Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Spoilerezés alat a fehérrel való kihúzást értettem^^'
mufurc írta: a foton latszik, hogy Elric-papa szoke
Tényleg, észre sem vettem. Biztosan van oka annak, hogy nem mutatják az arcát, tehát ismerjük. Ha szőke, akkor nem marad más, mint... Armstrong :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Egyébként Roy -a szerves átalakítás mestere- még mindig átalakíthatta a testét alkímiával. A remény hal meg utoljára^^
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Asszem azért a srácok felismerték volna az apjukat.
Mellesleg vajon ki a fuhrer? Pride?Csak mert kétlem,hogy anger lenne.Ahhoz túl nyugis.
Ja és vajh hol lehet Elric-papa?Mert az tuti,hogy már nem áll a State Alchemistek mellett,de kétlem azt is,hogy vmelyik Ishbal-i menekülttáborban akadnánk rá...de akkor hun van?Abbahagyta az alkímiával való kísérletezgetést,vagy "visszavonult",mint az a marha,aki chimérát kreált a lányából?Vagy halott?Ha ő teremtette a 7 bűnöcskét,miért nem vele szórakoznak?
Honnan értett Scar bátyja az alkímiához?Kire emlékeztette Lust Scart?
Ki Anger?Hogy lehet,hogy Al minden részletre emlékszik a sensei-el kapcsolatban,de néhány résszel ezelőtt még alig voltak emlékei páncéltalan éveiből?Ha nem volt tuti magában,miért nem nézett utána a senseinek?Ki az a nagydarab pasi a tanárnővel?
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Dru írta:Mellesleg vajon ki a fuhrer? Pride?Csak mert kétlem,hogy anger lenne.Ahhoz túl nyugis.
Hat, ha homonculus, akkor szerintem is Pride.
Dru írta:Ja és vajh hol lehet Elric-papa?
Hat, sztem
a) (kevesbe valoszinu verzio) mar nem el.
b) o all minden mogott. ^^;;
Dru írta:Honnan értett Scar bátyja az alkímiához?Kire emlékeztette Lust Scart?
1) Scar (asszem) meselte, hogy Ishvar/bar/whatever-ben vegeztek kiserleteket (csak a vallas "leple" alatt), a bolcsek kovenek letrehozasara... Mikor Ed kerdezte, hogy sikerult-e nekik, nem valaszolt, de hint: Scar (avagy a batyja) karjan a tetovalas ugyanaz, mint ami a laboratoriumban a teremben volt - a bolcsek kovenek letrehozasahoz szukseges array.
2) Scar flashbackjeibol kiderult, hogy a batyja a szerelmet/vmi hozza kozel allo not akarta visszahozni a halalbol... es az is, hogy az a szemely Lust volt - legalabbis az a no, aki Lust volt, mielott meghalt es homonculus lett.
Dru írta:Ki Anger?
Nem Anger, Wrath. ^_^;; Allitolag meg a mangaban (7 kotet eddig) sem derult ki... (ott viszont mar van Pride).
Dru írta:Hogy lehet,hogy Al minden részletre emlékszik a sensei-el kapcsolatban,de néhány résszel ezelőtt még alig voltak emlékei páncéltalan éveiből?
Ezt ugy hivjak, "figyelmetlenseg". ^_^;;; Sztem egesz egyszeruen megfeledkeztek errol az irok... az az Al-angst dolog IMHO eleg gyengere sikeredett.
Dru írta:Ki az a nagydarab pasi a tanárnővel?
Sztem a ferje/boyfriendje. ^_^;; Vagy a batyja, bar nem nagyon hasonlitanak...

Fuh.... @_@ Mos' ma' hamar jojjon az a 28-as ep... O_O
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

mufurc írta:... ezek kozul az egyik vhogy a hadsereg kezebe (vagy csak Roi kezebe?) kerult, ezert ment anno Roi hozzajuk. (Elvileg.)
Nemegésszen. Roinak címezték. Ugye Elric papa a Rockbellekel együtt ment el "valahova". Amúgy azt, hogy Elric papának köze van a katonasághoz, onnan veszem, hogy az ember-transzmutáció volt a szakterülete (a jegyzeteit használták a kölkök), és 11 évesen Edvard NEM találhatott fel egy olyan módszert ami a lelket egy páncélhoz köti. Ezt a módszert az 5. laborban vígan alkalmazták, tehát kell lennie valami kapcsolatnak az idösb. Elric kutatásai és a katonaság között. Amúgy 7 szupererős homonkulusz megteremtése nem mérhető össze "Tucker" eredményeivel. Az, hogy az apjuk már nem él, vagy nem dolgozik a katonaságnak nyilvánvaló, hiszen akkor őt használnák a bölcsek köve megteremtéséhez, nem kéne Ed.
Uh Sensei mellet a nagy pasas Anata megszólitással majdnem tuti a férje(I'm just a plain houswife...)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

BNC írta:Nemegésszen. Roinak címezték.
A 3. epizodban Roi mutatja a levelet, amit kapott. A cimzett egy bizonyos "Mr. James Herbert", a cim pedig "The Military Headquarters, Central". ^^;;; Tehat a seregig eljutott, csak onnan vhogy Roihoz kerult. Bar megjegyzem Roit ismerve meg az is megtortenhetett, hogy szandekosan tartotta maganal a levelet, hogy o mehessen oda... gondolom a sajat kutatasai vegett.
BNC írta:tehát kell lennie valami kapcsolatnak az idösb. Elric kutatásai és a katonaság között.
Persze hogy van, sztem eleg nyilvanvalo. Enszerintem az apjuk is ugyanazt csinalhatta, mint Marco es Tucker - a bolcsek kovenek kifejlesztesen dolgozhatott (meg persze az ember-transzmutacion) a hadseregnek, vmi laborban... meg az sem kizart (sot), hogy o is national alchemist volt.

-----

100 kerdes FMA-rajongokhoz! (vigyazat: spoilereket tartalmaz a 25. reszt illetoen)

Tessek kitolteni. ^^ (nem olyan sok am) Az en valaszaim mar ott vannak~
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

"Envy ezzel a bazookával itt... *BUUUUUUUUUMMM* Nyehehe. >D"
Szívemből szóltál...
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

mufurc írta: Az sztem nem alkimia... Legalabbis amikor csinaljak, nem a szokasos alkimiai reakcio lep fel (= nincs *cracklecracklebuumm*). Meg oket (sztem) alapbol csak az alkimia tartja eletben (a rajuk tetovalt array).
Az alkímia klasszikusan a dolgok megváltoztatása... meg ezt a sorozatban is hangoztatták imho... Szóval az alkimisták az élettelent változtatják, és mivel a homonculusok is élettelenek (nem a nagy természetes alkímiával születtek (1 rész hímivarsejt + 1 rész petesejt ^_~), ezért magukat tudják változtatni.
mufurc írta: Jah, sztem is tudja mindenki az alapokat, csak aztan specializalodnak, hogy legyen vmi, amiben jobbak, mint a tobbi. ^^;; Al nem hiszem, hogy tud vmi specko dolgot (marmint, eddig nem lattunk tole mast, csak ilyen altalanos dolgokat), Ed meg... hat, Ed ilyen all-purpose, de sztem azert, mert o a Tapos Fohos. ^^;
Na igen, vmi ilyesmire gondoltam ^^"
mufurc írta:Ooo... az sztem meg a fopap volt. o_o Ed elintezte a fopapot, elhuzott, AZTAN jott Envy, es vette fel a fopap alakjat. Ha jol emlexem. O_O
De még előtte Gluttony megette, neeeem???
mufurc írta:
BNC írta:Megint más. Szerintetek Rose mikor tűnik fel újra? Vagy már legyilkolták abban a jelenetben, amikor nem hajlandó kiadni a barátait a katonáknak?
Sztem nem tunik fel tobbet... De ha megis, akkor legfeljebb csak akkor, ha visszamennek Liorba.
Hát ha megismételték ott Istbalt, akkor már nemnagyon, vagy max tetovált, angry Rose-sal XD
mufurc írta: De ne felejtsuk el, hogy Hughes nem csak arra jott ra, hogy a bolcsek kovere vadasznak, hanem hogy ezzel mire is akartak kilyukadni (legalabbis vmit beszelt a nemregiben kirobbant lazadasokrol)... Sz'al, sztem itt sokkal tobb van, mint amennyit eddig latunk. ^_^ Wai!! ^_^
Hát ja... szerintem simán csak annyi, hogy vki keresi a bölcsekkövét, erre mindenféle távoli helyeket használ, majd miután ott vmiért kudarcba fullad a dolog, vagy tovább nem tudja használni, szít egy lázadást, a város leég, és minden bizonyíték eltűnik.

------
mufurc írta:100 kerdes FMA-rajongokhoz! (vigyazat: spoilereket tartalmaz a 25. reszt illetoen)

Tessek kitolteni. ^^ (nem olyan sok am) Az en valaszaim mar ott vannak~
És hogy kell kitölteni~?

Izé... ezek a képek ._.;;;
Kép Kép
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Izé... Dehát Ed fiú^^'''''

Az hogy nem tudnak alkímiát használni, az nekem is feltűnt. De Envy valószínűleg mindenféle illúziót tud csinálni, miért lenne csak lekorlátova a saját testére? A madarak is azok lehettek.

Ishbalt meg miért kell megismételni? Sőt, miért kellett egyáltalán? @_@
Ha egyszer a kőhöz elég húsz rab is, mint láthattuk...
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Khm. Húsz rab és majd 10 év kutatómunka "Eredménye" (A vörös szmötyi))
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Nna én is kitöltöttem

Itt megnézheti, akit érdekel :D
Kép Kép
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

A jobb alsó sarokban :shock:

És szavazzon már valaki Roira, mert Ed behozta :wink:
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Valaki szavazhatna már szegény Al-re is :/

Ééééés!
Mindenki nézze meg ezt a linket:
http://sizz-daydream.com

különösképpen a cosplay szekciót!!!
Szerintem nagyon jók XD
Kép Kép
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

tarsonis írta:A jobb alsó sarokban :shock:
nem is tudom, hogy ki lehet az :D De ezekszerint az az esély egyre inkább nő, hogy még életben van :D Csak mikor fog végre felbukkanni?
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Csokit kérek!!! *.* írta:http://sizz-daydream.com
WAAAA, ez jo heely ^___^ A cosplay meg nagyon rulez o___o (meg BORULTAK a sentai-beallasok xDDD) Waah, tokjo rucik, es halistennek ugy tunik, a koreaiak nem olyan patacipo-maniasok, mint a japan cosplayerek... (nincs annal kiabranditobb, mint amikor egy tokjo kosztumhoz vmi huszcentis sarku+talpu cipot visel vki >__>) (bar szegeny csaj, aki Envyt jatssza, allhat mezitlab a kavicsokon... ^^;;;)

Meg.... meg..... *szipp* A BAKANCSOK!! Miert van mindenkinek olyan rulez bakancsa!! *hupp* (es akkoris akarok egy Ed-fele pirostalpu bakancsot >_< hrr)

Anyway...
tarsonis írta:A jobb alsó sarokban :shock:
Ehehehe... o_o De mondjuk ez csak egy doujinshi, sz'al azert messzemeno kovetkezteteseket inkabb nem vonnek le...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

mufurc írta:De mondjuk ez csak egy doujinshi, sz'al azert messzemeno kovetkezteteseket inkabb nem vonnek le...
Huh^^'''''' Akkor persze nem 100%. De ahonnan tudták 2003-ban, hogy hogyan néz ki a Sensei, onnan szedhették akár idősb Elricet is. Ennyire elől járna a manga?...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

tarsonis írta:De ahonnan tudták 2003-ban, hogy hogyan néz ki a Sensei, onnan szedhették akár idősb Elricet is. Ennyire elől járna a manga?...
Hat, a manganak mult honapban jott ki a 7. kotete, es persze folyamatosan fut a nemt'ommelyik magazinban. (Amugy epp most neztem, hogy a mangaban mar megvan mind a 7 fobun...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

De azt a 7 kötetet le is lehet tölteni valahonnan angolul?
Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Hali Nona... itt is van FMA topic... király.. de én inkább maradok amott ^^"
Én csak most 3-4 nap alatt néztem végi 27 részt és negyon tetszett... kivéve, mikor Nina + Maes... de azon kívül nagyon jó :lol:
Kép
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

Akumaryuuki írta:Hali Nona... itt is van FMA topic... király.. de én inkább maradok amott ^^"
Én csak most 3-4 nap alatt néztem végi 27 részt és negyon tetszett... kivéve, mikor Nina + Maes... de azon kívül nagyon jó :lol:
Szia itt is :D Én egyébként mindkettőt fogom nézegetni :D
Kép
Avatar
mana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2003.06.13. 12:53

Hozzászólás Szerző: mana »

tarsonis írta:És szavazzon már valaki Roira, mert Ed behozta :wink:
Jelentem, én szavaztam Edre 8) De ha lehetne 2x szavazni, akkor még mindig Roy vezetne :vigyor:
*BAFU!*
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

mana írta:Jelentem, én szavaztam Edre 8) De ha lehetne 2x szavazni, akkor még mindig Roy vezetne :vigyor:
nekem úgyis ez a kettő a kedvencem, de én egyébként Roy-ra szavaztam, akkor amikor nyitottam a témát :D
Kép
Avatar
mana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2003.06.13. 12:53

Hozzászólás Szerző: mana »

survey kitöltve.
*BAFU!*
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Asszem ez vmi fanart,mindenesetre érdekes kép...
http://www.geocities.co.jp/AnimeComic/6 ... hiroth.jpg
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Dru írta:Asszem ez vmi fanart,mindenesetre érdekes kép...
http://www.geocities.co.jp/AnimeComic/6 ... hiroth.jpg
Ez 100% fanart (ismerem az oldalt ^^;; )... szerintem nagyon jo kep. ^^

Apropo, akkor mar en is ajanlanek egy fanart-oldalt: http://homepage3.nifty.com/of/ambm/abtop.htm

LENYUGOZO, gyonyoru artwork, es nem csak a FMA szekcioban (ami amugy a "FA" link alatt talalhato).

Kis izelito:
http://homepage3.nifty.com/of/ambm/fa/e-5.htm
http://homepage3.nifty.com/of/ambm/fa/e-27.htm
http://homepage3.nifty.com/of/ambm/fa/memo-log-8.htm
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Jó'vanna,tényleg nagyon értelmes módon harangoztam be a linket,de mentségemre legyen szólva,hogy éppen Arakawa sensei honlapjának keresése közben bukkantam rá a magam kis 0 japán tudásával és első ránézésre annyira jó volt néhány kép,hogy azt hittem,megtaláltam...aztán ránéztem 2* is,és ekkor született a fenti bejegyzés...:^_^:
Lehet,hogy mégis az az oldal volt az,ahol csak vmi live-journal volt :?:

-----

Argh...http://www.deviantart.com/view/6132909/
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Válasz küldése