RPG-k

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Mi a véleményed az RPG-kről?

Imádom őket!!!
105
70%
Eljátszogatok velük.
33
22%
Hidegen hagynak.
6
4%
Mi az az RPG???
7
5%
 
Szavazatok száma: 151

Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

jaja és a Bethesda Softwork ( :? jól írtam?) készíti, akinek már volt legalább egy jó dobásuk (gyk Morrowind) :D :D :D
FALLOUT 3 !!! emberek
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

pl találunk-e lezuhant Star Trek shuttle-t a wasteland közepén, vagy találkozunk-e a Monty Pyton filmek jeleneteivel?
Szerintem lesznek benne hasonlók. Bár az elborult especial encounterk inkább a 2-re jellemzőek. Az egyben "szelídebbek" voltak.

Van itt egy régebbi intejú Todd Howarddal (Fallout 3. executive producer), ha valakit érdekel:
Az üzletrõl...

Csak a brand vonzott téged, vagy a sorozat rajongója is vagy? Játszottál az első két résszel?
Az első két résszel többször is játszottam, viszont a Tactics-szel, illetve a Brotherhood of Steellel csak felületesen foglalkoztam. Amit nagyon szeretek a játékban, az az atmoszférája, hangulata és a szerepjátékos jellege. Az első két rész lehetőséget adott egy személyiséggel való játékra. Én voltam a srác, aki rácsodálkozott a pusztára, megpróbál túlélni és igyekszik segíteni az emberiséget a túlélésben. Többször is végigjátszhattad a játékot, különböző módokon. A karakter rendszer és a választások lehetősége fantasztikus volt.

Ti mentetek az Interplayhez, vagy ők jöttek hozzátok?
Mi mentünk hozzájuk elsőként.

Mennyi ideig tartott az egyezkedés?
Nem sokáig, a kezdetektől fogva egyetértettünk.

Tudtok róla, hogy milyen más cégek tettek ajánlatot? Sokan azt hitték, hogy a Fallout licensz a Troika-nál és/vagy az Obsidiannál fog kikötni.
Õszintén megvallva erről semmit sem tudok.

Érdekeltek voltatok az MMORPG licenszének megszerzésében is? Ha nem, akkor miért?
Az Interplay meg akarta tartani ezeket a jogokat, és nem különösebben passzoltak a terveinkkel, tehát beleegyeztünk, hogy tartsák meg.

Kikötése volt az Interplay-nek, hogy mindenféle on-line Fallout tartalom hozzájuk tartozzon, mely kihatással lehet a Fallout 3. esetleges multiplayer tartalmára?
Nem, ők csak az MMO jogokat tartották meg. Vagyis csinálhatunk on-line tartalmat a játékainkhoz.

Az Interplay logoja szerepelni fog a Fallout 3 dobozán?
Nem tudom. Messze, nagyon messze vagyunk attól, hogy a dobozon lévő logok miatt aggódjunk.

A játék...

A Fallout 3 tartalmazni fog valamilyen elemet a Black isle Studios által fejleszlett, majd abbahagyott Van Buren projektnevű játékából? Bizonyos információk szerint majdnem kész volt.
Nem, tiszta lappal indulunk.

Ugyaz a története lesz, mint a Black Isle Studios Fallout 3-ának?
Nem tudom pillanatnyilag, mindenesetre kétlem.

Vannak terveitek arra nézve, hogy ex-Black Isle-osokat alkalmazzatok a játék fejlesztése során?
Céges tervek nincsenek, viszont minden megtörténhet ebben a szakaszban.

A press-release-ban azt mondtátok, hogy a Fallout 3-at párhuzamosan fejlesztitek a következõ Morrowinddel. Ugyanarra az engine-re fognak épülni?
Kifejlesztettünk néhány új technológiát, amelyeket különböző játékokhoz is lehet alkalmazni, tehát ennek használatát tervezzük. Ez nem a Morrowind engine-je lesz.

A Morrowind egy FPS, real-time akció-rpg volt. A Fallout és a folytatásai izometrikus nézetűek voltak, TP nézetű, körökre osztott RPG. Milyen lesz a Fallout 3?
Még korai errõl beszélni, több választásunk is van.

A Fallout egy RPG-hez képest rengeteg különleges elemet tartalmazott, többek között a kiterjedt perk-rendszert és a darkos képregény stílusú hangulatot. Jelen lesznek a folytatásban?
Ó igen! Nagyon valószínű. "Bloody Mess" a legjobb perk, amikor az ellenfeleid ultra-brutális módon halnak meg.

