a sorozatnak, azonban ott volt emellett a komoly pszichológiai mondanivaló is, amit viszont ez az AMV talált el mesterien. Egyetlen hibája talán, hogy mivel egy tizenx éves videóról beszélünk, ezért lehet, hogy a mai flashy AMV-kkel már nem versenyezhet vágások terén, illetve maga a minősége sem egy full HD, viszont így is egy nagyon eltalált darab szvsz, nekem hosszú idő óta az egyik kedvenc EVA AMV-m, valahol ott van az olyan klasszikusok mellett, mint a már korábban mutogatott Utena - Hit me baby one more time. :lol:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Rég hoztam már AMV-ket, de valahogy nem igazán találtam olyanokat, amik megfogtak. Ma viszont szembe jött velem pár, amiket megosztok.

Familiar Vigyázat, könnyezős! ::bawl::

Down the Road A számot ismertem korábbról és nem igazán tudtam, mégis miként illene a Cowboy Bebop-hoz. Mint az összhatásból kiderült, elég jól. :D

Slow Burn Ha már ráfüggtem a Boku no Hero Academiára, ne maradjon ki. Főleg úgy, hogy az egyik kedvenc karakteremről szól.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Jó is, hogy pont feljött a thread. Luggi dobott át nekem a napokban egy egészen eltalált, hangulatilag teljesen jól adaptált Shoujo Shuumatsu Ryokou AMV-t. Nem hittem volna, hogy valaki pont ebből fog majd AMV-t készíteni, de örülök. (Bár titokban továbbra is várok egy olyanra, ami valahogy összemossa Tarkovszkij Sztalkerét ezzel a kiváló animével.)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A Familar tényleg nagyon szipogós.

Down the Road is tetszett, bár én ehhez az AMV-hez ismertem.

A Junchi által mutatott AMV pedig nagyon komoly.

Itt meg egy The Prince of Egypt AMV.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta: 2018.10.18. 21:31 20 éves a Trigun, ennek örömére Hirotaka vágott belőle egy nagyon hangulatos AMV-t. :kaminaglasses:
Uhmm, imádom, ez a zene nagyon passzol hozzá! :vigyor:
:thumb:
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Az eleje és a vége nagyon tetszett :)

Jelenleg meg erre a Zuko-s AMV-re nyáladzok.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Linkelem ide is a Mo Dao Zu Shi AMV-met, múltkor amúgy is áradoztam az animéről, bár ezt annyira a zenéhez vágtam, hogy az eredeti sztoriját nem igazán adja vissza, így ízelítőnek nem a legjobb.XD
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Catrin írta: 2018.10.22. 10:24 Linkelem ide is a Mo Dao Zu Shi AMV-met, múltkor amúgy is áradoztam az animéről, bár ezt annyira a zenéhez vágtam, hogy az eredeti sztoriját nem igazán adja vissza, így ízelítőnek nem a legjobb.XD
Magát a démonvadászos jelleget nem látszik visszaadni, de egy bizonyos mennyiségű Basilisk beütés így is átjött, ami nem rossz dolog. :)
Kép Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Ohh, köszönöm! :)

Vágtam azóta megint, ezúttal egy MMV-t a koreai BL-szex-vér-erőszak-pszichothriller Killing Stalkingból, ha valaki érdeklődne a cucc iránt...
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Az, hogy MMV még jó is. De hát ez nagyon nem kompatibilis a Connal, és valahogy velem sem.

Itt pedig egy ilyen mit is jelent avatarnak lenni AMV.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Múltkor akartam már írni, hogy conos versenyen elég sok amv tetszett most.

És szembe jött velem megint ez a Madokás, amit nem csak a cucc kedvelőinek ajánlok, de nekik nagyon.^^
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Catrin írta: 2019.01.27. 16:46 Múltkor akartam már írni, hogy conos versenyen elég sok amv tetszett most.

És szembe jött velem megint ez a Madokás, amit nem csak a cucc kedvelőinek ajánlok, de nekik nagyon.^^
Ez egy nagyon kellemes meglepetés. Egész jól összerakták a dal szövegével-hangulatával, kellemesen vágták, jól jött ki középtájt a váltás, meg úgy egyáltalán :thumb:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Látszik, mennyire régen nem néztem szét AMV ügyben.

A Bloom több, mint 1 éve elkészült, mégis most találtam rá. Reméltem, hogy egyszer valaki készít a Lone Digger című számra AMV-t.

A Can't Hold Us pedig méltó utódja a Bad Apple-nek.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A másik topicban lévő sok shounenkedés/Dragonballkodás eszembe juttatta, hogy amúgy épp a múltkorában találtam egy szerintem igencsak ütős AMV-t, ami remek összefoglalója a Goku vs Piccolo fightnak a sima DB végéről, egyben azt is bemutatja, hogy azért (Surci véleményével ellentétben XD) nem csak a Saiyan és Freeza Saga volt a sorozat egyetlen értékelhető pontja, ha coolságról volt szó, a sima DB vége felé is elkezdődtek már azért az "over 9000" jellegű fightok. :D Ja, ha valaki ismeri esetleg, hogy melyik együttestől melyik szám szól a videó alatt, az kérem ossza meg velem, mert japánul ugyan még mindig nem tudok, így számomra szinte lehetetlen kibogarászni a címből/leírásból/kommentekből ezt (már ha egyáltalán azt írták oda... XD), viszont kb. csak a dal miatt volt olyan hét, hogy minimum napi egyszer beraktam ezt az AMV-t. XD (Amúgy itt Piccolo még milyen kreatív volt: óriássá növekszik, karját 50 méteresre nyújtja, csápjaiból villámokat lő... XD Kissé sajnálom, hogy amennyire emlékszem, a DBZ alatt ilyesmikkel már nem jött elő, gondolom a "komolyodó történetbe" ezek már nem fértek bele. XD)
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: annarancs »

ha valaki ismeri esetleg, hogy melyik együttestől melyik szám szól a videó alatt, az kérem ossza meg velem
Hironobu Kageyama: Kiseki no Honō yo Moeagare! erről az albumról. Van angol verziója is. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Titkos »

annarancs írta: 2020.12.10. 23:57 Hironobu Kageyama: Kiseki no Honō yo Moeagare! erről az albumról. Van angol verziója is. :D
Ezer hála! :thumb:
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Szívesen. :D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Valamilyen rejtélyes módon az utóbbi néhány héten elöntötték a YouTube ajánlásaimat a MXTX műveivel kapcsolatos AMV-k és crack videók. Az AMV-k közül idáig ez a kedvencem, remekül kihasználja az első néhány epizód képi anyagát, bár ha vár egy kicsit a készítője, akkor akár az utolsó részben is találhatott volna még ideillő jeleneteket. :3 A butuska paródiák közül talán ezen, ezen (TGCF regény spoiler!), illetve ezen nevettem a legtöbbet (ennek az utolsónak az eredetijét is nagyon szeretem, de van belőle pl. SVSSS verzió is). :D Ez pedig gyönyörűen összefoglalja az SVSSS lényegét, még az egyik extra fejezetből is merít (viszont érthető módon így szintén spoileres!). :D
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Shinsekai Yori AMV-ket szívesen nézek, örültem amikor rátaláltam a Descent-re.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: AMV

Hozzászólás Szerző: Catrin »

És ha már végre a fórumra tévedtem, megosztom itt is Hirotaka legújabb Thousand Autumns AMV-jét, amit nekem készített ajándékba!! T^T <333333333
Azt tudni kell, hogy a TA eddig az egyetlen olyan danmei sorozat, ami Hirónak is egészen tetszett!^^ Ráadásul a donghuából a kedvenc openingemre (lásd lent xd) vágta rá az epic jeleneteket. A korábbi official klipek vágásait nem igazán kedveli, ezért gondolta készít egy saját verziót. Milyen jól tette! :cool:

Szóval párszor már említettem a Thousand Autumns mókát, így ajánlom az amv-t is mindenki figyelmébe, hátha kedvet kaptok a sorozathoz is, aminek minden cg bakija ellenére csodálom a látványos harcművészetét a történet és a főszereplők mellett. (Folytatása ősszel érkezik!<333333)


Catrin írta: 2021.04.18. 12:10 Thousand Autumns 2. opening!!! Ez valami csodálatosan vidám és inspiráló, mesés, szép és epic, végre nem túlzóan nyálas, hanem ünnepélyes kínai zene! IMÁDOM olyan jól visszaadja ezt a kalandozós, kardpárbajos, kultiválós feelinget. Ez ugyan az official klip, de a részek előtt is ilyen hosszú, 2,5 perces!! Bár az ottani jelenetek szerintem még jobban is vannak rávágva (csak linkként azt nem találtam).
Válasz küldése