Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Szemeztem vele, (talán bele is pillantottam az első részbe,) de utána úgy döntöttem, hogy valamivel értelmesebben is eltölthetem az időm. Nem tudom már miért jutottam erre.
A marketingfogások miatt került talán a látómezőbe (bár nem a linkelt loli miatt, azokra nem bukom) azon túl, hogy youkai világ. A Tokyo Ravens nagyon tetszett, asszem azt az élményt akartam meglovagolni mikor szembe jött.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2018.08.25. 16:06 Yozakura Quartet
1000+1 éve láttam, uszkve annyi maradt meg belőle, hogy hogyan néz ki egy-két karakter. Szerintem abszolút felejthető cucc (nem is csodálom, hogy alig emlékszek rá :vigyor: ), kábé olyan, mint mikor a középszerű stuffok klubjában is középszerűnek csúfolják az egyik delikvenst. Van viszont egy OVA-ja, ami határozottan kellemesebb élmény (bár a karaktereket onnan sem tudnám felidézni).

Annyi remek kínai mese van még, amit nem láttál, Titkos, mit akarsz te az ilyen szarokkal? :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

pintergreg írta: 2018.08.27. 17:15(bár nem a linkelt loli miatt, azokra nem bukom)
Általában én sem, de ez a cicasimogatás egyszerűen túl aranyos volt, emlékszem, amikor még futott a cucc, ebből külön "mémgif" is lett. XD
Junchi írta: 2018.08.27. 17:25Annyi remek kínai mese van még, amit nem láttál, Titkos, mit akarsz te az ilyen szarokkal? :D
:lol: Csak úgy szembejött YT-n, aztán gondoltam rákérdezek már, néha bejönnek az ilyen "megérzéseim", lásd a Keijo - Killing Bites duót pl., azokból is mekkora "szerelem" lett végül, pedig az egész net egy emberként fikázta/fikázza őket. XD Jó, ez a cucc messze nem tűnt annyira...öhm..."eredetinek" (XD), viszont volt azért 1-2 lol pillanat, pl. amikor defibrillátorral nyírták ki a démont... :lol: Mondjuk abban igazad van, hogy bőven van még ezek előtt kínai mese a listámon, szóval nem azt mondom, hogy ha épp lenne időm animézni, akkor egyből ezzel kezdenék. XD
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

YQ-ból csak a Hana no Uta reboot-ot láttam annak idején, de azon kívül, hogy az animációja földbedöngölően jó volt, azon kívül egy szimpla "7/10 néha ehhebb pillanatokkal, egynek jó volt" reakció maradt csak meg belőle, de annyira szerintem nem volt szar hogy egy próbát ne tegyél vele. Azt mondjuk már most megmondom, hogy egy Keijo-Killing Bites jellegű-színvonalú okosságra ne számíts, viszont egy Cross Ange-ra se kell számítani.
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A főoldalas hírből: Mi van? Az Uchiage Hanabi mint Oscar-jelölt? Oké, az Oscart amúgy sem kell túlságosan komolyan venni (pláne az elmúlt évek fényében), de ez még így is röhej. Az a Sayonara no Asa ni viszont iparos munkának tűnik, raw már van is belőle, szerintem napok kérdése és felirat is lesz hozzá.

(Azért fingers crossed a Yoru wa Otome győzelméért, bár borítékolni merem, hogy a Hihetetlen család 2 lesz a befutó...)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Hát kell egy 25 címet tartalmazó lista. Nincs képük, hogy csak 25 amerikai címet tegyenek fel rá, ezért kell másokat is feltenni. Pontosan tudják, hogy a végső 5 címben jó ha egy anime és egy nem anime és nem amerikai cím fog bekerülni. De ezek is csak a politikai korrektség kedvéért. Eddig még senk inem indított olyan kampányt, hogy #soamerican. Pedig az a vicckategóriája, hogy a Bébi fönők betudod kerülni az 5-ös döbtőbe a Miss Hokusai vagy a Mi neved? nem.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Ha kap anime jelölést, akkor szerintem a Mirai lesz az, de még a kínai Da Yu Hai Tang-ot is el tudom képzelni. A Yoru wa Mijikashi minőségi, de réteganime, kétlem, hogy jelölnék. Én arra tippelek, hogy 5 jelölt közül lesz kötelezően egy Pixar (Hihetetlen család 2), egy Disney (Rontó Ralph 2), még egy másik 3D film (Grincs vagy Apróláb), egy érdekesebb különc (Kutyák szigete vagy az Ősember) és valami külföldi, ami lehetséges, hogy most ismét anime lesz.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Nem is olyan rossz a kelet-európaiak ízlése. :D
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Az Altered Carbon sorozatban listás, majd meglátjuk mennyire jön be. :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

xDDDDDDDDDDDD
Van azért néhány jelölt, aki/ami szerintem is a 2018-as év legjavát képviseli (majd még délután kifejtem, ha nem leszek lusta), de a legtöbb simán csak... :gurul: :gurul: :gurul:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Sosem követtem a CR awardsot, de merem borítékolni, hogy a Devilman Crybaby viszi majd a prímet, tekintve, hogy a szavazatok túlnyomó többsége amerikai voks lesz, ők meg tüdőből benyomták ezt a gyalázatot.

(Egyébként meg most jut eszembe, hogy nálunk év végén nem is volt ilyen thread, pedig ez elvileg egy Aois hagyomány... Nem mintha az egy szem Yuru Campon túl néztem volna bármi említésre méltót, de azért na.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2019.01.11. 15:57 Egyébként meg most jut eszembe, hogy nálunk év végén nem is volt ilyen thread, pedig ez elvileg egy Aois hagyomány... Nem mintha az egy szem Yuru Campon túl néztem volna bármi említésre méltót, de azért na.)
Húúúúú gyerekek pofámleszakad hogy nem volt évértékelős toppig... A felháborító elmaradást azonnal pótolni kell ----> ERRE.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Junchi írta:nálunk év végén nem is volt ilyen thread, pedig ez elvileg egy Aois hagyomány
Surci írta:A felháborító elmaradást azonnal pótolni kell
*keikaku doori*

-----
CR Awards: számomra 2018-ból egyértelműen ez a legjobb opening. A legjobb főszereplők közül Hoozukit (Hoozuki no Reitetsu 2nd Season: Sono Ni) hiányolom, az ending jelöltek közé pedig bekerülhetett volna ez is (egyébként furcsa, hogy egyik Banana Fish ed sem nyerte el a bírák tetszését). A harcjeleneteknél nagyon sajnálom, hogy a Hinamatsuriból nem ezt indították.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

annarancs írta: 2019.01.12. 03:47 A harcjeleneteknél nagyon sajnálom, hogy a Hinamatsuriból nem ezt indították.
Ezzel el is dőlt, hogy ezt meg fogom nézni. :roll:
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Azon agyalok már egy ideje, hogy ez: https://www.youtube.com/watch?v=-tKVN2mAKRI
hogy van képes ekkora nézetséget generálni, holott a film nem oly jó. Vagy én maradtam le valamiről?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

iskariotes írta: 2019.01.15. 20:58 Azon agyalok már egy ideje, hogy ez: https://www.youtube.com/watch?v=-tKVN2mAKRI
hogy van képes ekkora nézetséget generálni, holott a film nem oly jó. Vagy én maradtam le valamiről?
Azt írta valaki, talán Junchi, hogy a japánok oda voltak érte.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Meg általában egy jó számra inkább felfigyelnek az emberek, és képes nézőt vonzani a filmnek, és jócskán túl is éli azt. Asszem a Mission Impossible 2-nek volt az egyik betétdala az I disappear a Metallicától, a Resident Evilnek a My Plague a Slipknottól, és ezek a filmek bár elég közepesek lettek, a számokat máig több millióan keresik és hallgatják.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Őszintén szólva, azt hittem, hogy ebbe a 45 napos anime kihívásba egyedül én fogok postolgatni. Ehhez képest, elégé sokan csatlakoztam hozzám. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Látom a kihívásban épp a kedvenc anime/manga van terítéken, amiről beugrott, hogy nektek is van nem egy olyan címetek, amiről tudjátok, hogy bár objektíven messze nem valami 10/10-es mestermű, de mégis ott van a kedvenceitek között, akkor is, ha mondjuk csak valami 7/10-es, esetleg gyengébb cucc, mert valami mégis megfogott benne, vagy az összhatás volt olyan, hogy beemelte vele magát a kedvenceitek közé?
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Akoss, igazából ez már a 3. nap, szóval szerintem egészítsd ki az arra való válasszal is a hozzászólásodat. Mivel elégé spontán indult el, szerintem nem baj, hogy kicsit később reagáltál (így az elején legalábbis) Igazából nem tudom, mennyire veszitek komolyan a szabályokat.
Amúgy, a 18,5 fél nap azt jelenti, hogy a 18. nap két kérdést kell megválaszolni?
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Este pótolom azt is, csak most mobilról vagyok és laptopról könnyebb lesz majd írni. :D
aha, a 18. napon kettőt kell.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

dresthar írta: 2019.03.27. 20:39 Őszintén szólva, azt hittem, hogy ebbe a 45 napos anime kihívásba egyedül én fogok postolgatni. Ehhez képest, elégé sokan csatlakoztam hozzám. :D
Igen, mert veled ellentétben én nem mertem belevágni tavaly „úgy ha csak én írogatok” és Leara is kb. ezt írta. Plusz vannak még újak itt. :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta: 2019.03.27. 23:47 nektek is van nem egy olyan címetek, amiről tudjátok, hogy bár objektíven messze nem valami 10/10-es mestermű, de mégis ott van a kedvenceitek között, akkor is, ha mondjuk csak valami 7/10-es, esetleg gyengébb cucc, mert valami mégis megfogott benne, vagy az összhatás volt olyan, hogy beemelte vele magát a kedvenceitek közé?
Ohh, én a legtöbb kedvencemre nem adtam meg a 9-10 pontot.X'D De értem, miről beszélsz. Talán a legnagyobb objektív példa erre a TOP10-emben lévő Macross 7, ami akárhogy is nézem... szóval akárhogy is nézem... a francba, egy mestermű! :'D

De amúgy emellett, abból a kategóriából amire szerintem gondolsz, ezekre mondanám még, hogy én igenis szeretem őket!!
Ninja Slayer (ajánlom mindenkinek, btw), Blood-C (IGEN! :D Nem vicc!), Dagon Ball univerzumXD.

Amik még masszív mesterművekXD (tehát kicsit talán túlértékelem őket objektíveXD), még nagyobb kedvenceim, de általában ismeretlenek, közömbösebb vagy negatívabb véleményekbe futok belőlük:
Fafner, Nobunaga Concerto (ezt sem igazán értem, hogy lehet, nem szeretni, még a látványa is önmagát szolgálja), Igano Kabamaru (ezt sem értem, miért nem ismeri a kutya sem), Speed Grapher, Mouryou no Hako, Macross-Gundam univerzum 1-2 darabja.

A többi kedvencem szerintem objektíve is megérdemli a pontszámát (főleg úgy, hogy pár általam 7-8-ra pontozott cuccot is lazán kedvencemnek tartok = belefért a TOP50-be, na). :DDD
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: 2019.03.27. 23:47 Látom a kihívásban épp a kedvenc anime/manga van terítéken, amiről beugrott, hogy nektek is van nem egy olyan címetek, amiről tudjátok, hogy bár objektíven messze nem valami 10/10-es mestermű, de mégis ott van a kedvenceitek között, akkor is, ha mondjuk csak valami 7/10-es, esetleg gyengébb cucc, mert valami mégis megfogott benne, vagy az összhatás volt olyan, hogy beemelte vele magát a kedvenceitek közé?
Keijo. :)

De amúgy én is értem mire gondolsz ezzel, és a Keijo-t viccen kívül ide tenném, mert hiába nem formabontó az általam adott 8-as (és hiába adtam rá többet mint a te hetes "határod"), mégis akkora szintű baromság és mégis teljes mértékben elkötelezett mellette és a benne lévő sport mellett, hogy nem tudom nem leszedni az "örökös" kedvenc listáról. De hogy megnevezzek pár olyan címet, ami jobban megfelel arra amire gondolsz:

- Bakuon!! (avagy K-On motorfan csajszikkal, jóval kevésbé visszafogott baromsági faktorral)

- Joukamachi no Dandelion (egészéges 7/10, de ahhoz mindenképpen szolid kis családi sorozat ahhoz, hogy az is elismerésre méltó legyen, hogy hiába dolgozik 9 testvérrel, ha egyszer mindegyikük jól van kezelve a maguk módján.)

- Killing Bites (na vajon miért :D)

- Manyuu Hikenchou (igen, über-atom-fanservice cucc, de hiába adtam rá 7/10-et ha szerintem becsapósan jól kezeli a központi csöcsmániát)

- Muteki Kanban Musume (tökéletes posztergyereke egy 7/10-es közép-2000-es anime vígjáték cuccnak, ami valahogy mégis beeszi magát a kedves emlékek közé)

- Sabagebu (hasonló felállás mint a Bakuon, hasonlóan remek 7/10-es minőséggel)

- Vividred Operation (Keijo-hoz hasonlóan ez is a seggek körül forog, de inkább akaratlan vígjáték)

- Yuyushiki (anno 5/10-re értékeltem, de nem tudok nem nosztalgikusan visszagondolni rá, szóval valamit csak jól csinált)

Mindezekben az a közös, hogy megnevettetéssel és magabiztosan kivitelezett stílusokkal meg lehet venni kilóra, és bizonyos szempontból ezért is szeretek régebbi cuccok között kutatni, mert egyszerűbben lehet megtalálni az ilyesféle "gyöngyszemeket" amikor nincs ott a szezonuk többi része, hogy elvonja róluk a figyelmet.
Kép Kép
Válasz küldése