Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nah ki honnan szedte irjátok már le pls, mert mostmár én is nagyon kíváncsi vagyok erre. melesleg mondjamár meg nekem valaki azt is, ogy mi az a fanservice :) Nem jöttem még rá erre:)
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

DeluksZ írta:Nah ki honnan szedte irjátok már le pls, mert mostmár én is nagyon kíváncsi vagyok erre.
Magyar felirattal (ep 1-4, de folyamatosan készül): Animestars
Angol felirattal: Usteam
RAW fájl, mindig a legújabb: pl. Saiyaman
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A júesztímen készül még a töbi? Mert onnan szedem aztán max ha nagyon nem értem megnézem magyarul is.. de csak 9 részt láttam fent. Többi készül?
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

DeluksZ írta:Nah ki honnan szedte irjátok már le pls, mert mostmár én is nagyon kíváncsi vagyok erre. melesleg mondjamár meg nekem valaki azt is, ogy mi az a fanservice :) Nem jöttem még rá erre:)
az olyan mint mikor pl. filmekben minden fontos akkor történik amikor a föszereplönö a zuhany alatt van és emiatt egyszál törölközöben kell rohangásznia fel-alá. mikor történhetnének a dolgok máskor is ugye, csak a közönség jobban beindul arra, ha a hösnö törölközöben/bikiniben/egyéb minimál öltözetben szaladgál mintha télikabátban. Ugyanez nöknek: bisounenek. :-P
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

DeluksZ írta:A júesztímen készül még a töbi? Mert onnan szedem aztán max ha nagyon nem értem megnézem magyarul is.. de csak 9 részt láttam fent. Többi készül?
Igen. Amit a japán hivatalos oldaláról sikerült kihámoznom, abból úgy tűnik, hogy 13 részes lesz össz-vissz.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tegnap megnéztem az első részt és tényleg eléggé..khm...érdekes egy anime. :wink: A fanservice-t valóbaneléggé túlzásba vitték a készítők, de szerintem a legnagyobb baj az, hogy olyan mintha ők sem tudnák, hogy most "kawaii lányt megtanítjuk viselkedni" vagy "kommandósosztag vs gonosz lány" animét akarnak e csinálni. A kettőt mixelni meg elég béna, ráadásul az elején, amikor már 4 katonát robbantott szét egyszerre, már majdnem felröhögtem, mert egyszerűen nem bírtam komolyan venni a dolgot. (Az elején még tényleg komoly volt a dolog, de amikor már a 6. szobában járva nyírt ki mindenkit, már eléggé unalmas.) Úgyhogy így elsőre nem nagyon fogott meg, de ki tudja, mi lesz később. :wink: (Az opening amúgy egész jó. :) )

------
Maron írta:Igen. Amit a japán hivatalos oldaláról sikerült kihámoznom, abból úgy tűnik, hogy 13 részes lesz össz-vissz.
Ennek örülök, féltem, hogy vagy 100 részig elnyújtják a dolgot, de ha ilyen rövid lesz, akkor lehet, hogy még végig is nézem. :wink:
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Első részen túlvagyunk haverommal. OST mindenképpen 10/10... pláne a képi világgal együtt. Fanservice (mostmár tudom, hogy mit jelent) tény hogy jelen van... talán kicsit sok is. A képi világa engem nagyon megfogott... biztosan megnézem mind a 13 részt, ha már elkezdtem.
Nekem sok benne a meztelenség... azaz... inkább azt mondom tul értelmetlen benne ennyi meztelenség. (fanservice rulla ^^)

------

Eljutottam a 4. részig:) Hát vérből volt elég az előző részekben is. Fanservice a duplájára nőtt:) Képi világ még mindig meglepően tetszik. A gigantikus szemek és a sima, egyszerű színezés... valahogy nekem nagyon bejövős kombinációt eredményez. Azért amikor szegény Nana-t elaltatják az igen megrázó rész... pláne azzal a zenével (4. rész vége). Nem mondom, hogy küszködtem a könnyeimmel, de ha realisztikusabb az egész, talán el is engedet egy kettőt az arcomon.

Nem tagadom, az anime tetszik, nem is kicsit. Mostmár biztosan végignézem minde a 13 részt.

//Azért nem volt semmi, ahogy a pubertás korba lépő fiatal lányokat idézve Nyú rájön, hogy igencsak jó érzés ha a mellével játszanak:) //

Jah még csak annyit tenék hozzá az animehoz hogy: "Nyúúú, nyú, nyúúúúú, nyú, nyú ^^""" "

*Edit: 5. rész is megvolt. Olyan megható volt ahogy odaadták neki a tortát:) meg z is tetszett, ahogy a professzor hirtelen megválta fejétől:D
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Hmm, ezennel (így a 9. rész megtekintése után) visszavonnám a korábbi megjegyzésemet, miszerint a sorozat érett és komoly módon állna a pedofíliához... Úgy néz ki, hogy a fanservice 90%-át ezentúl 8éves lányok pucéran ábrázolásával kívánják letudni...

Egyébként a fennmaradó 4 részben szerintetek mennyire tudnak egy épkázláb történetet összehozni és rendesen le is zárni? (különösen, hogy a következő rész jó nagy hányada is visszatekintés lesz, ha minden igaz...) Nekem még mindig úgy tűnik, hogy a történet "felvezetés" fázisban van, úgyhogy tartok az összecsapott befejezéstől... na de majd meglátjuk.
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nos az első rész megtekintése után véleményem galekéval egyezik. A "legrosszabb első rész" (ha mondhatom így), amit valaha láttam (teljesen értelmetlen brutalitás, ami engem is már-már a 4chan "Guro Sunday" c. "eseményeire" emlékeztetett). A Hokuto no Ken ehhez képest gyerekmese, és ez azt hiszem elég nagy szó. :dirr:

A fanservice-szel nem lett volna gond, ha nem lett volna erőltetett (de nagyon...). (A "bepisilős" jelenet pedig nem tudom, miért kellett oda. :dirr:)

A zenéje tetszett, de ez (egyelőre) kevés. Mindezek ellenére nagy valószínűséggel folytatni fogom, meglátjuk, mi sül ki ebből a sorozatból. :cool:

(Ja és Nyuu = Chii #2. Teljesen. :dirr:)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Túl a hatodikon... :) A zene még mindig tetszik, de ez nem is meglepő, mert csak egy zene van benne ^^ A "melles" részt viszont nem nagyon értem. Ha gondoljátok magyaráza el valaki. ((( Amikor Yuka mondja hogy "Do u want to suck o my breast?" ))) Nah asszem igy mondja pontosan... szóval... annak mi értelme?

*Edit: Hetediken is tulvagyok. Nem tudom ti hogy vagytok vele... nekem kicsit sok a Papa így, Papa úgy, a Papa azt mondta... itt sírunk, ott sírunk, minden nagyon rossz dolgokból. Szóal csomó olyan rész van ami akár megható is lehetne, ha nem lenne minden sorozatban túlerőltetve az egész. Tény hogy túlozva lett kicsit a sorozat, de ez már akkor is sok.

Azért nem volt semmi amit Nana csinált a temetőben. Kicsit volt csak szentségtelen:)

**Edit: ...és a gyerek kajak szétverte egy vázával a kiskutyát... Azért azon meglepődtem:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Jah és persze annyit még hozzátennék, hogy " nyuu, nyuuuuuuu, nyu, nyu, nyu nyuuuuu nyuuuuuuu^^"
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

DeluksZ:

Azért plíz ne meséld el az egész sorozatot, én például még csak 5 részt láttam belőle. Köszi! :wink:
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Bocsi nem volt szádékos. Az elején én is a te problémáddal küzködtem:) Nem tudtam mit olvassakel innen és mit ne. :) Most már csak szt szeretném tudni mikor kerül fel a maradék 4 rész usteamre.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

DeluksZ írta:Túl a hatodikon... :) A "melles" részt viszont nem nagyon értem. Ha gondoljátok magyaráza el valaki. ((( Amikor Yuka mondja hogy "Do u want to suck o my breast?" ))) Nah asszem igy mondja pontosan... szóval... annak mi értelme?
Ezzel a mondattal a fordítók egy kicsit túlzásba estek, szvsz. Ugye Kouta korábban véletlenül Nyuu mellét is letaperolta, amit Yuka persze félreértett, és most ő is felkínálta a lehetőséget neki, gondolván hogy Kouta ezt szeretné / így hódítható meg)

EDIT: utólag jutott eszembe: esetleg szerette volna túllicitálni Nyuu-t, és akkor mégsem fordítási hiba :D
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

És ez az évezred animéje???
Megyek, és bocsánatot kérek Freitől, hogy
csúnyákat gondoltam róla... :wc:
Kép Kép
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Megnéztem az első részt O_O
Eredmény egy kis ujjmunka... Pontosan "TRASH_OFF=YES rm ~/download/anime/Elfen\ Lied -rf"

Teljesen egyetértek mufurccal, ez az anime BETEG és nagyon szomorú hogy sokaknak még tetszik is :P

(eredetileg azt akartam írni hogy nem normális aki csinálta és az se aki nézi, de ez kicsit durva lenne a kialakuló fanok lelkivilágának :P)
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

AMD az tényleg durva lett volna, hisz nem let volna igazad, meg sértés lett volna azoknak, akiknek esetleg tetszik astory meg minden. Nekem speciál az animeban így a 9. rész után a Zenéje tetszik, de az nagyon:) A képek szépek, de nem kidolgozottak... szóval az a tipikus, "ha van egy kis tehetséged ismán utánukrajzolod az egészet" besorolást kap nálam. A storyt egyenlőre nem értem... a visszaemlékezéssel bezavartak... én is félek hogy 4 rész kevés lesz.

A történet minden kétséget kizáróan erőltetett mind érzelmi, mind brutalitás szempontjából.. tul sok gyilkosság, tul sok nafogáy.... egyszerre sokmindent akartak beleerőltetni... De a zene az eszméletlenül JÓ :)
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Ki mondott akármit is a zenére? Vadászom az OST-t :D
(de attól még a sorozat SZÖRNYŰ "^^)
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

AMD írta:Ki mondott akármit is a zenére? Vadászom az OST-t :D
Arról személy szerint csak annyit hallottam, hogy az első kiadású DVD-hez lesz majd egy OST, ami (nagyon remélem) meg fog külön is jelenni.
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Talán annyira nekem nem szörnyű.. de tény hogy... vicces:) Ha megtaláltad az OST--t szólj már pls:) Én egyenlőre ugy tudom az OP theme még meg sem jelent külön.. csak ED themet találtam.... de nekem OP theme kell, meg a zenésdoboz dala:)
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Csokit kérek!!! *.* írta:És ez az évezred animéje???
Megyek, és bocsánatot kérek Freitől, hogy
csúnyákat gondoltam róla... :wc:
Senki sem mondta, hoyg ez az évezred animéje..:-P

to DeluksZ

Mivel még az anime sem készült el, így nyilvánvaló, hogy nincs kint a teljes ost. Csupán egy ED single van kint, amin aBe you girl és a Hoshi ni negai wo kapott helyet.
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

na én is

Hozzászólás Szerző: Stoker »

túl sokat hallottam már erről az animéről.. van egy érzésem, hogy a csapból is ez folyik.. de lehet, hogy tévedek.. megnéztem az első részt (tiszta guro sunday) egyelőre nem találtam benne semmi pozitívumot. nekem még a zenéje se annyira.. lehet, hogyha megnézek még 1-2 részt akkor meggyőz.. na mind1 a lényeg, hogy adok neki egy második esélyt de az első részt én is töröltem és ezt fogom tenni a többivel is; nem hiszem (hogyha eljutok a végére) újra szeretném nézni.. na bővebben majd ha befejeztem (vagy ha már nem bírom tovább) addig meg ide se nézek, mert borzalmas, hogy itt mennyi spoiler hangzik el.. könyörgöm aki a sorozat történetéről mesél fehérítse ki (ÍGY) a szöveget.. köszönöm
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Stoker.. nekem is ez volt a bajom, amig nem láttam... de végülis ez az animeról szóló topik. Persze hogy vannak benne leirva konkrét dolgok...
Spoiler az az info az animeről?

To Zelmor

Jah én is csak endinget találtam. Remélem azért a maradék 4 rész hamar elkészül... nem jó az anime, pláne nem annyira hogy sokat várjak rá.. viszont már szeretném tudni a végét!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Rage írta:
(Ja és Nyuu = Chii #2. Teljesen. :dirr:)
az imho-t odaképezelem, jó? Mert különben gomen, de felmegy a vérnyomásom... >.>

Amúgy az animét én is tovább néztem közben, és sajnos kezd nekem is kialakulni egy annyira nem pozitív kép róla. Még azért meglátom mi lesz belőle, de annak ellenére hogy szerintem igenis jól indult, és sok lehetőséget láttam benne, nagyon úgy néz ki hogy ez nem igazán fog összejönni egy hatásos/jó/színvonalas animének... T_T hát ennyit erről, reménykedni azért még lehet(ett)... :neutral:
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nekem nagyon nagyon gyermekanime feelingje van az egésznek... nem is értem hogy jön ide öldöklés, meg meztelenség.... Ha ezel a részek nem lennének benne simán nézetném -10es gyerekekkel.... Annyira "gagyi" a story sztem.... Tényleg csak azt tudom monani, amit már irtam. Vicces az egész "próbálkozás"
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

MaKo írta:az imho-t odaképezelem, jó? Mert különben gomen, de felmegy a vérnyomásom... >.>
Elnézést kérek, természetesen az "imho"-t én is odagondoltam, az a megjegyzés csak az én véleményemet tükrözte. (Egyébként úgy értettem, hogy Chii egyes tulajdonságait eléggé szemmel láthatóan "átültették" Nyuuba.)

Még egyszer bocs, ha ezzel megsértettelek, nem állt szándékomban.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Válasz küldése