Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Surci írta: 2022.08.01. 06:23 Látom jó sajtót kapott a mostani Con :)
És jogos a felháborodás. Én is vidéki vagyok, és nagyon meg tudom érteni a vidékieket. Felutazni, BKV-zni, vagy akár autóval feljutni Pestre nem olcsó mulatság. Nekem pl. egy ilyen út oda-vissza már majdnem 5000 forint, de van, aki messzebbről jön, mint én. Plusz a belépő, és már egy 10esnél vagyunk. Ha bejutsz. Úgyhogy köszi, én már lemondtam a Mondoconról, és ennek a mostaninak szerintem meglesz a negatív felhangja. Főleg az internet korában, ahol minden azonnal terjed.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Junchi írta: 2022.08.01. 06:54 ^Nekem Acheron dumája külön tetszik, idézem: "Nem számítottunk ekkora létszámra." Édesapám, mi a retkes lóf*aszra számítottál?
Ebben az interjúban meg azt állítja, nem azzal volt a gond, h ekkora tömegre nem számítottak, hanem, h kicsit benézték a két csarnok kapacitását, mert méretre kb akkorák mint, ami a hungexpon-n szokott lenni, viszont itt a menekülési útvonalak miatt mégsem tartózkodhatnak bent annyian.
Illetve máshol is olvastam vagy hallottam vmi ehhez hasonlót, h a szervezők meg a BOK csarnok közt voltak kommunikációs problémák a befogadóképességeket illetően, továbbá mikor leesett az eső akkor a biztonságiak mikor lezárták az épületet nem tájékoztatták egyből a szervezőket, és ezért folytatódott tovább még a jegyértékesítés ekkor.

Persze mindettől függetlenül ez elég nagy baki lett és én sem örültem volna, ha felutazva az ország másik végiből (több mint 3 óra a vonatút nekem Pestre) kint kell áznom a pénzemért programok nélkül. Bár már írtak kompenzációról posztot, viszont alapvető probléma, h nem tudják megkülönböztetni azokat a már karszalaggal rendelkezőket akiknek sikerült bejutniuk az épületekbe és élvezni a programokat (pl mint nekem) azoktól akiknek már az épületbe nem sikerült bemenniük. Így a karszalaggal rendelkezők csak kedvezményt kapnak az őszire, de gondolom sokan ezek után nem feltétlen mennének egy újabb conra így ez a kompenzáció számukra nem elégséges.

Amúgy pont ilyenkor sikerül egy ilyen botrányba beleütközniük, mikor végre lett nagyobb partnerük a Crunchyroll. Kíváncsi lennék azok mint gondolnak erről.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

ZeroProcess írta: 2022.08.01. 07:28 Illetve máshol is olvastam vagy hallottam vmi ehhez hasonlót, h a szervezők meg a BOK csarnok közt voltak kommunikációs problémák a befogadóképességeket illetően, továbbá mikor leesett az eső akkor a biztonságiak mikor lezárták az épületet nem tájékoztatták egyből a szervezőket, és ezért folytatódott tovább még a jegyértékesítés ekkor
De éppen ez a lényeg, hogy nem lehet az esőre fogni, mert azt már napokkal korábban lehetett tudni, hogy lesz, 90+%-os vsz-t adtak rá, szóval nem igaz, hogy nem lehetett volna a kültéren, bizonyos pontokon felhúzni pár ponyvát vagy akár a szabadtéri színpad nézőtere fölött kifeszíteni valami terjedelmesebbet. Kint voltam, láttam, hogy azt is hogy oldották meg, rossz volt nézni.

A kompenzációk meg most olyanok, mint halottnak a csók, azt lekommunikálni, hogy visszaadják a jegyárat meg egyenesen szégyen. Basszus, ez a MINIMUM! Kiírni a közösségi felületekre még oké, mert szükséges informálni azokat, akik úgymond meg lettek károsítva, de ezzel menőzni nagyon nem oké.
ZeroProcess írta: 2022.08.01. 07:28 Így a karszalaggal rendelkezők csak kedvezményt kapnak az őszire
Gondolom ez is valami éppen még meglévő Nurutzu/egyéb 100 éves Mangafan kiadvány első kötete lesz, amit most 2000,- helyett megkapnak egy ezresért.

-ETA-

Most direkt felnéztem Facebookra, és érdemes elolvasni pár megjegyzést, főleg Katka Jesenkáét ajánlom, de azért bemásolom:
this is my first Mondocon ever and we got to the con right during the heaviest rain. The security guards that were supposed to check our bags:
1. didn't actually check them
2. after asking them politely to speak English, they kept barking at us something in Hungarian
3. then they signed to us to go through, but one of the security guards suddenly forcefully grabbed my umbrella and broke it for some reason whilst trying to close it (in heavy rain??? like wtf???) and kept yelling at me something whilst another security guard just laughed at me
another thing was the sudden closing time at 19:00. The whole con lasts for 2 days and you're already closing so early? Conventions that last for 3-4 days don't close until 21:00. How come such a short con doesn't give the most to its visitors out of their programme, time and space?
And in general - how could you not foresee the number of visitors already based on the online sales? Why did you not simply stop selling the tickets at the gates, when the limit has been already overstepped? Sounds like a greed to me - just to make money and tell ppl to fuck off. Really brilliant stunt 👍
I've been to multiple conventions & festivals all over EU, but jesus christ this is a chaos of another level... 🙃 8 years of organising? And you still make such basic mistakes? Come the fuck on...
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Szóval most már takaróznak, meg kifogásokat keresnek. A szokásos. Az biztos, hogy ennek a Connak a híre nemcsak itthon, de külföldön is el fog terjedni. Botrányos, amit műveltek, és igen, az a minimum, hogy visszaadják a jegyek árát! Nem csodálnám, ha a következő Mondoconra igen csekély lenne az érdeklődés. Mert lehet kifogásokat keresni, de a tény az tény! Sok ember károsítottak meg, a szervezés ezek szerint a szokásosnál is rosszabb volt, ami sajnos nekik negatív reklám. Egy ekkora rendezvénynél ilyen bakik nem történhetnek meg! Főleg nem ennyi év után. Ha az első rendezvény lett volna, még megbocsátható egy-két alap baki, de most már nem! És az emberek jogosan vannak kiakadva.
Nekem is több ismerősöm panaszkodott, és mondták ,hogy jó, hogy nem mentem. Hát én szerintem be is pereltem volna az egész társaságot.
Mellesleg a biztiőrök nem szoktak ilyen bunkók lenni. Vagy én még nem tapasztaltam. Biztos másik cég volt, mert eddig, akárhányszor voltam, korrektek és udvariasak voltak mindenkivel.

Azt a nyilatkozatot majd megnézem otthon, mert itt tiltva van a youtube. De kíváncsi vagyok Acheron mosakodására.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Junchi írta: 2022.08.01. 07:40 De éppen ez a lényeg, hogy nem lehet az esőre fogni, mert azt már napokkal korábban lehetett tudni, hogy lesz, 90+%-os vsz-t adtak rá, szóval nem igaz, hogy nem lehetett volna a kültéren, bizonyos pontokon felhúzni pár ponyvát vagy akár a szabadtéri színpad nézőtere fölött kifeszíteni valami terjedelmesebbet. Kint voltam, láttam, hogy azt is hogy oldották meg, rossz volt nézni.
Nem akarom védeni őket, de ha kint igazából nincs program (a nagyszínpadon sem volt semmi érdemleges, lehet ezért nem is raktak oda nagyobb nézőteret) és úgy voltak, h bent elfér mindenki, akkor talán kicsit érthető miért nem húztak föl még vmit. Kivétel ez alól a bejárat, mert oda szerintem kellett volna a sorban állóknak.

Ugye a hungexpo-nak ez mondjuk nagy előnye, h a passzázs az fedett.
Junchi írta: 2022.08.01. 07:40 A kompenzációk meg most olyanok, mint halottnak a csók, azt lekommunikálni, hogy visszaadják a jegyárat meg egyenesen szégyen. Basszus, ez a MINIMUM! Kiírni a közösségi felületekre még oké, mert szükséges informálni azokat, akik úgymond meg lettek károsítva, de ezzel menőzni nagyon nem oké.
Nem gondolnám, h ezzel menőznének. De ha arra értetted, h nincs alapvetőleg a con-nál jegyvisszatérítésre való jogosultság feltüntetve az igen az a minimum lenne.
Junchi írta: 2022.08.01. 07:40
ZeroProcess írta: 2022.08.01. 07:28 Így a karszalaggal rendelkezők csak kedvezményt kapnak az őszire
Gondolom ez is valami éppen még meglévő Nurutzu/egyéb 100 éves Mangafan kiadvány első kötete lesz, amit most 2000,- helyett megkapnak egy ezresért.
A posztban a bejutásra értették, szal olcsóbban kapsz jegyet az őszi con-ra.
Junchi írta: 2022.08.01. 07:40 -ETA-

Most direkt felnéztem Facebookra, és érdemes elolvasni pár megjegyzést, főleg Katka Jesenkáét ajánlom, de azért bemásolom:
...
Nekem a táskát szombaton megnézték, igaz tavaly a hungexpon sokkal alaposabban átvizsgálták mint itt. A többi biztonsági őrös részhez annyit, h azért látszik, messze nem voltak a legjobbak. De ez meg annyira nem az szervezők hibája, h az őrök bunkó parasztok. Azt mondjuk fel lehet róni a szervezőknek, h ha többen lettek volna, akkor nem az őrökre hanem rájuk támaszkodhattak volna az emberek.
Egy ilyen sportcsanokoknál Pesten azt gondolnám, h szoktak nemzetközi sportversenyeket, így vhol érhető elvárás lenne, ha kicsit tudnának angolul az őrök.

Szombaton ha jól néztem 21:00kor volt a zárás, az h vasárnap miért nem gondolom azért mert már nem volt program.

Nos a 8 év tapasztalat meg látszik annyira nem sokat ér. Csak arra tudok gondolni, h a szervezők túlságosan a hungexpo-hoz vannak szokva és fel se merültek bennük olyan problémák amik ott már nem fordultak elő.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

A hőséget (és az esőben álldogálást) nem kedvelő emberként a nyári conra nem szoktam kijárni, és úgy látom, ezt a szokásomat érdemes a jövőben is megtartani. A tavaszi conra lakásátalakítási munkálatok miatt nem tudtam kimenni, az őszire terveztem elmenni, de most már ebben sem vagyok biztos.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

ZeroProcess írta: 2022.08.01. 08:39 Nem akarom védeni őket, de ha kint igazából nincs program
De ZeroProcess, ne idegesíts már! Mi az, hogy kint igazából nincs program? A nagyszínpad MINDIG, amióta csak Conra járok, az egyik legfőbb attrakció szokott lenni, teljesen mindegy, hogy épp mi megy/mit adnak, az embereket érdekli, főleg aki először lát ilyet. Az esőt meg igenis tudták jól, hogy lesz, szóval arra fogni, hogy emiatt vonultak be az emberek az épületbe, meg PLÁNE, hogy hirtelen jött, nettó vicc.
ZeroProcess írta: 2022.08.01. 08:39és úgy voltak, h bent elfér mindenki
Most magadnak mondasz ellent... A példa pont azt mutatta, hogy bent nem fért el mindenki, a tényleges látogatószámra (a hely függvényében) meg nyugodtan lehetett volna valami stratégiát építeni és ezzel is megelőzhető lett volna az, ami. Biztos vagyok benne, hogy vannak konkrét adatok a látogatószám-alakulásról, a becsült érték fölé belőni egy egészséges intervallumot meg igazán nem nagy kunszt.
ZeroProcess írta: 2022.08.01. 08:39A posztban a bejutásra értették, szal olcsóbban kapsz jegyet az őszi con-ra.
Áh! Ez is valami, bár az órákig tartó (felesleges) sorban állást és az utazás költségeit aligha kapják vissza szerencsétlenek, azokról már nem is beszélve, akik szállást is foglaltak mondjuk.
ZeroProcess írta: 2022.08.01. 08:39De ez meg annyira nem az szervezők hibája, h az őrök bunkó parasztok.
És ezt nem is a szervezés sarának tulajdonítottam, bár érdekes módon a Hungexpónál (egy-két disszonanciát leszámítva) nem nagyon volt eddig ilyen gond, szóval meg lehet(ne) ezt is oldani.
ZeroProcess írta: 2022.08.01. 08:39Nos a 8 év tapasztalat meg látszik annyira nem sokat ér. Csak arra tudok gondolni, h a szervezők túlságosan a hungexpo-hoz vannak szokva és fel se merültek bennük olyan problémák amik ott már nem fordultak elő.
A Covid (vagy én nem tudom mi) nagyon betehetett nekik, szóval előtte olyan szép, felfelé ívelő minőség, átgondoltság és fejlődés jellemezte az egészet, hogy a 2020 előtti utolsó pár Con például simán hozott egy olyan színvonalat, hogy megérte a kifizetett jegyárat. Aztán jött a Covid, vele egy másfél éves kényszerpihenő és mintha elfelejtették volna, hogyan kell cont szervezni, kezdődött megint minden a nulláról.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

@Junchi: Kb minden nyári conon esik amúgy az eső. Szóval már csak emiatt is számíthattak volna rá az eddigi tapasztalatok alapján. Ja, ahhoz gondolkodniuk kellett volna, meg előre tervezni. De ez már évek óta nem erőssége a szervezőknek. Amúgy a Covid előtt is voltak problémák a rendezvénnyel, de ekkorák még nem, mint most. Áldom az eszem, hogy inkább más programom volt és nem mentem el.
Én amúgy a szállás + utazás díját is visszatérítettném.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Junchi írta: 2022.08.01. 09:01 Mi az, hogy kint igazából nincs program? A nagyszínpad MINDIG, amióta csak Conra járok, az egyik legfőbb attrakció szokott lenni, teljesen mindegy, hogy épp mi megy/mit adnak, az embereket érdekli, főleg aki először lát ilyet.
Én akkor a kivétel vagyok mert tavaly se nagyon volt olyan ami miatt a nagyszínpadon lévő programok érdekeltek volna és most se volt. Én értem azt, h elméletileg ott lenne a fő atrakció, de nekem vhogy pont az ellentéteként csapódott le.
Junchi írta: 2022.08.01. 09:01 Most magadnak mondasz ellent...
Nem gondolnám, hiszen itt az előre tervezésről volt szó. Ha ők úgy kalkuláltak, h elfér bent mindenki, akkor kintre nem releváns számolni. Mellesleg ha még a nagyszínpad nézőtere valamivel nagyobb lett volna se lett volna elég ahhoz amennyien aztán tényleg kint voltak. Szóval csak arra akartam kilyukadni, h ha adok annyi bizalmat a szervezőknek és elhiszem, h rossz adatokból készültek, akkor nem csodálkozom, h a végeredmény köszönő viszonyban sincsen.

Másfelől ha maguk a szervezők nem készültek fel jól eső esetén a szabad téri részek lefedésére, akkor még a látogatók tehettek volna valamit az eső ellen. Méghozzá azt, h visznek esernyőt vagy esőkabátot. Azért ők is tudták, fennáll a zápor esélye, illetve, h valamelyest szabadtéri rész is lesz, szal a látogatók is felkészülhettek volna erre. Én is tudtam, el is gondolkoztam, h vigyek e esernyőt, de végül úgy voltam nem viszek és max magamra vetek mikor mégis elázok. Szóval az esős része nem teljesen a szervezők sara. Az már igen h a jegyedért nem mehettél be.

GentleRain írta: 2022.08.01. 09:14 Én amúgy a szállás + utazás díját is visszatérítettném.
Ez azért irreális elvárás. Ki tudja h vki csak a con miatt utazott fel és foglalt szállást.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

@ZeroProcess: Vannak ún. Con szállások. Vissza lehet követni.
Valamint igenis, a nagyszínpadon vannak a főbb attrakciók. Pl. Kerekasztal, CP-verseny, AMV-verseny, filmvetítés, vagy a tavaszin a Karib-tenger kalózai színészével való beszélgetés, stb. Attól, mert téged nem érdekelnek, még ezek azok, amik a legtöbb embert vonzzák.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

ZeroProcess írta: 2022.08.01. 09:43 Én akkor a kivétel vagyok mert tavaly se nagyon volt olyan ami miatt a nagyszínpadon lévő programok érdekeltek volna és most se volt. Én értem azt, h elméletileg ott lenne a fő atrakció, de nekem vhogy pont az ellentéteként csapódott le.
Már ne haragudj, de ez egy teljességgel irreleváns információ, hogy téged individuálisan épp mi érdekel/nem érdekel. A tény attól még tény marad: a nagyszínpad a Con egyik legforgalmasabb, legnagyobb embersűrűséget hozó szegmense, és ha legalább azt lefedték volna normálisan, úgy, hogy közben ne ázzon a székek háromnegyede, már lelehetett volna foglalni 3-400 embert. Igen, ez nem oldotta volna meg teljesen a kialakult helyzetet, ezért is mondtam azt, hogy több ilyen fedett pontot is létre lehetett volna hozni.
ZeroProcess írta: 2022.08.01. 09:43Nem gondolnám, hiszen itt az előre tervezésről volt szó. Ha ők úgy kalkuláltak, h elfér bent mindenki, akkor kintre nem releváns számolni.
Mi van, ember? Milyen előre tervezés az, hogy kintre nem számolnak, csak bentre? És ezek szerint azt is tök rosszul, mert a példa pont azt igazolta, hogy bent nem fértek el, kintre meg ezek szerint tényleg nem terveztek. Burkoltan, de igazoltad, hogy a szerevezés valóban pocsék volt, szóval nem értem, mire fél véded ennyire a mennyei mannát? (Mondjuk azt megfigyeltem, hogy mi mindenben tök ellentétes véleményen vagyunk mindig, szóval tök felesleges köröket futunk le egymással, mert rendre az a vége, hogy próbáljuk csak győzködni a másikat.)
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Junchi írta: 2022.08.01. 10:05 ...
Én sztem most is volt amiben egyetértettünk itt. (Várjunk ezzel a kijelentésemmel mondjuk igazoltam a tiédet, akkor egyetértünk abban, h nem értünk egyet, de akkor mégis van amiben egyetértünk és akkor az előző mondatom is valid :D)

Én nem védeni akarom a szervezőket és egy szóval sem írtam, h ne lett volna rossz a szervezés. Csak nem minden okban értünk egyet.

Tegyük fel azt, h mindenkit beengedtek volna az épületbe, mikor leszakad az eső:
- akkor ha jól értem te szerinted kintre ebben az esetben is kellett volna még a nagyszínpad lelátója felett lévő vásznon kívül még valami. Esetleg annak a vászonnak kellett volna nagyobbnak lennie. Ezért számodra a meglévő intézkedés nem volt elég és nálad már ezért is rossz a szervezés.
- nálam emiatt nem lesz rossz a szervezés. Max nem annyira profi. Kint vagy egy kis fedett rész de a többsége bemehet ha nem akar ázni.

Nálam amiatt lesz egyrészt rossz/hibás a szervezés, h a fentebbi állítás nem valósult meg. Hiszen végül nem engedtek be mindenkit, mert történt egy félreértés a kapacitásokat illetően. De sztem ez nálad is a miértek közt szerepel. Illetve a kaotikus beléptetés mindkettőnknél ugyan úgy ok, h miért nem volt jó a szervezés. Vagyis (akár a felsoroltakon kívül) te több én kevesebb dolog miatt gondolom rossznak a szervezést és ez az eltérés miatt lehet az, h én úgy tűnhetek mintha védeném őket.
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Kifejezetten nevetséges volt vasárnap, hogy a szokásos nagyszínpados programokat, mint az AMV Mortal Kombat, Animés kerekasztal, Fanszinkron verseny, vagy a beszélgetés a szinkronszínészekkel (amibe még én is talán belenéztem volna, Tamási Nikolett és Szokol Péter volt a vendég, bár szegényeknek összesen fél óra jutott?????), amikre tényleg nagy az érdeklődés, ugye megtartották kint, de ugyanaz volt, mint szombaton, hogy ha egyszer kimentél kintre, nem engedtek vissza az épületekbe, vagy csak nagyon nehezen jutottál vissza, így totál nem érte meg kimenni rájuk. (Pedig már jóval kisebb volt a tömeg, hogy ne lehessen ki-be járkálni) Úgyhogy tényleg nettó baromság az, hogy kintre nem releváns számolni, úgyis mindenki bemegy, mert akkor nem kint lett volna a nagyszínpad a legnépszerűbb programokkal. (A BOK-os biztonságiak egyébként lehet azt gondolták, hogy itt főleg bent zajlanak az események...) Egyébként is gáz volt, hogy a Mondosok egyébként is egy borsószemnyi területet kaptak kintre, így időjárástól függetlenül is a vásárcsarnokon belülre került például az - általában kint lévő - pankrációs baromság, ami helyet is foglalt, meg túlharsogott mindent, amíg ment, úgyhogy lehetett néha élvezni a pankráció + mellette lévő just dance + nem túl távol lévő DDR + egyéb randomságok, mint a k-pop táncolás vagy para-para tánctanítás kakofóniáját.
"akkor ha jól értem te szerinted kintre ebben az esetben is kellett volna még a nagyszínpad lelátója felett lévő vásznon kívül még valami. Esetleg annak a vászonnak kellett volna nagyobbnak lennie"
Pontosan. Az a pár kis ponyva, amit felaggattak oda a székek fölé, abban a pillanatban csúszott lefelé (már-már majdnem le is szakadt), amint eleredt az eső. Még az lett volna vicces, ha összegyűjti a vizet, aztán egy jól időzített pillanatban zuhanyt kap az alatta ülők egy része. Mikor kimentünk szombaton és asszem pont a Belle vetítés volt, nevetségesen nézett ki a nagyszínpad előtti rész. Ha tudják, hogy eső lesz (és tudniuk kellett), akkor fedettebbé teszik azt az egész részt, hogy legalább az összes kihelyezett szék fedve legyen és talán nem akart volna bemenekülni az emberek nagy része az épületbe.
A helyszín is nagyszerűen felkészült egyébként az eseményre, mert a fiatalok pl. szeretnek kint lógni, bandázni, a fűben ülni stb. (ezt jelezhették volna nekik a Mondosok mondjuk, hogy így szokott lenni), erre például szombaton, mikor odaértem az eső előtt, a füves rész nagy részét éppen locsolták a spriccolók, úgyhogy jó időben is nehéz lett volna ott leülni... amit oké, megértek, nem akarják esetleg, hogy az emberek letapossák, tönkretegyék a szépen karbantartott füvet, de akkor megnyitok egy nagyobb részt kint, mert ott a beléptető kapun kívül, a parkolóban még fértek volna el dolgok, emberek...

Aztán utána fogalmam sincs milyen gebasz volt, lehet végül elázott az egész és gyorsan összepakoltak, de az eredményhirdetést meg már az előadói színpadra tették át hirtelen, fél órával előtte, amit csak nagy nehezen kommunikáltak le (kiírták a facebookra, meg ott helyben az előadói színpadnál hangoztatták, de aki mondjuk a vásárcsarnokban nézelődött éppen, az nehezen informálódhatott.. külön nevetséges volt, hogy fel-le járkáltunk a harmadik emeleten lévő karaoke terembe, mert az sem volt tiszta, hogy a zenekvíz eredményhirdetése hol lesz, mert azt vártuk...)
[[Ja, meg a korábban említett Crunchyrollos együttműködésnek is az lett a vége, hogy vetítettek (elvileg??) Jujutsu Kaisen meg Spy x Family részeket a nagyszínpadon vasárnap, meg volt egy üres standjuk a vásárcsarnokban, de hát mit is vártunk...]]

Amúgy az épület kihasználtsága sem volt megfelelő, mert ahogy korábban említettem, voltak emeletek is, ahol az első kettőn konkrétan semmi nem volt, a karaoke termet meg eldugták a harmadik emeletre, ami kb. így a mellette lévő dohányzóterasszal együtt (ahol legalább lehetett levegőzni), az "ahol a madár se jár" kategóriája lehetett, míg a vásárcsarnokban szombaton kb. mozdulni sem lehetett, normálisan körbenézni és vásárolni például csak vasárnap tudtam. A lelátók is le voltak "zárva" (csak egy szalaggal ami alatt át lehetett bújni), amiket az emeletre felsétálva lehetett elérni, pedig aztán elég sokan felmentek oda ücsörögni a tömeg elől.... mi is, szombaton és vasárnap is felmentünk oda leülni.

Más káoszokat már nem is emelnék ki, a legtöbb dologról volt szó itt. Az olyan embereket, mint Sailor sajnálom a legjobban, akinek szintén ez volt az első conja és 3 órát állt sorban szombaton, hogy bejuthasson arra a pár órácskára, bár szerencsére vasárnap is tudott jönni.

Én kifejezetten szerencsésnek gondolom magam, mert:
- szombaton kb. 20 perc sorban állás után bejutottam reggel
- az AMV versenyt néztem meg először, aminek a végén eleredt az eső és még sikerült a káosz előtt bejutnom az épületbe (Dózsa Gergő töris előadása után egyébként kimentem, aztán majdnem kint maradtam az esőben, úgy sikerült Catrinnek súgásának köszönhetően egy hátsó bejáraton besunnyogni, mert pont nem volt ott egy biztonsági egy pillanatig...)
- utána pedig a nagyszerű társasággal egész nap jól éreztem magam, de a conos dolgokból aznap túl sokat már nem tapasztaltam
- vasárnap már jobban sikerült conos szempontból, mert ahogy említettem, sikerült körbenézni a vásárcsarnokban normálisan (csak egy Kindaichi Shounen no Jikenbo japán kötetet sikerült bevadásznom az AnimeLandnél, mint szuvenír, de annak nagyon örültem)
- a karaokézás Catrinékkel mókás volt és a zenekvíz is, ahol meglepődésemre nyertem is az egyéni extrában
- utána pedig a társasozás és csevegés a C-csarnokban is szuper volt
Ezzel most nem azt mondom, hogy "jajdejónekem", de az valóban beigazolódott, hogy társaság nélkül semmit nem ér már a con és ha nincs kivel lógni, akkor az elővételes 5500-at sem érte volna meg a rendezvény, nemhogy a 7000-et, még ha minden simán ment volna, akkor sem. Nekem végül így szerencsére majdnem olyan élmény volt, mint bármelyik régebbi conom. A botrány meg tényleg no komment - nagyon sajnálom azokat, akik mindezt elszenvedték, a pénzük gyakorlatilag a kukában landolt (akár utazás, akár hotel, fú basszus a külföldiek...), akik órákat álltak a szakadó esőben a sorban, akiknek ez volt az első, meg mindenkit, aki hatalmas csalódottsággal hagyta ott a rendezvényt.
Vasárnap egyébként hiába van elvileg 9:30-kor kapunyitás, 9-re oda kellett mennünk, hogy bejussunk, utána meg valaki posztolta a képeket, hogy kint az utcán is állt még a sor, akiknek szerintem a fele be sem jutott, mert aznap már volt elvileg létszámszámlálás (a biztonságiaknál láttam is).
[Egyébként hihetetlenül kevés ember vizsgálta át a táskákat is, ami jócskán lassította a bejutást, de ez már a biztonságiak hibája]

Sajnálom Junchi, hogy nem szóltál, hogy ott vagy, mert szombaton a hatalmas tömegben nehéz lett volna random összefutni, de velünk tudtál volna találkozni (Catrinék, annarancs, iskariotes, Dokuro-chan, én, plusz később Sailor, szóval egy kisebb "Aoi-tali" volt).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Akosss írta: 2022.08.01. 14:15 - szombaton kb. 20 perc sorban állás után bejutottam reggel
Na igen, ilyen szempontból én sem panaszkodom, mert ugye mi VIP-jeggyel bejutottunk már 9 körül, de ennek ellenére is felháborított az egész amatörizmus, és totál együtt tudtam érezni azokkal, akik emiatt szívtak. Mondom, látni kellett volna annak a csajnak az arcát, akit "beinvitáltam", miután én kijöttem.
Akosss írta: 2022.08.01. 14:15Sajnálom Junchi, hogy nem szóltál, hogy ott vagy, mert szombaton a hatalmas tömegben nehéz lett volna random összefutni, de velünk tudtál volna találkozni (Catrinék, annarancs, iskariotes, Dokuro-chan, én, plusz később Sailor, szóval egy kisebb "Aoi-tali" volt).
Ez az én saram, a probléma csak annyi volt, hogy egyáltalán az utolsó pillanatig kétséges volt, hogy jövök-e (az új helyszín felkeltette azért a figyelmem). Öcsémmel elvoltunk egy darabig, aztán Riczcel azért összefutottam, illetve az egyik nem-Aois ismerősömmel is (Tamo), csak ő meg pont ment már el, hogy elérje a vonatot. :/ Mondjuk na, nekem baromira hiányoznak azok az idők, mikor szinte félóránként összefutottam valakivel és ha csak három mondat erejéig, de legalább tudtunk dumálni kicsit. Persze tudom, hogy ezen ismerősök jó része nem jár már Conra.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A magam 5 forintja a témához:

1, A Mondo-nak relatíve rövid időn belül kellett új helyszínt és időpontot találni. Mondhatták volna, hogy elengedik a témát és nem tartanak Nyári MondoCont, de nem ezt az utat választották. Új időpontot kerestek és új helyszínt.
1/A Időpontként megkapták a Forma1 hétvégéjét, ugye ez az a rendezvény amire 100ezer+ ember kíváncsi. Ebből születettek meg az első negatív reakciók. Ugyanis többen már lefoglalták a szállásukat a Con idejére, azt át rakni erre az időpontra lehetetlenség volt. Így nem egy ember bukta a szállásfoglalás díját és nem vagy csak nehezebb körülmények közt tudott újabb szállást keríteni magának.
1/B A helyszínnek a BOK csarnokot találták meg. Közismert tényt, hogy Budapest nem rendelkezik elég rendezvény csarnokkal. Szűkös a piac. A nyilvánosan elérhető adatok alapján a BOK csarnok befogadási képessége minimum 1500 fő maximum 10000 fő. Jogosan lehet azt gondolni, hogy a szervezők a 10 ezres nagyságot látva azt gondolhatták, hogy minden okés lesz.

2, A Mondo hivatalos látogatottsági adatokat nem add közre nyilvánosan. Vagy, ha add azt nem támasztja alá semmivel. Én a magam részéről hallottam már olyat is, hogy a NyáriCon a téli után a második legkisebb közönséggel bír, de olyat is hallottam, hogy ennek van a legnagyobb közönsége. Bizonyára Acheronéknak elég sok statisztikájuk van arra, hogy nyáron mennyien jönnek el, mennyi az előre megvett jegy és abból mennyien nem jöttek el, illetve hogy mennyien szoktak helyben jegyet venni. A személyes benyomásom az volt, hogy most többen voltak a Conon mint amennyien szoktak lenni nyáron.

3, A biztonsági öröket nem a Mondo szerződteti, hanem készen kapják. A táska "ellenőrzés" ezen szintjét nevetségesnek érzem. A ComicCon-on ilyen már nem volt, csak jegyzem meg, pedig az Expot is a Valton védi. Amúgy a hétvégén művelték ezt is.

4, A nyári MondoConnak legendásan rossz szokott lenni az időjárása és ez most sem volt másképpen. A probléma az volt, hogy az embereknek effektíve nem volt hova vissza menniük. Bizonyára lehetett volna jobban is menedzselni a helyzetet, teszem azt meleg teát kivinni. A Nagyszínpad megoldása, szerintem megint csak a BOK készletéből kellett okosnak lenni. A BOK ennyit tudott adni vagy csak ennyit fizettek ki, nem tudom.
GentleRain írta: 2022.08.01. 07:02 Anno a Pecsa is kicsi volt, de ott ez mindenki tudta. Bár azt még a MAT csinálta. És igen, részben az is az ok, hogy a rendezvény már túlnőtt ezek a kis csapaton, de ugye amíg fut a szekér, nem fogják ezt bevallani.
A Mondos csapat egy része még a PeCsába kezdte a szakmát, pl.: Adarna a zeneszobát (bár nem hiszem, hogy neki olyan sok köze lett volna a dolgokhoz).
A kis csapathoz meg annyi, hogy szerettem volna teljesíteni a Nyufi kun küldetést (amit meg is csináltam és meg is nyertem). Oda mentem az egyik pulthoz, hogy hol lehet ilyen papírt szerezni, olyan boci szemekkel néztek rám, hogy azt sem tudják mi az a Nyufi kun küldetés. Amúgy meg szószors értelemben 10 méterre volt tőlük a doboz de nem tudtak róla.
ZeroProcess írta: 2022.08.01. 07:28 Amúgy pont ilyenkor sikerül egy ilyen botrányba beleütközniük, mikor végre lett nagyobb partnerük a Crunchyroll. Kíváncsi lennék azok mint gondolnak erről.
Semmit. A Karcsiék nem a Mondot támogatják, hanem csak jelen voltak. De 0 repi tárggyal vagy akármivel. Egy darab csaj egy molinó előtt. Ennyi.
Junchi írta: 2022.08.01. 07:40 Most direkt felnéztem Facebookra, és érdemes elolvasni pár megjegyzést, főleg Katka Jesenkáét ajánlom, de azért bemásolom:
3. then they signed to us to go through, but one of the security guards suddenly forcefully grabbed my umbrella and broke it for some reason whilst trying to close it (in heavy rain??? like wtf???) and kept yelling at me something whilst another security guard just laughed at me
another thing was the sudden closing time at 19:00. The whole con lasts for 2 days and you're already closing so early? Conventions that last for 3-4 days don't close until 21:00. How come such a short con doesn't give the most to its visitors out of their programme, time and space?
A ComicCon esetében pl.: hatkor vagy hétkor zárt a rendezvény és a zárás előtt olyan 5-10 perccel mondták be, hogy oké zárjuk a kapukat és tessék elhagyni az Expo területét. Ez inkább olyan "bájos" kis hungarikum.

Itt is gratula Ákos győzelméhez, meg a csajok szokásos II. helyezésükhöz a tippmixen, aminél csak Scinerman győzelme volt simább.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

iskariotes írta: 2022.08.01. 21:45
GentleRain írta: 2022.08.01. 07:02 Anno a Pecsa is kicsi volt, de ott ez mindenki tudta. Bár azt még a MAT csinálta. És igen, részben az is az ok, hogy a rendezvény már túlnőtt ezek a kis csapaton, de ugye amíg fut a szekér, nem fogják ezt bevallani.
A Mondos csapat egy része még a PeCsába kezdte a szakmát, pl.: Adarna a zeneszobát (bár nem hiszem, hogy neki olyan sok köze lett volna a dolgokhoz).
A kis csapathoz meg annyi, hogy szerettem volna teljesíteni a Nyufi kun küldetést (amit meg is csináltam és meg is nyertem). Oda mentem az egyik pulthoz, hogy hol lehet ilyen papírt szerezni, olyan boci szemekkel néztek rám, hogy azt sem tudják mi az a Nyufi kun küldetés. Amúgy meg szószors értelemben 10 méterre volt tőlük a doboz de nem tudtak róla.

Itt is gratula Ákos győzelméhez, meg a csajok szokásos II. helyezésükhöz a tippmixen, aminél csak Scinerman győzelme volt simább.
Mondom én, hogy egyre rosszabb a szervezés. A versenyek meg a vicc kategóriát képviselik, mivel kb. mindig lehet tudni, kik győznek. Milyen fura, hogy a mostani, a Merengővel összehangolt Fanfic versenyen is a nagyon ismert, közkedvelt, Merengős csajok vitték a díjakat. Bunda az egész a CP-versenytől kezdve a Tippmixig. Csak nem ismerik be.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

GentleRain írta:Bunda az egész a CP-versenytől kezdve a Tippmixig.
A CP-versenyről nem tudok semmit, de abban biztos vagyok, hogy Scineramék mindig jogosan nyerik a zenei tippmixet, ők egyszerűen ennyire otthon vannak az animés zenék világában.

Én nagyon élveztem a cont, mivel remek társaságom volt, egészen sokat énekeltünk, potyázhattam a tippmixen, a beléptetős mizériát is megúsztam, ráadásul még az egyik kedvenc karakterem kiváló cosplayerével is sikerült összefutnunk. :heart:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Akosss írta: 2022.08.01. 14:15csak egy Kindaichi Shounen no Jikenbo japán kötetet sikerült bevadásznom az AnimeLandnél, mint szuvenír, de annak nagyon örültem
AnimeLand csapat nevében írom, örülünk, hogy örülsz a mangának. ::jeye::
Junchi írta: 2022.07.30. 18:04Vettem egy ilyet for fun, de nekem a conos pályafutásom ezzel véget ért. Nem erőltetem tovább, ami nem megy, régóta csak megszokásból jártam fel, de pénzt már jó ideje nem viszek/költök, a régi "ismerősökkel összefutni/összeülni" szeánszok meg mintha teljesen eltűntek volna, de legalábbis az én életemből, amit sajnálok, de így meg effektíve zéró motivációm maradt a többire.
Kicsit vissza kellett pörgetnem, hogy ezt megtaláljam. Hiányoltalak, eddig mindig odajöttél a pulthoz néhány szóra. Vagy csak nem találtál meg?
annarancs írta: 2022.08.02. 18:15Én nagyon élveztem a cont, mivel remek társaságom volt, egészen sokat énekeltünk, potyázhattam a tippmixen, a beléptetős mizériát is megúsztam, ráadásul még az egyik kedvenc karakterem kiváló cosplayerével is sikerült összefutnunk. :heart:
Lehet valamelyik fórumtalin már összefutottunk, de jó volt ismét találkozni. ^^

Mindenkinek gratula a nyereményéhez! ::jthrill::

Mivel árusként voltam kint, ezért nekem csak az tűnt fel, hogy szombat délután jóval kevesebben vannak a vásártérben, mint egyébként szoktak lenni. Utána néztem rá a facebook oldalra, ahol láttam, mi volt az oka ennek.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Mindeközben én halkan várom a szabadnapjaimat, hogy YouTubeon minél többet visszanézzek a con-ból, mert hejj, van itt vélemény és olvasnivaló! : D Így messziről, idealizálva, már ez is pozitív - van sok ember, akinek volt élménye és találkozott emberekkel és még mindig voltak nem csak shoppingolós dolgok egy conon :') R.I.P. külföldi animeconok, passzívan.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Megpróbálom ezt nem túlzottan bő lére ereszteni (legalábbis önmagamhoz képest XD), lévén én alapból sem szoktam nyári conokon lenni, a covid óta meg kb. egyiken sem, így erről a nyári "csodáról" is csak az ott lévők beszámolói, újságcikkek és hasonlók alapján értesültem. Épp ezért nem is annyira arról beszélnék, hogy mennyire volt rossz/jó/megszervezett/stb. ez a mostani con, mert arról egyrészt első kézből nem tudnék, másrészt megtettétek ezt már ti itt jópáran helyettem is. XD Inkább 1-2 észrevételt szeretnék csak hozzáfűzni a témához, részben olyan dolgokkal kapcsolatban, amik már 2020 előtt is afféle "visszatérő elemei" voltak a Mondoconoknak és sosem értettem, hogy miért nem javítják ezeket, másrészt pedig szeretnék 1-2 olyan dologra is reagálni, amit vagy itt ti, vagy máshol mások már leírtak, de én is csak szorgalmazni tudnám, hogy ezeket vezessék be a szervezők.

Na, de még mielőtt belevágnánk, tennék egy kis kitérőt egy igen furcsa, már-már "X-Aktás" sztorira. XD Nem tudom, az ide járók mennyire tudják, de egy ideje már fut egy "AniBarátok Podcast" nevű YT csatorna. Ez nem csak olyan szempontból kötődik hozzánk, hogy animés témákról beszélgetnek a műsorban, hanem azért is, mivel az itteniek közül Ricz is tiszteletét szokta tenni náluk, mint az egyik "állandó showman". :D Nos, az egyik legutóbbi adásuk az animés antológiákról szólt (tudjátok, Animátrix, meg ilyesmi), viszont nem a legelejétől kezdve. A videó ugyanis eredetileg valami olyasmi címet viselt, hogy "A nyári Mondocon szervezési hibái és az animés antológiák". Ezt úgy kell elképzelni, hogy egy kb. két és fél órás adásról beszélünk, aminek az első fél órája szólt a conról, majd ezután tértek rá az antológia témára. (Mondhatnám úgy is, hogy a srácok is úgy érezték, hogy jobb előtte a con témát letudni, mert amíg nem ragelték/röhögték/sztorizták ki magukat ezzel kapcsolatban, addig úgysem tudnának semmi másról sem értelmesen beszélni. XD) Ezt a videót én terveztem belinkelni ide, mert ha már Acheron szerecsenmosdatási kísérletét linkelte itt fentebb Zero, akkor gondoltam hallgassuk meg Ricz sztorijait is, ő mégsem annyira elfogult a témában, hogy automatikusan a con pártját fogja minden kérdésben. (Meg amúgy is hatalmas dumák voltak abban a fél órában, csak hogy a kedvenc példámat idézzem: "A 2014-es Millenárisos Animekarácsonyon még magát a főszervezőt sem akarták visszaengedni a biztonságiak.", hát ROTFLOL... XD Na, ez mondjuk pont egy olyan elem, amiről én is akarok majd beszélni, de ne szaladjunk ennyire előre...) Szóval ott tartottam, hogy épp készültem belinkelni ezt a videót, erre mit látok? A videó címe a múlt hétvége óta megváltozott, most már csak "A legjobb Anime Antológiák" néven fut és mit ad Isten, az adásból pont az első fél óra hiányzik, ami a conról szólt... Jó, mi? Bizonyítani persze nem tudom* (hacsak tanúnak be nem idézem Riczet XD), max annyit tudok mondani, hogy ha megfigyelitek, a többi adásukkal ellentétben itt nincs semmi beköszönés, meg vendégek felsorolása/bemutatása, hanem rögtön azzal nyitnak, hogy: "Na, akkor hogyan tudnánk definiálni azt, hogy "antológia"?" Mivel az eredeti műsorsorrend úgy nézett ki, hogy bemutatkoztak pár percben, jött a fél órás "confikázós", meg "behind the (Mondocon) scenes" extra infós rész és csak ezután kezdtek az antológiákról beszélni. Most meg kapásból ez utóbbival indul a felvétel és látszik is, hogy az eredetileg két és fél órás adás most már csak két óra körülire lett "lerövidítve". (Amúgy erről az adásról beszélek, de már mindegy, csak a "cenzúrázottat" hagyták fent, biztos Mondóék küldtek mindegyiküknek egy levágott lófejet az ágyukba, vagy nem tudom... :-P ) Btw, még double-checkolni is akartam magamat, hogy nem én kevertem-e össze mégis a videókat (bár tekintve, hogy a con óta mindössze két videójuk jelent csak meg, nem nagyon volt mit összekevernem... XD), úgyhogy felmentem Ricz Twitterjére, mivel rémlett, hogy eredetileg úgy találtam meg ezt a videót, hogy ő linkelte be oda YT-ről. Erre fel ott meg azzal kellett szembesülnöm, hogy Ricz teljes Twitter-fiókja fel van függesztve valami "szabálysértés" miatt, hát Istenem, mi folyik itt? :dirr: (Jó, ez utóbbi valszeg nem a con témához kötődik, legalábbis erősen meglepődnék, ha még ez is amiatt lenne, de legalábbis érdekes...) Ja, azt meg csak most vettem észre, hogy időközben Acheron is úgy gondolta, hogy: "Á, beleállás és beismerés helyett inkább cenzúrázom még saját magamat is és úgy csinálok, mintha nem történt volna semmi.", ugyanis a Zero által korábban belinkelt "Acheron magyarázza a bizonyítványát" videó azóta szintén privátra lett állítva. Különös, mi...? Amúgy én ennél egy úgymond "vidámabb" hangvételű postot terveztem írni a témáról, de elég hülye szájízt hagyott bennem, hogy úgy látom, az elbaromkodott con után még annyi sincs a szervezőkben, hogy legalább elismerjék, hogy: "Bocsi, ez van, elbénáztuk, legközelebb erre is odafigyelünk majd, vagy szimplán csak nem itt tartjuk majd a cont." és helyette beindult a "kármentés", amihez azt a megoldást választották, hogy úgy csinálnak, mintha a blama meg sem történt volna. (Azt meg tényleg el sem tudom képzelni, hogy egy elvileg független podcastet milyen szöveg kíséretében bírhattak rá arra, hogy vágják meg az adásukat... Pláne, hogy olyan "fúdedúrva" belsős infók azért nem voltak abban, szimplán csak Ricz többet mondott el, mint amit mezei látogatóként észlelhet az ember egy conon, de hogy ezért kivágassák a teljes 30 perces részt a videóból, mi a franc... Jó, lehet csak túlkombinálom, de így összerakva a fenti infókat, nem nagyon tudok most másra gondolni, mint hogy tényleg az történt, hogy valaki leszólt "fentről", hogy "srácok, ezek nem feltétlenül publikus infók, vagy ha azok is, számunkra eléggé kellemetlenek, szóval ha akartok még videózni a jövőben, meg úgy a magyar anime szcénában tényezőként jelen lenni bármilyen formában, akkor töröljétek le szépen, oksi? :3" Elég szánalmas, ha valóban így volt és pont azt bizonyítja, hogy sajnos a "MAT éra szelleme" még valamilyen szinten a mai napig velünk él, ott ment ez minden con után, hogy: "PeCsa-s conról vagy jót, vagy semmit!" Gondolkodtam rajta, hogy ebbe a részébe ennyire belemenjek-e, de ahogy felspanoltam magam, úgy gondoltam, hogy most már csakazértis, kíváncsian várom, hogy ha pl. leírok pár példát a podcastben elhangzottakból, akkor engem kicsoda és milyen hangnemben fog megkeresni, hogy töröljem/cenzúrázzam a postomat, vagy különben baj lesz... :dirr: Ja, még utolsónak annyit ehhez, hogy akkor elég sok emberhez el kéne látogatnia a "conmaffiának", itt van pl. Grande videója a témában, igaz, ez nem a mostani nyári conról készült, hanem az azt megelőző tavasziról, cserébe a stílusa és véleménye sokkal durvább, mint amik az AniBarátok podcastben hangzottak el, ahol egyébként ő volt az egyik meghívott vendég. Most akkor őt is majd "megkeresik", vagy mi lesz? XD Szvsz elegánsabb lenne ilyenkor beismerni, hogy hibáztak, akkor talán a velük szerződő helyszín, meg biztonságiak sem kezelnék őket tizenéves taknyosokként még mindig, de erről majd mindjárt írok bővebben is.)

Na, eme "keserű pirula" lenyelése utána megpróbálom visszaterelni a gondolataimat az eredeti mederbe, avagy mi az, ami engem már 2020 előtt is zavart a conon, esetleg azóta mások is említették őket és sokszor nem is értem, hogy miért nem lehet ezen dolgokon változtatni:

1. Kezdem azzal, amire már fentebb többször is utaltam: csak én érzem úgy, vagy tényleg rendszeresen az megy, mintha az adott cég emberei, biztonságiak, stb. direkt cseszekednének a Mondósokkal? Én nem tudom, hogy ez mire vezethető vissza, de pl. a Hungexpón megfigyeltem, hogy mintha szándékosan mindig az utolsó szabad helyeket adnák csak oda nekik. Shrek musical, filmforgatás, volt itt már minden, de van egy olyan érzésem, hogy valamiért még Pista bácsi csujjogatós önálló estje is jobb időpontokat kapna, mint a Mondocon. Nem tudom, hogy pénz van a dologban (értsd: mindenki más többet fizet a helyszínért, ezért velük nem mernek annyira genyózni sem), politika van a dologban, vagy az animéseket rühellik alapjáraton, vagy tényleg nem tudom, de emlékszem, hogy sokszor rendre a leghülyébb időpontokban volt emiatt a con, volt itt már húsvéti, illetve augusztus 20-ai animecon is, nyilván azért, mert a jobb időpontokat szokás szerint elhalászta előlük mindenki más. Nem vagyok conszervező, de annyira lehetetlen lenne pl. legalább a Hungexpósokkal megbeszélni ezt, hogy: "Figyi, én értem, hogy pl. a Dűne rendezője többet fizet nektek, de mi meg itt 12+ éve szállítjuk évi négyszer stabilan ezt a rendezvényt, lehetne róla szó, hogy mondjuk nem úgy bántok velünk, mint a kutyával, hanem értelmes, felnőtt üzleti partnerként kezelnétek? Köszi." ? Oké, értem én, hogy a conozás anno tényleg úgy indult, hogy a tinikorból éppen csak kinőtt emberek bementek egy művházba és: "Öhm...Kati néni...lehetne arról szó, hogy mi itt szervezzünk egy kis baráti rajzflmes találkozót a hétvégén? Gomenne...~ ^^", csak azóta eltelt 20 év, a tinik közben felnőttek, a művház helyett meg most már egy több "hangárból" álló, céges-pénzes rendezvénnyé nőtte ki magát ez az egész, de bizonyos dolgokban még mindig úgy érződik, mintha ezt a "tini feelinget" nem tudnák levetkőzni és ezt Hungexpóék is látnák rajtuk. Vagy nem tudom, de pl. egy PlayIT-vel szemben kétlem, hogy ezt a stílust meg mernék engedni maguknak. Meg kis túlzással úgy akárki mással szemben is, ami nem a Mondo.

És ez még csak az a része volt, amit én mezei látogatóként észleltem, viszont a törölt podcastben Ricz ilyeneket mesélt, hogy pl. a Millenárison nem engedték vissza magát a főszervezőt (el nem tudom képzelni, ez is hogy fordulhat elő, vagy a biztonsági arca volt különösen nagy, vagy a főszervező lett volna olyan hülye, hogy nem csináltatott magának con előtt valami "XY - főszervező" bilétát?), a mostani nyári conon meg az egyik technikus ugrott ki kábelt venni a Media Marktba, de őt sem akarták visszaengedni. Ilyenek sem értem, hogy hogyan fordulhatnak elő, marhára érdekelne, hogy ez más rendezvényeknél is rendszeres? Én valahogy nem tudom elképzelni, hogy igen. Eleve nem volt lebeszélve az ottani biztonságiakkal és egyéb emberekkel, hogy: "Ezek itt Jóska, Pista és Kata, ők lesznek a program szervezői, nézzétek meg az arcukat, őket be kell engednetek minden körülmények között, de a kedvetekért lesz rajtuk egy biléta is, olyasmi, mint pl. a sajtós igazolvány, szóval akin ilyet láttok, annál lehetőleg mellőzzétek a cseszekedést, oké?" ? Emellett tényleg mintha "just for fun" alapon is szívatták volna őket a mostanin, pl. mesélték, hogy elrendezik az árusok az asztalokat, minden oké lenne, majd betrappol valami biztonsági, vagy maga a BOK csarnok ura, hogy: "Ácsi, ezek nem úgy lesznek, hanem amúgy!" és aznap reggel, nyitás előtt ilyenekkel kellett szórakozniuk, hogy a már felállított, elrendezett asztalokat, meg termet rendezhették át teljesen újra. Ilyeneket nem előre kéne megbeszélni? Mondjuk már eleve ezt sem értem, hogy mi volt ez, hogy amellett, hogy a Mondo kibérelte a helyet, volt valami "BOK team", akik szintén jelen voltak és csesztették őket. Ez nem úgy működik, hogy ha valamit kibérlek, akkor ott azt és úgy csinálok, amit akarok? (Nyilván kivéve az ilyen nagyon extrém példákat, mint pl. az épület felgyújtása... XD) Ez így nekem kb. olyan, mintha valaki kiadná a lakását egy hétvégére egy bulizó bandának, majd főbérlőként beülne a vendégsereg közepébe, mondván, hogy: "Tudom, hogy kibéreltétek a helyet, de nem bízom bennetek, utállak titeket és ki akarok veletek b*szni, úgyhogy végig itt fogok most ülni és folyamatosan ellenőrzöm, hogy miket csináltok." Na, nekem ilyesmi feelingem volt most ugyanettől, csak conszinten, már a hallottak alapján, de már korábban, a Hungexpós dolgoknál sem értettem, amikor ilyeneket hallottam, hogy: "Ebbe meg abba beleszóltak." A Shrek musicaleseknél fogadjunk nem szóltak bele, hogy hogyan rendezzék a showt, vagy ilyesmi... :P XD) Mondom, nem ismerem ezeknek az eseteknek a pontos hátterét, de így 30+-os emberekként valahogy most már ki kéne csikarni a helyszín tulajaiból is legalább valami minimális tiszteletet, mert ez így sokszor tényleg olyan feeling, mint valami iskolai bullying, ahol a focista chad a haverjaival közösen jókat röhögve alázza a "nerd team"-et.

2. Az előzőhöz majdnem szorosan kapcsolódik, hogy szerintem nem kéne erőltetniük a Hungexpón kívüli conokat. Több éves tapasztalat mutatja azt, hogy jellemzően mindig amikor valahol máshol rendezik meg a cont, akkor történnek olyan blamák, amiket utána még évekig felemleget a fandom. Nem tudom, ennek mi a pontos oka, de ha a Hungexpón már "autopilot mode"-ban is meg tudják csinálni, akkor inkább tényleg maradjanak annál a helyszínnél, jót tesznek maguknak és a vendégeknek is.

3. A podcast is említette, de bennem is felmerült már, hogy lehet, hogy eleve sok ez az évi négy con. Sok pénz, sok energia, stb. A szervezők magukat is lestrapálják vele, kis túlzással ahogy az egyik connak vége, egy hét múlva már kezdhetnek a következőre készülni, helyszínt lefoglalni, programokat megtervezni, stb. És simán el tudom képzelni, hogy ezért is történnek végül olyan dolgok, amik pl. múlt hétvégén is történtek. Nincs idő rendesen átnézni a helyszínt, megismerkedni a helyi tulajjal, biztonságiakkal, stb., hanem csak "futószalagon tolják ki a conokat egymás után". Szvsz bőven elég lenne egy tavaszi, meg egy őszi con, aztán ahogy Ricz mondta, ott mégis csak lenne a kettő között 6 hónapnyi pihenőjük, normálisabban fel tudnának készülni szervezésileg 1-1 conra, urambocsá gondolkodhatnának azon, hogy ha valamelyik program már a nézők szerint is lerágott csont, mivel dobják fel azt, stb.

4. Szintén a podcastből idéznék: "Hogy a fenébe van az, hogy manapság már egy gyorsétteremben is van a dolgozóknak walkie talkie-ja, de a conszervezőknél ez lehetetlen?" Remek ötlet XY (nem tudom már, ki mondta az adásban XD), nekem speciel nem jutott eszembe, de valóban nem ártana, akkor pl. könnyebben le tudnák egymás között kommunikálni az ilyen dolgokat is, mint ami most hétvégén történt, hogy ugyan már a biztonságiak nem engednek be senkit, de azért kint a jegyeket még bőven adogatták elfelé, úgy tűnik, hozzájuk nem jutott el a hír, hogy megtelt a csarnok, vagy nem tudom... XD Ricz: "Na jó, de kb. 30 embert kellene felszerelniük velük...", vagy hogy mondta. Na jó, de 12 év alatt nem gyűlt össze annyi pénz a conokból, amiből ez kitelne? Enyje már... XD

5. Meséltétek itt, hogy volt valami kültéri színpad, amin olyan "remekül" állt a ponyva, hogy folyamatosan csorgott lefelé a víz és kb. csak a szerencsén múlt, hogy nem egyszerre engedett el, zúdítva ezzel több liter esővizet valaki nyakába. Erről eszembe jutott, hogy lehet nem kéne ezt a "nyárra rakjuk ki kültérre a nagyszínpadot" dolgot erőltetni. Sőt, nem csak a nagyszínpadot, nem kéne eleve előadásokat szervezni odakint. Most már sajnos olyanok lettek éghajlatunkon a nyarak, hogy választhatunk a 40 fokos perzselő meleg és a costa ricai monszuneső között. Egyik sem olyan időjárás, amiben én szívesen ülnék akár másfél órákat odakint és ha a tavaszi-őszi-téli con hármasán meg tudják oldani, hogy odabent minden színpad és program elférjen, akkor biztos menne a nyárin is. Igen, tudom, erre jön az amúgy tök jogos érv, hogy: "De Titkos, nyáron odabent meg lehet fulladni, nincs semmi levegő!" Nos, egy ilyen 2000 után épült, modern épületbe, mint a Hungexpo, felteszem, hogy szereltek már légkondikat is, vagy legalább valami ventillátort. Ne a vendég kényelmén akarják megspórolni a pénzt a kedves szervezők, hanem használják az épület adottságait bátran, ha némi plusz bérleti díjat számol fel érte a Hungexpo, akkor legyen. Persze ez a pont a leginkább magánvélemény része a postomnak, de ettől még így gondolom. (Már ha nem megint az van, hogy "a kis animés gyerekeknek megtiltotta Hungexpo bácsi, hogy be merjék kapcsolni a légkondit", de erre megint csak azt tudom mondani, hogy eléggé rotflol, ha ilyen a köztük lévő viszony.)

Most egyenlőre ennyi jutott eszembe, mondom, én 2020 óta nem voltam conon, de ezek már előtte is fennálló, majdhogynem "mémszámba menő" problémák voltak. Hogy azóta milyen conok vannak, azt emiatt nem tudom megítélni, bár szomorúan olvasom, hogy Junchi, meg más beszámolók szerint is mintha egyre romlana a színvonal és csúszna lefelé az egész. :/ Amúgy nekem a szokásos tavaszi-őszi con többségében bejött, ameddig jártam, nem tudnék egy olyan komolyabb hiányosságot sem mondani, ami már a szórakozásom rovására ment volna, de ezeket az apróbb, 12 év után már eléggé amatőr hibákat nem ártana valahogy kezelni. Ez a cenzúra meg, amit legelőször írtam fentebb, most eléggé beütött nekem, szóval (üzenetem következik a szervezők felé) komolyan gyerekek, ne menjünk már vissza MAT-szintre. Kb. 5 percbe telik bárkinek kinyomozni, hogy kik vagytok, hogy mi történt a conon, stb-stb., ergo semmi értelme ennyire hülyének nézni a vendégeket, meg ennyire görcsösen szenvedni a "kármentéssel". Ezzel az "Acheron bocsánatot kér és magyarázkodik, majd egy héttel később máris privátra van állítva az egész videó" húzással csak azt sugalljátok, hogy igazából nincs bennetek semmilyen szégyen vagy megbánás az eset miatt, csak le akartátok tudni a kötelező köröket, hogy ne legyen a dolognak rossz sajtója másnap (megjegyzem, így is az lett, lásd Index cikk, azt legalább nem tudtátok leszedetni XD), ha a podcast idevágó részét meg tényleg ti szedettétek le, akkor gratulálok, sikerült visszasüllyedni a 2000-res évek közepére, amikor még animés fórumokon csináltátok ugyanezt, hogy ha valami nem tetszett, az illetőre rárepült a "MAT kommandó", aztán ment a post-törölgetés, moderátori figyelmeztetgetés, meg PM-ekben "fenyítés"... :? Szánalmas és tényleg gyerekes, így nem csoda, ha tényleg úgy áll hozzátok a biztonsági, meg a hely tulaja, ahogy, talán mégsem alaptalan, ha nyálasszájú tiniknek néz titeket még 30-on felül is, ha egy bakit is így tudtok csak lereagálni... Köszöntem a figyelmet.

(Ja, a "megpróbálom ezt nem túl bő lére ereszteni" rész pedig természetesen most sem igazán jött össze így utólag visszanézve a szöveg terjedelmét... XD)

*Pontosítok: azóta már bizonyítani is tudom, kiderült, hogy a videó végéből azért már nem vágták ki az elejére utaló mondatokat, innen hallgassátok úgy kb. fél percig:

Ricz: "Mennyi ideje megyünk?"
XY: "Két és fél órája, abból az első fél óra volt a Mondoconos helyzet és két óra maga a tényleges téma, az antológia. Ez szerintem teljesen korrekt így."
Z: "Az Index már lehozta, hogy mi volt a conon."
XY: "Na...Elmondtuk mi is."
(És itt még picit röhögnek a cikken, meg Ricz szétolt több online újságot, csak azt már nem idézem be, mert off lenne. XD)

Addig hallgassátok meg szerintem, amíg nem jön Mondóéktól egy újabb telefon AniBarátéknak, hogy "Srácok, van egy újabb kérésünk, a videó utolsó két percéből is vágnotok kéne..." :dirr:
Kép
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Titkos írta: 2022.08.08. 05:31 (Amúgy erről az adásról beszélek, de már mindegy, csak a "cenzúrázottat" hagyták fent, biztos Mondóék küldtek mindegyiküknek egy levágott lófejet az ágyukba, vagy nem tudom... :-P )
Kissé vad konteónak gondolom, hogy egy noname (az a 742 feliratkozó még magyar viszonylatban is nudli) YouTube csatorna videóját megvágatnának a con szervezők. Vszínű nem is hallottak róla. Viszont kicsit kíváncsivá tettél és mivel láttam van ott egy discord link így körbenéztem ott.
Hát ezen komment láttán mégsem annyira elrugaszkodott a te elméleted. De nekem úgy tűnik inkább elébe mentek ennek.
Titkos írta: 2022.08.08. 05:31 4. Szintén a podcastből idéznék: "Hogy a fenébe van az, hogy manapság már egy gyorsétteremben is van a dolgozóknak walkie talkie-ja, de a conszervezőknél ez lehetetlen?" Remek ötlet
Valóban nem rossz ötlet. De lehet már az is sokat segítene ha telefont használnának.
Titkos írta: 2022.08.08. 05:31 "Acheron magyarázza a bizonyítványát" videó azóta szintén privátra lett állítva. Különös, mi...?
Ez azért gáz. De kitudja lehet ideiglenesen, mert majd abból is jön a vágott verzió :D
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Titkos írta: 2022.08.08. 05:31