A Morrowind egy óriásira hízott játéktérrel rendelkezik. Ilyesmire számíthatunk a Fallout esetében is?
Még túl korai erről nyilatkozni.

Lesz az Interplay-nek bármilyen beleszólása a fejlesztésbe?
Teljes hatalmunk van a projekt felett.

És a rilízrõl...

A Fallout egyike a legjobban szeretett frencsájzoknak, aggódtok, hogy sikerül-e megfelelni a játékosok elvárásainak?
Amiatt aggódom, hogy a saját elvárásainknak feleljünk meg. Nagyon komolyan vesszük ezt az egészet, és kritikusabban szemléljük, mint a fanok. Nagyon figyelmesen kezeljük a frencsájzokat. Azt hiszem az emberek megnézhetik, milyen bánásmódban részesítettük az Elder Scrolls-t, és most ugyanezt kívánjuk megadni a Falloutnak. Van egy kisebbség, amelyik meg akar ölni minket csak azért is, mert a frencsájzhoz jutottunk - de ők Peter Jacksont is meg akarták ölni, tehát egyszerűen figyelmen kívül hagyjuk õket és egy nagyszerű játékot fogunk készíteni, amivel nagyon jó lesz játszani.

A Bethesda által kötött licensz-megállapodás PC-re, konzolokra handheld masinákra és más médiákra is vonatkozik. Melyik platformra fog elsőként érkezni a Fallout 3?
Túl korai erről beszélni. Jobban szeretjük, ha egy időben minél több platformon jelentetjük meg a játékainkat, de ez nem mindig lehetséges.

A PC játékosok egy része kétkedéssel fogadja a tényt, hogy egy időben történik a fejlesztés PC-re és konzolra, vagyis nem lesz annyira kidolgozott a játék mint a PC-s RPG-k. Mit tudsz mondani ezekkel a félelmekkel kapcsolatban?
Játsszál a Morrowinddel PC-n és XBoxon. Aki azt mondja, hogy egy konzol RPG nem lehet kidolgozott, egyszerűen nem játszott velük eleget. A platform 100%-ig lényegtelen.
Piracy is charity.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Hú vaz! Ennyi erővel engem is megkérdezhettek volna :D legalább elmeséltem volna egy csomo anekdotát :P :P :P nem csak az igen-nem-erről még korai beszéni válaszok :D
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Szép hosszú, de sajna semmitmondó a duma.
De mivel a Morrowind eléégé top lett, egyelőre nem félek.
Bár megemlíteném hogy a Bloody Mess nem perk volt, hanem trait.
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

lol
milyen igaz...bár teljesen haszontalan..jóvan látványos
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Bár megemlíteném hogy a Bloody Mess nem perk volt, hanem trait.
Ja, ez igaz.
Szép hosszú, de sajna semmitmondó a duma.
Nem csoda, hogy nem tudott sokmindent mondani, hiszen még meg sem kezdték a fejlesztést. Méghogy a doboz!

Én csak azt remélem, hogy izometrikus marad, megtartja a rendszert, és a feelinget. Egyelőre bízom a Bethesdaban. Majd meglátjuk mi lesz ebből. Úgy 3-4 év múlva.
Piracy is charity.
Kain
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2004.08.04. 16:15
Tartózkodási hely: World of Darkness

Hozzászólás Szerző: Kain »

Már csak egy hónap... és végre megjelenik a Bloodlines! Szerintem tuti befutó lesz, remélem a multis részét se cseszik el.

Tényleg, ki milyen karakterrel nyomulna a legszívesebben?
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Én simán Lassombrát indítanék elsőre, vagy Assamitát, de szerintem csak kamarillás klánok közül lehet majd választani. Akkor meg Tremere, vagy Brujah...
Piracy is charity.
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Malkavita egyértelműen.. az volt az első klánom mivel játszottam azokat tudom a legjobban kijátszani, s különben is malkavita párti voltam mindig is, szóval ha kijön a játék egyértelműen malkavitával mennék, ha választható a klán :roll:
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Feltételes bocsánatkéréssel índítok, mert a., lehet, hogy volt már szó erről a játékról b., vitatható, hogy RPG-e. Mindegy. Szóval egy Sanitarium című, kissé régi programot keresek. Főbb jellemzői: karakterünk autóbalesetet szenved, és egy szürreális elmegyógyintézetben tér magához, teljesen bebugyolált kobakkal; 3CD-s; égen-földön nem találom. Mivel nem egy mai darabról van szó, így még a megvásárlása is érdekelne (CD Galaxis, Media Markt, DC++/e-összvér "online store" kizárva, egyikben sem találtam). Kb. ennyi, várom az esetleges ötleteket.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

