Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Tudtok vmi post-apocalyptic stílusú animét ajánlani? Aki ismeri a Fallout játékokat, az tudja miről beszélek. Lehetőleg vmi komolyabb darabot.
Szerintema Battle Angel Alita világa is elég lepusztult. Bár abból inkább a manga a király...

A japánok amúgy szerintem nincsenek annyira otthon a témában. Animék helyett inkább nézd meg ezeket, ha a téma érdekel: Mad max 1/2/3, A jövő hírnöke, Waterworld, Six string samurai (ez egy B kategóriás cucc), vagy olvasd el Garth Ennis Just a pilgrim című képregényét.
Piracy is charity.
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Köszi!

Wolfot már régebben is meg akartam nézni. :cool:

Ezt ismeri valaki: Sunabouzu ?

Filmekről: Mad Max alap. Az összeset láttam. :) Főleg a 2. rész, ami nagyon jóra sikeredett.
Ha már itt tartunk, akkor a Stalker című filmet érdemes megnéznie azoknak, akik szeretik az igényes, elgondolkodtató és komoly hangvételű filmeket. Nagyon nehéz darab, végig tele van jelképekkel, de aki megérti, az nagyon jót fog szórakozni. Kedvenc filmem.
War... War never changes.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ami a Wolf's Raint illeti, az egy ilyen posztapokaliptikus világban játszódik, de azért nem az a Mad Max vagy akár Stalker stílus... Szóval azt azért ne várd tőle. Az az anime teljesen másról szól. A Blue Sub 6 is (annak több köze van a Dr Moreau szigetéhez, mint bármi máshoz), de az egy sokkal depresszívebb cucc mint a WR.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Már egy ideje a Bleach-et, de kezdek vészesen fogyni a részekből, így tanakodom, hogy mivel folytassam tovább... :?
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Morigan !

Ha az e héten várható 50. epizód előtt kifogysz a Bleach epizódokból, akor folytasd a manga 137. fejezeténél ... :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Yuri írta:Ezt ismeri valaki: Sunabouzu ?
Ugyan csak egy részt láttam belőle (az elsőt), de bőven elég volt ahhoz, hogy elmondhassam: véleményem szerint ez egy rettenetesen silány, gagyi Trigun-utánzat, idegesítő főszereplővel és röhejes fanservice-szel. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Akkor azt hiszem ejtem a sorozatot. Meg ahogy elnéztem, egy fansub csapat se fejezte be ezt a projektet. :)
War... War never changes.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kenshin - Seisouhen OVA a ma esti program nekem, már csak ennyi maradt a Kenshinből T_T

Az Air Summer Special tetszett, de kicsit többet is mondhatott volna -_- Mindenesetre az animáció nagyon szép volt ^^

Megnéztem a MaI Hime első részét is, és egész érdekes volt, ez lesz a következő animém ^^

Maburaho - 1 részt láttam belőle, elég is volt. Tipikusan az "egy béna srácot sok nagymellű lány ugrál körbe"-típusú háremanime, ami nem lenne baj, én szeretem az ilyesmit (Love Hina ^^) egy bizonyos határig. Ez speciel már túllépte a megengedett fanservice-szintet + az alapszitu sem volt valami érdekfeszítő...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

FLCL-t most néztem végig. Eléggé furcsa, igen egyedi, de nekem nagyon tetszett :)
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Keshik írta:Morigan !

Ha az e héten várható 50. epizód előtt kifogysz a Bleach epizódokból, akor folytasd a manga 137. fejezeténél ... :mrgreen:
Huh, a 44.-ik résznél járok és ugye 49.-ig le is van töltve, magyarán tuti, hogy befejezem a hétvégén! :) 137. fejezet? Okkés, megkeresem, és köszi az infót! :wink:
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Én most kezdetem el az Ai Yori Aoshi eddig csak egy részt láttam belőle, de nekem nagyon tetszik, szerintem nagyon szépen van rajzolva. Alig várom a hétvégét, hogy nézhessem tovább :D
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Trinity Blood
Kino no Tabi
Mahoraba

Mindegyik más, de mindegyikben van valami, ami megfogott... Trinity Blood-ot már régebben elkezdtem nézni és még folyamatban van... Kino no tabit még Japánban láttam először és nagyon, de nagyon meg szerettem volna nézni a legelejétől a végéig, mert annak idején nem láttam minden részt. Tetszik. Mahoraba meg úgy jó, ahogy van XD
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Megnéztem végre az Emma-t végig.

Minden tekintetben gyöngyszemnek tartom. Szóval ez az az anime, amiből nem sok van, már ami a hangulatát, a kidolgozottságát, a világát, amit a néző elé fest... szóval már ami ezeket illeti. A végét éreztem már előre, hogy így lesz, mégis nagyon drukkoltam minden egyes jelenetnél, és a vége ennek ellenére is nagyon nagyon tetszett. A történetvezetés amúgy különleges is volt (főleg hogy a végén tért vissza a múltba), grafikailag nagyon tetszett, teljesen európai stílusú volt, a viktoriánus hangulatot maximálisan átadta. Hogy a hátterekről, a finom színekről, a tényről, hogy mindennek utánanéztek, abban a korban hogyan működött... ezekről nem is beszélve. Aztán a karakterek. Mindegyik egytől egyig jó volt (kivéve Vivi, akit már nagyon vártam, hogy valaki jól pofozza fel... hát nem jött össze. Sebaj, ahogy elnéztem, még fog az élettől elég sok pofont kapni). Ami pedig a legjobb volt, hogy egyik szereplőben sem csalódtam, és mindegyik megint csak életszagú volt, tehát nagyon reális. A tettek, a döntések, egytől egyig. Tetszett az indiai szál is benne, ahogy a két teljesen különböző gondolkodást és kultúrát vegyítették...

Egy szó mint száz: mestermű, és csodálatos. Aki egy gyönyörűen kidolgozott, hangulatos és mély érzésű animét szeretne látni, az nézze meg ezt. Ez bebizonyítja, hogy elég 13 rész is ahhoz, hogy egy szép, kerek történetet lehessen csinálni. Hál' istennek vannak még ilyen animék...

(...amúgy nekem teljesen kereknek tűnt, szerintem nem hiányzik a végéről semmi se. Az élet pedig nem habostorta...).
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Szerintem Vivi is hozzátartozik ahhoz a képhez, ami életszerűvé teszi a sorozatot...

Kifelejtettem az előbbi felsorolásomból a Paranoia Agent-et [japánul asszem Mousou Dairinin]. Tegnap néztem végig és megdöbbentett. Megdöbbentett, de közben eszméletlenül érdekes is volt. Tökéletesen megszerkesztett történet, túlzások, csöpögés és magamutogatás nélkül. Tetszett.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:Szerintem Vivi is hozzátartozik ahhoz a képhez, ami életszerűvé teszi a sorozatot...
Az egy dolog. Ettől függetlenül akkor is utálom.
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Mostanság az Eremetar Gerad című animét nézem!
Egyből No.1 helyre debütált a Top Anime listámon! Egyszerűen fantasztikus! Grafikailag nagyszerű, a zenéje fülbemászó! S a történet sem mindennapi! A karakterek kidolgozása gyönyörű, s mindegyiknek megvan a maga egyénisége! Rég láttam enniyre tökéletes animét. Nálam 10/10-et kap!

Relunx
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Még mindig Mouse. Nincs időm semmire. :(
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Nemrég fejeztem be a DearS-t... Hát...... Kicsit fárasztó volt, de azért tetszett... A legtöbb szereplő szimpi volt, tanárnő meg egy elmebeteg :wink: Ő volna az USA paródiája??? (USA-zászló mintás motoron közlekedik)
Kép
Avatar
peris
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.09.21. 14:05
Tartózkodási hely: In his Vanship
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: peris »

Maria-sama Ga Miteru:

Hihetetlen drámai részek, néhol kellemes viccek, állandó, talán enyhén nyomasztóan ható hangulat. Ez persze nem a negatív értelemben értendő...
És talán a sorozat legerősebb oldala: a leírhatatlanul erős érzelmi behatás amit tesz... Vannak részek amik már majdnem egy könnycsepp elmorzsolására késztettek. (nálam ez nagyon nagy szó!)
A különleges hangulata, mely az évszakok és az iskolai feeling finomhangvételű egybetusolásával keletkezett teljesen más élményt nyújt mint eddig általam látott bármilyen mozgókép.
A lenyűgöző megrajzolás, és a tényleg felejthetetlen zene az ami még hozzájárul ezen mesterműhöz...

Megunhatatlan.
Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Let us look up and thank our teachers
It is now time to leave the garden of teaching
The days have passed surprisingly fast
Now it is time for us to leave


Maria-sama ga miteru
Avatar
Dyna
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2005.09.24. 17:36
Nem:
Tartózkodási hely: Ott ahol Soha!

