Air

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Haku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.04.03. 22:25

Hozzászólás Szerző: Haku »

Letöltöttem az Airnak azt a nagyon jellegzetes háttérzenéjét és igencsak gombóc van a torkomban ahogy hallgatom. Nagyon jó emlékébresztő... :cry:

Egyébként szvsz azért volt jobb ez a befejezés, mert sokkalta jobban megmarad az emberben az egész, minthogy: "ez az minden úgy alakult ahogy már az elején is gondoltam". Amúgy sem volt túlzottan sablonos a története, de a szomorú befejezés valamelyest adta magát, habár én azért végig reménykedtem hogy minden igazán jóra fog fordulni. Csak nekem pl jobban tud esni "sebezhetően és kiszolgáltatva" egy happy-end mint egy földbedöngölő könnyfakasztós befejezés (főleg egy ilyen tetőpont után mint az airben), de aztán meg csak az utóbbira emlékszik vissza inkább az otaku, mert mély nyomot hagyott benne. Én már megnéztem asszem 1-2 hónapja, de még most is nagy hatást tud rám az emléke gyakolni, főleg ha hallgatom a zenét. Érdemes volt megnézni, az egyszer biztos! :wink:
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Tegnap kijött végre Japánban az AIR movie DVD-n.
Csak három szó amit mondanék róla: csodálatos, szép, gyönyörű.
A történet a vázaiban megegyezik a TV sorozattal, de a részleteiben különbözik tőle. Nézzétek meg amint tehetitek!
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

paTKany írta:Tegnap kijött végre Japánban az AIR movie DVD-n.
Csak három szó amit mondanék róla: csodálatos, szép, gyönyörű.
A történet a vázaiban megegyezik a TV sorozattal, de a részleteiben különbözik tőle. Nézzétek meg amint tehetitek!
Kérdés hogy mikor lesz letölthető :sobsob:
Kép
Avatar
Oldern
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.08.01. 01:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Oldern »

Haku írta: Egyébként szvsz azért volt jobb ez a befejezés, mert sokkalta jobban megmarad az emberben az egész, minthogy: "ez az minden úgy alakult ahogy már az elején is gondoltam".
Spoiler írta:Kár, hogy sokaknak így is bejött a számítása- speciel én is sejtettem, már úgy a hetedik résznél, hogy Misuzu meg fog halni. Ennek így kellett történnie. És ez nem baj- ez következmény.
Amúgy az Interlude kapcsán gondolkoztam el azon- és ide tartozik az Air is-, hogy a japánok mesterei annak, ahogy a stílusokat keverik. Értem ezalatt akár a korok keveredését (Gankutsou), vagy a horror / dráma és vígjáték műfajokét. És erre remek példa akár az Air is, de sok-sok animét felsorolhatnánk, mely egyszer megnevettet, egyszer megsirat (és néha mindezt EGYSZERRE "hozza" ránk ^_^ )

------
Tiara írta: Kérdés hogy mikor lesz letölthető :sobsob:
Vagy hogy mikor lehet megrendelni :)
Ha valami,akkor ez megérné ^^

Bár szerény személyem elképesztően szeretné megkaparintani a Kino no Tabi dvd kiadását, és egy Gundam Seed összest sem vetnék meg :D
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Vagy hogy mikor lehet megrendelni :)
Ha valami,akkor ez megérné ^^

::gome:: Igazad van. Sok animének örülnék ha eredetiben ott lenne a polcomon, bár ha Air-ről van szó, előbb a sorozatot rendelném meg (:
Kép
Avatar
Oldern
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.08.01. 01:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Oldern »

Tiara írta: ::gome:: Igazad van. Sok animének örülnék ha eredetiben ott lenne a polcomon, bár ha Air-ről van szó, előbb a sorozatot rendelném meg (:
Hát én is, de belegondolva, hogy az 3 (vagy 4? O.o) részre van vágva, részenként kb 5000 forintos árral, plusz postaköltség, nos elég húzós végösszeggel csapolná meg bankkártyánkat. Ezért én előbb örülnék, ha legalább egy filmet tudnék venni, a teljes sorozatok megvétele a "ha nagyon nagyon nem bírom már mire költeni a pénzem" vágyálmok között marad- sajnos.
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Oldern írta:Hát én is, de belegondolva, hogy az 3 (vagy 4? O.o) részre van vágva, részenként kb 5000 forintos árral, plusz postaköltség, nos elég húzós végösszeggel csapolná meg bankkártyánkat. Ezért én előbb örülnék, ha legalább egy filmet tudnék venni, a teljes sorozatok megvétele a "ha nagyon nagyon nem bírom már mire költeni a pénzem" vágyálmok között marad- sajnos.
Jah, azt el is felejtettem hogy nem egy DVD-re rakják az egészet ::reliev::

De én kedvelem Misuzut, és tudtommal nem lesznek benne a filmben csak Kannáék.
Kép
Avatar
Oldern
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.08.01. 01:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Oldern »

Tiara írta: De én kedvelem Misuzut, és tudtommal nem lesznek benne a filmben csak Kannáék.
Khmm... ha ez az értesülés igaz, akkor elég furcsa AIR lesz ez, hisz valljuk be, ez az egész történet Yukito és Misuzu elődeiről, és róluk szólt. Nem a többiekről.

Nem hinném, hogy kihagyják majd. Ha tévedek- hát kíváncsian várom,mit hoznak ki Nélkülük ebből az egészből.

(Nélkülük, mert Misuzu nélkül Yukito- nem főszereplő. Eggyütt ők a minden- külön külön csak szereplővázak, akikről hiányzik még egy utolsó csiszolás- a másikuk. )
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Ha már előjött. A filmben nincs benne Minagi és Kano története. Az kizárólag Misuzuról és Yukitoról szól. Amiben pedig csak Kannáék lesznek az a summer special és nem keverendő a movieval. A summer special csak a hónap végén jön majd ki.

továbbá a torrentről: [EnA] Theatrical Feature AIR DVD.avi <- ez a release az angol feliratos verzió
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára paTKany 2005.08.15. 21:01-kor.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Air Movie letölthető...http://www.animeyume.org/

Amúgy a movie promo-ban is látszik,hogy a movie, kb ugyanazon a szálon fut majd mint a sorozat, Misuzu és Yukito szálán..nagyon várom már, töltöm mióta megláttam a hozzászólást ( arigato paTKany ::jbow:: )

Ha színvonalban és mindenben olyan mint a sorozat akkor megvan hogy mit kérek anyámtól..bár csak Hong-Kong-ba megy, és ott eddig bárkit kérdeztem mindenki csak azt mondta,hogy hamisítványok vannak... :cry:

OFF: összetenném a két kezem ha nálunk is lehetne ilyen előfizethető színvonalas csatorna...ahol ilyen minőségi animeék mennek mint spec az Air, vagy a Mai hime..vagy pl a Mariasama_ga_miteru
Kép
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Tegnap kezdtem nézni a sorozatot, az 5. részig vagyok meg eddig. Kicsit furcsa az egész anime, de... tetszik.
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Lucy-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.10.01. 19:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Lucy-chan »

Sziasztok!
Lenne egy pár kérdésem: :oops:
Hogy költözött bele a hollóba Kunisaki lelke?
Miért tűnt el Michiru?
Mi volt ezzel az átokkal? Miért kapták? És kik?
Ki volt az a kisfiú a végén?
Kicsit zavaros nekem az eglsz.... És Kanoval mi történt?
Misuzu miért halt meg?
Kanna meghalt? És hová lett?

Egyébként eza kedvenc animem. Nagyon szép volt. Csak végigbőgttem a végét...... ::bawl::
Listen close, listen hard, the tale of Violet Beauregarde...
Avatar
Althego
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.12.06. 20:20
Tartózkodási hely: E*****q, Pécs

Hozzászólás Szerző: Althego »

Ugyan már régen láttam, de próbálok valamit válaszolni. Hmm, azt hiszem nem érsz ezzel túl sokat.

Hogy költözött bele a hollóba Kunisaki lelke?
Hogyhogy hogy? Ne próbálj magyarázatot keresni egy varázslat szerűségre, értelmetlen. Legfeljebb azt kérdezhetnéd, miért. Amúgy inkább madárrá változott mintsem költözött.

Miért tűnt el Michiru?
Hát erre már nem emlékszem.

Mi volt ezzel az átokkal? Miért kapták? És kik?
Kik? Hát a szárnyas lények. Miért? Mert szárnyas lények.

Ki volt az a kisfiú a végén?
Ez valami időhurok szerűségnek tűnt nekem az általad említett lélekköltözéssel keverve.

Kicsit zavaros nekem az eglsz.... És Kanoval mi történt?
Na de kinek nem zavaros?

Misuzu miért halt meg?
Az átok miatt.

Kanna meghalt? És hová lett?
Hát, ahogy kivettem, nem halt meg, vagy nem egészen. Reinkarnálódik vagy mi.
R_Init: Init DOOM refresh daemon - [........................]
Lucy-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.10.01. 19:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Lucy-chan »

Nagyon köszönöm, sok mindenre választ kaptam!!!!! ::jbow:: ::jbow:: ::jbow::
Bár Michirut még mindig nemértem, de az legyen a legkevesebb! :lol:
Listen close, listen hard, the tale of Violet Beauregarde...
Lucy-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.10.01. 19:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Lucy-chan »

Hát én asszem rájöttem mindenre. Najó, Michirura nem. DE azért írja ki mindig az elején, hogy az ezredik nyár, mert ez az átok utolsó része. Kunisaki Ryuuyanak a leszármazottja. És a kissrác a végén, az viszont Ryuuya reinkarnációja. Lehet, hogy visszajött, hogy lássa, hogy mi van az átok utolsó áldozatával. És a kislány pedig Uraha. Talán.... És Kunisaki meg tudja, hogy hol van a felhők felett Kanna. És ezért elrepül hozzá. Vagy ezt mindenki tudta, csak én voltam ilyen hülye? :oops:

-----

Ja ige, és miért kell a sorozatot rövidítve lejátszani mégegyszer, azzal a különbséggel, hogy ott van Sora is? Ezt nem értem....
Listen close, listen hard, the tale of Violet Beauregarde...
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Hogy költözött bele a hollóba Kunisaki lelke?
1. nem holló, hanem varjú
2. mert ha Misuzu mellett maradt volna ember formában, akkor az erősebben ható átok miatt nem lett volna elég ideje Misuzunak rendbetenni a dolgait Harukoval
és, hogy miért pont varjú és nem más repülni képes élőlény? állítólag azért mert a varjú az egyetlen madár amelyik törődik a beteg társaival (ha van itt egy ornitológus akkor cáfoljon meg ha nem így van)

Miért tűnt el Michiru?
Mert Minagi anyukája meggyógyult. Az animében szereplő Michirut az teremtette meg, hogy Minaginak volt egy erős álma arról, hogy szeretne egy kishúgot plusz az, hogy az anyja kicsit bekattant attól, hogy az igazi Michiru a második gyermeke meghalt. Onnantól, hogy az anyja rendbejött már volt valaki akire számíthat az életben Minagi, így a képzelete szülte Michiru elbúcsúzhatott tőle.

Mi volt ezzel az átokkal? Miért kapták? És kik?
A szárnyas lények, és azért, mert az akkoriban terjedő vallás ellenségként tekintett rájuk.

Kicsit zavaros nekem az eglsz.... És Kanoval mi történt?
Meggyógyult. Sikerült kiűzni belőle a társbérlő lelket aki megszállta. Mindez úgy lett megvalósítva, hogy Yukito varázsereje segítségével létrehozta a találkozást Kano és az anyja között. Azzal, hogy ez a találkozás létrejött elveszett a kapocs Kano és az őt megszálló lélek között így az távozott.

Misuzu miért halt meg?
Egy emberi test nem képes elviselni hosszú ideig azt a terhet, amit egy szárnyas lény reinkarnációjának jelen esetben Kannának lenni jelent.
A rémálmok és az átok, hogy nem lehetnek barátai felőrlik a hordozó test minden erejét.

Kanna meghalt? És hová lett?
Nem halt meg, csak megátkozták. Ha sikerül megtörni az átkot a lelke ott fog szárnyalni a felhők között.
Kép
Lucy-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.10.01. 19:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Lucy-chan »

Ahaaaa!!! Már értem! Köszi!!! ::jbow::
Listen close, listen hard, the tale of Violet Beauregarde...
Avatar
sen
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2005.09.25. 14:09
Tartózkodási hely: budapest

Hozzászólás Szerző: sen »

én még nem látam :sobsob: de az álmom hogy megnézem :lufi:
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Aki látta a movie-t attól kérdem hogy érdemes-e letölteni, vannak-e benne új jelenetek vagy ugyanaz mint a sorozat csak össze van vágva?
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Tiara írta:Aki látta a movie-t attól kérdem hogy érdemes-e letölteni, vannak-e benne új jelenetek vagy ugyanaz mint a sorozat csak össze van vágva?
A TV sorozatot a Kyoto Animation csinálta a moviet viszont a TOEI.
A TV sorozat kulcsa az anya-lánya kapcsolat, a movie viszont egyértelműen szerelmi történet.
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

paTKany írta:
Tiara írta:Aki látta a movie-t attól kérdem hogy érdemes-e letölteni, vannak-e benne új jelenetek vagy ugyanaz mint a sorozat csak össze van vágva?
A TV sorozatot a Kyoto Animation csinálta a moviet viszont a TOEI.
A TV sorozat kulcsa az anya-lánya kapcsolat, a movie viszont egyértelműen szerelmi történet.
Ezt úgy veszem hogy érdemes letölteni ;) Köszi!
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Megnéztem a Summer Specialt és meg kell mondanom, hogy abszolút nem ilyenre számítottam! Szinte az egészet poénra vették, még ennyit nem nevettem Air részen (habár furcsa is lett volna a sorozat drámai stílusához). Az egész csak egy kiegészítő történet volt abból az időből, amikor Kanna, Ryuuya-dono és Uraha vándoroltak, hogy megtalálják Kanna anyját. A második részben viszont van egy meglepő/vicces jelenet, amikor spoilerKanna leveti a ruháját Ryuuya-dono előtt és készülne lefeküdni vele, az utasítások alapján, amit Uraha mondott neki.spoiler end
Szerintem ez nem illett oda, abba az időbe, ezekhez a szereplőkhöz valahogy. :drop:
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Sziasztok!!

Nos.. teljesen új vagyok itt és mivel az Air az egyik nagy kedvencem,ide írok először..
Én is láttam a summer specialt és nagyon tetszett! Az airben nagyon szeretem a szereplők személyiségének bemutatását,és ez itt is nagyon jó volt.. A movie nincs meg valakinek?
:roll:
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Háááát.... Nemrég értem a sorozat végére... Jó, hogy nincs még itt a szobatársam, mert akkor biztos furán nézne rám, hogy 3/4 órán keresztül folyamatosan bőgök... Mert ugyebár az utolsó 2-3 részt végigbőgtem...
Egyébként nagyon tetszett a sorozat, főleg a történet fogott meg és az álomszerű hangulat, ami áradt belőle... Egy bizonyos ponton még az is felmerült bennem, hogy valamelyik szereplő álmodja a teljes várost ;) A közepétől mindenesetre már eléggé világos volt, hogy mi fog történni, mégsem bírtam elviselni, hogy végig kell néznem ahogy szegény Misuzu teljesen leépül, és ami az elején vicces volt (értsd. elesés és a hozzá kapcsolódó Gao-zás), az a végére teljesen átalakul és visszamenőleg is hatással van azokra a bizonyos jelenetekre... Már ha értitek mire gondolok...
Egyébként a végén a két gyerek nekem sem túlzottan világos és érdekesnek tartom a főcímdal elején is a '1000th Summer' kiírást is... Van valami ötletetek miért lehet ott és mit jelent? Lehetséges, hogy 1000 év telt el a két főesemény közt???
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára DinkaMailer 2005.11.07. 23:05-kor.
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

nemrég néztem végig ezt az animét...
eleinte nagyon vidám és kawaiinak tûnt, aztán nagyon depresszióssá megy át. elég szomorú a vége :(
de szép ez az anime, tetszett, leszedtem vagy egy gigányi ost zenét belõle :D
csak zavart kicsit, hogy nagyon fanservices volt a csajok kinézetei szempontjából, a lábig érõ hajak
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Válasz küldése