45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

10. Legidiótább nevek animében/mangában

Most egy kicsit ABC sorrend szerint megyek.
Kezdem az Alnoah Zeroval. Ott volt a mars hercegnőjének a kísérője Eddelrittuo. De még ott van még az egyik főbb karakter Magbaredge Darzana.
A Date a liveban ott van Tobiichi Origami.
A Tower of Druaga. Ott van az egyik főszereplő Kaaya, de még ott van a főszereplő egyik barátja Utu.
Emlékszek még a Girls und Panzerben is volt pár érdekes név, főleg St. Gloriana diákjai közül. Ott van a vezetőjük Darjeeling és az egyik társa Oringe Pokoe.
A Tales of the Zestria the X-ben van a főszereplő barátja Mikleo, aztán még ott az egyik mellékkarakter Edna is.
Az Utawarerumonban az egyik főszereplő Eruruu és a testvére Aruruu.
És még a Magic Knight Rayearthban a 3 főszereplő közül kettő: Umi és Fuu, asszem az utóbbinak volt még egy testvére Kuu. Az abszolút kedvenceim a Tatra és Tarta.

Még egy kicsit visszanéztem az előző kihívásban levők választásait.
Engem valamért sosem zavart a Code Geassben a főszereplő neve. Én amit imádtam nevek kapcsán az a Anya Alstrein volt. Emlékszek mikor megláttam a nevét jót nevettem. Ami igazából csak nekünk magyaroknak vicces.
A Gundam 00 nevei sem zavartak, na jó azért a Hong Long egy kicsit befigyelt nálam.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

11. Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező
Nem ismerem behatóan egyik rendező munkásságát sem, így nem tudok mit írni erre.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

11. Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező

Kedvencek:
Hayao Miyazaki: szerintem ezt nem is kell ragozni :).
Hosoda Mamoru: nem mondom, hogy mindegyik filmje betalált, de a Toki wo Kakeru Shoujo és a Wolf Children olyan nagy kedvenceim, hogy itt a helye... és mindig izgatottan várom az új projektjeit :).
Oomori Takahiro: hogy ne csak filmes rendezőket mondjak :D. Baccano!, Natsume Yuujinchou, Kuragehime, Durarara... csak hogy néhány kedvencet említsek tőle.

Túlértékelt: ilyet nem nagyon tudok mondani. Láttam, korábban páran említettétek Makoto Shinkait, de vele is úgy vagyok, hogy ha nem is lettek hatalmas kedvenceim a filmjei, attól még csinál jó dolgokat.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

11. Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező

Kedvenc:
Hayao MIyazaki: csak annyit mondok, hogy az eddigi művei a mai napig megállják a helyüket.

Túlértékelt:
Shinkai Makoto: vele az a baj, hogy néha több energiát fektet a látványra, mint a karakterekre és a történetre. Ékes példája ennek az 5 Centimeter per Second. Bár azért neki is vannak jó alkotásai.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem, stb... éritiek.

Bleach: Sihóin Joruicsi

Naruto: Kvázi a komplett béka nemzetség.

Air: Potato márcsak a neve miatt.

Anime 80-nichikan Sekai Isshuu: Chico – és ennek semmi köze ahhoz, hogy a hangját Masako Nozawa adja.
Könyvek könyve: Zenmaijikake – mekkora királyság már egy androiddal lófrálni a biblia időkben.

Chrno Crusade: Maga Chrno.

Code Geass: Cécé minek számít? Kísérő? Egyáltalán élő? Ember-é?

Cowboy Bebop: Ein kísérői úgy mint Spike, Jet, Ed és Faye

Death Note: Rijuk. Legfőbb erénye, hogy a sok édesség majszoló közt az egyetlen aki egészségesen táplálkozik.

NGE: Hayashibara Megumi egyik legfontosabb szerepét hozta le Pen Pen-ként, asszem ez elég indok.

Végzet/Semmi: Nagy Sándor, messze ő a legtökösebb az egész univerzumban.

FMA: Alfonz, ha jól értem ő akkor egy megidézet lélek.

Paradise Kiss: George Jaguárja.

Monte Cristo: Gankutsuou. Gazdag, okos, erős, mi kellhet még?

Gravitation/Nana: Shuuichi és Hachi a világ két legédesebb kutyusai.

InuYasha: A méltán elfeledett Ah és Un páros, szegényeket még a MAL sem sorolja fel a szereplők közt ☹ :(

Kaleido Star: Jonathan aki fóka létére képes megmaradni egy 8 éves kis lány nyakán.

D, a vámpírvadász: Bal kéz, egyrészt hasznos, másrészt jó dumája és minidg kéznél van (jó ez égetni való megjegyzés).

Gits: Batou bassed houndja (úgy látszik a nagy nyomozoknak ilyen kutyájuk van mert Columbonak is efajta van).

Hellsing: Schrödinger macskája.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Szépen elterveztem már kiket fogok írni, csak a nem írtam meg a posztot, most meg majd elfelejtettem, de még visszakapcsoltam a gépet, hogy meglegyen. XD Vissza kell szokjak arra, hogy reggel el is küldöm ha már átgondolom. :hammer:

11. Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező

Hayao Miyazaki kb. alap, és tőle leginkább a Howl no Ugoku Shiro-t kedvelem, Hosoda Mamoru teljesítménye elég hullámzó, de az Ookami Kodomo no Ame to Yuki miatt simán említhető kedvencnek. Shinkai Makoto látványvilágát nagyon szeretem, de a rendezés miatt még a túlértékelten is elgondolkodtam. De végül nem említek senkit.

Yuasa Masaaki (Yojouhan Shinwa Taikei, Yoru wa Mijikashi Arukeyo Otome) és Oomori Takahiro (Natsume Yuujinchou, Baccano!!, Durarara!!, Hotarubi no Mori e) is. Zárójelben amik miatt különösen kedvelem őket.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

12. Kedvenc és legjobban utált stúdió
Kedvelt studiók:
- White Fox a Steins;Gate miatt
- Production I.G. a Psycho-Pass és a Gits: SAC miatt
- Bones-t az FMA: Brotherhood miatt (és azon kívül is készítettek pár jó anime-t)
- az A-1, dacára a hullámzó teljesítményének, és annak, hogy képtelennek normális mechás anime-t gyártani.
- Meg a Sunrise (ahogy rémlik, amit láttam tőlük, az mind tetszett)
Utált:
Ez erős szó, de a Kuzu no Honkai után, a Lerche műveitől egy kicsit tartok.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

12. Kedvenc és legjobban utált stúdió

A MAL szerint a Brain's Base a leginkább kedvelt, ami nem meglepő, hiszen olyan kedvenceket köszönhetek nekik mint a Natsume Yuujinchou, Baccano! vagy a Hotarubi no Mori e. Továbbá a Durarara!!, a Kamuchu! és a Kuragehime is nagyon tetszettek. :D

Szintén a MAL statisztikákra támaszkodva a Gonzo a legkevésbé kedvelt. Nem mondom, hogy utálnám őket, mert utálni nem utálok egyet sem. Pl. az NHK ni Youkoso! is Gonzo, ami meg tetszett.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

12. Kedvenc és legjobban utált stúdió

Kedvencek: Madhouse, Bones, Brain's Base (bár most, hogy Oomori Takahiro meg pár ember kivált és alapított egy új stúdiót, inkább a Shukát kéne mondanom :D)

Utált stúdió: kissé erős kifejezés, inkább úgy fogalmaznék, hogy az A-1 Pictures sorozatait némi fenntartással szoktam fogadni a hullámzó színvonal miatt.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

12. Kedvenc és legjobban utált stúdió

Legjobb: Madhause, Sunrise

A kettő közötti kategória:
P.A. Works: A munkásságuk olyan hullámzó sokszor, tehát egyszer jót alkotnak, máskor meg kritikán aluli. Tavaly elkezdtek új irányba nézni (Sirious The Jaeger), mivel többnyire slice of life-kat készítettek, de ezek se mondhatók kiemelkedőnek.

Utált:
Studio Pierrot: Sokat elmond az róluk, hogy ami a kezükbe kerül elég nagy az esélye, hogy szétbarmolják és szétfillerezik elég rendesen. Ezért is kerülöm őket nagyon. Persze azért vannak kivételek. De leginkább a Narutora és Tokyo Ghoulra gondolok így szétbarmolás terén.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)

Nem hiszem, hogy ezt így be tudnám kategorizálni.
Van egy pár tsundere csaj karakter akit kedvelek, de összességében nem mondhatom, hogy a tsundere karaktereket kiemelten kedvelném. Sokszor kifejezetten idegesítenek. A főnökösödő loli karakterekre talán kategorikusan mondhatom, hogy nem kedvelem, valamint jellemzően irritálnak az ilyen Nodame-féle életképtelen karakterek is (épp most nézem, ezért jött példaként).
Nézegettem még dere típusokat, a dandere-k talán jobban bejönnek legalábbis definíció szerint; de azért itt olyan sok egyezést nem találtam.

Amúgy egy online teszt alapján én kuudere vagyok. :D

szerk: a danderés megjegyzés végét átírtam mert pont az ellenkezőjét fejezte ki mint amit közölni akartam. ^^"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pintergreg 2019.05.23. 14:04-kor.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)

Hm, igazából hiába nézek régóta animéket, még mindig csak a legalapvetőbb típusokról tudom, hogy kb. mit takar XD. Igazából egyiket sem szeretem kifejezetten, ha túl vannak tolva, viszont a tsunderéket és yanderéket az esetek nagyobb százalékában rühellem, semmint kedvelem.
A nem szeretem kategóriába tartozik a legtöbb hárem főszereplő is, mindegy, hogy fiúról vagy lányról van szó. Ó, és ott vannak a magas frekvenciájú hangon megszólaló lolik, azokat is kerülöm.

Kedvelni szoktam:
- a természetesen kedves karaktereket (pl. Natsume)
- az apa karaktereket, ha normálisak (pl. a Clannadban egy jó pont volt Akio... de ide sorolnám azokat is, akik csak belesodródnak valami apa vagy példakép szerepbe, pl. Daikichi az Usagi Dropból). Természetesen ide jöhetnek ugyanúgy az anya karakterek is.
- aztán... van egy olyan kategória nálam, hogy a "kedves mosolyúak" :DDDD... fogalmam sincs, van-e rájuk valami speckó elnevezés, de azokra gondolok, akiknek olyan megnyugtató mosolyuk van, még akkor is, ha a karakterük nem feltétlen nyugodt minden helyzetben (pl. Shuu a Twin Spicából, Sunakawa az Ore Monogatariból, Jack a Pandora Heartsból, vagy Shun a Shinsekai Yoriból)
- a vicces karakterek... no nem az idegesítő, folyton üvöltő és vicceskedő karakterekre gondolok, inkább azokra, akik hidegvérűen dobálják a poénokat (pl. Hanamori a Kuragehiméből)
- az optimista shounen főszereplő, bár úgy vettem észre, hogy ez attól függ, alapból mennyire szeretem az adott művet. Szóval Luffy-t vagy Gont pl. szeretem, mert bírom a sorozatukat is, míg Natsu/Naruto hidegen hagy.
- női karakterek közül szeretem azokat, akik erősek, de ugyanakkor nőiesek maradnak. Ez alatt nem azt értem, hogy fizikailag legyenek erősek, hanem az adott sorozat körülményeihez képest azok (szóval ide jöhet a Berserkes Caskától a Princess Tutus Ahiruig mindenki)
- még mindig női karakterek: a gondoskodók. Akiknek talán nincs semmi különleges képességük, de lelki támaszt nyújtanak a szeretteiknek, ami néha legalább annyira fontos, mint a fizikai erő. Pl. Winry az FMA-ból.
- intelligens karakterek (pl. Lelouch)
- felnőtt karakterek, ha a viselkedésük se ragadt meg egy 15 éves szintjén (pl. a Nana legtöbb szereplője, Hachit kivéve XD)

Biztos van még egy csomó, amit kihagytam, de hirtelen ennyi ugrott be.

Szerk.: a teszten "Oneesan B-Type" lettem, azt se tudtam, hogy van ilyen :D. Nem mintha nem trollkodtam volna én is a válaszokkal XD.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)

Kedvencet nem nagyon tudnék mondani, ezzel úgy vagyok, hogy ne legyen benne semmi zavaró. Maga a karakter legyen kedvelhető.

Utált karaktertípusból azért van egy néhány:
Kezdeném a tsundere karakterekkel, de leginkább azokat tudnám ide sorolni, amelyeket Rie Kugumiya volt a seiyuuja. Tisztelet a kivételnek, de azért voltak olyan karakterei, amelyek nagyon idegesítőek voltak.
Ott vannak azok karakterek, akik célul tűzik ki maguk elé, hogy ő bizony mindenkit megment meg minden és egyéb dolgok, csak annyira nem látszik, hogy tenne is érte valamit.
Vannak azok a moe-loli karakterek, akik csak azért vannak jelen, hogy valamennyire a moe faktort növeljék más nem.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)
Alapból szeretem, ha egy karaktert nem lehet ennyire egyszerűen besorolni ezen kategóriák egyikébe se, vagy legalábbis nem egydimenziósak. Viszont utált van egy pár:
- Lolik (ha extrém magas hangtartományban visítoznak, az külön rossz pont)
- Túltolt tsundere, yandere karakterek (külön kiemelném a tsuntsundere karaktereket)
- A karaktereket, akik a biológiai koruk ellenére egy óvodás értelmi és érzelmi szintjén mozognak
- Az előbbiek mindenféle egészségtelen kombinációi
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

14. Kedvenc animés fétis/fanservice elem(ek)

Öltöny/kosztüm és azokhoz hasonló egyenruhák (pl. komornyik v. inas): no, ezeket nemcsak animékben, hanem live-action cuccokban is imádom XD. Tartom, hogy az ilyenek kb. tényleg mindenkinek jól állnak. Azt is szoktam szeretni, ha öltönyös fanartot látok olyan kedvenc karakteremről, aki amúgy a sorozatában (sajnos) nem hord ilyesmit. A nyakkendő különösen nagy kedvencem.

Szemüveg: vagyis inkább annak az igazítása/becsillanása. Animékben valamiért baromi jól néz ki :D. Pl. Kyouya vagy Kunikida.

Hosszú kabátok: ja, hát ez is olyasmi, ami élőben is ugyanúgy bejön :D.

Cigi: avagy amit a való életben messzire elkerülök, de az animés karakterek egy részének nagyon jól áll.

Megázott bishik/bishoujok: ajj, annyira szépek :D. Mondjuk ez sokszor azzal párosul, hogy az adott jelenetben a szereplő épp baromi szomorú, de azért nem mindig. Pl. Seb-chan.

Yukaták/kimonok: gyönyörűségesek <3
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

14. Kedvenc animés fétis/fanservice elem(ek)

Hagyományos japán ruházat: a matsuris yukatázós részek jöhetnek bőven (oké a sztorival el lehet rontani, de az másik kérdés lehetne). Nyilván elsősorban hölgyeken, de az az igazság, hogy annyira elegánsnak és szépnek találom ezeket a ruhákat, hogy azt se bánom, ha a férfi karakterekre is adnak. :D
Katana: különösen ha együtt jár az előzővel. :D

És ha már ruhák, ezt most ellopom Learától, mert japp. Tenny óta eléggé bejönnek a hosszú kabátok. XD
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

14. Kedvenc animés fétis/fanservice elem(ek)
Mechák: menő óriási harci robotok, kell ennél több?
Sárkányok: majdnem a kezdetektől fogva (amióta fogyasztok fantasy művek, és itt most nem csak animékre gondolok), imádom őket. A sárkányembereket is kedvelem, mint mondjuk a Dragonborn-okat a DnD-ben. Ha egy történetben többek leölendő szörnyeknél, máris megvett kilóra.
Yukaták, kimonok: mert jól néznek ki.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

14. Kedvenc animés fétis/fanservice elem(ek)

Én a különböző mechákat tudnám ide sorolni és még a kimonokat. Meg persze még a katanák.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

15. Legjobban utált/leginkább idegesítő fanservice elem(ek)
Lolicon, siscon, brocon és egyéb vérfertőzös fanservice. Dühítő, hogy jobb sorsa érdemes címeket és koncepciókat tesz tönkre az, hogy néhány hibbant perverz igényeit kielégítsék. Ahogy az is, hogy eme gyomorforgató fanservice elemek érthetetlen népszerűsége miatt, a MAL-os, és egyéb anime oldalas pontszámra sem építhetek. Nem egyszer nyúltam bele a "jóba" emiatt....
Illetve van egy sor olyan fanservice elem, ami bár nem idegesít (csak ha túltolják), elégé idiótának tartok: dinnyeméretű csöcsök japán középiskolásoknak, véletlen egymásra esése, totál feleslegesen benne lévő yuri és yaoi-bait elemek (mert valóban komolyan vehető szerelmi szál az nincs), stb.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

15. Legjobban utált/leginkább idegesítő fanservice elem(ek)

- moe/loli/kettőazegybenmoeloli
- ecchi túltolás: amikor az összes szereplőnek aránytalanul nagy melle van... nem tudom, erre ki bukik, szerintem kifejezetten viccesen néznek ki :D. Az külön vicces, amikor ilyen öltözős/onsenes jelenetnél egy csaj csodálkozik rá a barátnője mellméretére és a biztonság kedvéért meg is fogdossa... lol, ezt ki találta ki?
- bugyimutogatósdi, mert más kameraállás nem létezik XD
- incest fanservice: ezzel úgy alapból nem tudok mit kezdeni
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

15. Legjobban utált/leginkább idegesítő fanservice elem(ek)

Tegnap majdnem kitértem erre is de még időben eszembe jutott, hogy ez külön kérdés. ^^"

A túltolt ecchit, ha hárem a cucc akkor még rosszabb tud lenni. A halálom, amikor elkezdődik egy jelenet és már tudom, hogy az egész arra megy ki, hogy (pl.) a folyosó végén pont belefusson a csajba, elessenek és pont letapizza a mellét. Ez annyira valószerű, nem? :D
Ide tartoznak még a történethez semmit nem adó bugyivillantások valamint a hozzá tartozó tipikus kameraállások. Szerintem nem kell ecsetelnem.
Továbbá idegesítenek a természetellenesen nagy mellek is. Amikor nagyobbra van rajzolva mint a karakter feje az már röhejes. Nehezen tudom elképzelni, hogy ez valakinek bejöjjön, márpedig nyilván bejön egy rakás japánnak különben nem rajzolnák meg őket... E téren az abszolút KO élmény az volt mikor egy 7 éves forma karakternek rajzoltak dinnye méretű melleket, mert el kellett lőni azt a „poént”, hogy a legkisebb testvéré is nagyobb mint a főszereplőé.

Van ez az ominózus HotD-s jelenet, amin amúgy speciel remekül szórakoztam (mint az egész animén is), de tökéletesen összefoglal mindent.

És akkor ebben sem nagyon fogok eltérni az előttem nyilatkozóktól, de a testvérszerelem dolgot soha nem tudtam megérteni. Ez is valami japán aberráltság, hogy ennyire oda meg vissza vannak érte.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

16. Leginkább utált történeti és egyéb klisé(k) animében
- Mindenki megvárja a monológ végét, harc előtt/közben
- Nakamapower
- Mielőtt kiütik a bosst, egy hosszú, könnyfakasztó flashbacket vágnak be
- Egy totálisan gáz kísérlet arra, hogy a főgonoszt felmentsék
- Mire nagy nehezen kibökné az egyik szereplő a másiknak, mit érez felé, valami vagy valaki megzavarja, és utána nem mondja el
- Féltékeny kishúg/kisöcs szerepeltetése
- A hárem főhős mindig egy szürkeegér, akibe csak úgy random beleszeret egy rakás csaj, de x részen keresztül nem mer egyiknél se kezdeményezni
- Háremhős véletlenül csinál valami illetlen dolgot (megtapizza a nő mellét, ráesik, stb.) és felpofozzák
- PC-s játékban ragadás szerepeltetése úgy, hogy minden ráutaló jel alapján, az írónak lövése sincs, hogyan működnek az rpgk/mmok
- Minden nyugati szőke és kék vagy zöld szemű, és ingrishül beszél. Amerikán kívül más nyugati ország nem is létezik...
- Félisten erejű moeloli
És biztos van még egy pár, ami így hirtelen nem jut eszembe.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

16. Leginkább utált történeti és egyéb klisé(k) animében

A tegnap említetteken túl...

- Hárem szituáció: a többnyire teljesen jellegtelen, mellesleg egyedül élő főhőshöz (ez önmagában is tud zavarni) mindenféle mondvacsinált indokkal beköltözik egy rakás csaj. Mennyire életszerű ez?

- Hosszú, hosszú monológok harc / sporttevékenység közben. Ráadásul meg is várja a végét mindenki mielőtt támadna. Mert mégis csak úgy fair, ha van felkészülési idő.

- Mecha: Van egy 10-20 emelet magas robotod. Most azt hagyjuk is, hogy ez mennyire praktikus harcászati/mérnöki szempontból (nem az), de ez mégis csak egy gép. Jellemzően rendkívül fejlett számítástechnikával. Ilyenkor is olyan kezelőszerveket (pl. fegyvert) építenek, ami egy ekkora gép behemót ujjaihoz passzol, ahelyett, hogy mondjuk rádiójelekkel vezérelnék...

- A földönkívüliek, démonok nem-emberi füle (pl.) senkinek nem tűnik föl.

- A végtelenségig kerülgeti egymást a fiú és a lány, holott kölcsönös a szimpátia.

- A következő kettőn gondolkodtam, hogy felvegyem-e ide, mert egyszer-egyszer szórakoztató, de nagyon hamar idegesíteni kezd ha egy animében túl sokat használják: orrvérzés; semmiből előkapott fegyver/tárgy amivel -jellemzően egy tsundere- megtámad valakit.

- Ó, és most dresthartól kölcsönzöm a féltékeny kishúg/kisöcs témát.

Talán ennyi.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

15. Legjobban utált/leginkább idegesítő fanservice elem(ek)
Én is ide tudnám sorolni túlzásba vitt ecchi-fansevice párost. Van amikor átmegy abba a kategórába, amikor már teljesen indokolatlan. MEg a görögdinnye vagy agyúgolyó nagyságú mellméretek.


16. Leginkább utált történeti és egyéb klisé(k) animében
- Amikor van egy 12-13 részes anime. Az elején felvezeti az alaphelyzetet, de utána a feléig vagy 9-10. részig nem csinál semmit, csak mással foglalkozik. Utána jön az amikor a maradék 2-3 részben ledarálják azt, amit már 2. résztől kellett volna elkezdeni.
- Mecha animéknél, mikor a főszerepéőnek kezébe egy OP mecha, amit prófi módon tud kezelni.
- Hárem animéknél a sehová nem haladó románc és történet.
- A kötelező gyerekkori barát/barátnő, mikor megjelenik és a főhösnek csak nagyon halovány emlékei vannak róla, utána csak x résszel később esek le neki.
- Vagy amikor a két főszereplő csókjelenét valami vagy valaki félbeszakítja.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

16. Leginkább utált történeti és egyéb klisé(k) animében:
- amikor végre kimondanának valami fontos dolgot (általában azt, hogy "szeretlek"), de nem jutnak el a végéig ilyen-olyan okból kifolyólag
- ecchi "balesetek", vagyis amikor a főhős valami véletlennek köszönhetően valamelyik női karakteren landol és persze pont a mellét fogdossa
- háremes főhősök... mindegy, hogy férfi vagy nő, mert általában unalmas karakterek
- nakama power folyamatos bevetése
- a főgonosz egy lépésre van attól, hogy legyőzze a főhőst, de épp akkor érzi úgy, hogy meg kell osztania vele mindenféle infót, ez az idő pedig pont elég arra, hogy forduljon a kocka

17. Karakter és/vagy anime, amit eleinte nem kedveltél/utáltál, de a végére/újranézés alkalmával átértékelted?
Legutóbbi ilyen a Psycho-pass első évada volt. Anno néztem hétről hétre, de nem sikerült berántania a hangulatának, egyben valahogy jobban bejött.
Még a Basilisk volt olyan, hogy kb. kétszer is megnéztem még régebben az első részét, de valamiért nagyon taszított... aztán néhány éve leültem, adtam neki még egy esélyt és teljesen beszippantott. Valamint hasonlóan kellemes meglepetés lett a Bungou Stray Dogs is, aminek az első pár részét "oké, elmegy" alapon néztem, aztán az évad végére megszerettem^^.

Karakterek közül ide tartozik Okabe a Steins;Gate-ből. A sorozat elején szörnyen idegesített, a végére azonban nagyon megkedveltem.
Válasz küldése