Fórumtali(k)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

A február eleji tárgyfelvételiig egyenlőre nem tudok ráérésről nyilatkozni, mert a féléves kötelezettségek mellett el kellene kezdenem foglalkozni a szakdogámmal is. (Tanmenet szempontjából egy éves csúszásban vagyok, de a témavezetőm jó ideje rágja a fülemet, hogy lassan kellene valamit produkálni, mielőtt felcsapnának a hullámok. :D )
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Február 23-án ha minden igaz akkor Fantasy Expo lesz szóval gondolom ne azon a hétvégén legyen. A tavaszi con ha jól rémlik akkor május 4-5. Március 15-e is péntekre esik. Csak gondoltam ezek talán segítenek a tájékozodásban.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

iskariotes írta: 2019.01.15. 20:57 A tavaszi con ha jól rémlik akkor május 4-5.
Jó későn van a con. O.o
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Én félútra tenném, valamikor március végére. Akkor már remélhetőleg lesz olyan jó idő, hogy ne kelljen a nagy kabát. Kivétel, ha a nyuszi ismét motoros szánnal tervez érkezni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Most jut eszembe, hogy közös Alita mozizásról is volt szó korábban. Elvileg február 14-én lesz a bemutató, szóval lassan talán érdemes elkezdeni megszervezni, ha még mindig van rá elég érdeklődő :). Azután is be lehetne ülni valahova egy kis eszmecserére.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Leara írta: 2019.01.16. 10:25 Most jut eszembe, hogy közös Alita mozizásról is volt szó korábban. Elvileg február 14-én lesz a bemutató, szóval lassan talán érdemes elkezdeni megszervezni, ha még mindig van rá elég érdeklődő :). Azután is be lehetne ülni valahova egy kis eszmecserére.
Alita megnézős, szóval én benne vagyok. Kérdés, hogy mindjárt az első napokban gondoljuk nyélbe ütni?
A mozi utáni eszmecsere előnye, hogy van mit megbeszélni ráadásul úgy is mindenki allokálta azt az estét, valamelyest hátránya, hogy ha kései vetítésre megyünk, akkor az este nagyja el is megy vele. De ettől még támogatom.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Akkor lenne igény közös Alita mozizásra, vagy nem? Most a következő kb. két hétben talán lesz elég időpont ahhoz, hogy találhassunk olyat, ami a legtöbbünknek jó lehet.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Leara írta: 2019.02.11. 18:25 Akkor lenne igény közös Alita mozizásra, vagy nem? Most a következő kb. két hétben talán lesz elég időpont ahhoz, hogy találhassunk olyat, ami a legtöbbünknek jó lehet.
Részemről sima ügy. Egyedül febr. 14-17. esik ki.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Surci »

A mostani hétvége valszeg nekem se lesz jó mert nemigen leszek Pesten, de utána bármikor okés.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Akkor jövő héten kinek milyen nap nem jó? :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Ha lehet, akkor csütörtök/péntek/szombat este legyen, mert szívesen felmennék én is, de hétköznap nem éjszakáznék ott.
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Szívesen mennék filmnézőbe, de sajna sem időben, sem anyagiakban nem jó nekem ez a hónap. :(
(Csak a szokásos csóró kolis élet hullámvölgyét élem: Márciusig nuku ösztöndíj; szakdolgozat elméleti alapozás; egyéb projektmunkák, mert miért ne; stb.)

Viszont ha a con előtt valamikor március-április folyamán ( - márc. 15-ös hosszú hétvége) lenne valami fórumtali, ahhoz jobban mernék eligérkezni. ^^"
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nekem pont a jövő hét hétvége nem jó a Fantasy Expo miatt. :drop: A péntekek pedig mindig kiszámíthatatlanok olyan szempontból, hogy mikor végzek a munkahelyen.
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Akkor az eddigi hozzászólások alapján a jövő hét szombatot ajánlanám, egyelőre valamikor késő délutántól (mondjuk olyan 18 órától)... ez még változhat, megpróbálom a héten kideríteni, hogy pontosan mikor lesz gyakorlatom, szóval benne van a pakliban, hogy korábbi időpont is jó lesz. Mozik közül a Corvint javaslom, mert a Cinema City-k nagyon nyomatják most ezt a ScreenX cuccot, ami (szerintem) nem hogy semmi plusz élményt nem ad, de inkább zavaró (és persze a jegy is drágább ezekre, mint a sima 2D-s vetítésekre). Ha bárkinek bármi ellenvetése van, szóljon :).
higashikata írta: 2019.02.12. 14:10 Viszont ha a con előtt valamikor március-április folyamán ( - márc. 15-ös hosszú hétvége) lenne valami fórumtali, ahhoz jobban mernék eligérkezni. ^^"
Ilyen is van/volt tervben, majd meglátjuk, hogy lesz-e belőle valami :D.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Szóval szombat? Hány helyet foglaljak?
Ákos, Leara, Ricz, Surci tűnik biztosnak, viszont volt kifogás amúgy a szombatot a Fantasy Expo miatt...
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Attól függ, hány órakor... Ha valami jó esti időpontban, akkor lehet Hirotakával mi is mennénk.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Az én részem annyiban módosítanám, hogy a csütörtöktől függ. Ha azt a sérült őrlőt szedik ki, amelyikről gondolom, hogy ki akarják szedni, akkor maradok otthon a seb végett. A legutóbbinál is harmadnapig tartott a lob miatta.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Nekem továbbra is annyi, hogy kb. 18 órától lenne jó valami időpont. Felőlem halaszthatjuk a jövő hétre is, ha arra van igény, akkor is valószínűleg 18 óra után érnék rá.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Ha a Corvinba megyünk, ott 18:45-től vagy 21:30-tól van Alita, de csak 3D-ben, úgyhogy ha 2D-ben akarjuk nézni, akkor nem jó (nekem mindegy). Időpontban nekem a 18:45 teljesen megfelel, gondolom a 21:30 már későn van, főleg ha be akarunk ülni valahova utána. (2 órás a film, 23:30-kor van vége.) Ha nem jó a 3D, akkor ott a Cinema City, de melyik? Csak az Arénában van a ScreenX, ha azt el akarjuk kerülni. (De van ott 2D eredeti nyelven is, magyar felirattal, de az is 20:45.)

Jövő hét sajnos nekem nem túl jó, de lehet meg tudom oldani, ha nem, akkor kihagyom. Ha sem Ricznek, sem Ruinak nem jó most, akkor lehet tényleg jobb a jövő hétvége.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Én a 2D verziót preferálnám, ha lehet eredeti hang + felirattal, de ez utóbbi nem tragédia ha nem teljesül. Fontosabb, hogy találjunk egy mindenkinek megfelelő alkalmat. A Cinema Cityvel mi is volt a baj? Felőlem a Westend, Arena, Allee is szóba jöhet helyszín alapján.

Allee: szo, 2d, ang+felirat, 19:00
westend: szo, 19:00 2d magyar hang

@Ákos, te Pesten alszol majd valahol, vagy olyan időpontot válasszunk, hogy ha mást nem is, de az utolsó vonatot biztosan elérd? A 7 órás kezdések megfelelőek szerintem ehhez bőven.

Nekem a jövő hét is jónak tűnik amúgy.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Leara »

pintergreg írta: 2019.02.19. 10:05 A Cinema Cityvel mi is volt a baj?.

Allee: szo, 2d, ang+felirat, 19:00
westend: szo, 19:00 2d magyar hang
Csak az Arénában levő Cinema City-vel van baj, mert nyomatják a ScreenX-et :D.

Nekem mindkét időpont és helyszín jónak tűnik, az pedig teljesen mindegy, hogy szinkronosan vagy feliratosan nézzük, ezt azokra bízom, akik nagyon preferálják valamelyiket :).
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Az Arénás City azért nyomatja a ScreenX-et, mert valami kísérlet folyik a tudtommal, hogy mennyire futhat ez, mint mondjuk amennyire felfutott idővel az imax vagy a szagos-spriccelős-székrázós lófütyfürütty, ami inkább egy kellemetlen masszázsszalonná teszi a moziélményt.

Helyszínre az Allee és a Westend is tökéletes nekem. Az meg mindegy, hogy szinkronos vagy feliratos.

Ha meg nem megyek a seb végett, akkor azt még csütörtök este megírom. Ha nem írok semmit legkésőbb péntek reggelig, akkor lehet rám számítani.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nekem abszolút jó minden helyszín és időpont, alkalmazkodom a többséghez.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nekem azért nem jó a Fantasy Expo miatt, mert pár eladó cuccomat kiviszem a MAT pultba. Mivel moziba nem a teljes felszereléssel mennék, előtte még haza kéne vinnem, amik nem keltek el. (Olyan szerencsém úgyse lesz, hogy mindent megvegyenek. :dirr: ) Ha már kifizetem a jegyet, a lehető legtovább maradnék. Ilyenkor találkozhatok ismerősökkel, akik Conra nem igazán járnak, illetve mivel nem leszek pulthoz kötve, többet tudok járkálni, beszélgetni.
Vagyis még mindig a jövő hét szombat lenne az ideális, de ha a többségnek inkább a mostani szombat jó, akkor sajnos nekem kimarad a közös mozizás.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nekünk jó a 19 órási időpont, Westend és Allee is okés. Jövőhét szombat is jónak tűnik hasonlóan esti időpont, szóval mindegy.
Válasz küldése