My/Mai HiME

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Midoo írta:a nevek ügyében pedig várom paTKany-t
Nem vagyok paTKany, de remélem ez is megfelel:
Ezen a képen (balról jobbra): Erusutin Hoo, Tomoe Maruguritto, Iriina Uzzu, Miiya Kuroshetto, Yayoi Oorutaa, Ririe Adiin.

Itt legfelső sorban (balról jobbra): Mashiro Puran Do Wintoburuumu, Nina Won, Arika Yumemiya
Középső sorban (balról jobbra): Natsuki Kuruugaa, Shizuru Wioora, Erusutin Hoo
Alsó sorban (balról jobbra): Yukariko Shutainberugu, Jurietto Nao Chan, Maria Gureisupaato, Youko Herene (alatta a macska Mikoto), Chie Haraado, Aoi Senoo, Akane Sowaaru, Nagi Dai Arutai, Serugei Won.

Azt hiszem, ez így nagyjából az összes szereplőt felöleli. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

TUDTAM! Annyira éreztem, hogy jön Rage, és én meg nem szóltam... :dirr:
Bocs, tényleg késő-korán volt XD. Természetesen tökéletesen megfelel, köszönöm. :)

EDIT: amúgy megint felettébb örülök, mert ez is ecchi lesz. Hogy miért kell ezt erőltetni...
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Rage írta:
Midoo írta:a nevek ügyében pedig várom paTKany-t
Nem vagyok paTKany, de remélem ez is megfelel:
Az én vagyok, és csak annyit tennék, hozzá, hogy európaisítom azt amit tudok és Rage fonetikusan kiolvasott. Tehát:

Erusutin Hoo = Erstin Hau
Mashiro Puran Do Wintoburuumu = Mashiro Vlan de Wintoblum
Natsuki Kuruugaa = Natsuki Krüger (egyre valószínűbb, hogy Krüger lesz a vezetékneve és nem Kluga)
Shizuru Wioora = Shizuru Viola
Yukariko Shutainberugu = Yukariko Schteinberg (vagy Schteinburg)
Jurietto Nao Chan = Juliet Nao Chan
Maria Gureisupaato = még kérdéses kb. Maria Greispa
Youko Herene = Youko Helene
Serugei Won = Szergej Won

A kérdésre, hogy hol van Midori. Azt biztosan tudjuk, hogy több Master Otome van, mint kettő. De csak két szereplőről biztos, hogy Master Otomék, Shizuru és Natsuki ugye. Illetve Akane van közel hozzá, mert ő az 1. számú Perl Otome. A lényeg a lényeg, a találgatások Midorit és Mait sejtik még a Master Otome pozicíókban levők közé, hogy ez beválik-e majd kiderül a sorozatból.
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Miután mindenki ilyen segítőkész volt, rakok be még párat (az egyik igencsak érdekes)...

Promo1
Promo2
Promo3
Vki javítson ki, ha tévedek, de ezek már az új sorozat promoképei?

Az új Character Single 22-dikén jön ki, az Opening Single (Kuribayashi Minami: Dream Wing) pedig november 2-án.

A szereplőlista és a seiyuu-k itt megtalálhatóak, a Mai Otome oldalán az Informations résznél.

EDIT: Mások biztosan tudták, én még nem, de nagyon örülök neki, hogy ismét Yuki Kajiura intézi a zenét. :)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

paTKany írta:Maria Gureisupaato = még kérdéses kb. Maria Greispa
Szerintem Maria Greispert, de az is lehet, hogy nem :P
Mashiro pedig Mashiro Bran de Wintbr[L?]um [majdnem biztos vagyok benne, hogy a "t" után nincsw "o"]
Ezenkívül: Chie Herald [Harold], Akane Swar

De kíváncsi lennék, hogy ki találta ki ezeket a neveket XD
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Konomi írta:
paTKany írta:Maria Gureisupaato = még kérdéses kb. Maria Greispa
Szerintem Maria Greispert, de az is lehet, hogy nem :P
Itt Maria Gracepart-ot írnak. :lol:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hol van az az "itt"? :lol:
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Konomi írta:Hol van az az "itt"? :lol:
:lol: Kicsit feljebb linkeltem...
Midoo írta:A szereplőlista és a seiyuu-k itt megtalálhatóak, a Mai Otome oldalán az Informations résznél.
:wink:
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Frissült a hivatlos Mai Otome oldal ( http://www.my-zhime.net ). Egyrész odakerültek Arika és Shizuru mellé a GEM-jeik is, másrészt romanizálták végre a teljes neveket.
Ezek születtek:
Arika Yumemiya
Nina Wang
Mashiro Blan de Windbloom
Natsuki Kruger
Shizuru Viola
Akane Soir
Erstin Ho
Sergay Wáng (<- nem gépeltem el, ez így van hivatalos oldalon leírva :D )
Nagi Dài Artai
Chie Hallard
Shiho Huit (csak kikerült végre Shiho is)
Juliet Nao Zhang
Irina Woods
Yohko Helene
Maria Graceburt
Yukariko Steinberg
Aoi Senoh
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Ez mind szpé és jó, de jöhetne már az október. :)
Egyébként én félek, hogy nagyon gyenge lesz az első szezonhoz képest. Ez a gem-es cucc elég furának tűnik. Ezek a ruhák is... hát...
Amitől félek, hogy ötlet hiányában telenyomják majd ócska echi poénokkal az egész sorozatot.

A zenét ki csinálja? Remélem Kajiura marad.
War... War never changes.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Yuri írta:Ez mind szpé és jó, de jöhetne már az október. :)
A zenét ki csinálja? Remélem Kajiura marad.
Marad Yuki Kajiura.
Az október majd jön, de addig is: senki ne feledje (én se), hogy pénteken (23-án) kijön az első szezon utolsó része rendezői változatban. Kiváncsi vagyok, hogy mennyire lesz kibővített vagy alternatív.
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Igen?
Nem is tudtam róla. Jó, hogy szólsz. :)
Kajiurának örülönk. Ha minden kötél szakat, legalább a zene a helyén lesz.
War... War never changes.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Eltartott több, mint egy napig leszedni, de végül csak sikerült megnéznem a kibővített utolsó részt.

Egy kb. 1 perc 40 másodperces poénos képsorokból álló rész került bele a karaoke jelenet és nagi+mashiro távozása közé. Párbeszéd nincs alatta, mindössze két felirat szorul lefordításra.

Ezek közül az első: 水晶宮は泣いていますおねがいリボンを結ばないで - ez kb. azt jelenti, hogy a kupolaterem sír a szalagok nélkül (ugye Mashiro elhasználta az összeset) ezért mindenki kössön egyet újra a korlátra

A második pedig egy névsor amin 1. Shizuru és a 2. Haruka - Haruka arckifejezését látva gondolom az egyetemi diáktanácsban is másodhegedűs szerepre lesz kényszerítve. :D
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

paTKany írta:水晶宮は泣いていますおねがいリボンを結ばないで - ez kb. azt jelenti, hogy a kupolaterem sír a szalagok nélkül
Öö, majd egy japánszakos biztos kijavít :dirr:, de szerintem a 水晶宮 inkább "kristálypalota". A mondat fordítása egyébként szerintem valami olyasmi, hogy "A kristálypalota sír, kérlek, ne köss fel [több] szalagot".
(Remélem nem tévedek túl nagyot :dirr:)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Rage írta:
paTKany írta:水晶宮は泣いていますおねがいリボンを結ばないで - ez kb. azt jelenti, hogy a kupolaterem sír a szalagok nélkül
Öö, majd egy japánszakos biztos kijavít :dirr:, de szerintem a 水晶宮 inkább "kristálypalota". A mondat fordítása egyébként szerintem valami olyasmi, hogy "A kristálypalota sír, kérlek, ne köss fel [több] szalagot".
(Remélem nem tévedek túl nagyot :dirr:)
A 水晶宮 szó szerint valóban kristálypalota vagy kristályszentély, de jelen esetben a Fuuka Gakuen üvegkupolás helyiségére vonatkozik. A mondat második felében viszont igazad van. A musubanaide az tényleg "ne köss" lesz, elsiklottam a tagadás felett.
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Rossz videókat linkeltem, és amit akartam, azt nem is találomO.o
Amúgy meg két Promo:

http://clemox2.free.fr/mai_hime/multime ... promo1.avi
http://clemox2.free.fr/mai_hime/multime ... promo2.avi

Akinek esetleg kell, vagy még nem látta...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Végignéztem a sorozatot és már nagyon várom a folytatást ^^ Hülye kérdések: mikor jön ki az első rész és hány részesre tervezik (lusta voltam visszaolvasni ^^)?
paTKany írta:Natsuki Kuruugaa = Natsuki Krüger (egyre valószínűbb, hogy Krüger lesz a vezetékneve és nem Kluga)
Na ez hogy jött össze? :shock: Az első sorozatban a végén a Castnál kanjival volt kiírva a neve (玖我なつき), aztán most meg német lesz? o_0
De úgy látom, az új sorozatban nemcsak ő lesz az egyetlen gaijin... Sergay Wáng? USSR or what the hell? Nagi új ruhája meg a képek alapján elég gáz XD XD

Na mindegy, remélem jó lesz, és nem emelik a fanservice mennyiségét. Csak tartsák meg az előző sorozat arányait, és imho nem lesz baj. ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Surci írta:Az első sorozatban a végén a Castnál kanjival volt kiírva a neve (玖我なつき), aztán most meg német lesz? o_0
Biztos tudsz róla, de azért megjegyzem, hogy az összes 舞-乙HiME szereplő neve katakanával van írva (tehát "mintha gaijinok lennének"). ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Rage írta:(...)Az összes 舞-乙HiME szereplő neve katakanával van írva (tehát "mintha gaijinok lennének"). ;)
A 舞-乙HiME-ben lehet, de az első sorozat official lapján szintén kanjival vannak írva a nevek. Na mármost tegyük fel, hogy ugyanazokról a karakterekről beszélünk, akkor az egyik sorozatban még Kuga, aztán meg már Krüger? Többiek dettó - Eddig kanjival a név, aztán meg katakanával. Nem mintha baj lenne, csak furcsa így elsőre...

