Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Mi volt az első anime, amit láttál, és milyen hatással volt rád?
Elsőre megfogott a műfaj? Vagy először fel sem figyeltél rá?
Elég volt egy film, vagy sorozat, és a rabjává váltál?
Vagy már nem is emlékszel rá, mert amióta az eszedet tudod, mindig is anime rajongó voltál? (Nálam ez a helyzet :wink: )

(Ez a bevezetés nagyon Mónika-Show ízű lett :LOL: !!)

Na, kérek válaszokat! ::hehe::
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Hikari írta: amióta az eszedet tudod, mindig is anime rajongó voltál
Ez... 8)

CHRONOS
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A Robotech volt az, még 1988-ban a Super Channelen. Meghatározó élmény volt amikor elõször megláttam Kép Lynn Minmei kék haját...

Színes haj rulez! :D
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Én kb 5-6 éves koromban láttam életem első animéjét (mármint, ami komolyan meg is fogott), az Ezüstnyilat. Persze akkor még fogalmam sem volt, hogy anime, csak annyit tudtam, hogy a kedvenc rajzfilmem ::jeye::
Aztán csak pár év múlva, amikor a magyaron elkezdődött a Candy meg a SM meg ilyenek, akkor kezdett tudatosulni bennem a dolog ^.^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Sora írta:Én kb 5-6 éves koromban láttam életem első animéjét (mármint, ami komolyan meg is fogott), az Ezüstnyilat. Persze akkor még fogalmam sem volt, hogy anime, csak annyit tudtam, hogy a kedvenc rajzfilmem ::jeye::
Aztán csak pár év múlva, amikor a magyaron elkezdődött a Candy meg a SM meg ilyenek, akkor kezdett tudatosulni bennem a dolog ^.^

Ezüstnyíilban úgy utáltam a kölyök nagyapját ^^

Én kb 8 évesen kezdtem, az SM-el, amikor még a németen ment, rögtön megfogott, aztán RTLklub-on megimádtam a Candyt, és tök szomorú voltam amikor vége lett, nézem a műsort, mi jön utánna, varázslatos álmok. Na mondom, ezt utálni ogom, aztán....mágse :)
Kép
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Nekem is az ezüstnyíl volt az "első", de az kurróziumnak számított videókazettán volt meg 1 gyerekkeri barátomnak vele néztük meg. Utána 1 hosszú hosszú szünet majd olyan 14 éves koromban hozzájutottam 6 cd hez amin rajta volt mind a 3 slayers sorozat. (gondolom nem kell a minőséget ecsetelnem .rm, néha 2en bogarásztuk a feliratot, borzalmas volt) Ahhoz képest hogy kb minden harmadik szót értettem meg a feliratból akkor (megesett hogy pause szótár elő hogy értsem is mi folyik :)) nagyon megfogott. Az utolsó CDn pedig megtaláltam a record of the lodoss war első 3 részét. Na az megadta a kegyelemdöfést mániákusan keztem kutatni mindenfelé az animék után és megnéztem mindent amit találtam. Amióta pedig megvan a Chello azóta a havi 10-15g "betevő" mindig megvan. 8)
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Nekem is asszem az Ezüstnyíl (meg talán a Maya a méhecske.. ^^) volt az első animém, de persze akkor még én sem tudtam, hogy ez anime, csak a kedvenc rajzfilmem volt. Az animékkel igazán akkor kezdtem el foglalkozni, mikor az Rtlklubon elkezdődött a Sailor Moon. Aztán megszereztem CD-n a Fushigi Yuugit és a Tenchi Muyot és onnantól már nem volt megállás... 8)
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

Nekem az első anime élményem a Dragon Ball és Sailor Moon volt, még jó régen magyarul az RTL KLUB-on. Sokáig csak ezeket bírtam, sőt elösször ezeket is utáltam. Jóval később, úgy fél éve kezdtem el igazán animéket töltögetni
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

1 éve Kenshin..."szerelem" azóta folyamatos anime töltés és nézés..bár a Ghibli stúdió alkotásai, a Cowboy Bebop és a Kenshinek után eleddig nem nagyon találtam olyat ami igazán tetszett volna, úgy nagyon nagyon...
Kép
Avatar
Touji
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2003.07.31. 08:03
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Touji »

Az első animém a Dragonball volt, még az RTL2-n.
Mivel tetszett, utánnakerestem az interneten és hamarosan letöltöttem az első "igazi" animémet a Slayers-t.
Ennek már öt éve és még mindig nem álltam le az animék nézésével.
Touji
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Nekem azt hiszem a legelső az Űramazonok volt kb 5-6 évesen. Videótekaból hozták szüleim, 3 vagy 4 részt. Ronygosra néztem a kazikat valamikor akkor láttam a Tűzmadár az Űrbe-t is. Ez is anime. Aztán ezidőtájt láttam az Ezűstnyíl első részét, és a depresszió kerűlgetett, hogy nem láthatom a folytatást... máig sem láttam... :cry:
Aztán a legmeghatározóbb az Űrrepülőszázad (God Bless Dancougar) volt. Kb 8 évesen láttam, de tönkrement a kazi, annyit néztem. :D
Amugy az anime engem mindig érdekelt volna, de nem volt lehetőségem hogy hozzá jussak. Néha az 576 Kbyte-ban láttam képeket animékról vagy mangákról, akkor tök szar érzés volt, hogy ez nekem olyan elérhetetlen. Aztán tavaly novemberben az egyik oszitársnőm kölcsön adta a Ninja Scroll-t. Aztán a Ghost in The Shell-t (volt a Vandue Project - King of My Castle című számának a klipje, ami tulajdonképpen egy Ghost in the Shell AMV, azt is mindig epekedve néztem, hogy de jó lenne látni a teljes filmet, amikből a képek vannak). Végül februárban egy másik osztálytársam odaadta az Evangeliont és az EoE-t. 2 cd volt az egész, borzalmas minőségben, de ha egyszer a lavina elindul... ::taka::
Onnantól kezdve tölük kunyeráltam, míg nem lett netem, aztán... ::jsmile::
Happy End :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Legelső animém a Mumin volt az M1-en. Ezután jött később az RTL klub-os Dragonball és Sailor Moon, amik nagyon tetszettek és ma is szeretem őket. Miután a magyar csatornákon minden animét abbahagytak vagy betiltottak (****** ORTT!), elkezdtem az RTL 2-n nézni őket, mert azt hallottam, hogy ott megy a Dragonball és a Sailor Moon is. Ekkor kezdtem el komolyabban érdeklődni a műfaj iránt, mert egy idő után, már nem csak ezt a két animét, hanem sok másikat is néztem, azok közül, amit az RTL 2 adott. Ekkor váltam nagy rajongóvá. Az RTL 2-met sajnos később elvették (****** UPC!), ezért elkezdtem netes FTP-kről animéket és mangákat tölteni és a mai napig ezt csinálom.
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Jaj, a Mumin-t én is nagyon szerettem, megvan a zenéje is ^.^ De arra a szüleim szoktattak rá, és ők sztem jobban imádták, mint én :D

Amúgy emperor: A Tescoba, InterSparban meg hasonlókban még meg lehet venni az Ezüstnyíl kazettákat. Kb 1000 FT. Sztem nézz körül ^^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Ha az is beleszámít amit nem mint "Animét" néztem, akkor sztem énnyertem, kb 26 évvel ezelőtt a Barbapapa ^____________^
Komolyan viszont ugy 10-12 éve a Gall Force, Dominion, GitS... aztán sok év szünet, majd Dragonball és SailorMoon ^_^
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Meglivorn írta:Ha az is beleszámít amit nem mint "Animét" néztem, akkor sztem énnyertem, kb 26 évvel ezelőtt a Barbapapa
:gurul:
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

A Barbapapa azért volt jó, mert azt már akkor is le tudtam rajzolni ::jhihi::
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

A Mumin-tól meg féltem néha, de nagyon aranyos volt. Talán ha volt első anime az életemben, akkor ez lehetett az, persze akkor nem igazán tudatosult bennem, hogy egyáltalán tv-t nézek ::jsmile::
Csodálkozom így utólag, hogy a Magyar Televízió akkortájt már animét sugárzott!! :wink:
Persze lehet hogy rosszul emlékszem, és talán nem is a magyaron volt... emlékszik még valaki erre? ::jeye::

Titkos, te mikor láttad a Mumin-t?
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Sora írta:Jaj, a Mumin-t én is nagyon szerettem, megvan a zenéje is ^.^ De arra a szüleim szoktattak rá, és ők sztem jobban imádták, mint én :D

Amúgy emperor: A Tescoba, InterSparban meg hasonlókban még meg lehet venni az Ezüstnyíl kazettákat. Kb 1000 FT. Sztem nézz körül ^^
Tudom, azokat már én is láttam! El is mentem néhány helyre érdeklődni, hátha még az Űrrepülőszázad is megvan nekik, de az sehol sincs... :cry:
A barbapapát még én is néztem :wink: Csak én nem 26 évvel elelött, mint Meglivorn... :D Erről jut eszembe,
Meglivorn, ugye tegezhetlek? ::jhihi::
És Te mindegyik Gall Force-t láttad, vagy csak az első 4 részt ami ki volt adva szinkronnal?
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Hikari írta:A Mumin-tól meg féltem néha, de nagyon aranyos volt. Talán ha volt első anime az életemben, akkor ez lehetett az, persze akkor nem igazán tudatosult bennem, hogy egyáltalán tv-t nézek ::jsmile::
Csodálkozom így utólag, hogy a Magyar Televízió akkortájt már animét sugárzott!! :wink:
Persze lehet hogy rosszul emlékszem, és talán nem is a magyaron volt... emlékszik még valaki erre? ::jeye::

Titkos, te mikor láttad a Mumin-t?

Dede, a magyar egyesen volt, régebben még meg is volt nekem néhány rész videón, csak már nem tudom hol vannak, lehet, hogy le lettek törölve :(
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hikari írta:Titkos, te mikor láttad a Mumin-t?
Hmm, szerintem úgy 10 éve. :wink: (Egyébként az MTV 1-en adták, ahogy Sora mondja.)
Kép
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

A Mumint még én is néztem valamikor régen
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Titkos írta:Hmm, szerintem úgy 10 éve. :wink: (Egyébként az MTV 1-en adták, ahogy Sora mondja.)
Kiderült, hogy amire én emlékeztem, az 3 éves koromban ment, de nem a magyaron, hanem az ORF1-en ^__^. Micsoda emlékezetem van...
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

emperor írta:Meglivorn, ugye tegezhetlek? ::jhihi::
És Te mindegyik Gall Force-t láttad, vagy csak az első 4 részt ami ki volt adva szinkronnal?
Choushin az égben! Már mér' ne tegezhetnél???
(NEM! Engem (orre-sama) csak magázni lehet és Fényességes Nagyúrnak szólítani!!! :twisted: )

3 részt adtak ki szinkornnal, és csak azokat láttam sajnos. Meg a Super Deformed Double Featurest, ami zseniális darab ^_^
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Hát nemtudom, melyik volt az első amit láttam, de amit már értelmezni is tudtam az a Niels Holgereson volt. (Ha egyáltalán az Japán volt. Még mindig nem vagyok benne biztos.)http://nakaharanime.animehq.hu/Pics/68- ... ereson.jpg Nagyon szerettem azt a sorozatot, és nagyon értékes lenne szerintem most is.
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Hm, én úgy tudom, hogy a Nils Holgerson japán volt. Valahol olvastam már a japán címét is... Az biztos, hogy a készítők japánok, mert ez rajta van a videó borítóján is... 8)
Mikor kicsi voltam mennyire imádtam! :P
Válasz küldése