Lupin III

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Lupin III

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta: 2021.01.20. 07:24 (Amúgy Jigen mindig ekkora bish volt? XD A kalap miatt legtöbbször ugye nem látjuk az arcát, de itt kb. olyan fejeket vág, hogy elmehetne a Yakuza játéksorozatba Kiryu Kazumának. :lol: )
Bezony, Jingen egy szívtipró. A régi sorozatokban olyan 4-6 részenként az volt a story, hogy Jingen valamely régi szerelmét kellet megmenteni vagy éppen ő áll bosszút a Kalaposan. Lupinnak is vannak régi szerelmei, de ő ugye Fujiko után fut. Goemon Ishikawa pedig érintetlen.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Lupin III

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2021.01.21. 20:19Bezony, Jingen egy szívtipró. A régi sorozatokban olyan 4-6 részenként az volt a story, hogy Jingen valamely régi szerelmét kellet megmenteni vagy éppen ő áll bosszút a Kalaposan. Lupinnak is vannak régi szerelmei, de ő ugye Fujiko után fut. Goemon Ishikawa pedig érintetlen.
Na, ezt nem tudtam, de akkor így már nem olyan furcsa... :D (Goemon mondjuk így szegényes Lupin-ismereteim alapján nekem mindig kilógott ebből a "stábból", már ránézésre is. Szóval van egy full James Bond-ra hajazó, "nyugati sztorid", de azért rakjunk bele egy japán "szamurájt", aki úgy is öltözködik és úgy is harcol, mint azok, biztos sokat segít majd nekünk a jellemzően különböző lőfegyverekkel ránk támadó ellenlábasokkal vívott harcokban... ^^" XD Aztán lehet nézés közben megérti az ember, hogy ő mit keres a csapatban, de nekem picit olyan furán hat, mint ahogy a One Piece-ben sem értettem, hogy a korábban full nyugati kalóz sztoriba hirtelen minek kell egy "japán arc". XD Már persze azon túl, hogy "japánok vagyunk és képviseljük hazánkat a szórakoztatóipari termékeinkben", de mit tudom én, pl. egy Cowboy Bebop sem volt attól kevesebb, hogy nem csináltak hozzá mondjuk egy teljes "Tokyo Town" epizódot, vagy ilyesmi. XD)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Lupin III

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^
Még XIX. század idején amikor I. Lupin élt, Japánban tartottak egy kincskereső viadalt. A Föld minden tájáról jöttek izgalmas alakok, így USA-ból pl.: Butch Cassidy és a Sundance Kölyök, vagy éppen Alibaba és a 40 rabló. Ezen a viadalon indult Lupin is és Geoman őse is. A sok okos végig küzdött addig Lupin látványosan nem tett semmit. Végül a győztestől (passz már ki volt) lopta el a kincset, így ahelyett, hogy mindenki ellen küzdött volna csak egy valakin az eszén kellet túljárnia. Geomant ez a csel nagyon megfogta, ezért hűség esküt tett, hogy ő és az utódjai mindig is követni fogják Lupint és leszármazottjait.

A csapatban ő gondolkodik a leghidegebb fejjel, bármilyen szituációban. Talán ő bízik legkevésbé Fujikoban, cserében Lupin szívesen bízza rá a lányt és Fujiko is szívesen lóg vele.
Kardja pedig elég sok mindent ketté tudd vágni. (Bár, mikor mi kell a történetben, szóval egyik epizódban simán felszecskázik egy anyahajót a másik részben pedig egy biztonsági üveget sem tudd megkarcolni.)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése