Origami és minden, ami papír

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Apropó kalligráfia, aki nov. 24.-én Debrecen felé jár az nézzen be a Debreceni Egyetem főépületének dísztermébe, mert egy csomó Japánnal kapcsolatos program lesz (értsd. kalligráfia, origami, harcműv. bemutató, ételkóstolás, stb...)
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Konomi írta:btw a téma nevében az áll: "...és minden, ami papír" - akkor a kalligráfia/hanshi is ide tartozik? Ha nem, akkor gomen ~_~
Némi meghatározással kapcsolatos huza-vona alakult ki az origami szóval kapcsolatban (elméletileg tradícionálisan csak 90 és 45°-os hajtásokat enged), ezért lett kiegészítve a cím. De jöhet minden. Kalligráfia és általában az írással kapcsolatban pedig pláne (grafománia bejátszik).

Más. Vannak valakinek saját modelljei? Vagy méginkább, valami mankó/tutorial egyedi hajtogatások készítésére? Tudom, sokat kell gyakorolni, meg kell tanulni az alapokat, rá kell érezni, aztán jön magától. De ugye a rajzoláshoz vagy szobrászathoz és úgy általában mindenhez szoktak segítséget adni, hátha ehhez is. Persze nem olyanokra gondolok, hogy "tiszta kézzel csináld", "éles legyen a hajtás". Ezek elég egyértelműek.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én amíg a t-coméknál/bankban/apechnál/random helyen, ahol várakozócédulát osztogatnak várakozom, akkor mindig azzal ütöm el az időt, hogy virágot [pontosabban a virág fejét] próbálok haltogatni... és mikor kérik a sorszámot, sokszor a nincs idő széthajtogatni és nagyot szokott nézni, aki a pult mögött ül, mikor a kezébe nyomom a virágot XD
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

JAFO írta:.....
Vannak valakinek saját modelljei?
Van kettő, de abból az egyikre nem vagyok túl büszke... Inkább lehet nonfiguratív hülyeségeknek nevezni, mint egyedi modellnek :vigyor:
JAFO írta:....
Vagy méginkább, valami mankó/tutorial egyedi hajtogatások készítésére?
.....
Vak vezet világtalant alapon - mivel tutorial-oldalt sajnos nem ismerek - csak annyit tudok tanácsolni, hogy próbálj meg valamilyen ismertebb alapformából kiindulni... Pl. béka alapformából, ha 4 lábú dolgot akarsz, madár alapból, ha madárszerűséget akarsz, stb... Érdemes tanulmányozgatni, hogy kik miket és hogyan hoznak ki egy-egy ilyen formából...
Oh, és még egy ötlet: próbálj meg meghajtogatni félig egy bonyolultabb modellt és aztán mikor már kezd kialakulni próbáld meg folytatni a saját szád íze szerint... Nekem így sikerült egy falmimgóbébiből egy egyész felismerhető hattyút csinálnom... :)
JAFO írta:....
De jöhet minden. Kalligráfia és általában az írással kapcsolatban pedig pláne (grafománia bejátszik).
Nini! Még egy grafomán! Ez szuper!!!!

Egyébként foglalkozott már valamelyikőtök kalligráfiával???
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

No igen, én is megpróbált daru alapból extrém formákat kihozni. Közepes sikerrel. A tömeg őrjöng. Ugyanaz a problémám a hajtogatással, mint a sakkal. Nem tudok 10 lépéssel előre gondolkozni. Vagyis tudok. Csak nem az jön ki, amit én vízionáltam. Azért nem adom fel a dolgot. Maximum jegelem.

Sidenote: szerintem itt grafománokból jól állunk :^_^:.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Mennyire szeretitek a több darabból összerakható modelleket?
Az egyik kedvenc origami díszem egy "csillag", ami tulajdonképpen 5 különböző színű tetraéder megfelelően összefűzve... Egy matematikai csoda, (pedig én nem is szeretem a matekot túlzottan :vigyor:)
5x6 ugyanolyan darabot kell meghajtogatni hozzá, ami nem egy nagy kunszt viszont a 2. tetraéder megalkotása után már nagyon nehéz átlátni hová kell dugdosni a darabokat... Nekem kb. 8-10 órát vett igénybe a darabok meghajtogatása és az összerakása együttesen, viszont abszolút megérte a fáradtságot, mert iszonyat mutatós lett és még csak ragasztó sem kellett hozzá...

ITT az útmutató, ITT pedig az én elkészült modellem... Akinek felkeltette az érdeklődését és sok ideje van essen neki...
Kép
Avatar
SirLeslie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.04.10. 23:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SirLeslie »

DinkaMailer írta:Mennyire szeretitek a több darabból összerakható modelleket?
Eléggé :D (küldhetsz még ilyeneket...sokat)

Nagyon tetszik... este neki is álltam megcsinálni...6 óra kellett hozzá, igaz hogy "advanced" módban csináltam: csak fehér lapokkal (színesből nem találtam eleget hozzá)... végülis nem volt olyan problémás, mert az első tetraéder egyik sarkát megjöleltem markerpontként :lol:
Igaz, hogy első ránézésre bonyolult, de nem sokkal nehezebb, mint a hat külön darabból álló kocka meghajtogatása.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Itt egy elég jó honlap, csak sajnos nincs minden alakzathoz diagram...
Kép
Avatar
SirLeslie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.04.10. 23:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SirLeslie »

DinkaMailer írta:Itt egy elég jó honlap, csak sajnos nincs minden alakzathoz diagram...

Húúú...lesz mit csinálnom éjszaka :D köszi!

Ezt ismered? 21. lap kell az "egy szintes" variációhoz.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Érdekesnek tűnik... Köszi a linket :)
Kép
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Üdv mindenkinek, végigjárva az engem érdeklő Japános topicokat ide is eljutottam (remélem itt több sikerem lesz :^_^: ), szóval régen sokat foglalkoztam origamival, aztán pár év szünet után a múltkor vettem egy könyvet egy antikváriumban: PHAM DINH TUYEN: Klasszikus Origami, Papírhajtogatás haladóknak ami újra felkeltette az érdeklődésem. A régi szabályokat követve csak négyzetalakú papírból vágás/ragasztás nélül hihetetlen élethű figurákat hoz ki a fazon :shock: . Bár gondolom sokan ismerik, de azért remélem van akinek tudtam újat mondani.

Ime egy-két példa:
hangya
hangyakirálynő
lepke
pók

(A könyvben nem csak ízeltlábúak vannak... :mrgreen: )

Szerkeszt:
ui: Az eva 01 közben megszűnt, pedig engem is érdekelt volna, valami ilyesmi volt?
Válasz küldése