Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Keshik írta:
... És persze az epizód végére fény derül a "Destiny Plan" mivoltára; hogy az igazságot bevalljam, többet vártam ... Valahol ugyanott vagyunk vele, mint az első soroztaban ... csak most má konkrét tervnek nevezik, amit ott megtudtunk ...
Szerintem meg nem :) Athran papa az emberiséget akarta kicsinálni, hogy cordinatorok maradjanak csak. Dulindal viszont már méhkirálynak képzeli magát (álá borg :) ) és mindenkit uralma alatt akar tudni.

szerintem nemgond hogy ennyi csata van, elvégre a csatákban történik a karakterek "személyiségváltozása" és a cselekményt is ez viszi. Milyen lenne már 10-15 részen keresztűl bájcseverésznének a szereplők. Nekem biztos ledurranna a fejem. :)

45.
hát igen a hold elveszett :) Mégse itt lessz a sordöntő csata ahogy sokan is gondoltuk ... irány Althaea ?!.....
Akatsuki mégis csak mu-é lett, én így jobbnak érzem hogy ő vezeti.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hoby írta: Milyen lenne már 10-15 részen keresztűl bájcseverésznének a szereplők. Nekem biztos ledurranna a fejem. :)
ako olyan lenne mint a .hack//SIGN és én nagyon nagyon szeretném ::daisuki:: (persze így is jó :P mert így is csak a karakterek miatt birom a dolgot, a mechák csak a hab a tortán)
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Hoby !

Nem igazán az a bajom, hogy sok a csata, hanem hogy eleddig mindegyik, amikor jött sorsdöntőnek tűnt, nem csak Minerva sorsát illetően, vagy a Phantom Pain sorsát illetően, hanem úgy en bloc az egész háború sorsát illetően. Szinte végig csak flották közti szintű csatákat láttunk, jó igaz ebből legalább kétszer volt, hogy a ZAFT flottát csak a Minerva és 3-4 MS-e képviselte ... De még akkor is nekem furcsa volt, hog abban a csatában az EAF erői kb. harmincasával küldték a saját MS-eket, és ezek szinte mind egytől-egyig megpurcantak, míg a Minerva és a saját MS-ek áltaában néhány karcolással megúszták ... Na de whatever ... Athrun trashelte Shin-t, az a lényeg ... :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

volt szerencsém megnézni 45-ös rész... következtetés:
Spoiler-sama írta:Shin + Luna olyan helyesek együtt ::daisuki::
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Hamár 3 haderő van a világban akkor sok értelme nem nagyon van egy-egy elleni csatákra föleg hogy az EAF gépei hullanak mint a legyek.Történelemben mindig haderőkkel vonultak egymás ellen az emberkék. Az igaz hogy kicsit fura a tömeges meka raj de ha nem lenne ez akkor 10 másodperc alatt végelenne a csatáknak :) Meg a főszereplőknek nem állna jól ha minden csatában legyilkolnák őket.:)
... Athrun trashelte Shin-t, az a lényeg ... óóóóó jeeee :)

Igaz hogy Luna és Shinn édik eggyütt de Stelarral mivan?? Csak akkor emléxik rá ha Kira-t látja ? :)
Ugyan akkor nekem fura hogy Luna összejött vele. Én nemnagyon örülnék a tesóm gyilkosának föleg hogy "mellette ébredjek" minden nap :)
+ Athrun felajánlotta hogy kiteszi a sarkon aztán hentelhetik egymást....
Na de mindeggy...
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Megvolt a 45. ep.:
Djibril gyík ! Így kinyiffanni ... Többet vártam tőle ... ::jwar::
Hoby !

Ami Shin-t és Lunamaria-t illeti ( igen, szerintem is édi, főleg az ahogy átrepülnek az előkészületi termen ):
1. Stellar halott, hiába szerelmes belé.
2. Még nem láttuk őket egy ágyban ébredni ... ( meg egyébként sem ölte meg a hugit :mrgreen: )
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ez a nagy haderős dologgal kapcsolatban csak annyit mondanék, hogy talán ez azért van mert Shinn úgy szedte le a Windamokat és a Daggereket az Impulse-zal mint Kira a Freedommal a Ginneket (nah jó azé annyira nem, de majdnem)... szal okokozat egymást váltja.
Egyszer csináltak nagy csapat összevonást -> Shinn nem veszíthetett forgatókönyvileg ezért hát leszedte őket -> kénytelenek ezt a tempót nyomatni továbbra is, különben visszafejlődés lenne ^^'

Shinn×Lunával kapcsolatban:
Stellar már egy ideje (sztem kb. pár hete, hónapja ottani idő szerint) meghalt, és igazából sohasem volt semmi komoly közöttük... és hát velem is volt már olyan hogy életem nagy szerelmével jártam több mint félévet, szakítás, és két hét múlva már életem másik nagy szerelmével járok. van ez így... a másik pedig sztem hihető módon pont az hozta őket össze hogy Shin megölte (vagy legalábbis azthiszik) Luna hugát, ez amolyan közös fájdalom. Shinben önmarcangolás, hogy Lunát legalább had tudjam megvédeni stb. ... és hát jó helyesek :daisuki: ... de ez nem változtat azon hogy Shin egy ****
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

NAh ... megvolt a 46. ep ... Király, Athrun kicks some ass ! :mrgreen:
Más nemigazán történt ... Talán az, hogy csökkent az esélye annak, hogy Shinn és Lunamaria reggel ugyanabban az ágyban ébredjenek ... :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

hmm... nekem speciel nagyon tetszett az a 46-os, talán azért mert volt egy kis lightos jelenet (a shopingolás), aztán pedig a mentő akció, felüdülés képpen ms-ok nélkül, és a vége meg megfelelően tragikus volt... várjuk mit hoz a holnap
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

47.

Hát kiborult a Destiny Plan bili :)
Szerintem a mostani rész igazán jó volt. Meer-t megismerni a saját nézőpontjábol.Sajnáltam is szegényt.
már csak ORB áll a plan utjában... hold körüli flotta... hmmm.... mi lessz még itt :)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

én spec jobban örültem volna ha picit kevesebb lett volna a recap és történt volna inkább valami ^^'
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Ehh ... 47. és 48. ep. Először egy recap, utána egy filler ... ÉS mindez 3 epizóddal a vége előtt ... ::jwar:: ::argh:: :knife: :sniper: :computer:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

sebaj mostmán csak két rész van hátra... mellesleg annyira nem volt filler legfeljebb nem volt benne ms harc... én kibírom annélkül is.

de azt a recapot nagyon nem kellett volna
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Cruel !

Végül is ... De valahogy túl sok volt a fölösleges szájtépés ... Az egyetlen pozitívum az volt, hogy kiderült, hogy az Orb space fleet-en kívűl Lacus sama-ék pár jelszó elvakkantásával összekapartak egy phantom ZAFT flottát ... Mondjuk, hogyhogy eddig senkinek sem tűnt fel, hogy ennyi hajó hiányzik az állományból ... :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

nekem mondjuk már az is gyanus volt hogy több évig nem is keresték az Eternalt ^^' most hogy még egy flottila eltűnik :dirr:
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Több év ... Erős túlzás, ugyanis a hivatalos adatok szerint a két sorozat között 1,5 év múlt e. Viszont ennek fényében fúrcsa, hogy mennyire sikeresen újjáépült a különböző oldalak seregeinek harci kapacitása. Én eleve kisebb méretű, de komoly pusztítással járó "titkos háborút" vártam ebben a sorozatban, amelyben esetleg zsoldosok is felbukkannak, meg ugyebár eldugott helyeken még folynak harci cselekmények, ahol is az ottlévőknek "elfelejtettek szólni", hogy a háborúnak vége. Erre engedett utalni az is, hogy egy titkos és kkisméretű special OP csapat kapta a központi figyelmet a sorozat elején, amely üldözésére, megintcsak a titkosság miatt a legújabb, és legspécibb tüköregységet küldték ki ...

Ehh ... Túl nagyok voltak az elvárásaim a forgatókönyvírókkal szemben ... :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

A flottával kapcs. Mér kellene eltünnie annak a flottának,szolgálják a ZAFT-ot aztán amikor kell lelécelnek. Amekkera a kavarodás manapság nembiztos hogy észre vennék annak a pár ladiknak a hiányát.:)
Majd ha Yzak-ék (meg talán Talia) lelécelnek azt majd észreveszik :):)

Nem lehet hogy ne tudjanak róla a katonák elvégre a tömegkomunikáció ideje van. Minden közleményt élőben adtak az HBO-n szal elég gáz lenne nem tudni a végről. Amugy télleg jöbb lett volna ha nem tömeg hentet néznék mindig hanem kis normál csatákat de nekem így is jó.:)

Gil-nek nagyon nagy arca lett a bejelentés óta, ne meg Rey a másik.
....LE VELÜK....
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rey most olyan gáz volt... annyira művi volt ez a rosszul léte, eddig eccer sem kellett neki a tabletta (vagy rosszul emlékszem és a laborban való sikitozása után is azt szedte?), de most h a jövő heti részben minden kiderül ő és Cruizett közötti kapocsról betették...
Kép
r4pt0r
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.07.21. 10:50

Hozzászólás Szerző: r4pt0r »

Hát megnéztem, és bizony ezzel vége. Összegezve jó volt az egész sorozat de azért még remélem lesz belőle minimum egy ova(mint a sima seednél), de lehetne egy 2 órás movie (mint a Gundam Wingnél).

És főképp remélem nem ez volt az utolsó Gundam sorozat. Még minimum elnéznék egy 50 részes Final Fantasy VII AC grafikás, szuper történelmi mélységekkel rendelkező sorozatot.
:cool:
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos igen ... Ahogy Raptor mondja: VÉGE ! Semmi meglepő fordulat, de én így egy kicsit kevésnek érzem. Whatever, lehet, hogy csak az én ( meg még néhány ismerősöm ) elvárásaim voltak túl nagyok. Most megyek és készülök az FMP:TSR végére, abból is már csak 3 ep maradt hátra ... :computer:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Nos igen... valóban vége van. Az utolsó két rész nem is volt olyan rossz. Nem a leg-deep-ebb dolog a világon, de hát én nem is vártam egy .hack//sign, vagy egy Lain mélységű történet befejezést egy alapvetően akció sorozattól. Egész jól kijött a konfliktus, voltak váratlan fordulatok. (Pl. békét kötöttem magamban Rey-jel és Yzak-kal... őket eddig első látásuktól kezdve gyűlöltem.) Voltak olyan várható fordulatok amik nem következtek be. (Pl. Mwu és Rey közötti kapocs, érdekes mód most Kira és Rey feje szikrázott. XD) Jah és azt figyeltétek hogy újra felhasznált képanyagként Akatsuki úgy lőtte szét a sok-sok Zakut meg Goufot, mint a Strike Freedom pár résszel korábban? XD Kicsit sem vicces, hogy ugyanolyan erősnek mutatják be őket.

Viszont összesítve a sorozat elég gáz volt szvsz. Jól indúlt, jók voltak az ötletek. Nekem tetszett a kezdeti "tükör" sztorija a seednek, bejött a konfliktus Athrun-on belül, tetszett a kis láv Stellár iránt, jó volt hogy Kira csak viszonylag későn került be a történetbe, hiszen ez most nem az ő története. De aztán úgy néz ki forgatókönyvíróink kifulladtak. Meg volt a vázlat (Dullandal sötét oldala, Rey sötét oldala, Stellar halála), meg voltak az új MS-ek (Gouf, Dom, Strike Freedom, Infinite Justice, Legend, Destiny), de nem tudtak, vagy nem voltak hajlandók ebből egy korrekt sztorit összegyúrni. Inkább húzták halasztották a dolgokat, teletömték Athrun és Kira fanservice-szel (ez utóbbinak spec. én örültek, de most próbálok tárgyilagos lenni :P), nyomtak egy csomó recap epizódot és aztán egyszerre csak vége lett. Jobb lett volna ha inkább csinálnak egy 30 epizódos sorozatot de abba azt bele adtak volna apait anyait.

A nyújtáson kívül még zavaróak voltak egyrészt az állandó "történelmi" méretű csaták, ezeknek az oka talán az, hogyha az Impulse-ot Freedom verőként akarják láttatni, akkor bizony Shinnek nagyon szépen kell pusztítania, másrészt meg ha egy csatában kinn van Freedom akkor annak a csatának nagynak kell lennie, mert különben Kira 0,034 másodperc alatt elintézi. A másik ami engem zavart h. az intrókban kétszer is volt olyan h egy mobile suitot már nem csak beárnyékolva látunk, hanem rendesen, mégis csak a következő 13 rész-ben fog elöször szerepelni. (Saviour, Strike Freedom, Domok)
Meg hát sajnáltam hogy Shinn lett a főszereplő, de ezen szerencsére gyorsan javítottak Athrunra és Kirára ^-^


Edit:
ez egy nagyon lol GS manga paródia, kötelező megnézni mindenkinek :P http://seedling.kira.nu/suit5.html
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Hát megnéztem a mangat ... Enyhén szólva izzadság szagú, és a poépnok többsége is erőltetett és a párbeszédek is enyhén szólva kevéssé összefüggőek ... :wc: :computer:

Na akkor back to Turn A Gundam Anime Gundam verzióban. :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

miért... most nem poén ahogy Yzak teljes elborultságát bevetve megtámadja a falat? XD

Turn A milyen? érdemes +nézni?
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

na én is megnéztem z 50. részt és nem ezt vártam :( :wwall:
jó, akciódus volt meg minden pörögtek a gundamok csak az egéssz annyira tömör és zsufolt volt hogy eccerüen nem.
A sorozatot tekintve az eleje jó volt majd már annyira nemteccett az egész. nemértem hogy sikerült ennyire el**** ezt.

Turn a gundamhoz annyit megnéztem anno az első 1x részt és a sztori elég jónak is igérkezett de a gundamok annyira nemjöttek be. Ezért nem is folytettem a sorozatot sajna ez van :(
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

elkezdtem újra nézni a seedet... és felfedeztem valamit amit már az első újranézésnél felfedeztem... nem tom mutattam-e

http://img.photobucket.com/albums/v55/Barmunk/seed.jpg

most kivételesen nem a bugyi fanservice-t akarom reklámozni... hanem inkább valami egészen meglepőt. Kira szemeit nézzétek meg. Úgy néz ki Lacus látványától is seed módba lehet váltani, meg tudom érteni ^^ (és így visszajutottunk a bugy fanservice-hez :dirr:)
Kép
Válasz küldése