RPG-k

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Mi a véleményed az RPG-kről?

Imádom őket!!!
105
70%
Eljátszogatok velük.
33
22%
Hidegen hagynak.
6
4%
Mi az az RPG???
7
5%
 
Szavazatok száma: 151

Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

kukurbuki írta:Most megint Arcanumozok. Próbálta már valaki? Nem rossz játék. Olyan steampunk/fantasy keverék. Jó poénok vannak benne, pl az egyik városban naponta megjelenik az újság (minden nap új). Csak a rencere nem tetszik túlzottan.
nekem fallout után marhára bejött, pláne hoyg blizzardosok is csinálták...szerintem nagyon király game volt...viszont amit szintén a black isle csinált a Lion Heart az már kevésbé teccett bár a feeling kedvéért jó volt de már túl hack n slashre sikerült...
Kép
Maxipocak
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.21. 07:24
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: Maxipocak »

Nos kicsit furcsán érzem magam,mert bár imádom az RPG-ket, a keverékeket jobban szeretem.A Frozen throne-ban pl.imádom az Offence stílust(ha valaki nem vágná:egy hőst kell irányítanod,ahol varázstárgyakat vehetsz,képességeidet a végsőkig fejlesztheted -mindezt RTS módban) .A Neverwinter nagyon bejött :o ,végigtoltam minden kiegészítőjével együtt, a Diablo sorozatot szintúgy(bár a mentési rendzere ku*** szar :? ,és nem vagyok időmilliomos...).A Lionheart viszont nem tetszett, a Morrowind(nem játszottam végig,mert meguntam) tetszett,a FF sorozattal nem játszottam.

Érdekelne viszont,hogy mi a véleményetek a Divine Divinity-ről,érdemes-e vele foglalkozni??Illetve tudtok-e a NW-hez hasonló (lehet Diablo-klón is) játékot,amire érdemes időt fecsérelni :?: Láttam most a Dragon Age promóját,hát....nyaminyami :-P

Ui:ha esetleg valakinek megvan iso-ban a Baldur's Gate II.uccsó két cd-je,üzenjen már(dc++ -on fenn vagyok a matrix és a koli hubokon)

Előre is köszike
-Itt maradsz köztünk Amigo.Mi a neved?
-Lusta Dick.
-Ricardo keblemre,barátunk vagy.
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Nos egy kis ajánlat most pörgettem ki a Geneforge 1-et meg 2-t. Nekem tetszettek. Kis(?) shareware PC-s játékok. Ha érdekel valakit a készítők weblapja:
http://spidweb.com/
"Olyan sokoldalú, hogy az már gömb." - "Tudod hol a határ a végtelen és a semmi között?"
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Mostanában egy jó kis taktika játékkal nyomulok( Silent Storm ), nem igazán RPG, de van benne karakterfejlődés, hasonló mint a Follout Tactics, Jagged Alliance csak Második VH-s, teljesen 3d-s és mindent el lehet pusztítani a pályán, az épületek leomlanak stb :P fincsi. Nagyon jó a hangulata. Snipe-olni is lehet benne, vannak kasztok, WWII fegyverek. Ajánlom mindenkinek.
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Nos én mostanában a Phantasy Star Online-al játszok. Elég jó a karakter fejlődés, animés grafika és még valamennyire története is van. Ezen kívül még Silent Hill 4-el is küldöm, ebből adódóan nem túl jól megy mostanában az alvás...
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Beindult a World of Warcraft open beta...
Az installert már 17 órája töltöm, így már lennvan 44%.
Akit még mindig érdekel, az szerintem jelentkezzen, mert ez jó MMORPG lesz. Szerintem.
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Mammooth írta:Beindult a World of Warcraft open beta...
Az installert már 17 órája töltöm, így már lennvan 44%.
Akit még mindig érdekel, az szerintem jelentkezzen, mert ez jó MMORPG lesz. Szerintem.
3 hét után pedig fizetős lesz, és nem fogod többé tolni. :P Max kani szerveren, ha már elkészülnke ők is vele. No akkorra lecserélem a voodoo 3-at. Talán.. :dirr:
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A napokban újabb hír csalt örömkönnyeket a szempillámra:
Brian Fargo, az Interplay fejese úgytűnik rádöbbent a Fallout licensz eladásának roppant súyára, és hogy bűnét jóvá tegye, megvásárolta első C64-es sikerjátékának, a Wastelandnek a jogait.

Természetesen egy posztnukleáris RPG-ről van szó.

Minthogy Falloutos berkekben régóta terjed a megalapozottnak tűnő pletyka, hogy az Interplay birtokában van egy bizonyos Van Buren nevű project, ami nem más, mint a Fallout3 Black Isle (R.I.P) által fejlesztett 95%-ban kész változata, ismét felmerül a remény, hogy egy iszonyú jó PA RPG-t láthatunk pár éven belül.
Ez már a harmadik. :D

És hogy addig is hogyan bírják ki a hozzám hasonló fanok:
http://falloutpnphun.xw.hu
Piracy is charity.
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Senki nem játszott jó kis ancient RPG game-ekkel? Pl a BARD sorozat, meg a DRagonlance sorozat?
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Azokkal nem, de itt va pl a The eye of the beholder trilógia, Lands of lore, Wasteland, meg Ultima. Eléggé ancientek nem?
Piracy is charity.
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

De, de :)
Bár ezeket nem tudtam végigjáccani... Többnyire önhibámon kívül, mert kértek kódszót a gépkönyvből, éshát... Meg az Elvira sorozat :) Bár abban már az elején elekadtam... :cry:
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

MMORPGkkel ki hogy áll?
Persze hogy a WoWra gondolok. :) Tehát valaki nyomja innen minden idők legjobb MMORPGjét? (Ebbe nem belekötni, mert télleg az. Már az amerikai béta alatt az volt, az európai bétában még jobb lett. Bár 11edike óta pedig Retail a megnevezése, de változás nincs sok az utolsó bétához képest...)
Főleg az érdekelne, hogy RP szerveren játszik-e valaki.
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Tudom hogy írtad hogy ne kössön bele senki de nem birom ki hogy csak úgy mellékesen megjegyezzem hogy ilyet nem kéne mondani hogy a legjobb az biztos hogy negyon népszerű és már rég óta kell rá várni....Sajnos,De ettől még nem a legjobb. BOCS ez egy külön vélemény...
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hmm.. MMORPG én Lineage ][-zöm egy ideje [folyamatosan/éjjel-nappal etc de tényleg ^^] Krisi mikor abbahagyta a mút akkor kezdett bele én meg, hogy úgy mondjam, "rászoktam" de egész rendesen ^^ nagyon tetszik, van már mindenféle karim [Elfven Wizard, Elven Night, Orc Figher, Dwarven Fighter, Dark Mage stb...] ezért néhányan [-->>Krisi, akinek van össz vissz 2 karija] furcsán néznek rám... de hát ki kell próbálni mindent ^^ nem tudom ismeri-e valaki a játékot?

Ezenkívül van a gépemen egy LOTR RPG is, amivel ugyan én személy szerint még nem játszottam, mert nagyon nehéz meg mert [és ez a fő ok ^^] Legolasnak akkora tokája van benne, hogy az valami elképesztő... ^^

WoW nem volt szerecsém még játszani vele és sztem nem is lesz...

Aztán játszottam valami vámpírossal is [Bloodlines vagy mi...]
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

WoW? Kacagnom kell. Anarchy Online r0lz. :cool: :D :!:
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintem meg RuneScape. Gyertek jáccani, mert kevesen vagyunk magyarok. Legalábbis én még nem találkoztam egyel sem.

runescape.com
Piracy is charity.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

sesam írta:WoW? Kacagnom kell. Anarchy Online r0lz. :cool: :D :!:
De csak mert ingyen van, nee? :Đ
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

ÉN föképen a RAGNAROK Online-ra szavaznék.... Ha lenne módom nyomulni!
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Zelmor írta:
sesam írta:WoW? Kacagnom kell. Anarchy Online r0lz. :cool: :D :!:
De csak mert ingyen van, nee? :Đ
2002 óta vagyok fizető játékosa a világnak... (K1ll @ll fr00bz! :P)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Kitaláltam... létrehozom az MMORPG WAR című okosságot ahol ösze lehet ereszteni a különbözö RPG-k karaktereit aztán jól gyilkolhatjátok egymást INGYEN lesz csak kéne pár ember akivel beinditjuk ezt a dolgot :lol:

....AZT hogy a különbözö szabályok egybemosását hogy oldom meg ne kérdezzétek... :weh: :weh: :weh:

Akkor majd kiderűl mejik Rpg a legjobb.....MUHAHAHAHA ::japhaha::
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Kicsit(csak kicsit :roll: ) későn fedeztem fel a MU-t, szal most az megy. DK 4ever :lol:
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Tom hogy ez nem éppen a megfelelő hely, de akinek megvan az FF7, vagy még inkább a Vagrant story(eredetiben, szépen, ahogy a csillag megy az égen...na jó) ,vagy tudja honnan lehet belföldről ezeket megrendelni az lécci írjon!! Arigato
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Lehet hogy már kérdezték de van itt ojan aki előfizet a Lord of the rings online-ra?...nekem nem jön be egy fillért nem adnék érte hogy nomulhassak....amikor egy trailerben megláttam hogy valami fekete pajzsos nyomorú.... akarom mondani fekete pajzsos jól ápolt kedves az igazságot védő....karakter nyomul valami fródó szerű izé mellet nevetni támadt kedvem bár tudom nem szabad így itélkezni.... Na szóval játszik ezzel valaki? ha igen meséljen róla ha kérhetem... :)
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Zelmor írta:De csak mert ingyen van, nee? :Đ
A most letölthető kliens "csak" egy évig, ez is csak az alap játékra szól (vagyis ha pl. Notum Wars-t is akarsz játszani, már fizetned is kell, annak ellenére, hogy még nem telt le az egy év díjmentesség).
Hm, most hogy így eszembe jutott, leszakadhatnék a Freelancer EVO-ról és leszedhetném az Anarchit :dirr:!
J.E.H.U.T.Y: (MMORPG War) Ha jöhetek a Liberty Dreadnought csatahajómmal, én benne vagyok :dirr:!
Ha már RPG: A Bard's Tale demóját ma délután próbáltam ki, eszméletlen egy stuff! Fetrengve rögöhtem, amikor pl. a Nagy Viking Hadúr (félig) holt testét főhősunk elkezdte bökdösni a kardjával, és folyamatosan unszolta, hogy "ugyan már, ez nagyon régi és gyatra trükk, úgyis tudom, hogyha hátat fordítok neked, hírtelen életre kellsz, és megpróbálsz hátulról fölnyársalni! Na kellj már föl!!!".
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

A Csatahajó is jöhet ez a háború földön,vizen,vízalatt,levegőben,földalatt zajlik :D kitudja??? talán még a világűrt is beépitjük csak a star wars fanok kedvéért...jó lesz vukik a hobbitok ellen némi 56.szintű barbárral a háttérben.....
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Válasz küldése