[quote="JAFO"]Feltételes bocsánatkéréssel índítok, mert a., lehet, hogy volt már szó erről a játékról b., vitatható, hogy RPG-e. Mindegy. Szóval egy [b]Sanitarium[/b] című, kissé régi programot keresek. Főbb jellemzői: karakterünk autóbalesetet szenved, és egy szürreális elmegyógyintézetben tér magához, teljesen bebugyolált kobakkal; 3CD-s; égen-földön nem találom. Mivel nem egy mai darabról van szó, így még a megvásárlása is érdekelne (CD Galaxis, Media Markt, DC++/e-összvér "online store" kizárva, egyikben sem találtam). Kb. ennyi, várom az esetleges ötleteket.[/quote]

szívemből szóltál!!!...nekem is nagyon kéne!!! én már azóta keresem mióta 98ban megjelent, de már akkor se volt sehol, senkinek. örülnék ha valaki tudna rajtam/rajtunk segiteni...a megvásárlásban éni benne vagyok...előre is thanxxx:)
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Jaj, de jó! Már azt hittem, el leszek küldve a levesbe. Viszont így írok még egy kis (nem túl vidám) adalékot. Szóval 90%-ig biztos, hogy a játék abandonware. Vagyis: a forgalmazó cég megszűnt/végleg lemondott róla, jogutód nincs, szabadon letölthető. Mi ezzel a baj? Az, hogy csak a rip van meg mindenhol (tipikusan az a játék, ami videók nélkül egy kalap szarkalábat sem ér), és az se valószínű, hogy újra kiadják (egyik fórumon olvastam, hogy egy fan amerikából hozatott magának...). Nem baj, a remény hal meg utoljára, azután már csak az ember.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

[quote="JAFO"]Jaj, de jó! Már azt hittem, el leszek küldve a levesbe. Viszont így írok még egy kis (nem túl vidám) adalékot. Szóval 90%-ig biztos, hogy a játék abandonware. Vagyis: a forgalmazó cég megszűnt/végleg lemondott róla, jogutód nincs, szabadon letölthető. Mi ezzel a baj? Az, hogy csak a rip van meg mindenhol (tipikusan az a játék, ami videók nélkül egy kalap szarkalábat sem ér), és az se valószínű, hogy újra kiadják (egyik fórumon olvastam, hogy egy fan amerikából hozatott magának...). Nem baj, a remény hal meg utoljára, azután már csak az ember.[/quote]

hát videók nélkül télleg elég suxx...talán +kéne keresni azt a fórumozó fant :wink: ...na sebaj
...a lepényhal először, a remény hal meg utoljára.
Kép
Kain
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2004.08.04. 16:15
Tartózkodási hely: World of Darkness

Hozzászólás Szerző: Kain »

Én simán Lassombrát indítanék elsőre, vagy Assamitát, de szerintem csak kamarillás klánok közül lehet majd választani. Akkor meg Tremere, vagy Brujah...
Én is úgy tudom, nekem az első karakterem Tremere volt, úgyhogy valszeg azt fogok indítani. Vagy Brujah-t, ha inkább gyakni akarok :wink:
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Hozzám a Gangrel klán áll a legközelebb.. :)
Tehát ilyennel indulok..
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Hehe! A Sanitarium nekem is kell!
egyik fórumon olvastam, hogy egy fan amerikából hozatott magának...
Akkor neki már megvan. Csak meg kell beszélni vele, hogy másolja le. Vagy nem megoldható?

Bloodlines-szal kapcsolatban annyit mondok, hogy érdemes lesz minden karaktertípussal többször végigvinni, mert ahogy a Troikát ismerem, rengetegféle megoldás lesz mindenhol.
Piracy is charity.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

[quote="kukurbuki"]magának...[/quote]
Akkor neki már megvan. Csak meg kell beszélni vele, hogy másolja le. Vagy nem megoldható?

[/quote]

nekem is ez jutott eszembe...szerintem biztos meglehetne bizniszelni vele^^
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Sanitarium update:

A nagy érdeklődésre való tekintettel előkotortam a srác e-mail címét:
chipie_ambrosia@mailbox.hu
Soxerencsét kívánok a dologhoz. Én speciel nem sok reményt fűzök hozzá... :(

Amúgy, igen, abbafejeztem a szúnyogriasztó party-t, következő alkalommal már a PÜ-t hasnyálom Kép.

