CLAMP mangák^^

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

CLAMP mangák^^

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

nos ezt a témát azért nyitom mert most olvastam el végig a Chobitsot!!^^ nagyon jó volt^^
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Huh, hát igazából én régebben nagyon szerettem Clampékat ^^ Igaz, most is szeretem őket, de kissé furcsa amit mostanában művelnek...

Egyértelműen a legjobb mangájuk számomra a Tokyo Babylon, a legkerekebb, legjobban felépített, és cselekményileg is szerintem a legjobb manga amit valaha rajzoltak, ráadásul túlhúzva sincsen. Az X-ről meg nem tudok nyilatkozni... ^^" Cép, cép, de hol a vége...? +_+ (ld. http://aoianime.animehq.hu/forum/viewto ... 21&start=0 )
Mondjuk általánosan igaz, hogy az eddigi összes manga amit olvastam tőlük, sokkal jobb volt, mint az anime, amit készítettek belőle. Egyedül talán a CCS az, ami ez alól kivétel, mert annak az animéje is teljesen jó lett imho.

Az új munkáik közül a Tsubasát én naon szeretem (kiváncsi vagyok, milyen lesz az anime verziója^^ Fye *_*), az XXXHolic meg annyira nem nagy durranás, de ha nagyon nincs mit olvasni, bele lehet abba is merülni, mert vannak benne jól kitalált poénok^^. Amúgy tényleg nem nagy szám, viszont abszolúte úgy van megcsinálva, hogy sokan megvegyék, és ez nagyon látszik, szóval ügyesen megcsinálták. Grafikailag meg nekem igenis tetszik ez az új shounenes stílus, meg azt hiszem ezeket a mangákat már Nekoi rajzolja, és nem Apapa, így aztán csodálkozni se lehet, hogy megváltoztak a rajzaik...
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Én is szeretem a CLAMP mangákat!^^
De számomra a régiek valahogy élvezhetőbbek voltak...meg ez a mostani új stílus nekem egyáltalán nem jön be. =/// (ide lehet lőni)

X-et nagyon szeretem (és mégjobban szeretném, ha VÉGRE befejeznék...T.T)
Végülis nekem a CCS volt eddig az a CLAMP manga, ami úgy tetszett ahogy van. Jó a kezdése, jó a vége, és ami a 2 között van, az meg pláne nagyon jó volt! ^_^

TBt és Chobitsot még nem olvastam. Utóbbit nem is akarom...^^"""
Tsubasa RC meg nagyon aranyos, várom már az anime változatot is!^^
(Mako: Igen, Fye rulz *_*)
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

én nem tudom még most sem elhinni hogy a CLAMP a Chobits-nak "Happyend"-et csinált... kishíján elsírtam magamat... (és kishíján szétvertem a gépet...^^""" :computer: itt meg szétlövöm a computert...)

az X mangáját nem láttam de majd elszeretném olvasni!!! a CCS-ből csak egy keveset láttam de nagyon megtetszett!!!!^^ a MKR-ből csak az artbook van meg...--""" de annyi elég volt belőle... nem mondom hogy túlzottan jó volt de azt se mondom hogy túlzottan rossz volt^^"""" a Wish-t (nem tom hogy írják) meg nem ismerem csak hallásból....--""" azt tudja valaki: jó??? vagy rossz???
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Hehe, a Wish nagyon Rulz!^^ Jó hogy mondod, ki is felejtettem az előbb.^^"""" Ez a másik kedvencem a CCS mellett.^^

Csak 4 kötet, és marha aranyos!!!^^ Egyedül a végével nem vagyok kibékülve, de ez csak egyéni vélemény...^^;
A karakterek eszméletlen aranyosak, mindenkit szeretek belőle. (Kivéve a főszereplő csávót.) Kouryuu a legjobb az egészből!!!! *________*
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

megmondanád honnan lehet letölteni??? vagy a rendes manga van meg neked...?
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Háát, amik eddig bejöttek: X, TBabylon, MKR (de abból is a 2. három kötet), Wish, CCS (az a 2. felétől), Clover (kicsit elborult, de tetszett) és Chobits. Tsubasa RC-ből nem olvastam eleget, így nem tudom megitélni. Az Angelic L. még kimaradt az életemből, az XXXHolic szintén.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Morigan írta:Clover (kicsit elborult, de tetszett)
A Clover technikailag valami fantasztikus szerintem. Rengeteg benne a "kockás"elrendezésű kép, erős kontrasztok, iszonyat kevés háttér --> *_* Szóval technikailag szerintem a Clover viszi a pálmát az eddigi összes mangájukban. Viszont a sztori ^^""" Hát sose értettem meg teljesen (pedig olvastam japánul, angolul, sőt magyarul is ameddig lefordították), jó, titokzatos, meg kakkoi gépes-szárnyak, stb. amik baromi jól néznek ki, de a történetét tekintve igen kevés van neki, legalábbis ha van, azt is jól besötétítették (valószínűleg szintén üzleti fogásból, hiszen ami hűdebonyolult, az ebben az esetben csak vonzza az olvasókat, aminek a vége az, hogy semmi értelmes sztori nem lesz belőle ^^"). Mondjuk azt is hozzá lehet tenni, hogy a Clover nem lett befejezve... (Vajon miért nem lepődök meg... :/ hmm...)

Ráadásul a karakterek is ilyen O_o-ek... Suu szép, de gyakorlatilag semmi se derül ki róla, csak a szimbolikus szerepe a sztoriban, ami kb. nagyon nulla (de szép ^^"). Gingetsuék szintén jól néznek ki, és Ranon is lehet csorogni, de jelleme kb. egyenlő a semmivel ^^. Szóval szép szép, de ennyi és itt kifújt. (Még talán Ohura volt az egyetlen, akiben láttam volna némi lehetőséget, de aztán ő is alig kapott némi FB-s szerepet, aztán kész. -_-).

Persze annyira nem zavar, vannak olyan mangák, amik pritik, és azért jó, mert csemege a szemnek ^^ Nah a Clover sztem pontosan ilyen. Ha másért nem, a grafikájáért nagyon szeretem, de abban viszont toronymagasan kiemelkedik IMHO. Egyszerűen nem csak szép a képi elrendezés, de átgondolt, és nagyon művészi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2005.03.16. 15:50-kor.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Clover: na igen, azok a szárnyak. Nekem azért rémlik, volt egy menekülős jelenet, amikor szükség volt rájuk, na mindegy!
Talán az nem tetszett, hogy ugye anno van 4 kötet, ebből történetileg az első kettő egységes, a többi, hogy úgy mondjam csupán kiegészítés, töltelék 1-1 szereplőhöz. Nem nagyon értem, mi szükség volt erre (a legfontosabb tényeket beleszőhették volna a főtörténetbe), hacsak üzleti fogásként nem értelmezhetőek.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Morigan írta:Clover: na igen, azok a szárnyak. Nekem azért rémlik, volt egy menekülős jelenet, amikor szükség volt rájuk, na mindegy!
Na igen, mondom, szép, de itt nagyjából kifújt a dolog miértje. Oké, persze hogy használta a szárnyait, de Suuról mint jellem, semmi se derült ki. Valószínűleg egyébként nem is szánták ezt annyira nagy alkotásnak, valószínűleg a kivitelezés, a grafika fontosabb volt nekik is, és mivel már akkora rajongótáboruk van, nyilvánvalóan tudják "mitől döglik a rajongó". Ebben az esetben a nagyon szép grafikától ^^.
Morigan írta: Nem nagyon értem, mi szükség volt erre (a legfontosabb tényeket beleszőhették volna a főtörténetbe), hacsak üzleti fogásként nem értelmezhetőek.
Jah, lsd. fenn ^^" Egyébként ez engem is zavart. Mondjuk feltették a "várakozó -majdmégbefejezzük" - listára, de én kötve hiszem, hogy ezt valaha tovább fogják rajzolni. Sztem ennek a lényege az volt, hogy szép legyen, és eladható - ami láthatólag bejött. Mondjuk én az első kötet után nem vettem többet, mert 1. átlagon felül volt az ára 2. Az első kötetig élvezem a szép grafikát, de ha már a másodikba sincs sztori, csak szép képek, akkor inkább nem veszem tovább ^^".

Mellesleg a borítója a rizspapirral, a színes képekkel benne, meg azzal az ötlettel, hogy a külső borítóra angolul, a belsőre japánul nyomtatják rá a dalszöveget, na az nagyon ötletes volt, és tényleg szép ^^. Szóval szépségben Clover no.1 mangák közé tartozik imho ^_^.
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

K@e-chan írta:megmondanád honnan lehet letölteni??? vagy a rendes manga van meg neked...?
Huh, hát a rendes manga is megvan németül, meg a scan is megvan angolul.^^"""

Esetleg pü-ben megbeszélhetjük, szívesen kölcsön adom, ha kell.^^
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

most néztem... áprl 9-től Tsubasa animét vetítenek *-*
Kép
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Jajah, már nagyon várom én is! *^^*

Az multkor elfelejtettem megemlíteni az RG Veda mangát, ami szintén nagyon jó! *__________* Bár régebbi grafikájú, de nagyon szép! *-*
Nincs meg vkinek véletlenül angol scan-nel a 2. kötettől? *---*
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ami-chan 2005.03.20. 10:00-kor.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én ma megin elő kaptam a Magic Knight Rayearth mangáimat. És mikor eszembe jutott, h az első kötet nincs meg és japánul kéne, eszembe jutott, hogy mennyi mangát szeretnék még. CLAMP-éktól pl. Tokyo Babylon-t.
Nagyon tetszik a Magic Knight manga, gyönyörűek a rajzok és teljesen visszaadja azt a világot, amiben a történet játszódik.
Kép
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

nemrég hallottam... az télleg igaz hogy Kazuya Minekura a CLAMP-ból vált ki??!
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ayase írta:nemrég hallottam... az télleg igaz hogy Kazuya Minekura a CLAMP-ból vált ki??!
Öö, erről nem tudok, de elég sokan leváltak anno. És azóta sokkal rosszabbul megy a karrierjük, mintha ott maradtak volna a Clampban ^^" Szal szívás. Mondjuk jobb is így, hogy csak 4-en vannak imho.

Jah, Tsubasa anime... már csak egy-két hét és itt van *_*
*már nagyon várja* :bounce:
Egyébként az anime grafikája képekről nagyon tetszik, a színvilága teljesen jó lett - egyelőre, remélem a történetet se barmolják el, bár még a manga sincs befejezve^^""".

Tenshi: jahj, TB mangát erősen ajánlom ^^. Tényleg a legjobb Clamp manga, kerek, nem túlhúzott cselekmény, kevés, de nagyon mélyen ábrázolt karakterek (és nem csak azért mert Subarut nagyon szeretem *^^*), egyszóval szerintem az az eddigi legjobb mangájuk ^^. Ráadásul a lezárása a legjobb eddig sztem az összes Clamp műközül ^^. A maga nemében pedig nagyon különleges.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Az a baj, hogy nem tudok kóreaiul, pedig csak úgy van meg. -.- Mako, nem akarsz fordítani japánból? *_* Adok hozzá scan-t, ha kell, megvan végig, de így nem tudom olvasni. >.<
Amúgy subasa animére kíváncsi vagyok, bár nekem a manga annyira nem jött be. ^^" Így egyszál kép alapján az anime grafika valszeg szép lesz. A történetre meg kíváncsi leszek.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sister Tenshi írta:Az a baj, hogy nem tudok kóreaiul, pedig csak úgy van meg. -.- Mako, nem akarsz fordítani japánból? *_*
Öö...
Most nem azért, de azt hittem, hogy tudod ^^"
Létezik ugyanis magyar scanlation TB-ből... Itten van.
Oké, még nincs kész, de elég szépen haladnak a fordításával... Ráadásul a minőség fordításilag és szkennelésileg is nagyon jó ^_^! Úgyhogy hajrá, tessék letölteni ^^.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2005.03.30. 18:26-kor.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Erről nem tudtam. Na akkor irány letölteni.
Tényleg, hányan voltak eredetileg a CLAMP-ban?
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sister Tenshi írta: Tényleg, hányan voltak eredetileg a CLAMP-ban?
11. (Egyébként most tényleg nem tudom hová tették az eszüket... amellett hogy nyitottak egy gyönyörű Clamp-kiállítást - lehet rá csorogni itt(sajnos nemsokára bezárják), most össze-vissz változtatták a nevüket... O_o' Láthatólag nagyon jól elvannak... ahelyett hogy rajzolnának >_> Mondjuk X-et... >_>'

*kisbaltával járkál fel-alá*
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

MaKo írta:11. (Egyébként most tényleg nem tudom hová tették az eszüket... amellett hogy nyitottak egy gyönyörű Clamp-kiállítást - lehet rá csorogni itt(sajnos nemsokára bezárják)
:shock: Anyám, ez tiszta kánaán ez a kiállítás! Oda akarok menni!!! :twisted:
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Morigan írta: :shock: Anyám, ez tiszta kánaán ez a kiállítás! Oda akarok menni!!! :twisted:
Nekem mondod...? :roll:
Egyébként pár hete még több fotó volt kinn róla... O_o'
*nem tudja elfelejteni az életnagyságú Sakura figurát...*
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Kár, hogy nem életnagyságú Yue figura volt kinn (ha már CCS...) :wink: :roll:

Egyébként egy Kakyo-figurát is elfogadnék^^"
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

yeah! most töltöttem le egy pár chapter tokyo babilont és amennyit elolvastam belőle az nagyon megfogott! :vigyor: megyek majd tölteni a többi chaptert! oh! megmondaná valaki hogy hány mangás?
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

K@e-chan írta: oh! megmondaná valaki hogy hány mangás?
Eredetileg 7 kötetes.
Válasz küldése