Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Igen, tudom, lassan olyan leszek, mint egy tibeti imamalom, de már megint nem bírt leakadni a *síp* okostelójáról a mellettem ülő srác a moziban! Most komolyan, mi olyan nehéz abban, hogy 2-2,5 órán át ne nyúljon valaki a mobiljához!? :wwall: :hammer: Amióta van állandó munkahelyem, sokkal többet járok moziba és élvezem is, viszont lassan ott tartok, hogy visszatérek az otthoni "mozizáshoz". Vagy megvárom, amíg kicsit lecseng a film és talán nem futok bele ilyenekbe. Ezzel mondjuk az a baj, hogy a Marvel filmeket annyira szoktam várni, hogy általában premier hétvégén már pattanok is moziba.
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Na, lássanak csodát, az új MAL frissítés után végre ismét nézhetőek egymás listái. Lassan minden visszaáll a régi kerékvágásba. :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

annarancs írta: 2018.07.05. 23:26Senjogahara purple
Örömmel látom egyébként, hogy terjednek körünkben Gigguk mester igéi és nem csak én függök rajta. :D (Jó-jó, igyekszem nem túlzásba vinni a fanboykodást a fazonra. XDDD)
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Már jó ideje követem fél szemmel a csatornáját. A véleményével nem mindig értek egyet, de szórakoztatóak a videói. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akosss írta: 2018.07.20. 19:02 Na, lássanak csodát, az új MAL frissítés után végre ismét nézhetőek egymás listái. Lassan minden visszaáll a régi kerékvágásba. :)
Akartam is kérdezni, hogy lassan megéri újra regisztrálni oda? Ugye írtam itt, hogy sikeresen kizártak a régi accountomból, viszont lassan kénytelen leszek újat csinálni, ha másért nem, első körben olyanok miatt, mint hogy MAL-on szoktam nézni, kik subolják ezt vagy azt az animét. Viszont ha még mindig ilyen "ez működik, ez meg nem" félhalott állapotban leledzik az oldal, én türelmesen várok inkább még egy hónapot, vagy ilyesmi. XD
Kép
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Titkos írta: 2018.07.28. 22:30 Viszont ha még mindig ilyen "ez működik, ez meg nem" félhalott állapotban leledzik az oldal, én türelmesen várok inkább még egy hónapot, vagy ilyesmi. XD
Nem tudom, hogy regisztrálni lehet-e épp, de egyre több minden működik már. A listát regisztráció nélkül is eléred itt.

Szerintem minden (aktuális és állandó) faszsága ellenére a MAL messze a legjobb anime listázó, szóval szerintem regisztrálj. :D

ui: Most, ezen poszt megírása közben felidéződött bennem, hogy mi az az egy dolog amit mindig is nagyon utáltam a phpBB-ben: a BBCode, de legalábbis a markdown támogatás hiánya...
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

pintergreg írta: 2018.07.29. 00:19 Szerintem minden (aktuális és állandó) faszsága ellenére a MAL messze a legjobb anime listázó, szóval szerintem regisztrálj. :D
Agree. Szal arra, amire kitalálták, teljesen jó, a főbb funkciók (listák, kontaktok, com-to-com, img tag) szerencsére visszaálltak, a többi (klubok, cikkek, a fórum, meg a közössége úgy általában) meg hiányzik bárkinek is? :D
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Risa »

Nekem a fórum kicsit hiányzik tbh. Oda szoktam járni röhögni. XD Meg azért vannak olyan userek, akik tök jó elemzéseket rittyentenek egy-egy epizód után bizonyos animékről (pl. én a Monster epizódtopikokat nagyon szerettem olvasni).
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Risa írta: 2018.07.29. 22:11 Nekem a fórum kicsit hiányzik tbh.
Ma visszakapcsolták a fórumot. A maradékot is visszakapcsolhatnák már, főleg az API-t...
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jucuky írta: 2018.08.28. 18:19Valaki azt írta egy külföldi oldalon, hogy Fehérke és Piroska úgy együtt tulajdonképpen a leukéma, így azóta nem igazán merem shipelni őket, mert nem szeretném eltenni szegény test tulajdonosát láb alól. :lol: Nem tudom, van-e valaki itt, aki jártasabb az orvostudományban és tudná-e igazolni, hogy valóban így van.
XDDDDDDDDDDDD Amúgy én nem vagyok orvos, de tekintve, hogy a leukémia többek között az, amikor a fehérvérsejtszám túlzottan megnövekedik a vérben (ami meg főleg vörösvérsejttel van tele), ezért ráfoghatjuk, hogy igen... XD De amúgy ez a sorozat tényleg egy csomó ilyen poént szül, én pl. azon röhögtem még nagyot, amikor valamelyik YouTuber (asszem talán Gigguk, neki vannak ilyen poénjai... XD) bemondta Vörösvérsejt-chanra, hogy "Évtizedekig kerestük a tökéletes waifut...miközben végig bennünk volt! O_O", amire csak azt a két mémet tudtam reagálni, hogy "Whoa man, that's deep!", valamint "TOP 10 anime plot twists". :lol:
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Leara írta: 2018.08.28. 20:32
Jucuky írta: 2018.08.28. 18:19 Valaki azt írta egy külföldi oldalon, hogy Fehérke és Piroska úgy együtt tulajdonképpen a leukéma,
Igen, pont ez fordult meg az én fejemben is, de annyira nem vagyok otthon az ilyen orvosi dolgokban, szóval gondoltam, hátha... :D. Mondjuk elég durva lenne, ha ezzel érne véget a sorozat XD.
Hát, amennyire én tudom, is-is. A leukémia (avagy fehérvérűség) gyakorlatilag a vérképzőrendszer rákos megbetegedése, és van 4 fajtája, amely mindegyik másképp érinti a szervezetet. De lényegében a vérképzőrendszer felborulását jelenti, amikor akut leukémiák esetén egyes sejtek érési folyamata szakad meg, míg krónikus leukémia esetén érettnek tűnnek, de működésükben kórosak.

Kicsit részletesebben:
A fehérvértestek 3 csoportra bonthatók: monociták, granulociták és a limfociták, utóbbiak tovább T- és B-limfocitákra. A B antitesteket termel, a T a vírusokkal és a daganatokkal szembenni védekezést szolgálják. A monociták a kórokozók elpusztításáért felelnek. A granulociták enzimekkel kémiai anyagokat képesek lebontani, illetve szintén baktériumokat elpusztítani. A normál vérképzés kiszorítása miatt különböző tünetek alakulnak ki. Csökken a vörösvértestek száma, nő a fehérvértesteké, a vérlemezkék pedig akár el is tűnhetnek (no loli for ya'll).

1) ALL (akut limfoid leukémia) - A T- és B-limfociták előalakjai lesznek daganatosak, utóbbiaké a gyakoribb ennél. Ezen típus a gyerekkorban gyakoribb.
2) AML (akut mieloid leukémia) - a monociták és granulociták érési folyamata szakad meg.
3) CLL (krónikus limfoid leukémia) - A T- és B-limfocitákat érinti, utóbbit a leggyakrabban. Az érettnek tűnő sejtek gyakorlatilag ellepik a nyirokcsomókat és -szerveket.
4) CML (krónikus mieloid leukémia) - túlzott granulocita termelés. Hasonlóan megszakad az érési folyamatuk, funkció nélküliek, és elnyomják az egészséges sejtek képződését.
+1 HCL (hajas sejtes leukémia) - kábé 2%-os előfordulása, de ideveszem. A csontvelőben csökken a vértestek képződése (fehér-, vörösvértest, vérlemezke), viszont a perifériás vérben pedig alacsony ezek száma. Főleg idős embereket érint.

Szerintem az OP arra célzott, hogy Fehérke dominálná Piroskát, és ebben a kontextusban még igaz is. De egyébként inkább így nézne ki a dolog...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ricz írta: 2018.08.29. 01:09 ALL/AML/CLL/CML/HCL
Köszönöm, ezért már megérte benézni! Nem hiszem, hogy megjegyzem, de marad egy kis ág a memóriámban, ami mutatja, hogy létezik ilyen, ha utánanézek!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Emberek, újra be lehet lépni az "elveszett" MAL accountokra! :D Ha jól emlékszem, valaki más is írta itt, hogy már rég nem azt az e-mailt használja, amivel anno regisztrált és mivel a "forced password reset" oda küldi mindenkinek az új jelszót, ezért kvázi többen is kizáródtunk innen a korábbi profilunkból. Na, most újra megpróbáltam belépni és közben lett egy olyan funkció, hogy azonosít IP cím alapján (vagy valami ilyesmi, továbbra is messze állok a számítástechnikától ^^" XD), tehát ha ugyanarról a gépről próbálsz belépni, ahonnan anno kizáródtál, akkor felismer és utána már tudtam új jelszót kérni, majd azzal belépve rendes jelszót választani, illetve a mailt átírni a mostani címemre. :) Na, csak gondoltam szólok, hogy ha valaki még mindig ezzel szenved, vagy várja, hogy mikor ér el a MAL-felújítás erre a pontra, nem kell tovább várnia. :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Akkor majd mesélj a Kantai Collection-ös próbádról, mert mikor csekkoltalak, és megláttam a státuszt és a pontszámot, reflexből felszökött a vigyor a képemre. Somewhat unrelated ez most, de nah. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2018.09.03. 11:25 ^Akkor majd mesélj a Kantai Collection-ös próbádról, mert mikor csekkoltalak, és megláttam a státuszt és a pontszámot, reflexből felszökött a vigyor a képemre. Somewhat unrelated ez most, de nah. :D
Na igen... XD Majd lesz róla post a napokban, addigra legalább "becsületből" letudom a teljes első részt, mert most elég volt az első hét perc, utána már csak tekergettem... (Gondolkodtam amúgy, hogy ez az 1 pont nem túl erős-e, de tényleg semmi nincs ebben a cuccban, ehhez képest pl. egy Darling maga a nagybetűs awesomeság, pedig arra is ilyen 3/10-eket dobáltatok itt, már akinek volt ereje végignézni... XD)
Kép
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Kicsit későn, de köszönöm a magyarázatot a leukémia ügyében. :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Egyetemi kutatáshoz kellenne kitölteni egy kérdőívet ami a Távol-keleti szubkultúrák szerepe a magyar társadalomban címet viseli.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

iskariotes írta: 2018.09.07. 22:39 Egyetemi kutatáshoz kellenne kitölteni egy kérdőívet ami a Távol-keleti szubkultúrák szerepe a magyar társadalomban címet viseli.
Kitöltve, bár meglehetősen szedett-vedett kérdőív ez.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Junchi írta: 2018.09.08. 09:48
iskariotes írta: 2018.09.07. 22:39 Egyetemi kutatáshoz kellenne kitölteni egy kérdőívet ami a Távol-keleti szubkultúrák szerepe a magyar társadalomban címet viseli.
Kitöltve, bár meglehetősen szedett-vedett kérdőív ez.
Ez a kérdőív véleményem szerint tökéletesen alkalmatlan arra, hogy bárminemű következtetést lehessen levonni belőle, bármivel kapcsolatosan.
De generáltam neki egy kis zajt.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Szerény véleményem szerint is gyenge a kérdőív. Amivel igazán nem tudtam mit kezdeni ez a napi órás felosztás. Ha mondjuk heti lett volna és az is inkább perces semmint órás. Áhh gyengus.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Csak úgy szólok, hogy az, aki bekövetett mindenkit Twitteren @akospoczos
felhasználónévvel én lennék. :D a nevem a valódi nevem anagrammája btw, jobb ötletem nem volt mert minden ami eszembejutott lefoglaltak. xD ha kihagytam valakit kövessetek be és visszakövetek.
A nevem átírtam inkább mert nagyon debil volt az első így utólag :dirr:
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

