Japán harcművészetek

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Melyik harcműcészetet tanulod?

Karate (okinawai: shito-ryu, goyo-ryu, wado-ryu, shotokan)
12
11%
Nem Okinawáról származó Karate
2
2%
Aikido
5
4%
Iaido
9
8%
Jiu-jutsu
3
3%
Judo
6
5%
Kempo
1
1%
más
29
25%
Nem vagyok "Harci-Marci" ^_^
47
41%
 
Szavazatok száma: 114

Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Japán harcművészetek

Hozzászólás Szerző: Betax »

Sziasztok!
Az alábbi topic a harcművészetekről akarna szólni.
Ki milyen harcművészetet tanul? Mióta? Meddig jutott? Melyik a legszimpatikusabb harcművészet?
Mit ajánlasz, mit próbáljon ki egy laikus?
A válaszokat és a szavazatokat előrre kösz:
Betax

-----

Na nyitnám a témát, én wado-ryu karatézok egy év két hónapja, január elején vizsgáztam sikeresen 8kyu-ra (sárgaövre).
Nagyon szeretem csinálni, egyzás végére mindig kinyíródom. Most volt északai egyzés (előző szombaton), és nem is fáradtam el túlságosan. 2200-0600-ig tartott, utánna még elmentem fényképezni. Úgy 1130 körül feküdtem le.
Ajánlom mindenkinek, ha egyszer hasonló lehetősége adódik (éjszakai edzés, vagy esetleg 24 órás kosármeccs ->bár ez az iskolánkban elég laza dolog) használja ki az alkalmat. Megéri!
Betax
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Üdvözöllek dicső lovag, vagyis harcos!
Tudnál nekem ajánlani valamit amivel 15 kilócskát minnél hamarabb átalakíthatnék. :drop: Kicsikoromban jártam karatézni ( a nevét nem tudom) kb. 2 hónapot. Anya révén karatés (meg horror) filmeken nevelkedtem ovis koromban, és azt hittem, hogy ha karatézni járok majd, az olyan lesz, mint a réges-régi Jackie Chan-es filmekben. Tudod, mikor van egy öreg mester, aki szépen átadja tudását ifjú tanítványának! Hát igen, szép is lett volna. :roll:
Mindegy, a lényeg, hogy bitang erős meg nagyon fürge legyek. Ja, és tudjak trükközni! :vigyor:
Lusta vagyok, viszont van bennem harci szellem, csak ki kéne szabadítani. :wink: Annál is inkább, mert multkor álmodtam valami nagyon furát. Egyrészt az a fura, hogy nem szoktam emlékezni az álmaimra :cry: , másrészt pedig olyannyira valóságos volt, hogy miután felébredtem még sokáig éreztem a kezembe azt az erőt és indulatot, ami álmomba uralkodott el rajtam. Ugyanis majdnem megöltem valakit, pusztán azzal, hogy a hüvelyk és a mutató ujjammal villámgyorsan megragadtam a torkát, a földrenyomtam és addig nem engedtem, míg el nem mondtam a mondókám. Közbe meg attól féltem, hogy kipurcan mielőtt a végére érek. A feje kék volt és egyre jobban dülledtek az erei. De mondom, félelmetes mennyire igazinak tűnt az egész!
Na, jó nem untatok tovább senkit, lényeg, hogy meg kéne kicsit mozgatnom magam....
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Nikoo írta:mert multkor álmodtam valami nagyon furát. Egyrészt az a fura, hogy nem szoktam emlékezni az álmaimra :cry:
:gurul:
Nikoo írta:Ugyanis majdnem megöltem valakit, pusztán azzal, hogy a hüvelyk és a mutató ujjammal villámgyorsan megragadtam a torkát, a földrenyomtam és addig nem engedtem, míg el nem mondtam a mondókám. Közbe meg attól féltem, hogy kipurcan mielőtt a végére érek. A feje kék volt és egyre jobban dülledtek az erei. De mondom, félelmetes mennyire igazinak tűnt az egész!
Hú, félelmetes lehetsz álmaidban :drop:
Nikoo írta:Na, jó nem untatok tovább senkit, lényeg, hogy meg kéne kicsit mozgatnom magam....
Na igen, ez nekem sem ártana... Nem sportolok semmit, ráadásul a heti 2 óra tesiből egyről mindig sikerül ellógnom... 8)
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Lulu akkor szorgalmas vagy. :) Van osztálytársam aki már fél éve nem is találkozott a tesitanárral.