Addig hallgassátok meg szerintem, amíg nem jön Mondóéktól egy újabb telefon AniBarátéknak, hogy "Srácok, van egy újabb kérésünk, a videó utolsó két percéből is vágnotok kéne..." :dirr:
Szerintem a következő kérésük az lesz, hogy az egész videót töröljék. Mondóékból kinézem. ::jcrazy::

Amúgy szerintem is elég lenne bőven két Mondocon. Fantasy Expo is csak kettő van egy évben, és senki sem reklamál a négyért. Bár igaz, ha hirtelen csak két Mondocon lenne évente, akkor a kis fanok kivernék a balhét, mert nem ehhez szoktak hozzá. Pedig logikusabb lenne, ahogy te is írtad, senki sem merülne ki sem testileg, sem lelkileg, sem idegileg. Bár van egy olyan érzésem, hogy Acheronékat nem érdekli a dolog, ők csak a pénzt látják, amiről nem akarnak lemondani.
És valszeg, mivel ez csak ilyen "kínai meseizés b*zulás" a Hungexpo nem veszi őket komolyan. Miért is tennék, ha a Dűne, vagy bármi más sokkal több pénzt hoz. Az idézőjel direkt van ott, mert sokan még mindig azt hiszik, hogy az animék erőszakosak, szexről szólnak és csak a hülye, magukkal semmit sem kezdeni tudó, bekockult tizenévesek nézik őket, akik nem mernek kilépni a való világba. És ezen nem sokat segít, hogy a tévécsatornák is mostanában olyan animéket vesznek meg, amik ezt a nézetet erősítik.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ZeroProcess írta: 2022.08.08. 17:17Kissé vad konteónak gondolom, hogy egy noname (az a 742 feliratkozó még magyar viszonylatban is nudli) YouTube csatorna videóját megvágatnának a con szervezők.
Szó se' róla, picit meglódult a fantáziám, de nem tudtam másra gondolni abból, hogy Riczék beszélgetéséből ki lett vágva a teljes conos rész, Acheron is "visszavonta" bocsánatkérő videóját, plusz időközben a fülembe jutott, hogy a Mondocon Facebook csoportjában is beindult ám a törölgetés, laza 400-500 olyan kommentet töröltek, amik nem voltak sem anyázós hangneműek, sem semmi más miatt vállalhatatlanok, szimplán csak leírták, hogy ez a con most finoman szólva nem sikerült a legjobban, ez meg Mondóéknak nem tetszett, így beindult ott is a "törlőkommandó". :D Meg na, úgy a MAT-Mondo 20 éves pályafutása során nem ez lett volna az első olyan eset, amikor valami banális dologból büszkeségi kérdést csinálnak, szal ezek részben ugyanazok az emberek, akik anno pl. Animax fórumon baszogatták X-et, meg Y-t, pusztán azért, ha valami olyat írt az illető, ami nekik nem tetszett, aztán ráküldték még a moderátort is, meg ilyenek, pedig egy random fórumpostnak még annyi tétje sincs, mint egy connak, szal érted... Gyanítom, hogy valóban itt sem annyira a 724 feliratkozó miatt aggódtak, hanem hogy pont Ricz volt az, aki kitálalt, csíphette a szemüket, hogy: "Pistám, mi itt teret biztosítunk neked, kerekasztal, fansubber téma, töris előadás, ilyesmi, félig-meddig külsősként még azt is megengedjük neked, hogy beleszólj, hogy ez vagy az a program szerinted hogyan lenne jobb, erre fel amikor nem nálunk vagy vendég, egyből jön a "kibeszélés" és "hátbaszúrás", meg a haverjaiddal rajtunk való röhögcsélés, hát hogy van ez, jóuram?" :D
ZeroProcess írta: 2022.08.08. 17:17Vszínű nem is hallottak róla.
Ha esetleg még nem is, csak idő kérdése lett volna, tekintve, hogy Ricz minden olyat promózni szokott a Twitterjén, amit ő írt, amiben ő szerepel, stb., Mondosok közül meg 1-2 ember tuti nézegeti a tweetjeit (tippem szerint pl. Timi), illetve bárki "visszamondhatja" Mondóéknak az ilyesmit amúgy is. De amúgy meglepődnél, hogy mennyi mindenről hallanak és milyen hamar le is reagálják, szóval itt volt pl. ez a fenti, általam linkelt Grandés videó, amivel bár jó, ha olyan 50%-ban értek csak egyet, de ettől még ott is egyből felbukkant pont Timi, "menteni a menthetőt" a kommentszekcióban, csak ott sem igazán sikerült, mert ott is az ment, hogy a problémákra való tényleges reakció helyett ment a mellébeszélés, meg a közhelypufogtatás. Nem akarom őket nagyon oltogatni, de úgy látom, ez a "hogyan vállaljuk fel a kritikát?" téma 20 év alatt sem lett az erősségük. Meg írtam már asszem korábban, de számomra erősen komikus, hogy ennyire rágörcsöljenek erre mindig. Hacsak tényleg nem az van, hogy millió-milliárd forintok forognak nekik kockán, akkor nem értem, minek ez az "össztűz", akárhányszor valaki rosszat szól róluk. Ennyire fontos, hogy ki legyen a "mesecon királya", vagy mi itt a tét pontosan, amit ennyire tíz körömmel kell védeni, félremagyarázni, stb.? :D
ZeroProcess írta: 2022.08.08. 17:17Viszont kicsit kíváncsivá tettél és mivel láttam van ott egy discord link így körbenéztem ott.
Hát ezen komment láttán mégsem annyira elrugaszkodott a te elméleted. De nekem úgy tűnik inkább elébe mentek ennek.
Köszi, én ennyire már nem néztem utána, de akkor lehet, hogy valóban nem "fentről szóltak le", hanem, úgymond "Ricz időközben észbe kapott". XD Mondjuk ezt megint nem igazán értem, egyrészt nem nagyon emlékszem semmilyen "visszakereshető" részre (hacsak tényleg nem az ilyesmire gondol, mint hogy évszám szerint nevesítette a 2014-es Animekarácsonyt, vagy valami), másrészt meg ha valóban volt is benne olyan rész, ami ilyen-olyan okokból kifolyólag tényleg semmiképp sem maradhat az adásban, akkor azt az egy "elkottyintást", meg az arra érkező 1-2 reakciómondatot kellett volna csak kivágni, nem a komplett beszélgetést. Mondhatnám úgy is, hogy: "Ehhez elég lett volna 30 másodpercet kivágni, nem kellett volna 30 percet... :D" Jó, mindegy, ez is olyan, hogy ha akarja, elmondja, ha nem, akkor nem, csak fura, na. XD (Mondjuk, hogy picit még "éltessem a konteómat": ez a Ricz screenshot nem erősíti meg, de nem is cáfolja. XD Szal ez a "ki kell szedni", úgy is érthető, hogy: "...mert az Acheron/Timi/egyéb azt mondta, csak azt már nem teszem hozzá". XD)
ZeroProcess írta: 2022.08.08. 17:17Ez azért gáz. De kitudja lehet ideiglenesen, mert majd abból is jön a vágott verzió :D
Azért erősen röhögnék, ha tényleg visszatöltene valami "közönségkompatibilis" változatot, ami úgy nézne ki, mint vígjátékokban azok a nagyon gagyi, vágott propagandafelvételek, amin hallani, hogy hol vágták ki belőlük a lényeges szavakat. XD Aztán lenne egy ilyesmi beszéd, hogy: "Our team could not handle the weather. The guests said they have never seen a trainwreck con such as this. To compensate our guests for all the trouble, we are offering discount-priced con tickets for the 2022 Fall Mondocon!" stb. :lol: XDDDD
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Ilyen húzások sajnos nemcsak Mondóéknál vannak. Mármint a letöröljük, tiltjuk, meg ráuszítódunk arra, aki mást mond. Én ez sajnos AA fórumon tapasztaltam a saját bőrömön, mikor véleményt mertem mondani a magyar szinkronról. Úgy általánosságban. Egy ember állt ki mellettem, húsz meg egyből rám szállt, hogy mit képzelek magamról, hogy megint csak ócsárolni tudom a fantasztikus magyar szinkront. De nemcsak ebben a témában estek nekem, így végül úgy döntöttem, inkább töröltetem magam. Pedig nem sokat fórumoztam, és nem is voltam bunkó a mondanivalómmal. Egyszerűen más volt a véleményem, mint a többségé.
Sajnos, álnév mögé bújva könnyen lehet osztani az észt, mert ugye az emberek így bátrabbak. Nem kell a másik szemébe nézni, és vállalni a dolgot.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Válasz küldése