Mindenesetre már nagyon várom a sorozatot, és remélem, Nao is jó sokat fog szerepelni :twisted:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Surci írta:...akkor az egyik sorozatban még Kuga, aztán meg már Krüger? Többiek dettó - Eddig kanjival a név, aztán meg katakanával. Nem mintha baj lenne, csak furcsa így elsőre...
Ha jól láttam, minden szereplő vezetéknevét megváltoztatták - gondolom a történeti- és reklámokokból.
Surci írta:Mindenesetre már nagyon várom a sorozatot, és remélem, Nao is jó sokat fog szerepelni :twisted:
Én meg azt, hogy nem XP...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Midoo írta:Én meg azt, hogy nem XP...
A többieket is várom, de őt azért emeltem ki, mert úgy látom, nem örvend túl nagy népszerűségnek XD Nekem meg valahogy mindig megtetszenek a kattant idegbetegek ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

ELindult a kedvenc oldalam(http://www.myhime.de/) társoldala is: http://www.myotome.de/
Érdemes nézegetni.
War... War never changes.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Tudom, nem valami húdeúj Anime, de most jutott csak el hozzám, és mindenképpen meg szeretném osztani a véleményemet erről a sorozatról:

Először is, mikor nézni kezdtem kishíjján otthagytam... Nemtudom miért, de az első rész után úgy votlam hogy: "hááát, nem is tudom..." de aztán valami miatt (talán mert nem volt más éppen amit nézhettem volna hajnali 1kor :)) mégiscsak megnéztem a második részt, és innentől kezdve nem volt megállás.

Az utóbbi napokban végignéztem szépen lassan az Animét, és összességében Nagyon tetszett! A karakterek egytől egyig beírták magukat a szívembe (persze akad egykét kivétel). A Zene, az hihetetlenül jó (be is szereztem :))

Ami nagyon tetszett az a "kinek ki a legkedvesebb" játszma. Az a körbelövöldözés ami itt történik az hihetetlen
Spoiler írta:És komolyan mondom, amikor Tate "köddé válik" sírtam, és eddig ez mindössze két animénél történt meg:)
Ami viszont határozottan nem tetszett, az a Childok... nemtudtam eldönteni hogy most fantasztikus lények vagy harcirobotok küzdenek. Kicsit már-már olyan mint egyes Ban-Kai-ok a Bleachben. De szerencsére nem vitték számomra túlzásba.

Eleinte a szokásos "iskolai élet vicces jelenetei" fogtak meg, majd a sorozat második felének sötétebb hangulata érte el, hogy nem tudtam abbahagyni. Nehéz volt elmenni aludni, úgy hogy tudtam még 6 rész van hátra :)

És akkor végül egy kérdés:
A Mai Otome, tulajdonképpen hogyan kapcsolhato a MaiHime-hez? Mert gyanítom hogy elég sok, ezért is tervezem hogy belekezdek abba is :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ööö, valojaban semmi..hanem csak annyi h ugyanazok a karakterek, de a sztorinak semmi..(sajna, es meg nem volt Mai :( )
de sztem kezdj neki (bar lehet h offtopic)
en is imadtam a Hime-t, es en is ott akartam hagyni egy resz utan, de aztan halisten nem tettem.. :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mayer írta:Tudom, nem valami húdeúj Anime...
Neeeeem?! Imho a tavalyi év egyik legjobbja volt a kategóriájában ^_~, szal nem csoda, hogy tetszett, nekem is egyik kedvencem ^^.
Mayer írta:A Mai Otome, tulajdonképpen hogyan kapcsolhato a MaiHime-hez? Mert gyanítom hogy elég sok, ezért is tervezem hogy belekezdek abba is.
A szereplők ugyanazok, de az egész történet egy teljesen más "világban", "dimenzióban" játszódik, mások a jellemek, mások a főszereplők. És mások a ruhák >_< (azóta se békültem ki velük). Csak el kell vonatkoztatni a Hime-től, és teljesen önálló törénetként kell nézni (ami pl. nekem nem megy túl jól...) Egyébként meg: Mai-Otome topic (spoilerek)
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése