Wallpaper verseny a fórumban?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Azért egy wallpaper készítése nem 5 perc,. Sőt! Egy jó wallpaper néha hetekig készül, attól függően mennyire igényes és összerakott dologról beszélünk.
A vizsgákon meg jobb mindenkinek túlesni mielött belevágnánk, mert idegesen, stresszesen elég nehéz összpontosítani.
Mindegy csak azt akartam írni, hogy jó lesz a verseny a vizsgaidőszak után, mert látom milyen feszült idegállapotban van egy jó barátom is mióta zh-kat ír meg készül meg minden. Gondolom,hogy ezzel mindenki aki érintett így van.

Addig is legalább gyűjthetőek az anyagok hozzá... :wink:
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:De könyörgöm... egy háttér elkészítes nem tart tovább 5 percnél... vagy igen?
... kinek mi. Nálam egy háttérkép jobb esetben 4 óra. Van mikor két nap. Egyébként is, ha az ember már nem stresszes, sokkal jobb ötletei jönnek, mint mikor ezer felé kell koncentrálnia a vizsgaidőszakban.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Kon-san írta:Azért egy wallpaper készítése nem 5 perc,. Sőt! Egy jó wallpaper néha hetekig készül, attól függően mennyire igényes és összerakott dologról beszélünk.
A vizsgákon meg jobb mindenkinek túlesni mielött belevágnánk, mert idegesen, stresszesen elég nehéz összpontosítani.
Mindegy csak azt akartam írni, hogy jó lesz a verseny a vizsgaidőszak után, mert látom milyen feszült idegállapotban van egy jó barátom is mióta zh-kat ír meg készül meg minden. Gondolom,hogy ezzel mindenki aki érintett így van.

Addig is legalább gyűjthetőek az anyagok hozzá... :wink:
:goodpost:
Nekem sem 5 perc... Az alapképen kívül szeretek mindent magam csinálni rajta és legtöbbször legalább 3 programot használok, amik közül kettőnek a működésével még csak nemrég kezdtem ismerkedni... Szóval egyszerűbben mondva kezdő vagyok...
Egyébként a kedvenc montázsom (nem anime) kb. 6 óra alatt készült el Ulead GIF animatorral és lévén, hogy azt nem éppen erre találták ki bizony kellett rá annyi idő...

[UF]
Ami pedig a 4 vizsgát illeti: nem mindig tud az ember vizsgaidőpontot választani, van amikor a kényszer diktál... és ha a kényszer éppen hétfő, kedd, szerda, péntek-re diktál (mert mondjuk peches az illető és zsinórban 3 rosszkedvű tanárt fogott ki a vizsgaidőszak közepén akik 1 óra nyaggatás után sem hajlandóak 2-est adni), akkor az alázatos diák úgy vizsgázik... Nincsen ebben semmi mazochista hajlam...
[/PUFF]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DinkaMailer 2005.12.10. 15:16-kor.
Kép
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

*egyetért*...Hátha még az embernek több mint 10 vizsgája lesz... =/
Nade a lényeg, hogy én is a vizsgák utáni időszakot támogatom!!
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Konomi írta:De könyörgöm... egy háttér elkészítes nem tart tovább 5 percnél... vagy igen?
Hát, attól függ, milyen magasra teszed a lécet saját magadnak. :dirr:

Nekem egy olyan wp-m, amit ma már gagyinak tartok, 12 óráig készült anno. Ez csak az átrajzolás, összillesztés. Persze, némi gyakorlással lehet gyorsítani a dolgon, és csökkenteni ezt az időt, de ha nem csak egymásra vagdosol néhány képet, rámegy egy hétvége egy wp-re, ha egyhuzamban csinálod (nyersanyag gyűjtés, rajzolás, illesztés, próbálgatás, stb.).