Hozzászólás Szerző: Dyna »

X (Csak ennyit tudok róla)
Egy pár részt láttam belőle a német viván.
Állati jó anime! :gurul:
Meg még az Arjuna.
Az is nagyon jó!
Ki a völgyben hontalan, annak szirti trónja van. Mint gyönyörű rózsaág, övezi a gonoszság!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Fushigi Yuugi. Egyszerűen nem tudom, mi volt velem ma délután, de úgy éreztem, hogy meghalok, ha nem nézek belőle meg legalább egy részt. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

A Fushigi Yuugi jóóó én is imádom. Csak sajnos még az OVA-kat nem láttam. :(
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Andro írta:A Fushigi Yuugi jóóó én is imádom. Csak sajnos még az OVA-kat nem láttam. :(
Jobb is^^; Az OVA-kat jobb nem is megnézni^^;

Amúgy mostanában a Noirt kezdtem el, és a 7. résznél tartok, tetszik :)
Kép
Avatar
Ishi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.04.08. 20:32
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Ishi »

Maron írta:
Andro írta:A Fushigi Yuugi jóóó én is imádom. Csak sajnos még az OVA-kat nem láttam. :(
Jobb is^^; Az OVA-kat jobb nem is megnézni^^;

Amúgy mostanában a Noirt kezdtem el, és a 7. résznél tartok, tetszik :)
Fushigi Yuugi OVA-kat ne nézd meg, nagyon összekuszálják a szépen lezárt történetet. :?
NOIR!! ::sugoi:: Én azzal úgy voltam, h azelőtt a kedvencem lett, mielőtt láttam volna... ::reliev::
Én most Yuu Yuu Hakusho részeket pótlom, amiket kihagytam, illetve a Wolf's Raint szeretém majd újranézni.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na megnéztem a Cluster Edge első részét....

AAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAJAJJJISTENEMMMMJAJJJJJJJ*arcotkapar*

Na ez kb összefoglalja a dolgot. xD;; Sztori első ránézésre standard bishounenanime (GW+Meine Liebe) + klónok + mindenféle hülye dizájnú repülők.
Szereplők:
Genki bishi (főszereplő), speckó képességekkel meg biztos vmi angsty múlttal, és "uke" felirattal a homlokán
Arrogáns bishi (másik főszereplőnek tűnik), aki nyilván nagyon magányos, és nagy felelősség nyomja a vállát
Jön még:
Vicces, "legjobb barát" bishi (fogadjunk, hogy viccesfiú lesz)
Térdnadrágos girly bishi
Hosszú hajú elegáns bishi
Titokzatos bishi
(....esküszöm, ha nem tudnám, hogy nem így van, azt mondanám, hogy vmi dating simből készült a játék... xDDD)

Nem tudom, ez a cucc mennyire komoly (így első ránézésre bishounenanime 14 éven aluliaknak), de ÉN nagyon nem tudom komolyan venni. Mármint, kedvenc jelenetek:
- Genki bishi első találkozása Arrogáns bishivel. Egymásra néznek, zene indul, buborékos háttér be, a két srác lassított felvételben elúszik egymás mellett, majd Genki bishi kijelenti, hogy márpedig ő a barátja lesz Arrogáns bishinek. XDDDD
- Genki bishi felszáll a repülőjével, hogy megvédje a vonatot, amin utaznak. A gép elhúz Arrogáns bishi lakosztálya mellett, aki a klasszikus, drámai shoujo-pózban áll és bámul kifelé... nyitott nyakú inggel. Ketten egymásra néznek, aztán Genki bishi elszáll, Arrogáns bishi meg bámul még egy ideig, aztán rájön, hogy nyitva van az ingje... ÉS GYORSAN ÖSSZEFOGJA. XDDDDDDDDD
- Arrogáns bishi beszól egy nála kb. 40 évvel idősebb katonának vmi tisztiklubban. Kitör a verekedés, Arrogáns bishi egyszál magában elintéz vagy öt katonát, aztán kiderül, hogy amúgy csak infót akart Genki bishiről, de persze ezt nem tudta volna normális hangnemben megfogalmazni. XDDD

Szóval ja, akinek az ilyesmi tetszik, vagy semmi nem érdekli, amíg prettyboyokat lát, meg akinek tetszett az ilyen Meine Liebe meg hasonlók, azoknak ajánlom... meg azoknak is, akik tudnak jót röhögni az ilyesmin. Ez a Cluster Edge amolyan "annyira gáz, hogy már jó" eset... remélem, azért ebben több szufla lesz, mint a Meine Liebében (azt feladtam 5-6 rész után, mert annyira rossz volt, hogy már röhögni se lehetett rajta).

Ja, és az endinget a seiyuuk éneklik, úgyhogy aki hallani szeretné Alber... izé, Fukuyama Junt énekelni, az mindenképpen hallgassa meg. XDDDD;;;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése