Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Valahogy egyet értek Ayumi-channal.
Az első benyomás egyébként is fontos. Most tessék, kezdték Sailor Moon, Dragon Ball. Az utóbbiból mekkora botrányt csináltak. Azóta nem tud egyenesben menni az animézés Mo.-on. Csak az ilyen kevésbé durvábbakat adják le, azok aztán meg végképp nem érdekesek. De amiben meg lenne akció, azt már mindjárt le kell szedni a TV csatornáról. Éérdekes...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

Midoo írta: De miért? A Digimon-t mai napig szeretem (Tamers rulz), Pokémon-t is láttam, akkor jó volt. Jah, hogy azóta ott az EVA. Én is láttam, mégsem sajnálom, hogy megnéztem (pedig megtehetném, nekem NAGYON nem tetszett). Az anime sem csak komoly cuccokból áll, kell egy kis szórakozás. :wink:
Nem a stílussal van baj. Pl a Yugioht szeretem(a mangát el is olvastam), de a Pokemon számomra nem nyújt szórakozást. Nem élvezem!

Azt viszont nem értem, h miért nem tetszett az EVA. Ha ilyen emberrel találkozom akkor mindig megkérem (mint most téged is), h ezt árulja el mert komolyan nem értem.
Egy ilyen magas színtű, filozofikus, akció és érzelem dús sorozatot miért nem szeret az ember azt nem tom megérteni.Csodálatos ahogy végig kísérhetjük egy ember belső világának változásait/vívódásait.
Velem ez szeretette meg az egész műfajt. Sajnos azóta sem találtam ehhez mérhetőt (talán még a GitS)

Huhh de megismerkednék a készítőkel^_^
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kerub írta:Azt viszont nem értem, h miért nem tetszett az EVA. Ha ilyen emberrel találkozom akkor mindig megkérem (mint most téged is), h ezt árulja el mert komolyan nem értem.
Erről részletesebben ld. ezt a topicot: http://aoianime.animehq.hu/forum/viewtopic.php?t=679 :3 (btw, az én magánvéleményem a második oldalon van)

Röviden: nem mindenki szerint akkora mestermű az Eva, mint a rajongói szerint. Van, aki szerint vannak sokkal magasabb szintűek, filozofikusabbak és érzelemdúsabbak is. *shrug*
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

mufurc írta:
Kerub írta:Azt viszont nem értem, h miért nem tetszett az EVA. Ha ilyen emberrel találkozom akkor mindig megkérem (mint most téged is), h ezt árulja el mert komolyan nem értem.
Erről részletesebben ld. ezt a topicot: http://aoianime.animehq.hu/forum/viewtopic.php?t=679 :3 (btw, az én magánvéleményem a második oldalon van)

Röviden: nem mindenki szerint akkora mestermű az Eva, mint a rajongói szerint. Van, aki szerint vannak sokkal magasabb szintűek, filozofikusabbak és érzelemdúsabbak is. *shrug*
Elolvastam és nagyon érdekesnek találom azt amit mondasz.
Személy szerint nagyon szeretem az End of EVAt. A végét is szeretem. Sokkal jobb lett mit bármi amire számítottam. Shinjit én is meg tudtam volna folytani, mert már kész voltam a hisztijétől és már nem is érdekelt, h depis, vagy kamaszos koplexusai hatására ilyen idióta! UTÁLTAM! Viszont ettől az animét nem utáltam meg. Sok animét láttam az NGE óta, de ilyen jót még nem. Viszont ha tudsz valamit ajánlani akkor írd le mert szívesen néznék. Mit emlitetted ennél sokkal mélyebb és filozófikusabbak animék is vannak. Nekem pont ilyen kell:-)
Ne értsd félre: nem vagyok fanatikus rajongó. Csak azért kérdeztem meg, h miért nem tetszik neki mert őszintén érdekel. Érdekelnek az emberek és érdekel, h mit gondolnak. Csak világosabban akartam látni a dolgot. Sajnos még nem találkoztam olyan emberrel(eddig :D ) aki azon kívül,h szar meg tudta volna máshogy indokolni a nemtetszését az NGEvel kapcsolatban.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Yui írta:Szerintetek a pokémon ill. hasonszőrű társai (értem ezalatt az általában mindekni által ismert animéket, amiket pl. itthon magyarul is leadnak, közszájon forognak, stb. ) miatt lehet az, hogy áltatlában (saját megfigyelés szerint), aki nem nagyon ismeri az animéket, ill. nem ismer mást, az irtózatos baromságnak gondolja az egészet?
A válaszom erre a felvetésre az, hogy korántsem így van ahogy gondolod.
Aki baromságnak tartja az animéket azok többsége akkor is baromságnak tartaná őket, ha mondjuk a Koikoi7-t (csak mondtam valamit hasraütésszerűen) nézné meg először. Aki meg fogékony a témára annak a pokémon is tud olyat mutatni ami miatt majd nekiáll érdeklődni más animék iránt is.
Yui írta:és azt sem értem, hogy egyáltalán miért ezek a pokémon-félék járják be a világot elsőként.
Ezt már rengetegszer megválaszoltuk. De azért leírom mégegyszer. A televíziós társaságok nem jótékonysági intézmények, hanem profitorientált kapitalista cégek. Egy olyan merchandise animével, mint amilyen a pokemon vagy a yugioh is nagyságrendekkel több pénzt lehet kaszálni, mint mondjuk a Cowboy Beboppal amihez csak megszállott rajongóknak eladható terméket tudsz kapcsolni.
Kép
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

paTKany írta:A válaszom erre a felvetésre az, hogy korántsem így van ahogy gondolod.
Aki baromságnak tartja az animéket azok többsége akkor is baromságnak tartaná őket, ha mondjuk a Koikoi7-t (csak mondtam valamit hasraütésszerűen) nézné meg először. Aki meg fogékony a témára annak a pokémon is tud olyat mutatni ami miatt majd nekiáll érdeklődni más animék iránt is.
Szerintem nem csak 2 csoport létezik, aki fogékony rá és már a Pomeonban látja a szépet és aki zsigerből utálja.
A legtöbb ember (főleg a környezetemben) úgy szokik rá, h olyat mutatok neki ami amúgy is érdekli és ez álltal megkedveli a többit is.
Pl egy oszt társamnak előszőr a Riddick animét mutattam meg ::jhihi::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Andro írta:Nekem pl. még az Excel Saga és a Shin-chan sem tetszik.
Hú, érdekes ezeket így egymás mellett látnom, mivel az egyik ott van a kedvenceim között, a másik pedig talán életem legrosszabb, és főleg legidegesítőbb animéje. :drop: Mondjuk mindkettő elég idióta anime, az tény, csak az egyik pozitívan, a másik negatívan (szvsz). Excel Saga sem könnyen emészthető, de a napi 1 epizód nem árthat meg, és rengeteg paródia, illetve beteg elmebeteg poén található benne, míg a Shin-chan kb. egy Al Bundy-Simpsons-South Park keverék, egy kis japánnal megbolondítva, ami rohadt viccesnek hiszi magát, csak kár, hogy nem az. :wink: (Persze lehet, hogy jobb lenne egy fokkal, ha a grafikája nem egy 5 éves gyerek óvodai rajzórás műveinek színvonalán mozogna, de én még akkor sem igen nézném, mert sajnos szinte az összes szereplő rövid úton halálra idegesített a sorozatban.)
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Na most pl a Pokémon és hasonlók egyrészt a marketing meg a sok piacra dobott baromság miatt is terjedt el jobban (játékfigurák, gameboy, videójáték, pcjáték, mindenfajta ruha - iskolatáskától pólóig, kaja, pia stb) Ez nekik hatalmas nagy haszon. Ugyan ez volt a DragonBall-al is. Meg a sok kártya amit gyűjteni lehet....ezek miatt. Ezeket az animéket (a legjobb példa a Pokémon) már a megalkotáskor direkt úgy tervezték hogy ne csak a rajzfilmből húzzanak hasznot.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Igazad lehet, bár én nem féltem őket, szerintem bármelyik animéhez képesek lennénk műanyag bábukat halomragyártani :) Nem beszélve a gyűjthető kártyákról, matricákról stbstb
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Cathreen
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.06.21. 22:15
Tartózkodási hely: Central Headquarters

Hozzászólás Szerző: Cathreen »

Igen, de a Pokemon ugye a fiatalabb korosztályt célozza meg, akik hajlamosabbak mondjuk Pokémonos cipőt venni, meg akármit, bármilyen gagyi. 5 karton chipset, mert van benne Pokemonos korong. Plusz mindenből egy csomó verziót is csinálhatnak, mert olyan sok Pokémon van... Így lehet akármennyi figura egy figurasorozatban, az emberben meg megvan a gyűjtő szellem... Kis rinya anyucinak, és máris vesz néhányat. Aztán apucinak, ő is. Aztán szülinap van, arra is kérjünk párat. És még mindig nincs meg az összes abból a sorozatból. Ha csak a népszerűbb Pokemonokat csinálják meg, akkor is jó sok figu...
Pokémonról egyébként: engem kifejezetten idegesít az egysíkúság, a kidolgozott, változatos, érdekes történet teljes hiánya, a különleges jellemek nélkülözése... Na, a Pokémon pont ezeket foglalja magában. Öe. Persze, fiatalabb korosztálynak lett szánva. Csak idegesítő ettől függetlenül.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

És emberek képesek a Pokémonról/Digimonról/etc oldalakat postolni... :-P még azok is, akik nem szeretik ^^
Avatar
Cathreen
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.06.21. 22:15
Tartózkodási hely: Central Headquarters

Hozzászólás Szerző: Cathreen »

Konomi írta:És emberek képesek a Pokémonról/Digimonról/etc oldalakat postolni... :-P még azok is, akik nem szeretik ^^
Huh, én sokszor többet tudok írni arról, amit utálok... Kötekedni mindennél jobban tudok. :dirr: De azé fórumokon visszafogom magam átlag ^^;
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Tudod ez egy egészen jó tulajdonság ^^ nem mindenki képes ám rá ^^ én mondjuk arról nem szívesen írok, amit nem szeretek, de ha éppen olyan kedvem van...
Tulajdonképpen vannak olyan "rossz animék" amiket úgymond szívesen nézek, már csak azért is, hogy utána fikázhassam ^^ mert addig nincs pofám fikázni, amíg meg nem győződtem arról, hogy teljes egészében szemét... ^^
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

Yui írta:Igazad lehet, bár én nem féltem őket, szerintem bármelyik animéhez képesek lennénk műanyag bábukat halomragyártani :) Nem beszélve a gyűjthető kártyákról, matricákról stbstb
Nekem van egy pici Asuka bábúm :D
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Yui írta:Igazad lehet, bár én nem féltem őket, szerintem bármelyik animéhez képesek lennénk műanyag bábukat halomragyártani :) Nem beszélve a gyűjthető kártyákról, matricákról stbstb
Jah... pl. az Evából is van kismilliárd merchandise. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Gendo írta:Na most pl a Pokémon és hasonlók...
És a nem hasonlók is. Lásd .hack 2002 óta töretlenül zúz rengeteg téren. :)
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Yui írta:Igazad lehet, bár én nem féltem őket, szerintem bármelyik animéhez képesek lennénk műanyag bábukat halomragyártani :) Nem beszélve a gyűjthető kártyákról, matricákról stbstb
Igen. igen. És tényleg az Evangelionhoz is van egy rakattal. Viszont az megint más tészta ha ezekre a dolgokra igényt is tartanak akár. Például én nagyon örülnék egy Evangelionos pólónak :-P
Meg az amúgy is külföldön van inkább. A Pkmn viszont...tarolt.

Jah és:
Cathreen írta: Pokémonról egyébként: engem kifejezetten idegesít az egysíkúság, a kidolgozott, változatos, érdekes történet teljes hiánya, a különleges jellemek nélkülözése... Na, a Pokémon pont ezeket foglalja magában. Öe. Persze, fiatalabb korosztálynak lett szánva. Csak idegesítő ettől függetlenül.
Ok vegyük figyelembe hogy az eredeti ötletnek köze sem volt az animéhez, csak a videójátékpiachoz. Az első GameBoy játék megjelenése után kezdték az animét elkészíteni belőle. Ezért lehetnek azok a dolgok amiket felsoroltál. Én legalábbis amennyire észrevettem elég hűen követte a játék történetét és szabályait. Bár mondjuk eleve itt volt az elrontás...én szívem szerint meghagytam volna videójátéknak. Fordítva esetleg még elmegy a dolog. Előbb az anime és abból egy játék.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Gendo írta:Én legalábbis amennyire észrevettem elég hűen követte a játék történetét és szabályait.
Na azt nem. A szabályait, azt baromira nem. Az anime alapján kezdtem annó a Red-et végigjátszani és mit ne mondjak, jól el csesztem. A szabályoknak kb semmi közük egymáshoz a játékban és az animében...
Legrosszabb anime... hát így 30 rész után feliratkozott nálam a Yu-Gi-OH!. Nem azért nem tetszik, mert tömeg anime, hanem... hát... szal mikor sötét csuklyás pali jött, és megszólalt, hogy elviszem a lelketeket, aztán nagyon félelmetesen előkapta azt a kártyatartó izét a karján... na akkor azt hittem, hogy ott halok meg a röhögéstől. ^^"" Ettől még nem lesz rossz anime... de nekem nem tetszik. ^^"
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

A Pokemon nálam is a listán van. Se grafika, se történet, szóval egy nagy rakás ****. És még manga is van belőle.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nálam is ^^ de kinél nem? Na jó, biztos vannak olyanos is :dirr:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem már túl gyerekes az egész... ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Aham... pontosan. De gyanítom, hogy ha még gyerekebb lennék, mondjuk 20 év alatti, akkor sem tetszene ^^
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jó, nekem még anno 12 évesen bejött, meg sláger volt. Van is egy Pokémon VHS kazim. XD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én 12 éves koromban még a Pálya ördögeit meg a Grand Prix-t szerettem [/me Lauda fangirl ^^]
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Sister Tenshi írta:Az anime alapján kezdtem annó a Red-et végigjátszani és mit ne mondjak, jól el csesztem. A szabályoknak kb semmi közük egymáshoz a játékban és az animében...
Ok a Redet én végigjátszottam. Nem vettem észre különbséget. Minden szabály ugyan az volt. Helyszínek talán nem mind szerepelt a játékban vagy más néven futottak éppen. Ennyi. Azért mégsem csinálhattak 100%-os másolatot egy játékról. Az olyan lenne mintha csinálnának sorozatot a SuperMarioból. Jó mondjuk fölös ezen vitatkozni. Nem éri meg
:-P :LOL:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Válasz küldése