Mivel játszol mostanában?

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
toymaker
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.04.16. 15:17
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: toymaker »

Mostanában a Dragon Ball FighterZ és a Street Fighter V. De játszok a régebbi játékokkal is újra, mint pl a Budokai 2. :)
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Foma »

toymaker írta: 2018.01.24. 13:09 Mostanában a Dragon Ball FighterZ és a Street Fighter V. De játszok a régebbi játékokkal is újra, mint pl a Budokai 2. :)
A DB FighterZ-ről tudnál mesélni? Érdekelne milyen. Sajnos konzolom nincs, a pc-m meg elég elavult, így élménybeszámolókra vagyok hagyatkozva. :)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Na, tettem egy kis kört a cuccaim közt:

Cursed Forest

Egy indie fejlesztésű horrorjáték, ami elviekben túlélő horror némi krimi vonallal, de nincs igazán mit túlélni. Abba halhatsz bele, ha nem reagálsz elég gyorsan egy-egy jelenségre (szerencsére nincs QTE, szóval ettől meg vagyunk kímélve, ahogy a Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth-ben), vagy ha a pálya egy pontján óvatlan vagy (pl. magas sziklákon lejövetkor vagy a mocsárban beletrappolva a vízbe).
A hangulat eleinte kissé kellemes, őszies erdővel erdővel nyit, hogy aztán elég hamar sötétté és félelmetessé váljon. Nem igazán vannak jumpscare-ek, és azok is inkább átvezetők a folytatáshoz, vagy egy másik területre. És ami a legfontosabb: az erdőnek van atmoszférája, a grafika gyönyörű, amit még a hangmérnöki munka is megtámogat. Arra elég komolyan ráfeküdtek. Maga a háttértörténet még igazából kibontakozóban van (early access a cím), de akármilyen érdekes is, elég elnyűttnek érzem. A feladványok nem túl bonyolultak, könnyedén rájuk jössz.
Egyelőre 4 fejezet érhető el benne, ami úgy etwa 4-5 laza órát jelent (és akkor felkutatod az összes nyomot, klotyót mi egyebet).

KHOLAT

A Cursed Foresten felbuzdulva belevágtam ebbe is, és hát... izé... A Djatlov-hágó incidense köré építkezik az egész, ahogy egyedül kimegyünk a Halálhegyre, majd kábé az első alkalommal sikerül transzcendentális hellyé változtatni számunkra a környéket. Itt kell túlélnünk, a CF-hez hasonló módon, annyi kiegészítéssel, hogy táborokat is kell keresnünk, ahol pihenhetünk. Itt viszont nagyon is meg tudnak ölni az NPC-k, amik valami sötét átokszerű árnyak, amelyek az éjszaka beálltával bújnak elő, illetve pár leszkriptelt helyen. Őket nagyon komolyan el kell kerülni.
A grafika nem egy nagy bumm, többnyire a környezet miatt (nincs olyan látványos a hófödte világ, mint egy sötét elátkozott mocsaras erdő - és ennél több magyarázatra nem szorul). Viszont emiatt a hangmérnöki munka is olcsó, mert a szél süvöltését hallod a leginkább, néha az árnyak nyöszörgését, és a távoli templom tornyában a harangot, ami a veszélyre figyelmeztet.
Mélyebben nem játszottam vele, mert elakadtam: becsámpáztam egy olyan helyre, ahol vagy osonok, bujkálok és megdöglök az árnyak mennyiségétől, vagy leugrok a szakadékba a biztos halálba.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Foma »

The Wardrobe

Most kezdtem el, de már a tutorial alatt szétröhögtem magam. Mindenkinek ajánlani tudom. :) Point and click játék, rajzolt grafikával, és már-már Deadpool-i kaliberű beszólásokkal és kiszólásokkal.

A története nem túl komplikált: Skinny egy allergiás baleset miatt élő csontvázként él legjobb barátja szekrényében, csakhogy a család egyszer csak elköltözik, neki meg rá kell jönnie, merre tovább, de leginkább feljutni a költöztető kocsira.
Kép
Avatar
Flame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.02.25. 19:30
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Flame »

Vessetek rám követ:
Blizzard párti vagyok, "My life for the Queen and for the Horde!" :D
Wowozom és minecraftozom, ha ne adj isten unom valamelyiket, akkor jönnek a zombis játékok kitölteni a rést - ha van rá időm... Néha jó dolog csak úgy nyálat csorgatva csak úgy a gép előtt létezni.... :D
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Flame írta: 2018.02.26. 09:59 Vessetek rám követ:
Blizzard párti vagyok, "My life for the Queen and for the Horde!" :D
Wowozom és minecraftozom, ha ne adj isten unom valamelyiket, akkor jönnek a zombis játékok kitölteni a rést - ha van rá időm... Néha jó dolog csak úgy nyálat csorgatva csak úgy a gép előtt létezni.... :D
Biztos csak romlik a hallásom, de mintha Titkos koma billentyűjének pattogását és sercegését hallanám a távolban. :D
WoW-val régen toltam, ráuntam idővel, mivel már nem tudott annyira magába invesztálni a Lich King kieget követően. De abban az időben én is Hordás voltam (blood elf, egész pontosan).



Saját reszort: kellett már valami ténylegesen magával ragadó cucc az utóbbi időben, mert a horror-survivalok nem igazán tudtak beolvasztani, meg valami összetettebb is kellett ezeken a sétaszimulátorokon kívül. Így lett belőle Far Cry Primal, ami annyiban betalált, hogy őskoros terep, történelem előtti idő, túl is kell élned... na meg játszani a rudabányai bunkós Ungabunga Rambót. Viszont FC játékhoz képest eléggé bevonzott, már amennyire ezt elmondhatom az első 2 játék után, amelyek közül egyik sem az a finoman szólva hosszú távon lekötő fajta. Na meg, lehet itt baromkodni. Eddigi kedvenc pillanatom igazából nem egy fél neandervölgyi törzs kiirtása volt, hanem az, amikor vadásznék a vadkanra, nehogy én legyek a vacsora a hegyi oroszlánom számára. Meglövöm, menekül a bitang, már épp kivérzik, erre jött egy sas, és felkapta. Én meg nézek, hogy ez WTF...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Már megint fogtam valamit, amit kifejezetten a zenéje miatt kezdtem el játszani: Turrican II. Igazi klasszikus még Amigáról (ami nekem sose volt), szerencsére PC-re is megcsinálták még '95-ben, és a zenéje egy az egyben ugyanaz, mint az Amiga változaté.

Legalább egy 386DX33-at kell hozzá összerakni, viszont a setup része nem bírja a túl gyors gépeket, tehát pl. egy BX alapú rendszeren cache-tiltással vagy hasonlókkal kell operálni, ha módosítani akarsz a beállításokon.

És a zenéje segít az írásban is.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2018.02.26. 12:18Biztos csak romlik a hallásom, de mintha Titkos koma billentyűjének pattogását és sercegését hallanám a távolban. :D
Nem romlik, szerintem azt hallottad, amikor épp a PM-re gépeltem Flame-nek a válaszom, mert már ott elkezdtük kitárgyalni ezt a Blizz-témát. :lol:
Ricz írta: 2018.02.26. 12:18WoW-val régen toltam, ráuntam idővel, mivel már nem tudott annyira magába invesztálni a Lich King kieget követően. De abban az időben én is Hordás voltam (blood elf, egész pontosan).
Jaja, valahogy az első három (vanilla, Burning Crusade, Lich King) volt a WoW "aranykora", nem azt mondom, hogy utána automatikusan gagyi lett, mert azért nem, de valahogy odáig éreztem azt, hogy "igazi" a játék. (Hogy ebbe belejátszott-e az, hogy az Activision akkoriban társult/vásárolta fel a Blizz-t, azt passzolom. Apropó, tudja valaki, hogy itt konkrétan mi is történt? Mert marhára nem ugyanaz a viszony, ha X felvásárolja Y-t, mintha "szövetséget kötnek".) A Horda vs Alliance örök témához (ami a WoW-osok körében kb. olyan, mint képregényeseknél a Marvel vs DC, vagy játékosoknál a PC vs konzol... XD): ha választanom kéne, én is inkább a Hordát mondanám, főleg az orkok miatt, meg valahogy az egész hangulata/háttértörténete érdekesebb volt mindig, mint a Szövetségé, akik általában mindig megkapják a "sztereotipikus jófiú" szerepet az adott "arcban" és kb. ennyi a szerepük. (Mondjuk ez utóbbi abból is adódik, hogy Blizzék szíve is erősen a Horda felé húz, ezért azt az oldalt mindig jobban kidolgozták, volt is olyan fan, aki azzal vádolta őket emiatt, hogy a Szövetség-fanokat kb. ilyen "másodrangú fanokként", meg "bokszzsákként" kezelik, akiken lehet gúnyolódni Blizzconok alkalmával, mondjuk szerintem ez már túlzás és csak fanrage-elt a gyerek. XD) Ennek ellenére igazából azt tudom mondani, hogy ha valakinek kedve van WoW-ozni, legalább 1-1 karit mindkét oldalon csináljon magának, mert ha valakinek csak Hordás, vagy csak Allis karijai vannak, az egyrészt kvázi kimarad a történet feléből, másrészt a sztoritól függetlenül is vannak olyan élmények, amiket csak az adott oldalon lehet megtapasztalni. (Pl. speciel akármennyire Hordás vagyok, az Allisoknak sokkal jobb fővárosaik vannak szvsz, Stormwind kapuin először bemenni azzal a zenével és látvánnyal együtt felér egy orgazmussal, vagy pl. ott van Ironforge, ami kb. a Tolkienes Mória fénykorában, de a night elfek nyitottabb, fás-bokros-csillagos városa is gyönyörű. Utóbbi lesz állítólag porrá égetve a következő kiegészítőben, hát öhm..."yay"? :dirr:)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Sword Art Online: Fatal Bullet

Noha "a SAO objektíven egy szar anime", a 2. évadban a GGO rész volt az, ami tetszett, mert alapjaiban a MMOFPS-ek/MMOTPS-ek mechanikái ott voltak, és maga a játék is fel volt aránylag rendesen építve (de mivel egy japán MMO-ról van szó, még így is egy csöppet vérszegény volt). És lett ez a játék, ami ezt a részt idézte be. Majdnem instant vétel volt, mert a GGO játékvilága alapból kicsit közel áll a kedvenc vonulatomhoz.
Szóval van egy poszt-apokaliptikus világ, hol kies a táj; romos házak és városrészletek; sötét és rozsdavörösben tündöklő ég; mint amit most borított lángba az atomszél; lövöldözés; modern fegyverek, amiken minimális a fantasztikus kiegészítő; egy lézerkard... és a játszható női karaktered csípő- és mellméretét is szabadon beállíthatod. :dirr: Ja, és lehet Harlockos/Emeraldasos heged is. :dirr: Szóval, 10/10 kapásból. :dirr:
Amúgy maga a játék nem rossz, de jellemzően a japán cuccokhoz, keményen kell grindolni és farmolni a tapasztalati pontokat, pénzt, nyersanyagokat a fejlesztésekhez és új cuccokhoz, a sztori pedig a SAO retardsőnenhez képest ugyanolyan banális, klisés és érdektelen. A fedezékrendszer meg éppenhogy mutatóban működik (kihajolni pl. nem lehet a fedezék mögül, csak meglapulni).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nioh

Dark Souls (igaz, egyik epizódjával sem játszottam még, de ez most mellékes) + Onimusha = Nioh. Atomisztikus kompót, erősen addiktív gáma, hiába haltam már vagy 300-szor meg benne. A szöszke szamuráj MC meg fizimiskára enyhén Geralt of Rívia, szóval nem panaszkodom. :D

Most vagyok a negyedik régióban, markáns 8/10 eddig.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

The Forest

Eredetileg akartam streamsorozatot csinálni abból, ahogy normál fokozaton vágunk neki egy barátommal a vadonnak, de az első rész valamiért úgy laggolt, hogy "EH", így törölve is lett 5 órányi gameplay felvétel, amiben kiverekedjük magunkat a dzsumbujból a partra, levánszorgunk délre és egy kiszögellésen emelünk magunknak otthont. Meg persze egy csomó nem polkorrekt megjegyzés, rémes vicc, ökörködés a túlélés kellős közepén. Hát ennek a tervnek úgy bukó. Mondjuk nehéz beszélni egy alapvetően sandbox survival játékról, aminek a története úgy áll csak össze, ha mindenhol jársz és mindent felkutatsz.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

Arena of Valor. Eszméletlen jó tabletes MOBA. Mondjuk könnyű, jól tartható készülék legyen, mert kicsit tenyér(és ujjbegy)gyilkoló tud lenni
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Soul Calibur VI béta online

Mivel most hétvégén kilehet próbálni az online ranked matcheket (mint kiderült, már ma is játszható), éppen ezért tettem is vele pár gyors kört.

Az első körös impresszióim kimondottan pozitívak. 16 karaktert lehetett kipróbálni, nagyjából végigmentem mindenkin (Mitsurugival, Tirával, meg Siegfrieddel tank voltam, Geralt egészen jól beleillik ebbe az univerzumba, Talim, Xianghua és Zasalamel viszont annyira nem álltak kézre). Szerencsére továbbvitték az V valamivel pörgősebb/intenzívebb játékmenetét, viszont amivel átestek kicsit a ló túloldalára, azok a hülye effektek (mint valami gagyi sőnen anime), meg ez az új "kő-papír-olló" beékelődés is teljesen szükségtelen így elsőre.

A többit (story, kari kreáló, libra of souls mód) még nem tudom, de maga a harc (az említett shortcomingokat leszámítva) egészen élvezetes volt, ráadásul - egy kretént leszámítva - teljesen korrektek voltak az online ellenfeleim is.

Korábban már előrendeltem amúgy a játékot, de így, élesben bétázva egyáltalán nem bánom a döntésemet.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Fallout New Vegas

Már rég játszottam vele, de az előző gépen az volt, hogy legfeljebb 33 szintet léphettem, aztán meghalt a játék, se előre, se hátra, egy pillanat alatt kiléptet. Mind a tört, mint a bolti. Most ez a problémám nincs, sőt, már úgy vagyok 40+ szintes, hogy talán 2-3 alkalommal omlott össze, akkor is modok ütközése miatt. Alapból egy testmodot használok és egy pár környezetit (pl. időjárás-kezelőt, olyat, ami a vegetációt javítja, színesíti stb.), illetve egy szexmodot, ami amúgy béta fázisban van, mert... why not?

És szó mi szó, nem szeretem a westernt se a westernes szettinget, és emiatt nem is volt a szívem szottya korábban a játék. Na meg a hibái, hogy cheatelve kellett végigjátszanom (egy kis god mode, és mehetek gond nélkül akár fejjel is a falnak), de utólag Oxhorn videóit nézve láttam, hogy emiatt mennyi mindent kihagytam. Szóval, időszerű volt az újrajátszásnak. Eddig az alapjátékot az NCR és a független Vegas mellett kitoltam (Yes Mannel, Mr. House-t megölve), most pedig egy korábbi mentést visszatöltve még lemegyek a DLC-ken is, mielőtt elkezdeném irtani az NCR-t, és visszanyerni Ceasar bizalmát, még ha elvileg ez lehetetlen is, mert asszem ebben a mentésben már megöltem...ha nem, akkor van korábbi, aminél annyira nem fog számítani a dolog.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

The Turing Test

Nos, hol is kezdjem? Az alapfelállás szerint te vagy Ava Turing, egy tudós, akit az ISA küldött az Európa holdra szálló küldetésében. A társaid már régebb óta lenn vannak a holdbázison, viszont téged a rendszer jóval később fagyaszt ki, mivel te vagy a biztosíték, hogy a küldetés sikerrel járhasson. A tudósok viszont kezdenek látszólag megzakkanni, és elvágják magukat T.O.M.-tól, a missziót felügyelő AI-tól. Ezért T.O.M. kiolvaszt téged, hogy győzd meg a megmaradt tudósokat.

Ahogy haladsz, úgy jönnek a kérdések. Egzisztenciális a leginkább: hol a határ AI és ember közt, képes-e egy program érezni, az algoritmus futhat-e hibás döntésekre, illetve talán az egész sava-borsa: az emberi moralizálás a tettek felett mekkora befolyásoló tényező.
SPOILER
Ugyanis, a tudósok nem véletlenül kattantak meg: egyszer van a testükben egy chip, amivel T.O.M. képes őket irányítani, befolyásolni, felügyelni, ezt pedig az ISA helyezte beléjük a tudtukon kívül. Mivel a tudósok szerződésesek, a chip eltávolítása szerződésszegés lenne. Itt a szabad akarat befolyásolásáról lesz egy hosszabb vita, hogy mennyire helyén vagy nem helyén való. De lesznek itt a logikai kísérletekről is szó, többek közt a Turing-tesztről, a kínai szobáról, Boole-logikáról stb.
Valamint egy ponton kiderül, hogy T.O.M. elkezdett HAL9000-et játszani, és a tudósok szemszögéből szabotálni a küldetést, megölni szépen sorjában őket, míg nem csak egy maradt életben közülük.
Az egész mozgatórugója pedig az, amit a tudósok az Európa jegébe fagyva találtak.
SPOILER
Egy olyan mikroorganizmus, amely egy gazdatesthez kapcsolódva képes annak a DNS-ét javítani. A tudósok a halál ellenszerét látták ebben, viszont a felügyelő AI felismerte az ebben rejlő veszélyforrást. Nem csak az emberiség válna ezáltal kvázi halhatatlanná, meg senki se halna meg öregségben, de sem az állatok, növények, baktériumok, vírusok. Így a betegségek legyőzhetetlenekké válnának, a Föld túlnépesedne, tömeges éhínség törne ki, és a legnagyobb felfedezés, az emberiség egy rég dédelgetett álma gyakorlatilag az általunk ismert világrendszer vesztét jelentené. Ez adja T.O.M. jogalapját, indokát arra,a mit tett.
Viszont mire ide elérünk, Avaról kiderül, hogy ő egy kész karakter. Nincsenek önálló döntéseink arra, hogy mit válaszoljunk, így a játék végét se tudjuk befolyásolni érdemben. Két vége lehet: vagy hagyjuk, hadd történjen meg, vagy beavatkozunk és megakadályozzuk a beteljesülését.

A feladványok egyszerűek, mind a 8 fejezet (kivétel a prológust és az epilógust) 8 szekcióra van osztva. T.O.M. pedig végig szóval tart minket, vezeti a történet folyását, nem hagyja, hogy elveszítsd az érdeklődésedet. Ugyanakkor, mivel nincs olyan sok feladvány, meg a fejezetek közt kapunk egy-egy nagyobb felfedezhető szegmenst, illetve fejezetenként egy opcionális feladványt, amely hozzáad a logikai kísérletek témájához, a háttérhez, olvashatunk bejegyzéseket, hallgathatunk audio logokat, messze jobban adagolja azt, amit el akar mesélni. Ami pedig legfontosabb: a feladványok könnyűek. Van pár összetettebb, de nem megoldhatatlan egyik sem, csak legfeljebb nem gondoltál valamire menet közben. És ez volt a bajom a két, nagy kérdéseket feszegető, de végeredményében túlértékelt és dagimobilon közlekedő túlsúlyos logikai játékkal, a Partal 2-vel és a The Talos Principle-lel, hogy nem voltak képesek ezt megtartani, erősen szórványosan adagolták, gyakran el lehetett veszteni a fonalat, és pár voltak bennük érdekes feladványok, a legjavuk frusztrálóan nehéz volt, amit ha nem oldottál meg gyorsan, akkor végérvényesen kizárt önmagából a program, mintha valami elitista klub lenne.

Szóval, aki teheti, próbálja ki. és kíváncsi vagyok, ő átmegy-e a Turing-teszten.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudja valaki véletlenül, hogy az eredetiben vett Win 10 mellé ingyen adnak egyes játékokat? Mert elég érdekes, hogy ilyen (általam soha fel nem telepített) címek figyelnek itt nálam, ha lenyitom a Start menüt, mint "Bubble Witch 3 Saga", "Candy Crush Soda Saga", vagy amin igazán néztem: "Minecraft Windows 10 Edition". (Utóbbinál még a hihetetlen mértékű hype miatt el is gondolkoztam, hogy kipróbáljam-e, de lássuk be, az még sosem vette ki jól magát, ha én elkezdtem valami függésre hajlamosító játékot tolni, másrészt gyanús nekem ez a "Win 10 Edition" titulus, mintha ez csak egy "shareware" beetető-változat lenne, hogy aztán megvetessék velem az eredetit. XD)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2018.11.09. 00:39 Nem tudja valaki véletlenül, hogy az eredetiben vett Win 10 mellé ingyen adnak egyes játékokat? Mert elég érdekes, hogy ilyen (általam soha fel nem telepített) címek figyelnek itt nálam, ha lenyitom a Start menüt, mint "Bubble Witch 3 Saga", "Candy Crush Soda Saga", vagy amin igazán néztem: "Minecraft Windows 10 Edition". (Utóbbinál még a hihetetlen mértékű hype miatt el is gondolkoztam, hogy kipróbáljam-e, de lássuk be, az még sosem vette ki jól magát, ha én elkezdtem valami függésre hajlamosító játékot tolni, másrészt gyanús nekem ez a "Win 10 Edition" titulus, mintha ez csak egy "shareware" beetető-változat lenne, hogy aztán megvetessék velem az eredetit. XD)
A Bubble Witch 3 eleve ingyenes, ahogy nézem a Store lapját, ahogy a CCS is, meg egy csomó ilyen portolt mobiljáték szagú dolog. A Minecraft W10 Ed. már szerintem trial, mert a kezdőcsomag 10-11k HUF ugyanott. De az egyébkénti árak konzolos horrorszintűek, mvel pl. a Forza Hotizon 4 Ultimate az 22-23k, a Sea of Thieves is minimum 11k, az FF15 meg 18k... Miközben az AoE Definitive Ed. és a Rise of Nations 7k. Bár az AoE Def.Ed.-nek örülnék, ha nem csak kizárólag itt lenne elérhetősége, merthogy egy liter tejért nem fogok tehenet venni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Fallout 76

Nagy a láz a neten, két okból. Rohadt sokan várták, rohadt sokan csalódtak is benne, emiatt lehúzzák a sárgaföldig, hol okkal, hol oktalanul. Én meg eleve szkeptikus voltam, és valamelyest igazolt a start.

1) A játék még mindig nem szép, de ez már egy védjegye a Falloutnak. Jobbára elfogadható. A maga korában egyik iterációja se volt a legszebb. Amikor a Van Buren (vagyis a tervezett 3. rész) megjelent volna, ugyanolyan pixelezett izometrikus lett volna 2003-2004-ben, ami egy akkor 3-5 éves játék hatását kelti (pl. Diablo 2, Soldiers: Heroes of World War 2, Sudden Strike trilógia). A New Vegasig bezáróan azért is lényeges, mert azoknál az engine-nel kellett kompromisszumot kötni, hogy milyen erőforrásokat használ. És a 3 és az NV Havok alapú volt (Gamebryo), amit nem RPG-zésre találtak ki. A Creation Engine, ami már a Skyrimet és Fallout 4-et hajtja, házon belül fejlesztett, viszont a Gamebryo alapkódjából leágaztatva.

2) A Creation Engine eredetileg pedig nem tartalmazott multiplayer modult, ezt az austini csapatnak kellett megcsinálnia (a volt BatteCry Studios-nak). kis id Software-es közreműködéssel. Így szőtték bele a Quake netkódját az engine-be. Viszont így is belefutottak abba a hibába, hogy ez egy single player motor, és valahogy meg kell valósítani számos párhuzamos világot (játékot). Emiatt a játék erősen optimalizálatlanul viselkedik, a szerverek ténylegesen is ledobnak. (Nekem 2 óra játék alatt 3x sikerült távoznom a szerverről.)

3) A világ üresnek érződik. Nos, ez hellyel-közzel igaz, mert míg a Fallout 1-2 és az NV a világ szörnyűségeit elénk tette, sokszor az árnyalt döntési mechanizmusnak köszönhetően, addig a 3 és a 4, illetve a 76 inkább lore-t épít. Többet tudunk meg a bombázások előtti háborús paranoiájában fasisztává vedlett Amerika mindennapjaiból, mint a másik háromból összesen. Ott mindig csak annyit mondtak el, amennyit a történet megkívánt a saját maga alapozásához, de inkább beszéltek a bombázás utáni dolgokról.

Az ürességet ráfoghatjuk még arra is, hogy ez már közvetlenül szinte az első menedékhelyek kinyitása után játszódik, mindent nekünk kell felépíteni. Ennek ellenére megkapjuk, hogy volt egy helyi csoport, a Responderek, akik a helyieket támogatták, illetve volt egy rejtélykultusz is. Vagyis vannak más emberek is. Viszont igazából azért érződik üresnek, mert egy megveszekedett NPC sincs. Az meg nem létezik, hogy mindenki vagy feral ghoul lett vagy scorched. (Ja, ha már scorched: ez egy új járvány, ami növényszerű kinövésekkel teli ghoult csinál az emberekből, és a feladat megállítani a járványt, mielőtt elterjedne. A játék végi boss, meg a leglustább elképzelés, amit valaha láttam. Egy deathclaw szárnyakkal. Magyarul egy átlagos Skyrim sárkány a scorched beast királynő...)

4) Sokan emlegetnek retconságot azzal, hogy egy színes szagos tájat kapunk kezdőhelynek, nem valami kietlen pusztát. Van pusztaság is területben, ami a tengerpart felőli oldalon van, de a hegyvidék környéke már kezd gyógyulni. Ez nem lehetetlen dolog, hiszen elképzelhető, hogy kisebb foltokban van még élő világ. A keleti partot sem nullázták le teljesen: Boston mellett ugyan van egy Glowing Sea, de a főváros és Pitt lakható, New Yorkról annyit tudunk, hogy durván vad vidék, sok kannibállal és csonkoló pszichopatával. Ezek a városok pedig egy nagy, majdnem egybefüggő metropolita közeget alkotnak (a Dredd bíró Mega City One-ja is ezekből állt össze BTW).

Szóval, lehetséges a kezdőhely élettelisége. Ami már kevésbé, az a Brotherhood of Steel állítólagos helyi képviseletének híre, amit azzal magyaráznak, hogy az első napok után a kaliforniai Lost Valley-ban lévő csoport műholdas kapcsolatot teremtett az Appalache-ban lévő sejttel. Fogjuk rá, hogy elfogadható, ha nem számolunk a magasan repülő, a felső légköri szférákban robbanó interkontinentális rakétákkal, amelyek viszont kisütik a műholdakat.

A Bethesdának nagyon meg kell magát erőltetnie ahhoz, hogy működőképessé tegye a játékot, vagy ha nem, akkor olyan véget ér, mint a Dead Island MOBA, az Dead Island: Epidemic. A jelen megvalósítás szerint egy korlátozott MMO-nak felel meg, mert nincs benne annyi mechanikai elem, mint más MMO-kban, és a koncepció is eléggé sovány. Egy single playerrel így jobban jártak volna, mintsem azzal, hogy a játékosok népesítsék be a terepet. Akikből meg amúgy is kevés van... Szal, ja, lehetett volna ezt jobban is csinálni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nier: Automata

Most, hogy újra van időm kicsit játszani, ezt gyűröm. Tavaly egyszerűen annyi jó játék jelent meg PS4-re, hogy ez a stuff valahogy teljesen elkerülte a figyelmemet, és most is csak azért került fel a radaromra, mert október végén kiderült, a játék főhősnője, 2B lesz a következő DLC karakter a Soul Calibur VI-ban, úgyhogy üzenem a Namcónak, bejött a marketing. :D

Nagyjából persze tudtam, hogy miről szól ez a játék, de így, jó pár óra gameplay után azt kell mondjam, erős pozitív csalódás. Nagyon bírom az ilyen poszt-apokaliptikus/letűnt világos/disztópikus környezetet, itt meg kvázi-open world mászkálhatok benne, egyedül ez a robotok vs androidok felállás volt kissé érdektelen a számomra, de gyorsan bele lehetett ebbe is rázódni. 2B designja ötletes és érdekes, a harcrendszer nem túl bonyolult, de megvan azért a maga trükkje, ráadásul piszok látványos tud lenni még az egyszerű fodder ellenfelekkel is a csata.

Máskülönben rengeteg az RPG-elem, a felszedhető item/weapon/arany/anyámkínja, a sztori - a maga módján - érdekes, illetve, ami külön tetszett, hogy nincs autosave, hanem külön mentőpontoknál, vagy azok közvetlen zónájában lehet csak menteni. Amit mondjuk furcsállok, hogy normal nehézségen játszok, de még egyetlen egyszer nem haltam meg, ami vagy azt jelenti, hogy ennyire könnyű a játék, vagy csak én vagyok ilyen mocskos jó. (Vagy harmadik alternatíva: később fog jobban bedurvulni, és akkor non-stop a hullámon röhög majd a program.)

Szóval abszolút bejövős így elsőre, bár van egyfajta monotonitás-veszélye a dolognak, de azért bízom a készítőkben, mert valami kreatív dologgal eddig mindig sikerült feldobni a két robotgyakás közötti intervallumokat. (Egyébként most értem a vidámpark végére, és kerültem át a robotok falvába.)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Junchi írta: 2018.11.26. 18:56 Nier: Automata

...

(Egyébként most értem a vidámpark végére, és kerültem át a robotok falvába.)
Tegnap voltam a vidámparkban. Bouvoir tiszta Walpurgis volt a méretével, a designjával, a szemétségeivel, a folytonos kacajával, a dróton rángatott meg keresztrefeszített halottandroid-familiárisaival. Még bullet hell is volt, bár itt azt is ő csinálta. (Ja, engem egyszer kinyírt, de ott kéznél volt a testem. Sőt, az abandoned factoryban is haltam már meg. Normal.) A zenéje teljesen beégett, most külön is azt hallgatom...

Nekem most nagyon-nagyon bejön a játék, jó a posztapokaliptikus környezet, nagyon szép az egész, néhol meg creepy a setting. A sivatag végében a köpenyes menekülő robotka, a bölcsőt ringató meg céltalan szexet imitáló társai a katlanban, akik egyszer csak lerohantak, aztán mikor már azt hittem, hogy ezek most tényleg kinyírnak, akkor kaptárüzembe kapcsoltak és megszülték Adamet... Nekem eddig ez a rész volt az, aminek az elcseszettségét csak bámulom. Szerintem lesz még ötlet ott, ahonnan ez jött!

Ja, és imádom, ahogy 2B szedi a lábait! Szerintem lakott területen simán lemeszelnék gyorshajtásért, ha lenne még rendőr :D
Azt ugye ne kérdezzem meg, miért ez a kawaii design egy harci androidnak? :vigyor: Mindegy, szép.

Most így a téli szünetben jutott alkalmam olyan játékokkal foglalkozni, amik a fő gépemen nem igazán mennek, viszont most a szemétből összeraktam egy négymagosítható phenom 2 x2-t 5870-es Radeonnal, így az ilyen új címek, mint a N:A is legalább 720p-ben játszhatók. Szóval lesz bőven mit fölfedezni. A gép persze zabál, mint a dög, játék közben a 300 wattot karcolgatja, FC Primal alatt át is lépte, szóval ilyen monszta hardveren addig játsszak, amíg fűtési szezon van...
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

alvaro írta: 2019.01.02. 09:04 Tegnap voltam a vidámparkban. Bouvoir tiszta Walpurgis volt a méretével, a designjával, a szemétségeivel, a folytonos kacajával, a dróton rángatott meg keresztrefeszített halottandroid-familiárisaival.
A Bouvoir utáni főellenségek sajnos messze nem lesznek már ilyen érdekesek, mint ő, de ez a Madokás hasonlat nem is rossz. Egyébként a második végigjátszásnál 9S kideríti majd, hogy ki ő valójában, és mit miért csinál.
alvaro írta: 2019.01.02. 09:04(Ja, engem egyszer kinyírt, de ott kéznél volt a testem. Sőt, az abandoned factoryban is haltam már meg. Normal.) A zenéje teljesen beégett, most külön is azt hallgatom...
Normalon játszok én is, de engem valahogy egyből elkapott az irányítás és a játékmechanika, szóval nagyon hamar ráállt a kezem+agyam úgy az egészre, bár azóta sikerült két meghalást is produkálnom, az egyiket egy Lvl 99-es secret bosstól pont tegnap. :D A zenéje meg indeed valami csoda, és külön dicséretes, hogy az összes muzsika olyannyira passzol mindig az éppen aktuális hangulathoz/jelenethez, hogy tényleg le a kalappal a készítők előtt. Még az általam nagyon rühellt sivatagi kóborlást is elviselhetővé tette ez a háttérben duruzsoló égi akkord.
alvaro írta: 2019.01.02. 09:04Nekem most nagyon-nagyon bejön a játék
Én ATM le sem tudnám tagadni, hogy szégyenteljes fanboyává váltam az egész programnak, de főleg a cselekmény az, ami piszkosul magával ragadott, nem is tudom, mikor érdekelt utoljára így egy játék világa, a háttérinfók, a sötétben meghúzódó valódi okok feltárása, amit a zseniális story-telling ezekkel a többszörös végigjátszásokra rákényszerítéssel csak tovább fokoz. Most vagyok amúgy a harmadiknál (route C), de nagyon kíváncsi leszek, mit gondolsz majd erről a brutál mindfuck-festről, ami később gallonszám ömlik a játékos nyakába. A világ hátteréül szolgáló leírások is nagyon érdekesek és informatívak, főleg a Project Gestalt jelentések.
alvaro írta: 2019.01.02. 09:04jó a posztapokaliptikus környezet
Indeed, bár játékmechanikailag itt érzem a program egyik nagyobb hibáját: néha fájóan üres és jellegtelen egy-két helyszín.
alvaro írta: 2019.01.02. 09:04Azt ugye ne kérdezzem meg, miért ez a kawaii design egy harci androidnak? :vigyor: Mindegy, szép.
Azon ritka esetek egyike, mikor egy agyonhype-olt fanboybait karakter engem is megvett kilóra. Mondjuk a fanboybait jelzőt nyomban el is vetném, szal első blikkre valóban ezt a hatást kelti 2B, de szerencsére messze, MESSZE többről szólnak ezek a karakterek, mint android-fetisiszta vágyálmok. Mondjuk nekem most A2 a route C-n még jobban be is jön, mint Tubi.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Túlvagyok az első végen és még kapirgálom össze a gondolataimat... meg persze majd folytatom, mert tudom, hogy egy csomó quest kimaradt, meg a sok szép háttérinfó, pl. amit 9S kell, hogy összeszedjen. Igyekeztem szétnézni mindenfele, de aztán magával ragadott a cselekmény, főleg a vége közeledtével.

Ja igen, Madoka. Párom azt mondta Pascalra (akit nagyon bírok, főleg a hang-kinézet disszonanciájával :D), hogy olyan a hangja, mint egy hároméves Madokának. Erre mit látok a stáblistában? Hát persze hogy Yuuki Aoi :lol:

[Mert nyilván japán hanggal játszottam. A hátránya, hogy egy csomó dolog, amit harc közben mondtak, kimaradt, mert egyszerűen nem értem rá olvasni. Hiába, itt nem álltak meg udvariasan a monológok kedvéért, mint némely animében.]

Valamint, hogy még tovább keverjem a sztorikat, A2 pont úgy néz ki, mint egy Claymore dezertőr...

[És volt még pár halálom, még egy nyamvadt fidget spinner is ki tudott nyírni, mikor Engels kihallgatásához kerestem az alkatrészeket... Aztán már én is csak belejöttem, meg szinteket is szedtem, upgradeltem, összeszedtem egy csomó jó chipet, így a végén már mindent öltem gond nélkül. Még akkor is, ha kitérésben továbbra sem vagyok jó...]

[[Még egy dolog, ami azonnal beugrott, ezúttal az Eve fight alatt: fr-041 Debris]]
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

alvaro írta: 2019.01.06. 19:23 Ja igen, Madoka. Párom azt mondta Pascalra (akit nagyon bírok, főleg a hang-kinézet disszonanciájával :D), hogy olyan a hangja, mint egy hároméves Madokának. Erre mit látok a stáblistában? Hát persze hogy Yuuki Aoi :lol:
Déja vu! :D Mármint én a route A utáni végigjátszásnál bekúszó stáblistán akadtam meg a csaj nevén, aki amúgy a kedvenc női seiyuum, de egyszerűen totál ledöbbentett, hogy Pascal ő volt.
alvaro írta: 2019.01.06. 19:23Még akkor is, ha kitérésben továbbra sem vagyok jó...]
Pedig az itt még jóval egyszerűbb, mint a fejlesztők előző játékában, a Bayonettában, ahol sokszor csak véletlen sikerült ez a mutatvány, ellentétben itt 10-ből 9-szer össze szokott jönni.

Egyébként közben én is végigvittem a Route C-t, a trófeák nagyja megvan, Lv99 szintén, fegyverek, küldetések, az archívum 100%-on, szal már csak a joke bad endeket kéne összeszedjem, aztán a True Ending és avanzsálódhat mint tétel a Tíz legmaradandóbb játék ever listámra.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Junchi írta: 2018.11.26. 18:56 Nier: Automata
Ééés megvan minden, beleértve a platina trófeát és az összes endinget. Igaz, a True End egy ordas nagy fansimogató, erőltetett, majdhogynem out-of-nowhere
SPOILER
happy end (már amennyire)
de én most ennek K*RVÁRA TUDTAM ÖRÜLNI!!!!4 Egyszerűen annyira a szívemhez nőtt mindhárom főszereplő, és annyi sok mocskot és tragédiát kellett lenyeljenek, hogy nem érdemelték volna meg azt, amit az ending C-ben és D-ben láttunk.

Overall egy nagyon pozitív, nagyon kellemes és hatásos program a Nier, valahogy így kell kinéznie egy játéknak a szememben: Lendületes, tartalmas, rengeteg a felfedezni való, kiválóak a karakterek és a sztori, és játszatja magát az egész. Persze nem hibátlan, minden általam felsorolt pontjába bele lehet valahol kötni (például én egyszerűen nem értem, miért
SPOILER
nem világosította fel 9S-t a podja, hogy A2 nem kedvtelésből végzett 2B-vel, hanem azért, amiért)
illetve nekem valahogy túlságosan is könnyűnek bizonyult (mínusz a két Emil fight). Ezektől függetlenül is jár neki egy nagyon erős 8/10, illetve
Junchi írta: 2019.01.07. 19:40a Tíz legmaradandóbb játék ever listámra
is feltétlenül ráfér.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Dark Souls Remastered

Talán elég nagy elmaradást pótolok ezzel a játékkal, ráadásul felújított grafikával és kipolírozottabb irányítással. Bár a vanillát így se húztam vele sokáig, az első 1-2 órám után rögtön megmodoltam egy UltraHD textúra pakkal. Most egy csöppet el is vagyok akadva, mert ahogy megérkeztem Lordranba, ugye, a játék elereszti a kezed, hogy végérvényesen engedve a role-playingnek, magad szabhasd meg a sorsod, végzeted és okolhasd, ha tátott szájjal önként besétálsz a f*szerdőbe. Na vajon rögtön mit csináltam? Elindultam a sziklafal mentén, egyenesen a várba. Nem igazán kellett volna arra mennem, és ezt most kezdem érezni. Bár egyszerűek a mezei ellenfelek, és bár átvergődtem a tutorial pályának szánt börtönön... gyakorlatilag azzal bénázok, hogy örökké az X/Y/A/B gombokkal akarok a trigger és a jobb-bal gombokkal támadni-védekezni. Mert ja, nem vagyok a kontrolleres játékok híve, világéletemben bill+egér kombóztam, mert sokkal finomabb kameramozgást tesz nekem lehetővé, viszont a kezelés egy ponton túl eszközpusztítóvá válik, mint a verekedős árkád játékok esetében (Mortal Kombat, Tekken, Street Fighter, Skullgirls, Melty Blood Act Cadenza/Actress Again, Fate/Unlimited Codes stb.). Viszont rájöttem, hogy az RP típusú játékokhoz is kifejezetten jó és tetszetős irányítás... amíg nem kell lőni, mert akkor nincs az az auto aim mechanizmus, aminek ne szidnám a nőági rokonságát.

Egyelőre elvagyok vele, de nem fogom túlzásba vinni a játékot, mivel ezen kívül aktívan egy másikat tolok, ami nem más mint...

Sword Art Online: Fatal Bullet

Már írtam róla korábban, azonban most árnyalnám kicsit. Valami 60-as szintnél tettem félre, és nem nyúltam hozzá hónapokig, míg nem haver jelezte, hogy megvette, elkezdte nyomni, és akkor már tegyük próbára a multiplayer részét. Megtörtént. És itt kezdtem el érezni egy másik erős hiányosságot ebben a gámban: a multi egy nagy határ szar.

Kezdjük azzal, hogy ahogy szintezel, mész a világban, fedezgeted fel az újabb területeket, dungeonöket, és haladsz a sztorival (ami megnyitja a dungeonök jó részét), úgy kapsz lehetőségeket questekre alapjáraton. Vadászküldik, ahol egy-egy játékost és/vagy kompániáját kell levadásznod. Kincskereső küldik, amik beraknak új ládákat a már megnyitott területekre, meg kell keresni azokat. Egyedi ellenfelek leölésének küldijei és így tovább. Ezzel nincs is baj, szép és jó, mert ad bőven XP-t, matit és pénzt, illetve időnként a loot is olyan, hogy eladásra tökéletes. Csak a pénzharácsolásnak különösebben semmi értelme nincs, mert lootból jobb cuccot szerzel, mint a boltban. Ruhára és lőszerre érdemes költeni, bár a ruha olyan, hogy semmi statot nem ad, csak öltöztet. Meg Asunánál néha alapanyag valami jobb ruhához. Egy haszna van most még nekem, az egy 10 millió kredites és pár matit kérő küldi, amivel a szobámat tudom bővíteni. Csak az a 10 milla már 3x megvan...

Na de, mi köze ennek a multihoz? Nos, annyi, hogy 5 szintenként kaphatsz egy co-op küldit normálon és hardcore-on (lvl. 75+), amit pár perc alatt teljesíteni kell. A különbség a normál és a hardcore közt, hogy a normálban Kirito néhány barátja becsatlakozik, mint NPC harcos. Lőnöd se kell a haverral, elintézik ők, míg hardcore-nál csak ketten vagytok. Normálon szinte egyből mész a boss arénába, míg hardcore-on oda kell verekedned magad és a saját lőszered fogy. EH... Nemhogy esetleg a nagy pályákon és dungikba mehetnétek, nem...

Ezen kívül van PVP, amit próbáltunk futtatni, többször is, és a következőképpen nézett ki:
- nincs egyetlen PVP lobbi sem, amit el tudnánk mindketten érni,
- ha haver hosztol, a lobbiból belépni az arénába,
- ha én hosztolok, benn vagyok, de ő rohadtul nagyon laggol és nekem könnyű célpont.

És kábé, ennyiben kifújt.

Ami a sztorit illeti, a főszál nagyját végigvittem. Arra ment ki a dolog, hogy az ArFA-SYS androidunkat, akit a játék elején megszereztünk, hazavisszük az SBC Flügelre, ami egy meghibásodott hajó. A cél a program körül forog, ami irányítja a hajót és az ArFA-SYS barátunkhoz kötődik, csak eddigre már annyira nem tudott érdekelni (már alapból se onnantól, hogy feltűntek Kiritoék) a sztori, hogy ügyet se vetettem rá. Megoldottam, rendben, jönnek a DLC-sztorik is. Most van valami 60+ órám összesen benne, és közel vagyok a 100-as szinthez, mivel a szintmászáshoz bemerészkedtem az egyik DLC magas mapra, felmásztam a pálya legszélére, ahova a pathfinding nem képes felküldeni az ellent és mesterlövészpuskával farmoltam magamnak XP-t, pénzt, matit és fegyverhasználati skill pontot. Egyszerűen imádom, amikor egy játék ilyen mezei módon exploitálható. :D

Végső soron, amúgy valóban a legjobb SAO-játék úgy, hogy lényegesen több mozgásteret enged, mint a többi, viszont attól még jobbára egy középszerű-gyenge játék overall, komoly hiányosságokkal és hibákkal.

Fear the Wolves

A Vostok Games játéka, amit kipróbálás erejére telepítettem. A szokványos Stalkeres vonulat, multiplayer alapú survival lootolda, Survarium-szerű összecsapásokkal. Vagyis egy erőteljes locspocs. Emiatt sztori nincs, mész az isten tudja hova lezárt helyre, ahol megszaporodtak és mutálódtak a farkasok (valszeg a csernobili zóna sokadik inkarnációja a hely), pár faluval, tanyával és kisebb várossal. Ja, fegyver és felszerelés nélkül berak a játék, szóval kicsi battle royale elem is befigyel. A házakba be kell törni, imitt-amott van loot: fegyver, lőszer, eszköz, kieg elem, páncél... Szerezd meg a véges inventoriy-dba és ha találsz egy feljegyzést, ami valami hidden loot helyet árul el, akkor nyomás oda, mielőtt a másik szerzi meg. Ugyanez igaz az artifactokra is, amiért a másik csapatot kell lekaszálni a francba. Szóval, ezt csak haverokkal érdemes nyomni, együtt. A farkasok a PVE-elemekhez vannak, és azért kérik az ólmot. Ha nincs lobbi, akkor egymagad gyakorlás gyanánt bejárhatod a terepet, hogy nagyjából mi merre van, milyen lootok lehetnek, PVE ellenfelek gyakorisága, mozgáskultúrája, meg ilyenek, viszont akkor rohadt módon üres és jelentéktelen lesz az egész játéktér. 3 órát játszottam úgy, összesen 11 farkast öltem meg a gyakorlómenet során. Úgy, hogy előtte berakott a kedves egy kisebb falka mellé, és puszta ököllel védjem magam 6 fenevaddal szemben. Na kösz, b+.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése