Fullmoon wo Sagashite

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Szerintetek milyen az anime?

A szavazás 2004.01.14. 14:15-kor befejeződött.

12
75%
rossz
4
25%
 
Szavazatok száma: 16

Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Egyetértek MaKo-val.
Poénokból tényleg több van, a manga valahol komolyabb, az anime kicsit könnyedebb (jó, itt is vannak komoly részek, szal ettől nem kell félni). Csak nálam az volt a gond, hogy 52 részből 12 lényeges epizód, többi filler. Én mondjuk a fillerekkel is jól elvoltam. (Kicsit durva, hogy a manga első kötete alatt történik annyi, ami az anime első 20 része alatt. ^^") De ettől eltekintve egy nagyon jó kis anime. Sztem jók a rajzok, kevés kép hibát találtam (KKJ-nél viszont ezekből rengeteg volt sajnos) és tényleg lehetetlen azt a kidolgozottságot visszaadni egy TV-sorozatnál, de sztem így jó, ahogy van, sikerült jól megcsinálniuk, közel van az Arina-féle stílushoz. Nekem a rajzoknál csak a ruhákkal volt bajom, az első fehér fellépőruhán kívül a többit már nem Arina-tól vették át és hát, hogyismondjam, kicsit... bénák. ^^" Például az első Eyecatch-ben (reklám szünet), amikor a második felében Full Moon-t mutatják, az sztem elég gyenge. De végülis, másnak lehet, hogy tetszik, szal ez IMHO. Mostanában újra kezdtem nézni a Full Moon-t és szerintem mind az anime, mind a manga jó a maga módján (és ha választanom kell, akkor én is inkább az anime végét választom ^^").
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Najah... Nem kellett volna ennyire elhúzni az animét. ^^ Szerintem 10-15 részben is össze lehetne sűríteni a dolgokat, nem 52-ben...
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Na de Narumi!^^"""

Így legalább tovább "izgulhatsz" rajta. (he-he)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Vagy ha nagyon nem bírom azt a sok cseplő-botló hülyeséget, akkor alszok rajta... ::jsleep:: :hee:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Narumi írta:Vagy ha nagyon nem bírom azt a sok cseplő-botló hülyeséget, akkor alszok rajta... ::jsleep:: :hee:
Hogy ez milyen igaz! :)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

De most komolyan! ^^" Néha így elfolyok a széken, kínomban azt se tudom, hogy röhögjek-e, vagy sírjak. Vagy ennyire nincs érzékem a dologhoz? ^^"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kitöltő részeknél néha én is lefáradtam. Végülis nem tekertem tovább, de vannak kihagyható részek, ha az ember csak a fő sztorira kíváncsi.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én se tekerem tovább, mert mégis kiderülhetnek belőle dolgok. ^^ De csak ilyen apróságok. :P
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Nyemtom, én valszeg elfogult vagyok, de egy percig sem untam a sorozatot. Még ötödszörre sem XD (Ha Kerotól visszakapnám, lenne az már 15 is *szipp* :P ) De én minden egyes percét élveztem, mindig ^___^ Naon szejessem! Takutooooo *.*
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én jó, ha egyszer végigszenvedem a sorozatot, aztán ha lesz kedvem, akkor csak a lényeges részekbe nézek bele újra. XD
Tényleg, ezt nem akarják magyarra fordítni, és leadni a tévében? Szerintem elég aranyos hozzá, és nem durva. ^^ Ja, szerintem azzal lenne gáz, hogy sokat kell benne énekelni. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Narumi írta:Tényleg, ezt nem akarják magyarra fordítni, és leadni a tévében? Szerintem elég aranyos hozzá, és nem durva. ^^ Ja, szerintem azzal lenne gáz, hogy sokat kell benne énekelni. ^^
Hát, aplusz fórumára is írtam, hogy jó lenne. Az egyetlen probléma, hogy eddig asszem csak amcsiból vettek cuccot, ott pedig eddig csak a mangát licenszelték. *ma jelent meg *.**
Amúgy a dalokat NE énekeljék el magyarul. >.< Úgy jók, ahogy vannak. >.>
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Najah... Szerintem hülyét kapnék, ha magyarosítanák. Szerintem hagyják meg japánnak az énekeket, és készítsenek hozzá feliratot.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Narumi írta:Najah... Szerintem hülyét kapnék, ha magyarosítanák. Szerintem hagyják meg japánnak az énekeket, és készítsenek hozzá feliratot.
Még az se feltétlen szükséges, csak ne énekeljenek magyarul (és nem a hangokkal van baj megintcsak).
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Akkor meg nem lenne értelme, mert azt se értené szegény ismeretlen, hogy miről van szó. Ebben az animében a zene, illetve a dalszöveg sokat jelent. Szerintem kéne egy magyar fordítás, de magát az éneket tényleg ne írják át, mert azzal csak elrontják a hangulatát, ebben biztos vagyok.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Narumi írta:Akkor meg nem lenne értelme, mert azt se értené szegény ismeretlen, hogy miről van szó. Ebben az animében a zene, illetve a dalszöveg sokat jelent. Szerintem kéne egy magyar fordítás, de magát az éneket tényleg ne írják át, mert azzal csak elrontják a hangulatát, ebben biztos vagyok.
A Slayersben sem volt felirat. Jó, az egész más, de eddig még nem láttunk feliratot az A+-on.
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

LOL, mekkora lenne már magyarul XD És a dalokat a magyar musicalénekesek énekelnék *.* Mondjuk Müller Péter fordításában *.* *álmodoziiik*
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szerintem is nyugodtan le lehetne adni magyarul. A dalokat tuti nem fordítanák le, ahogy eddig az openingekkel/endingekkel sem tették.
Amúgy mindig japán képet és hangot vesznek meg a magyarok mostanában, csak a szövegkönyv angol.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hm... Tessék? oO Ja, hogy úgy érted, hogy a magyar fordítást az angol szövegkönyvből készítik?
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Narumi írta:Hm... Tessék? oO Ja, hogy úgy érted, hogy a magyar fordítást az angol szövegkönyvből készítik?
Pontosan. Ezt mondták a Japanimánia egyik műsorában is.
Kép
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Hát nem tudom...az elején még valamennyire érdekelt, de mostanra valamiért nagyon elapadt az érdeklődésem..lement nulla alá.
És ami még rosszabb, az az, hogy a hugom meg imádja, és mivel nem tud angolul, nekem kell neki fordítani!! ;_; brüh hüh hü-...
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ó, szegény... ^^ Nem tudom, én is néha szenvedek a nézése közben... De attól még nagyon jó. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Nagyon jó......nem t'om.
Bár lehet hogy izgibb lesz majd a történet előrehaladtával.
Mert a mangából egy ribbonban egyszer pont valami megfogót láttam...
Viszont az eddig sehol sincs az animében...;_;
Jah, és Izumi...az Eichi ugye? ( ott még igaz nem tartunk hogy ő megjelenne, de már csak a képekből és korból is gyanús...)
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ayase írta:Jah, és Izumi...az Eichi ugye? ( ott még igaz nem tartunk hogy ő megjelenne, de már csak a képekből és korból is gyanús...)
Én is ezt hittem először. De az égegyadta világon semmi közük egymáshoz. :dirr:
Amúgy lehet, neked jobban bejönne a manga (meg akit érdekel Meroko és Izumi előző élete is, mikor emberek voltak, azoknak is ajánlom a mangát, egészen pontosan az 5. kötetet. AHQ-n, ha jól rémlik, megtaláljátok). Mint mondtam, az animéből sok-sok minden kimaradt, megváltozott és a hangulat is egészen más, főleg a 3. kötettől jönnek az eltérő részek. Meg ugye az animében rengeteg a kitöltő rész, míg a mangában egy darab nincs.
Ja, és a magazin neve Ribon (ezt csak infóként írom, nem kötöszködésképp). ^^
Kép
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

A manga nekem is megvan valameddig...asszem az első 2 vagy 3 kötet.?
De akkor letöltöm a többit is...Én spec a mircről szedtem.
Valakinek ott megvolt az összes, és kötetenként lehetett letölteni.(hál. az égnek nem chap-ekre volt szedve...) A probléma csak az hogy nem emlékszem kinél._ _"
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Lehet, hogy már nincs mirc-en, mert licenszelték és már el is kezdték kiadni amcsiban, egyébként a selene_scans és a StarryHeaven fordította félig-meddig közösen, de a StarryHeaven-rőltudom, hogy a licensz óta levették a letöltrésekről *de végig scannelték és fordították*.
Kép
Válasz küldése