@Surci @Leara

Íme a múltkor említett szoftverfejlesztéses poén kép: https://www.smart-jokes.org/project-tree-swing.png
Ez meg egy hasonló: http://www.sandraandwoo.com/comics/2012 ... h-cats.png
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nyugi, ez minden ügyfélközpontú munkakörben így működik :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hát öhm...LOL. Azért ez a fazon időről-időre bizonyítja, hogy amilyen jók a könyvei, annyira seggfej tud lenni emberként. :dirr: Asszem már anno a Witcher 2 játéknál elkezdte ugyanezt, az nem tudom, végül hogyan zárult, vagy azóta is ugyanazt az ügyet futtatja-e, esetleg a most készülő Netflix sorozat közeledte juttatta eszébe, hogy a lengyel játékfejlesztő srácokból kisajtolhatna még pár millió zlotyt... Apropó Netflix, azt nem akarja esetleg beperelni, hogy nem elég könyvhű, vagy ilyesmi? :dirr: XDDD Szal egyrészt akárhány interjút láttam eddig vele, valami hihetetlenül egomán emberről beszélünk, csodálom, hogy még azt nem jelentette ki, hogy előtte nem is létezett fantasy, mert ő teremtette meg. :dirr: Eleve ez az üzleti buktája is ennek a felfogásának volt köszönhető: amíg az irodalomra úgy tekint, mint komoly művészeti ágra (mert hát ő művész és szarban nem utazik ugye...mintha amúgy nem létezne ponyvairodalom, na mindegy...), addig a teljes videójátékipart és gamertársadalmat valahogy úgy képzeli el, hogy az ötéves gyerek játszik a pingpongütőre kötözött labdával és azt ütögeti. Nem tudom, hogy a kora, vagy valami más tényező miatt, de konkrétan képtelen elképzelni, hogy egy ilyen játék is rendelkezhet komplex sztorival, karakterekkel, stb., neadjisten akár még jobb is lehet, mint bármi, amit ő valaha leírt. (Mert tény, hogy én imádom a könyveit, de pl. egy Warcraft univerzum az ő Witcherét szvsz megeszi reggelire, legalábbis, ha pl. a world buildinget nézem, szóval felesleges neki is, meg a fanjainak is úgy kezelni őt, mintha minimum Tolkien is nála tanult volna írni.) Ergo amikor anno a legelső Witcher játék jogait eladta a CD Project RED fejlesztőinek, azért kért értük bagót, mert semmilyen bizodalma nem volt, nem bennük, hanem magában a játékiparban. Aztán persze, amikor később látta, hogy a kemény munka hatására sikeres lett a cucc és a srácok fürdenek a pénzben, hirtelen már neki is kellett volna belőle még több. :dirr: Amúgy meg jogilag sem értem, hogy ezt utólag hogy lehet módosítani, ez nem úgy volt, hogy átverték, megtévesztették, vagy akármi, mindketten abban egyeztek meg, hogy ő előre kéri a pénzét. Akkor mi ez, hogy 20 év múlva kitalálom, hogy "ja bocs, mégse!" Ahogy írták a kommentekben, olyan, mintha eladnád valakinek a kocsidat, majd X év múlva kitalálnád, hogy annál az sokkal többet ért, mint amennyiért te anno odaadtad, szóval kérsz még további milliókat. XD Csinálhatta volna pl. úgy, mint a Berserkes Miura, aki tudtommal minden Berserk termékért X% részesedést kér a mai napig, legyen az a legújabb gagyi CG-fesztivál animesorozat, vagy egy elcseszett Ishidoro figura és pont ezért nem is véletlen, hogy kínosan ügyel arra, hogy minél tovább jóóóóól elhúzza a mangát, hadd jöjjön a pénz a merchekből az idők végezetéig. XDDD Ha Sapko nem tudott hosszútávon gondolkodni, vagy nem volt az ügyben bizodalma, akkor így járt, kevés üzletről lehet megmondani előre, hogy biztosan be fog-e jönni, nem értem, mit kell itt utólag pereskedni a saját hülyesége miatt. A könyveit amúgy továbbra is imádom, jó írónak tartom, de egyrészt nem annyira jónak, mint amilyennek ő tartja saját magát, másrészt az emberi oldala egy másik kérdés, azzal sajnos nem igazán tudtam soha szimpatizálni, hiába védik azzal a fanjai, hogy "ááá, csak viccel, ő ilyenkor mindig poénkodik", na persze, 24 órában poénkodik, mi? :dirr: (Amúgy meg a könyvei is csöpögnek a cinizmussal átitatott faszfej karakterektől, az más kérdés, hogy mivel egy képzelt sztori, ott ezek pont feldobják a hangulatot, de megőrülnék, ha az életben is folyton ilyenek jönnének szembe, nem véletlen, hogy pl. Yen jeleneteinek 90%-ától még a könyvekben is a falat kaparom. XD)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Egyrészt lehet, hogy a CD Project nem feltétlenül a valós pénzügyi helyzetüket festették le előtte és így nem bízott az "anyagi sikerében" a terméknek. Valamint lehet nem kellő képpen magyarázták el neki, hogy nem csak el platformra készülhetnek a játékok meg hasonlók. Másrészt a játéknak az adta a nagy lökést, hogy az Atari besegített a terjesztésbe, többek közt a fordításban.

Végül szerintem van benne egy művészi sértödség is, főleg akkor amikor sokan azt hiszik, hogy ő csupán a gamekből ír regényt, és nem őt tartják az eredeti alkotónak.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése