Horror

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Igen. Sztem az utóbbi évek egyik legjobb filmje.
Horrornak talán nem mondanám mivel nem az ijesztegetésen volt a hangsúly.
Az a film inkább elgondolkodtató és Nagyon megddöbentő.
Jah és végre egy gyilkos akinek van stílusa és normális indoka a gyilkolásra. (már ha lehet arra normális indok :D )
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Zsan írta: Jah és végre egy gyilkos akinek van stílusa és normális indoka a gyilkolásra.
Igen ezzel egyet értek. A filmet én is láttam, tényleg nagyon jó, bár én sem tartom horrornak igazán. Lehet azért mert már semmi ilyen film nem ráz meg annyira. Nézegettem weblapokat, műfajnak mindenhol horrort írtak. Hát fogadjuk el. A legjobban az utolsó jelenetek tetszenek, nagyon hatásos a film. :cool:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Nos, télleg nagyon elgondolkodtató. Nekem is a vége jött be a legjobban ^.^
...SPOILER!!!!! A végén amikor felkel az ipse akiről azt lehetett hinni hogy halott.....na hát azon teljesen kibuktam... Az utsó mondat is nagyon tetszett!!!
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Igen, mondjuk ez volt az egyetlen dolog ami nem tetszett a filmben. Szóval tizen valahány óráig be vannak zárva egy hullával és nem veszik észre, hogy lélegzik? :?
FQleg, hogy az egyik orvos vol. 10 perc után ki kellett volna, hogy szúrja, hogy a pasi nem halott.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintem a vége nagyon ratyi volt. Mármint hogy felkelt a hulla. Túlzás volt. Amúgy király film.
Piracy is charity.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Pont most fejeztem be. Nem rossz. Sopilereket nem olvastam róla előtte, mégse döbbentett meg annyira, mint 99 embert a 100-ból, akiket hallottam nyilatkozni erről a filmről. Némi nyers és filmes logikával elég könnyen ki lehet találni, mi is lesz a vége. Van 5-6 nyom (mint általában az ilyen sztorikban), amikre ha odafigyel az ember, nem éri nagy meglepetés. Ez történt velem. Ettől függetlenül nem csalódtam benne, csak elmaradt a várt katarzis. Lehet, hogy nem kellett volna annyi Sherlock Holmes történeten átrágnom magam...
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Én nem vettem észre ilyeneket... tudnál említeni egy párat??? Ez tök izgi!!!!^o^
Avatar
pink girl
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.05.10. 19:11

Hozzászólás Szerző: pink girl »

Ha hororr-ról beszélünk kör ami témába vág :oswink:
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Bevallom én elsőre a kört egy utolsó, kispályás, gagyiságnak hívtam...nem fogott meg benne semmi..... aztán jött Szamara.. ::daisuki::
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Mindkettőt (Fűrész, Kör) Öcsivel láttam video-n... Őszintén szólva nekem a Kör sokkal jobban tetszett (az eredetijét sajnos nem láttam), mindig is értekeltek az ilyen természetfölötti-beütésű dolgok... A Fűrész sem volt rossz, de már egy kicsit túlzásnak éreztem... Nem is annyira a látványvilága miatt (pedig hát az sem volt semmi), hanem az utolsó csavarás miatt... Ötletnek jó, de szerintem nem nagyon kaptunk magyarázatot, hogy miért az volt a gyilkos aki... No mindegy...

Egyébként Öcsivel nemrég megnéztük a Texasi Láncfűrészes felújított változatát... Szerintem egyszerűen katasztrófális! Nem a gusztustalanságával van a baj, hanem azzal, hogy teljesen kiszámítható (csaj marad a végére, hogy sokat sikíthasson), idegesítő (a mi kis főgonoszunk századszorra is felkel) és értelmetlen (Hogy mi?! Már az egész város benne van az összeesküvésben?!)... Egy szó mint száz: nem ajánlom senkinek ezt a fölösleges szenvedést...
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

imo kör elég gagyi szó se róla XD de az eredeti verzió! A japán verziók!! Na az nem semmi... Sadako nagyon goromba egy kari... szerintem sokkal félelmesebb, mint az amcsi változat.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Sajnos még nem volt szerencsém hozzá :(
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Aki teheti, nézze meg, mert sokkal horrorisztikusabbak [mind a három rész], mint az amcsi epizódok ^^
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Konomi írta:Aki teheti, nézze meg, mert sokkal horrorisztikusabbak [mind a három rész], mint az amcsi epizódok ^^
Igen én többször is megnéztem, tényleg fényévekkel jobb.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Az amcsi Körben jobbak az effektek (hullák), mint az japán verzióban. De az utóbbiban a hangeffektek lettek eltalálva, otthon nézzem és már akkor kiver a víz amikor a szereplő csak egy fényképre nézz rá. Borzasztó!! :lol: Egyébként ki látta az új Holtak hajnalát vagy a régit 1978-as verziót? Mind a kettő nagyon jó persze a régit mostanni szemmel nézve inkább vicces mint félelmetes, de egy alapmű. Az új változat nagyon jó lett. Sokkal jobb, hogy a zombik is rohannak, így félelmetesebb és izgalmasabb lett a film.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Én láttam mindkettőt, meg szeretem is őket, de szerintem a lassú zombik félelmetesebbek.
A 2004 a gyors zombikkal inkább az adrenalinra megy, meg az akcióra, míg romero a horrorra, meg a társadalomkritikára.
Piracy is charity.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

kukurbuki írta:A 2004 a gyors zombikkal inkább az adrenalinra megy, meg az akcióra, míg romero a horrorra, meg a társadalomkritikára.
Én is így látom, azonban nekem mégis az újabb verzió tetszett jobban.

Ha már a zombis horrornál tartunk... van egy régi zombis filmem angolul aminek hiányzik az eleje, ezért nem tudom a címét, de állítom, hogy a legjobb horror, amit eddig láttam! Úgy kezdődik, hogy találnak egy hajót, ahol van egy hulla, de a hajó vezetője eltűnt. A kapitány lánya összeszedi a barátait és elmennek felkutatni az öreget egy szigeten. Ott persze jönnek rájuk a zombik, mint vad a zsákmányra és páran ott is vesznek. Lassan közelednek a ház felé, körbekerítik őket... Végül a lány meg egy fiú sikeresen visszajut a hajóra és indulnak haza, amikor azt hallják a rádióban, hogy New York városát ellepték a zombik. The End. :arrow: Nem tudná valaki megmondani a film címét?
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

szerintem felelmetesebb a Samara az amcsi verzioban mint a Ringuban...en nem vagyok parazos de vhogy a Kor nagyon megerintett...emlekszem amikor megneztuk es kijottunk a mozibol akkor utana meg egy jo ideig nem beszelgettunk csak neztuk egymast kikerekedett szemmel...
a Fureszben meg szerintem nem lehet sejteni.., legalabbis en nem sejtettem..bar az telleg gyanus h lelegeznie csak kellett a csavonak, de az meg a masik h ki voltak kotozve es tavol voltak a csavotol...szal sztem nagyon SPOOOKY volt.. :D
a masik ami alatt nem mertem kinyitni a szemem az a Grudge volt...es nekem vhogy ott is felelmetesebb az amcsi verzio
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Engem azonban még mindig inkább a japán Ringu fog meg. Sadako karaktere tökéletes lett, bár ehhez a 0. részt is látni kell.
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Én pont tegnap néztem végig (mármint a Ringu-t)... Nagyon tetszett, csak az zavart, hogy láttam előtte az amerikai változatot, mert azzal már jó sok poént lelőttek... Egyébként szerintem mindkettő szuper volt, a The Ring természetesen kicsit jobban fel lett turbózva, mint az eredeti, de szerencsére szerintem nem ment a film rovására... A Ringu-ban a szereplők viszont sokkal jobban megfogtak... A legjobb az lett volna, ha a kettőt összekutyulják és kihoznak belőle 1 filmet :)
Egyébként tudtok valami jó kis J-horrort ajánlani? :wink:
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

en csak a Ju-on-t tudnam de azt mar biztos lattad...es abbol is inkabb az amcsi verziot ajanlanam..bar ott is egybe kellett volna a kettot szoszerint mixelni.. :)
van a Ringunak 0.id resze?nem is tudtam...az mirol szol?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jó japán horror? Hú! Hát a Ju-on tényleg jó, azt mindenképpen nézd meg. Más nekem sem jut eszembe. De itt van pár cím, bár ezek kóreaiak, de érdemes őket megnézni: Tale of two sisters, valamint a Dead Friend. Mindkettő iszonyatosan jó!

Ringu0: Ez az előzményekről szól, pontosabban nagyon sok dolgot elárul Sadako-ról (ki volt valójában, hogy került a kútba, stb.) Ezt csak a két rész után szabad megnézni, mert iszonyatosan sok a spoiler. Mellesleg ez a legjobb Ringu rész.
Kép
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Sajnos túl sok japán horrorhoz még nem volt szerencsén... de megnéznék egyet-kettőt. Ez a Tale of two sisters nekem nagyon ismerős.
Még a Fangoria magazinban láttam egy képet ahol 2 fehér ruhás kiscsaj ült egy fotelen, és mögöttük állt egy nő meg egy férfi. + kóreai felirat volt a képen. Ja, és még annyit... ha valaki nagyon scary japán filmet akar nézni...az nézze meg a Sailor Moon live actiont... :lol:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

a Sailor Moon Live Action telleg horrorfilmbe illo... :shock:
en asszittem h ezek poenkodnak....de nem, komolyan gondoljak..
amugy en meg ajanlom mindenkinek az Oldboy-t..az sztem nem japan, hanem koreai, es nem is igazan horror, hanem inkabb pszicho alapokra gyur..de nagyon jo...engem nagyon meglepett a vege :!:
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Jó horrornál nekem mindig A dolog (The thing) ugrik be, simán maga mögé utasítja a maiakat.
A holtak hajnalát mostanában láttam, a maga kategóriájában jó, de nekem egyszer bőven elég volt.
Evil Dead 1-2 kissé régi de azért nem rossz. A 3. rész meg már inkább komédia, nekem ez a kedvencem :D

Az élőhalottak visszatérnek szériából csak a 2-3-at láttam, a 3. nagyon ütős. A 2-ről viszont szerintem elég ha annyit mondok, hogy a végén maga Jacko is megjelenik, szóval elég furcsa.
Válasz küldése