45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

17. Karakter és/vagy anime, amit eleinte nem kedveltél/utáltál, de a végére/újranézés alkalmával átértékelted?

Erre nem nagyon tudok mit írni. Nem nagyon szoktam újrázni, olyat ami elsőre nem jött be meg végképp nem.
Olyan karakter aki elsőre nem volt szimpi... Steins;Gate szereplőgárda? A Hyouin Kyouma elég sok az elején. :D
A Nodame Cantabilében is irritál gyakorlatilag mindenki, de ott még nem tartok, hogy esetleg átértékeljem. XD

Tervben van egy-két újrázás, ha egyszer eljutok oda, akkor talán lesz majd mit írnom egy ilyenre.

Eléggé más, de mondjuk a YoI-val az volt, hogy eleinte nem akartam elkezdeni, mert meh... aztán elkezdtem és nagyon bejött. De ez nem (teljesen) felel meg az eleinte nem kedveltemnek, mert akkor még nem is kezdtem el.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

17. Karakter és/vagy anime, amit eleinte nem kedveltél/utáltál, de a végére/újranézés alkalmával átértékelted?
Jelenleg nem tudnék mit írni erre.
18. Karakter és/vagy anime, amit régen szerettél, de ma már utálod/nem kedveled?
A sima Hellsing sorozat például ilyen.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

18. Karakter és/vagy anime, amit régen szerettél, de ma már utálod/nem kedveled?

Hellsing sorozat, Bleach (ez mondjuk azért, mert nagyon ellaposodott + sok volt a filler), lehet, hogy a Gungrave-re is kevesebb pontot adnék, ha most látnám (de a liftes jelenet még mindig rulez XD) és valószínűleg a Kimi ni Todoke is inkább már idegesítene. A Dragon Ballt is elkezdtem nézni néhány éve, mert gyerekkoromban szerettem, de nem igazán kötött le (talán célszerű lenne azt is a fillerek kihagyásával megnéznem).

Karakterek közül nem jut ilyen az eszembe... azokat még akkor is szoktam kedvelni, ha esetleg a sorozatuk már nem érdekel.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

18. Karakter és/vagy anime, amit régen szerettél, de ma már utálod/nem kedveled?

Utálni nem utálom, de legyen a Beelzebub. Az anime vacak, főleg a vége. Teljesen más (jobb) mangában, az a rész akkor sem tetszett, de a mangát is túlhúzták, aztán meg hirtelen kellett lezárni. Addig volt jó amíg nem jöttek a démonok.

Biztos van sok más is amit ha újra néznék nem jönne úgy be (pl. Mnemosyne is ilyen volt), de bevallom, hogy semmi kedvem most tovább gondolkodni ezen.

szerk: ma reggelre arra jutottam, hogy a Naruto és a Bleach, amelyek közül egyiket sem fogom újrázni (rettentő magas bizonyossággal) ma már nem tetszene. Teljesen kinőttem belőlük. Viszont szerintem ez nem biztos, hogy erre a kérdésre válasz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pintergreg 2019.05.28. 08:27-kor.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

17. Karakter és/vagy anime, amit eleinte nem kedveltél/utáltál, de a végére/újranézés alkalmával átértékelted?
Amit ide tudnék sorolni az a Tokyo mew mew. Ez volt az első anime amit online néztem végig, mert volt nálunk magyar szinkronnal is, csak a felét adták le. Amikor először néztem végig nagyon fújtam rá, főleg a befejezés miatt. De most így nemrég újranéztem, azért így már másként tekintek rá.


18. Karakter és/vagy anime, amit régen szerettél, de ma már utálod/nem kedveled?
Animénél az Alndoah Zero. Az első évad még egész jó volt hibái ellenére, de a második évad hazavágta az egészet. A második évadot konkrétan utálom.
Karaktereknél meg ugyanennél az eniménél maradok és rátérek a főszereprőle Kaizuka Inahora. Valamért kedveltem a karakterét. De most így utólag visszagondolva azt kell hogy mondjam, hogy neki nincs személyisége. Minden helyzetben úgyanazzal a fapovával reagált. Megmerem kockáztatni, hogy az animék Steven Seagalja.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

33. nap - Egy anime, ami felidegesített
35. nap - Egy anime, ami csalódást okozott

Valahol-e kettő összefügg, így egybe raktam őket.

Csalódás:
Bartender: A cucc maga arról szól, hogy egy bármixer, a különböző betérő vendégeknek pont a legideálisabb koktélt adja, plusz az italok kis háttér történetét is elmondják. Magam részéről egy Gallery Fake-s történetet vártam, ehelyett Sasakura (a főszereplő) a világ legsótlanabb sorozat főszereplőjét kaptuk meg. Valamint semmilyen nagyobb sztori vagy bármi mást kaptunk volna. A szériát összefoglalva így tudnám jellemezni: UNALOM.

NGE: Régebben inkább idegesített, de mára csak csalódást érzek a sorozat iránt. Semmit nem kaptam a beígért mélységből, de nem is ez bánt a legjobban, hanem Rei és Gendo kapcsolata. De inkább Gendo az aki idegesít/dühít. Komolyan azért nem lettem 190 cm magas mert ennek a szériának eme szállja megakasztott a növekedésben.

Emlékek: Nagyon vártam ez a filmet, és az első és a harmadik film még okés is lenne, de a középső film az valamilyen hihetetlenül rossz lett. Bár mondjuk ez is igazságtalan vele szemben, szimplán a főszereplő az, akivel kilehet engem kergetni a világból. Ennyire hülye valaki még akkor sem lehetne, ha Homer Simpsont és Peter Griffint egybe raknák.

Csalódás/idegesít
Bleach: Emlékszem úgy vártam az Animaxra mint Lölö a Felcsúti kisvasutat. Hallottam, hogy itt vannak tisztirangok meg frakciózás és nagyon kúl harcok. Az első évad az tényleg fergeteges volt, aztán jött a többi… A sorozat szépen lassan kezdett csak annyiból állni, hogy megjelent egy karakter, aki benyögte, hogy ő bezony 100000000000000x erősebb mint az ellenfele, mire a másik válasza annyi volt, hogy bankai. Ha nem akkor jött az ultima ratio: Ichigo.

Idegesít
Blood+: A sorozat az első perctől kezdve nem tetszett, de mindig jöttek akik azt mondták: Igaz, hogy most még nem olyan a sorozat, de várjál vele 10 részt mert akkor már beindul. Persze nem indult be, de mindig azt mondták, hogy mindjárt beindul. De ez a fátum csak nem akart beindulni. Az egész sorozat ott dögöljen meg ahol van!

Kiddy Girl And: Volt egy egészen korrekt kis femme sci-fi sorozat a Kiddy Girl majd ehhez készítettek egy folytatást. De ez semmiben sem hasonlított az elődjére. A női karakterek csak azért létezetek, hogy a fanok egyrészét kiszolgálják. Történet vezetés nem volt ahogyan logikai összefüggések sem. Csak úgy az egész tenget lenget a nagy büdös semmiben. Amivel viszont végképp kilehetett engem herélni ennél a sorozatnál az Aya Uchida és Chiharu Kitaoka játéka, munkája, szerepeltetésük a két főszerepben, akiket Q-feuille-nak és Ascoeur-nak hívtak. Dühitő, hogy erre pénzt költöttek el.

Nekojiru Gekijou Jirujiru Original
: Ez ****. Így tömören, de szerintem szimplán nem én voltam a célközönség.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

19. AMV-nap: kedvenc AMV(k) - akár kategória szerint: akció, charaprofil, dráma, stb... + egy szám, ami mellé szívesen készít(t)e(tt)nél AMV-t

Bár a conon a leginkább kedvelt programom az AMV verseny, itthon meglehetősen ritkán nézek és nem nagyok tudok erre mit felelni. Catrinnek is vannak jól sikerült AMV-i, meg Hirotakának is. (de most nem tudom őket linkelhető módon előszedni...)
Ugyan megpróbálkoztam már AMV készítéssel, de nincs hozzá türelmem. Ötletem egész sok szokott lenni, kb. minden conon jön egy ihlet, de van, hogy azon túl is.
Legutóbb erre a számra akartam. Még megvan melyik animére, de a koncepció mér elveszett. XD
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

19. AMV-nap: kedvenc AMV(k) - akár kategória szerint: akció, charaprofil, dráma, stb... + egy szám, ami mellé szívesen készít(t)e(tt)nél AMV-t

Régen nagyon sok AMV-t néztem, egy csomó le is volt töltve, de már leszoktam róluk (bár conon még mindig szeretem nézegetni őket). Néhány kedvencemre még emlékszem, amiket megtaláltam közülük:
Sail on - One piece (ezt az AMV-t már akkor imádtam, amikor még úgy voltam vele, hogy én sose fogok OP-t nézni XD)
Spirit Never Dies - Vegyes
Protege Moi - FMA
Mitternacht - FMA
What Have You Done - Code Geass
Dead to the World - Hunter x Hunter

Amire készítenék AMV-t (ha nem lennék lusta)? Hm, talán erre a számra egy Berserkeset.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

19. AMV-nap: kedvenc AMV(k) - akár kategória szerint: akció, charaprofil, dráma, stb... + egy szám, ami mellé szívesen készít(t)e(tt)nél AMV-t
Nem vagyok nagy AMV-fogyasztó, így ezt a kérdést jelenleg passzolnám.
20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal
Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Ha jó a szinkron, akkor bármelyiket azok közül, amiket kedvelek.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal

Nana, Honey&Clover, Gankutsuou, Cowboy Bebop (kivéve Vicious), Slayers, Inuyasha... ezek nagyon bejöttek szinkronnal is :). Az FMA-t is szerettem, kivéve Szabó Mátét Edként (az külön vicces volt, hogy még a 10 éves Ednek is ő adta a hangját XD).

A kedvenc sorozataim közül talán a Monstert és az Uchuu Kyoudait tudnám a leginkább elképzelni jó szinkronnal, mert ezekben nincs semmi japános furcsaság :D.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal

Nem sokat néztem szinkronnal. DB, FMA, FMP, Trigun, Naruto, Yu Yu Hakuso, Vándorló palota, Totoro, Hellsing, Soul Eater. Szabó Zselykét különösen kedveltem Tsubakinak, az rémlik. Amúgy passz.

Jó magyar szinkronnal szintem bármelyik kedvencemet, de bizalmatlan vagyok.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

19. AMV-nap: kedvenc AMV(k) - akár kategória szerint: akció, charaprofil, dráma, stb... + egy szám, ami mellé szívesen készít(t)e(tt)nél AMV-t
Nem vagyok nagy AMV-s, de van egy kedvencem.


20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal
Yu yu Hakusho, Laputa és Nauszika.
Magyar szinkronnal és is bármelyik kedvencemet megnézném.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

21. Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében

Hm, őszintén szólva én ezeket nem szoktam figyelni. Persze feltűnt már pár (pl. a sok Baccano! a Durararában), de nem tudnék kiemelni ide valami kedvencet. Meg persze a Gintama is tele van velük :D.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

21. Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében

Nem tudom, a Gintama tele van ezekkel, meg persze amit Leara mond, hogy a Baccano!!/Durarara is rémlik, de passzolom ezt a mai kérdést.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

21. Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében

Egyik kedvencem a Hayate no Gotokuból ez és ez a paródia. De több is van más animékből, de most nem akarok olyan sokat felsorolni.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

21. Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében
Ezt a kérdést passzolom.
22. Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live-action)
Ha rajzolt is számít, akkor legyen a Psycho-Pass film.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

22. Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live-action)

A legnagyobb kedvencem ilyenek közül a Cowboy Bebop:Tengoku no Tobira, de tetszett a One piece 4-5-6-os mozija is, meg az Inyuasha 3. filmje is.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

22. Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live-action)

Ez egy érdekes kategória, de nem egyszerű megválaszolnom.
Naruto színvonalon nézve pl. a Boruto: Naruto the Movie kifejezetten jó lett, a Steins;Gate movie nem volt annyira rossz, de nem hiányzott nekem.
A Gintama movienak vannak erősségei, de azt hiszem nem lesz kedvenc. Nagyon tetszett anno a Saraba Uchuu Senkan Yamato: Ai no Senshi-tachi, bár nem hibátlan. A Cowboy Bebop: Tengoku no Tobira viszont nagyon tetszett.
Eléggé kíváncsi vagyok viszont már a Natsume Juujinchou filmre. :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

22. Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live-action)
Ebben a ketegóriában nincsen kedvencem, mert amiket én láttam kedvenceim azok moviejai nem ütötték meg azt a szintet, amit sorozat adott. Ezt a kédést passzolom.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum
Ha franchise-nak számít, akkor a kedvencem a Steins;Gate. Utált meg legyen a SAO. Egy évadot láttam csak, de ha a többi még ennél is rosszabb, arra szavazok.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum

Hm, kedvencnek csak a Slayers jut az eszembe, bár még nem faltam be belőle mindent, sőt. A light novel már elég régóta elolvasásra vár XD. Mondjuk az utolsó két anime szezont (Revolution és Evolution-R) próbálom kiverni a fejemből

Utált franchise-om nincs, inkább olyanok, amik csalódást okoztak: SAO, Monogatari, valamint a Steins;Gate-en kívül egyik pontosvesszős címtől sem voltam elájulva.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum

Nem tudok ilyet.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum

Kedvenceimhez tudnám sorolni például a Gundamet.
Utáltak közé pedig a Koutetsujou no Kabanerit.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

24. Legjobb és legutáltabb befejezések + melyik anime/manga végét változtatnád meg?

Legjobb:
FMA Brotherhood: ennek ilyen kellett és kész :).
Aria the Origination: szép keretet adott az egész sorozatnak.
Shinsekai Yori
Code Geass R2
Cowboy Bebop: az első olyan animés befejezés volt, ami után kb. fél óráig csak ültem a képernyő előtt és bámultam ki a fejemből, valahogy nagyon betalált.

Legutáltabb befejezés:
FMA Shamballa mozi
Pandora Hearts anime original része
Tengen Toppa Gurren Lagann: bár összességében nagyon szeretem azt a sorozatot, a vége azért anno rendesen felhúzott

Aminek a végét megváltoztatnám:
School Rumble: de most komolyan, miért kellett ilyen irányba elvinni???
Nana: nem is megváltoztatnám, inkább csak örülnék, ha egyszer megkapnánk a tényleges lezárást (és legalább néhány karakter legyen már benne boldog :'D)
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

24. Legjobb és legutáltabb befejezések + melyik anime/manga végét változtatnád meg?

Jó: Hotarubi no Mori e ez különösen betalált, de a Cowboy Bebop-é is. És még tudom, hogy volt, de nem emlékszem mi.
Rossz: a Brotherhood után az FMA vége vacak, de közel sem annyira mint a Bleach (Aizennél befejezve fillerek nélkül oké, de asszem ezt egy másik kérdésre akarom majd írni). Ide is biztos találnák még ha megerőltetném magam.
Megváltoztatás: biztos van, de most nem jut eszembe.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Válasz küldése