45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

4. Kedvenc comedy anime/manga
Hogy olyan is legyen, amit ebben a kihívásban még nem említettem meg: Steins;Gate: Oukoubakko no Poriomania.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

4. Kedvenc comedy anime/manga
Nálam ebben a kategóriában a Hayate no Gotuku. Vígjáték és paródia terén is nagyon jó volt nálam.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

4. Kedvenc comedy anime/manga

Gekkan Shoujo Nozaki-kun, Ouran High School Host Club és School Rumble (bár ezen azért ront a befejezése...)
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Természetesen a Steins;Gate.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Steins;Gate, Planetes
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Anime: Uchuu Kyoudai, Terra e..., Steins;Gate

Manga: Twin Spica
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Ghost in the shell movie (1995) , Uchuu Senkan Yamato 2199 és Gundam 00.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)

Hmm, ide csak egy mangát tudok mondani, hiszen az anime adaptációt már elég régóta nem követem: Fairy Tail. Nem mondanám, hogy túlértékeltem (azt hiszem, 6 pontot adtam rá... persze nem mondom, hogy nem érdemelne ennél kevesebbet), de talán az egyetlen olyan hosszan futó manga, amit a sok hülyesége ellenére nem dobtam a francba (oké, az alapsorozat befejeződött, de olvasom ám a folytatást is, aminek a sztoriját még mindig Mashima szállítja XD). És hogy mi a rossz benne? Az, hogy mindent megoldanak nakama powerrel... oké-oké, shounen, de itt azért rendesen túl van tolva a téma. Ez ráadásul azért rossz, mert Mashimának vannak kifejezetten jó ötletei, de egy idő után ezektől nem vár semmit az olvasó, mert úgyis előre tudja, hogy jön a nagy összefogás és simán leverik az ellenséget. Kár érte, amúgy elég jó kis fantasy cucc lehetett volna. És hogy miért nem dobtam (a "miért szeretem"-et túlzásnak tartom :D): leginkább a shipek miatt XD. Meg a hülye fanservice is szórakoztat, pedig van belőle bőven és a legtöbb jobban kedvez a férfi olvasóknak (és természetesen a női karik többsége mellben igen erős). Néha amúgy úgy érzem, hogy Mashimának inkább hentait kéne rajzolnia, bár őszintén szólva nem lepne meg, ha álnéven már régóta ontaná magából a Fairy Tail doujinshikat :D . Amúgy le a kalappal előtte, én nem tudom, hogyan csinálja... sokat hallani a mangakák leterheltségéről és hogy néha mennyire nehéz hozniuk a heti/havi egy fejezetet, Mashima meg volt, hogy 3 fejezetet is kihozott egy héten XD. Na, szóval, a hülyeségei ellenére valamiért még mindig élvezem ezt a cuccot, ami annak köszönhető, hogy totál kikapcsolom az agyamat, amikor Fairy Tailt olvasok és elvárásaim nincsenek is igazán vele szemben, csak legyenek ship momentek XD.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)

A nap folyamán gondolkodtam, hogy melyek voltak azok az animék, amelyek ebbe a katagóriába tudnék rakni?

Akkor először kezdek régebbi darabbal: Guilty Crown
Mi az ami tetszett nekem?
Rögvest megemlíteném a grafikát ami egész szép volt és néha voltam szép pillanatai. Az OST bitangjó, annyira imádtam a zenéket, főleg az 1. openinget imádtam. Emlékszek, hogy majdnem minden résznél végighallgattam, pedig nálam általában az van, hogy az openinget átugrom.

Mi az ami nem tetszett nekem?
Na ez volt az anime veszte nálam. A történetet konkrétan korábbi animékből szedték össze meg minden. A történetvezetés néha teljesen logikátlan volt. A karakterek is közül valamelyik megérne egy misét. Kezdetnek ott volt Shuu, akivel egyszerűen nem tudtak mihez kezdjenek. Volt amikor egy vernivaló kis gyökér volt, máskor meg a ,,megpróbálok kemény lenni, csak az a baj, hogy nagyon nem akar összejönni" kategória. Meghát Inori meg totál semmilyen. A további karakterek meg teljesen kidolgozatlanok. Egyszerűen semmit nem tudtunk meg a motivációjukról, a háttértörténetről és miként csatlakozott stb.?


De ha most jelenlegit említenék, akkor nálam az a Sword Art Online.
Annyi hibája van mindegyik évadának, de így is valamért nézem őket. (Na jó, azért a mostani évadnak kb 3/4-ét láttam, kicsit félreraktam.) Egyik nagyobb baromság követi a másikat és némelyik meg nagyon wtf katagóriába tud esni. A múltra visszatekintő eseményeket teljesen idíótán használja néhol. Azért kitérhetnék majdnem minden karakter kidolgozatlanságára, minden évad és a movie problémára is, de ez egy elég hosszú bejegyzés lenne.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)

Nem nagyon van. Illetve esetleg idesorolhatnám a „kedvenc” ecchi-eimet: Ichiban Ushiro no Daimao, Hyakka Ryouran (szigorúan csak az első évad) és Highschool of the Dead mivel ezeknek alig van értelmezhető plotja (bár a HotD esetében ez nem is elvárás, mivel a zombi-sztorikat nem azért nézek), viszont annyi akad, hogy ne legyenek teljesen üresek. Mondjuk már rég túl vagyok az ecchi korszakomon (a minap ki is penderítettem pár maradékot a listámról). Ezek azok a címek amiket nem valószínű, hogy újra fogok nézni; inkább maradjanak meg a szép emléknek abból az időből amikor vevő voltam erre a stílusra. :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől

Csak azokat írom le, amiket fejből tudok.

Wolf's Rain : Fussunk!

Detective Conan: De álmos vagyok!

FMA
Falánk: Ezt megehetem Búja?
Kapzsi: Mindent akarok!
Dandártábornok: Hát az én Aliciam nem csodálatos?
Izumi: Pipa vagyok!

DBZ:
Gohan: Szia Ifjú Sátán nem láttad Gokut?
Ifjú Sátán: Szia, fiam. Nem láttam az apádat!

InuYasha: Fekszik!

Hellsing: Hermész madara a nevem, engedelmes úgy lettem, hogy szárnyaimat elnyeltem.

III. Lupin:
Zenigata: Lüpeeen!
Lupen: Nyehehe

Vörös Disznó: Inkább vagyok disznó, mint fasiszta.

Bleach: Bankai. Illetve Rukiatól: Nem lehet minidg mindent bankai-jal megoldani.

GitS: 001101100101100001011101010110000101010001011000 (és ez most nem random számsor)

Nana: Ez biztosan a Patás műve!

Cowboy Bebop:
Spike: Jet! Három dolog van amit utálok: a kutyák, a kölykök és megjátszos nők. Hogy sikerült beszerzni mindegyiket?! Mégis hogy?!

Trinity Blood Abel atya: Kérek még cukrot!

Paradise Kiss: A te fejedben egész évben báliszezon van!

Naruto: "Sai: Naruto neked milyen kicsi farkad van."

Trigun: Meryl: Senkinek nincs joga elveni másnak az életét. Mindenki megérdemli a jövőt! Mire születtünk? Hogy később meglopjuk és bántsuk egymást?

Steins;Gate: Tütürű! valamint "el psy congroo"

Slayers: Sárkány Iga!

Pokémon: Pika? Pika pika? Pikachu!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

7. Melyek a kedvenc animéid, mangáid, fényregényeid legnagyobb hibái, gyengeségei? Hogy lehetett volna ezeket elkerülni, kijavítani? (Nem befejezés!)

Abba nem mennék bele, hogyan kellett volna ezeken javítani, némelyikre (ld. első pont) még szükség is volt a későbbi fejlődéshez.
Juuni Kokki, Terra e: az első 5 részt túl kell élni, mert mindkettőben eleinte barom idegesítő a főszereplő.
Princess Tutu: az első 13 rész a tipikus mahou shoujo felállás, tehát 1 "ügy"/rész, nem csodálom, ha valaki esetleg nem várná ki a második felét, ami viszont úúúúú *_*
Hunter x Hunter: igazából ugyanaz a gyengesége, mint ami az egyik erőssége is... hogy nagyon más-más hangulata van a különböző törénetíveknek, így hullámzónak hathat.
Shinsekai Yori: kicsit jobban is ki lehetett volna bontani néhány dolgot, én pl. szívesen néztem volna flashback részeket arról, hogyan vált ilyenné a világ, ahelyett, hogy csak ledarálták nekünk az infókat
Steins;Gate: írhattam volna a Juuni Kokki és a Terra e mellé, de amikor először néztem, itt nem csupán az első 5 részben, hanem a sorozat első felében baromira idegesített kb. mindegyik szereplő. Sokan még utána is XD.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

7. Melyek a kedvenc animéid, mangáid, fényregényeid legnagyobb hibái, gyengeségei? Hogy lehetett volna ezeket elkerülni, kijavítani? (Nem befejezés!)

Gintama: az elejét (~25) rész túl kell élni. Legalábbis azt, hogy szinte semmit nem fogsz érteni a japán popkulturális utalások jó réészéből. Ekkor sem rossz, megvan amiért érdemes követni, de szerintem küzdelmesebb.
Uchuu Senkan Yamato: Harmadával kurtították meg az eredeti tervhez képest és ez érződik rajta. Továbbá az 5. részben jutott eszükbe kékre színezni a gamilasziak bőrét és ekkor eltűntek a legénységből a nők is, Yukit leszámítva. Ezen kívül vannak jó 40 év távlatából megmosolyogtató dolgok benne sci-fi vonalon is, meg történetvezetésben is, de hát ez ennyi idős, na. A későbbi évadokban pedig még több blődség van.
Uchuu Kaizoku Captain Harlock: ez is régi és az ebből fakadó hibáit nem venném sorra, viszont több rebootja is van. (Az eredeti amúgy kapcsolódott volna a Yamatóhoz.) Érdekes, ahogy grafikailag egyre szebb lesz, úgy lesz egy gagyibb a sztori. Olyan mintha minden egyes rebootnál egyre grandiózusabb ellenséget és később már az egész univerzum megmentését akarták volna beleszuszakolni szerencsétlen űrkalózunk mindennapjaiba.

Steins;Gate: tényleg idegesítőek kicsit a karakterek, de engem a sci-fi „sci” része teljesen megvett.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

7. Melyek a kedvenc animéid, mangáid, fényregényeid legnagyobb hibái, gyengeségei? Hogy lehetett volna ezeket elkerülni, kijavítani? (Nem befejezés!)

Code Geass: 1. évad
Az iskolai slice of life részek néha nagyon kilógtak az egészből. Meg aztán ott volt a befejezés, ami igazából nem is volt. Ott volt Nina, aki igazából teljesen felesleges karakter volt. Mondhatom úgy is, hogy az anime egyik mélypontja.

LIttle Busters:
Most leszögezem, hogy nekem Refrain tetszett valamiért nekem.
A főbb karakterek háttértörténeteiben levő iszonyatos hülyeségek és baromságok. Meg a Refreinben levő fő központi cselekmény körül zajló dolgok jó pár kérést felvetnek.

Kotonoha no Nowa:
A befejezés egy kicsit izzadságszagú lett.

Gurren Lagann:
Az utolsó rész, amikor
SPOILER
a fél mellékkaraktergárda meghal a végső harc során. Ezzel mondjuk nem tudom, mi volt a készítők elképzelése?

Koe no Katachi:
Amikor a Kyoani 62 fejezetet belesűrített 2 órába, ami hát persze bizonyos karakterek és események kárára ment. Ezt úgy értem, hogy bizonyos dolgokat/eseményeket kivágtak a movieból. A karakterek közül meg Mashiba olyan jelentéktelen karakter volt a movieban, pedig a mangában rendesen ki volt dolgozva.

Re: Creators:
A főszereplő Souta annyira jelentéktelen karakter volt. Igazából alig volt valami érdembeli cselekvése az egészben. lényegében csak volt oszt kész. Ráadásul hozzá a legnagyobb hülyeség a sorozatban.
SPOILER
Mint a sorozat közepén kiderült, hogy Altair megalkotója egy Setsuna nevű lány volt. Ezzel a lánnyal Souta összebarátkozott meg minden. Lényeg az, hogy egész tehetséges rajzoló volt és egész szép anime fanartokat tudott alkotni. Csakhát a gyűlölködő trollok közbeléptek, hogy copy meg minden. Aminek az lett a vége, hogy Setsuna öngyilkos lett.
Most gondolja az ember, hogy eközben mit csinált Souta? Megmondom.
SPOILER
Semmit. Nagyívben tojt az egészre. Ahelyett, hogy Setsunát megvédte volna, inkább minden nyomott eltüntetett ami kettejükhöz köthető volt.

91 days:
A befejezés egy nagy kérdőjel.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne/valóságban is megtörténne/megtörtént volna

Akira: Hihetetlenül baro lenne, hogy ha a Váci és a Bécsi utakon Simson&Pannonia és Mol Bubis bandák csapnának össze.

Gankutsuou: Ohh anyukám azok a ruha költemények és az egész stilus nyam.

Baccano! Szóval halhatatlan leszek és csak úgy tudnak megölni, hogy egy másik halhatatlan megesz. Jó oks ezt eltudom fogadni.

Akuei to Gacchinpo: Egyrészt ezt élőben átélni, hogy :wc:

InuYasha&SteinsGate: És most képzeljük el, hogy az IBM számitógépet a mikrot és szentkutat egybe kötjük. Így lesz egy idő és tér utazást lehetővé tévő gépünk.

Howl no Ugoku Shiro Egy lakóház ami mozog: Most komolyan ezt miért is kell tovább magyaráznom?

FMA világa: Egyértelműen kell az automail technika.

Pokémon: Ezt most mindenféle irónia nélkül mondom, hogy okés lenne.

Final Fantasy: A világ annyira nem érdekel, de hogy mindenkinek olyan szép porcelán bőre van azt azért eltudnám viselni.

Dragon Ball: Az univerzum nem kell, de a kapszula technikát azért el tudném viselni.

Cowboy Bebop: Mondjuk az pöpec, hogy már az egész Naprendszerben élhetünk, cserébe a Földdel kisebb problémák vanak. Hát olyan feles a dolog.

DICE Élő motorizált dinók. Jó kész minden ötéves kis srác it takar élni.

Naruto: Gyerek katonák akik olyan erővel bírnak mint egy kisebb nukleáris töltet. Nagyon megnyugató lenne.

Detective Conan: Húsz áv alatt telik el fél év. Nyami.

Sailor Moon: Dollár csilliókat költünk el arra, hogy majd egyszer a Holdon élhessünk pedig már most milyen paloták vanak rajta!

Anime Oyako Gekijou Áhh egy Bibla amivel időt lehet utazni! Ki ne akarna moabitákat és filisztesuokat gyepálni?

III. Lupin: Igazából jó lenne ha az összes bünöző ilyen lenne!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

8. Kedvenc non-kánon shipek (csak barátok maradtak, vagy még nincs vége az animének-mangának de szeretnéd ha összejönnének, nem azzal jöttek össze akinek szerettük volna, stb...)

Azokat rakom spoilerbe, amik már véget értek... nehogy véletlenül valakinek akár csak ennyit is lelőjek valamelyik sorozatból :D.
Natsume&Taki (Natsume Yuujinchou): még mindig remélem, hogy lesz belőle valami, ha mást nem, a végén valami időugrással xD.
Allen&Lenalee (D.Gray-man): annyira cuki közös pillanataik vannak, hogy awwww. Kár, hogy a manga baromi ritkán jön ki és már nincs türelmem követni... majd talán ha egyszer vége lesz.
Gintamás párok: Gintoki&Tsukuyo, Kagura&Okita. Nem tudom, mennyire várható, hogy a gorilla konkrétan lezár majd/canonná tesz párosokat, de azért ez a kettő jöhetne XD.
Princess Tutu:
SPOILER
Ahiru&Fakir. Annyit fejlődött a kapcsolatuk a sorozat folyamán, hogy szerettem volna nekik valami konkrét happy endet, megérdemelték volna :(.
Yuuta&Rina (Kimi to Boku): fú, emlékszem, hogy ennek az elejét nagyon unalmasnak találtam, aztán jött az ő közös részük és akkor sikerült beszippantania a hangulatának... utána meg már imádtam minden egyes részt. Azóta is shipelem őket, de viszonylag ritkán került elő ez a ship + egy ideig szünetelt is a manga, de... hátha lesz még belőle valami :).
Atsushi&Kyouka (Bungou Stray Dogs): ők is eszméletlen aranyosak együtt, már-már csalódott vagyok, hogy az új évadban még nem volt közös jelenetük XD.
Pandora Hearts (manga):
SPOILER
Oz&Echo. Anniyra jó és aranyos volt köztük a kémia, Echo mindig akkor volt a legbájosabb, amikor Ozzal volt közös jelenete. Persze a sok csűrés-csavarás után nehéz volt elvárnom, hogy legyen valami konkrétabb a kapcsolatukból, de azért sajnálom :(.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

8. Kedvenc non-kánon shipek (csak barátok maradtak, vagy még nincs vége az animének-mangának de szeretnéd ha összejönnének, nem azzal jöttek össze akinek szerettük volna, stb...)

Taki × Natsume (Natsume Yuujinchou)
Tsukuyo × Gintoki (Gintama)
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

8. Kedvenc non-kánon shipek (csak barátok maradtak, vagy még nincs vége az animének-mangának de szeretnéd ha összejönnének, nem azzal jöttek össze akinek szerettük volna, stb...)

Jil & Fatina (Tower of Druaga: Sword of Uruk): Fatima a ebben az évadban szinpatikusabb lett és volt valamennyi közeledés közte és Jil között. Erre azért jobban kiváncsi lettem volna, ehelyett folytatták Kaayaval való kapcsolatát, ami konkrétan már az első évad végén zátonyra futott.
Ishida & Ueno (Koe no Katachi): Ueno valamennyire vonzódott Ishidához, csak az volt a baj, hogy ezt a szálat nem bontották ki rendesen.
Suzaku & Euphemia (Code Geass): Ha nem történt volna meg az a bizonyos emesény. Azért kiváncsi lettem volna, hogy miként változott volna kettejük kapcsolata.

És még legyen egy ráadás:
Euphemia & Nina (Code Geass): Azért milyen jó kis doujinshi alapanyag lenne ebből. Szerintem Nina ennyivel beérte volna az egész sorozatban.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)
Knights & Magic és a Fairy Tail. Az első még egy jó sorozat is lehetett volna, ha a mechákon kívül kidobnak nagyjából mindent.XD Az addig rendben van, hogy a főszereplő egy gyerektestbe szorult felnőtt, erős informatikai és mérnőki tudással, de a mellette lévő gyerekek miért is akkora tápok?! És az a szerelmi szál….
Fairy Tail: megvallom, ezt a sárkányos szál miatt követtem (először az animét néztem, aztán a mangát olvastam). Miért rossz? Mert taktikus harcok, trükkös megoldások helyett, mindent megold, a nakamapower, ami a végét is elszúrta. (Az, meg a hentai gyanús képességgel bíró Spriggan…)
7.Melyek a kedvenc animéid, mangáid, fényregényeid legnagyobb hibái, gyengeségei? Hogy lehetett volna ezeket elkerülni, kijavítani? (Nem befejezés!)
A Steins;Gate eleje lehet egy kicsit túlélős, a Code Geassban viccesek a testarányok, és a Psycho-Pass-ban túl sok az idézet.
8. Kedvenc non-kánon shipek (csak barátok maradtak, vagy még nincs vége az animének-mangának de szeretnéd ha összejönnének, nem azzal jöttek össze akinek szerettük volna, stb...)
Natsume & Taki (Natsume Yuujinchou): ha lesz romantikus szál a sorozatban, remélem, hogy ők lesznek benne.
Kawachi & Nitani (Usagi drop): szerinem egész aranyos pár lehetett volna belőlük. Kár, hogy a mangaka másfelé vitte el a történetet…
Isayama & Tsuchimiya (Ga-Rei: Zero): kettejük között olyan szinten meg volt a kémia, hogy nem is értem, miért nem ők ketten jöttek össze.
9.Seiyuu-nap, azaz: ki(k) a kedvenc seiyuu-id? Kinek a hangját nem szereted? Kedvenced melyik szerepében melyikben volt a legjobb és melyikben nem teszett? Kedvenc szám tőle, (ha énekesként is működik)?
Ezt a kérdést passzolnám. Egy animénél jobban figyelek a történetre, grafikára vagy akár a zenére, mint erre.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

9.Seiyuu-nap, azaz: ki(k) a kedvenc seiyuu-id? Kinek a hangját nem szereted? Kedvenced melyik szerepében melyikben volt a legjobb és melyikben nem teszett? Kedvenc szám tőle, (ha énekesként is működik)?

Na, én itt is kategorizálok majd XD. Az énekesi karrierjüket nem követem, azt a részét passzolnám, valamint olyan szerepük se nagyon van, amiben ne tetszettek volna (az utolsó említett seiyuut kivéve), inkább annyiról van szó, hogy szerepeltek olyan animében, ami kevésbé jött be, szóval inkább csak a kedvenceket sorolom majd.

Férfi seiyuuk:
Ishida Akira: ő volt az első seiyuu, akinek beleszerettem a hangjába, méghozzá a Chrno Crusade egyik jelenetében. Kedvenc szerepeim tőle: Chrno (Chrno Crusade), Katsura (Gintama), Yakumo (Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu), stb...
Hosoya Yoshimasa: egyik barátnőmmel még a Prince of Tennisben figyeltünk fel rá, de akkor még nem volt sok szerepe... aztán nem tudom, mi történt, de hirtelen felkapottabb lett és egyre több sorozatban hallottam (éljen!). Kedvenc szerepek: Shichika (Katanagatari), Nezumi (No. 6), Sentarou (Sakamichi no Apollon)
Sugita Tomokazu: tőle szerintem elég, ha mondok egy kedvenc szerepet: Gintoki (Gintama). Ennél több magyarázatra nem szorul XD.
Ono Daisuke: úúú, annyira kellemes hangja van. Kedvenc szerepek: Sebastian (Kuroshitsuji), Shizuo (Durarara), Handa (Barakamon)
Kamiya Hiroshi: kedvenc szerepek: Natsume (Natsume Yuujinchou), Izaya (Durarara), Takemoto (Hachimitsu&Clover), Law (One Piece)
És még valakit megemlítenék, akire úgy érzem, érdemes odafigyelni: Murase Ayumu. OMG, hogy az a srác mire képes a hangjával! Azt már megszoktuk, hogy nők gyakran játszanak fiút, de hogy egy férfi seiyuu tudjon nőiesen beszélni úgy, hogy amúgy fiús hangja (is) van... hát kéééész. Kedvenc szerepek: Hinata (Haikyuu), Shun (felnőtt, Shinsekai Yori), de a D.Gray-manben is jó volt Allenként.

Nők:
Hanazawa Kana: avagy akinek természetesen van cuki hangja és nem szükséges cincogóan beszélnie hozzá. Ettől függetlenül jobb seiyuunak tartom annál, hogy csupa cuki csajnak adja a hangját, nem is azok közül kerültek ki a kedvenc szerepeim: Tsukimi (Kuragehime), Hinata (3-gatsu no Lion), Kougyoku (Magi)
Hirohashi Ryou: neki is természetes aranyos hangja van. Kedvenc szerepek: Alice (Aria), Chane (Baccano!), Echo (Pandora Hearts)
Kawakami Tomoko: ú, az első olyan seiyuu halálhír volt az övé, ami szíven ütött és a mai napig is hiányolom a hangját, túl fiatalon távozott :(. Nagyon sokszínű volt. Kedvenc szerepek: Rosette (Chrno Crusade), Utena (Shoujo Kakume Utena), Hikaru (Hikaru no Go)
Yajima Akiko: gyönyörű hangja van. Nem is tudom, hogyan fogalmazzam meg... talán, hogy egyfajta előkelőséget kölcsönöz a karaktereknek, ettől függetlenül jól állnak neki az aranyos és fiú szerepek is. Kedvenc szerepek: Haydée (Gankutsuou), Asumi (Twin Spica), Kogitsune (Natsume Yuujinchou)
Hayashibara Megumi: kell ehhez bármit is hozzáfűzni :D? Lina (Slayers), Faye Valentine (Cowboy Bebop), Shirogane (Karakuri Circus)

És van nálam még egy kategória: azok a női seiyuuk, akiket valamiért fiú szerepben szeretek igazán. Többségüket természetesen hallottam már női szerepben is, de valamiért a fiúk ragadtak meg bennem :D:
Saiga Mitsuki: Kuranosuke (Kuragehime), Kei (Moyashimon), Okita (Peace Maker Kurogane)
Ogata Megumi: Izumi (Full Moon wo Sagashite), Shinji (Evangelion), Kurama (Yuu Yuu Hakusho)
Kaida Yuki: Kurapika (Hunter x Hunter 1999), Shuu (Twin Spica), Fuji (Prince of Tennis)

Akiket nem szeretek:
Kaji Yuki: nem mondom, hogy nincsenek jó szerepei, de általában idegesít a hangja
Murata Tomosa: fejből nem is tudom a nevét, de... hát ő volt a korábban már eleget szidott Gasai Yuno hangja. Szerencsére nem sok mindenben szerepel.
És még valaki: Sawashiro Miyuki. DE! Csakis fiú szerepben nem szeretem őt. Amennyire imádom a hangját női szerepben, annyira nem szeretem, amikor fiút játszik... azért, mert a korábban emlegetett fiú szerepes seiyuukkal ellentétben nála nem hallok különbséget a női és a fiú szerepeknél, így túl nőies akkor is, amikor fiút játszik.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

9.Seiyuu-nap, azaz: ki(k) a kedvenc seiyuu-id? Kinek a hangját nem szereted? Kedvenced melyik szerepében melyikben volt a legjobb és melyikben nem teszett? Kedvenc szám tőle, (ha énekesként is működik)?

Drestharhoz hasonlóan én is passzolom ezt a kérdést, mert engem nem igazán érdekelnek. Igazából mindig is távol álltam tőlük.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

9.Seiyuu-nap, azaz: ki(k) a kedvenc seiyuu-id? Kinek a hangját nem szereted? Kedvenced melyik szerepében melyikben volt a legjobb és melyikben nem teszett? Kedvenc szám tőle, (ha énekesként is működik)?

Nincs nekem ehhez elég jó fülem, valahogy sosem fordítottam elég figyelmet a seiyuu-kra ahhoz, hogy megtanuljam melyik hang kié és vadásszam rájuk. Annak ellenére, hogy ez az animés világban eléggé nagy szerepet kapó dolog...

Az első eset amikor konkrétan felfigyeltem egy hangra az az Asu no Yoichiból a zöld hajú testvér volt (Chihaya). Konkrétan szexinek találtam a hangját. Emlékszem, hogy meg is néztem mikben játszik még, de végül semmi nem fogott meg akkor a listáról. Ma már szerintem fel sem ismerném. XD

Ha mégis meg kellene említenem valakit mint kedvenc, akkor az talán Sugita Tomokazu (Gintoki) lenne. Hogy mennyire nem értek ehhez, azt bizonyítja, hogy most láttam a malon, hogy ő volt Mayama a HachiKuroban... (Vagy Kyon a Haruhiba). Bár azt magamtól is tudtam, hogy ő volt Switch a SKET Danceből! :D
Mivel kedvenc listát sem tartok észben, így nem kedvelt hang listát meg főleg, bár meg kell említenem, hogy a nemrégiben nézett Flying Witch-ben Kuramoto Kei-t megszólaltató Sugawara Shinsuke valami egészen érdekes jelenség volt. Annyira szokatlan hangja volt, hogy nem tudtam nem felfigyelni rá. Nem mondom, hogy irritált, de fura volt na.

szerk. két nappal később: a Yuyushikiben Ichii Yui-t játszó Tsuda Minami-t nagyon kedveltem. Meg a karaktert is, valószínűleg ez összefügg. XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pintergreg 2019.05.20. 11:12-kor.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

10. Legidiótább nevek animében/mangában

Elégé sok idióta név van, azt meg kell hagyni. Ott van a Gate koktélhercegnője, és sötét félistene (ugye, a japán nyelvben nincs l betű, így gyakorlatilag a loli neve loli). De említhetném a Goblin Slayert, ahol gyakorlatilag szitne senkinek sincs normális neve.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

10. Legidiótább nevek animében/mangában

Hm, hát Togashi eléggé ért ezekhez :D. Hiába Kurapika az egyik kedvenc karakterem, a nevén jót röhögtem először. A másik kedvencem benne Pariston Hill XD. De ha már Togashi, ott van pl. a Level E-ből a főszereplő, Baka Ki El Dogra is.

Nem különösebben figyeltem fel amúgy idióta nevekre, egy maradt még meg (bár nem jegyeztem meg), a Servant x Service-ből Lucy teljes neve, de hát az meg direkt ilyen: Lucy Kimiko Akie Airi Shiori Rinne Yoshiho Ayano Tomika Chitose Sanae Mikiko Ichika... (és még folytatódik XD)
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Na, most már elküldhetem, nem lesz dupla. :D

10. Legidiótább nevek animében/mangában

Vannak a gyakori „anime-nevek”, amiket megtalálni egy rakás történetben, ráadásul jellemzően rövidek is. Aztán vannak a hosszabb összetettebb nevek is. Ezek általában már érdeesebbek, de összességében az van, hogy ehhez nem ártana tudni egy kicsit japánul, mert az ami első fura lehet, hogy nem is az, vagy nem olyan szempontból. :D Ennek ellenére elsősorban a japán (kereszt)nevekre koncentrálok és nem akarok az olyanokra kitérni mint a DB ételeken alapuló nevei (vagy épp Naruto). Inkább hangzás/hangulat alapján próbálom ezt a kérdést megválaszolni.

Amikor először néztem az Uchouten Kazokut akkor a Yasaburou is elég fura volt. Mire nemrég újráztam már ragadt rám annyi japán, hogy összerakjam a belső logikát (bár van rásegítés is): Yaichirou, Yajirou, Yasaburou és Yashirou: az első, második, harmadik és negyedik fiú. :D

Elsőre fura, de inkább érdekes volt a Hanae a Fukigen no Mononokeanból. Az anyja foglalkozása után már nem volt több kérdésem. :D De ha már itt tartunk a furán tetszik kategóriában van a Haruitsuki. Ki tudja, ha most tartanék ott lehet, hogy döntős lenne a nickname versenyben.

Érdekesen volt és tetszett még a Yoshimori is (Kekkaishi), a Harutora (Tokyo Ravens) vagya Houtarou (Hyouka). A Tokinét (Kekkaishi) egyébként kifejezetten szépnek találtam. De ilyen a Tsukuyo (Gintama) is.

Asirpa érdekes, de mivel ainu így kicsit más kategória. A Kukuru (Joshiraku) és a Tadayasu (Moyashimon)már másképp fura.

Eddig szándékosan furáról (és érdekesről) beszéltem és nem idiótáról.
Konkrétan idiótának tarto(tta)m viszont a Muneakira keresztnevet a Hyakka Ryouranban. Gondolkodtam anno, hogy régies név lehet-e, de sosem néztem utána. Meg a Shichikát is a Katanagatariból.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Válasz küldése