Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

szerintem tilos kinoni az animebol :D
a sailor moonbol sem lehet vhogy kinoni..en asszittem sikerult, aztan a multkor lattam egy reszt es teljesen szetestem, es nagyon testzett es vhogy ugyanannyira megfogott mint 4-5 eve
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szerintem sem lehet kinőni. Én huszonéves fejjel pl. még mindig imádom az animéket. A SM-t is. Nem tudom, mi fogott meg benne anno mikor néztem, de nem is ez a lényeg. Szeretem és kész.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Maron írta:Hát igen, Sailor Stars Songot inkább ne is emlegessük németül :x_x: De azon a cd-n vannak nagyon-nagyon jól sikerült darabok is^^ Én a Moon Revenge-et csak németül szeretem :dirr: *várja a köveket*
a Moon revenge az a Moonlight densetsu??
neked az megvan nemetul??en elek-halnek azert a dalert, de nem talalom sehol..mert anno en is a nemeten lattam, es ott nagyon tetszett, de azota lehetetlen elokeriteni...nem tudnad vmilyen uton-modon eljuttatni hozzam??
nagyon halas lennek ::jbow::
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

A Moonlight Denetsu a japán nyitódal. A Moon Revenge az R movie végén hallható, német címe Zwinge niemals die Liebe^^ De felpakolom Megauploadra, és linkelem ide, az úgy jó lesz?

Edit: Link
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

hűűűű...jaj nem birok magammal, ha az az akkor nagyon halas leszek neked...az R movie az ugye amikor a Mamorunak az a kiskori baratja vhogy elviszi oket az urbe, ahol gonosz energiaelszivo novenyek vannak?
bar ha meghallom a dalt ugyis rajovok :D
de ha nem az amire gondolok akkor is koszonom szepen ::japsmil::
igen ez az ::bawl:: ..itt ulok a gep elott elerzekenyulve...sztem nagyon jo ez a dal... :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Az az, pontosan az movie. Fiore tisztára Alex.

------
Maron írta:A Moonlight Denetsu a japán nyitódal. A Moon Revenge az R movie végén hallható, német címe Zwinge niemals die Liebe^^ De felpakolom Megauploadra, és linkelem ide, az úgy jó lesz?

Edit: Link
Én már szedem is. :)
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Én is leszedtem. Háát, nekem az eredeti jobban tetszik. Pedig általában a német dalokat is szeretem...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Andro írta:Az az, pontosan az movie. Fiore tisztára Alex.
Nana, Fiore baromira nem Alex (aki meg egyébként Ail tisztességesen, de mindegy). :-P Ail egy béna, teszetosza, elérzékenyülős fafej volt :-P Fiore jellemileg messze lekőrözte, neki csak kemény egy órája volt arra, hogy az emberre benyomást tegyen, Ailnek meg egy fél sorozata. Ehhez képest Fiore ötször jobban ki lett dolgozva, sokkal keményebben lépett fel azért, amit akar. Szóval Fiore nagyon nem Ail. (A szinkronjukat és a karakterdizájnt leszámítva).

Jah, és aki esetleg nagy Ail fan, az a fentiekhez képzelje oda az IMHO-t.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Azért Fioréra hatott a virág is, azért lépett fel sokszor olyan határozottan szvsz. Meg amúgy egy sorozatban könnyebb elrontani egy karaktert, mint egy órában. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Kaen írta:Azért Fioréra hatott a virág is, azért lépett fel sokszor olyan határozottan szvsz. Meg amúgy egy sorozatban könnyebb elrontani egy karaktert, mint egy órában. :)
Jah ez tény... de imho Fiore akkor is ezerszer eredetibb, mint Ail ^^.
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Az R movie csúcs, Fiore nagyon ott van. ^__________^
Minden jellem pontos, végre rendes támadásokat rajzoltak, az aszteroidás jelenet is kozmikussá teszi a dolgokat. :bounce:
Avatar
Zoska
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2005.06.18. 11:16

Hozzászólás Szerző: Zoska »

Pont mostanság gondolkoztam, hogy milyen hatással lenne a kedves közvéleményre, ha a Sailor Moont esetleg végig leadnák a tévében. Vajon mikor kezdene valaki sikítani, hogy az ő ártatlan lelkét bemocskolta egy anime (és mikor kezdődne véget nem érő pereskedés az ORTT közreműködésével)? Illetve megint lennének-e 6 éves kislányok, akik különböző tündéreknek képzelve magukat előadják a nagy átváltozásokat, és megjelenne-e a tizenéves rajongótábor is, aki érti, átérzi az egész sztorit, mint anno történt (és nem, nem nosztalgiából, mert a nosztalgiázós korosztály már igencsak közeledik a 20 felé, ha nem idősebb). Nem hiszem, hogy a "mai fiatalságot" meghatná a SM. Már nagyon máshoz vannak szokva, talán nem értékelnék a dolgok varázsát. Viszont szerintem a magyar hozzáállás még mindig nem tudná kezelni a fiúként újjászülető lányokat, meg a meztelen Usagit, a yaoi/yuri utalásokról nem is beszélve.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Lehet h igazad van..nem tudnak hova rakni..de azota talan nyitottabbak lettek az emberek, nem? :?
es azert en biznek abban h a Sailor Moon-nak mindig lennenek rajongoi :D (csak beoltozott kislanyokat neee, es Sailor Moon Live Actiont..)
Avatar
Zoska
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2005.06.18. 11:16

Hozzászólás Szerző: Zoska »

Nem akarok különösebben belefolyni a nyitottság kérdésébe, mert az már nagyon offtopic lenne, de szerintem előbb vagy utóbb simán rátennék a 12-es karikát, mert ha valaki figyeli, azért elég sok olyan dolog van benne, amire az "azértispereljünk" emberek ugranak (pl. homoszexualitás, még ha finoman ábrázolják, és nem mondják ki nyíltan, akkor is, ésatöbbi).

Egyébként meg szerintem a SM-jelenség beöltözött kislányok nélkül nem is az igazi :wink: A baj nem is a kislányokkal, hanem a szakállas, kövés bácsikkal van, akik felveszik a csini miniszoknyát :tard: :dirr:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nemtom, ha abból indulok ki, hogy az A+-on futó agyonvágott, amerikanizált Vadmacska Kommandónak is van némi lelkes 10-en éves tábora, akkor sztem az SM-nek több, mint lenne még itt esélye. Én szívesen nézném újra, az alapján, ahányan kérik, mások is így vannak ezzel, szal ki tudja. A másik az, hogyha az A+-on mehetne a sorozat, akkor ha más animékbe *lekopogom*, mint pl. a Hakusho, nem kötöttek bele, kétlem, hogy pont a Sailor Moon-t pécéznék ki maguknak. Tudom, hogy nincs mindenkinek A+-a, de tudtammal ez a csatorna is az RTL klub-hoz tartozik, szóval még akár esély is lenne rá, hogy később talán ott is vetítenék. Bár én jobban örülnék, ha csak az A+ adná, talán ott nem kötnének bele *megint lekopogom*.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Csak akkor szerintem erősen ajánlott lenne egy újraszinkronizálás. Nem a hangokkal van bajom, hanem a szöveggel. Állítom, hogy a képregény pontosabban van fordítva, mint a rajzfilm. Most szereztem meg egy részét magyarul, és egyszerűen siralmas. T_T De egyébként meg tűrhető, és továbbra is nagy kedvenc marad!
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nálam is nagy kedvenc ^^;; örülnék neki, ha leadnák, még akkor is, ha a régi szinkronnal, mert igaz, vannak benne hibák, de ki tudja hogy sikerülne, ha újból szinkronizálnák... és abban sem vagyok biztos, hogy meg tudnám szokni más hanggal a szereplőket :P
Zoska írta:A baj nem is a kislányokkal, hanem a szakállas, kövés bácsikkal van, akik felveszik a csini miniszoknyát
Mint pl Sailor Bubba? Pedig ő nagyon jó XD
Avatar
Ishi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.04.08. 20:32
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Ishi »

Nem tom ezt írta-e már valaki (Ishi lusta visszaolvasni... ^^"), de tudtommal már nincs is meg a SM magyar szinkronja.
Amúgy én az újraszinkronizálás mellett döntök, egyrészt a fordítói hibák miatt, másrészt reménykedem benne, hogy nem a franciáktól vennék meg újra (mert azt is hallottam, hogy megint meg kéne venni, mert már "lejárt az az adott idő, amire megvették" vagy nem tom...), szóval nem a franciáktól vennék meg, és akkor talán a japán nevek szerepelnének... (A Frederique-től a falnak megyek... -_- azt is nagyon bírtam, hogy egyszer lány, máskor fiú... ilyenre csak a Starlights képes... XD)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sailor Bubba-n szetestem..az ilyenek adjak a hangulatot ::hehe::
sztem is jobb lenne ha a japanoktol vennenk meg..
mondjuk a forditoi hibakra nem tudok mit mondani, mert en a nemetet neztem a legtobbet, csak neha kapcsoltam at a magyarra..de ha ez ember megszokik vmit akkor nehez "atallni" (pl en a Nilss Holgerssont lattam ujraszinkronizalva..azt hittem elsirom magam..)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

A gáz az, hogy a legtöbb A+-os cuccnak eleve az angol szövegkönyve volt meg, az angol SM-ről meg inkább nem mondok véleményt. Az első két szezonnál a hangok elmennek, még a fordítás is, de az S és SuperS már nagyon fáj...
Maradna a német, feltéve, hogy annak nem járt még le a licensze kint...
Kép
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Sztem lenne az SM-nek újra rajongótábora. Egyáltalán nem elvetélt ötlet, hogy újra leadják. Tegyenek rá karikát, és már mehet is - az ORTT-n kívül úgyse figyel senki a karikára, sztem még örülnek is a gyerekek, hogy most vmi érdekeset fognak látni.
Az SM-nek igazán eredeti a hangulata (mindig Usagi jut az eszembe a Tokyo Mew Mew átváltozós jeleneteinél). Mindenképp a japánt kéne megvenni, eredeti openinggel meg minden. Szvsz ez az anime alapozta meg kies hazánkban az animerajongók táborát - no meg a DB.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Egyetértek, én is azt mondom, hogy ha egyszer bejött, akkor ennyi év után miért ne szerezhetne új rajongótábort? Ha akkor megfogott minket, másokat, akik most annyi idősek, mint akkor mi, miért ne foghatna meg? Szerintem az SM nem lejárt lemez, hisz nálunk egyrészt le se adták végig, másrészt meg már évek óta se híre se hamva. Az A+-t nézik csomóan, akik eddig nem ismerték az animéket, valószínűleg tetszene sokaknak az SM és úgy tekintenének rá, mint egy új sorozatra. Ha nálunk leadnak egy 90-es évek elejéről jött anime sorozatot, amit még nem láttunk, az nekünk se lejárt lemez, hanem újdonság. És különbenis, tök jó lenne megint SM-es cuccokat kapni mindenhol. XD
Kép
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

SM-es cuccok, ne is mondd, máris csorog a nyálam. Annak idején képes voltam egyenként kinyittatni a játékbolti eladóval az SM figurák dobozait, nehogy két ugyanolyat vegyek... még azokat a kis iszonyatos kalóz sd kulcstartókat is mind levadásztuk, annyira ki voltunk éhezve. A béna képregényről már nem is beszélve (az animésre gondolok). Abból is a legjobb a "levelezzünk" rovat volt! ::japsmil::
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nosztalgia rulez. :) Szerintem aki eddig szerette a Sailor Moont, az ezután is szívesen megnézné. Mondjuk nem is tudom, így felnőttebb fejjel sokkal másabb nézni a dolgokat, mert 11-2 évesen. Sok solog már olyan gyerekesnek, és fájdalmasnak érződik benne, anno meg csak röhögtem rajta, meg ettem a szöveget. De most is vannak 12 éves lányocskák, és fiúcskák, akik megszerethetik. Mondjuk kicsit kételyeim támadnak, ha belegondolunk, a korosztályok rengeteget változnak, és nem biztos, hogy ami nekünk tetszett, az a mostaniaknak is ugyanannyira fog tetszeni. Bár remélem, hogy csak tévedek. Annyira züllöttek tudnak lenni a mai gyerekek, látszik, hogy egyre kevesebbet törődnek velük... De ez már a társadalom problémája...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Lehet, de így felnőtt (hahaha XD) fejjel visszagondolva annó az én osztályomban is sok elkallódott emberke volt, akik ahogy idősebbek lettek, egyre bunkóbbak lettek stb. Úgyhogy azért én nem látok akkora különbséget a mostani és a 8 évvel ezelőtti gyerekek közt, de lehet, csak én látom így. ^^" Szóval sztem lenne esély rá, hogy most is szeretnék (a Mew Mew-t is sok 10-12 éves szereti).
Kép
Válasz küldése