És, hogy lássátok, nem csak kábítom a jónépet, mellékelek két "bizonyítékot" is:
http://retrogames.intranet.hu/forum2/vi ... ight=#7826 (oldal alja)
http://retrogames.intranet.hu/forum2/vi ... ight=#8423 (felülről az 5. hozzászólás)
Kain
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2004.08.04. 16:15
Tartózkodási hely: World of Darkness

Hozzászólás Szerző: Kain »

Hozzám a Gangrel klán áll a legközelebb..
Tehát ilyennel indulok..
Az avatárod is hasonlít egy Gangrel-re - amúgy nagyon kawaii ::hehe::
[/quote]
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Kain írta:
Hozzám a Gangrel klán áll a legközelebb..
Tehát ilyennel indulok..
Az avatárod is hasonlít egy Gangrel-re - amúgy nagyon kawaii ::hehe::
Hmm.. nem is tudtam, hogy Naruto a Grangel klánba tartozik... XDD
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

http://www.hardwired.hu/leonardboyarsky_int_hu.hw
Új posztapokaliptikus RPG-t fejleszt a Troika!

-----------
Troikáék szeretnék megragadni a Fallout egyedi hangulatát, aromájából áthozni lényeges elemeket. Bár nagymértékű eltérések adódhatnak, azt azért hangsúlyozta Leonard, hogy dizájn és játékrendszer szempontjából az új alkotásuk a Fallout szellemi örököse. Igen érzékenyen érintette őket, hogy a Fallout 3 projekt a Bethesdánál landolt. Semmi bajuk a Bethesdával, csak úgy érezték magukat, mint egy anya, kitől elvették szeretett csemetéjét, majd pedig kényszerítették, hogy végignézze az eladásra rendezett árverést. ’A Fallout a mi gyermekünk volt – mondja Leonard –, hogy az Interplay birtokolta a jogokat, azt csupán technikai formalitásnak tekintettük.’
Hát nem szomorú? :?

http://www.hardwired.hu/#h10202
Kombinálni akarják a rémes történetű, de kitűnő harcrendszerű Temple of Elemental Evil (ebből kiadói parancsra ki kellett vágniuk a legszuperebb hangulatú gonosz részt!!) és a kitűnő történetű, de gyenge grafikájú Arcanum legjobb tulajdonságait. A remélt eredmény egy IstenDurva hidegen büntető RPG lesz.
Remélem is.
Amíg létezik a veterán közösség, mely végig izgulta, végigsírta és nevette a Fallout I. és II. szentté avatott részeit, addig lesznek hívők, hogy igaz hitükkel táplálják a Troika hagyománytisztelő isteneit. És elkészüljön minden idők legnagyobb wastelandes szerepjátékának modern manifesztációja, a
Troika Post Apocalyptic Game!
Hajrá! Én hiszek!
Piracy is charity.
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Ámen, úgy legyen!
Nagy reményeket fűzök a Troikához, de ha ilyen szövegek után mégsem lesz majd az igazi, hát akkor dühös leszek...
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Eddig bizonytaklan volt, hogy lesz e egyáltalán Fallout3, most pedig már egyből két darab is készül...
Ennél már csak akkor leszek boldogabb, ha mindkettő meg is jlenik, és jó is lesz. Aztán megvenni ám, már most mondom! Nem másolgatunk, töltögetünk posztapokaliptikus RPG-ket!

Amúgy szerintem a Troikát nem kell félteni, hiszen láttunk már tőlük Fallout 1-2-t (Black isle név alatt persze), és Arcanumot. Ezek megalapozzák a bizalmat szerintem.

És a nagy szavak pedig a cikkíró elfgultságát mutatják, nem pedig a Troikások nagyképűségét. Csak a félreértések elkerülése végett.
Piracy is charity.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

nos....ha nem lesz jó, akkor odautazok és egy használt merevlemezzel vérfürdőt rendezek...ha már a játék nem büntet, büntetek én :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Most megint Arcanumozok. Próbálta már valaki? Nem rossz játék. Olyan steampunk/fantasy keverék. Jó poénok vannak benne, pl az egyik városban naponta megjelenik az újság (minden nap új). Csak a rencere nem tetszik túlzottan.
Piracy is charity.
Válasz küldése