Szóval a javaslatom az, hogy a verseny legyen tavasszal, amikor már mindenki túl van a vizsga/utóvizsga időszakon is, meg a tantárgyak felvételén is (mi ugye szintén külön kálvária...).
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

MaKo írta:Egyébként is, ha az ember már nem stresszes, sokkal jobb ötletei jönnek, mint mikor ezer felé kell koncentrálnia a vizsgaidőszakban.
Ezzel mondjuk egyetértek ^^ csak mivel én imádok wallpapert gyártani, nekem ez olyan, mint a feszültséglevezetés ^^

És azért nem nagyon szoktam több időt szánni egy-egy wallpaperre, mert Krisi mindig azt mondja, hogy ha túl sokáig tötyörgök egyel, akkor az túl cuccos... vagyis túl sok lesz rajta a cucc meg minden. Mostanában megpróbálok az egyszerűségre töregedni és nem ősszezsúfolni az egész képet, mert rájöttem, hogy egy jól ősszevágott és dekoratív kép nem egyenlő a jó wallpaperrel. Mert lehet, hogy fantasztikusan ügyes az ember, és hullapontossággal illesztett oda mindent, de maga a kép nem egy háttér. mert mi a háttér? Az, amit sokáig képes vagyok elviselni a képernyőmön. na most... ha tele van cuccal, akkor én spec legjobb esetben is 30 perc múlva leveszem és kicserélem egy lightosabbra, amin engednek a szemnek szabad helyet, hogy levegőt vegyen és élvezze a wp fő motívumát ^^ ez persze csak egy vélemény a sok kőzül ^^ mindenki annyi időt szán a wallpaperjére, amennyit nem szégyll ^^
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Konomi írta:...mert mi a háttér? Az, amit sokáig képes vagyok elviselni a képernyőmön....
Ebben spec. igazad van... Én sem tudok mit kezdeni a túlzsúfolt hátterekkel, ha tele van szórva a desktopom ikonokkal... mégis valószínű, hogy egy olyan hátteret fogok produkálni :wink:
Saját mentségemre: eddig wp-t még sosem készítettem, csak montázst... eleve a 800x600 és az 1024x768 hatalmasnak tűnik nekem, ugyanis általában 600x400-zal szoktam dolgozni... Na, de majd csak beletanulok...
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Az egyszerű és lightos háttereket a legnehezebb jól megcsinálni.
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Milyen programot használtok a készítéshez? :weh:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Csak a magam nevében: Minden létező progi amivel képeket lehet macerálni és megtalálhatóak a gépemen, értsd Microsoft Paint, Ulead GIF Animator, Adobe Photoshop / Image Ready... a negyedik neve most hirtelen nem jut eszembe :)
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én csakis és kizárólag Photoshop... személyes tapasztalatok alapján ez a legjobb ^^
Kon-san írta:Az egyszerű és lightos háttereket a legnehezebb jól megcsinálni.
Pontosan. És ha túl sokat ülsz felette, akkor könnyen el lehet rontani...
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Úgy döntöttem h én is csinálok egyet... bár én csak szimplán ézzel rajzolok vmit aztán photoshoppal megcsinálom :D na majd meglátjuk :-)))
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Misu írta:Milyen programot használtok a készítéshez? :weh:
Macromedia Freehand & Adobe Photoshop powa 4evaaaa! :dirr:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Őrnagy írta:Macromedia Freehand & Adobe Photoshop powa 4evaaaa! :dirr:
Én az Illustratort preferálom. ;)

Más:
Az az ominózus "5 perc" pedig 20 óra (vagy több) is lehet, ha túlságosan "piszkos" a forrásnak használt kép, vagy ha esetleg valaki (hozzám hasonlóan :dirr:) vektor arttal kezd, és abból csinál valami WP-t.

