Régi rajzfilmek, animék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Szeretnék érdeklődni, hátha valaki emlékszik erre a rajzfilmre:
Arra emlékszek, hogy ebben a rajzfilmben nyulak :?: :?: :?: szerepeltek. Volt valami várjáték-kardvívás, aminek a tétje a hercegnő szerelme. Két nyúl-vitéz maradt a végén, de nem tudták egymást legyőzni. A végén pénzfeldobással a főhős győzőtt (és írásra szavazott: ezt azért tudom, mert azóta mindig írást mondok én is!!! :wink: ). Akkor a másik vitéz felkiáltott, hogy "Ennek a nyúlnak nincs is szíve!", vagy valami hasonlót. És ekkor elindlult a nyúl, hogy szívet keressen magának... és a végén nagy, erős, élettelteli nyúl lett. Csak a viadal van az eszembe, illetve egy kép a végéről, amikor átváltozik férfiasabb nyúllá... :D
Remélem valaki tud segíteni... :o
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

egy kicsit rémlik nekem is valami ilyesmi.. huh.. de amugy semmi se jut eszembe. Habár vissza a régi rajzfilmekhez, Mézga család az ruleezzz volt!!
Kép
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Húú hogy mik jutottak eszembe amikor végignéztem ezt a topicot... A Jamie nekem is a kedvencem volt!!

A Spartacus-t még vagy 13-14 éve a régifekete-fehér Videoton TV-nken néztem (csak arra emléxem hogy volt az az űrhajó meg hogy húzta a hajam a fülhallgató.. mert nagy volt rám...).
Utána úgy 95-96 körül a Cartoon Networkon is volt 1szer.

Az idő urai megvan magyarul a videokönyvtárban, ha vkinek kell felrakom az AHQ-ra (ha IntelC hajlandó lesz még nekem scannelésen kívül VHS-t rippelni^^)

Vki nem emléxik olyasmira hogy "Csizmás kandúr a vadnyugaton"? Csak a macsek ugrik be, meg vmi csaj, meg hogy apám mondja hogy "Megint ezek a randa japán figurák!!"
Szal szinte semmi.

Meg még egy anime, németen volt, néhány ember speckó űrruhában repült az űrben vmi cyborg-sólyommal együtt (ebből sem emléxem túl sokra >_<) -- ezt tudja vki mi volt?

Ranma: a Captain Caveman is volt a Cartoon-on úgy 8 éve, nem hiszem hogy ennyire fiatal lennél ^^
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Ja és fog. sincs honnan de nekem volt (még tavalyelőtt láttam vhol) eredeti Idő Urai képregényem :)
Asszem örököltem vkitől mert akkor amikor azt csinálták én TÉNYLEG nem születtem még meg...
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

AMD486 írta:Ja és fog. sincs honnan de nekem volt (még tavalyelőtt láttam vhol) eredeti Idő Urai képregényem :)
Asszem örököltem vkitől mert akkor amikor azt csinálták én TÉNYLEG nem születtem még meg...
Ha egyről beszélünk, akkor az nem "igazi" képregény, hanem a film cell-jeiből készült (mint amilyet a Mononoke Hime-hez is készítettek). Nekem csak scannelve van. Mondjuk jó lenne, ha lenne igazi képregény is hozzá, főleg, ha Moebius csinálta.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

AMD486 írta:Vki nem emléxik olyasmira hogy "Csizmás kandúr a vadnyugaton"? Csak a macsek ugrik be, meg vmi csaj, meg hogy apám mondja hogy "Megint ezek a randa japán figurák!!"
Szal szinte semmi.
nem ő volt a macska? Kép
ez a Miyazaki féle csizmás kandúrból van, bár azt hiszem van két folytatása is, amit már nem M. csinált.
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Fúú ha én ennyire emlékeznék...
Vszleg ő volt az, csak kicsit nagyobb volt a szeme. Mondjuk ha más csinálta a folytatást (és amit láttam az kétségtelenül nem grimm volt ;) ) akkor lehet hogy a rajzok is vmivel mások.

Idő urai: Sztem ugyanarról beszélünk, nem az a klasszikus képregény stílus volt, hanem képek a filmből+szöveg ha minden igaz.
Nem tudnád elküldeni a scant? (mert hogy az original hol van azt én nem tudom...)
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

AMD486 írta:Nem tudnád elküldeni a scant? (mert hogy az original hol van azt én nem tudom...)
Mail-ban elküldeni kicsit sok lenne. Esetelg fel tudom tölteni valahova, adj egy címet...
(hogy annakidején honnan töltöttem le, arról persze már fogalmam sincs:) )
Addigis, itt van a francia változat, most csak azt találtam.
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

sodd köszi! (mondjuk franciául nem tudok de a képek jók "^^)