Nikoo: Én se szoktam emlékezni mit álmodom...

(francba megint ide írkálok ahelyett hogy tanulnék :hammer: )
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Na, jó lenne már valami tanács, mert a mai nap kísértettek a harcművészeti ajánlatok. Reggel, suliba menet ahogy bámulok ki a buszablakon, az egyik pirosnál, egy oszlopon valami harcművészeti tanfolyam hirdette magát (megnemmondom a nevét), és volt ott egy kép is Bruce-ról.
A villamosról ismét láttam egy ilyen hirdetményt, csak azon Jackie volt lefényképezve.
Na, és ugye 3 a magyar igazság (1 meg a ráadás), hazafele egy fickó kezembe nyomott egy cetlit, ami tájékoztat, hogy hová is forduljak harcot meg önvédelmet tanulni.
Szóval választék van bőven, csak jól kell dönteni.
Mi meg kísérleti osztály vagyunk és a tesit valahogy kifelejtették a programunkból. :roll:
Rhyagelle: jó, hogy megemlítetted a tanulást! Még le kell gépelnem a fizika puskám...
Amúgy bírom, van amiből még 1 jegyem sincs. Pölö nyelvtan. Na de abból is ma kaptam vissza a füzetem, mert voltam olyan jólelkű és kölcsönadtam. 1 hónapig pihent a gyerkőcnél, és még így is úgy kellett levadásznom az illetőt. (Húúú, ide be akartam pakolni egy éppen ideillő .gif-et, csak nem jött össze, vagy ez amúgyis megoldhatatlan??)
Na oké, jóéjszakát, szép (és emlékezetes) álmokat, rózsás csókokat!! ^_^
Ojjé, a puska... x_x
kk-krisi

kendo

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

furcsa de itthon sajnos nincsenek tradicionális "do-jo"k ígyhát senki sem tanulhat igazi kendot. ígyhát igazi kenshi sem lesz abból aki csak itthon edz egy shinai-jal :wink:
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Most voltam edzőtáborban, és a végén volt övvizsga. Levizsgáztam. Narancs vagyok. Nagyonn örülök :wink:
Tényleg. Kiugrok a bőrömből. És meg is dícsért az edzőm.
Üdv:
Molnár András Wado-kai karate-ka 7th kyu
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Gratula!! :thumb:
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Én is gratulálok! ::beer::
Avatar
CybStorm
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2003.08.04. 19:20
Tartózkodási hely: Agyilag Greenslum. Fizikailag Savaria.

Hozzászólás Szerző: CybStorm »

Csatlakozok ::jcheers::
-= CybStorm =-
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Zúzós küzdőstílusok:
Kali, dzsukokai, thai-box...ezeket ajánlom azoknak, akik bírják. Igaz, itthon nem igazán oktatják, de azért sok sikert... :hammer:

Ha netán valakinek van kedve néhány pengeváltáshoz, én benne vagyok... :gun:
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Én tai-chi-t szeretnék tanulni, de nem igazán találtam olyan helyet ahol oktatnák ...valódi formában nem pedig Bíró Ica féle .... ***-ot tanítanak! :wink:
Kép
Avatar
Kyo-Sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.09.03. 12:56
Tartózkodási hely: EDO

Hozzászólás Szerző: Kyo-Sama »

Iaido az igazi harcmuveszet peldaul. Tobbnyire azert, mert _NEM_ kuzdosport, hanem csak formagyakorlatok vannak benne _IGAZI_ katanaval. Ez egy eleg lenyeges momentum volt szamomra... en nem szeretem a kuzdosportokat...a harcmuveszet viszont mas.
Sad but true...
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Sziasztok!!!

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Sziasztok!!!

Mit ajánlanátok egy 15 éves, félénk lánynak?
Melyik harcművészetet???
::jeye::
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Kyo-Sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.09.03. 12:56
Tartózkodási hely: EDO

Re: Sziasztok!!!

Hozzászólás Szerző: Kyo-Sama »

IchiGo írta: Mit ajánlanátok egy 15 éves, félénk lánynak?
Melyik harcművészetet???
Gondolom nem kuzdeni akarsz, hanem tenyleg "Harcmuveszetet gyakorolni" es a szellemiseget atvenni... ebben az esetben az Iaido neked valo.
Sad but true...
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Szioka!!!

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Az meg mi??? ::hehe::
Bocsi, de olyan tudatlan vagyok még...

-------

Kyo-Sama!

Bocs!!! Mit jelent az, hogy "Sad but true..."???
::jsmile::
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Re: Sziasztok!!!

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kyo-Sama írta:
IchiGo írta: Mit ajánlanátok egy 15 éves, félénk lánynak?
Melyik harcművészetet???
Gondolom nem kuzdeni akarsz, hanem tenyleg "Harcmuveszetet gyakorolni" es a szellemiseget atvenni... ebben az esetben az Iaido neked valo.
Én ajánlom a jujitsut... Lehet, hogy nem a legbékésebb, és inkább az akcióra koncentrál, nem a formagyakorlatokra, de nagyon jó csinálni, és jó adag önbizalmat is adhat. Minden sport közül, amit valaha űztem (többek közt iaido is :) ) ezt folytatnám legszívesebben, ha az egészségi állapotom engedné.
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Re: Szioka!!!

Hozzászólás Szerző: Meroko »

IchiGo írta:Kyo-Sama!

Bocs!!! Mit jelent az, hogy "Sad but true..."???
::jsmile::
Cicám azt akarja közölni ezzel, hogy: szomorú, de igaz....
Kép
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Re: Sziasztok!!!

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

IchiGo írta:Sziasztok!!!

Mit ajánlanátok egy 15 éves, félénk lánynak?
Melyik harcművészetet???
::jeye::
Menj Aikidozni, vagy karatezni. Talald meg a Mestered. Igazabol ez a lenyeg. Akarmit csinalhatsz, amihez kedved van, csak a lenyeg, hogy ne szoba-harcmuveszet legyen. :angel:
Kép Kép
Avatar
Karubunseru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2003.09.06. 21:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Karubunseru »

Szerettem volna Judozni, de az nem jött össze (egészségügyi okokból ^^"). Mivel én tornázni nem is nagyon szeretek, ezért nem járok semmilyen japán harcm&vészeti órára.. U.U
--{-{@ That's my karma.. @}-}--
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Re: Sziasztok!!!

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

IchiGo írta:Sziasztok!!!

Mit ajánlanátok egy 15 éves, félénk lánynak?
Melyik harcművészetet???
::jeye::
Én a capoeira-t (kapuera). Ez egy brazilíai, táncszerű harcművészeti stílus, ami 98%-ban a lábmunkán alapszik. Szinte olyan, mintha koreográfiákat tanulnál. Jól megerősödsz tőle, az biztos, és a mozgáskoordinációdat is fejleszti.
Avatar
giroszpók
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.02.18. 11:56

Hozzászólás Szerző: giroszpók »

en anno shotokan karatet tanultam, de csak 1,5 evig. most ujra kedvem lenne valamihez (tamadnak a kilok, meg egyebkent is, nagyon jo a szellemisege), de nem t'om meg milyen lehetosegek vannak erden. nekem vegul is mindegy, csak ne legyen messze a dojo, meg szinvonalas legyen az edzes.
Don't think about winning. It's to fight or not to fight. (Kanon)
Even a couple of losers can survive most things if they're together. (My Neighbours The Yamadas)
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Én Tai-chi-ra akartam iratkozni de egy ismerősöm rémtörténetei a szituációs gyakorlatokról lebeszéltek... :shock:
Kép
Saori
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2003.06.19. 16:03
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Saori »

Engem judora akartak rábeszélni...de csak akartak... ::jumph::
"Mosolyogj, s az egész világ hülyének fog nézni" (Anonym)
Avatar
giroszpók
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.02.18. 11:56

Hozzászólás Szerző: giroszpók »

Don't think about winning. It's to fight or not to fight. (Kanon)
Even a couple of losers can survive most things if they're together. (My Neighbours The Yamadas)
Válasz küldése