Air

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

amcsi írta:....nagyon fanservices volt a csajok kinézetei szempontjából, a lábig érő hajak
Szerintem egyáltalán nem... A hajukon és a hatalmas szemeiken kívül IMHO nem volt bennük semmi hivalkodó...
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

igen, csak az zavart egy kicsit
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

DinkaMailer írta:Egyébként a végén a két gyerek nekem sem túlzottan világos és érdekesnek tartom a főcímdal elején is a '1000th Summer' kiírást is...
1000 nyár telt el azóta, hogy Kannát megátkozták és most végre megszabadul az ördögi körforgástól, megtörik az átok azáltal, hogy Misuzu boldog lehetett. A 2 gyerek a végén pedig Kanna és Ryuuya-dono (illetve Misuzu és Yukito) reinkarnációi. Bár az nekem is furcsa volt, hogy lehet valakinek reinkarnációja, ha még él a lelke egy másik testben. :shock:
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Pal-chan írta:.....
Bár az nekem is furcsa volt, hogy lehet valakinek reinkarnációja, ha még él a lelke egy másik testben. :shock:
Ja, nekem is ez okozta a gubancot, de most, hogy jobban belegondolok rájöttem, hogy hallotam már valahol, hogy a Buddhista vallás nem zárja ki a reinkarnációt több testbe... Persze ettől még elég fura a két kisgyerek :)

Egyébként most fejeztem be a filmet, és meg kell, hogy mondjam: nem volt rossz, de a sorozat 1000x jobban tetszett... A filmből valahogy hiányzik az a furcsa hangulat, ami a sorozatban megfogott...
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

amcsi írta: csak zavart kicsit, hogy nagyon fanservices volt a csajok kinézetei szempontjából, a lábig érő hajak
Jah, ezzel maximálisan egyetértek. Persze kinek mi, én sose szerettem ezt a stílust :-P Nálam az Air azzal mentette meg magát, hogy a sorozat felétől kezdett érdekes hangulata lenni (az elején is az volt), úgyhogy aztán végignéztem (és tényleg szép lett a vége, a rendezése nagyon jó volt, az animációja pedig szép). [OFF] Ez viszont ugyanígy mondjuk nem érvényes a Kanonra, amit szívből utálok, egyik legpocsékabb anime, amit valaha láttam. Ott hangulatilag is el lett csűrve (egyszerűen nem tudták megoldani az egyensúlyt a drámázás meg a "kicsi kawaii lányok vagyunk és viccelődünk" dolog között), a története sem volt nagy szám, egyszóval szerintem az borzalmas volt...és csak egy lapát volt rajta még a karakterdizájn nálam.[/OFF]
Avatar
pszabi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.11.04. 08:48
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: pszabi »

Misu írta:A movie nincs meg valakinek?
:roll:
de... nekem megvan, a boxtorrentsen volt fenn
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Az Air-nek van mangája? :?
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Úgy tudom, hogy nincs. Játék alapján készült az anime. (hasonlóan Kanon-hoz) Artbook van csak.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Pal-chan írta:Úgy tudom, hogy nincs. Játék alapján készült az anime. (hasonlóan Kanon-hoz) Artbook van csak.
Ennek ellenére létezik AIR manga. A Kadokawa valamelyik seinen kiadványában fut (vagy futott).

a tankoubon borítója

Arról nem tudok, hogy le lenne-e fordítva más nyelv(ek)re.
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

mi a címe a játéknak? meg akarom találni
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Nahát.. nem is tudtam hogy van ilyen játék.. Egyáltalán avval mit lehet játszani? El sem tudom képzelni...
A borító stílusa nekem nem tetszik :-P maradok az anime változatnál..
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Misu írta:Nahát.. nem is tudtam hogy van ilyen játék.. Egyáltalán avval mit lehet játszani? El sem tudom képzelni...
Az AIR egy bestseller játék volt amikor megjelent (2001-ben talán).
Egy hosszú interaktív történet, Yukitot alakítod benne és keresed a szárnyas lényt. Az anime története egy az egyben a játékot dolgozza fel.
Csak annyit változtattak a történeten játékhoz képest, hogy kihagyták a 18+ részeket, kicsit lerövidítették és egybegyúrták a lányok történeteit.
A játéknak 3 különböző vége van attól függően, hogy Kanoval, Minagival vagy Misuzuval foglalkozik a játékos.
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

És ez nincs meg valakinek? :-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Misu 2005.11.13. 00:49-kor.
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

amcsi írta:mi a címe a játéknak?
Ugyanaz mint az anime-nek. :-P
amcsi írta: meg akarom találni
Szerintem ha meg is találod neten, csak japánul...
paTKany írta:A játéknak 3 különböző vége van attól függően, hogy Kanoval, Minagival vagy Misuzuval foglalkozik a játékos.
Nem úgy van, hogy csak akkor haladhatsz tovább Minagi történetére, ha rendesen befejezted Kano storyját és így tovább? Vagy ez túl lineáris lenne így? Amúgy te játszottál vele?
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Pal-chan írta:Nem úgy van, hogy csak akkor haladhatsz tovább Minagi történetére, ha rendesen befejezted Kano storyját és így tovább? Vagy ez túl lineáris lenne így? Amúgy te játszottál vele?
Nemtudom és nem. :)
A játékkal kapcsolatos összes ismeretem az internetről illetve a játékhoz készített artbookból származik.
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Az artbook gyönyörű! Bár szerintem nem kellettek volna azok a 18+ jelenetek egy ilyen témájú történetbe (ez zavart a Summer Special-ben is), de a rajzok kétségtelenül szépek. :)
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Hol volt a Summer Special-ben 18+ jelenet???
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

de a summer speciean nem csak a melléktörténetrõl szól? mert az nem tetszett nekem annyira
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

amcsi írta:de a summer speciean nem csak a melléktörténetről szól? mert az nem tetszett nekem annyira
De.. már ha melléktörténetnek tekinted :)
Jó korán felkeltél :-))
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

DinkaMailer írta:Hol volt a Summer Special-ben 18+ jelenet???
Bocs, rosszul fogalmaztam. Arra a jelentre gondoltam, amikor Kanna készül lefeküdni Ryuuya-donóval, Uraha tanácsai alapján. :o_O:
Melléktörténet... azért mégse mellékes Kanna storyja. :-P Véleményem a Summer Special-ről :arrow:
Szinte az egészet poénra vették, még ennyit nem nevettem Air részen (habár furcsa is lett volna a sorozat drámai stílusához). Az egész csak egy kiegészítő történet volt abból az időből, amikor Kanna, Ryuuya-dono és Uraha vándoroltak, hogy megtalálják Kanna anyját.
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

mint a "Stanley a szerencse fia" könyvben a hagymakereskedõ története
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Sziasztok!

Én nemrégiben néztem meg. Őszintén szólva ez az 1. olyan amine ami gyönyörű kivitelezésével és drámai történetfelépítésével most viszi nálam a pálmát. Ütős volt helyenként, amit még emésztek.
SoonDee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.11.28. 09:02

Hozzászólás Szerző: SoonDee »

Nagyon jó ez az Anime. Eltalálták. Végignéztem. Az utolsó résznél vártam a happy endet. (csillogó szem stb.) Erre meg el kellett használnom az összes zsebkendőt.(De nem mondom el mi történt) Tényleg tudom ajánlani mindenkinek aki romantikus alkat. :))))
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Nekem már kb. a közepétől világos volt, hogy mi fog történni, de ugyanúgy mind az ember a valós életben itt is próbáltam reménykedni, hogy mégsem így lesz... aztán, mint általában, most is hiába próbálkoztam...
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na befejeztem en is...valoban paratlan egy anime, gyonyoru..es en is ugy szerettem volna remenykedni h nem ez lesz a vege hanem vmi "jo", de a teljes happy end furcsa lett volna egy ilyen animehoz..
viszont annak ellenere h vegigolvasgattam az osszes hozzaszolast, mert eleg sok minden nem volt vilagos, meg igy is van egy ket homaly..
hogy ha a Yukito lelke beleszallt a varjueba, akkor h h nem emlekezett dolgokra a varju/Yukito?van nehanyszor h mondja a varju, h ismeros neki vmi csak nem tudja honnan, meg h mintha latta volna mar ezt meg azt, de nem emlekszik ra..
a masik meg h honnan gondoljatok h a ket kisgyerek a vegen az Uraha es a Ryuuya?-ha viszont ok akkor ok miert mennenek el kezenfogva?
de akkor feltelezven a dupla reinkarnaciot a Ryuura a Yukito-ban is benne van ugye?
Válasz küldése