A vizsgaidőszak pedig minden, csak nem alkalmas időpont egy ilyen verseny lebonyolítására, ezt be kell látni. Nem mindenkinek olyan egyszerű megfelelni az adott felsőoktatási intézmény által támasztott követelményeknek.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

...hogy a dolgozó emberekől ne is beszéljünk, akiknek a december nem Mikulást meg Karácsonyt jelent, hanem végtelen túlórákat. Tényleg tessék jegelni a témát, ha szabad kérni.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Na, akkor lesz verseny, és csak vizsgaidőszak után.
(Már csak azért is, mert a szervezés sem 5 perces feladat, még ha nem is egy bonyolult versenyről van szó.)
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Engem, személy szerint nem érint a vizsgaidőszak, sem a stressz; de tekintettel lévén másokra, én is egytértek, hogy a vizsgák után szervezett verseny kellemesebb lesz. :)
Kép
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Csak most kapcsolódtam be .
Akkor lesz verseny?
És ha lesz mikor?
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

sobrijoska: A trollkodással csak óvatosan, nem tolerálandó tevékenység részünkről. Talán olvasd végig ezt a néhány postot, és csak utána szólj hozzá...

Edit:
Kérdésedre a válasz pontosan kettő posttal feljebb van, úgyhogy no comment.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Rage írta:sobrijoska: A trollkodással csak óvatosan, nem tolerálandó tevékenység részünkről. Talán olvasd végig ezt a néhány postot, és csak utána szólj hozzá...

Edit:
Kérdésedre a válasz pontosan kettő posttal feljebb van, úgyhogy no comment.
Bocsi hogy visszakérdezek de mi az a trollkodás?
Kép
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Asszem én is beszállok a versengésbe... legalább egy kis új ösztönzés hogy megint nekiálljak rajzoni! :wink:
De a leadási határidőt még mindíg nem látom... :-P Márc1 sztem mindenkinek megfelelne... vizsgák után még egy hónap ráadás... go go go .... azaz ninjaaaaa

Jah aez elkészült műveket hova küldjük? Végígnyálaztam a topicot de ez nem teljsen tiszta. Elég ha ide belinkelem?

-----

Nah hát a bejegyzésem óta el is készült valami... ;)
Igaz ez 90%ban montázs, de 3-4 óra folyamatos munka van mögötte. :-P
Csatolom az eredeti kép linkjét is hogy tudjátok, miből lett. Jah... és a háttér 1280*1024re lett készítve... így a tuti hogy mindenki asztalán fullképernyős! :wink:

Eredeti kép: http://fapuma.fpn.hu/wall/wall.jpg
Elkészült kép: http://fapuma.fpn.hu/wall/wall1280.jpg

Kép
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Úgy látom, egyesek számára nem elég világos, így újra leírom:
  • - A wallpaper contest még nem kezdődött el, és pontos dátumot sem tűztünk még ki a kezdésnek;
    - Ebből következően a szabályok sincsenek rögzítve, így pl. a részvétel módja sem.
Tessék szépen kivárni, nincs már olyan messze a vizsgaidőszak vége, utána minden információ megtalálható lesz a topikban.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Nekem tetszik, érdekes kompozíció, csak sztem Spike feje túl egyszínű lett. Valahogy nem illik bele az elmosódott ruhájába, de az éles környezetbe sem.
Kép
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Mondassz valamit.... nem tudtam mi nem stimmel.. :-P
Megpróbálok ráhúzni vmi bőrszerű textúrát, az talán javít rajta. Az eredményt majd kélsőbb beszerkesztem ide.
---------------------------------------------------------------
9:41
Nah asszem megvan... mostmár teljesen IRL feje lett Spike-unknak :)
+ Kicsit a kabát kontúrján finomítottam.
http://fapuma.fpn.hu/wall/wall1280_3.jpg
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Wallpaper verseny a fórumban

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Hikari írta: Ez a téma egyelőre arra szolgál, hogy mindenki leírhassa a véleményét, hogy támogatná-e az ötletet, illetve azt szeretném tudni, hogy a jelenlegi tagjaink közül kb hányan szeretnének indulni egy ilyen versenyen, ha megrendezésre kerülne.
Szerintem nem volt szó arról, hogy mindenki itt mutogassa a háttereit, és tanácsokat kérjen. Jó lenne ha az újonnan csatlakozott tagok is betartanák a fórum és a józan ész diktálta szabályokat, mert ha szükséges, a fórum érdekében deaktiválom a nem megfelelően viselkedő felhasználókat.
Lezárt