Japanimánia

Szabályzat, segítségnyújtás, a fórummal kapcsolatos témák.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

ennek tényleg lehetne egy külön témát szentelni :D

most fejeztem be George Eliot: Middlemarch c. könyvét, sztem abból is remek shoujo lenne... sok szerelmi szenvedés, jó pasik, néhány ellenszenves és néhány nagyon jó fej szereplő. ideális :roll: meg nemrég olvastam el végre a Hiúság vásárát is, abból is el tudnám képzelni, és elég grandiózus sorozathoz is elég hosszú a könyv :D
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Amióta fölmerült a miből készítenél animot téma, töröm az agyam, hogy mi volt az amit már évek óta szeretnék látni anime-ban v mangában (közben olvastam a sok jó ötletet, amiknek a nagyrészét nemigen nézném meg...ízlések és egyebek...viszont marha jók) és végre megvan: clive barker korbács (wave world) ha ezt láthatnám : )""""""
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

MaKo írta: Laurell K. Hamilton könyveiből is lehetne, úgyis van már pár vámpíros anime, igazi színfolt lenne a palettán ha ez némi vérfarkassal/vérleopárddal lenne fűszerezve, nomeg rengeteg kavarással =D (Richard *-*)... Ráadásul rakat japán fanartot is láttam, szóval jól nézne ki ^^!
Igen, Igen!!! :goodpost: *fejvesztve ugrál*
Azt én is szívesen látnám animében. Isteni alapanyag.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Ilyen nincs! Most próbállak titeket hallgatni, de nem jön be. Ez kiszúrás. Pedig simán beleesek a 70 km-es körzetbe. Mindegy, majd netről.
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Időközben megtörtént az ígért frissítés az oldalunkon: felkerültek új adások, linkek, és némi új tartalom is. Reakciókat, hozzászólásokat akár itt, akár emailben továbbra is várunk!

Midoo: pontosan honnan próbálkoztál? Hegyek, házak csökkentik a vételkörzetet sajnos.

A május 15-i műsor beharangozója: klikk ide

Eheti kérdésünk (igen, itt a fórumban is kiválóan lehet rá válaszolni, de akár emailben is): te mihez kezdenél akkora hatalommal, mint amihez Yagami Raito jut a Death Note mangában?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Tonya írta:te mihez kezdenél akkora hatalommal, mint amihez Yagami Raito jut a Death Note mangában?
Eh, Death Note... haromszor kezdtem olvasni azt a mangat, hatha megkedvelem, de az istennek nem megy. Valamiert nem tud erdekelni. :/

Egyebkent, hogy mihez kezdenek... hat termeszetesen hasznalnam arra, amire valo. :3 Van par emberke, akiktol szivesen megszabaditanam a vilagot.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Gankutsuou... kell ennél többet mondani?

Műsorajánló: katt ide

----

Az eheti műsorajánló: katt ide

----

Manga Magyarországon címmel ezúttal a hazai mangaforgalmazást és beszerzési lehetőségeket vesszük górcső alá. Vendégeink is lesznek, zenéket is hoznak magukkal, és jól kifaggatjuk őket :)

Műsorajánló: katt ide
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

A Japanimánia nyári műsorrendje szerint a páratlan heteken (tehát most vasárnap is) 23-24-ig Ongakut hallhattok a Fiksz Rádióban, Case és Darklight összeállításában. A szokásos beszélgetős műsor a nyári hónapokban csak kéthetente, a páros hetek vasárnapjain 22-től éjfélig lesz hallható! A műsorajánlók miatt érdemes a Fiksz Rádió oldalán az ajánlókat, illetve a különböző animés fórumokat böngészni.

Az Ongakuk feltöltéséhez várjuk a kéréseket a japanimania@freemail.hu címre, vagy itt a fórumon! A játszási listák a honlapunkon csak utólag lesznek hozzáférhetők, de az ircen műsor közben is megtudható.

A héten küldünk ki új hírlevelet - aki szeretne kapni, és még nem kérte, vagy aki szombat (0611) éjfélig sem kapja meg, pedig korábban kérte, az küldjön egy emailt a japanimania@freemail.hu címre!
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Mivel a június 5-i adás - amikor vendégeink voltak Grif és Vladi, a Trillian és Comicsinvest tulajdonosai - még nem került fel a Japanimánia oldalára, érdekes lehet, hogy holnap (0614 kedd) reggel 4 és 6 óra között az lesz hallható a Fikszen az ismétlésben, illetve a Fiksz Rádió Hangtárában is hozzáférhető lesz holnap reggel 8 körül.
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

"Én tiltottam be a Dragon Ballt."

Ti mit tennétek, ha ezt a mondatot hallanátok valakitől?

Ismerek elvakult rajongókat, akik azonnal felelősségre vonnák azt, aki akár csak hasonlót is kiejt a száján - némely szülők viszont hosszasan ráznák a kezét, és további munkára biztatnák az erőszakos japán rajzfilmek ellenében.

Ti mit gondoltok róla?

Nekem egyértelmű volt a reakcióm. Elhívtam a Japanimániába, hogy feltehessétek a kérdéseiteket.

Vasárnap este tíz órától vendégünk lesz Dr. Fehér Zsuzsa, az ORTT Műsorfigyelő és -elemző Igazgatóságának korábbi igazgatója, a Magyar Televízió Közalapítvány Ellenőrző Testületének jelenlegi elnöke.

Ti mit kérdeznétek tőle?...

Linkek, kép, műsorinfó itt: http://www.fikszradio.hu/musor.php?ma=55&maa=584

Kérdéseket, hozzászólásokat a műsor előtt és után itt a fórumban, vagy emailben a japanimania@japanimania.hu címen várunk! Ircen is kérdezhettek, reagálhattok vasárnap, a műsor közben.
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Tonya írta:"Én tiltottam be a Dragon Ballt."

Ti mit tennétek, ha ezt a mondatot hallanátok valakitől?
Leginkább megmutatnám neki, ahogy a szomszéd ksilány tiszta erőből kólintja fejbe a nagymamáját, egy seprűvel...mivel látta, a "macskás mesében", hogy az nem fáj :dirr:

Bár amióta vmelyik nyilatkozatukban kijelentették, hogy (majdnem 100% hogy nem idézek pontosan, ne pereljetek be) "...ez a fajta keleti szemlélet, nem megfeleló az európai ember számára..." , már nincs igazán kérdeznivalóm ^^
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ez a dolog mindössze azért felettébb érdekes, mert (tudtommal legalábbis) a Dragonballt nem tiltotta be senki...
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Rage írta:Ez a dolog mindössze azért felettébb érdekes, mert (tudtommal legalábbis) a Dragonballt nem tiltotta be senki...
Igen mintha erről lett volna szó itt...talán a dbz topicban :?: Nem betiltották, csak megregulázták...vagy vmi ilyesmi (hogy nem lehetett vetíteni abban az időpontban, csak késő este...ahogy egy darabig ment is)
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Azt hiszem, a "nem betiltották" dolognak is mi vagyunk az egyik forrása, még a tavaly nyári ORTT-s adás kapcsán, ahol végigvettük, mi a feladata az ORTT-nek (és mi nem).

Éppen ez az egyik pikantériája a vasárnapi műsornak, hogy ez egy idézet a vendégünktől...
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Fenyx írta:Bár amióta vmelyik nyilatkozatukban kijelentették, hogy "...ez a fajta keleti szemlélet, nem megfeleló az európai ember számára..." , már nincs igazán kérdeznivalóm ^^
Ezek után már engem se nagyon érdekel.
Ha ilyen primitív szemléletmódot követünk (mint az ORTT), akkor nem csoda, hogy hatalmas köröket raknak a tévére és fosnak minden újtól.
Ezzel az erővel az Inu Yasha-t is levehetnék. (De inkább nem adok nekik tippeket.)
Sokat kell még fejlődnie a magyar kultúrának , hogy Európai színvonalt érjen el, mert nagyon a színvonal alatt vagyunk.
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Nos, az előző vasárnap elmaradt vendéget valószínűleg három hét múlva pótoljuk, ezt amint lehet, jelzem itt is.

Most vasárnap (0626) pedig 23 órától Ongaku lesz hallható. Zenekéréseket írjatok nyugodtan!
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Műsorajánló: katt ide

Eheti kérdéseink:
- te mit látnál szívesen az A+ műsorán?
- szerinted mi lehet a jövője a tematikus csatornának?
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Tonya írta: - te mit látnál szívesen az A+ műsorán?
- szerinted mi lehet a jövője a tematikus csatornának?
1. Erre gondolom mindenki azt válaszolja amit szeret.
Vagyis szerintem legyen Cardcaptor Sakura, Mahou Shoujo Lyrical Nanoha, Futari wa Pretty Cure, Love Hina, Ai Yori Aoshi, I My Me Strawberry Eggs egyszóval bármilyen magical-girl vagy háremfanservice. :D

2. Ez jó értelmes válasz lesz: Menni fog ameddig fussa. :P
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

paTKany írta:1. Erre gondolom mindenki azt válaszolja amit szeret.
Vagyis szerintem legyen Cardcaptor Sakura
A CCS-el én is egyetértek, imho azzal kellett volna az egészet kezdeni ^_^. Esetleg FullMoon, szóval a könnyedebb shoujo animék (eddig nem volt túl sok... :roll: ).
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

MaKo írta:A CCS-el én is egyetértek, imho azzal kellett volna az egészet kezdeni ^_^. Esetleg FullMoon, szóval a könnyedebb shoujo animék (eddig nem volt túl sok... :roll: ).
Ezekkel értek egyet. Esetleg Doremi, bár az inkább RTL-en mehetne kölyök klubban (mondjuk akkor, amikor megjelenik az új HP könyv, hamár a németek is a "Harry Potter óta a varázslás újra menő" szlogennel reklámozták). ezen kívül szívesen látnék még Rayearth-ot és Fushigi Yuugi-t, shoujo animék ugyanis tényleg nem voltak eddig A+-on.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Magical girl soroaztok nagyon jó 5letnek tűnnek, hiszen könnyed kikapcsolódás általában és ha jól tudom sikeresek is úgy alle...
Izgalmas rétestésztának már megy az Inuyasha, így én mondjuk leteszem a voksomat a Chrno Crusade mellett, könnyedebb műfajban pedig a Midori no hibi-t vagy a Fruits Basket-et ( bár ez utóbbiban kikészítő az utolsó rész és hogy sem ez sem az nem lesz párja Tohru-nak )szeretném. Ha pedig komoly műfajról lenne esetleg szó..akkor nagyon nagyon szeretném a Haibane Remnmei-t...és a Kenshin Tsuioku Hen-t... ó hiú remények. :wink:

A Tv-csatorna pedig remélem amíg csak lehet megmarad, erősödik kicsit legalább addig amíg majd nálam is beveszik a listába :D Elméletileg szerintem működnie kellene, hiszen tematikus csatornaként előnye, hogy egyféle műfajjal foglalkozik mint a Spektrum,Discovery, Tv-paprika, HBO.. kérdés, hogy van-e lesz-e elegendő nézettség, mert ha igen, akkor a multiknak lesz miért reklámozni, lesz pénz, lesz szélesebb kínálat ésatöbbi...reméljük, hogy kibírja addig a költségvetésük amíg megteremtik az alapokat itthon az animékhez...szerintem jó úton haladnak.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Tonya írta:- te mit látnál szívesen az A+ műsorán?
Én leginkább a Scrapped Princessnek örülnék.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Tonya írta:- te mit látnál szívesen az A+ műsorán?
Ai yori aoshi, Rizelmine, Mai Hime, Puni Puni Poemi, Excel Saga, Sailor Moon, Doraemon, Konjiki no Gashbell, Love Hina meg ilyesmik ^^ ...... várjunk csak... A+ means magyarul? Neeeeeem... japánul szívesen, de magyarul mitaku mo nee wa... bár úgyis az lesz, amit a "tömeg" akar... whatever...
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Tonya írta:- te mit látnál szívesen az A+ műsorán?
- szerinted mi lehet a jövője a tematikus csatornának?
1. Mindenféleképp vmi befutott és sikeres klasszikust. Ha már shoujo, akkor Fushigi Yuugi, de örülnék Miyazaki-nak is, ha lenne mozi ugyi. Mindenesetre biztos feelinges lenne, hogy otthon nézel anime-moviet. :wink: Kedvenceket nem írok, mert az mindenkinek más.
2. Ha így folytatják, nem sokáig húzzák. Nem hiszem, hogy az F-Zero olyan hűdeismertensikeres lenne (bocs a fanoktól). Kéne vmi lendületes (ami nem sci-fi és nem sport). Vmi könnyed és szórakoztató. Slayers és Inuyasha tökéletes volt, ezen a vonalon kéne elindulni sztem...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Igen-igen, shounen meg sci-fi van bőven, viszont egy darab shoujo nincs (holott annó németeknél az SM volt az, ami beindította az anime-áradatot, nálunk pedig az SM és a DB). FY, meg amiket már írtam, CCS, ami abszolút tökéletes lenne meg lehetne akár Love Hina is, Do Re Mi, stb.
Kép
Válasz küldése