A magyar scant ide töltsd fel légyszi:
ftp://tempfolder:temp@ftp.x3.hu
(tökmind1 akárki tudja a passt úgyse használom)
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

sodd írta:
AMD486 írta:Vki nem emléxik olyasmira hogy "Csizmás kandúr a vadnyugaton"? Csak a macsek ugrik be, meg vmi csaj, meg hogy apám mondja hogy "Megint ezek a randa japán figurák!!"
Szal szinte semmi.
nem ő volt a macska? Kép
ez a Miyazaki féle csizmás kandúrból van, bár azt hiszem van két folytatása is, amit már nem M. csinált.
ez a rajzfilm rulz..kiskorom egyik meghatározó rajzfilmje..bár most már csak arra emléxem belőle hogy Várjatok, engem mindig itthagytok :D
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ó, igen. Ez a rajz film rulz. Sajnos a többi részét nem láttam, csak félig meddig...
Ég a gyertya é... elaludt
lol
Imádom a zenéjét.
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

WishM írta:ez a rajzfilm rulz..kiskorom egyik meghatározó rajzfilmje..bár most már csak arra emléxem belőle hogy Várjatok, engem mindig itthagytok :D
Én is imádtam, és szintén csak ennyire emlékeztem az egészből ^^ De megnéztem újra és rámtörtek a régi emlékek ^.^ De annyira borzalmasan kawaii az a kismacska XD Apropó...ez Miyazaki? Na, ezt se tudtam....^^'''
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Tenshi Rally Vincent írta:Ó, igen. Ez a rajz film rulz. Sajnos a többi részét nem láttam, csak félig meddig...
Ég a gyertya é... elaludt
lol
Imádom a zenéjét.
jaj télleg az a másik..kíváncsi vagyok hogy meg van-e még a VHS vhol itthon, lehet hogy hamarosan újra megnézem^^
Kép
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Sora írta:Én is imádtam, és szintén csak ennyire emlékeztem az egészből ^^ De megnéztem újra és rámtörtek a régi emlékek ^.^ De annyira borzalmasan kawaii az a kismacska XD Apropó...ez Miyazaki? Na, ezt se tudtam....^^'''
Ehhe, ti ilyenekre is emlékeztek? Ki hitte volna... De látom azért kis tájékozódás még kell, ki mit készített ^^ Egyébként ez évre mikor is volt?
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

WishM írta:csak arra emléxem belőle hogy Várjatok, engem mindig itthagytok :D
IGEN.... :D nekem is rögtön ez ugrik be. Ez A mondat ebből az animeből :D
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Kono írta:Egyébként ez évre mikor is volt?
Az anime japánban 69-ben jelent meg. Én az általános iskolám kábeltévé-rendszerén láttam párszor kb a 80-as évek közepén.
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

sodd írta:Az anime japánban 69-ben jelent meg. Én az általános iskolám kábeltévé-rendszerén láttam párszor kb a 80-as évek közepén.
Juj, az szép....de valszeg akkor láttam, mert 86tól nagyon nyomtam az ilyemit! :)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kono írta:
sodd írta:Az anime japánban 69-ben jelent meg. Én az általános iskolám kábeltévé-rendszerén láttam párszor kb a 80-as évek közepén.
Juj, az szép....de valszeg akkor láttam, mert 86tól nagyon nyomtam az ilyemit! :)

Én nem, mer én csak akkor születtem meg. <.<
Kép
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Tenshi Rally Vincent írta:Én nem, mer én csak akkor születtem meg. <.<
Hihi, ez aranyos volt Tenshikém :P Nembaj az, mégis jóval több információval rendelkezel nálam 8)
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

AMD486 írta:A magyar scant ide töltsd fel légyszi
Felment. Mondjuk most megnéztem mégegyszer, és egyáltalán nem ugyanaz, mint a francia képregény. Gondolom ez nem is hivatalos kiadás, dehát akkoriban ugye a szerzői jogokat másként kezelték. :) Mindenesetre ez szemlátomást a filmből felhasznált képek alapján készült, de még arra sem futotta az igényességükből, hogy a párbeszédeket beleszerkesszék szövegbuborék formában, hanem csak aláírták a kép alá. :(
Egyébként észrevettétek, hogy az egyik kis gondolat-szaglászó lény neve Gyula? :D
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nemtudom, ki ismeri, de én gyerekkoromban láttam valami ilyesmi című, jó hosszú rajzfilmsorozatot: "Dini a kis dinoszaurusz". Arra emlékszem, videón volt meg az összes rész, és nagyon komáltam. Tipikus klasszikus vágású mese volt: beszélő dinoszauruszok, elveszti az édesanyját, felnő, legyőzi a gonoszt :)
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Az se rossz, de nekem is eszembe jutott erről egy: "Denver, dinó jóbarát, ősidőkből szól hozzád..." :mrgreen:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Shukuhai írta:Az se rossz, de nekem is eszembe jutott erről egy: "Denver, dinó jóbarát, ősidőkből szól hozzád..." :mrgreen:
Jajj, azt néztem, vettem kazira, és imádtam!! :D

Kép
Kép
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Shukuhai írta:Az se rossz, de nekem is eszembe jutott erről egy: "Denver, dinó jóbarát, ősidőkből szól hozzád..." :mrgreen:
Úristen, hogy én azt mennyit néztem.. :dirr: :dirr:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Stoker írta:
Shukuhai írta:Az se rossz, de nekem is eszembe jutott erről egy: "Denver, dinó jóbarát, ősidőkből szól hozzád..." :mrgreen:
Úristen, hogy én azt mennyit néztem.. :dirr: :dirr:
Egyik oszt társamnak volt Denveres plüsse. Gitárral. :D
Kép
Lezárt