Kisebb animés rendezvények

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Én a most őszi Fantasyra vettem támogatói jegyet, és bankszámlára utaltam a pénzt. Azt is lehet, ha nem tudsz paypallal fizetni.
Egyébként dec. 9-én először lesz Téli Fantasy Expo, bár ez inkább börze lesz, mint rendezvény, mert kevesebb előadás lesz. Inkább lesz vásár.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Ja, meg ahogy beszéltem a főszervezővel, "kipróbálják, hogy milyen a decemberi időszak". Elsősorban hajtás, foglalás, várható embermennyiség, szervezés stb. tekintetében is.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Ricz írta: 2023.10.15. 12:11 Ja, meg ahogy beszéltem a főszervezővel, "kipróbálják, hogy milyen a decemberi időszak". Elsősorban hajtás, foglalás, várható embermennyiség, szervezés stb. tekintetében is.
Végül is, tartaniuk kell a tempót a többi rendezvénnyel. Én csak azt remélem, hogy el tudnak valamikor már költözni az FMK-ból. Bár én úgy tudom, akarnának, csak hely nincs nagyon. Gondolom a Hungexpo nem vállalna be még egy "Mesedélutánt", a Millenáris kilőve, BOK csarnok... arról is vannak "hírek". Nem nagyon vannak olyan helyek, ahol reális árért tudnának rendezvényt csinálni úgy, hogy ne legyen 6000 Ft a belépő. Még a KMO jöhetne szóba, de az sem túl nagy. Bár nagyobb valamivel, mint az FMK.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Ricz »

GentleRain írta: 2023.10.15. 18:00 Bár én úgy tudom, akarnának, csak hely nincs nagyon. Gondolom a Hungexpo nem vállalna be még egy "Mesedélutánt", a Millenáris kilőve, BOK csarnok... arról is vannak "hírek".
Igen, szeretnének és más fővárosi művházak is nemet mondtak, a Lurdy jött egy ideig szóba, de most már az is lekerült a képről valamiért.

A Hungexpoval nem az a probléma, hogy "nem vállalnak be még egy mesedélutánt", mert nekik azért az pénz ugyanúgy, hanem az, hogy szinte csak csarnokot tudnak és akarnak biztosítani. A fidget spinnert, ami a volt Fogadónak csúfolt üvegkalitka helyére épült, senkinek sem akarják kiadni, csak a presztízsértékű rendezvényeknek. És hát a Mondoconon személy szerint azt érzem, hogy kicsit sok a nagy csarnokok. A nagyszínpadnak jó, meg az, hogy el van választva a leisure résztől, ami a társasosokat és a játékosokat illeti, de az árusokat tettem volna oda inkább, de legalábbis az egyik felét (mondjuk az artist alley-t). A másik felét meg az előadói színpadossal. Már csak azért is, hogy több helyük legyen és akinek nagyobb a portékája, kényelmesebben benntarthassa a raktárit (mint a Replika Shop, ahol mindig elfogy a készlet). De kisebb, szepartáltabb részek sem lennének rosszak a kisebb témákra (szoba a karutásoknak, asztalisoknak stb.). Csak az a baj, hogy ilyen jellegű igényekre itthon nincs egy rendezvényközpont sem - így marad az "ömlesztett sajt" jobb híján.

A KMO-nál pont a napokban jártam, bár bent nem. De majd megkérdezem a szervezőket, hogy nekik mi a véleményük róla. Lehet, gondoltak rá, de az is kiesett valami miatt, vagy a KMO-sok zárkóztak el tőle, hogy ilyen rendezvény legyen náluk.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Ricz írta: 2023.10.15. 19:01

A KMO-nál pont a napokban jártam, bár bent nem. De majd megkérdezem a szervezőket, hogy nekik mi a véleményük róla. Lehet, gondoltak rá, de az is kiesett valami miatt, vagy a KMO-sok zárkóztak el tőle, hogy ilyen rendezvény legyen náluk.
KMO-ban szokott lenni a Képregénybörze is. Egyébként elég nagy hely sok teremmel. Van egy nagy terem is, meg az emeleten több kisebb terem is a lentieken kívül. Érdemes megkérdezni, mert szerintem jól ki lehetne használni, bár alapterületileg kb. akkora, mint az FMK. Mondjuk akkora udvara ugye nincs, ami nyáron elég nagy gond, de ki tudja?

A Lurdyról nem tudtam, hogy oda is akartak menni. A Hungexpo meg... Na, igen. Mondoconra már nem járok, de logikus, amiket írtál. Nekem a Mondocon már egy túlárazott, túlértékelt, túlságosan felhigult dolog. Valaki egyszer azt mondta, hogy a szervezők igazából már csak saját maguknak rendezik a Mondocont, de kell, aki ezt ki is fizesse. Nem mondott hülyeséget, mert én is így éreztem. 2021 tavaszán voltam ott utoljára, de már egy jó ideje éreztem a romló színvonalat, az egyforma műsorokat, meg hogy a szervezés sem profi már. Nem a látogatók érdeklik őket, hanem csak a pénz. A kritikát pedig nem fogadják el úgy, ahogy a MAT, vagy a Cosplay.hu. Ők tényleg meghallgatják az embereket, és igyekeznek változtatni azon, ami esetleg nem jól sikerült. A Mondósok nem. Ők elvannak a saját kis zárt világukban, mintha egy búra alatt élnének. És sajnos elég sokan látják így azok közül, akikkel beszélgettem.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Ricz »

GentleRain írta: 2023.10.17. 17:46Nekem a Mondocon már egy túlárazott, túlértékelt, túlságosan felhigult dolog. Valaki egyszer azt mondta, hogy a szervezők igazából már csak saját maguknak rendezik a Mondocont, de kell, aki ezt ki is fizesse. Nem mondott hülyeséget, mert én is így éreztem. 2021 tavaszán voltam ott utoljára, de már egy jó ideje éreztem a romló színvonalat, az egyforma műsorokat, meg hogy a szervezés sem profi már. Nem a látogatók érdeklik őket, hanem csak a pénz. A kritikát pedig nem fogadják el úgy, ahogy a MAT, vagy a Cosplay.hu. Ők tényleg meghallgatják az embereket, és igyekeznek változtatni azon, ami esetleg nem jól sikerült. A Mondósok nem. Ők elvannak a saját kis zárt világukban, mintha egy búra alatt élnének. És sajnos elég sokan látják így azok közül, akikkel beszélgettem.
Ezt a megjegyzést én is hallottam a baráti körömből, szóval lehet ugyanattól, vagy ő is csak átvette.

Amúgy a szervezés... Na, ez egy érdekes kérdés, a válasz meg hosszú lesz. Mert ugye volt a tavaly nyári vezetőváltás, amivel együtt rengetegen el is mentek a csapatból. Pár évvel korábban egy labdát nem akartak az egyik ötlethez sem biztosítani, illetve tudnék még hasonlókat említeni olyanoktól, akik régebben szerveztek vagy szervezősegédek voltak. Sok dolog abban keresendő, ahogy fel lett építve a csapat akkortájt, mikor megtörtént a szétválás a Cosplay.hu és a Mondocon szervezők közt, és később az utóbbinak kellett kitanulnia ténylegesen is (trial and error alapon többek között) mindazt, amit az előbbiek eleve tanultak, szakmájuk jószerével. De ugye, ez csak részint fedi a valóságot, mert a rendezvényszervezés az elég proaktív dolog, ahol nem csak nyitottnak kell lenni, de kreatívnak is.

Viszont az sem teljesen igaz, hogy ne hallgatnák meg a kritikát. Inkább úgy fogalmaznék, hogy belefáradtak az "ez szar volt" szintű kommentekbe, illetve az olyan vitákba, ahol a tényleges építőjelleg a sokadik kommentben került elő. Vagy - és azért ez is fontos - ha megvolt az építő jelleg, az ötlet, akkor az ember hiányzott mögüle. Ki vigye, vállalja azt, kit tudnak protezsálni annak az elvégzésére. Mert mondjuk előadástémákra van egy sor ötletem és tudnék is embert mondani rá, de azok egy része vagy nem vállalja, mert nem akarja a hajcihőt, vagy egyéb okok miatt. (Pl. Japánban él már, ezért meg már csak nem fog hazautazni - ilyen mondjuk Kálovics Dalma a legjobb tudomásom szerint, aki BL témában egyszer tartott előadást, és ez is olyan, hogy volt annyi éve, hogy újra elő lehetne venni a kalapból. A probléma ezzel a témával most mondjuk egyben politikai is... a közbeszéd nem éppen veszi jó néven, illetve azok a rezidens hurrancs firkászok sem, mint a faszpajtások, zorigó vagy findex, akik közül kimegy egy ember, ott van egy órát jószerével és lép is le, majd átveszik egymás baromságait más-más tónusban.)

Ez azért is lényeges, mert tavaly tavasszal volt egy botrányos kerekasztal, amit a kinevezett újonc tartott. A meghívottak szimplán nem hagyták a hosztot szóhoz jutni, mert máskülönben a belőle áradó sötétség egyhamar egy fekete lyukat idézett volna elő a színpadon.
SPOILER
Csak pár példa tőle:
- az adaptációs kerekasztalon azért a Death Note animét tette a legrosszabb adaptációk közé, mert a japán live action szar volt;
- a "japán történelem az animékben" kerekasztalon hozott egy kínai történelmeset;
- amikor online volt, be lett hívva, hogy a szervezést figyelje, de sosem ért rá, minden más fontosabb volt, amikor meg neki kellett tartania, minden az utolsó pillanatra maradt... olyannyira, hogy az imént nevezett botrányos kerekasztalra a műsorterv és a diasor a con napján hajnali 2-kor lett meg, és meg se csinálta volna, ha nem szólnak neki előtte este 10-kor... De állítólag ő akarta csinálni, vállalkozott rá.
Aztán panasz lett téve, protezsáltunk embert, akitől bekértek egy PDF-et az elképzelésekkel, ötletekkel, mit látott eddig hibának, miképp tudna azokon javítani, illetve referenciát. Most ez a valaki vezeti a kerekasztalokat, én meg ellenőrzöm, véleményezem, alkalomadtán embert kerítek neki. De ezt is ugye, mint eddig meghívott beszélgetőpartnerek vezényeltük le - mondjuk úgy, mint vendégek.

És igazából ez a másik fele a történetnek: a legtöbb meghívott, vendég olyan, hogy inkább csak kiállítást szervez és tart. Hogy most azért, mert nem kapnak annyi lehetőséget és teret, vagy mert nincsenek erre ösztönözve... Passzolom. De lehetne kicsit interaktívabb egynémely. Ennek az éremnek a másik fele pedig a közönség maga, mert hiába viszel egy jó és izgalmas előadástémát, egy nagyon kemény mag fogja ténylegesen meghallgatni, a többi meg csak éppen beül pihenni a székekre. Akár a japánok háborús bűneiről van szó, akár a szuperfegyver-programokról, vietnami/koreai háború, amik során tuti hangzik el érdekfeszítő és kiakasztó vagy épp humoros részlet, ami azért csak jobban vonzza a figyelmet. Mondanám, hogy Fantasy Expón nem ezt érzem, de ott elég elszeparáltan van az előadás, ha a színpadra kerül; ha pedig a kicsi előadóira, az meg egy frekventált helyre, ahol a legutóbb mondjuk olyan visszajelzés volt még az előadó részéről is, hogy olyan zsivajos volt, hogy a saját hangját sem hallotta (és a közönsége sem). Most egy kiállítói pultnál meg tapasztalataim szerint sok a csellengő, aki úgy viselkedik, mintha a múzeumban lenne.

A harmadik fele pedig már inkább egy másik jellegű dolog, de ezt egyik sem fogja igazából meglépni, mert hátrányba kerülnek: csökkenteni a szervezett con mennyiséget. Nemes egyszerűséggel ez olyan, mint a földművelés: a föld a látogatószám, ami valamennyire cserélődik, az adott con meg a vetésed, és ebbe a földbe mások is vetnek és aratnak. Ha túlnyomásos módon gazdálkodunk, a föld kimerül, egyre satnyább a termés. Technikailag ez történik most, amit azzal igyekeznek kiküszöbölgetni, hogy az egyik árpát vet, a másik lucernát (az utóbbi valamennyire ugyanis revitalizálja a földet). Csak közben van egy szervezőbrigád, aki meg tör fel szinte gátlástalanul (és kimerem mondani, politikai támogatású hátszéllel), mint a talajvíz, aki komoly konkurenciát jelent mindkettő nagyobb rendezvényre, és igyekeznek kiszorítani a többi gazdát.

Egy szó mint száz, az hogy romlik a színvonal, nem kizárólag a szervezők hibája, mert ez egy sok összetevős történet. Sok múlik rajtuk IS, de nem terhelhetőek csak ők mindenre. Mondom ezt úgy, hogy szinte alig hagytam ki cont (Mondós és Fantasy) az elmúlt években önszántamból, beszélek szervezőkkel, staffosokkal, és ha tehetem, valamennyit mediálok a kettő közt.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Én csak mint laikus látogató tudok véleményt formálni. Hallani persze sok mindent is, de én a saját tapasztalataimra, meg ismerősök beszámolóira tudok hagyatkozni. Sosem voltam rendezvényszervező, nem is akartam soha az lenni. Érdekes, amiket írsz, van is benne igazság. De nem akarok ebbe jobban belemenni. Maradjunk a témánál. :)
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Ricz írta: 2023.10.18. 11:47 ... illetve azok a rezidens hurrancs firkászok sem, mint a faszpajtások, zorigó vagy findex, akik közül kimegy egy ember, ott van egy órát jószerével és lép is le, majd átveszik egymás baromságait más-más tónusban.)
Biztos jó színben tüntetnék fel ezek az oldalak a con-t ha ilyen előadások lennének, mint:
  • A kínai akkumulátor gyárak jótékony hatásai
  • A nagylelkű Észak-Korea: avagy így segíti a náci ukránok által terrorizált Oroszországot
  • Dél-Korea: a kereszténység igaz bástyája a Távol-Keleten
  • A magyar nélkül nem létezhetne japán zene sem
stb.

Baz, most el is képzeltem ilyen neres MondoCon-t, hát elég szürreális lenne :D
Ricz írta: 2023.10.18. 11:47 ... mert tavaly tavasszal volt egy botrányos kerekasztal, amit a kinevezett újonc tartott. A meghívottak szimplán nem hagyták a hosztot szóhoz jutni, mert máskülönben a belőle áradó sötétség egyhamar egy fekete lyukat idézett volna elő a színpadon.
Erről nem hallottam pedig ezt most megnéztem volna, de így gyors rákeresve úgy látszik feltölteni már nem merték :(
Ricz írta: 2023.10.18. 11:47 Ennek az éremnek a másik fele pedig a közönség maga, mert hiába viszel egy jó és izgalmas előadástémát, egy nagyon kemény mag fogja ténylegesen meghallgatni, a többi meg csak éppen beül pihenni a székekre...
Amikor neten sok olyan kommentet lehet olvasni, h csak azért megy ki az illető a conra, mert a haverjaival akar lődörögni és amúgy képben sincsenek a programokkal, akkor sajnos nem meglepő, h az előadásokra nem igazán tolonganak az emberek. Mondjuk ha az arányokat nézzük akkor a kisebb SzolnoCon-on lévő előadásoknál sem volt különb a helyzet: volt kirakva kb 20 szék és még annak a nagyja is üres volt, mert kb 7-en ha hallgattuk a koreai háborús előadást. De a későbbi cosplay fotózásos előadáson még ennyien se ültek. Ezek után kíváncsi lennék ki akar ott legközelebb előadást tartani.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Bezzeg ezzel szemben a CP-versenyen egy tűt sem lehetne leejteni. Bár ez minden rendezvényre igaz. A CP-verseny vonzza az embereket.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Február 17-én lesz a következő Fantasy Expo, még mindig az FMK-ban. Már lehet támogató jegyet venni, ami ezúttal már 12 euróba kerül. Én megvettem, de ha ilyen gyorsan emelkedik a jegyár, hamarosan ide sem fogok járni. Nem fogja megérni. Így is kifizettem 4760 forintot a támogatói VIP jegyért most. A rendes jegy árát nem emelték, az marad 3000 Ft.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

GentleRain írta: 2024.01.13. 09:03 Február 17-én lesz a következő Fantasy Expo, még mindig az FMK-ban.
Ez most a tavaszi vagy második téli expo? :D
GentleRain írta: 2024.01.13. 09:03 Már lehet támogató jegyet venni, ami ezúttal már 12 euróba kerül. Én megvettem, de ha ilyen gyorsan emelkedik a jegyár, hamarosan ide sem fogok járni. Nem fogja megérni. Így is kifizettem 4760 forintot a támogatói VIP jegyért most. A rendes jegy árát nem emelték, az marad 3000 Ft.
Hát a mostani forint árfolyammal még kicsit drágább lett mint a kedvezményes téli Mondocon jegy, mert az 4500 volt ahogy néztem.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

ZeroProcess írta: 2024.01.13. 13:18
GentleRain írta: 2024.01.13. 09:03 Február 17-én lesz a következő Fantasy Expo, még mindig az FMK-ban.
Ez most a tavaszi vagy második téli expo? :D
GentleRain írta: 2024.01.13. 09:03 Már lehet támogató jegyet venni, ami ezúttal már 12 euróba kerül. Én megvettem, de ha ilyen gyorsan emelkedik a jegyár, hamarosan ide sem fogok járni. Nem fogja megérni. Így is kifizettem 4760 forintot a támogatói VIP jegyért most. A rendes jegy árát nem emelték, az marad 3000 Ft.
Hát a mostani forint árfolyammal még kicsit drágább lett mint a kedvezményes téli Mondocon jegy, mert az 4500 volt ahogy néztem.
A Téli Mondocon jegy mindig olcsóbb, mert az csak egy napos. De a többinél már 6000-7000 Ft az Early Bird jegy. Amúgy a szervezők írták is, hogy mivel az Expóra a támogatói jegy amolyan VIP belépő, inkább ezt emelik meg. Meg ebből amúgy is csak párat nyomatnak majd. A rendes jegy meg marad.

Szerintem ez olyan téli-tavaszi Expo lesz. Valszeg mostanra kaptak helyet. Szerintem ők sem úgy kapnak helyet, amikorra akarnak, hanem amikor van.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Fantasy Expo évek óta februárban van, illetve még szeptemberben. A tavaly karácsonyi az csak próbálkozás volt. Egyébként egyszer nyáron is tartottak, az július elején volt, ha jól emlékszem.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Rui-chan írta: 2024.01.13. 22:33 A Fantasy Expo évek óta februárban van, illetve még szeptemberben. A tavaly karácsonyi az csak próbálkozás volt. Egyébként egyszer nyáron is tartottak, az július elején volt, ha jól emlékszem.
Meg van nyáron egy évek óta, és tavalytól még decemberben is.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

GentleRain írta: 2024.01.14. 10:45 Meg van nyáron egy évek óta, és tavalytól még decemberben is.
Tavaly nem volt nyáron, direkt visszanéztem a facebook-os eseményeket. 2022-ben szerveztek, amit írtam is, hogy emlékeim szerint július elején volt. Megtaláltam, egészen pontosan július 2-án tartották. Szerintem 100%-osan a karácsonyit se vegyük alapnak, hiszen próbának szánták.
(Amióta a cosplay.hu csapata segít a Budapest Comic Con szervezésében, gondolom inkább arra fókuszálnak és nem akarnak még nyárra Expo-t is szervezni.)
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Rui-chan írta: 2024.01.14. 12:05
GentleRain írta: 2024.01.14. 10:45 Meg van nyáron egy évek óta, és tavalytól még decemberben is.
Tavaly nem volt nyáron, direkt visszanéztem a facebook-os eseményeket. 2022-ben szerveztek, amit írtam is, hogy emlékeim szerint július elején volt. Megtaláltam, egészen pontosan július 2-án tartották. Szerintem 100%-osan a karácsonyit se vegyük alapnak, hiszen próbának szánták.
(Amióta a cosplay.hu csapata segít a Budapest Comic Con szervezésében, gondolom inkább arra fókuszálnak és nem akarnak még nyárra Expo-t is szervezni.)
AKkor lehet, hogy az állandó nyárit - amin én is voltam 2022-ben - már keverem a nyári Képregénybörzével. Abból van tavaszi-nyári-őszi mindig. Nem kéne annyi helyre járnom, mert sosem tudom észben tartani, mikor minek milye van. ::japtoun::
Lehet, hogy a nyárit én a Comic Conra értettem akkor? Mondom, túl sok a rendezvény, főleg animés-mangás-képregényes-stb. körben lassan. ::jcrazy::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Téli Fantasy Expo 2024:

Juss el egy Fantasy Expo-ra achievement teljesítve :D
Hát nem volt egy nagy eresztés. Csalódást azért nem írnék, mert már a programlista láttán tudtam ez nem feltétlen nekem való lesz. De ráértem, tudtam vip-et venni és meg is volt az akarat, hogy elmenjek, így hát elmentem.

Én fél 11 körül érkeztem az FMK-hoz és egyből nyilvánvalóvá vált számomra, hogy ide vip jegy nélkül tuti nem fogok járni. A vip-es sorban állt előttem 3 ember, míg a helyben vásárlásosnál vagy százan is ácsorogtak kacskaringós sorban.

A program listáról nem sok minden, a duma party, a batman-es és a steampunk-os előadás érdekelt. Pechemre utóbbi kettő pont egy időben volt, így végül a batman-esre ültem be. Ami tök frankó egy előadásvolt olyannak, mint én aki addig egyszer se nézett utána a karakter hátterének. A duma party is jó volt, amúgy is anime filmes fronton van nem kevés elmaradásom, bár a hallottak nem győztek meg arról, hogy bármelyiket is azonnal megnézzem. Talán ami negatívum, hogy a vége el lett hadarva, bár tudom idő hiány miatt. Illetve a szeret/nem szeret kérdések furák voltak. Az én válaszom mindegyik ilyen kérdésre az egyik sem, hiszen nem láttam egyik rendezőnek sem az összes művét, hogy el tudjam dönteni mennyire szeretem az illető munkásságát.

A duma party végeztével távoztam, addig meg nagyrészt a nagyszínpadnál néztem a programokat. Persze egyszer-kétszer körbe jártam a többi helyiséget is. Az árusoktól pontosabban a kínálattól nem dobtam hanyatt magam, nem ugyanezek szoktak conon is lenni (csak többen)? A kisszínpadon nagyrészt ilyen-olyan kvíz vagy verseny ment ami egyáltalán nem mozgatott meg. A kevés kiállításból a steampunk-os adta nagyon, egy-két cuccot a polcomon is szívesen látnék. Ami kicsit fura volt, hogy az egyes helységek nem voltak annyira tele látogatókkal, mint mondjuk amennyien a folyosón voltak egyes időpontokban.

Mint írtam nagyrészt a nagyszínpadnál ücsörögtem és ahogy elnéztem az ott lévő programok zömét a látogatókat nem érdekelte. Félig sem volt tele a terem egy kivételével ami a cosplay verseny volt. De akkor dugig volt, ami meglepett. Jobb program híján néztem meg. Amúgy nem az én világom ez, azt el tudom képzelni, hogy aki beöltözik jót szórakozik vagy aki a jelmezeket fabrikál annak az jó idő töltés/hobby, de én aki egyiket sem csinálja nem értem miért lenne ez számomra jó. Még azt tudom elfogadni mikor a szemrevaló kurvás cosplay csajok kirívó cuccban meg erotikus pózban mutogatják magukat és az imponáló látvány.
Visszatérve a versenyre szerintem borzalom volt. A gyerekes szegmens, mikor anyuka beöltöztette a néhány éves lányát és aztán kvázi fellökte a színpadra, hogy produkálja magát az meg azt se tudta hol van, elég bicskanyitogató volt. Vagy a tíz év körüli kislány akinek második nekifutásra sikerült végig csinálni a produkciót. Mi felnőttek nem csinálunk nagy ügyet ebből, de a saját korosztálya, az osztálytársai, pláne ha azok közt van rossz akarója szarrá fogják cikizni emiatt. Nem is értem, hogy pattanhatott ki ilyen hülye ötlet a szervezők fejéből. A kisgyerek jó esetben megéri úgy is azt a kort amikor már felléphet a normális versenyben.
A kraftos részen gondolom saját készítésű ruhákat mutattak be az emberek, de fura volt, hogy valaki csak sétálgatott míg más ott produkálta magát. A jelmezek elég széles skálán mozogtak a tök cool-tól a gagyiig. De az igazi cringe az a performance szegmens volt. Hát az ott fellépők nagyjának nem sok szégyen érzete van az tuti. Fájdalmas volt nézni ezeket tátogásokat meg ugrabugrákat (táncnak ezeket nem nevezném). Ez alól az egyetlen kivétel a Death Pool-os srác volt, az ő produkciója ötletes volt és szórakoztató.
Ami talán az egész cosplay versenyre rányomta nálam a bélyegét, azok a visítozó retardáltak voltak a közönség közt. Miattuk a verseny végére már fájt a fülem. Pedig én a terem bal oldalán ültem (bejárat felöl nézve), míg ezen egyének inkább a jobb oldalt vegyültek el. Na az ilyenek miatt soha többet nem szeretnék cosplay versenyt nézni, legalábbis élőben.

A végére valami pozitív gondolat is jusson: a ruhatár ingyenes volt, holott a honlap szerint 200 Ft-t kellett volna perkálni érte.

Egyelőre nem mondanám jobbnak az expo-t, mint a con-t. Ugyan úgy minden féle szubkultúrához akar szólni, csak jóval kisebben.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

@ZeroProcess: Én sem cosplayezek, de nagyon jól éreztem magam megint a Fantasy Expón. Ez az én világom. Anime-manga-Japán és most már Kína is. Igen, az árusok jó része Mondoconon is kinn van, csak itt kisebb a hely. És szerintem olcsóbbak is a cuccok. Én jól bevásároltam, megnéztem az Írók csatáját, a Fantasing egy részét - míg ettem egy kis taiyakit -, valamint a Dumapartit. Mindegyik tetszett. Azért az meglepett, hogy nemcsak nem én vagyok az, aki nincs oda Shinkai Makoto műveiért. Egyetértően bólogattam a pro-kontrákra a rendezőket hallgatva, mivel mindegyiküknek majdnem minden filmjét láttam már.
A cp-verseny meg a legnépszerűbb mindenhol, bár engem már hidegen hagy, majd megnézem felvételről, ha felkerül Videára.
Jól bevásároltam, vettem jó pár merchet - nem bírtam otthagyni egy 1997-es, beszélő Pikachu-t sem XD -, meg pár apróságot, többek között kézműves holmikat is. Pl. utolsó darab pólókból egyet és egy tornazsákot, bár utóbbi nem tudom minek is kellett. De mindegy, mert szép a mintája.

Nekem az Expo sokkal jobban bejön, családbarátabb, sokkal kedvesebb mindenki és nem hajtanak el a staffosok, ha kérdezek valamit. Mindenki tök közvetlen, mosolygós, az árusokkal még jól el is dumálgattam itt-ott. Elment a nap és mire hazaértem, a lábaim úgy fájtak, hogy konkrétan égtek és le akartak szakadni.

Egyedül a gyoza nem jött be valamiért. Talán mert csak zöldséges volt már, mire mentem. De talán ha húsos lett volna... A taiya tee viszont finom volt, csak lehetett volna melegebb is.

Amúgy meg kinek mi, szerintem. Az Expo azért nem olyan populáris még, mint a Con, de nem is akar az lenni. Meg ők inkább egy családias rendezvény, nem akarnak nemzetközi babérokra törni. Viszont elvileg már őszre tényleg költöznek, ha nem jön közbe semmi. Kíváncsi vagyok, mi lesz az új helyszín. Most már egyértelműen kinőtték az FMK-t, de a jó idő miatt legalább az udvar is használható volt. Plusz a kajásokat is kitették.

Ja, én még kézműveskedtem is barinőmmel. Én egy békás könyvjelzőt csináltam, ő meg egy békás kulcstartót. Egész jó lett, pedig az én kézügyességem aztán... De büszke vagyok magamra, sokkal szebb lett, mint a karácsonyi Gingerbread Man dísz. Pedig varrni nem tudok, ezt bevallom, viszont most pofás lett a brekusz. XD
Barátosnémnak, aki először volt, nagyon bejött az egész hangulat. Már tervezi, hogy ősszel is jön. A Mondocon neki sem jött be, ott csak egyszer volt, de mondta, hogy elég is volt neki.

Én VIP-s voltam egyébként, de a helyben vásárlós sor is gyorsan haladt. Bár én már tízkor benn voltam. Barátnőm is bejutott fél tizenegy után pár perccel. XD

Most Comic Conon gondolkodom, de látva a belépőjegy árát... még meggondolom a dolgot. Egyszer ki akarok nézni, de még meglátom.

A cp-versenyre visszatérve, részben azért nem ülök már be, mert egyszer pár idióta kiscsaj konkrétan ott üvöltött, meg sikított mellettem olyan hangerővel, hogy azt hittem, képen vágom őket. Mikor rájuk szóltak, még meg voltak sértődve.
Attól, mert neked nem tetszik a performance rész, nos, az a te dolgod. Nem mindig ilyen "ugrabugrás", ez versenyzőfüggő. Van, ahol konkrétan kész jelenetet játszanak el, de ez általában a páros, vagy csoportos fellépőknél van. Az egyéniek általában táncolnak, vagy sétálnak, ha a karakter nem az ugrabugra fajta. Pl. Vegitáról nem tudnám elképzelni, hogy nekiáll popzenére táncolni. XD

De mint írtam, ízlés dolga, kinek mi jön be. Nekem bejön az Expo, neked nem. Ezen nem veszünk össze. ::jsmile::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

GentleRain írta: 2024.02.18. 19:22Nekem bejön az Expo, neked nem. Ezen nem veszünk össze.
Ezen valóban nem veszünk össze. Lehet lesz olyan expo ami jobban be fog jönni, ahogy nem minden con volt ugyan olyan jó amin voltam.
Én szeretek animéket nézni, ha nem is olyan gyakran de olvasok mangákat is, van, h ln-t is, játszok japán játékokkal / vn-nekkel, érdekel a japán kultúra több aspektusa is, de nem zárkózom el a koreai/kínai kultúrától sem és egy mindezekre épülő rendezvény nem tud annyi programot felmutatni ami után azt tudnám mondani, hogy teljes mértékben megérte el menni rá az gond.

És ehhez kapcsolódóan beemelnék egy másik gondolatot, ugyanis asszem itt a fórumon volt felhozva azaz érv, hogy az expo mennyire ezekre az otaku dolgokra fókuszál ellentétben a connal. Na ez szerintem egyáltalán nem volt igaz a mostani expo-ra. Itt is lőttek minden féle szubkultúrára. Ez pedig nem állt jól egy ekkora méretű rendezvénynek.
GentleRain írta: 2024.02.18. 19:22Írók csatáját, a Fantasing egy részét
Ezeket én is láttam és bár nem mondanám, hogy tetszett nem is voltak rosszak. Volt egy pár jó poén az írók csatájában, csak a verseny/csata koncepciót nem értettem miért erőltették rá. Ha csak korábban nem volt ilyen, akkor a program leírása alapján az emberek vszínű nem tudták eldönteni mit is várhattak ettől, ahogy én sem. Azon gondolkodtam előtte, hogy miként akarnak itt írókat versenyeztetni egymással. Aztán ugye kiderült ilyesmiről szó sincs, hiszen ez egy színpadi előadás amiben különböző írók műveit kapcsolják össze egy szórakoztató szösszenetbe.
GentleRain írta: 2024.02.18. 19:22Meg ők inkább egy családias rendezvény, nem akarnak nemzetközi babérokra törni.
Én egyáltalán nem éreztem azt, hogy ez egy ilyen családias rendezvény. Ugyanis az a tömeg ami volt szerintem ezt nem tette lehetővé. Lehet a szervezők így gondolnak az expora, de a valóságtól szerintem ez már nem áll közel. Persze ki mit ért családias rendezvényen, de nálam inkább a tavalyi SzolnoCon esik abba a kategóriába mintsem az expo.
GentleRain írta: 2024.02.18. 19:22 A cp-versenyre visszatérve, részben azért nem ülök már be, mert egyszer pár idióta kiscsaj konkrétan ott üvöltött, meg sikított mellettem olyan hangerővel, hogy azt hittem, képen vágom őket..
Akkor nem én vagyok az egyetlen aki nem bírja az ilyeneket.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

A cp-versenyre visszatérve. Még egy ok, amiért nem ülök be rá. A versenyzők már nagyrészt olyan karaktereket hoznak, amiket én nem ismerek. Vagy Genshint, amit szintén nem ismerek, de ekkora hype után nem is vágyok rá. Bár az egyik Expón már volt külön Genshin cp verseny pont amiatt, mert rengeteg Genshin cp-s volt.

Amúgy én nem utálom a Mondocont, de nekem már túl populáris, túl nagy, túl drága. Már nem élvezem úgy.
Az Expo is bővülni fog, ha végre új helyszínre mennek. Én csak olvastam róla, de állítólag újítani akarnak a programokon is, meg a kínálatot is bővíteni. Őszintén, nem lennék ellenére a dolognak, mert tényleg kinőtték a helyet. Ami szerintem abból a szempontból jó, hogy még mindig nagyon sokan szeretik a rendezvényt és mindig vannak friss látogatók is. Nekem egy kibővített MAT-connak tűnik és bár nyitnak a többi fandom felé is, de még nem úgy, mint a Mondocon teszi. De nem is Geek Con. Ők valahol a kettő között vannak.

Az Írók csatája részben szerintem egy kis önreklám is volt a könyveknek. Meg az íróknak. Ezek után a Csillagom érdekel. ::japtoun::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Nos, megtörtént, aminek már évek óta ideje volt. Költözik a Fantasy Expo! A Fantasy Expo szervezői megállapodtak a Budapest Comic Cont is szervező PlayIT Entertainment Kft-vel, hogy a továbbiakban közösen fejlesztik a Fantasy Expót.
Ennek első lépéseként a rendezvény új helyszínre költözik. A nyári Fantasy Expo Augusztus 25-én a Vasúttörténeti parkban, míg az őszi esemény a Hungexpon kerül megrendezésre november 16-17-én.
A rendezvényt továbbra is az eddigi csapat szervezi, a Comic Con szervezői az új partnerek bevonásában és a tökéletes helyszínek megtalálásában segítik a csapatot.

Ennyit tudunk eddig. A többiről majd folyamatosan tájékoztatva lesz mindenki. Hogy a jegyárak miben és mennyiben fognak változni, még nem tudni. De elvileg idejében megtudjuk majd.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

GentleRain írta: 2024.03.07. 18:36 A Fantasy Expo szervezői megállapodtak a Budapest Comic Cont is szervező PlayIT Entertainment Kft-vel, hogy a továbbiakban közösen fejlesztik a Fantasy Expót.
Múltkor néztem, hogy Budapest Comic Con-nál lehet szép kártyával fizetni. Nem lenne rossz ha ezt a fantasy expo is átvenné.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Kisebb animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

ZeroProcess írta: 2024.03.10. 12:42
GentleRain írta: 2024.03.07. 18:36 A Fantasy Expo szervezői megállapodtak a Budapest Comic Cont is szervező PlayIT Entertainment Kft-vel, hogy a továbbiakban közösen fejlesztik a Fantasy Expót.
Múltkor néztem, hogy Budapest Comic Con-nál lehet szép kártyával fizetni. Nem lenne rossz ha ezt a fantasy expo is átvenné.
Bankkártyával már hála égnek sok árusnál lehet fizetni. Én már ennek is örülök, mert amennyit költeni szoktam... ::japtoun::
De én igazság szerint többekkel együtt annak örülnék, ha több pénztár lenne. Bár én támogatói jegyes vagyok egy ideje, szóval engem ez annyira nem érint. Viszont elindult valami. De már van, aki hápog, hogy miért a Hungexpo, hiszen "olyan rengeteg" más hely van Budapesten. Hát... ööö... ezzel még vidéki létemre is vitatkoznék. Plusz azért, ha megnézzük, sem a MAT, sem a Cosplay.hu nem volt éppenséggel eddig anyagilag megtámogatva. Nonprofit szervezet, így gondolom nem hasraütésből jött a két helyszín ötlete sem. Meg az, hogy megállapodtak a PlayIT-tel. A nagyobb hely több pénzt kíván. De az FMK-t már kinőtték, a Millenáris és a BOK-csarnok gondolom nem nagyon volt opció. A Hungexpo jelenleg az egyetlen olyan hely, ami elég nagy, van kinti területe - mégpedig nem picike - és technikailag is megfelelő. Plusz könnyen megközelíthető.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Válasz küldése