Onegai Twins

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Onegai Twins

Hozzászólás Szerző: Merma »

Ciao mindenki! Ezt a topicot azért nyitottam mert kiváncsi vagyok arra, hogy kinek mi a véleménye erről a 12 részes sorozatról...

Aki nem ismerné, azoknak itt egy rövikke kis leírás :

A történek 2 lányról (Miina, Karen) és 1 fiuról (Maiku) szól, akik összeköltöznek, hogy kiderítsék a két lány közül melyikük Maiku lánytestvére. A baj csak az, hogy amíg nem tudják, hogy melyikük az, mind2 lány beleszeret Maikuba...

A leírást még átszerkeztem valamikor, mert nem vmi kielégítő!
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Azt hiszem 6 vagy 7 részt láttam belőle... olyan aranyos :oops: nekem Miina tetszik jobban belsőleg, Karen viszont külsőleg... :wink:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Még nem láttam (bár a történet nem hangzik rosszul :) ), de amúgy lenne egy kérdésem: van valami köze az Onegai Teacher-höz, vagy a címen kívül semmi?
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nekem csak egy AMV-m van belőle, "I'm like a fool" címmel, ami nagyon aranyos. Lehet, hogy megnézem a sorozatot is, bár a www.animeacademy.com -on nagyon lehúzták, azért nem mertem eddig belevágni... :roll: De lehet, hogy atól még be fog jönni...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2005.03.31. 07:47-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Van köze... nem láttam ugyan az onegai twins-t végig, csak az első 3 részt, de a sensei, meg gondolom még pár, onegai teacher-ből már megismert szereplő is felbukkan benne időnként, persze csak mellékszereplőként.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Luluko írta:Van köze... nem láttam ugyan az onegai twins-t végig, csak az első 3 részt, de a sensei, meg gondolom még pár, onegai teacher-ből már megismert szereplő is felbukkan benne időnként, persze csak mellékszereplőként.
Hmm... ez eltántorít attól hogy megnézzem. Azért lehet hogy bele fogok nézni (mert az első komment alapján szimpi volt), de most hogy kiderült hogy köze van az egyik animéhez amit nagyon nem szeretek, nos lehet hogy mégsem nézem meg...
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

nyugodtan nézd meg, mert azon az egy-két szereplőn kívül semmi más köze nincs csak a címe :)
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

MaKo írta:Hmm... ez eltántorít attól hogy megnézzem. Azért lehet hogy bele fogok nézni (mert az első komment alapján szimpi volt), de most hogy kiderült hogy köze van az egyik animéhez amit nagyon nem szeretek, nos lehet hogy mégsem nézem meg...
Tom-tom, Onegai Twins topic, de mi nem tetszett az Onegai Teacher-ben? Nekem inkább a Twins nem tetszik, mert a Teacher naaagy kedvencem volt! Különben meg nézz bele, nem sok köze van az Onegai Teacher-höz...
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Nos én még nem láttam belőle csak AMV-t, de aztmondják az Onegai Sensei fan-ok táborába tartozók, hogy a Sensei-hez képes nagyon gagyi, sőt...Nemtudom...meg kellene néznem, de az egyik kedvenc anime-m az Onegai Sensei, és hát...nem is tudom..... ::jhuh::
Azthiszem megnézem, aztán visszatérek, és beszámolok mindennről! :oswink:

ui.:Luluko: ::beer::
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Luluko írta: Tom-tom, Onegai Twins topic, de mi nem tetszett az Onegai Teacher-ben? Nekem inkább a Twins nem tetszik, mert a Teacher naaagy kedvencem volt! Különben meg nézz bele, nem sok köze van az Onegai Teacher-höz...
Az Onegai Teacher-el szimplán az a bajom hogy létezik ^^; Na jó, ez csúnya dolog volt, ide tessék lőni felém :-P Akkor sem szeretem. Szimplán nem tetszik a grafikája, a sztori (épp hogy elkezdtem volna már azonnal le is kapcsoltam szinte, egyszerűen semmi se tetszett benne), és annak idején a csapból is ez folyt pár barátom között, úgyhogy elég rossz emlékeim vannak róla. De ha ez is olyan stílusú akkor biztos ments isten hogy megnézzem ^^; Ez a véleményem teljesen imho volt!
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

MaKo írta:Ez a véleményem teljesen imho volt!
Az lehet, de úgy mondtad, hogy gondolom egy részt nem láttál belőle teljesen végig... Pedig azért annyit megér, mert szerintem nagyon jó! De nekem mindegy... A grafika nekem sem tetszett, de a történet, meg a jellemek nagyon!
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Az Onegai Sensei-nek nekem még a Grafikája is tetszett!!!
De ha a Twins-é tetszik, akkor a Sensei-é is, merthát enyhén hasonlít! ::jeye::
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Luluko írta: Az lehet, de úgy mondtad, hogy gondolom egy részt nem láttál belőle teljesen végig... Pedig azért annyit megér, mert szerintem nagyon jó! De nekem mindegy... A grafika nekem sem tetszett, de a történet, meg a jellemek nagyon!
Teljesen igazad van, csúnya dolog egy animével ilyen hamar végezni, de én igazán mindent megpróbáltam T_T' Meg vannak egyéb dolgok amik miatt sem szeretem ezt az animét, de azok nem fórumra való dolgok ^^; Ritkán teszek ilyet, hát ezzel az animével így jártam, vhogy nem jövünk ki jól egymással. ^^; majd talán máskor egy másik világban ^^" Addig is viszont nem nézem tovább ez egészen biztos. Elnézést a szélsőségeimért, ez csak az én véleményem volt.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Onegai Twins

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Merma írta:Ciao mindenki! Ezt a topicot azért nyitottam mert kiváncsi vagyok arra, hogy kinek mi a véleménye erről a 12 részes sorozatról...
13 részes a sorozat, vagyis 12+1 OVA.

