Blood+

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Blood+

Hozzászólás Szerző: Teron »

Ki nézi ezt az animét? Még csak 8 része jött ki, de szerintem nagyon ígéretesnek látszik...
Van aki már belenézett? Vélemények?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Véleményem az első részről. Azóta megnéztem három-négy részt, és a véleményem nem sokat változott... klisés, kiszámítható, és nagyon hatásvadász. Mondjuk ettől még nem hívnám rossznak, mert egyáltalán nem az, de csak amolyan felső-középkategóriás cucc. Nincs benne semmi különösebben érdekes vagy megragadó. Unalmas. (A csellózó vámpírbishi pedig egyenesen fáj. -_-)

(De azért nézegetem a blogokban az epizódleírásokat, hátha történik egyszer benne valami érdekes...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Nem tagadom hogy Saya és barátnőjénél van egy kis fanservice, de mondjuk szerintem ez nem vészes kategória, és nem ez tölti ki a filmet. Ez csak jó :D.

Ja azon én is röhögtem egyet, hogy a leányzó "csak úgy sétál" az úton hazafele, és pont egy goth fazon koporsóalakú csellótokkal csellózik csak úgy. Mondjuk kiderül azért, hogy:
Az a gót fazon az valszeg a Saya férje lehetett vagy valami hasonló
SZVSZ nem pozőr, és nem is hatásvadász. Elfen Lied-et nem láttam, de nekem ez most tetszik.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Láttam az első néhány részt és ezek alapján hát ja, klisés meg kiszámítható, való igaz ^^" de nekem kimondottam tetszik... általában nem jönnek be az ilyen vámpíros cuccok, mondjuk a Blood the last Vampire igen... ezért is kezdetm bele a sorozat nézésébe ^^;; unalmasnak azért nem mondanám, de láttam már sokkal jobb animéket is...
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Igen, eddig totál kiszámítható. 5. rész után már kb teljesen sejthető a setting, nagyon hasonlít a Witch Hunter Robin + Blood eredeti keveréke. Gonosz gyár, aki az embereket elfogja, hogy chiropteranokat kutassson. Hát nem tudom, de valahogy akkor is tetszik :D.

Lehet, hogy tényleg csak a gore és a fanservice doktornéni miatt... :):)
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Hát az első rész nyitó jelenete kicsit sablonos volt. (valahogy a térdig érő hajú kislányok már nem hoznak lázba :oops: )
De a 2. rész se egy nagy durranás. A grafika viszont legalább szép.
Viszont van benne valami (fanservice? vámpírok?) ami miatt mégis tovább nézem. ::jeye::
Kép
Kép
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En meg csak az elso reszt lattam de nagyon tetszett...izginek nez ki
bar a legelejen az opening elott ah elsotetult minden, volt egy kis Samaras (A kor) a lanyban... :?
kivancsi vagyok a tobbi reszre majd le is szedem...
es telleg hmm.."furcsan" hempergett a 2 lany..orom a fiu nezoknek :)
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Hát megnéztem a legújabban kijött 7. részt, de kezdem elveszteni a hitemet ebben a sorozatban. Az a dinamizmus amivel indult teljesn elfüstölt ahogy nézem. A gore és a fanservice és ki lett hagyva. Jó a dokinéni feszít, de nem elég :D.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Így a 13. rész után, már én sem tartom túl jónak. Egyik oldalon a vérengzés, a másik oldalon meg ez a nyálas "de hiszen egy család vagyunk" téma sztem nem passzol össze. De azért ha már elkezdtem végig fogom nézni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára madfist 2006.01.15. 01:24-kor.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hát, én a 40 perces "HOL A FOLYTATÁS" "movie" után nem vágtam bele a sorozatba a kellemetlen élmény miatt^^. Pedig ígéretesnek tünt a movie, főleg, amikor megláttam a borítón, hogy a GITS alkotóitól. De sajna, csalódtam benne, mert az egész olyan hatást keltett, mintha elfogyott volna a pénz, és nem fejezték volna be egyszerűen.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Asszem pont itt az aoianime-os leírásban olvastam hogy a Blood - The Last Vampire egy el nem készült 3 részes OVA 2. része. A "movie" nekem sem igazán jött be, se eleje se vége, de tekintve hogy a sorozat egy néven és az ellenfeleken kívül semmit nem örökölt a "movie"-ból, sztem meg lehet nézni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára madfist 2006.01.15. 01:24-kor.
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A sorozat nem nagy eresztés de azért meg lehet nézni. Bár sztem a 12-ik és 13-ik rész nagyon rotfl volt azokkal a kis idióta gyerekekből kikelő fajzatokkal xD Szal a movie-nál jobb az biztos, de ettől sem kell csodát várni. Az op viszont nagyon ütős! Imádom^^
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Nézi ezt még valaki rajtam kívül? Vagy csak nem írtok, mert nincs miről...
Najó valójában és sem tudok mit írni, csak annyit, hogy új opening/ending párost kapott a sorozat, amiből az opening sztem xarabb lett.

-----

Ouch... A Sony licenszelte ezt a sorozatot ezért a Shinsen-Subs nem fordítja tovább, csak DVDRIP lesz belőle, amiben vajmi kevés logikát látok, na mind1. Bakakozou sub-jaira meg még tovább kell várni ha csak nem adják ők is fel....
Kép
Avatar
hijikata
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.09.16. 19:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hijikata »

madfist írta:Bakakozou sub-jaira meg még tovább kell várni ha csak nem adják ők is fel....
Gondolom, azóta Te is észrevetted, hogy ez a probléma megoldódott. :)

Két nap alatt végignéztem az eddigi 17 részt, úgyhogy elég friss az élmény. :cool: Azt kell, hogy írjam, annak ellenére, hogy a The Last Vampire filmtől nem voltam elájulva, ez a sorozat nagyon bejött. Vannak benne klisék, azt elismerem, azt a bizonyos koporsó-tokot is megmosolyogtam, egy-két rész elég uncsi volt, egy-kettő meg elég brutál, de összességében eddig tetszik. :cool: Kiváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle.

Manga-rajongóknak ajánlok egy linket, innen le lehet tölteni japánul háromfée Blood+ mangát is. Az egyik a sorozat első részein alapul, a második az orosz forradalom idején játszódik (Hagiról és Sayáról szól), a harmadik pedig - szerintem a legszebb - egy yaoi-gyöngyszem Hagival. :cool: :D
Íme a link:
http://sjen.livejournal.com/183742.html

Lenne néhány kérdésem a sztorival kapcsolatban.
Karl említi valamikor (ha jól emlékszem, talán a 13. epizódban), hogy Hagi Saya Chevalier-je, szerintetek ez mit jelent azon túl, hogy a lányt bármi áron megvédelmezi és állandóan mellette van? Azt, hogy a Saya is egy Diva? Ha a "másik" Divát - ha jól számolom - hét Chevalier védi, akkor Sayát miért "csak" egy?
A többi Chevalier képes átváltozni - szerintetek Haginak is van ilyen képessége?
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Persze hogy észre vettem, csak a fórum úgy működik hogyha én voltam az utsó hozzászóló akkor, az újat szépen hozzácsapja az előzőhöz, de végre vki megtörte az "átkot". A kérdéseidre nincs konkrét válaszom, de sztem Diva az nem kaszt vagy vmi ilyesmi, hanem annak az izének a neve amit a konténerben cipelnek, gondolom vmi atomtáp ősvámpír lehet. Haginak meg egyelőre csak a kezét látni, hogy nem az igazi, de sztem ha a helyzet úgy kívánja lehet átalakul vmivé. Az hogy hét chevalier (mellesleg lovagot jelent franciául), azt nemtom honnan vetted, de lehet hogy Hagi is közüllük való volt, csak átállt, mert pl. asszem a Solomonnak (ugye így hívják a szőke srácot?) ismerős volt, amikor meglátta.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

madfist írta:a fórum úgy működik hogyha én voltam az utsó hozzászóló akkor, az újat szépen hozzácsapja az előzőhöz
Kikérem magamnak, nem vagyok fórum. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
hijikata
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.09.16. 19:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hijikata »

madfist írta:A kérdéseidre nincs konkrét válaszom, de sztem Diva az nem kaszt vagy vmi ilyesmi, hanem annak az izének a neve amit a konténerben cipelnek, gondolom vmi atomtáp ősvámpír lehet.
Én is így okoskodtam. Az a konténeres Diva hibernálva van, a többi Chevalier pedig őt védi. Akkor viszont Sayának miért van saját Chevalier-ja?
madfist írta: Az hogy hét chevalier (mellesleg lovagot jelent franciául), azt nemtom honnan vetted, de lehet hogy Hagi is közüllük való volt, csak átállt, mert pl. asszem a Solomonnak (ugye így hívják a szőke srácot?) ismerős volt, amikor meglátta.
Heten vannak, az biztos, ezt külföldi blogokban és a wikipediaban is olvastam. A Wikipedia szerint a 7 Chevalier:
spoiler írta:
The 7 Chevaliers Blood Brothers

- Anshel (Ansel) - London Stockbroker, appeared in episode 17 in Russia as the coachman
- Grigory Efimovich Rasputin/Sonya - In this fictional account, he survived the assassination attempt in 1916 and took refuge in a village near his hometown. He took the physical form of a young girl Sonya.
- Solomon Goldsmith - CEO of Cinq Fleches Group
- Carl Faion (Karl Faion) - School governing board chairman and CEO of Vietnamese branch of Cinq Fleches Group.
- James - Navy Officer on board an US aircraft carrier
- Nathan (Neeson?) - Opera director based in New-York (appeared in photo and in OP only)
- Diva - Unknown lifeform still in hibernation, protected by the 7 chevaliers.

Én sem igazán értem, hiszen akárhogy számolom, ez csak hat, a hetedik Diva - bár elképzelhető, hogy van még egy hetedik, akiről még nem tudunk semmit. Vagy ő lenne Hagi. :cool: Fogalmam sincs, remélem, hamarosan kiderül.
Legújabb frissítések a Bishounen Paradise-on:
- Ootori Kyoya karakterlap (Ouran High School Host Club)
- Alice 19th mangafordítás
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Rage írta:Kikérem magamnak, nem vagyok fórum. :dirr:
Gomennasai! Nem tudtam hogy ez is manuálisan megy. :oops:
Kép
Avatar
hijikata
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.09.16. 19:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hijikata »

Ha valakit esetleg érdekel, most néztem meg egy 20 perces előzetest és beszélgetést a Blood+ - ról japánul. Érdemes végignézni, mert elég sok filmbevágás van benne a legfrissebb részekig bezárólag, ráadásul végigveszik egyesével a szereplőket, megmutatnak a Diváról is egy fantomképet, és kivesézik képekkel illusztrálva, hogy kik a Chevalier-k.
Íme a link: http://anime.excite.co.jp/blood/
Én alul a windows media 300k-ra klikkeltem rá, és rendesen be is jött.
Legújabb frissítések a Bishounen Paradise-on:
- Ootori Kyoya karakterlap (Ouran High School Host Club)
- Alice 19th mangafordítás
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Biztos jó ez a cucc, de mivel egy szót sem értek belőle, nem kifejezetten informatív számomra. Úgy hogy inkább reménykedem. hogy majd a sorozatból megértem.
Kép
Avatar
hijikata
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.09.16. 19:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hijikata »

Végre megtudhattunk néhány új infót a 19. epizódban. Már épp ideje volt! :cool:
SPOILER írta: Elég érdekes fejlemény, hogy Saya és Diva testvérek. (Már amennyiben Elisabeth nem hazudott Sayának.) Most már érthető, miért van Sayának is saját Chevalier-je Hagi személyében. Remélem, kiderül később, hogy Hagi korábban Divát védte, és úgy pártolt át Sayához, vagy már eredetileg is az ő Chevalier-je volt. Lehet, hogy Sayára is többen vigyáztak korábban, de csak Hagi van már életben? Vagy csak ő bírja Sayát elviselni? :lol:

Mindesetre elég érdekes a két testvér viszonya is. Az egyik elpusztítja azt, amit a másik védelmez...
Találtam néhány gyönyörű fanartot Sayáról és Hagiról egy-két japán rajongói honlapon, a BP-n megtalálhatjátok őket. :cool:
Legújabb frissítések a Bishounen Paradise-on:
- Ootori Kyoya karakterlap (Ouran High School Host Club)
- Alice 19th mangafordítás
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Jaja, tényleg elég érdekes fejlemény, bár sejthető volt, hogy lesz vmi köze Saya-hoz. Az ugye jól érzem (nem olvastam utána), hogy nem fognak megállni 26 résznél? És a chikai? Ott pl. 5 chevalier-t említenek... na mind kiváncsian várom a fejleményeket, remélem most már tényleg kiderül kik ezek a "lovagok".
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

16-ik résztől kezdve nagyon beindult a sorozat. Elején tetszett aztán azok a kis izék amik a gyerekekből kikeltek meg az a Fantom loool..komolyan nagyon gagyi volt. Aztán jöttek ezek a szibériás részek. Na ezek piszok jól sikerültek...sőt még a fangirl réteget is kielégítette az egyik rész mikor Saya silence bodygoardjának megpillanthatták meztelen felsőtestát Woah!! Ezenkívűl volt jó harc, sok fejlemény, egy erős ellenfél feltűnése a 19-ik rész végén. Szal most jelenpillanatban tetszik =)
Kép
Avatar
hijikata
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.09.16. 19:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hijikata »

madfist írta:Jaja, tényleg elég érdekes fejlemény, bár sejthető volt, hogy lesz vmi köze Saya-hoz. Az ugye jól érzem (nem olvastam utána), hogy nem fognak megállni 26 résznél? És a chikai? Ott pl. 5 chevalier-t említenek... na mind kiváncsian várom a fejleményeket, remélem most már tényleg kiderül kik ezek a "lovagok".
Hát, én most jelenleg ott tartok, hogy eléggé elveszítettem a fonalat. :weh:
SPOILER írta: Fogalmam sincs, mit akarnak abból kihozni, hogy Saya a Chevalier-ék menyasszonya, Hagi meg Diva vőlegénye.


Na mindegy. Remélem, egy-két rész után okosabbak leszünk.
Legújabb frissítések a Bishounen Paradise-on:
- Ootori Kyoya karakterlap (Ouran High School Host Club)
- Alice 19th mangafordítás
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Meg ki ez az új csukjás banda... vicces volt ahogy ide-oda pattogtak. De aztán Solomon bekeményített.
Mennyasszonykodás: ez nekem is betett. sok titok lapul még. Lehe, hogy a vérvonalakkal van valami, és így kell lennie.
Kép
Válasz küldése