Air

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

kawai neko írta:átgondolva az Air logó is a két gyerek közül az egyiket mutatja, nem? :roll:
De igen, ez látszik is a végén
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Honnan tudják/ismerik ők, hogy mi fog történni Yukitoékkal...?
átgondolva az Air logó is a két gyerek közül az egyiket mutatja, nem? :roll:
De igen, ez látszik is a végén
De ettől még nem lettem okosabb... @_@" Mármint hogy honnan a fenéből tudják amit tudnak, akkor amikor mondják... @_@' Mondjuk jól nézett ki az tény ^_^.
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

a történet folytatódik...
lehet, hogy ő a következő reinkarnáció?
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

kawai neko írta:a történet folytatódik...
lehet, hogy ő a következő reinkarnáció?
Szerintem nem folytatódik a történet, hiszen azt mondja:

"De végül, kérlek adj boldog emlékeket annak a gyermeknek, aki utolsónak hordozza a csillagok álmát"

Tehát -az én értelmezésemben- Misuzu az utolsó gyermek, hiszen az utolsó nyarán boldog volt és nem volt egyedül.
Kép
Avatar
Haku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.04.03. 22:25

Hozzászólás Szerző: Haku »

Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon Irtózatos! Beleborzong a hátam. Shonen létemre volt egy-két rész, amikor megkönnyeztetett a történet drámaisága, és asszem bárakárhányszor nézem újra, ugyanez lesz :sobsob: . A történeten túl, a grafikára és a szereplők jellemére sem lehet kifogásom. A megválaszolatlan kérdésekre és a homályos foltokra remélem a movie választ fog adni. Nagyon várom a folytatást! Tudtok róla valamit?

::vic:: (Misuzu :D )
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Haku írta: A megválaszolatlan kérdésekre és a homályos foltokra remélem a movie választ fog adni. Nagyon várom a folytatást! Tudtok róla valamit?
A movie ugyanaz történetre, mint az anime, más megfogalmazásban és másfél órába sűritve.

Folytatás nem lesz. Ami lesz az az AIR Summer Special, ami a történet "Summer" részét fogja kibőviteni vagyis Kanna, Ryuya és Uraha sztoriját.
Kép
Avatar
Haku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.04.03. 22:25

Hozzászólás Szerző: Haku »

aha. Arigato a tájékoztatást. Azt hittem hogy az az AIR Summer Special valamiszerű folytatás, kérdéses részek megtárgyalása stb. lesz. De lehet csak én vagyok ilyen homály, hogy nem értettem teljesen az egészet és újra kell majd néznem a sorozatot. Mindenesetre biztos meg fogom nézni, mert a Kannás :-P részek nagyon el voltak találva szvsz, nekem nagyon elnyerték a teszésemet.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nem is kell folytatás, így tökéletes ^^.
paTKany írta:Ami lesz az az AIR Summer Special, ami a történet "Summer" részét fogja kibőviteni vagyis Kanna, Ryuya és Uraha sztoriját.
Yay!!! ::jthrill:: Pont azok a részek tetszettek a legjobban! Uraha ::daisuki:: Lehet tudni, hogy kb. mikorra jön ki ez a Special?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Surci írta:Lehet tudni, hogy kb. mikorra jön ki ez a Special?
Egyelőre annyi infóm van róla, hogy két részes lesz és augusztusban valamikor.
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

AAHHAA!! értem.. most néztem meg, odaüt :D

Amúgy én azt nem vágom hogy mi lett Yukitóval??? ott vesztettem el a fonalat, hogy eldöntötte hogy távolságot tart a lánnyal..aztán egyszer csak eltűnt.. és madár lett vagy mi??? és az emlékezete??? XD nekem homályos
Avatar
Haku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.04.03. 22:25

Hozzászólás Szerző: Haku »

Ha nem értelmeztem félre: igen, ő lett a holló, Sora, és így Misuzu mellett maradt.
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Ühömm... és miért lett hollo?? miért nem maradt ember?
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Ok pont most fejeztem be az AIR-t és hááát tudjátok...minden benne van amit imádok és egyben utálok a japán animékban. Gyönyörűen kidolgozott és szerethető karakterek, akik az anime nézése során teljesen a szívedhez nőnek. A story maga tökéletesnek indul az elején. Aztán a japánok az ő kissé kicsavarodott lelkivilágukkal képesek csinálni egy a "normális" ember számára majdnem érthetetlen véget. Miért van az, hogy a komolyabb hangvételű animék végén sosem lehet senki egyszerűen csak boldog? Úgy értem, hogy úgy boldog, hogy életben marad, együtt van a barátaival meg az anyukájával, meg nem reinkarnálódik varjúvá meg hasonlók. Ezek a japánok mindig túlbonyolítják a dolgokat valamivel...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Dreamcleaver írta: Miért van az, hogy a komolyabb hangvételű animék végén sosem lehet senki egyszerűen csak boldog? Úgy értem, hogy úgy boldog, hogy életben marad, együtt van a barátaival meg az anyukájával, meg nem reinkarnálódik varjúvá meg hasonlók. Ezek a japánok mindig túlbonyolítják a dolgokat valamivel...
Ezt hívják drámai befejezésnek ^_^.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

...Mert ez nem Disney. :dirr: :dirr: :dirr: :dirr: Imho AIR úgy tökéletes, ahogy van. Eltudtam volna képzelni egy Full happy end-et... de az valszeg nem tetszett volna. Vannak történetek, ahol a jajjmindenkihappy dolog bejön, de sztem ez spec. nem ilyen anime. Mint mondtam, sztem.
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

:goodpost: lehet, hogy groteszk, de én direkt örültem a kevésbé boldog végkifejletnek. nem illett volna bele a képbe, hogy a kislány túléli és minden olyan lesz, mint régen, csak még az anyja is vele van... elcsépelt, nem ebbe a mesébe illő vég lett volna. ez méltó volt hozzá, szerintem.
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

kawai neko írta::goodpost: lehet, hogy groteszk, de én direkt örültem a kevésbé boldog végkifejletnek. nem illett volna bele a képbe, hogy a kislány túléli és minden olyan lesz, mint régen, csak még az anyja is vele van... elcsépelt, nem ebbe a mesébe illő vég lett volna. ez méltó volt hozzá, szerintem.
Annyira azért nem volt szomorú, elvégre Misuzunak boldogabban telt a nyara mint addig valaha. Az alatt az egy nyár alatt megkapott mindent amire vágyott és abban a tudatban halhatott meg hogy van mellette valaki, aki szereti. Szerintem ennél szebben nem fejezhették volna be. (:
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Ühömm... Nah akkor még1x megkérdem :D Miért lett
spoiler írta:Yukitoból Hollo
? :D
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Merma írta: Miért lett
spoiler írta:Yukitoból Hollo
? :D
Először is varjú lett belőle, nem holló. (Tudom, hogy ennek a két madárnak neve fogalomkeveredik a magyarban, de itt fontos.)
Mégpedig azért, mert a varjú az olyan madár állítólag, amelyik törődik a beteg társaival. (Ez nem tudom, hogy igaz-e meg kell kérdezni róla egy madárszakértőt.)
Yukitonak muszáj volt valamit kitalálnia, mert Misuzura jöttek volna folyamatosan a sírógörcs rohamok ha emberként maradt volna mellette.
A madárforma kifejezetten kézenfekvő megoldásnak bizonyult és nem csak amiatt, mert így Misuzu mellett tudott maradni végig, hanem az utolsó rész szárnypróbálgatásos felemelkedős jelenete miatt is. Így hordozza azt az üzenetet, hogy saját szárnyain indulhat Kanna lelke után a felhők közé...
Kép
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Vaz akkor ti mind olyan hülyék vagytok mint a japcsik :D Én is szeretem az elgondolgodtató meg morális töltettel bíró meséket, de valahogy én annyira megszeretek egy-két karit az anime során, hogy amikor a végén elmennek vagy meghalnak (átvitt vagy nem átvitt értelemben), akkor benne csak szomorúság marad. Sztem a full happy ending itt nem lett volna gicces, mondanivalóról meg annyit, hogy az akkor ér vlaamit ha valós dolgokon alapszik sztem, nem pedig szárnyas tündérkék fajáról akik az égben repkedve hordozzák az emberek emlékeit meg álmait. Ez így egy gyönyörű , de szomrú mese lett a végén.
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Az én véleményem szerint Tiara látja jól, hogy nem lett szomorú, csak nézőpont kérdése.
Úgyhogy, részemről rám lehet fogni, hogy "olyan hülye vagyok, mint a japcsik"... Számomra a mondanivaló mindig értékes, legyen az akár egy meseszerű történetben, akár a valóságban.
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Dreamcleaver írta:mondanivalóról meg annyit, hogy az akkor ér vlaamit ha valós dolgokon alapszik sztem, nem pedig szárnyas tündérkék fajáról akik az égben repkedve hordozzák az emberek emlékeit meg álmait...
Akkor La Fontaine meséinek sincs mondanivalója, elvégre az állatok nem beszélnek :P
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Dreamcleaver írta:mondanivalóról meg annyit, hogy az akkor ér vlaamit ha valós dolgokon alapszik sztem, nem pedig szárnyas tündérkék fajáról akik az égben repkedve hordozzák az emberek emlékeit meg álmait. Ez így egy gyönyörű , de szomrú mese lett a végén.
Találkoztam olyan animével, amiből sokkal többet tanultam és sokkal keményebb mondanivalót szűrtem le, mint akármelyik háborús szenvedős anime. Ki fogtok röhögni, a Jungle Taitei Movie volt -nem a régi rajzfilm sorozat, a Movie és a manga-.
Számomra teljesen mindegy, hogy milyen formában tálalják. "Számomra a mondanivaló mindig értékes, legyen az akár egy meseszerű történetben, akár a valóságban." Ezzel teljesen egyetértek. A hülye vagyok, mint egy japcsit pedig részemről bóknak veszem. XDD
Kép
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Sister Tenshi írta:A hülye vagyok, mint egy japcsit pedig részemről bóknak veszem. XDD
Igen bocs nem sértésnek szántam. :D

Rosszul fogalmaztam asszem. Amikor azt mondom valós dolgokon alapuló tanulságok, akkor nem a tálalásról beszélek, hanem hogy a fogalomnak kapcsolódnia kell a valósághoz, hogy legyen értelme. Az AIR mondjuk, hogy a boldogság keresésről szól, meg arról, hogy használjuk ki a pillanatot, mert nincs mindig egy második esély. De ezt annélkül is elmondhatta volna, hogy kislányok köddé foszlanak mert csak egy álom részei, vagyhogy a boldogság kilteljesedésekor meghalnak Illetve nem teljesen, mert megmarad az emlék, de már tuti nem játszhatok vele a tengerparton és ez önmagában szomorú. Haruko-val sztem nagyon gonoszan bántak a készítők.
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

AIR In the Summer: http://www.bs-i.co.jp/anime/AIR/
Videjó: http://anime.powerbean.jp/AIR/image/air.wmv

Ha valaki tud japánul az fordítson ^^"
Kép
Válasz küldése