Nekem sokkal jobban tetszett, mint a O.Sensei. Az OS-ben nekem túl angstyk voltak néha a szereplők. Ezért nagyszerű meglepetésként ért az, hogy Ichigo Morino mennyire megváltozott a Twinsre. Semmi angst, a cinikus megjegyzéseiből maró irónia lett és az a "bűntetendő" röhögési stílus amit felvett zseniális.

Jól ki tudták hozni a komikumát ennek a furcsa szerelmi háromszögnek a történetből az alkotói. Már az is vicces, ahogy Miina és Karen összefognak a többi nő elüldözésére Maiku mellől, de az mégjobb amikor egymásra féltékenykednek. A legjobb meg a 13. rész Karenje, de erről nem írok konkrétabban, mert spoiler lenne.
Kép
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

igen én is épp írni akartam, hogy +1 OVA :)
amugy nekem is jobban tetszett az OT mint az OS ((naaagy kedvencem az OT)).. pontosan ugyanazon okok miatt, mint amiket paTKány írt.. néhol túl angsty (nagyon is)..
amúgy van köze egymáshoz a 2 sorozatnak, mivelhogy ugye az OSben jön egy UFO. és erről megy az adás a tvben amit mind3an látnak és látják azt a házat és pont emiatt mennek oda.. aki látta, tudja miről van szó. és jópár közös szereplő is van. a helyszín (mármint a tó ill. az iskola) is ugyanaz..
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Az Onegai Twins sokkal könnyedebb, mint a Teacher. Az Onegai Teacher Ova sexuálisan túlfűtött humorát viszi tovább minden mennyiségben. Nagyokat lehet röhögni, és a sorozat végére az ember megszereti a karaktereket. A Teacher rajongók fő érvei ellene a sekélyes történet, és sótlan karakterek.

Most csúnyát mondok. Szerintem egy karakter sólyát nem az adja, hogy űrtanárnő, és reális sem lesz attól, hogy 2 nappal a kényszerházasság után ismerkedni próbál vadul.

A Twins ebből a szempontból egy sokkal hihetőbb történetet tálal. Eszement mennyiségű poén és könnyed történet. Semmi nagy, angsti, hüdekomolyanimevagyok felhangja nincs. Mindenképpen megéri megnézni, és semmiképpen nem lesz az ember akkora rajongója, mint az Evangelionnak. Csak kérem, szerintem egy ilyen animének nem is feladata...
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Honnan lehet leszedni a 13. részt? Mármint az OVA-t?
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

hali. Így végig olvasva a topicot igen eltérő véleményeket olvastam (szép is lenne ha nem külnböznének ^^"") Én végig néztem mind2 sorozatot és nekem az Onegai Sensei jobban tetszett a Twinsnél.
Tom-tom, Onegai Twins topic, de mi nem tetszett az Onegai Teacher-ben? Nekem inkább a Twins nem tetszik, mert a Teacher naaagy kedvencem volt! Különben meg nézz bele, nem sok köze van az Onegai Teacher-höz...
Lulukonak ebben teljesen igaza van. A tesómnak sem tetszett a Twins a Teacher után és nekem sem. A Teacher nekem is nagy kedvencem volt 4szer láttam összesen ^^" Igaz a Twins opja jobban tetszik mint a Teacher-é ^__^
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

BNC írta: Mindenképpen megéri megnézni, és semmiképpen nem lesz az ember akkora rajongója, mint az Evangelionnak.
Akkor kövezzetek meg, de én imádom :) Nálam benen van a TOP5 és nem is utolsó helyen ;)
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

hú, ezt a nagyszerű animét eddig a 9. részig láttam :) nagyon jó!
szép szerelem, és nagyon jó viccek.

A történet is nagyon ötletes
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Merma írta:Nálam benen van a TOP5 és nem is utolsó helyen ;)
Nekem hasonlóképpen :)
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Kövezés nem lesz. Felölem lehet nagy kedvenc. De örület akkor se lesz belölle. Túl kevés a "szimbolum", meg érthetetlen, több órás beszéd. Ebbe az animébe senki se fog belemagyarázni semmit. Annál sokkal öszintébb és emberközelibb.
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

hát igen, ebben az animében első helyezett a humor, a második helyezett a szerelem
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

hát ebben amcsi viszont igazad van. A Teacher-ben viszont fordítva volt asszem ^^"
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Én mostanában néztem meg mind kettőt (már bánom, hogy kiírtam a Twinst, mert az OVA-ról nem tudtam -_-), és mind kettő nagyon tetszett ;) A Twins OVA-ját honnan lehet letölteni?
Válasz küldése