.hack

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

most ugye a windows-os emukról beszéltek? én kizártnak tartom, hogy linux alá nem írtak olyat, ami korrektűl működik :)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Luminas írta:én kizártnak tartom, hogy linux alá nem írtak olyat, ami korrektűl működik :)
Pff.
Először nem ártana utánanézni, hogy milyen a PS2 hardware-es felépítése (magba integrált 9 MB-os cache meg hasonló nyalánkságok :dirr:), utána meg annak, hogy mit jelent az a szó, hogy emulálás.
Szemléltetésképp elmondanám, hogy az egyébként 64 biten még az Athlon64-eknél is gyorsabb intel Itanium 2 emulál minden 32 bites műveletet, a mérési eredmények szerint körülbelül egy P1 133-as sebességével (és ez nem software-es emulálás!).

(Ne értsd félre, ez a post nem támadó jellegű, csak szúrja a szemem ez a "Linux alatt biztos simán megy" szöveg.)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Engem pillanatnyilag a .hack/dusk érdekelne mangában de sehol nem találom csak irc-n onnan meg nem tom letölteni segít nekem valaki?? :cry:
Avatar
Tyrael
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2004.11.01. 00:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tyrael »

Vegigneztem.
Eleje nagyon tetszett, de utanna szerintem nagyon lassan bontakozik ki a tortenet, aztan a 25. reszben a befejezes nagyon ugyefogyott lett szerintem.
Igaz ezen segit a 26. es a 28. resz, de akkor is. sokkal jobban meg lehetett volna oldani. mi tortent sora-val, en azt hittem irl meghalt, aztan 28.ban latom, hogy megsem. hogy jott ki a jatekbol Tsukasa. mi tortent Aura felebredese utan, mi lett azzal a noi hanggal, aki "The World"-nek nevezte magat. meg ilyenek

Tyrael
Kilteh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2004.09.21. 10:01
Tartózkodási hely: Nowhere
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kilteh »

Tyrael írta:mi tortent sora-val, en azt hittem irl meghalt, aztan 28.ban latom, hogy megsem. hogy jott ki a jatekbol Tsukasa.
Sora IRL kómában van, az egyik PS2es játékban viszont visszakerül az éltbe, tehát végül nem hal meg.
Tsukasa úgy jut ki, hogy Amikor megtámadta őket Morgena "szörnye", akkor Helba lekapcsolta a servert, így minden játékost levágott a net.
Kil
Who Loves The Whole Universe of .hack

"...You are here, no escape
from my visions of The World
..."
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Tyrael: Mindezekre azért nem kaptál választ mert te signt önmagában egésznek nézted... a dolog sajn/szerencsére nem ilyen egyszerű, hogy minden leessen, kibontakozzon stb. (és hogy Bandai sokat keressen ugye) végig kell nyomni a játékokat és megnézni a 4 részes Liminalityt... aki meg ezekhez mind lusta vagy nincs PS2je, esetleg egyéb problémája van, annak olyan 10-20 postal elöbb írtam egy weboldalat ahol minden szépen le van írva és el van magyarázva
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Nemes egyszerűséggel figyeljen oda jobban arra, amit néz... -_-
Avatar
Tyrael
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2004.11.01. 00:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tyrael »

Zelmor írta:Nemes egyszerűséggel figyeljen oda jobban arra, amit néz... -_-
nem emlexem olyan reszle, ahol azt irtak volna, hogy most jatszd vegig az xy nevu PS2 gammat.
csak kezdodne a csata, valt a kep, korhaz.
de mondjuk Soraval kapcsolatban 28as reszbol leesett, hogy nem halt meg.
csak gondoltam en, lesz majd valami final battle, aztan mondjuk kiderul, hogy sora benne van a robotban, vagy mittomen.
gondolom akkor a BlackRose vagy vmi ilyesmi nevu szerplo es tarsai, akik feltunnek a 28as reszben szinten a jatekbol illetve a Liminality-bol szarmaznak.
jah, es noi hang, aki "The World" -nek nevezte magat, ki volt valojaban? Ennyit meg legyszi aruljatok el. Gondolom azert megsem magatol ebredt ontudatra.

Tyrael
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Igen... tényleg nem írták egyik rész közben sem hogy most akkor játsz gámát... ezért van pl. ez a fórum hogy felvilágosítson :dirr:
Tyrael írta: jah, es noi hang, aki "The World" -nek nevezte magat, ki volt valojaban? Ennyit meg legyszi aruljatok el. Gondolom azert megsem magatol ebredt ontudatra.
nah hogy örüljél:
De igen... az a női hang a The World, aki azért ébredt öntudatra, mert az eredeti kódban már elhelyeztek egy tökéletes mesterséges inteligenciát, Aurát. Ennek a női hangnak kellett volna nevelgetnie, de egy futó bug vagy bármi egyéb hiba folytán magába olvasztott egy keveset Aurából és rájött arra hogyha Aurát tökéletesre neveli, azaz Aura felébred akkor ő rá már nincs szükség ezért Aurát és az ő ébresztőjét (Tsukasa) visszafogta... aztán amikor Arura felébredt utána eresztett 8 monsztát (ezek közül az egyes számú Skeith amit te nemes egyszerüséggel robotnak nevezel, a hatos meg Maha kicsit másmilyen alakja), ezeket fogja legyőzni Kite, BlackRose és tsai a gámákban
Kép
Avatar
Tyrael
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2004.11.01. 00:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tyrael »

Cruel Angel írta:Igen... tényleg nem írták egyik rész közben sem hogy most akkor játsz gámát... ezért van pl. ez a fórum hogy felvilágosítson :dirr:
Tyrael írta: jah, es noi hang, aki "The World" -nek nevezte magat, ki volt valojaban? Ennyit meg legyszi aruljatok el. Gondolom azert megsem magatol ebredt ontudatra.
nah hogy örüljél:
De igen... az a női hang a The World, aki azért ébredt öntudatra, mert az eredeti kódban már elhelyeztek egy tökéletes mesterséges inteligenciát, Aurát. Ennek a női hangnak kellett volna nevelgetnie, de egy futó bug vagy bármi egyéb hiba folytán magába olvasztott egy keveset Aurából és rájött arra hogyha Aurát tökéletesre neveli, azaz Aura felébred akkor ő rá már nincs szükség ezért Aurát és az ő ébresztőjét (Tsukasa) visszafogta... aztán amikor Arura felébredt utána eresztett 8 monsztát (ezek közül az egyes számú Skeith amit te nemes egyszerüséggel robotnak nevezel, a hatos meg Maha kicsit másmilyen alakja), ezeket fogja legyőzni Kite, BlackRose és tsai a gámákban
Ok, kozbe leert az illu-ize, hazamegyek megnezem. BlackRose-ek csak a jatekban vannak benne, vagy esetleg vmelyik reszben is feltunnek a sign 28ason kivul.
A "The World"-os hulye kerdesert bocsi, de angol felirattal neztem, es nem alltam meg mindenhol szotarazni, amit nem ertettem. Majd mikor csinalom a magyart hozza.

Tyrael
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Tyrael írta: Ok, kozbe leert az illu-ize, hazamegyek megnezem. BlackRose-ek csak a jatekban vannak benne, vagy esetleg vmelyik reszben is feltunnek a sign 28ason kivul.
Limianlity, de mindegy ::reliev::
BR-ék nem tűnnek fel, legfeljebb a harmadik sorozatban (.hack//Legend of Twilight's Bracelet, (= .hack//DUSK, vagy .hack//UDEDEN)), bár ott sem egészen... de ne menjünk bele, az csak egy kisgyerekeknek való anime sztem
Kép
Avatar
Tyrael
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2004.11.01. 00:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tyrael »

Cruel Angel írta:
Tyrael írta: Ok, kozbe leert az illu-ize, hazamegyek megnezem. BlackRose-ek csak a jatekban vannak benne, vagy esetleg vmelyik reszben is feltunnek a sign 28ason kivul.
Limianlity, de mindegy ::reliev::
BR-ék nem tűnnek fel, legfeljebb a harmadik sorozatban (.hack//Legend of Twilight's Bracelet, (= .hack//DUSK, vagy .hack//UDEDEN)), bár ott sem egészen... de ne menjünk bele, az csak egy kisgyerekeknek való anime sztem
szal only ps2. :(

Tyrael
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ismét megkérdem... nincs valakinek meg a .hack//Outbreak... mert azóta megszereztem a 4. részt... de baromira nincs kedvem a dologokat elejéről kezdeni... a sztori persze tényleg ott folytatódik... csak épp mentésem nincs outbreakből (hiszen azt nem tudtam megszerezni) és így egy nincs árva Ryu bookom, alap Data Drain van csak, nincsen meg egy csomó karakter... és egy csomó mellék küldetés sincs teljesítve amit már megcsináltam egyszer (pl. .hack//Signos karakterek, Puchigusok kinevelése stb.)
Kép
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Jaj de jó, végre sikerült időtszakítanom így hajnali 2 tájt, hogy végignézzem a .hack//SIGN-t :) Már júniusban kezdtem el nézni, szal már ideje volt :) Most jön a liminality meg a dusk. Mind2 meg is van, kb. 3 hónapja :D

a 26. rész végén, amikor Tsukasa megfogná Subaru kezét, mi történik pontosan? Egy csomó dologra tippelnék, de biztos ne mvagyok semmiben :? A 27. rész (Amikor Mimiru mesél a "mentoráról", időrendebn hol játszódik?
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Luminas írta:a 26. rész végén, amikor Tsukasa megfogná Subaru kezét, mi történik pontosan?
Megfogják egymás kezét. :dirr: Elég nyíltan vonzódtak egymáshoz a játékban. Miért lenne probléma a nemük? A szerelem határtalan. :) Pici rejtett yuri. Mindenki arra gondol, amire csak akar. ^_^
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

jó, ezt észrevettem, nem ez zavart :dirr:
Miért van az a bevágás a végén? Amikor ismét a the World-t mutatják? Meg mielőtt megfognák a kezüket, azok a 6 szögetk jelennek meg, mintha még mindig a játékban lennének. Vagy ez csak jelképes? :)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hát igen de mondjuk én személy szerint a nem yuri pártját fogom, de ezt mint Zelmor mondta mindeki maga döntheti el. Viszont ami a kézfogás után történik (hirtelen villanás és újra látjuk azt a monolitot a sivatagban/tenger parton ami az első rész elött is volt) az sztem egyrészről azt mutatja hogy azért még koránt sincs vége (lásd játékok) másrészről meg mivel látjuk hogy az a kép meg elszürkül ezért arra lehet következtetni hogy valami azért csak megváltozott.

A 27. rész meg szinte bármikor játszódhat 2. rész után (asszem abban találkozik elöször Bear és Mimiru)
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Sajnos még nem volt szerencsém látni,de állítólag nagyon jó!!! Utánaolvastam a neten és csak jókat írtak róla.Várhatólag a közeljövőben le lesz szedve remélem..Mert nagyon érdekel!!!!!! :D :D
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

én sosem fogom tudni a .hack nagy titkait^^'
nem fogok venni ps2-t, mert az drága nekem
de mégis túl spoileres az ötlet, hogy spoilerezzek egy honlapról^^'
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

Ha valakinek meglenne a .hack/SIGN 9. résztől magyar felirat, az el tudná nekem küldeni e-mail-be.... Előre is kössz.
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

megvan valakinek az anime-mx féle .hack//SIGN rip CRC hib a nélkül? sajna ami az usteam-en van, hibás, mind a mellékelt fájl szerint, mind a virtualdub szerint :(
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Hali! Ki tudja nekem megmondani, hogy a ps2-es .hacknél az anime külön dvd-n van, vagy azon amelyiken a játék? Arigato
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Tokubei írta:Hali! Ki tudja nekem megmondani, hogy a ps2-es .hacknél az anime külön dvd-n van, vagy azon amelyiken a játék? Arigato
Külön, de egy tokban.
Kép
Avatar
Haku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.04.03. 22:25

Hozzászólás Szerző: Haku »

Huhh. Pont most végeztem az egész /sign-nal. Kb.: két héten át néztem az első 17 részt és ma fejeztem be a többit. :D egyszerűen nem tudtam abbahagyni (na igen, most pirkad ::sugoi:: ) Eszméletlen, lenyűgöző, számomra eddig páratlan ez a mű. Ha az ember túl van a nehéz induláson teljesen bele fog szeretni. Nem gondoltam volna hogy ennyire zseniális lesz végefelé a cselekmény, hogy ennyire szépen kialakul minden. És a maga a rajzolás is nagyon tetszett. Egyedül a világ (The World) volt egy kicsit gagyi, a monsták főleg bénák voltak, de ez lényegtelen. Crim, Bear, Mimiru, Macha és Tsukasa voltak a kedveincem.
Jah, amúgy:

Kép

you are Tsukasa, you like to keep to yourself and dont reveal your pain, you are stubborn but brave. ::japsmil::

:EDIT: yah, azért Macha halála, és Subaru meg Tsuakasa találkozása a valódi világban elég durván könnyfakasztós rész volt szvsz.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Az volt, bár Maha nem halt meg. :] 3:47 az már hajnal? bah, weaklings :cool:
Válasz küldése